Prada Candy
- Parfum original, autentic
- Încearcă parfumul înainte să cumperi flaconul întreg
- 3ml, 10ml, 30ml, gata de călătorie
- Parfum de lungă durată
Prada Candy de Prada e caramel, simplu și direct, îmblânzit cu pudră și mosc până se simte mai degrabă confortabil decât dulceag. Caramelul e prezent de la început, cald și auriu. Notele pudrate și moscul îi taie din tăișul dulce, așa că se citește neted, nu lipicios. Benzoinul și vanilia se așază dedesubt, adăugând o căldură rășinoasă, discret balsamică, ce ține dulceața laolaltă. A apărut în 2011 și înclină spre femeile care vor un gourmand cu o atingere ușoară. Votanții îl aleg toamna și iarna, ziua sau noaptea, și e suficient de calm pentru birou. Votul la persistență înclină spre „moderată”, la fel și cel la sillage. Poartă un decant de 10ml câteva săptămâni și vezi dacă te cucerește caramelul.
Se expediază în cel mult 1 zi lucrătoareLivrare gratuită în UELivrare gratuită în
Începe un set de mostre cu Prada Candy
Prada Candy ocupă prima fiolă. Alege încă 3 în 3 ml: cel mai ieftin e gratis, iar la prima comandă îți adăugăm cadou un al 5-lea parfum.
Se vinde rapid
Din cauza cererii mari, cantitățile sunt limitate.
Încearcă fără griji. Dacă parfumul nu ți se potrivește, anunță-ne în termen de 30 de zile și îți rambursăm comanda.*
50.000+ de iubitori de parfum, și numărul lor crește
Verdictul comunității
Delicat și matur, Prada Candy începe cu caramel, apoi moscul pudrat se așază peste vanilie și benzoin. Cele mai mari grupuri consideră moderate persistența și proiecția, deși unii îl simt mai persistent sau mai aproape de piele. Se potrivește cel mai bine zilelor de iarnă, dar merge și toamna; este în principal un parfum de zi și de birou, însă poate fi purtat și seara.
Rezumat cu ajutorul AI din recenziile pasionaților de parfumuri
- Brand
- Prada
- Profil olfactiv
- Pentru femei
- Lansare
- Mărimi de decant
- 3ml, 10ml, 30ml
Livrăm în toată UE. Comenzile de peste 75,00 € au livrare gratuită. Acceptăm retururi în 30 de zile de la livrare.
Prada Candy, oră de oră
Cum se deschide, se așază și persistă pe piele.
Caramelul se răcește pe o tavă de tablă, lângă pudră fină de vanilie.
Ce spun cei care îl poartă
Voturi din comunitățile de parfumuri, întâi răspunsurile cu cele mai multe voturi.
Persistență
Cele mai votate: 49%Moderată
Sillage
Cele mai votate: 46%Moderat
Sezon
Cele mai votate: 48%Iarnă
Momentul zilei
Cele mai votate: 40%Zi
Vezi toate voturileAscunde voturile
Persistență, 4.984 de voturi
- Foarte slabă10%478 de voturi
- Slabă14%718 voturi
- Moderată (Cele mai votate)49%2.450 de voturi
- De lungă durată20%990 de voturi
- Eternă7%348 de voturi
Sillage, 5.481 de voturi
- Discret33%1.822 de voturi
- Moderat (Cele mai votate)46%2.521 de voturi
- Puternic14%787 de voturi
- Enorm6%351 de voturi
Sezon, 4.984 de voturi
- Primăvară11%548 de voturi
- Vară4%199 de voturi
- Toamnă37%1.844 de voturi
- Iarnă (Cele mai votate)48%2.393 de voturi
Momentul zilei, 4.984 de voturi
- Zi (Cele mai votate)40%1.994 de voturi
- Birou10%498 de voturi
- Seară20%997 de voturi
- Ieșire în oraș30%1.495 de voturi
Ce mărime ți se potrivește?
Fiecare mărime e turnată din același flacon original.
Apreciat de 50.000+ de iubitori de parfum
De ce iubitorii de parfum îl încearcă la noi înainte să cumpere flaconul.
10ML vs. blind buy
Ce îți oferă un decant și nu îți poate oferi un flacon cumpărat fără să-l fi mirosit.
Dacă îți place Prada Candy
Parfumuri care au în comun notele lui cele mai caracteristice.
- Reducere · −10%
Note comune: Benzoin · Vanilie
Note comune: Caramel · Benzoin
Note comune: Caramel · Vanilie
Note comune: Caramel · Benzoin
- Reducere 36%
Note comune: Caramel · Benzoin
Note comune: Caramel · Vanilie
Note comune: Caramel · Vanilie
- Se vinde rapid
Note comune: Caramel · Vanilie
Combină-l cu
Prada Candy + unul dintre aceste parfumuri
- Se vinde rapid
Adaugă: Iasomie · Boabe de tonka
Adaugă: Lemn de santal · Scorțișoară
Adaugă: Iasomie · Labdanum
- Reducere 36%
Adaugă: Trandafir · Boabe de tonka
Mai multe de la Prada
- Se vinde rapid
- Reducere 37%
- Reducere 38%
Întrebări frecvente
Cum miroase Prada Candy?
Prada Candy se deschide cu Caramel. În inimă apar Mosc și Note pudrate. La final, se așază pe Benzoin și Vanilie.
Prada Candy ține mult pe piele?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îi evaluează cel mai des persistența ca moderată (49% din voturi), iar 27% o consideră de lungă durată sau eternă. Îi evaluează cel mai des sillage-ul ca moderat (46% din voturi). Cât ține pe tine depinde și de pielea ta și de cât de mult aplici.
Prada Candy e potrivit pentru vară?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl recomandă mai ales pentru iarnă; vara adună doar 4% din voturile pentru sezon.
Prada Candy e potrivit pentru iarnă?
Da. Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri votează iarna drept cel mai potrivit sezon: iarna adună 48% din voturile pentru sezon.
Prada Candy se poartă ziua sau seara?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl poartă la fel de des ziua și seara: 50% din voturile pentru momentul zilei sunt pentru zi sau birou, iar 50% pentru seară și ieșiri în oraș.
Pot purta Prada Candy la birou?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl aleg rar pentru birou: biroul adună doar 10% din voturile pentru momentul zilei.
Cine produce Prada Candy?
Prada Candy este produs de Prada. A fost lansat în 2011.
Pentru câte zile ajunge un decant Prada Candy de 10ml?
Un decant Prada Candy de 10ml are circa 200 de pulverizări, adică vreo 67 de zile de purtat. Decantul de 3ml are circa 60 de pulverizări, cam 20 de zile. Decantul de 30ml are circa 600 de pulverizări, cam 200 de zile.
Ce alte parfumuri Prada pot încerca?
Pe lângă Prada Candy, la 10ML găsești și Prada L'Homme, Prada Paradoxe și Luna Rossa Carbon de la Prada, toate decantate din flaconul original.
Acest decant Prada Candy este parfumul original?
Da. Fiecare decant Prada Candy e umplut manual dintr-un flacon original Prada, fără să adăugăm sau să diluăm nimic, așa că se deschide, evoluează și ține pe piele exact ca flaconul. Vindem doar parfumuri originale, autentice.
Ce este un decant?
O cantitate mică dintr-un parfum, luată din flaconul original și pusă într-un atomizor de călătorie. Primești parfumul adevărat, într-o mărime care îți permite să-l porți zile întregi înainte să te decizi pentru flaconul întreg.
Cum funcționează garanția de returnare a banilor?
Dacă un parfum nu ți se potrivește, scrie-ne în 30 de zile de la primire și ne ocupăm de rambursare. Se aplică termeni și condiții. Vezi politica de rambursare.







