BDK Parfums · Eau de Parfum
BDK Parfums Vanille Leather
- Γνήσιο, αυθεντικό άρωμα
- Δοκίμασε πριν πάρεις ολόκληρη φιάλη
- Μεγέθη ταξιδιού: 3ml, 10ml, 30ml
- Άρωμα που διαρκεί
Το Vanille Leather είναι ένα eau de parfum της BDK Parfums, που ανοίγει με ροζ πιπέρι και βιολέτα, ένα κοφτερό, πουδρένιο ξεκίνημα. Γιασεμί, άνθος πορτοκαλιάς και τουμπερόζα χτίζουν μια πλούσια, μεθυστική καρδιά, και η βάση γίνεται σκούρα και γλυκιά με βενζόη, δέρμα, δρυ, ρίζα ίριδας, πατσουλί και βανίλια. Είναι ζεστό και κάπως πυκνό αντί για αέρινο, το είδος του αρώματος που κάθεται κοντά στο δέρμα. Κυκλοφόρησε το 2024 και ταιριάζει σε άντρες και γυναίκες που θέλουν τα ανθικά τους θεμελιωμένα σε κάτι πιο σκοτεινό. Όσοι ψήφισαν το κρατούν για τον χειμώνα και το φθινόπωρο, φορεμένο κυρίως τη νύχτα και το βράδυ. Η ψήφος της κοινότητας γέρνει προς το μεγάλη διάρκεια στη διάρκεια και το έντονο στο ίχνος, οπότε κρατά καλά σε μια βραδινή έξοδο. Ένα decant 3ml αρκεί για να δοκιμάσεις πώς σου κάθεται αυτή η βάση βανίλιας-δέρματος.
Αποστολή εντός 1 εργάσιμης ημέραςΔωρεάν αποστολή στην ΕΕΔωρεάν αποστολή προς
Ξεκίνα ένα σετ δειγμάτων με το Vanille Leather
Το Vanille Leather μπαίνει στο πρώτο φιαλίδιο. Διάλεξε άλλα 3 σε 3 ml: το φθηνότερο είναι δώρο και στην πρώτη σου παραγγελία προσθέτουμε κι ένα 5ο άρωμα δώρο από εμάς.
Φεύγει γρήγορα
Λόγω μεγάλης ζήτησης, οι ποσότητες είναι περιορισμένες.
Δοκίμασέ το χωρίς έγνοια. Αν το άρωμα δεν είναι για σένα, πες μας μέσα σε 30 ημέρες και θα σου επιστρέψουμε τα χρήματα της παραγγελίας.*
50.000+ λάτρεις των αρωμάτων και ο αριθμός μεγαλώνει
Η ετυμηγορία της κοινότητας
Το Vanille Leather ξεκινά με ροζ πιπέρι και βιολέτα και περνά σε γιασεμί, άνθος πορτοκαλιάς και τουμπερόζα, με βενζόη, δέρμα και βελανιδιά στη βάση. Οι πολυπληθέστερες ομάδες αναφέρουν μεγάλη διάρκεια και έντονη προβολή· η αμέσως επόμενη συχνότερη απάντηση και για τα δύο είναι μέτρια. Ταιριάζει κυρίως σε χειμωνιάτικες νύχτες, αλλά και στο φθινόπωρο και τα βράδια.
Σύνοψη με τεχνητή νοημοσύνη από κριτικές λάτρεων του αρώματος
- Κορυφήη πρώτη εντύπωση
- Καρδιάμετά από λίγα λεπτά
- Μάρκα
- BDK Parfums
- Συγκέντρωση
- Eau de Parfum
- Αρωματικό προφίλ
- Unisex
- Κυκλοφορία
- Μεγέθη decant
- 3ml, 10ml, 30ml
Κάνουμε αποστολές σε όλη την ΕΕ. Οι παραγγελίες άνω των 75,00 € αποστέλλονται δωρεάν. Δεχόμαστε επιστροφές εντός 30 ημερών από την παράδοση.
BDK Parfums Vanille Leather, ώρα με την ώρα
Πώς ανοίγει, πώς εξελίσσεται και πώς μένει στο δέρμα.
Τουμπερόζα καρφιτσωμένη σε δερμάτινο παλτό, σε τρένο της επιστροφής αργά τη νύχτα.
Τι μυρίζεις
Πρώτος ψεκασμός0–15 λεπτά
Καρδιά15 λεπτά – 2 ώρες
Τελικό στάδιο2 ώρες – 7–12 ώρες
- Διάρκεια
- 7–12 ώρες
- Μεγάλη
- Αρωματικό ίχνος
- Έντονο, 3 από 4
- Πότε να το φορέσεις
Ώρα της ημέραςΒραδινή έξοδοςΒράδυ
Τι λένε όσοι το φοράνε
Ψήφοι από κοινότητες αρωμάτων, με πρώτες τις απαντήσεις με τις περισσότερες ψήφους.
Διάρκεια
Οι περισσότερες ψήφοι: 46%Μεγάλη
Αρωματικό ίχνος
Οι περισσότερες ψήφοι: 44%Έντονο
Εποχή
Οι περισσότερες ψήφοι: 43%Χειμώνας
Ώρα της ημέρας
Οι περισσότερες ψήφοι: 38%Βραδινή έξοδος
Δες όλες τις ψήφουςΑπόκρυψη ψήφων
Διάρκεια, 250 ψήφοι
- Πολύ μικρή2%5 ψήφοι
- Μικρή6%16 ψήφοι
- Μέτρια23%57 ψήφοι
- Μεγάλη (Οι περισσότερες ψήφοι)46%115 ψήφοι
- Αιώνια23%57 ψήφοι
Αρωματικό ίχνος, 250 ψήφοι
- Διακριτικό8%21 ψήφοι
- Μέτριο29%73 ψήφοι
- Έντονο (Οι περισσότερες ψήφοι)44%109 ψήφοι
- Τεράστιο19%47 ψήφοι
Εποχή, 250 ψήφοι
- Άνοιξη14%34 ψήφοι
- Καλοκαίρι7%17 ψήφοι
- Φθινόπωρο36%91 ψήφοι
- Χειμώνας (Οι περισσότερες ψήφοι)43%108 ψήφοι
Ώρα της ημέρας, 250 ψήφοι
- Ημέρα15%37 ψήφοι
- Γραφείο11%27 ψήφοι
- Βράδυ36%90 ψήφοι
- Βραδινή έξοδος (Οι περισσότερες ψήφοι)38%96 ψήφοι
Ποιο μέγεθος σου ταιριάζει;
Κάθε μέγεθος μεταγγίζεται από την ίδια αυθεντική φιάλη.
Μας αγαπούν 50.000+ λάτρεις των αρωμάτων
Γιατί οι λάτρεις των αρωμάτων το δοκιμάζουν πρώτα μαζί μας, πριν αγοράσουν ολόκληρη φιάλη.
10ML ή αγορά στα τυφλά
Τι σου δίνει ένα decant που δεν σου δίνει μια φιάλη που αγόρασες χωρίς να τη μυρίσεις.
Αν σου αρέσει το BDK Parfums Vanille Leather
Αρώματα με τις πιο χαρακτηριστικές νότες του.
- Φεύγει γρήγορα
Κοινές νότες: Δρυς · Δέρμα
Κοινές νότες: Τουμπερόζα · Βενζόη
Κοινές νότες: Βιολέτα · Δέρμα
- Έκπτωση 36%
Κοινές νότες: Βιολέτα · Βενζόη
- Αγαπημένο των πελατών
Κοινές νότες: Βιολέτα · Βενζόη
Κοινές νότες: Δέρμα · Όρις
- Προσφορά · −15%
Κοινές νότες: Δρυς · Δέρμα
Κοινές νότες: Βιολέτα · Τουμπερόζα
Συνδύασέ το με
BDK Parfums Vanille Leather + ένα από αυτά τα αρώματα
Προσθέτει: Σανταλόξυλο · Περγαμόντο
Προσθέτει: Τριαντάφυλλο · Σανταλόξυλο
- Φεύγει γρήγορα
Προσθέτει: Μόσχος · Σανταλόξυλο
Προσθέτει: Περγαμόντο · Κάρδαμο
Περισσότερα από BDK Parfums
- Φεύγει γρήγορα
- Έκπτωση 37%
Συχνές ερωτήσεις
Πώς μυρίζει το BDK Parfums Vanille Leather;
Το BDK Parfums Vanille Leather ανοίγει με νότες κορυφής: Ροζ πιπέρι και Βιολέτα. Στην καρδιά ακολουθούν οι νότες: Γιασεμί, Άνθος πορτοκαλιάς και Τουμπερόζα. Καθώς στεγνώνει, καταλήγει στις νότες: Βενζόη, Δέρμα, Δρυς και Όρις.
Έχει μεγάλη διάρκεια το BDK Parfums Vanille Leather;
Τα μέλη κοινοτήτων αρωμάτων βαθμολογούν συχνότερα τη διάρκειά του ως μεγάλη (46% των ψήφων), ενώ το 69% τη θεωρεί μεγάλη ή αιώνια. Το αρωματικό του ίχνος το βαθμολογούν συχνότερα ως έντονο (44% των ψήφων). Το πόσο κρατάει πάνω σου εξαρτάται επίσης από το δέρμα σου και από το πόσο βάζεις.
Ταιριάζει το BDK Parfums Vanille Leather για το καλοκαίρι;
Η πρώτη επιλογή των μελών κοινοτήτων αρωμάτων είναι φθινόπωρο και χειμώνας· το καλοκαίρι συγκεντρώνει μόλις το 7% των ψήφων ανά εποχή.
Ταιριάζει το BDK Parfums Vanille Leather για τον χειμώνα;
Ναι. Τα μέλη κοινοτήτων αρωμάτων ψηφίζουν τον χειμώνα ως την καλύτερη εποχή του, με το 43% των ψήφων ανά εποχή.
Το BDK Parfums Vanille Leather είναι για μέρα ή για βράδυ;
Τα μέλη κοινοτήτων αρωμάτων το φορούν κυρίως όταν πέσει το σκοτάδι: το 74% των ψήφων για την ώρα της ημέρας αφορά το βράδυ και τις βραδινές εξόδους και το 26% τη μέρα ή το γραφείο.
Μπορώ να φορέσω το BDK Parfums Vanille Leather στο γραφείο;
Τα μέλη κοινοτήτων αρωμάτων σπάνια το επιλέγουν για το γραφείο: μόλις το 11% των ψήφων για την ώρα της ημέρας αφορά το γραφείο.
Ποιος δημιουργεί το BDK Parfums Vanille Leather;
Το Vanille Leather είναι δημιουργία του οίκου BDK Parfums. Κυκλοφόρησε το 2024. Η συγκέντρωσή του είναι Eau de Parfum.
Για πόσες μέρες φτάνει ένα decant 10ml του BDK Parfums Vanille Leather;
Ένα decant 10ml του BDK Parfums Vanille Leather έχει περίπου 200 ψεκασμούς, δηλαδή περίπου 67 μέρες χρήσης. Το decant 3ml έχει περίπου 60 ψεκασμούς, περίπου 20 μέρες. Το decant 30ml έχει περίπου 600 ψεκασμούς, περίπου 200 μέρες.
Ποια άλλα αρώματα του οίκου BDK Parfums μπορώ να δοκιμάσω;
Εκτός από το BDK Parfums Vanille Leather, στο 10ML θα βρεις και τα Velvet Tonka, Gris Charnel Extrait και Impadia του οίκου BDK Parfums, όλα από την αυθεντική φιάλη.
Είναι αυτό το decant του BDK Parfums Vanille Leather το αυθεντικό άρωμα;
Ναι. Κάθε decant του BDK Parfums Vanille Leather γεμίζεται με το χέρι από μια αυθεντική φιάλη του οίκου BDK Parfums, χωρίς να προσθέτουμε ή να αραιώνουμε τίποτα, οπότε ανοίγει, εξελίσσεται και διαρκεί στο δέρμα όπως η φιάλη. Πουλάμε μόνο γνήσια, αυθεντικά αρώματα.
Τι είναι ένα decant;
Μια μικρή ποσότητα ενός αρώματος, που μεταγγίζεται από την αυθεντική του φιάλη σε ψεκαστήρα ταξιδιού. Παίρνεις το πραγματικό άρωμα σε μέγεθος που σου επιτρέπει να ζήσεις μαζί του για μέρες πριν αποφασίσεις για την ολόκληρη φιάλη.
Πώς λειτουργεί η εγγύηση επιστροφής χρημάτων;
Αν ένα άρωμα δεν σου ταιριάζει, επικοινώνησε μαζί μας μέσα σε 30 ημέρες από την παραλαβή του και θα κανονίσουμε την επιστροφή των χρημάτων σου. Ισχύουν όροι. Δες την πολιτική επιστροφών χρημάτων.







