Creed Bois du Portugal
- Aito alkuperäinen hajuvesi
- Kokeile ennen koko pulloa
- Matkavalmis: 3ml, 10ml, 30ml
- Pitkään pysyvä tuoksu
Bois du Portugal by Creed is a classic woody lavender, dry and composed rather than loud. Bergamot opens it clean and citrus-bright, fading quickly into lavender at the heart. The base is where it lives: sandalwood, cedar, vetiver and ambergris, warm and slightly powdery, with a fresh spiced edge running through. Launched in 1987, it is the kind of scent men reach for when they want something that reads as tailored, not trendy. Voters wear it through fall and winter, in the office, through the day and into the evening, which makes it an easy match for work. Longevity comes out clearly long-lasting in the community vote, and most wearers call the sillage moderate, so it stays close without disappearing. A 10ml decant is enough to wear it to the office for several weeks before choosing a full bottle.
Lähetetään 1 arkipäivän kuluessaIlmainen toimitus EU:n alueelleIlmainen toimitus:
Aloita tutustumissetti tuoksulla Bois du Portugal
Bois du Portugal täyttää ensimmäisen pullon. Valitse vielä 3 muuta 3 ml -koossa: halvin on ilmainen, ja ensimmäiseen tilaukseesi lisäämme 5. lahjaksi.
Myydään loppuun nopeasti
Suuren kysynnän vuoksi määrät ovat rajalliset.
Kokeile huoletta. Jos tuoksu ei ole sinua varten, kerro meille 30 päivän kuluessa, niin palautamme tilauksesi hinnan.*
50 000+ tuoksujen ystävää ja luku kasvaa
- Huippuensivaikutelma
- Sydänmuutaman minuutin kuluttua
- Pohjamikä viipyy
- Merkki
- Creed
- Tuoksuprofiili
- Miehille
- Julkaistu
- Dekanttikoot
- 3ml, 10ml, 30ml
Toimitamme kaikkialle EU:n alueelle. Toimitus on ilmainen 75,00 € tilauksesta alkaen. Palautukset hyväksytään 30 päivän kuluessa toimituksesta.
Creed Bois du Portugal, tunti tunnilta
Miten se avautuu, asettuu ja viipyy iholla.
Pääsoinnutwoody, aromatic, lavender, citrus, powdery
Mitä haistat
Ensimmäinen suihkaus0–15 min
Sydän15 min – 2 h
Dry-down2 h – 7–12 h
- Pysyy
- 7–12 h
- Pitkään pysyvä
- Sillage
- Kohtalainen, 2/4
- Milloin käyttää
VuodenaikaSyksy
VuorokaudenaikaToimistoPäiväsaika
Sopii parhaitenTyö
Mitä käyttäjät sanovat
Tuoksuyhteisöjen äänet, eniten äänestetyt vastaukset ensin.
Pysyvyys
Eniten ääniä: 51 %Pitkään pysyvä
Sillage
Eniten ääniä: 52 %Kohtalainen
Vuodenaika
Eniten ääniä: 45 %Syksy
Vuorokaudenaika
Eniten ääniä: 35 %Toimisto
Näytä kaikki äänetPiilota äänet
Pysyvyys, 1 111 ääntä
- Hyvin heikko3 %32 ääntä
- Heikko6 %64 ääntä
- Kohtalainen28 %310 ääntä
- Pitkään pysyvä (Eniten ääniä)51 %569 ääntä
- Ikuinen12 %136 ääntä
Sillage, 1 234 ääntä
- Läheinen8 %99 ääntä
- Kohtalainen (Eniten ääniä)52 %641 ääntä
- Voimakas31 %380 ääntä
- Valtava9 %114 ääntä
Vuodenaika, 1 111 ääntä
- Kevät15 %167 ääntä
- Kesä5 %55 ääntä
- Syksy (Eniten ääniä)45 %500 ääntä
- Talvi35 %389 ääntä
Vuorokaudenaika, 1 111 ääntä
- Päiväsaika30 %333 ääntä
- Toimisto (Eniten ääniä)35 %389 ääntä
- Ilta25 %278 ääntä
- Iltamenot10 %111 ääntä
Mikä koko sopii sinulle?
Jokainen koko dekantoidaan samasta alkuperäisestä pullosta.
50 000+ rakastama
Miksi tuoksujen ystävät kokeilevat sitä meillä ennen kuin ostavat pullon.
10ML vs sokkoostos
Mitä dekantti antaa, mitä haistamatta ostettu pullo ei voi antaa.
Jos pidät tuoksusta Creed Bois du Portugal
Hajuvesiä, joilla on sen tunnusomaisimmat nuotit.
Yhteisiä nuotteja: Laventeli · Vetiveeri
- Asiakkaiden suosikki
Yhteisiä nuotteja: Laventeli · Vetiveeri
Yhteisiä nuotteja: Laventeli · Vetiveeri
Yhteisiä nuotteja: Ambra · Laventeli
Yhteisiä nuotteja: Ambra · Laventeli
Yhteisiä nuotteja: Laventeli · Setri
- Säästä 38 %
Yhteisiä nuotteja: Laventeli · Vetiveeri
Yhteisiä nuotteja: Vetiveeri · Setri
Kerrosta sen kanssa
Creed Bois du Portugal + jokin näistä
- Myydään loppuun nopeasti
Lisää nuotit: Patsuli · Sitruuna
Lisää nuotit: Muskus · Patsuli
Lisää nuotit: Mustaherukka · Greippi
- Säästä 36 %
Lisää nuotit: Geranium · Sitruuna
Lisää: Creed
- Myydään loppuun nopeasti
- Säästä 35 %
- Alennusmyynti · 10 % alennus
Usein kysytyt kysymykset
Miltä Creed Bois du Portugal tuoksuu?
Creed Bois du Portugal avautuu nuoteilla: Bergamotti. Sydämessä: Laventeli. Dry-downissa: Ambra, Setri, Santelipuu ja Vetiveeri. Tuoksuyhteisöjen ostajat kuvaavat sen pääsointuja näin: woody, aromatic, lavender, citrus ja powdery.
Pysyykö Creed Bois du Portugal pitkään?
Tuoksuyhteisöjen ostajat arvioivat sen pysyvyyden useimmin arvolla pitkään pysyvä (51 % äänistä), ja 63 % arvioi sen pitkäkestoiseksi tai ikuiseksi. He arvioivat sen sillagen useimmin arvolla kohtalainen (52 % äänistä). Kuinka kauan se pysyy sinulla, riippuu myös ihostasi ja käyttämästäsi määrästä.
Sopiiko Creed Bois du Portugal kesään?
Tuoksuyhteisöjen ostajien suosituimmat vuodenajat sille ovat syksy; kesä saa vain 5 % vuodenaika-äänistä.
Sopiiko Creed Bois du Portugal -tuoksu talveen?
Tuoksuyhteisöjen käyttäjät suosivat muita vuodenaikoja, mutta talvi saa silti 35 % vuodenaikaäänistä.
Onko Creed Bois du Portugal päivään vai iltaan?
Tuoksuyhteisöjen ostajat käyttävät sitä enimmäkseen päivällä: 65 % vuorokaudenaika-äänistä on päiväkäytölle tai toimistolle, 35 % illoille ja iltamenoille.
Voinko käyttää Creed Bois du Portugal -tuoksua toimistolla?
Kyllä. Tuoksuyhteisöjen käyttäjät äänestävät toimiston sille sopivimmaksi vuorokaudenajaksi: toimisto saa 35 % vuorokaudenaika-äänistä.
Kuka valmistaa tuoksun Creed Bois du Portugal?
Bois du Portugal on merkin Creed valmistama. Se julkaistiin vuonna 1987.
Moneenko käyttökertaan Creed Bois du Portugal -tuoksun 10ml-dekantti riittää?
Creed Bois du Portugal -tuoksun 10ml-dekantissa on noin 200 suihkausta, eli noin 67 päivän käyttöön. 3ml-dekantissa on noin 60 suihkausta, noin 20 päiväksi. 30ml-dekantissa on noin 600 suihkausta, noin 200 päiväksi.
Mitä muita tuoksuja voin kokeilla merkiltä Creed?
Creed Bois du Portugal -tuoksun lisäksi 10ML:llä on merkiltä Creed myös Aventus, Green Irish Tweed ja Silver Mountain Water, ja jokainen täytetään alkuperäisestä pullosta.
Onko tämä Creed Bois du Portugal -dekantti alkuperäistä tuoksua?
Kyllä. Jokainen Creed Bois du Portugal -dekantti täytetään käsin merkin Creed alkuperäisestä pullosta. Mitään ei lisätä eikä laimenneta, joten tuoksu avautuu, kehittyy ja kestää iholla samoin kuin pullosta. Myymme vain aitoja alkuperäisiä tuoksuja.
Mikä on dekantti?
Pieni määrä hajuvettä, otettu sen alkuperäisestä pullosta ja siirretty matkasuihkepulloon. Saat oikean tuoksun koossa, jonka kanssa voit elää päiviä ennen kuin päätät koko pullosta.
Miten rahat takaisin -takuu toimii?
Jos tuoksu ei ole sinua varten, ota yhteyttä 30 päivän kuluessa sen saapumisesta, niin järjestämme hyvityksen. Ehdot ovat voimassa. Katso palautuskäytäntö.







