By Kilian Apple Brandy on the Rocks
- Aito alkuperäinen hajuvesi
- Kokeile ennen koko pulloa
- Matkavalmis: 3ml, 10ml, 30ml
- Pitkään pysyvä tuoksu
Apple Brandy on the Rocks, created by By Kilian in 2021, is closer to a bar drink than a cologne. Bergamot and cardamom open the top notes, then apple, rum and brandy take hold in the heart, with pineapple adding extra sweetness and vanilla resting beneath a green touch of moss. Ambroxan and cedar carry the base notes to a dry, amber close. It is unisex, and it suits people after something with an edge, not a soft hush. Voters choose it for autumn and winter, in the evening and at night, and it also works for the office. Most wearers vote its longevity moderate, though plenty call it long-lasting. Sillage also comes out moderate, with a good number voting it stronger. Wear a 10ml decant through a run of cold nights, which is time enough to decide.
Lähetetään 1 arkipäivän kuluessaIlmainen toimitus EU:n alueelleIlmainen toimitus:
Aloita tutustumissetti tuoksulla Apple Brandy on the Rocks
Apple Brandy on the Rocks täyttää ensimmäisen pullon. Valitse vielä 3 muuta 3 ml -koossa: halvin on ilmainen, ja ensimmäiseen tilaukseesi lisäämme 5. lahjaksi.
Myydään loppuun nopeasti
Suuren kysynnän vuoksi määrät ovat rajalliset.
Kokeile huoletta. Jos tuoksu ei ole sinua varten, kerro meille 30 päivän kuluessa, niin palautamme tilauksesi hinnan.*
50 000+ tuoksujen ystävää ja luku kasvaa
- Huippuensivaikutelma
- Merkki
- By Kilian
- Tuoksuprofiili
- Unisex
- Julkaistu
- Dekanttikoot
- 3ml, 10ml, 30ml
Toimitamme kaikkialle EU:n alueelle. Toimitus on ilmainen 75,00 € tilauksesta alkaen. Palautukset hyväksytään 30 päivän kuluessa toimituksesta.
By Kilian Apple Brandy on the Rocks, tunti tunnilta
Miten se avautuu, asettuu ja viipyy iholla.
Pääsoinnutfruity, woody, warm spicy, fresh, rum
Mitä haistat
Ensimmäinen suihkaus0–15 min
Sydän15 min – 2 h
Dry-down2 h – 3–6 h
- Pysyy
- 3–6 h
- Kohtalainen
- Sillage
- Kohtalainen, 2/4
Mitä käyttäjät sanovat
Tuoksuyhteisöjen äänet, eniten äänestetyt vastaukset ensin.
Pysyvyys
Eniten ääniä: 58 %Kohtalainen
Sillage
Eniten ääniä: 65 %Kohtalainen
Vuodenaika
Eniten ääniä: 50 %Syksy
Vuorokaudenaika
Eniten ääniä: 55 %Iltamenot
Näytä kaikki äänetPiilota äänet
Pysyvyys, 1 591 ääntä
- Hyvin heikko2 %38 ääntä
- Heikko4 %62 ääntä
- Kohtalainen (Eniten ääniä)58 %927 ääntä
- Pitkään pysyvä31 %490 ääntä
- Ikuinen5 %74 ääntä
Sillage, 1 651 ääntä
- Läheinen15 %248 ääntä
- Kohtalainen (Eniten ääniä)65 %1 067 ääntä
- Voimakas18 %299 ääntä
- Valtava2 %37 ääntä
Vuodenaika, 1 591 ääntä
- Kevät12 %191 ääntä
- Kesä3 %48 ääntä
- Syksy (Eniten ääniä)50 %795 ääntä
- Talvi35 %557 ääntä
Vuorokaudenaika, 1 591 ääntä
- Päiväsaika8 %127 ääntä
- Toimisto2 %32 ääntä
- Ilta35 %557 ääntä
- Iltamenot (Eniten ääniä)55 %875 ääntä
Mikä koko sopii sinulle?
Jokainen koko dekantoidaan samasta alkuperäisestä pullosta.
50 000+ rakastama
Miksi tuoksujen ystävät kokeilevat sitä meillä ennen kuin ostavat pullon.
10ML vs sokkoostos
Mitä dekantti antaa, mitä haistamatta ostettu pullo ei voi antaa.
Jos pidät tuoksusta By Kilian Apple Brandy on the Rocks
Hajuvesiä, joilla on sen tunnusomaisimmat nuotit.
Yhteisiä nuotteja: Ananas · Sammal
- Asiakkaiden suosikki
Yhteisiä nuotteja: Sammal · Omena
Yhteisiä nuotteja: Ananas · Rommi
Yhteisiä nuotteja: Ananas · Omena
Yhteisiä nuotteja: Rommi · Ambroxan
Yhteisiä nuotteja: Sammal · Ambroxan
- Säästä 30 %
Yhteisiä nuotteja: Ananas · Setri
Yhteisiä nuotteja: Ananas · Bergamotti
Kerrosta sen kanssa
By Kilian Apple Brandy on the Rocks + jokin näistä
- Säästä 38 %
Lisää nuotit: Tonkapapu · Sitruuna
Lisää nuotit: Geranium · Patsuli
Lisää nuotit: Tonkapapu · Santelipuu
- Myydään loppuun nopeasti
Lisää nuotit: Kaneli · Jasmiini
Lisää: By Kilian
- Myydään loppuun nopeasti
- Säästä 36 %
Usein kysytyt kysymykset
Miltä By Kilian Apple Brandy on the Rocks tuoksuu?
By Kilian Apple Brandy on the Rocks avautuu nuoteilla: Bergamotti ja Kardemumma. Sydämessä: Omena, Brandy, Sammal ja Ananas. Dry-downissa: Ambroxan ja Setri. Tuoksuyhteisöjen ostajat kuvaavat sen pääsointuja näin: fruity, woody, warm spicy, fresh ja rum.
Pysyykö By Kilian Apple Brandy on the Rocks pitkään?
Tuoksuyhteisöjen ostajat arvioivat sen pysyvyyden useimmin arvolla kohtalainen (58 % äänistä), ja 35 % arvioi sen pitkäkestoiseksi tai ikuiseksi. He arvioivat sen sillagen useimmin arvolla kohtalainen (65 % äänistä). Kuinka kauan se pysyy sinulla, riippuu myös ihostasi ja käyttämästäsi määrästä.
Sopiiko By Kilian Apple Brandy on the Rocks kesään?
Tuoksuyhteisöjen ostajien suosituimmat vuodenajat sille ovat syksy; kesä saa vain 3 % vuodenaika-äänistä.
Sopiiko By Kilian Apple Brandy on the Rocks -tuoksu talveen?
Tuoksuyhteisöjen käyttäjät suosivat muita vuodenaikoja, mutta talvi saa silti 35 % vuodenaikaäänistä.
Onko By Kilian Apple Brandy on the Rocks päivään vai iltaan?
Tuoksuyhteisöjen ostajat käyttävät sitä enimmäkseen pimeän tultua: 90 % vuorokaudenaika-äänistä on illoille ja iltamenoille, 10 % päiväkäytölle tai toimistolle.
Voinko käyttää By Kilian Apple Brandy on the Rocks -tuoksua toimistolla?
Tuoksuyhteisöjen käyttäjät valitsevat sen harvoin toimistoon: vain 2 % vuorokaudenaika-äänistä menee toimistolle.
Kuka valmistaa tuoksun By Kilian Apple Brandy on the Rocks?
Apple Brandy on the Rocks on merkin By Kilian valmistama. Se julkaistiin vuonna 2021.
Moneenko käyttökertaan By Kilian Apple Brandy on the Rocks -tuoksun 10ml-dekantti riittää?
By Kilian Apple Brandy on the Rocks -tuoksun 10ml-dekantissa on noin 200 suihkausta, eli noin 67 päivän käyttöön. 3ml-dekantissa on noin 60 suihkausta, noin 20 päiväksi. 30ml-dekantissa on noin 600 suihkausta, noin 200 päiväksi.
Mitä muita tuoksuja voin kokeilla merkiltä By Kilian?
By Kilian Apple Brandy on the Rocks -tuoksun lisäksi 10ML:llä on merkiltä By Kilian myös Angels' Share, Love Don't Be Shy ja Black Phantom, ja jokainen täytetään alkuperäisestä pullosta.
Onko tämä By Kilian Apple Brandy on the Rocks -dekantti alkuperäistä tuoksua?
Kyllä. Jokainen By Kilian Apple Brandy on the Rocks -dekantti täytetään käsin merkin By Kilian alkuperäisestä pullosta. Mitään ei lisätä eikä laimenneta, joten tuoksu avautuu, kehittyy ja kestää iholla samoin kuin pullosta. Myymme vain aitoja alkuperäisiä tuoksuja.
Mikä on dekantti?
Pieni määrä hajuvettä, otettu sen alkuperäisestä pullosta ja siirretty matkasuihkepulloon. Saat oikean tuoksun koossa, jonka kanssa voit elää päiviä ennen kuin päätät koko pullosta.
Miten rahat takaisin -takuu toimii?
Jos tuoksu ei ole sinua varten, ota yhteyttä 30 päivän kuluessa sen saapumisesta, niin järjestämme hyvityksen. Ehdot ovat voimassa. Katso palautuskäytäntö.







