Atelier des Ors Rouge Saray
- Parfum original, autentic
- Încearcă parfumul înainte să cumperi flaconul întreg
- 3ml, 10ml, 30ml, gata de călătorie
- Parfum de lungă durată
Rouge Saray de la Atelier des Ors combină trandafirul cu oud într-o strălucire bogată, roșiatică. Deschiderea este de șofran și cardamom, caldă și fin condimentată, ridicată de o urmă de bergamotă. În inimă, trandafirul stă lângă un oud închis, iar mușcata adaugă o notă verde, ascuțită, care împiedică amestecul să devină siropos. Ambra, lemnul de santal și moscul îl duc spre un final neted, rășinos. Marie Salamagne a scris formula, iar casa l-a lansat în 2015. Este un parfum pentru ținute de seară: cine, întâlniri târzii, nopți de iarnă când vrei ceva cu prezență. Oricine iubește trandafirul, dar îl găsește prea cuminte de unul singur, va înțelege repede ideea. Încearcă mai întâi un decant de 3ml și dă-i câteva seri.
Se expediază în cel mult 1 zi lucrătoareLivrare gratuită în UELivrare gratuită în
Începe un set de mostre cu Rouge Saray
Rouge Saray ocupă prima fiolă. Alege încă 3 în 3 ml: cel mai ieftin e gratis, iar la prima comandă îți adăugăm cadou un al 5-lea parfum.
Se vinde rapid
Din cauza cererii mari, cantitățile sunt limitate.
Încearcă fără griji. Dacă parfumul nu ți se potrivește, anunță-ne în termen de 30 de zile și îți rambursăm comanda.*
50.000+ de iubitori de parfum, și numărul lor crește
Verdictul comunității
Șofranul și cardamomul fac loc trandafirului și oudului, înainte ca ambra și lemnul de santal să se așeze: Rouge Saray are o evoluție caldă și condimentată. Cei mai mulți îl consideră persistent, cu o dâră moderată. Se potrivește cel mai bine serilor de toamnă, dar și iernii și zilei, mai ales celor atrași de parfumuri bogate și rafinate.
Rezumat cu ajutorul AI din recenziile pasionaților de parfumuri
- Brand
- Atelier des Ors
- Parfumier
- Marie Salamagne
- Profil olfactiv
- Unisex
- Lansare
- Mărimi de decant
- 3ml, 10ml, 30ml
Livrăm în toată UE. Comenzile de peste 75,00 € au livrare gratuită. Acceptăm retururi în 30 de zile de la livrare.
Atelier des Ors Rouge Saray, oră de oră
Cum se deschide, se așază și persistă pe piele.
Fire de șofran și trandafiri împrăștiați pe un cufăr sculptat din lemn de santal.
Ce spun cei care îl poartă
Voturi din comunitățile de parfumuri, întâi răspunsurile cu cele mai multe voturi.
Persistență
Cele mai votate: 55%De lungă durată
Sillage
Cele mai votate: 55%Moderat
Sezon
Cele mai votate: 35%Toamnă
Momentul zilei
Cele mai votate: 40%Seară
Vezi toate voturileAscunde voturile
Persistență
- Foarte slabă2%
- Slabă5%
- Moderată25%
- De lungă durată (Cele mai votate)55%
- Eternă13%
Sillage
- Discret10%
- Moderat (Cele mai votate)55%
- Puternic30%
- Enorm5%
Sezon
- Primăvară20%
- Vară15%
- Toamnă (Cele mai votate)35%
- Iarnă30%
Momentul zilei
- Zi35%
- Birou5%
- Seară (Cele mai votate)40%
- Ieșire în oraș20%
Ce mărime ți se potrivește?
Fiecare mărime e turnată din același flacon original.
Apreciat de 50.000+ de iubitori de parfum
De ce iubitorii de parfum îl încearcă la noi înainte să cumpere flaconul.
10ML vs. blind buy
Ce îți oferă un decant și nu îți poate oferi un flacon cumpărat fără să-l fi mirosit.
Dacă îți place Atelier des Ors Rouge Saray
Parfumuri care au în comun notele lui cele mai caracteristice.
- Reducere 37%
Note comune: Oud · Cardamom
Note comune: Mușcată · Oud
Note comune: Oud · Șofran
- Preferatul clienților
Note comune: Mușcată · Oud
Note comune: Oud · Trandafir
Note comune: Mușcată · Șofran
Note comune: Mușcată · Oud
- Reducere 37%
Note comune: Oud · Șofran
Combină-l cu
Atelier des Ors Rouge Saray + unul dintre aceste parfumuri
- Reducere · −10%
Adaugă: Paciuli · Iasomie
Adaugă: Paciuli · Lavandă
Adaugă: Paciuli · Piele
- Se vinde rapid
Adaugă: Paciuli · Vetiver
Mai multe de la Atelier des Ors
- Se vinde rapid
- Reducere 38%
- Reducere 36%
Întrebări frecvente
Cum miroase Atelier des Ors Rouge Saray?
Atelier des Ors Rouge Saray se deschide cu Bergamotă, Cardamom și Șofran. În inimă apar Mușcată, Oud și Trandafir. La final, se așază pe Ambră, Mosc și Lemn de santal.
Atelier des Ors Rouge Saray ține mult pe piele?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îi evaluează cel mai des persistența ca de lungă durată (55% din voturi), iar 68% o consideră de lungă durată sau eternă. Îi evaluează cel mai des sillage-ul ca moderat (55% din voturi). Cât ține pe tine depinde și de pielea ta și de cât de mult aplici.
Atelier des Ors Rouge Saray e potrivit pentru vară?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl recomandă mai ales pentru toamnă și iarnă; vara adună doar 15% din voturile pentru sezon.
Atelier des Ors Rouge Saray e potrivit pentru iarnă?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl apreciază și iarna: iarna adună 30% din voturile pentru sezon, aproape de sezonul cu cele mai multe voturi.
Atelier des Ors Rouge Saray se poartă ziua sau seara?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl poartă mai ales după lăsarea întunericului: 60% din voturile pentru momentul zilei sunt pentru seară și ieșiri în oraș, iar 40% pentru zi sau birou.
Pot purta Atelier des Ors Rouge Saray la birou?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl aleg rar pentru birou: biroul adună doar 5% din voturile pentru momentul zilei.
Cine produce Atelier des Ors Rouge Saray?
Rouge Saray este produs de Atelier des Ors. Parfumierul său este Marie Salamagne. A fost lansat în 2015.
Pentru câte zile ajunge un decant Atelier des Ors Rouge Saray de 10ml?
Un decant Atelier des Ors Rouge Saray de 10ml are circa 200 de pulverizări, adică vreo 67 de zile de purtat. Decantul de 3ml are circa 60 de pulverizări, cam 20 de zile. Decantul de 30ml are circa 600 de pulverizări, cam 200 de zile.
Ce alte parfumuri Atelier des Ors pot încerca?
Pe lângă Atelier des Ors Rouge Saray, la 10ML găsești și Lune Feline, Crepuscule des Ames și Iris Fauve de la Atelier des Ors, toate decantate din flaconul original.
Acest decant Atelier des Ors Rouge Saray este parfumul original?
Da. Fiecare decant Atelier des Ors Rouge Saray e umplut manual dintr-un flacon original Atelier des Ors, fără să adăugăm sau să diluăm nimic, așa că se deschide, evoluează și ține pe piele exact ca flaconul. Vindem doar parfumuri originale, autentice.
Ce este un decant?
O cantitate mică dintr-un parfum, luată din flaconul original și pusă într-un atomizor de călătorie. Primești parfumul adevărat, într-o mărime care îți permite să-l porți zile întregi înainte să te decizi pentru flaconul întreg.
Cum funcționează garanția de returnare a banilor?
Dacă un parfum nu ți se potrivește, scrie-ne în 30 de zile de la primire și ne ocupăm de rambursare. Se aplică termeni și condiții. Vezi politica de rambursare.







