Boadicea the Victorious Monarch
- Parfum original, autentic
- Încearcă parfumul înainte să cumperi flaconul întreg
- 3ml, 10ml, 30ml, gata de călătorie
- Parfum de lungă durată
Monarch aparține casei Boadicea The Victorious și se deschide cu fructe roșii de pădure și ceai negru, ascuțite de grepfrut, bergamotă și o notă erbacee de pelin. Inima devine condimentată și florală: cardamom și piper roz pe fond de trandafir, iasomie și frezie. Se așază într-o bază întunecată și rășinoasă de piele, oud, cedru și paciuli, cu boabe de tonka și vanilie pentru căldură și tămâie pentru fum. Lansat în 2015, se poartă bine pe bărbați și femei care își doresc un parfum cu adevărată greutate. Cei care îl poartă îl păstrează pentru iarnă și toamnă, alegându-l mai ales noaptea și seara. Votanții înclină spre persistent la persistență, iar votul de proiecție înclină și el spre puternic, dându-i o prezență reală într-o cameră. Un decant de 3ml e o modalitate corectă de a cunoaște ceva atât de dens, înainte să te angajezi la mai mult.
Se expediază în cel mult 1 zi lucrătoareLivrare gratuită în UELivrare gratuită în
Se vinde rapid
Din cauza cererii mari, cantitățile sunt limitate.
Încearcă fără griji. Dacă parfumul nu ți se potrivește, anunță-ne în termen de 30 de zile și îți rambursăm comanda.*
50.000+ de iubitori de parfum, și numărul lor crește
Verdictul comunității
Fructele roșii și ceaiul negru deschid Monarch, care evoluează apoi spre cardamom, trandafir, piele și oud. Cele mai numeroase grupuri indică o persistență îndelungată și o proiecție puternică; alții îl consideră excepțional de persistent sau cu proiecție care umple încăperea. Stilul său afumat și lemnos se potrivește cel mai bine nopților de iarnă, dar și toamnei și serilor.
Rezumat cu ajutorul AI din recenziile pasionaților de parfumuri
- Inimădupă câteva minute
- Profil olfactiv
- Unisex
- Lansare
- Mărimi de decant
- 30ml
Livrăm în toată UE. Comenzile de peste 75,00 € au livrare gratuită. Acceptăm retururi în 30 de zile de la livrare.
Boadicea the Victorious Monarch, oră de oră
Cum se deschide, se așază și persistă pe piele.
Ceaiul cu cardamom aburește lângă o șa de piele uzată și fumul de oud.
Acorduri principaleleather, oud, warm spicy, woody, smoky
Ce simți
Prima pulverizare0–15 min
Inimă15 min – 2 ore
Bază2 ore – 7–12 ore
- Persistență
- 7–12 ore
- De lungă durată
- Sillage
- Puternic, 3 din 4
- Când să-l porți
Momentul zileiIeșire în orașSeară
Ce spun cei care îl poartă
Voturi din comunitățile de parfumuri, întâi răspunsurile cu cele mai multe voturi.
Persistență
Cele mai votate: 48%De lungă durată
Sillage
Cele mai votate: 45%Puternic
Sezon
Cele mai votate: 38%Iarnă
Momentul zilei
Cele mai votate: 38%Ieșire în oraș
Vezi toate voturileAscunde voturile
Persistență, 251 de voturi
- Foarte slabă3%8 voturi
- Slabă6%15 voturi
- Moderată18%44 de voturi
- De lungă durată (Cele mai votate)48%121 de voturi
- Eternă25%63 de voturi
Sillage, 249 de voturi
- Discret8%19 voturi
- Moderat21%53 de voturi
- Puternic (Cele mai votate)45%111 voturi
- Enorm27%66 de voturi
Sezon, 250 de voturi
- Primăvară18%45 de voturi
- Vară10%25 de voturi
- Toamnă34%85 de voturi
- Iarnă (Cele mai votate)38%95 de voturi
Momentul zilei, 250 de voturi
- Zi19%47 de voturi
- Birou10%26 de voturi
- Seară33%82 de voturi
- Ieșire în oraș (Cele mai votate)38%95 de voturi
Ce mărime ți se potrivește?
Fiecare mărime e turnată din același flacon original.
Apreciat de 50.000+ de iubitori de parfum
De ce iubitorii de parfum îl încearcă la noi înainte să cumpere flaconul.
10ML vs. blind buy
Ce îți oferă un decant și nu îți poate oferi un flacon cumpărat fără să-l fi mirosit.
Dacă îți place Boadicea the Victorious Monarch
Parfumuri care au în comun notele lui cele mai caracteristice.
- Reducere 37%
Note comune: Mușchi de stejar · Grepfrut
Note comune: Fructe roșii de pădure · Tămâie
Note comune: Scorțișoară · Lemn de agar (Oud)
Note comune: Scorțișoară · Lemn de agar (Oud)
Note comune: Lemn de agar (Oud) · Cardamom
- Preferatul clienților
Note comune: Ceai negru · Grepfrut
Note comune: Labdanum · Scorțișoară
Note comune: Mușchi de stejar · Grepfrut
Combină-l cu
Boadicea the Victorious Monarch + unul dintre aceste parfumuri
Adaugă: Lămâie · Lemn de santal
Adaugă: Șofran · Benzoin
- Se vinde rapid
Adaugă: Lemn de santal · Șofran
Adaugă: Vetiver · Nucșoară
Mai multe de la Boadicea the Victorious
- Se vinde rapid
- Reducere 37%
- Reducere · −15%
Întrebări frecvente
Cum miroase Boadicea the Victorious Monarch?
Boadicea the Victorious Monarch se deschide cu Pelin, Bergamotă, Ceai negru și Grepfrut. În inimă apar Cardamom, Scorțișoară, Frezie și Iasomie. La final, se așază pe Lemn de agar (Oud), Cedru, Tămâie și Labdanum. Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îi descriu acordurile principale drept leather, oud, warm spicy, woody și smoky.
Boadicea the Victorious Monarch ține mult pe piele?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îi evaluează cel mai des persistența ca de lungă durată (48% din voturi), iar 73% o consideră de lungă durată sau eternă. Îi evaluează cel mai des sillage-ul ca puternic (45% din voturi). Cât ține pe tine depinde și de pielea ta și de cât de mult aplici.
Boadicea the Victorious Monarch e potrivit pentru vară?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl recomandă mai ales pentru toamnă și iarnă; vara adună doar 10% din voturile pentru sezon.
Boadicea the Victorious Monarch e potrivit pentru iarnă?
Da. Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri votează iarna drept cel mai potrivit sezon: iarna adună 38% din voturile pentru sezon.
Boadicea the Victorious Monarch se poartă ziua sau seara?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl poartă mai ales după lăsarea întunericului: 71% din voturile pentru momentul zilei sunt pentru seară și ieșiri în oraș, iar 29% pentru zi sau birou.
Pot purta Boadicea the Victorious Monarch la birou?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl aleg rar pentru birou: biroul adună doar 10% din voturile pentru momentul zilei.
Cine produce Boadicea the Victorious Monarch?
Monarch este produs de Boadicea the Victorious. A fost lansat în 2015.
Pentru câte zile ajunge un decant Boadicea the Victorious Monarch de 30ml?
Un decant Boadicea the Victorious Monarch de 30ml are circa 600 de pulverizări, adică vreo 200 de zile de purtat.
Ce alte parfumuri Boadicea the Victorious pot încerca?
Pe lângă Boadicea the Victorious Monarch, la 10ML găsești și Blue Sapphire, Valiant și Bodacious de la Boadicea the Victorious, toate decantate din flaconul original.
Acest decant Boadicea the Victorious Monarch este parfumul original?
Da. Fiecare decant Boadicea the Victorious Monarch e umplut manual dintr-un flacon original Boadicea the Victorious, fără să adăugăm sau să diluăm nimic, așa că se deschide, evoluează și ține pe piele exact ca flaconul. Vindem doar parfumuri originale, autentice.
Ce este un decant?
O cantitate mică dintr-un parfum, luată din flaconul original și pusă într-un atomizor de călătorie. Primești parfumul adevărat, într-o mărime care îți permite să-l porți zile întregi înainte să te decizi pentru flaconul întreg.
Cum funcționează garanția de returnare a banilor?
Dacă un parfum nu ți se potrivește, scrie-ne în 30 de zile de la primire și ne ocupăm de rambursare. Se aplică termeni și condiții. Vezi politica de rambursare.





