Creed Aventus dupe 2026: 6 klonów kontra oryginał

Sześć zamienników Creed Aventus porównanych pod kątem opublikowanych nut, źródeł i ceny, z tym, czego każdemu brakuje. Albo najpierw ponoś oryginał jako odlewkę 3ml.

W tym poradniku

W skrócie

Najlepszy zamiennik Creed Aventus w ogólnym rozrachunku to Club de Nuit Intense Man od Armaf, który wymienia ananasa, czarną porzeczkę i brzozę, czyli to, co definiuje oryginał. Supremacy Silver od Afnan to łagodniejsza wersja, a Vibrant Leather od Zara ma najniższą cenę, choć to najluźniejsze podobieństwo. Wolisz oryginał? Aventus kosztuje w 10ML 37,71 € za odlewkę 10ml.

6 alternatyw porównanych poniżej · ceny sprawdzone 27 września 2026

Ranking

  1. Club de Nuit Intense ManNajlepszy ogólnie Armaf46,50 € 105ml
  2. Supremacy SilverŁagodniejsza wersja Afnan31,50 € 100ml
  3. Club de Nuit Intense Man Limited EditionPropozycja premium ArmafBrak ceny w UE
  4. Supremacy Not Only IntenseCiemniejsza wersja Afnan55,50 € 100ml
  5. L'AventureŚwieższa wersja Al HaramainBrak ceny w UE
  6. Vibrant LeatherNajniższa cena Zara22,95 € 100ml

Wolisz oryginał?

Aventus

CreedOdlane z oryginalnego flakonu

Alternatywy: 0,23 €–0,56 €/ml w innych sklepach, sprawdzono 27 września 2026

Trzy flakony na jasnoniebieskim tle: Hacivat, Aventus i Orion

Jak pachnie Creed Aventus?

Flakon Aventus marki Creed
OryginałAventusCreed

Aventus od Creed zadebiutował w 2010 roku i opiera się na jednym kontraście: jasne owoce kontra dym. Otwarcie to bergamotka, czarna porzeczka, jabłko, cytryna i różowy pieprz, ostre i soczyste. Serce przynosi ananasa, paczulę i jaśmin marokański; pod spodem leżą brzoza, piżmo, mech dębowy, Ambroxan i drzewo cedrowe. Brzoza daje dymną, lekko skórzaną krawędź, a ananas słodycz, którą wszyscy pamiętają.

Aventus to też ruchomy cel. Jego strony w Fragrantica niosą lata dyskusji o dymnych partiach kontra te bardziej owocowe, więc dwie osoby mogą dość różnie opisać ten sam flakon. Miej to w głowie, gdy czytasz, że jakiś klon jest blisko: blisko którego flakonu, to uczciwe pytanie.

Ananas, brzoza i bergamotka jako surowce: nuty zapachu Aventus marki Creed
Na zdjęciu: ananas, brzoza i bergamotka, nuty zapachu Aventus.

Linia Aventus

Creed zbudował wokół oryginału całą rodzinę, a żaden klon w tym przewodniku nie celuje w jej nowszych członków. Absolu Aventus, wydany w 2023 roku, jest bardziej korzenny: ananas i grejpfrut z gałką muszkatołową i goździkami w głowie, a potem cynamon, kardamon i imbir w sercu. Aventus Cologne z 2018 roku to osobna kompozycja zbudowana na mandarynce, imbirze i mięcie zielonej na wetiwerze i drzewie sandałowym, a nie lżejsza wersja Aventus. Nasz przewodnik po Absolu Aventus i Aventus Cologne porównuje je szczegółowo.

Linia Aventus w skrócie
PerfumyPremieraProfil zapachowyKlony omówione w tym przewodniku
Aventus2010Ananas, czarna porzeczka i dym brzozowyWszystkie sześć
Aventus Cologne2018Mandarynka, imbir i mięta zielona na bazie wetiweruŻadne
Absolu Aventus2023Ananas z gałką muszkatołową, goździkami i cynamonemŻadne

Alternatywy dla Aventus w porównaniu

Ceny flakonów w innych sklepach, sprawdzone 27 września 2026

AlternatywaPodstawa porównaniaCena flakonuZa ml
1Najlepszy ogólnie Club de Nuit Intense Man Armaf
Opublikowane nuty Źródło
46,50 € 105ml
0,44 €/ml
2Łagodniejsza wersja Supremacy Silver Afnan
Wskazane źródło Źródło
31,50 € 100ml
0,32 €/ml
3Propozycja premium Club de Nuit Intense Man Limited Edition Armaf
Opublikowane nuty Źródło
Brak ceny w UE
—
4Ciemniejsza wersja Supremacy Not Only Intense Afnan
Wskazane źródło Źródło
55,50 € 100ml
0,56 €/ml
5Świeższa wersja L'Aventure Al Haramain
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
6Najniższa cena Vibrant Leather Zara
Wskazane źródło Źródło
22,95 € 100ml
0,23 €/ml

Zdjęcia flakonów: armaf.com, fragrantica.com, armaf.uk, fragrantica.com, alharamainperfume.online, fragrantica.com

Porównanie dwóch obok siebie

Można wybrać dowolne dwa zapachy z tego przewodnika. Na start: oryginał obok nr 1.

CechaAventusCreedClub de Nuit Intense ManArmaf
Cena za ml
3ml: 4,17 €/ml · 10ml: 3,77 €/ml · 30ml: 3,00 €/ml
0,44 €/ml
Pojemność
Odlewki 3, 10 lub 30ml
Flakon 105ml
Koszt z dostawą
Aktualna cena 10ML; dostawa doliczana przy kasie
Cena flakonu w innym sklepie, sprawdzona: 27 września 2026; bez dostawy
Co mówią źródła
Punkt odniesienia: każda alternatywa w tym przewodniku jest porównywana z zapachem Aventus
  • Parfumo wymienia ananasa, bergamotkę, jabłko, czarną porzeczkę i cytrynę; brzozę, jaśmin i różę; piżmo, ambrę szarą, paczulę i wanilię: ananasowo-brzozowy szkielet zapachu Aventus, wzbogacony o różę i wanilię, bez mchu dębowego i cedru. Club de Nuit Intense Man EDT vs Aventus (Parfumo comparison)
  • Członkowie serwisu Fragrantica, którzy mają kilka klonów zapachu Aventus, wymieniają Club de Nuit Intense Man wśród zapachów, które porównywali ze swoimi flakonami. Aventus by Creed (Fragrantica page)
Podstawa porównania
Oryginalny zapach
Wywnioskowane z opublikowanych nut
Dostępność
W 10ML, odlane z oryginalnego flakonu
W sprzedaży w sklepie w UE, sprawdzono: 27 września 2026
  • Aventus kosztuje mniej przy zakupie: 12,51 € wobec 46,50 €.
  • Club de Nuit Intense Man daje więcej perfum: 105ml wobec 3ml.
  • 10ML nie nosiło tych dwóch zapachów obok siebie; każde stwierdzenie powyżej podaje źródło.

Ile tego potrzeba?

Wystarczy podać, ile razy Aventus ma być noszony i ile psiknięć zwykle się używa.

Potrzeba około 6ml (120 psiknięć).

  • 2 × 3mlNajtaniej25,02 €Zostaje 0ml
  • 1 × 10ml37,71 €Zostaje 4ml
  • 1 × 30ml90,00 €Zostaje 24ml
  • Club de Nuit Intense Man od Armaf: 1 × 105mlCena w innym sklepie, sprawdzona: 27 września 2026, bez dostawy46,50 €Zostaje 99ml

Przy takim użyciu odlewki zapachu Aventus kosztują mniej niż Club de Nuit Intense Man: 25,02 € wobec 46,50 €.

Szacunek: pojemności 10ML to około 60 psiknięć (3ml), 200 (10ml) i 600 (30ml), czyli mniej więcej 20 na ml. Atomizery się różnią, więc liczby są orientacyjne. Ceny bez dostawy.

Dwa przeliczone przykłady

  • Miesiąc weekendów

    8 użyć po 3 psiknięcia. Potrzeba około 1,2ml (24 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 1 × 3ml za 12,51 €, zostaje około 1,8ml. Przy takim użyciu odlewki zapachu Aventus kosztują mniej niż Club de Nuit Intense Man: 12,51 € wobec 46,50 €.

  • Codziennie przez rok

    365 użyć po 4 psiknięcia. Potrzeba około 73ml (1460 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 230,22 €, zostaje około 0ml. Przy takim użyciu Club de Nuit Intense Man kosztuje mniej niż odlewki zapachu Aventus: 46,50 € wobec 230,22 €. To inny zapach, nie oryginał.

Ranking zamienników Aventus: 6 alternatyw z rolą i ceną za ml, na czele Club de Nuit Intense Man marki ArmafOtwórz obraz w pełnym rozmiarze w nowej karcie
Kolejność według podobieństwa do Aventus. Ceny za ml wyliczone z cen flakonów sprawdzonych 27 września 2026.

Najlepszy ogólnie: Club de Nuit Intense Man

Flakon Club de Nuit Intense Man marki Armaf
Club de Nuit Intense ManArmafNajlepszy ogólnie

Club de Nuit Intense Man od Armaf, w wersji Eau de Toilette, zbiera w Parfumo więcej głosów w porównaniu z Aventus niż jakikolwiek inny klon tutaj, a większość głosujących uznaje je za podobne. Jego strona porównania w Parfumo wymienia ananasa, bergamotkę, jabłko, czarną porzeczkę i cytrynę, potem brzozę, jaśmin i różę, a na końcu piżmo, ambrę szarą, paczulę i wanilię. To cała idea ananasa z dymem, z dymem przesuniętym do serca.

Główna różnica to akcenty. Społeczność Parfumo ocenia go jako przede wszystkim cytrusowy, a w drugiej kolejności dymny, podczas gdy Aventus wychodzi najpierw świeży i owocowy, z dymem niżej, a do tego dodaje syntetyczny akcent, którego Aventus nie ma. Róża i wanilia zamiast mchu dębowego i cedru sprawiają też, że baza jest słodsza i krąglejsza.

Pasuje komuś, kto chce dymnej strony Aventus na wieczorne wyjścia albo chłodniejsze dni i woli odważny zapach od wypolerowanego. Podstawa: opublikowane nuty w Parfumo; właściciele na stronie Aventus w Fragrantica również wymieniają go wśród klonów, które porównywali ze swoimi flakonami.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wywnioskowane z opublikowanych nut

  1. Parfumo wymienia ananasa, bergamotkę, jabłko, czarną porzeczkę i cytrynę; brzozę, jaśmin i różę; piżmo, ambrę szarą, paczulę i wanilię: ananasowo-brzozowy szkielet zapachu Aventus, wzbogacony o różę i wanilię, bez mchu dębowego i cedru. Club de Nuit Intense Man EDT vs Aventus (Parfumo comparison)
  2. Członkowie serwisu Fragrantica, którzy mają kilka klonów zapachu Aventus, wymieniają Club de Nuit Intense Man wśród zapachów, które porównywali ze swoimi flakonami. Aventus by Creed (Fragrantica page)

Łagodniejsza wersja: Supremacy Silver

Flakon Supremacy Silver marki Afnan
Supremacy SilverAfnanŁagodniejsza wersja

Supremacy Silver od Afnan jest najcichszy: użytkownik Parfumo uważa go za bliski idei Aventus, ale bez jego mocy i głębi. Parfumo wymienia bergamotkę, jabłko i mech dębowy, potem ananasa, jaśmin i paczulę, a na końcu brzozę, piżmo i ambrę szarą: nuty bazy, które podaje Aventus, bez cedru, i tego samego ananasa w sercu.

Główna różnica jest w głowie. Na jego liście nie ma czarnej porzeczki, cytryny ani różowego pieprzu, a mech dębowy przesuwa się do otwarcia, więc pierwsze minuty są bardziej zielone i mniej musujące. Społeczność Parfumo przypisuje mu te same sześć akcentów co Aventus, owocowy, świeży, dymny, cytrusowy, drzewny i korzenny, ale dym stawia wyżej. Użytkownik Fragrantica, który miał kilka klonów, uznał go za bliski, ale pozbawiony ogólnego wrażenia oryginału.

Pasuje komuś, kto chce cichszego zapachu w stylu Aventus, bezpiecznego zarówno do biura, jak i na weekend. Podstawa: wskazane źródła w Parfumo i Fragrantica, z nutami według Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członek serwisu Parfumo uważa, że ten zapach jest bliższy oryginalnemu DNA zapachu Aventus, ale brakuje mu mocy i głębi; trwałość jest świetna, a projekcja jedynie przyzwoita. Supremacy Silver, member statement (Parfumo)
  2. Parfumo wymienia bergamotkę, jabłko i mech dębowy; ananasa, jaśmin i paczulę; brzozę, piżmo i ambrę szarą: baza tego zapachu to baza zapachu Aventus bez cedru. Supremacy Silver vs Aventus (Parfumo comparison)
  3. Członek serwisu Fragrantica, który miał kilka klonów zapachu Aventus, wymienia Supremacy Silver i L'Aventure jako podobne, ale pozbawione charakteru oryginału. Aventus by Creed (Fragrantica page)

Propozycja premium: Club de Nuit Intense Man Limited Edition

Flakon Club de Nuit Intense Man Limited Edition marki Armaf
Club de Nuit Intense Man Limited EditionArmafPropozycja premium

Limited Edition to wersja Armaf w stężeniu parfum. To osobna kompozycja, a nie mocniejsza Eau de Toilette. Parfumo wymienia ananasa, bergamotkę, cytrynę i różowy pieprz z limonką i czarnym pieprzem; jaśmin, konwalię, frezję i różę; oraz drzewo cedrowe, ambrę szarą, Ambroxan, paczulę, białe piżmo i skórę.

Główna różnica to brzoza: nie ma jej na liście. Dym bierze się tu ze skórzanej bazy, a limonka i czarny pieprz wyostrzają otwarcie. Opinie w Fragrantica są mieszane: jeden użytkownik mówi, że przypomina starsze partie Aventus, inny, że leży na tym samym terytorium, ale nie pachnie jak Aventus.

Pasuje komuś, kto lubi już wersję Eau de Toilette i chce gładszej, gęstszej wersji na wieczory. Podstawa: opublikowane nuty, ze wskazanym źródłem o mieszanym odbiorze.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wywnioskowane z opublikowanych nut

  1. Parfumo wymienia ananasa, bergamotkę, cytrynę, różowy pieprz, limonkę i czarny pieprz; jaśmin, konwalię, frezję i różę; drewno cedrowe, ambrę szarą, Ambroxan, paczulę, białe piżmo i skórę; brzozy nie wymieniono. Club de Nuit Intense Man Limited Edition vs Aventus (Parfumo comparison)
  2. Zdania członków serwisu Fragrantica są podzielone: jeden mówi, że zapach przypomina starsze partie zapachu Aventus, inny, że pachnie podobnie, a członek mający odmienne zdanie uważa, że mieści się w tym samym kręgu, ale nie pachnie jak Aventus. Club de Nuit Intense Man Limited Edition Parfum (Fragrantica)

Ciemniejsza wersja: Supremacy Not Only Intense

Flakon Supremacy Not Only Intense marki Afnan
Supremacy Not Only IntenseAfnanCiemniejsza wersja

Supremacy Not Only Intense od Afnan zamienia słońce na mech. Parfumo wymienia bergamotkę, jabłko i czarną porzeczkę, potem mech dębowy, paczulę i lawendę, a na końcu piżmo, ambrę szarą i szafran. Dzieli z oryginałem owoce w głowie oraz piżmo i ambrę szarą w bazie.

Główna różnica polega na tym, że ananasa w ogóle nie ma na jego liście, a mech dębowy, paczula i szafran ciągną go w stronę ciemniejszą i bardziej ziemistą. Społeczność Parfumo i tak ocenia go przede wszystkim jako owocowy i dymny, więc zarys Aventus przetrwał. W wątku Fragrantica porównującym klony Aventus użytkownik, który go ma, uważa, że mocna nuta mchu przesuwa go nieco bardziej w stronę Hacivat od Nishane niż Aventus.

Pasuje komuś, kto nosi Aventus jesienią i zimą i chce cięższej, bardziej mszystej wersji. Podstawa: wskazane źródło, z nutami z Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członek forum serwisu Fragrantica, który ma ten zapach, mówi, że dominująca nuta mchu sprawia, iż wydaje się on nieco bardziej podobny do Nishane Hacivat niż do zapachu Aventus, balansując na granicy między tymi dwoma zapachami. Aventus clones compared (Fragrantica forum)
  2. Parfumo wymienia bergamotkę, jabłko i czarną porzeczkę; mech dębowy, paczulę i lawendę; piżmo, ambrę szarą i szafran; ananasa nie wymieniono. Supremacy Not Only Intense vs Aventus (Parfumo comparison)

Świeższa wersja: L'Aventure

Flakon L'Aventure marki Al Haramain
L'AventureAl HaramainŚwieższa wersja

L'Aventure od Al Haramain to jasna opcja prowadzona przez cytrusy. Parfumo wymienia bergamotkę, cytrynę i elemi, potem jaśmin, nuty drzewne i konwalię, a na końcu piżmo, ambrę i paczulę. Dzieli z oryginałem otwarcie z cytryny i bergamotki oraz jaśmin, piżmo i paczulę, które niosą Aventus przez cały dzień.

Główna różnica to dym. Właściciele piszący na Basenotes porównują go bezpośrednio z Aventus: jeden mówi, że podąża za bardziej owocowymi partiami bez prawdziwego dymu, inny, że trafia w otwarcie, ale brakuje mu dymnej brzozy. Społeczność Parfumo ocenia go przede wszystkim jako cytrusowy i świeży, przed owocowym.

Pasuje komuś, kto kocha pierwszą godzinę Aventus i chce lekkiej, czystej wersji na upały i do biura. Podstawa: wskazane źródło, porównanie na Basenotes.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członkowie serwisu Basenotes porównują go bezpośrednio z zapachem Aventus: jeden mówi, że podąża śladem bardziej owocowych partii, bez wyraźnego dymu, a inny — że oddaje otwarcie, ale brakuje mu dymnej brzozy. L'Aventure by Al Haramain (Basenotes)
  2. Parfumo wymienia bergamotkę, cytrynę i elemi; jaśmin, nuty drzewne i konwalię; piżmo, ambrę i paczulę. L'Aventure vs Aventus (Parfumo comparison)

Najniższa cena: Vibrant Leather

Flakon Vibrant Leather marki Zara
Vibrant LeatherZaraNajniższa cena

Vibrant Leather od Zara, w wersji Eau de Parfum, to najtańszy flakon w zestawieniu i najluźniejsze podobieństwo. Parfumo nie publikuje jego nut, więc porównanie opiera się na tym, co mówią ludzie. Użytkownik forum Basenotes dopisuje go, z zastrzeżeniem, do listy alternatyw dla Aventus, a Parfumo prowadzi dla tej pary stronę porównania.

Główna różnica to głębia. Społeczność Parfumo ocenia go jako świeży, cytrusowy i owocowy, ze skórzanym akcentem, a dym stawia na ostatnim miejscu z sześciu. Na tej samej stronie oceny jego trwałości i projekcji wypadają niżej niż w przypadku Aventus.

Pasuje komuś, kto chce świeżo-owocowego nastroju na luźne dni w budżecie sieciówki i traktuje go jak kuzyna, a nie zastępstwo. Podstawa: wskazane źródło, i to skromne.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członek forum serwisu Basenotes dodaje Zara Vibrant Leather, choć w mniejszym stopniu, do listy alternatyw dla Aventus. L'Aventure Intense vs other Creed clones (Basenotes forum)
  2. Parfumo prowadzi stronę z bezpośrednim porównaniem tego zapachu z Aventus; społeczność serwisu Parfumo ocenia jego trwałość i projekcję niżej niż w przypadku Aventus. Vibrant Leather EDP vs Aventus (Parfumo comparison)

Oryginalne alternatywy z naszej oferty

Oryginalne perfumy, które dzielą część owocowo-drzewnej struktury Aventus, każde jako odlewka napełniana z oryginalnego flakonu.

  1. Nishane

    Hacivat

    Ananas, grejpfrut i bergamotka na cedrze, paczuli, jaśminie i mchu dębowym: bardziej zielony i drzewny.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Tiziana Terenzi

    Orion

    Jabłko, bergamotka i czerwona porzeczka na brzozie, jaśminie i paczuli, z olibanum i drewnem agarowym.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Mancera

    Cedrat Boise

    Cytryna, bergamotka i czarna porzeczka na paczuli, cedrze, skórze i mchu.

    3ml · 10ml · 30ml

  4. Montblanc

    Explorer

    Bergamotka i różowy pieprz na wetiwerze i skórze, z Ambroxanem i paczulą.

    3ml · 10ml · 30ml

Czego nie trafia żaden klon

Ananas i brzoza to cała zagadka. Klony, które zachowują brzozę, jak Eau de Toilette i Supremacy Silver, wypadają w profilach społeczności Parfumo jako bardziej dymne niż Aventus. Klony, które jej nie wymieniają, biorą dym skądinąd, jak skórzana baza Limited Edition, albo, sądząc po opiniach właścicieli L'Aventure, w dużej mierze go tracą. Żaden klon w tym przewodniku nie wymienia naraz ananasa, czarnej porzeczki, brzozy, mchu dębowego i drzewa cedrowego.

Druga luka to wykończenie. Społeczność Parfumo przypisuje kilku z tych klonów syntetyczny akcent, którego nie daje Aventus. Na papierze to niewielka różnica; sprawdź ją w pierwszych minutach, bo wtedy widać ją najbardziej.

Czy odlewka 10ml Aventus jest warta więcej niż klon?

W przeliczeniu na ml oryginał jest zdecydowanie droższym wyborem. W 10ML odlewka 10ml Aventus kosztuje 37,71 € (3,77 €/ml); 30ml, najkorzystniejsza cena za ml, kosztuje 90,00 € (3,00 €/ml). Jeśli planujesz psikać się tym zapachem codziennie, flakon klonu 100ml da ci najwięcej mililitrów za te pieniądze.

Jeśli jeszcze się zastanawiasz, porównaj odlewkę 3ml oryginału, około 60 psiknięć, za 12,51 € z cenami klonów w tabeli. Za cenę jednego z tańszych flakonów klonu możesz przez tydzień nosić oryginał i przekonać się, co jest dla ciebie ważniejsze: dym czy owoce. Absolu Aventus zaczyna się od 16,11 €, a Aventus Cologne od 12,51 € za 3ml. Indeks cen za ml pokazuje, jak wypada cały katalog.

Oryginalne perfumy z tej samej rodziny

Cztery oryginały dzielą realną część struktury Aventus. Hacivat od Nishane łączy ananasa, grejpfruta i bergamotkę z cedrem, paczulą, jaśminem i mchem dębowym: bardziej zielony i drzewny. Orion od Tiziana Terenzi zachowuje jabłko, bergamotkę, brzozę, jaśmin i paczulę, a dodaje czerwoną porzeczkę, olibanum i drewno agarowe, co daje ciemniejszą wersję. Cedrat Boise od Mancera otwiera się cytryną, bergamotką i czarną porzeczką na paczuli, cedrze, skórze i mchu. Explorer od Montblanc dzieli bergamotkę, różowy pieprz, paczulę i Ambroxan, ale zamienia owoce na wetiwer i skórę: z tej czwórki najlepiej sprawdzi się w biurze.

Jak przetestować dupe

Wąchaj oryginał i klon na skórze, w różne dni, a nie na obu nadgarstkach naraz: mocniejszy zagłuszy słabszy. Sprawdzaj każdy w tych samych momentach: pierwsze dziesięć minut, serce i bazę 4 do 8 godzin później na skórze. To w tej ostatniej fazie większość klonów rozchodzi się z Aventus.

Odlewka 3ml Aventus wystarczy na tydzień porównań, a jeśli oryginał wygra, odlewka 10ml da ci go około 200 psiknięć. Pierwszy raz? Przeczytaj, czym jest odlewka perfum, poznaj alternatywę dla zakupu w ciemno i zajrzyj do naszego przewodnika po najlepszych perfumach Creed, jeśli odkrywasz ten dom perfumeryjny.

Klon czy oryginał? Co warto wiedzieć wcześniej

Czy mogę wypróbować Creed Aventus w odlewce 3ml, zanim wybiorę klon?
10ML sprzedaje Aventus jako odlewkę 3ml, 10ml lub 30ml napełnianą z oryginalnego flakonu, z wysyłką w całej UE. 3ml to około 60 psiknięć, co wystarczy, by przez tydzień nosić go obok dowolnego klonu.
Który zamiennik Creed Aventus zajmuje pierwsze miejsce w naszym rankingu?
Club de Nuit Intense Man od Armaf to najlepsza propozycja ogólnie w tym przewodniku: jego opublikowane nuty niosą ananasa, czarną porzeczkę i brzozę z Aventus, z dymem wysuniętym bardziej do przodu i słodszą, bardziej okrągłą bazą.
Na ile Club de Nuit Intense Man jest zbliżony do Aventus?
Dzieli z nim ideę ananasa z dymem i wielu właścicieli porównuje go bezpośrednio z Aventus. Różnice to głośniejsze otwarcie z cytrusami i dymem oraz róża i wanilia w bazie zamiast mchu dębowego i cedru.
Czy Supremacy Not Only Intense jest lepszy od Club de Nuit Intense Man?
Jest raczej ciemniejszy niż lepszy: mech dębowy, paczula i szafran zastępują ananasa, co pasuje do jesieni i zimy. Jeśli najbardziej zależy ci na ananasie z Aventus, wymieniają go zarówno Club de Nuit Intense Man, jak i Supremacy Silver.
Który dupe Aventus jest świeższy i bardziej owocowy?
L'Aventure od Al Haramain. Właściciele porównują go z bardziej owocowymi partiami Aventus: otwarcie z cytryną i bergamotką jest na miejscu, ale dymnej brzozy w większości brakuje.
Czy Club de Nuit Intense Man Limited Edition jest wart dopłaty?
Tylko jeśli już lubisz wersję Eau de Toilette. Limited Edition to osobna kompozycja z limonką, czarnym pieprzem i skórą, bez brzozy na liście, a opinie o tym, jak blisko podchodzi do Aventus, są mieszane.
Czy dupe Aventus kosztuje mniej za ml niż odlewka 10ml?
Dużo tańszy w przeliczeniu na ml. Odlewka 10ml Aventus kosztuje w 10ML 37,71 €, a większość flakonów klonów w tabeli porównawczej mieści 100ml; 3ml oryginału kosztuje 12,51 €.
Jak długo utrzymuje się sam Aventus?
Społeczność Parfumo ocenia Aventus powyżej środka swojej skali zarówno pod względem trwałości, jak i sillage, a Supremacy Not Only Intense w obu kategoriach jeszcze wyżej. To, jak zachowa się na tobie, zależy od twojej skóry i pogody, więc najpierw wypróbuj odlewkę.

Źródła

  1. Aventus by Creed (Fragrantica)
  2. Aventus by Creed (Parfumo)
  3. Club de Nuit Intense Man EDT vs Aventus (Parfumo comparison)
  4. Supremacy Silver vs Aventus (Parfumo comparison)
  5. Supremacy Not Only Intense vs Aventus (Parfumo comparison)
  6. L'Aventure by Al Haramain (Basenotes)
  7. Aventus clones compared (Fragrantica forum)

Jak porównaliśmy

Każda alternatywa jest uszeregowana według tego, jak blisko oddaje nuty i bazę Aventus, na podstawie wskazanej przy niej w tabeli. Ceny w innych sklepach sprawdzono 27 września 2026 i często się zmieniają; ceny 10ML na tej stronie są aktualne.

10ML jest niezależny i nie jest powiązany z Creed ani z markami wymienionych tu alternatyw, ani przez nie polecany. Ich nazwy służą wyłącznie do wskazania porównywanych perfum.

Noś go przez tydzień, nie dziesięć sekund.

Perfumy designerskie i niszowe w odlewkach 10ml – najpierw pożyj z zapachem, potem zdecyduj.

Zobacz odlewki

Wszystkie poradniki o perfumach