Amouage Decision
- Parfum original, autentic
- Încearcă parfumul înainte să cumperi flaconul întreg
- 3ml, 10ml, 30ml, gata de călătorie
- Parfum de lungă durată
Decision de la Amouage este un parfum sec, rășinos, în care mirodeniile și tămâia se întâlnesc cu ienupărul rece. Bergamota, cardamomul și piperul roz îl deschid curat și aromatic. Inima e semnătura: tămâie și smirnă, seci și afumate, ascuțite de boabele de ienupăr, așa că se simte tonifiant, nu greu. Lemnul de cedru și paciuli îl ancorează în bază, iar o urmă de vanilie înmoaie finalul. Lansat în 2025, se potrivește vremii reci, serilor și momentelor în care vrei să te simți stăpân pe tine și sigur. E potrivit pentru oricine iubește tămâia, dar o vrea mai proaspătă și mai modernă. Încearcă un decant de 3ml și poartă-l la ceva important.
Se expediază în cel mult 1 zi lucrătoareLivrare gratuită în UELivrare gratuită în
Începe un set de mostre cu Decision
Decision ocupă prima fiolă. Alege încă 3 în 3 ml: cel mai ieftin e gratis, iar la prima comandă îți adăugăm cadou un al 5-lea parfum.
Se vinde rapid
Din cauza cererii mari, cantitățile sunt limitate.
Încearcă fără griji. Dacă parfumul nu ți se potrivește, anunță-ne în termen de 30 de zile și îți rambursăm comanda.*
50.000+ de iubitori de parfum, și numărul lor crește
Verdictul comunității
Bergamota și cardamomul îi dau parfumului Decision un început luminos și condimentat, înainte ca tămâia și smirna să ducă spre cedru și vanilie. Pentru cei mai mulți, persistă mult și are o proiecție puternică. Se potrivește cel mai bine serilor de toamnă, dar și nopților de iarnă pentru cei atrași de tămâie și note lemnoase.
Rezumat cu ajutorul AI din recenziile pasionaților de parfumuri
- Brand
- Amouage
- Profil olfactiv
- Unisex
- Lansare
- Mărimi de decant
- 3ml, 10ml, 30ml
Livrăm în toată UE. Comenzile de peste 75,00 € au livrare gratuită. Acceptăm retururi în 30 de zile de la livrare.
Amouage Decision, oră de oră
Cum se deschide, se așază și persistă pe piele.
Din rafturile de cedru ale unei capele tăcute se ridică aroma cardamomului și a smirnei.
Ce spun cei care îl poartă
Voturi din comunitățile de parfumuri, întâi răspunsurile cu cele mai multe voturi.
Persistență
Cele mai votate: 60%De lungă durată
Sillage
Cele mai votate: 50%Puternic
Sezon
Cele mai votate: 50%Toamnă
Momentul zilei
Cele mai votate: 45%Seară
Vezi toate voturileAscunde voturile
Persistență
- Foarte slabă1%
- Slabă2%
- Moderată15%
- De lungă durată (Cele mai votate)60%
- Eternă22%
Sillage
- Discret5%
- Moderat35%
- Puternic (Cele mai votate)50%
- Enorm10%
Sezon
- Primăvară10%
- Vară5%
- Toamnă (Cele mai votate)50%
- Iarnă35%
Momentul zilei
- Zi15%
- Birou5%
- Seară (Cele mai votate)45%
- Ieșire în oraș35%
Ce mărime ți se potrivește?
Fiecare mărime e turnată din același flacon original.
Apreciat de 50.000+ de iubitori de parfum
De ce iubitorii de parfum îl încearcă la noi înainte să cumpere flaconul.
10ML vs. blind buy
Ce îți oferă un decant și nu îți poate oferi un flacon cumpărat fără să-l fi mirosit.
Dacă îți place Amouage Decision
Parfumuri care au în comun notele lui cele mai caracteristice.
- Reducere 36%
Note comune: Smirnă · Tămâie
Note comune: Smirnă · Tămâie
Note comune: Boabe de ienupăr · Piper roz
- Preferatul clienților
Note comune: Boabe de ienupăr · Piper roz
Note comune: Smirnă · Vanilie
Note comune: Smirnă · Cardamom
Note comune: Smirnă · Cardamom
- Reducere 36%
Note comune: Boabe de ienupăr · Tămâie
Combină-l cu
Amouage Decision + unul dintre aceste parfumuri
Adaugă: Lămâie · Vetiver
Adaugă: Boabe de tonka · Lămâie
- Se vinde rapid
Adaugă: Scorțișoară · Iasomie
Adaugă: Vetiver · Mușcată
Mai multe de la Amouage
- Reducere 37%
- Se vinde rapid
- Reducere 37%
Întrebări frecvente
Cum miroase Amouage Decision?
Amouage Decision se deschide cu Bergamotă, Cardamom și Piper roz. În inimă apar Tămâie, Boabe de ienupăr și Smirnă. La final, se așază pe Lemn de cedru, Paciuli și Vanilie.
Amouage Decision ține mult pe piele?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îi evaluează cel mai des persistența ca de lungă durată (60% din voturi), iar 82% o consideră de lungă durată sau eternă. Îi evaluează cel mai des sillage-ul ca puternic (50% din voturi). Cât ține pe tine depinde și de pielea ta și de cât de mult aplici.
Amouage Decision e potrivit pentru vară?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl recomandă mai ales pentru toamnă; vara adună doar 5% din voturile pentru sezon.
Amouage Decision e potrivit pentru iarnă?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri preferă alte sezoane, dar iarna adună totuși 35% din voturile pentru sezon.
Amouage Decision se poartă ziua sau seara?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl poartă mai ales după lăsarea întunericului: 80% din voturile pentru momentul zilei sunt pentru seară și ieșiri în oraș, iar 20% pentru zi sau birou.
Pot purta Amouage Decision la birou?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl aleg rar pentru birou: biroul adună doar 5% din voturile pentru momentul zilei.
Cine produce Amouage Decision?
Decision este produs de Amouage. A fost lansat în 2025.
Pentru câte zile ajunge un decant Amouage Decision de 10ml?
Un decant Amouage Decision de 10ml are circa 200 de pulverizări, adică vreo 67 de zile de purtat. Decantul de 3ml are circa 60 de pulverizări, cam 20 de zile. Decantul de 30ml are circa 600 de pulverizări, cam 200 de zile.
Ce alte parfumuri Amouage pot încerca?
Pe lângă Amouage Decision, la 10ML găsești și Reflection Man, Interlude Man și Honour Woman de la Amouage, toate decantate din flaconul original.
Acest decant Amouage Decision este parfumul original?
Da. Fiecare decant Amouage Decision e umplut manual dintr-un flacon original Amouage, fără să adăugăm sau să diluăm nimic, așa că se deschide, evoluează și ține pe piele exact ca flaconul. Vindem doar parfumuri originale, autentice.
Ce este un decant?
O cantitate mică dintr-un parfum, luată din flaconul original și pusă într-un atomizor de călătorie. Primești parfumul adevărat, într-o mărime care îți permite să-l porți zile întregi înainte să te decizi pentru flaconul întreg.
Cum funcționează garanția de returnare a banilor?
Dacă un parfum nu ți se potrivește, scrie-ne în 30 de zile de la primire și ne ocupăm de rambursare. Se aplică termeni și condiții. Vezi politica de rambursare.







