Boadicea the Victorious Empire
- Parfum original, autentic
- Încearcă parfumul înainte să cumperi flaconul întreg
- 3ml, 10ml, 30ml, gata de călătorie
- Parfum de lungă durată
Empire de la Boadicea The Victorious, compus de Christian Provenzano, e un floral fructat și bogat, făcut pentru lunile răcoroase. Piersică, piper roz, prună, bergamotă siciliană și mandarină siciliană îl deschid suculent și ușor condimentat. Gardenia, iasomia sambac, magnolia și trandafirul de mai înfloresc în inimă, plini și dulci, nu verzi. Baza e profundă, cu ambră, paciuli, zmeură, lemn de santal, vanilie, vetiver și mosc alb, care devin pudrate și calde spre final. A fost lansat în 2016 și e purtat deopotrivă de bărbați și femei, potrivit oricui îi place un floral fructat cu adevărată greutate în spate. Cei care îl votează îl aleg iarna și toamna, mai ales noaptea și seara. La persistență, votul se așază pe persistent, iar proiecția e citită drept puternică. Un decant de 10ml e suficient ca să trăiești cu el pe parcursul mai multor nopți reci, înainte să alegi mai mult.
Se expediază în cel mult 1 zi lucrătoareLivrare gratuită în UELivrare gratuită în
Începe un set de mostre cu Empire
Empire ocupă prima fiolă. Alege încă 3 în 3 ml: cel mai ieftin e gratis, iar la prima comandă îți adăugăm cadou un al 5-lea parfum.
Se vinde rapid
Din cauza cererii mari, cantitățile sunt limitate.
Încearcă fără griji. Dacă parfumul nu ți se potrivește, anunță-ne în termen de 30 de zile și îți rambursăm comanda.*
50.000+ de iubitori de parfum, și numărul lor crește
Verdictul comunității
Empire este potrivit pentru nopțile de iarnă: piersica și pruna lasă loc gardeniei și iasomiei sambac, urmate de zmeură, ambră și paciuli. Cel mai numeros grup menționează o persistență îndelungată și o proiecție puternică; alții îl consideră excepțional de persistent sau cu proiecție moderată. Se potrivește și serilor de toamnă.
Rezumat cu ajutorul AI din recenziile pasionaților de parfumuri
- Parfumier
- Christian Provenzano
- Profil olfactiv
- Unisex
- Lansare
- Mărimi de decant
- 3ml, 10ml, 30ml
Livrăm în toată UE. Comenzile de peste 75,00 € au livrare gratuită. Acceptăm retururi în 30 de zile de la livrare.
Boadicea the Victorious Empire, oră de oră
Cum se deschide, se așază și persistă pe piele.
Un strat gros de dulceață de prune și zmeură lângă o vază cu gardenii.
Acorduri principalefloral, fruity, sweet, powdery, musky
Ce simți
- Persistență
- 7–12 ore
- De lungă durată
- Sillage
- Puternic, 3 din 4
- Când să-l porți
Momentul zileiIeșire în orașSeară
Ce spun cei care îl poartă
Voturi din comunitățile de parfumuri, întâi răspunsurile cu cele mai multe voturi.
Persistență
Cele mai votate: 44%De lungă durată
Sillage
Cele mai votate: 46%Puternic
Sezon
Cele mai votate: 37%Iarnă
Momentul zilei
Cele mai votate: 37%Ieșire în oraș
Vezi toate voturileAscunde voturile
Persistență, 251 de voturi
- Foarte slabă2%6 voturi
- Slabă6%15 voturi
- Moderată21%53 de voturi
- De lungă durată (Cele mai votate)44%110 voturi
- Eternă27%67 de voturi
Sillage, 251 de voturi
- Discret7%18 voturi
- Moderat25%63 de voturi
- Puternic (Cele mai votate)46%115 voturi
- Enorm22%55 de voturi
Sezon, 250 de voturi
- Primăvară18%45 de voturi
- Vară12%30 de voturi
- Toamnă33%82 de voturi
- Iarnă (Cele mai votate)37%93 de voturi
Momentul zilei, 250 de voturi
- Zi19%47 de voturi
- Birou12%29 de voturi
- Seară32%81 de voturi
- Ieșire în oraș (Cele mai votate)37%93 de voturi
Ce mărime ți se potrivește?
Fiecare mărime e turnată din același flacon original.
Apreciat de 50.000+ de iubitori de parfum
De ce iubitorii de parfum îl încearcă la noi înainte să cumpere flaconul.
10ML vs. blind buy
Ce îți oferă un decant și nu îți poate oferi un flacon cumpărat fără să-l fi mirosit.
Dacă îți place Boadicea the Victorious Empire
Parfumuri care au în comun notele lui cele mai caracteristice.
Note comune: Gardenie · Ambră
- Preferatul clienților
Note comune: Bergamotă siciliană · Mandarină siciliană
- Reducere · −10%
Note comune: Mandarină siciliană · Ambră
Note comune: Zmeură · Piersică
Note comune: Bergamotă siciliană · Vetiver
Note comune: Zmeură · Piper roz
Note comune: Bergamotă siciliană · Ambră
- Se vinde rapid
Note comune: Magnolie · Ambră
Combină-l cu
Boadicea the Victorious Empire + unul dintre aceste parfumuri
Adaugă: Trandafir · Bergamotă
- Se vinde rapid
Adaugă: Trandafir · Iris
Adaugă: Bergamotă · Cedru
Adaugă: Trandafir · Grepfrut
Mai multe de la Boadicea the Victorious
- Se vinde rapid
- Reducere 37%
Întrebări frecvente
Cum miroase Boadicea the Victorious Empire?
Boadicea the Victorious Empire se deschide cu Piersică, Piper roz, Prună și Bergamotă siciliană. În inimă apar Gardenie, Iasomie Sambac, Magnolie și Trandafir de mai. La final, se așază pe Ambră, Paciuli, Zmeură și Lemn de santal. Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îi descriu acordurile principale drept floral, fruity, sweet, powdery și musky.
Boadicea the Victorious Empire ține mult pe piele?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îi evaluează cel mai des persistența ca de lungă durată (44% din voturi), iar 71% o consideră de lungă durată sau eternă. Îi evaluează cel mai des sillage-ul ca puternic (46% din voturi). Cât ține pe tine depinde și de pielea ta și de cât de mult aplici.
Boadicea the Victorious Empire e potrivit pentru vară?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl recomandă mai ales pentru toamnă și iarnă; vara adună doar 12% din voturile pentru sezon.
Boadicea the Victorious Empire e potrivit pentru iarnă?
Da. Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri votează iarna drept cel mai potrivit sezon: iarna adună 37% din voturile pentru sezon.
Boadicea the Victorious Empire se poartă ziua sau seara?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl poartă mai ales după lăsarea întunericului: 70% din voturile pentru momentul zilei sunt pentru seară și ieșiri în oraș, iar 30% pentru zi sau birou.
Pot purta Boadicea the Victorious Empire la birou?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl aleg rar pentru birou: biroul adună doar 12% din voturile pentru momentul zilei.
Cine produce Boadicea the Victorious Empire?
Empire este produs de Boadicea the Victorious. Parfumierul său este Christian Provenzano. A fost lansat în 2016.
Pentru câte zile ajunge un decant Boadicea the Victorious Empire de 10ml?
Un decant Boadicea the Victorious Empire de 10ml are circa 200 de pulverizări, adică vreo 67 de zile de purtat. Decantul de 3ml are circa 60 de pulverizări, cam 20 de zile. Decantul de 30ml are circa 600 de pulverizări, cam 200 de zile.
Ce alte parfumuri Boadicea the Victorious pot încerca?
Pe lângă Boadicea the Victorious Empire, la 10ML găsești și Blue Sapphire, Valiant și Bodacious de la Boadicea the Victorious, toate decantate din flaconul original.
Acest decant Boadicea the Victorious Empire este parfumul original?
Da. Fiecare decant Boadicea the Victorious Empire e umplut manual dintr-un flacon original Boadicea the Victorious, fără să adăugăm sau să diluăm nimic, așa că se deschide, evoluează și ține pe piele exact ca flaconul. Vindem doar parfumuri originale, autentice.
Ce este un decant?
O cantitate mică dintr-un parfum, luată din flaconul original și pusă într-un atomizor de călătorie. Primești parfumul adevărat, într-o mărime care îți permite să-l porți zile întregi înainte să te decizi pentru flaconul întreg.
Cum funcționează garanția de returnare a banilor?
Dacă un parfum nu ți se potrivește, scrie-ne în 30 de zile de la primire și ne ocupăm de rambursare. Se aplică termeni și condiții. Vezi politica de rambursare.







