Rosendo Mateu Incense Wood
Plătește cum vrei cu
sau 3 rate fără dobândă a câte11,63 €cuDAE 0%
- Parfum original, autentic
- Încearcă parfumul înainte să cumperi flaconul întreg
- 3ml, 10ml, 30ml, gata de călătorie
- Parfum de lungă durată
Incense Wood de Rosendo Mateu este un parfum oriental lemnos din 2020, din Black Collection a casei, creat de maestrul parfumor spaniol Rosendo Mateu împreună cu fiul său Joan, la o concentrație ridicată de 25% și prezentat într-un flacon din sticlă neagră lustruită manual. Scorțișoara de Ceylon, cardamomul, cuișoarele din Madagascar, citricele și bergamota se deschid picante și luminoase. O inimă de tămâie, lemn de santal, lemn de trandafir și frunze de paciuli îi dă o profunzime fumurie și senzuală. Vanilia, boabele de tonka, ambra, labdanumul și moscul se așază într-o dâră bogată, rășinoasă. Exotic și plin de caracter, se poartă cel mai bine toamna și iarna, seara.
Se expediază în cel mult 1 zi lucrătoareLivrare gratuită în UELivrare gratuită în
Începe un set de mostre cu Incense Wood
Incense Wood ocupă prima fiolă. Alege încă 3 în 3 ml: cel mai ieftin e gratis, iar la prima comandă îți adăugăm cadou un al 5-lea parfum.
Se vinde rapid
Din cauza cererii mari, cantitățile sunt limitate.
Încearcă fără griji. Dacă parfumul nu ți se potrivește, anunță-ne în termen de 30 de zile și îți rambursăm comanda.*
50.000+ de iubitori de parfum, și numărul lor crește
Verdictul comunității
Incense Wood se încălzește cu scorțișoară de Ceylon, cardamom și cuișoare, apoi se așază pe vanilie, fasole tonka și ambră, sub tămâie și lemn de santal. Are un caracter picant, balsamic și lemnos. Iarna este cel mai bun anotimp pentru el, se potrivește și toamna, iar noaptea este momentul lui.
Rezumat cu ajutorul AI din recenziile pasionaților de parfumuri
- Inimădupă câteva minute
- Tămâie
- Lemn de palisandru
- Frunză de paciuli
- Lemn de santal
- Bazăce rămâne
- Brand
- Rosendo Mateu
- Profil olfactiv
- Unisex
- Lansare
- Mărimi de decant
- 3ml, 10ml, 30ml
Livrăm în toată UE. Comenzile de peste 75,00 € au livrare gratuită. Acceptăm retururi în 30 de zile de la livrare.
Rosendo Mateu Incense Wood, oră de oră
Cum se deschide, se așază și persistă pe piele.
Acorduri principalewarm spicy, amber, woody, vanilla, balsamic
Ce simți
Prima pulverizare0–15 min
Inimă15 min – 2 ore
- Tămâie
- Lemn de palisandru
- Frunză de paciuli
- Lemn de santal
BazăDe la 2 ore
- Când să-l porți
Momentul zileiIeșire în oraș
Ce spun cei care îl poartă
Voturi din comunitățile de parfumuri, întâi răspunsurile cu cele mai multe voturi.
Sezon
Cele mai votate: 41%Iarnă
Momentul zilei
Cele mai votate: 69%Ieșire în oraș
Vezi toate voturileAscunde voturile
Sezon, 219 voturi
- Primăvară15%32 de voturi
- Vară7%15 voturi
- Toamnă37%82 de voturi
- Iarnă (Cele mai votate)41%90 de voturi
Momentul zilei
- Zi31%
- Birou0%
- Seară0%
- Ieșire în oraș (Cele mai votate)69%
Ce mărime ți se potrivește?
Fiecare mărime e turnată din același flacon original.
Apreciat de 50.000+ de iubitori de parfum
De ce iubitorii de parfum îl încearcă la noi înainte să cumpere flaconul.
10ML vs. blind buy
Ce îți oferă un decant și nu îți poate oferi un flacon cumpărat fără să-l fi mirosit.
Dacă îți place Rosendo Mateu Incense Wood
Parfumuri care au în comun notele lui cele mai caracteristice.
Note comune: Citrice · Ambră
- Reducere 37%
Note comune: Lemn de palisandru · Labdanum
Note comune: Frunză de paciuli · Ambră
Note comune: Tămâie · Ambră
Note comune: Labdanum · Ambră
Note comune: Citrice · Cardamom
- Se vinde rapid
Note comune: Frunză de paciuli · Boabe de tonka
Note comune: Citrice · Tămâie
Combină-l cu
Rosendo Mateu Incense Wood + unul dintre aceste parfumuri
- Se vinde rapid
Adaugă: Paciuli · Scorțișoară
Adaugă: Iasomie · Benzoin
Adaugă: Trandafir · Paciuli
- Reducere 34%
Adaugă: Iasomie · Cedru
Mai multe de la Rosendo Mateu
- Se vinde rapid
Întrebări frecvente
Cum miroase Rosendo Mateu Incense Wood?
Rosendo Mateu Incense Wood se deschide cu Bergamotă, Cardamom, Scorțișoară de Ceylon și Citrice. În inimă apar Tămâie, Lemn de palisandru, Frunză de paciuli și Lemn de santal. La final, se așază pe Ambră, Labdanum, Mosc și Boabe de tonka. Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îi descriu acordurile principale drept warm spicy, amber, woody, vanilla și balsamic.
Rosendo Mateu Incense Wood e potrivit pentru vară?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl recomandă mai ales pentru toamnă și iarnă; vara adună doar 7% din voturile pentru sezon.
Rosendo Mateu Incense Wood e potrivit pentru iarnă?
Da. Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri votează iarna drept cel mai potrivit sezon: iarna adună 41% din voturile pentru sezon.
Rosendo Mateu Incense Wood se poartă ziua sau seara?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl poartă mai ales după lăsarea întunericului: 69% din voturile pentru momentul zilei sunt pentru seară și ieșiri în oraș, iar 31% pentru zi sau birou.
Pot purta Rosendo Mateu Incense Wood la birou?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl aleg rar pentru birou: biroul adună doar 0% din voturile pentru momentul zilei.
Cine produce Rosendo Mateu Incense Wood?
Incense Wood este produs de Rosendo Mateu. A fost lansat în 2020.
Pentru câte zile ajunge un decant Rosendo Mateu Incense Wood de 10ml?
Un decant Rosendo Mateu Incense Wood de 10ml are circa 200 de pulverizări, adică vreo 67 de zile de purtat. Decantul de 3ml are circa 60 de pulverizări, cam 20 de zile. Decantul de 30ml are circa 600 de pulverizări, cam 200 de zile.
Ce alte parfumuri Rosendo Mateu pot încerca?
Pe lângă Rosendo Mateu Incense Wood, la 10ML găsești și Nº 5 Floral, Amber, Sensual Musk, Nº 2 Citrus, Wood, Suede Leather și Nº 3 Neroli, Iris, White Musk de la Rosendo Mateu, toate decantate din flaconul original.
Acest decant Rosendo Mateu Incense Wood este parfumul original?
Da. Fiecare decant Rosendo Mateu Incense Wood e umplut manual dintr-un flacon original Rosendo Mateu, fără să adăugăm sau să diluăm nimic, așa că se deschide, evoluează și ține pe piele exact ca flaconul. Vindem doar parfumuri originale, autentice.
Ce este un decant?
O cantitate mică dintr-un parfum, luată din flaconul original și pusă într-un atomizor de călătorie. Primești parfumul adevărat, într-o mărime care îți permite să-l porți zile întregi înainte să te decizi pentru flaconul întreg.
Cum funcționează garanția de returnare a banilor?
Dacă un parfum nu ți se potrivește, scrie-ne în 30 de zile de la primire și ne ocupăm de rambursare. Se aplică termeni și condiții. Vezi politica de rambursare.







