Xerjoff Gran Ballo
- Γνήσιο, αυθεντικό άρωμα
- Δοκίμασε πριν πάρεις ολόκληρη φιάλη
- Μεγέθη ταξιδιού: 3ml, 10ml, 30ml
- Άρωμα που διαρκεί
Το Gran Ballo από τον Xerjoff είναι ένα πλούσιο, λευκό φλοράλ χτισμένο γύρω από μελάτη γαρδένια, φτιαγμένο για βραδιές που τραβούν μέχρι αργά. Μανταρίνι και μια χούφτα κόκκινων μούρων το ανοίγουν, φωτεινό και ελαφρώς ξινούτσικο. Γαρδένια και γιασεμί παίρνουν τη μέση, απαλυμένα από μέλι, πριν καραμέλα, βανίλια, κεχριμπάρι και σανταλόξυλο το τακτοποιήσουν σε ένα ζεστό, πουδρένιο φινίρισμα. Κυκλοφόρησε το 2013 και τείνει να το διαλέγουν γυναίκες που αγαπούν ένα φλοράλ με κάποιο βάρος. Οι ψηφοφόροι το φορούν κυρίως την άνοιξη και το φθινόπωρο, μετά τη δύση του ήλιου περισσότερο παρά τη μέρα, αν και εμφανίζεται και ως άρωμα δουλειάς για κάποιους. Η ψήφος για τη διάρκεια γέρνει προς το μέτριο, όπως και η ψήφος για τη διάχυση, οπότε μένει κοντά σου αντί να γεμίζει το δωμάτιο. Ένα decant 10ml σε πάει σε μια σειρά βραδιών πριν δεσμευτείς στη φιάλη.
10ML buys its bottles from authorized EU distributors and directly from the brands, and decants authentic Xerjoff fragrances by hand into 10ML-labelled atomizers. 10ML is independent: it has no affiliation with Xerjoff, and Xerjoff neither endorses nor sponsors it. The retail bottle in the photos identifies the fragrance; it is not part of your order.
Αποστολή εντός 1 εργάσιμης ημέραςΔωρεάν αποστολή στην ΕΕΔωρεάν αποστολή προς
Ξεκίνα ένα σετ δειγμάτων με το Gran Ballo
Το Gran Ballo μπαίνει στο πρώτο φιαλίδιο. Διάλεξε άλλα 3 σε 3 ml: το φθηνότερο είναι δώρο και στην πρώτη σου παραγγελία προσθέτουμε κι ένα 5ο άρωμα δώρο από εμάς.
Φεύγει γρήγορα
Λόγω μεγάλης ζήτησης, οι ποσότητες είναι περιορισμένες.
Δοκίμασέ το χωρίς έγνοια. Αν το άρωμα δεν είναι για σένα, πες μας μέσα σε 30 ημέρες και θα σου επιστρέψουμε τα χρήματα της παραγγελίας.*
50.000+ λάτρεις των αρωμάτων και ο αριθμός μεγαλώνει
Η ετυμηγορία της κοινότητας
Η γαρδένια δίνει στο Gran Ballo τον ανθικό του πυρήνα, με μανταρίνι και κόκκινα φρούτα στην αρχή και καραμέλα και βανίλια στη βάση. Οι απόψεις για τη διάρκεια κυμαίνονται από μέτρια έως μεγάλη, ενώ η προβολή είναι συνήθως μέτρια, αν και κάποιοι τη βρίσκουν έντονη. Ταιριάζει σε ανοιξιάτικα βράδια, αλλά και στο φθινόπωρο και τη νύχτα.
Σύνοψη με τεχνητή νοημοσύνη από κριτικές λάτρεων του αρώματος
- Κορυφήη πρώτη εντύπωση
- Κόκκινα μούρα
- Μανταρίνι
- Βάσηαυτό που μένει
- Μάρκα
- Xerjoff
- Αρωματικό προφίλ
- Για γυναίκες
- Κυκλοφορία
- Μεγέθη decant
- 3ml, 10ml, 30ml
Κάνουμε αποστολές σε όλη την ΕΕ. Οι παραγγελίες άνω των 75,00 € αποστέλλονται δωρεάν. Δεχόμαστε επιστροφές εντός 30 ημερών από την παράδοση.
Xerjoff Gran Ballo, ώρα με την ώρα
Πώς ανοίγει, πώς εξελίσσεται και πώς μένει στο δέρμα.
Καραμέλα και γαρδένια πάνω σε μεταξωτά γάντια, μετά από μια δεξίωση που τελείωσε αργά.
Τι μυρίζεις
Πρώτος ψεκασμός0–15 λεπτά
- Κόκκινα μούρα
- Μανταρίνι
Καρδιά15 λεπτά – 2 ώρες
Τελικό στάδιο2 ώρες – 3–6 ώρες
- Διάρκεια
- 3–6 ώρες
- Μέτρια
- Αρωματικό ίχνος
- Μέτριο, 2 από 4
Τι λένε όσοι το φοράνε
Ψήφοι από κοινότητες αρωμάτων, με πρώτες τις απαντήσεις με τις περισσότερες ψήφους.
Διάρκεια
Οι περισσότερες ψήφοι: 38%Μέτρια
Αρωματικό ίχνος
Οι περισσότερες ψήφοι: 40%Μέτριο
Εποχή
Οι περισσότερες ψήφοι: 45%Άνοιξη
Ώρα της ημέρας
Οι περισσότερες ψήφοι: 48%Βράδυ
Δες όλες τις ψήφουςΑπόκρυψη ψήφων
Διάρκεια, 570 ψήφοι
- Πολύ μικρή5%29 ψήφοι
- Μικρή10%59 ψήφοι
- Μέτρια (Οι περισσότερες ψήφοι)38%219 ψήφοι
- Μεγάλη31%177 ψήφοι
- Αιώνια15%86 ψήφοι
Αρωματικό ίχνος, 773 ψήφοι
- Διακριτικό19%146 ψήφοι
- Μέτριο (Οι περισσότερες ψήφοι)40%310 ψήφοι
- Έντονο25%193 ψήφοι
- Τεράστιο16%124 ψήφοι
Εποχή, 570 ψήφοι
- Άνοιξη (Οι περισσότερες ψήφοι)45%258 ψήφοι
- Καλοκαίρι7%38 ψήφοι
- Φθινόπωρο30%171 ψήφοι
- Χειμώνας18%103 ψήφοι
Ώρα της ημέρας, 570 ψήφοι
- Ημέρα17%97 ψήφοι
- Γραφείο3%17 ψήφοι
- Βράδυ (Οι περισσότερες ψήφοι)48%274 ψήφοι
- Βραδινή έξοδος32%182 ψήφοι
Ποιο μέγεθος σου ταιριάζει;
Κάθε μέγεθος μεταγγίζεται από την ίδια αυθεντική φιάλη.
Μας αγαπούν 50.000+ λάτρεις των αρωμάτων
Γιατί οι λάτρεις των αρωμάτων το δοκιμάζουν πρώτα μαζί μας, πριν αγοράσουν ολόκληρη φιάλη.
10ML ή αγορά στα τυφλά
Τι σου δίνει ένα decant που δεν σου δίνει μια φιάλη που αγόρασες χωρίς να τη μυρίσεις.
Αν σου αρέσει το Xerjoff Gran Ballo
Αρώματα με τις πιο χαρακτηριστικές νότες του.
- Έκπτωση 35%
Κοινές νότες: Γαρδένια · Μέλι
Κοινές νότες: Μέλι · Καραμέλα
Κοινές νότες: Κόκκινα μούρα · Γαρδένια
Κοινές νότες: Γαρδένια · Γιασεμί
- Αγαπημένο των πελατών
Κοινές νότες: Γαρδένια · Γιασεμί
Κοινές νότες: Μανταρίνι · Καραμέλα
Κοινές νότες: Γαρδένια · Σανταλόξυλο
- Έκπτωση 35%
Κοινές νότες: Κόκκινα μούρα · Μέλι
Συνδύασέ το με
Xerjoff Gran Ballo + ένα από αυτά τα αρώματα
- Έκπτωση 36%
Προσθέτει: Μόσχος · Φασόλι τόνκα
Προσθέτει: Τριαντάφυλλο · Μόσχος
Προσθέτει: Φασόλι τόνκα · Περγαμόντο
- Φεύγει γρήγορα
Προσθέτει: Μόσχος · Περγαμόντο
Περισσότερα από Xerjoff
- Φεύγει γρήγορα
- Έκπτωση 37%
- Έκπτωση 38%
Συχνές ερωτήσεις
Πώς μυρίζει το Xerjoff Gran Ballo;
Το Xerjoff Gran Ballo ανοίγει με νότες κορυφής: Κόκκινα μούρα και Μανταρίνι. Στην καρδιά ακολουθούν οι νότες: Γαρδένια, Μέλι και Γιασεμί. Καθώς στεγνώνει, καταλήγει στις νότες: Κεχριμπάρι, Καραμέλα, Σανταλόξυλο και Βανίλια.
Έχει μεγάλη διάρκεια το Xerjoff Gran Ballo;
Τα μέλη κοινοτήτων αρωμάτων βαθμολογούν συχνότερα τη διάρκειά του ως μέτρια (38% των ψήφων), ενώ το 46% τη θεωρεί μεγάλη ή αιώνια. Το αρωματικό του ίχνος το βαθμολογούν συχνότερα ως μέτριο (40% των ψήφων). Το πόσο κρατάει πάνω σου εξαρτάται επίσης από το δέρμα σου και από το πόσο βάζεις.
Ταιριάζει το Xerjoff Gran Ballo για το καλοκαίρι;
Η πρώτη επιλογή των μελών κοινοτήτων αρωμάτων είναι άνοιξη· το καλοκαίρι συγκεντρώνει μόλις το 7% των ψήφων ανά εποχή.
Ταιριάζει το Xerjoff Gran Ballo για τον χειμώνα;
Τα μέλη κοινοτήτων αρωμάτων σπάνια το επιλέγουν για τον χειμώνα: μόλις το 18% των ψήφων ανά εποχή αφορά τον χειμώνα.
Το Xerjoff Gran Ballo είναι για μέρα ή για βράδυ;
Τα μέλη κοινοτήτων αρωμάτων το φορούν κυρίως όταν πέσει το σκοτάδι: το 80% των ψήφων για την ώρα της ημέρας αφορά το βράδυ και τις βραδινές εξόδους και το 20% τη μέρα ή το γραφείο.
Μπορώ να φορέσω το Xerjoff Gran Ballo στο γραφείο;
Τα μέλη κοινοτήτων αρωμάτων σπάνια το επιλέγουν για το γραφείο: μόλις το 3% των ψήφων για την ώρα της ημέρας αφορά το γραφείο.
Ποιος δημιουργεί το Xerjoff Gran Ballo;
Το Gran Ballo είναι δημιουργία του οίκου Xerjoff. Κυκλοφόρησε το 2013.
Για πόσες μέρες φτάνει ένα decant 10ml του Xerjoff Gran Ballo;
Ένα decant 10ml του Xerjoff Gran Ballo έχει περίπου 200 ψεκασμούς, δηλαδή περίπου 67 μέρες χρήσης. Το decant 3ml έχει περίπου 60 ψεκασμούς, περίπου 20 μέρες. Το decant 30ml έχει περίπου 600 ψεκασμούς, περίπου 200 μέρες.
Ποια άλλα αρώματα του οίκου Xerjoff μπορώ να δοκιμάσω;
Εκτός από το Xerjoff Gran Ballo, στο 10ML θα βρεις και τα XJ 1861 Naxos, Lira και Erba Pura του οίκου Xerjoff, όλα από την αυθεντική φιάλη.
Είναι αυτό το decant του Xerjoff Gran Ballo το αυθεντικό άρωμα;
Ναι. Κάθε decant του Xerjoff Gran Ballo γεμίζεται με το χέρι από μια αυθεντική φιάλη του οίκου Xerjoff, χωρίς να προσθέτουμε ή να αραιώνουμε τίποτα, οπότε ανοίγει, εξελίσσεται και διαρκεί στο δέρμα όπως η φιάλη. Πουλάμε μόνο γνήσια, αυθεντικά αρώματα.
Τι είναι ένα decant;
Μια μικρή ποσότητα ενός αρώματος, που μεταγγίζεται από την αυθεντική του φιάλη σε ψεκαστήρα ταξιδιού. Παίρνεις το πραγματικό άρωμα σε μέγεθος που σου επιτρέπει να ζήσεις μαζί του για μέρες πριν αποφασίσεις για την ολόκληρη φιάλη.
Πώς λειτουργεί η εγγύηση επιστροφής χρημάτων;
Αν ένα άρωμα δεν σου ταιριάζει, επικοινώνησε μαζί μας μέσα σε 30 ημέρες από την παραλαβή του και θα κανονίσουμε την επιστροφή των χρημάτων σου. Ισχύουν όροι. Δες την πολιτική επιστροφών χρημάτων.







