Amouage Dia 40
- Aito alkuperäinen hajuvesi
- Kokeile ennen koko pulloa
- Matkavalmis: 3ml, 10ml, 30ml
- Pitkään pysyvä tuoksu
Dia 40 by Amouage is a floral with real structure, mostly reached for by women who want more than something quick and light. Aldehydes and cyclamen start it off, blackcurrant adds a tart edge, violet leaf brings green, and musk is there from the first minute. Rose, orange blossom, carnation and ylang-ylang make a full bouquet in the heart, with bay leaf and tarragon adding bite and cistus as the anchor. Orris, sandalwood, amyris and guaiac wood form the base notes, a long, layered finish, powdery and woody, that is slow to settle. Voters keep it for the colder seasons, autumn and winter, and wear it after dark. Voters lean towards calling it long lasting with a strong sillage, so it fills a room slowly and then stays. Spend a few cold evenings with a 3ml decant to see how those layers unfold on you.
Lähetetään 1 arkipäivän kuluessaIlmainen toimitus EU:n alueelleIlmainen toimitus:
Aloita tutustumissetti tuoksulla Dia 40
Dia 40 täyttää ensimmäisen pullon. Valitse vielä 3 muuta 3 ml -koossa: halvin on ilmainen, ja ensimmäiseen tilaukseesi lisäämme 5. lahjaksi.
Myydään loppuun nopeasti
Suuren kysynnän vuoksi määrät ovat rajalliset.
Kokeile huoletta. Jos tuoksu ei ole sinua varten, kerro meille 30 päivän kuluessa, niin palautamme tilauksesi hinnan.*
50 000+ tuoksujen ystävää ja luku kasvaa
- Huippuensivaikutelma
- Aldehydit
- Mustaherukka
- Syklaami
- Muskus
- Orvokin lehti
- Sydänmuutaman minuutin kuluttua
- Laakerinlehti
- Neilikka
- Kistusruusu
- Appelsiininkukka
- Ruusu
- Rakuuna
- Ylang-ylang
- Pohjamikä viipyy
- Amyris
- Guajakkipuu
- Iirisjuuri
- Santelipuu
- Merkki
- Amouage
- Tuoksuprofiili
- Naisille
- Dekanttikoot
- 3ml, 10ml, 30ml
Toimitamme kaikkialle EU:n alueelle. Toimitus on ilmainen 75,00 € tilauksesta alkaen. Palautukset hyväksytään 30 päivän kuluessa toimituksesta.
Amouage Dia 40, tunti tunnilta
Miten se avautuu, asettuu ja viipyy iholla.
Mitä haistat
Ensimmäinen suihkaus0–15 min
- Aldehydit
- Mustaherukka
- Syklaami
- Muskus
- Orvokin lehti
Sydän15 min – 2 h
- Laakerinlehti
- Neilikka
- Kistusruusu
- Appelsiininkukka
- Ruusu
- Rakuuna
- Ylang-ylang
Dry-down2 h – 7–12 h
- Amyris
- Guajakkipuu
- Iirisjuuri
- Santelipuu
- Pysyy
- 7–12 h
- Pitkään pysyvä
- Sillage
- Voimakas, 3/4
Mitä käyttäjät sanovat
Tuoksuyhteisöjen äänet, eniten äänestetyt vastaukset ensin.
Pysyvyys
Eniten ääniä: 44 %Pitkään pysyvä
Sillage
Eniten ääniä: 49 %Voimakas
Vuodenaika
Eniten ääniä: 42 %Talvi
Vuorokaudenaika
Eniten ääniä: 45 %Ilta
Näytä kaikki äänetPiilota äänet
Pysyvyys, 236 ääntä
- Hyvin heikko2 %4 ääntä
- Heikko5 %12 ääntä
- Kohtalainen13 %30 ääntä
- Pitkään pysyvä (Eniten ääniä)44 %105 ääntä
- Ikuinen36 %85 ääntä
Sillage, 235 ääntä
- Läheinen5 %12 ääntä
- Kohtalainen20 %48 ääntä
- Voimakas (Eniten ääniä)49 %115 ääntä
- Valtava26 %60 ääntä
Vuodenaika, 201 ääntä
- Kevät12 %24 ääntä
- Kesä6 %12 ääntä
- Syksy40 %80 ääntä
- Talvi (Eniten ääniä)42 %85 ääntä
Vuorokaudenaika, 169 ääntä
- Päiväsaika17 %28 ääntä
- Toimisto9 %15 ääntä
- Ilta (Eniten ääniä)45 %76 ääntä
- Iltamenot30 %50 ääntä
Mikä koko sopii sinulle?
Jokainen koko dekantoidaan samasta alkuperäisestä pullosta.
50 000+ rakastama
Miksi tuoksujen ystävät kokeilevat sitä meillä ennen kuin ostavat pullon.
10ML vs sokkoostos
Mitä dekantti antaa, mitä haistamatta ostettu pullo ei voi antaa.
Jos pidät tuoksusta Amouage Dia 40
Hajuvesiä, joilla on sen tunnusomaisimmat nuotit.
- Säästä 39 %
Yhteisiä nuotteja: Kistusruusu · Appelsiininkukka
Yhteisiä nuotteja: Mustaherukka · Santelipuu
Yhteisiä nuotteja: Syklaami · Ylang-ylang
Yhteisiä nuotteja: Syklaami · Neilikka
- Säästä 36 %
Yhteisiä nuotteja: Ylang-ylang · Iirisjuuri
Yhteisiä nuotteja: Orvokin lehti · Appelsiininkukka
Yhteisiä nuotteja: Neilikka · Ylang-ylang
- Myydään loppuun nopeasti
Yhteisiä nuotteja: Ylang-ylang · Appelsiininkukka
Kerrosta sen kanssa
Amouage Dia 40 + jokin näistä
- Alennusmyynti · 10 % alennus
Lisää nuotit: Jasmiini · Vanilja
Lisää nuotit: Jasmiini · Bergamotti
Lisää nuotit: Bergamotti · Vanilja
- Myydään loppuun nopeasti
Lisää nuotit: Tuberoosa · Jasmiini
Lisää: Amouage
- Säästä 37 %
- Myydään loppuun nopeasti
- Säästä 36 %
Usein kysytyt kysymykset
Miltä Amouage Dia 40 tuoksuu?
Amouage Dia 40 avautuu nuoteilla: Aldehydit, Mustaherukka, Syklaami ja Muskus. Sydämessä: Laakerinlehti, Neilikka, Kistusruusu ja Appelsiininkukka. Dry-downissa: Amyris, Guajakkipuu, Iirisjuuri ja Santelipuu.
Pysyykö Amouage Dia 40 pitkään?
Tuoksuyhteisöjen ostajat arvioivat sen pysyvyyden useimmin arvolla pitkään pysyvä (44 % äänistä), ja 81 % arvioi sen pitkäkestoiseksi tai ikuiseksi. He arvioivat sen sillagen useimmin arvolla voimakas (49 % äänistä). Kuinka kauan se pysyy sinulla, riippuu myös ihostasi ja käyttämästäsi määrästä.
Sopiiko Amouage Dia 40 kesään?
Tuoksuyhteisöjen ostajien suosituimmat vuodenajat sille ovat syksy ja talvi; kesä saa vain 6 % vuodenaika-äänistä.
Sopiiko Amouage Dia 40 -tuoksu talveen?
Kyllä. Tuoksuyhteisöjen käyttäjät äänestävät talven sen parhaaksi vuodenajaksi: talvi saa 42 % vuodenaikaäänistä.
Onko Amouage Dia 40 päivään vai iltaan?
Tuoksuyhteisöjen ostajat käyttävät sitä enimmäkseen pimeän tultua: 75 % vuorokaudenaika-äänistä on illoille ja iltamenoille, 25 % päiväkäytölle tai toimistolle.
Voinko käyttää Amouage Dia 40 -tuoksua toimistolla?
Tuoksuyhteisöjen käyttäjät valitsevat sen harvoin toimistoon: vain 9 % vuorokaudenaika-äänistä menee toimistolle.
Kuka valmistaa tuoksun Amouage Dia 40?
Dia 40 on merkin Amouage valmistama.
Moneenko käyttökertaan Amouage Dia 40 -tuoksun 10ml-dekantti riittää?
Amouage Dia 40 -tuoksun 10ml-dekantissa on noin 200 suihkausta, eli noin 67 päivän käyttöön. 3ml-dekantissa on noin 60 suihkausta, noin 20 päiväksi. 30ml-dekantissa on noin 600 suihkausta, noin 200 päiväksi.
Mitä muita tuoksuja voin kokeilla merkiltä Amouage?
Amouage Dia 40 -tuoksun lisäksi 10ML:llä on merkiltä Amouage myös Reflection Man, Interlude Man ja Honour Woman, ja jokainen täytetään alkuperäisestä pullosta.
Onko tämä Amouage Dia 40 -dekantti alkuperäistä tuoksua?
Kyllä. Jokainen Amouage Dia 40 -dekantti täytetään käsin merkin Amouage alkuperäisestä pullosta. Mitään ei lisätä eikä laimenneta, joten tuoksu avautuu, kehittyy ja kestää iholla samoin kuin pullosta. Myymme vain aitoja alkuperäisiä tuoksuja.
Mikä on dekantti?
Pieni määrä hajuvettä, otettu sen alkuperäisestä pullosta ja siirretty matkasuihkepulloon. Saat oikean tuoksun koossa, jonka kanssa voit elää päiviä ennen kuin päätät koko pullosta.
Miten rahat takaisin -takuu toimii?
Jos tuoksu ei ole sinua varten, ota yhteyttä 30 päivän kuluessa sen saapumisesta, niin järjestämme hyvityksen. Ehdot ovat voimassa. Katso palautuskäytäntö.







