Memo Paris Sintra
- Parfum original, autentic
- Încearcă parfumul înainte să cumperi flaconul întreg
- 3ml, 10ml, 30ml, gata de călătorie
- Parfum de lungă durată
Sintra de Memo Paris este un floral dulce, lăptos, construit pentru sfârșiturile de după-amiază. Fructele roșii vii și bergamota crocantă se deschid alături de petitgrain și neroli, înainte ca florile de portocal să se așeze cu lapte cald, iasomie și o urmă de scorțișoară și trandafir. Baza devine moale și dulce, vanilie și caramel împletite cu mosc și cedru, cu o rășină discretă dedesubt. A fost lansat în 2020 și e purtat, în general, de femei, deși dulceața lui pudrată se potrivește oricui e atras de un floral moale, ca o bomboană, mai degrabă decât unul ascuțit. Votanții îl aleg primăvara și toamna, mai ales ziua, și îl preferă pentru ieșiri. Majoritatea votanților îl consideră persistent. Votul pentru sillage înclină doar spre puternic, așa că distanța la care se simte poate varia. Un decant de 3ml e suficient să-l testezi o săptămână de după-amiezi de primăvară.
Se expediază în cel mult 1 zi lucrătoareLivrare gratuită în UELivrare gratuită în
Începe un set de mostre cu Sintra
Sintra ocupă prima fiolă. Alege încă 3 în 3 ml: cel mai ieftin e gratis, iar la prima comandă îți adăugăm cadou un al 5-lea parfum.
Se vinde rapid
Din cauza cererii mari, cantitățile sunt limitate.
Încearcă fără griji. Dacă parfumul nu ți se potrivește, anunță-ne în termen de 30 de zile și îți rambursăm comanda.*
50.000+ de iubitori de parfum, și numărul lor crește
Verdictul comunității
Petitgrainul verde deschide Sintra, urmat de flori de portocal și lapte în inimă; bezeaua și vanilia îmblânzesc baza. Cei mai mulți îl consideră persistent, în timp ce proiecția împarte părerile între puternică și moderată. Se potrivește cel mai bine zilelor de toamnă, dar și primăverii și serilor; iubitorii de parfumuri dulci ar putea prefera să-l aplice cu măsură.
Rezumat cu ajutorul AI din recenziile pasionaților de parfumuri
- Inimădupă câteva minute
- Scorțișoară
- Iasomie
- Lapte
- Flori de portocal
- Rășini
- Trandafir
- Brand
- Memo Paris
- Profil olfactiv
- Pentru femei
- Lansare
- Mărimi de decant
- 3ml, 10ml, 30ml
Livrăm în toată UE. Comenzile de peste 75,00 € au livrare gratuită. Acceptăm retururi în 30 de zile de la livrare.
Memo Paris Sintra, oră de oră
Cum se deschide, se așază și persistă pe piele.
Caramel și flori de portocal vândute la o tarabă aglomerată din piață.
Ce simți
Prima pulverizare0–15 min
Inimă15 min – 2 ore
- Scorțișoară
- Iasomie
- Lapte
- Flori de portocal
- Rășini
- Trandafir
Bază2 ore – 7–12 ore
- Persistență
- 7–12 ore
- De lungă durată
- Sillage
- Puternic, 3 din 4
Ce spun cei care îl poartă
Voturi din comunitățile de parfumuri, întâi răspunsurile cu cele mai multe voturi.
Persistență
Cele mai votate: 51%De lungă durată
Sillage
Cele mai votate: 44%Puternic
Sezon
Cele mai votate: 43%Toamnă
Momentul zilei
Cele mai votate: 51%Zi
Vezi toate voturileAscunde voturile
Persistență, 1.004 voturi
- Foarte slabă2%17 voturi
- Slabă2%25 de voturi
- Moderată31%316 voturi
- De lungă durată (Cele mai votate)51%515 voturi
- Eternă13%131 de voturi
Sillage, 1.029 de voturi
- Discret6%62 de voturi
- Moderat43%438 de voturi
- Puternic (Cele mai votate)44%453 de voturi
- Enorm7%76 de voturi
Sezon, 1.004 voturi
- Primăvară29%295 de voturi
- Vară7%68 de voturi
- Toamnă (Cele mai votate)43%430 de voturi
- Iarnă21%211 voturi
Momentul zilei, 1.004 voturi
- Zi (Cele mai votate)51%512 voturi
- Birou5%48 de voturi
- Seară30%303 voturi
- Ieșire în oraș14%141 de voturi
Ce mărime ți se potrivește?
Fiecare mărime e turnată din același flacon original.
Apreciat de 50.000+ de iubitori de parfum
De ce iubitorii de parfum îl încearcă la noi înainte să cumpere flaconul.
10ML vs. blind buy
Ce îți oferă un decant și nu îți poate oferi un flacon cumpărat fără să-l fi mirosit.
Dacă îți place Memo Paris Sintra
Parfumuri care au în comun notele lui cele mai caracteristice.
Note comune: Fructe roșii · Trandafir
- Preferatul clienților
Note comune: Petitgrain · Flori de portocal
Note comune: Lapte · Caramel
Note comune: Fructe roșii · Iasomie
- Reducere 36%
Note comune: Lapte · Caramel
Note comune: Neroli · Flori de portocal
Note comune: Petitgrain · Iasomie
- Reducere 38%
Note comune: Lapte · Flori de portocal
Combină-l cu
Memo Paris Sintra + unul dintre aceste parfumuri
- Reducere 38%
Adaugă: Lemn de santal · Ambră
Adaugă: Lămâie · Lemn de santal
Adaugă: Paciuli · Lemn de santal
- Se vinde rapid
Adaugă: Boabe de tonka · Nucșoară
Mai multe de la Memo Paris
- Reducere 35%
- Se vinde rapid
- Reducere 37%
Întrebări frecvente
Cum miroase Memo Paris Sintra?
Memo Paris Sintra se deschide cu Bergamotă, Neroli, Petitgrain și Fructe roșii. În inimă apar Scorțișoară, Iasomie, Lapte și Flori de portocal. La final, se așază pe Caramel, Cedru, Vanilie din Madagascar și Marshmallow.
Memo Paris Sintra ține mult pe piele?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îi evaluează cel mai des persistența ca de lungă durată (51% din voturi), iar 64% o consideră de lungă durată sau eternă. Îi evaluează cel mai des sillage-ul ca puternic (44% din voturi). Cât ține pe tine depinde și de pielea ta și de cât de mult aplici.
Memo Paris Sintra e potrivit pentru vară?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl recomandă mai ales pentru toamnă; vara adună doar 7% din voturile pentru sezon.
Memo Paris Sintra e potrivit pentru iarnă?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri preferă alte sezoane, dar iarna adună totuși 21% din voturile pentru sezon.
Memo Paris Sintra se poartă ziua sau seara?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl poartă la fel de des ziua și seara: 56% din voturile pentru momentul zilei sunt pentru zi sau birou, iar 44% pentru seară și ieșiri în oraș.
Pot purta Memo Paris Sintra la birou?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl aleg rar pentru birou: biroul adună doar 5% din voturile pentru momentul zilei.
Cine produce Memo Paris Sintra?
Sintra este produs de Memo Paris. A fost lansat în 2020.
Pentru câte zile ajunge un decant Memo Paris Sintra de 10ml?
Un decant Memo Paris Sintra de 10ml are circa 200 de pulverizări, adică vreo 67 de zile de purtat. Decantul de 3ml are circa 60 de pulverizări, cam 20 de zile. Decantul de 30ml are circa 600 de pulverizări, cam 200 de zile.
Ce alte parfumuri Memo Paris pot încerca?
Pe lângă Memo Paris Sintra, la 10ML găsești și African Leather, Marfa și French Leather de la Memo Paris, toate decantate din flaconul original.
Acest decant Memo Paris Sintra este parfumul original?
Da. Fiecare decant Memo Paris Sintra e umplut manual dintr-un flacon original Memo Paris, fără să adăugăm sau să diluăm nimic, așa că se deschide, evoluează și ține pe piele exact ca flaconul. Vindem doar parfumuri originale, autentice.
Ce este un decant?
O cantitate mică dintr-un parfum, luată din flaconul original și pusă într-un atomizor de călătorie. Primești parfumul adevărat, într-o mărime care îți permite să-l porți zile întregi înainte să te decizi pentru flaconul întreg.
Cum funcționează garanția de returnare a banilor?
Dacă un parfum nu ți se potrivește, scrie-ne în 30 de zile de la primire și ne ocupăm de rambursare. Se aplică termeni și condiții. Vezi politica de rambursare.







