Memo Paris Italian Leather
- Parfum original, autentic
- Încearcă parfumul înainte să cumperi flaconul întreg
- 3ml, 10ml, 30ml, gata de călătorie
- Parfum de lungă durată
Italian Leather de Memo Paris asociază frunza de roșie verde cu piele moale și vanilie încă de la primul puf. Galbanumul și salvia de mosc țin mijlocul ascuțit și erbaceu, în timp ce labdanumul și rădăcina de stânjenel aduc o căldură pudrată. Baza devine bogată și caldă, vanilie împletită cu benzoin, balsam de tolu, smirnă, opoponax, lemn de santal și mosc, cu o urmă animalică discretă dedesubt. Lansat în 2013, e purtat deopotrivă de bărbați și femei, potrivindu-se oricui îi place pielea îmblânzită, nu ascuțită. Votanții îl rezervă toamnei și iernii, mai ales seara și noaptea, și îl aleg pentru ieșiri. Persistența înclină spre de lungă durată în votul comunității. Votul pentru sillage înclină și el spre moderat, ținându-l aproape, nu tare. Un decant de 10ml te duce printr-un sezon rece înainte să decizi dacă vrei flaconul.
Se expediază în cel mult 1 zi lucrătoareLivrare gratuită în UELivrare gratuită în
Începe un set de mostre cu Italian Leather
Italian Leather ocupă prima fiolă. Alege încă 3 în 3 ml: cel mai ieftin e gratis, iar la prima comandă îți adăugăm cadou un al 5-lea parfum.
Se vinde rapid
Din cauza cererii mari, cantitățile sunt limitate.
Încearcă fără griji. Dacă parfumul nu ți se potrivește, anunță-ne în termen de 30 de zile și îți rambursăm comanda.*
50.000+ de iubitori de parfum, și numărul lor crește
Verdictul comunității
Despre Italian Leather se spune cel mai des că are persistență îndelungată, deși unii o consideră moderată; părerile despre proiecție variază, la rândul lor, de la moderată la puternică. Frunza de roșie, pielea și vanilia apar împreună, apoi galbanumul și labdanumul duc spre o bază balsamică. Caracterul său rafinat se potrivește nopților de toamnă, dar și serilor de iarnă.
Rezumat cu ajutorul AI din recenziile pasionaților de parfumuri
- Inimădupă câteva minute
- Salvie sclareea
- Galbanum
- Labdanum
- Rădăcină de stânjenel
- Bazăce rămâne
- Benzoin
- Mosc
- Smirnă
- Opoponax
- Lemn de santal
- Balsam de Tolu
- Absolut de vanilie
- Brand
- Memo Paris
- Profil olfactiv
- Unisex
- Lansare
- Mărimi de decant
- 3ml, 10ml, 30ml
Livrăm în toată UE. Comenzile de peste 75,00 € au livrare gratuită. Acceptăm retururi în 30 de zile de la livrare.
Memo Paris Italian Leather, oră de oră
Cum se deschide, se așază și persistă pe piele.
Frunză de roșie și piele veche într-o grădină la ceas de seară, cu obloanele trase.
Ce simți
Prima pulverizare0–15 min
Inimă15 min – 2 ore
- Salvie sclareea
- Galbanum
- Labdanum
- Rădăcină de stânjenel
Bază2 ore – 7–12 ore
- Benzoin
- Mosc
- Smirnă
- Opoponax
- Lemn de santal
- Balsam de Tolu
- Absolut de vanilie
- Persistență
- 7–12 ore
- De lungă durată
- Sillage
- Moderat, 2 din 4
- Când să-l porți
SezonToamnă
Momentul zileiIeșire în orașSeară
Ideal pentruIeșiri
Ce spun cei care îl poartă
Voturi din comunitățile de parfumuri, întâi răspunsurile cu cele mai multe voturi.
Persistență
Cele mai votate: 48%De lungă durată
Sillage
Cele mai votate: 41%Moderat
Sezon
Cele mai votate: 48%Toamnă
Momentul zilei
Cele mai votate: 40%Ieșire în oraș
Vezi toate voturileAscunde voturile
Persistență, 1.074 de voturi
- Foarte slabă2%19 voturi
- Slabă3%37 de voturi
- Moderată25%270 de voturi
- De lungă durată (Cele mai votate)48%511 voturi
- Eternă22%237 de voturi
Sillage, 1.259 de voturi
- Discret6%74 de voturi
- Moderat (Cele mai votate)41%515 voturi
- Puternic38%481 de voturi
- Enorm15%189 de voturi
Sezon, 1.074 de voturi
- Primăvară17%183 de voturi
- Vară5%54 de voturi
- Toamnă (Cele mai votate)48%515 voturi
- Iarnă30%322 de voturi
Momentul zilei, 1.074 de voturi
- Zi20%215 voturi
- Birou5%53 de voturi
- Seară35%376 de voturi
- Ieșire în oraș (Cele mai votate)40%430 de voturi
Ce mărime ți se potrivește?
Fiecare mărime e turnată din același flacon original.
Apreciat de 50.000+ de iubitori de parfum
De ce iubitorii de parfum îl încearcă la noi înainte să cumpere flaconul.
10ML vs. blind buy
Ce îți oferă un decant și nu îți poate oferi un flacon cumpărat fără să-l fi mirosit.
Dacă îți place Memo Paris Italian Leather
Parfumuri care au în comun notele lui cele mai caracteristice.
Note comune: Smirnă · Labdanum
- Reducere 37%
Note comune: Opoponax · Smirnă
Note comune: Galbanum · Mosc
Note comune: Absolut de vanilie · Benzoin
- Reducere 55%
Note comune: Smirnă · Benzoin
Note comune: Galbanum · Benzoin
Note comune: Galbanum · Vanilie
- Preferatul clienților
Note comune: Galbanum · Lemn de santal
Combină-l cu
Memo Paris Italian Leather + unul dintre aceste parfumuri
- Reducere 38%
Adaugă: Iasomie · Șofran
Adaugă: Boabe de tonka · Trandafir
Adaugă: Iasomie · Ambră
- Se vinde rapid
Adaugă: Iasomie · Trandafir
Mai multe de la Memo Paris
- Reducere 35%
- Se vinde rapid
- Reducere 36%
Întrebări frecvente
Cum miroase Memo Paris Italian Leather?
Memo Paris Italian Leather se deschide cu Piele, Frunză de roșie și Vanilie. În inimă apar Salvie sclareea, Galbanum, Labdanum și Rădăcină de stânjenel. La final, se așază pe Benzoin, Mosc, Smirnă și Opoponax.
Memo Paris Italian Leather ține mult pe piele?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îi evaluează cel mai des persistența ca de lungă durată (48% din voturi), iar 70% o consideră de lungă durată sau eternă. Îi evaluează cel mai des sillage-ul ca moderat (41% din voturi). Cât ține pe tine depinde și de pielea ta și de cât de mult aplici.
Memo Paris Italian Leather e potrivit pentru vară?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl recomandă mai ales pentru toamnă; vara adună doar 5% din voturile pentru sezon.
Memo Paris Italian Leather e potrivit pentru iarnă?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri preferă alte sezoane, dar iarna adună totuși 30% din voturile pentru sezon.
Memo Paris Italian Leather se poartă ziua sau seara?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl poartă mai ales după lăsarea întunericului: 75% din voturile pentru momentul zilei sunt pentru seară și ieșiri în oraș, iar 25% pentru zi sau birou.
Pot purta Memo Paris Italian Leather la birou?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl aleg rar pentru birou: biroul adună doar 5% din voturile pentru momentul zilei.
Cine produce Memo Paris Italian Leather?
Italian Leather este produs de Memo Paris. A fost lansat în 2013.
Pentru câte zile ajunge un decant Memo Paris Italian Leather de 10ml?
Un decant Memo Paris Italian Leather de 10ml are circa 200 de pulverizări, adică vreo 67 de zile de purtat. Decantul de 3ml are circa 60 de pulverizări, cam 20 de zile. Decantul de 30ml are circa 600 de pulverizări, cam 200 de zile.
Ce alte parfumuri Memo Paris pot încerca?
Pe lângă Memo Paris Italian Leather, la 10ML găsești și African Leather, Marfa și French Leather de la Memo Paris, toate decantate din flaconul original.
Acest decant Memo Paris Italian Leather este parfumul original?
Da. Fiecare decant Memo Paris Italian Leather e umplut manual dintr-un flacon original Memo Paris, fără să adăugăm sau să diluăm nimic, așa că se deschide, evoluează și ține pe piele exact ca flaconul. Vindem doar parfumuri originale, autentice.
Ce este un decant?
O cantitate mică dintr-un parfum, luată din flaconul original și pusă într-un atomizor de călătorie. Primești parfumul adevărat, într-o mărime care îți permite să-l porți zile întregi înainte să te decizi pentru flaconul întreg.
Cum funcționează garanția de returnare a banilor?
Dacă un parfum nu ți se potrivește, scrie-ne în 30 de zile de la primire și ne ocupăm de rambursare. Se aplică termeni și condiții. Vezi politica de rambursare.







