Gucci Guilty
- Parfum original, autentic
- Încearcă parfumul înainte să cumperi flaconul întreg
- 3ml, 10ml, 30ml, gata de călătorie
- Parfum de lungă durată
Gucci Guilty de Gucci împerechează un fruct picant cu liliac moale, apoi se încălzește în ambră și paciuli. Startul este vioi, cu piper roz, mandarină și bergamotă. Liliacul conduce inima, iar piersica, coacăzele negre, mușcata și iasomia îl fac copt și puțin dulce. Baza devine moale și caldă: ambră, mosc alb, vanilie și paciuli. Lansat în 2010, tinde să fie ales de femei cărora le place un floral cu puțin condiment. Votanții îl poartă toamna, iarna și primăvara, mai ales seara sau noaptea, deși apare și ca parfum de lucru. Votul de persistență e clar la moderat, în timp ce sillage-ul înclină spre moderat, cu puternic aproape în spate. Un decant de 3ml îți dă câteva seri ca să decizi.
Se expediază în cel mult 1 zi lucrătoareLivrare gratuită în UELivrare gratuită în
Începe un set de mostre cu Gucci Guilty
Gucci Guilty ocupă prima fiolă. Alege încă 3 în 3 ml: cel mai ieftin e gratis, iar la prima comandă îți adăugăm cadou un al 5-lea parfum.
Se vinde rapid
Din cauza cererii mari, cantitățile sunt limitate.
Încearcă fără griji. Dacă parfumul nu ți se potrivește, anunță-ne în termen de 30 de zile și îți rambursăm comanda.*
50.000+ de iubitori de parfum, și numărul lor crește
Verdictul comunității
Piperul roz și mandarina îi dau lui Gucci Guilty un început luminos și condimentat, înainte ca liliacul și piersica să se îmblânzească în ambră și mosc alb. Cei mai mulți îi consideră persistența moderată; opinia dominantă este tot o proiecție moderată. Se potrivește nopților de toamnă și serilor de primăvară, cu o dulceață blândă, nu un final îndrăzneț.
Rezumat cu ajutorul AI din recenziile pasionaților de parfumuri
- Brand
- Gucci
- Profil olfactiv
- Pentru femei
- Lansare
- Mărimi de decant
- 3ml, 10ml, 30ml
Livrăm în toată UE. Comenzile de peste 75,00 € au livrare gratuită. Acceptăm retururi în 30 de zile de la livrare.
Gucci Guilty, oră de oră
Cum se deschide, se așază și persistă pe piele.
Liliac și piper roz pe un fular de lână, la o stație de autobuz seara.
Ce spun cei care îl poartă
Voturi din comunitățile de parfumuri, întâi răspunsurile cu cele mai multe voturi.
Persistență
Cele mai votate: 54%Moderată
Sillage
Cele mai votate: 50%Moderat
Sezon
Cele mai votate: 35%Toamnă
Momentul zilei
Cele mai votate: 45%Ieșire în oraș
Vezi toate voturileAscunde voturile
Persistență, 2.737 de voturi
- Foarte slabă6%152 de voturi
- Slabă10%264 de voturi
- Moderată (Cele mai votate)54%1.479 de voturi
- De lungă durată23%643 de voturi
- Eternă7%199 de voturi
Sillage, 3.210 voturi
- Discret18%577 de voturi
- Moderat (Cele mai votate)50%1.604 voturi
- Puternic23%725 de voturi
- Enorm9%304 voturi
Sezon, 2.737 de voturi
- Primăvară32%876 de voturi
- Vară10%273 de voturi
- Toamnă (Cele mai votate)35%958 de voturi
- Iarnă23%630 de voturi
Momentul zilei, 2.737 de voturi
- Zi18%493 de voturi
- Birou7%191 de voturi
- Seară30%821 de voturi
- Ieșire în oraș (Cele mai votate)45%1.232 de voturi
Ce mărime ți se potrivește?
Fiecare mărime e turnată din același flacon original.
Apreciat de 50.000+ de iubitori de parfum
De ce iubitorii de parfum îl încearcă la noi înainte să cumpere flaconul.
10ML vs. blind buy
Ce îți oferă un decant și nu îți poate oferi un flacon cumpărat fără să-l fi mirosit.
Dacă îți place Gucci Guilty
Parfumuri care au în comun notele lui cele mai caracteristice.
- Preferatul clienților
Note comune: Liliac · Coacăze negre
- Reducere · −10%
Note comune: Liliac · Piersică
Note comune: Piersică · Mușcată
Note comune: Liliac · Vanilie
Note comune: Coacăze negre · Piersică
- Reducere · −10%
Note comune: Coacăze negre · Piersică
Note comune: Coacăze negre · Mandarină
Note comune: Piersică · Mușcată
Combină-l cu
Gucci Guilty + unul dintre aceste parfumuri
- Reducere 36%
Adaugă: Lemn de santal · Trandafir
Adaugă: Lămâie · Lemn de santal
Adaugă: Vetiver · Trandafir
- Se vinde rapid
Adaugă: Lavandă · Cardamom
Mai multe de la Gucci
- Se vinde rapid
- Reducere 38%
Întrebări frecvente
Cum miroase Gucci Guilty?
Gucci Guilty se deschide cu Bergamotă, Mandarină și Piper roz. În inimă apar Coacăze negre, Mușcată, Iasomie și Liliac. La final, se așază pe Ambră, Paciuli, Vanilie și Mosc alb.
Gucci Guilty ține mult pe piele?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îi evaluează cel mai des persistența ca moderată (54% din voturi), iar 31% o consideră de lungă durată sau eternă. Îi evaluează cel mai des sillage-ul ca moderat (50% din voturi). Cât ține pe tine depinde și de pielea ta și de cât de mult aplici.
Gucci Guilty e potrivit pentru vară?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl recomandă mai ales pentru primăvară și toamnă; vara adună doar 10% din voturile pentru sezon.
Gucci Guilty e potrivit pentru iarnă?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri preferă alte sezoane, dar iarna adună totuși 23% din voturile pentru sezon.
Gucci Guilty se poartă ziua sau seara?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl poartă mai ales după lăsarea întunericului: 75% din voturile pentru momentul zilei sunt pentru seară și ieșiri în oraș, iar 25% pentru zi sau birou.
Pot purta Gucci Guilty la birou?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl aleg rar pentru birou: biroul adună doar 7% din voturile pentru momentul zilei.
Cine produce Gucci Guilty?
Gucci Guilty este produs de Gucci. A fost lansat în 2010.
Pentru câte zile ajunge un decant Gucci Guilty de 10ml?
Un decant Gucci Guilty de 10ml are circa 200 de pulverizări, adică vreo 67 de zile de purtat. Decantul de 3ml are circa 60 de pulverizări, cam 20 de zile. Decantul de 30ml are circa 600 de pulverizări, cam 200 de zile.
Ce alte parfumuri Gucci pot încerca?
Pe lângă Gucci Guilty, la 10ML găsești și Gucci Rush, Gucci Bloom și Flora Gorgeous Gardenia de la Gucci, toate decantate din flaconul original.
Acest decant Gucci Guilty este parfumul original?
Da. Fiecare decant Gucci Guilty e umplut manual dintr-un flacon original Gucci, fără să adăugăm sau să diluăm nimic, așa că se deschide, evoluează și ține pe piele exact ca flaconul. Vindem doar parfumuri originale, autentice.
Ce este un decant?
O cantitate mică dintr-un parfum, luată din flaconul original și pusă într-un atomizor de călătorie. Primești parfumul adevărat, într-o mărime care îți permite să-l porți zile întregi înainte să te decizi pentru flaconul întreg.
Cum funcționează garanția de returnare a banilor?
Dacă un parfum nu ți se potrivește, scrie-ne în 30 de zile de la primire și ne ocupăm de rambursare. Se aplică termeni și condiții. Vezi politica de rambursare.







