Odstřik, nebo celý flakon? Cena za ml v číslech
Celý flakon má skoro vždy nižší cenu za ml. Odstřik vás celkově stojí méně a můžete skončit, jakmile máte jasno. Tady je výpočet z našeho vlastního katalogu, abyste se mohli rozhodnout, co je pro vás důležitější.
V tomto průvodci
Jak obojí porovnat
Vydělte cenu počtem mililitrů. Vyjde vám cena za ml, jediný férový způsob, jak porovnat 10ml odstřik se 100ml flakonem.
Například 100ml flakon za 150 € vychází na 1,50 € za ml a 10ml odstřik za 30 € na 3,00 € za ml. Jsou to zaokrouhlená čísla pro ukázku výpočtu, ne skutečné ceny; stejný výpočet udělejte s cenami, které máte před sebou.
Kolik stojí ml u našich odstřiků
Napříč všemi parfémy v našem katalogu (dnes jich je 1 070) vychází cena za ml u jednotlivých velikostí takto. Medián je prostřední cena: polovina parfémů stojí za ml méně, polovina více.
| Velikost | Parfémy | Medián za ml | Rozpětí za ml |
|---|---|---|---|
| 3ml | 1 065 | 4,17 € za ml | 1,96 € – 25,77 € |
| 10ml | 1 065 | 3,32 € za ml | 1,43 € – 21,14 € |
| 30ml | 957 | 2,43 € za ml | 1,14 € – 9,54 € |
Čím větší odstřik, tím méně stojí každý ml. V mediánu stojí 30ml o 20% méně za ml než 10ml téhož parfému a 10ml stojí o 17% méně za ml než 3ml.
Index cen parfémů za ml tato čísla rozepisuje podle designových a niche parfémových domů a nabízí CSV se všemi cenami.
Tři nejprodávanější vůně, velikost po velikosti
Tabulka čerpá přímo z katalogu, takže vždy ukazuje, kolik tyto parfémy stojí dnes.
| Parfém | 3ml | 10ml | 30ml |
|---|---|---|---|
| Louis Vuitton Imagination | 18,81 € 6,27 € za ml | 47,61 € 4,76 € za ml | 113,40 € 3,78 € za ml |
| Creed Aventus | 12,51 € 4,17 € za ml | 37,71 € 3,77 € za ml | 90,00 € 3,00 € za ml |
| Amouage Guidance | 16,11 € 5,37 € za ml | 47,61 € 4,76 € za ml | 113,40 € 3,78 € za ml |
Kdy se vyplatí spíš odstřik
- Vůni jste zatím nenosili déle než pár minut.
- Rádi střídáte a 100ml flakon byste nikdy nespotřebovali.
- Chcete ji na jednu sezónu, na cestu nebo na jeden výjimečný týden.
- Je to dárek a nejste si jistí vkusem obdarovaného.
Kdy vyhrává celý flakon
- Nosíte ji už týdny a pořád po ní saháte.
- Je to vaše každodenní vůně a rychle ji spotřebujete.
- Nejnižší cena za ml je pro vás to hlavní.
To je poctivý obchod. Odstřik stojí za ml víc; na oplátku kupujete jen tolik, kolik víte, že vynosíte. Víc se dozvíte v naší alternativě k nákupu naslepo.
Na co se lidé ptají
Stojí odstřik méně než celý flakon?
Za ml obvykle ne: celý flakon má téměř vždy nižší cenu za ml. Celkově ano: platíte za 3ml, 10ml nebo 30ml místo 50ml nebo 100ml.
Která velikost 10ML má nejlepší cenu za ml?
30ml. V mediánu stojí o 20% méně za ml než 10ml, a proto o ní mluvíme jako o velikosti, kterou si necháte.
Jak spočítám cenu za ml?
Vydělte cenu velikostí v ml. 30 € za 10ml je 3,00 € za ml.
Je parfém v odstřiku stejný jako ve flakonu?
Ano. Každý odstřik 10ML je stočený z originálního flakonu, nic se nepřidává ani neředí.
10ML je nezávislý prodejce a s parfémovými domy, jejichž parfémy prodáváme, není nijak spojený ani jimi podporovaný.
Noste ho týden, ne deset vteřin.
Designerové i niche parfémy v 10ml odstřicích, abyste s vůní mohli chvíli žít, než se rozhodnete.
Prohlédnout odstřiky