Odlewka czy pełny flakon? Cena za ml w liczbach
Pełny flakon prawie zawsze kosztuje mniej za ml. Odlewka kosztuje mniej w sumie i pozwala przestać, gdy już wiesz. Oto wyliczenia z naszego własnego katalogu, żeby łatwiej było zdecydować, co jest dla ciebie ważniejsze.
W tym poradniku
Jak je porównać
Podziel cenę przez liczbę mililitrów. Tak otrzymasz cenę za ml, jedyny uczciwy sposób, by porównać odlewkę 10ml z flakonem 100ml.
Na przykład flakon 100ml za 150 € daje 1,50 € za ml, a odlewka 10ml za 30 € daje 3,00 € za ml. To okrągłe liczby, które pokazują samo działanie, a nie ceny; policz tak samo z cenami, które masz przed sobą.
Ile kosztują nasze odlewki za ml
Tak wygląda cena za ml w każdej pojemności dla wszystkich perfum z naszego dzisiejszego katalogu (jest ich 1070). Mediana to cena środkowa: połowa perfum kosztuje mniej za ml, połowa więcej.
| Pojemność | Perfumy | Mediana za ml | Przedział za ml |
|---|---|---|---|
| 3ml | 1065 | 4,17 € za ml | 1,96 € – 25,77 € |
| 10ml | 1065 | 3,32 € za ml | 1,43 € – 21,14 € |
| 30ml | 957 | 2,43 € za ml | 1,14 € – 9,54 € |
Im większa odlewka, tym mniej kosztuje każdy ml. Według mediany 30ml kosztuje o 20% mniej za ml niż 10ml tych samych perfum, a 10ml o 17% mniej za ml niż 3ml.
Indeks cen perfum za ml pokazuje te dane w podziale na domy perfumeryjne, designerskie i niszowe, wraz z plikiem CSV ze wszystkimi cenami.
Trzy bestsellery, pojemność po pojemności
Tabela pobiera dane prosto z katalogu, więc zawsze pokazuje aktualne ceny tych perfum.
| Perfumy | 3ml | 10ml | 30ml |
|---|---|---|---|
| Louis Vuitton Imagination | 18,81 € 6,27 € za ml | 47,61 € 4,76 € za ml | 113,40 € 3,78 € za ml |
| Creed Aventus | 12,51 € 4,17 € za ml | 37,71 € 3,77 € za ml | 90,00 € 3,00 € za ml |
| Amouage Guidance | 16,11 € 5,37 € za ml | 47,61 € 4,76 € za ml | 113,40 € 3,78 € za ml |
Kiedy odlewka jest lepszym wyborem
- Znasz ten zapach najwyżej z kilku minut na skórze.
- Lubisz zmieniać zapachy, a 100ml to więcej, niż kiedykolwiek zużyjesz.
- Potrzebujesz go na jeden sezon, wyjazd albo jeden wyjątkowy tydzień.
- To prezent, a nie znasz dobrze gustu obdarowanej osoby.
Kiedy wygrywa pełny flakon
- Nosisz go od tygodni i wciąż po niego sięgasz.
- To twój codzienny zapach i szybko go zużywasz.
- Najważniejsza jest dla ciebie najniższa cena za ml.
Tak wygląda uczciwy bilans. Odlewka kosztuje więcej za ml, ale w zamian kupujesz tylko tyle, ile na pewno wykorzystasz. Nasza alternatywa dla zakupu w ciemno idzie o krok dalej.
Najczęstsze pytania
Czy odlewka jest tańsza niż pełny flakon?
W przeliczeniu na ml zwykle nie: pełny flakon prawie zawsze ma niższą cenę za ml. W sumie tak: płacisz za 3ml, 10ml lub 30ml zamiast za 50ml lub 100ml.
Która pojemność w 10ML daje najkorzystniejszą cenę za ml?
30ml. Według mediany kosztuje o 20% mniej za ml niż 10ml, dlatego nazywamy ją pojemnością na stałe.
Jak obliczyć cenę za ml?
Podziel cenę przez pojemność w ml. 30 € za 10ml to 3,00 € za ml.
Czy perfumy w odlewce są takie same jak we flakonie?
Tak. Każdą odlewkę w 10ML napełniamy z oryginalnego flakonu, niczego nie dodając ani nie rozcieńczając.
10ML to niezależny sklep. Nie jesteśmy powiązani z domami perfumeryjnymi, których zapachy sprzedajemy, ani przez nie rekomendowani.
Noś go przez tydzień, nie dziesięć sekund.
Perfumy designerskie i niszowe w odlewkach 10ml – najpierw pożyj z zapachem, potem zdecyduj.
Zobacz odlewki