Dior Homme Sport
- Aito alkuperäinen hajuvesi
- Kokeile ennen koko pulloa
- Matkavalmis: 3ml, 10ml, 30ml
- Pitkään pysyvä tuoksu
Diorin Dior Homme Sport on terävä, aurinkoinen sitrus puhtaassa, puisessa kehyksessä. Ensin iskevät sitruuna ja bergamotti, ja aldehydit antavat niille raikkaan, lähes poreilevan kimalluksen. Seuraavaksi pinkki pippuri ja elemi tuovat pippurista potkua, joka estää raikkautta lässähtämästä. Pohjan muodostavat olibanum, meripihka ja puiset nuotit, lämpimänä mutta ei koskaan makeana. Vuonna 2022 julkaistua tuoksua käyttävät enimmäkseen miehet, jotka haluavat jotain kirkasta mutta silti aikuista. Äänestäjät tarttuvat siihen kevään ja kesän päivinä, ja se on helppo valinta töihin. Useimmat käyttäjät arvioivat sen pysyvyyden pitkäkestoiseksi. Sillagen äänet painottuvat selvästi kohtalaiseen. 10ml-dekantti riittää viikkojen toimistoaamuihin, joten ehdit tutustua siihen kunnolla ensin.
Lähetetään 1 arkipäivän kuluessaIlmainen toimitus EU:n alueelleIlmainen toimitus:
Aloita tutustumissetti tuoksulla Dior Homme Sport
Dior Homme Sport täyttää ensimmäisen pullon. Valitse vielä 3 muuta 3 ml -koossa: halvin on ilmainen, ja ensimmäiseen tilaukseesi lisäämme 5. lahjaksi.
Myydään loppuun nopeasti
Suuren kysynnän vuoksi määrät ovat rajalliset.
Kokeile huoletta. Jos tuoksu ei ole sinua varten, kerro meille 30 päivän kuluessa, niin palautamme tilauksesi hinnan.*
50 000+ tuoksujen ystävää ja luku kasvaa
Yhteisön tuomio
Bergamotti, aldehydit ja sitruuna antavat Dior Homme Sport -tuoksulle kirkkaan alun, ennen kuin pinkki pippuri ja puiset nuotit nousevat esiin. Useimmat raportoivat hyvästä pysyvyydestä ja kohtalaisesta kantavuudesta. Sopii kesäpäiviin, toimii keväällä ja sopii toimistoon; puhdas, puinen luonne sopii myös rentoon pukeutumiseen.
Tiivistetty tekoälyllä hajuvesiyhteisöjen arvosteluista
- Huippuensivaikutelma
- Aldehydit
- Bergamotti
- Sitruuna
- Sydänmuutaman minuutin kuluttua
- Elemi
- Pinkki pippuri
- Pohjamikä viipyy
- Meripihka
- Olibanum
- Puiset nuotit
- Merkki
- Dior
- Tuoksuprofiili
- Miehille
- Julkaistu
- Dekanttikoot
- 3ml, 10ml, 30ml
Toimitamme kaikkialle EU:n alueelle. Toimitus on ilmainen 75,00 € tilauksesta alkaen. Palautukset hyväksytään 30 päivän kuluessa toimituksesta.
Dior Homme Sport, tunti tunnilta
Miten se avautuu, asettuu ja viipyy iholla.
Pääsoinnutcitrus, aromatic, woody, fresh spicy, amber
Mitä haistat
Ensimmäinen suihkaus0–15 min
- Aldehydit
- Bergamotti
- Sitruuna
Sydän15 min – 2 h
- Elemi
- Pinkki pippuri
Dry-down2 h – 7–12 h
- Meripihka
- Olibanum
- Puiset nuotit
- Pysyy
- 7–12 h
- Pitkään pysyvä
- Sillage
- Kohtalainen, 2/4
- Milloin käyttää
VuodenaikaKesä
VuorokaudenaikaPäiväsaika
Sopii parhaitenTyö
Mitä käyttäjät sanovat
Tuoksuyhteisöjen äänet, eniten äänestetyt vastaukset ensin.
Pysyvyys
Eniten ääniä: 57 %Pitkään pysyvä
Sillage
Eniten ääniä: 66 %Kohtalainen
Vuodenaika
Eniten ääniä: 48 %Kesä
Vuorokaudenaika
Eniten ääniä: 58 %Päiväsaika
Näytä kaikki äänetPiilota äänet
Pysyvyys, 3 233 ääntä
- Hyvin heikko1 %32 ääntä
- Heikko1 %48 ääntä
- Kohtalainen35 %1 141 ääntä
- Pitkään pysyvä (Eniten ääniä)57 %1 844 ääntä
- Ikuinen5 %168 ääntä
Sillage, 3 245 ääntä
- Läheinen7 %215 ääntä
- Kohtalainen (Eniten ääniä)66 %2 134 ääntä
- Voimakas25 %817 ääntä
- Valtava2 %79 ääntä
Vuodenaika, 3 233 ääntä
- Kevät38 %1 228 ääntä
- Kesä (Eniten ääniä)48 %1 552 ääntä
- Syksy10 %323 ääntä
- Talvi4 %130 ääntä
Vuorokaudenaika, 3 233 ääntä
- Päiväsaika (Eniten ääniä)58 %1 875 ääntä
- Toimisto27 %873 ääntä
- Ilta10 %323 ääntä
- Iltamenot5 %162 ääntä
Mikä koko sopii sinulle?
Jokainen koko dekantoidaan samasta alkuperäisestä pullosta.
50 000+ rakastama
Miksi tuoksujen ystävät kokeilevat sitä meillä ennen kuin ostavat pullon.
10ML vs sokkoostos
Mitä dekantti antaa, mitä haistamatta ostettu pullo ei voi antaa.
Jos pidät tuoksusta Dior Homme Sport
Hajuvesiä, joilla on sen tunnusomaisimmat nuotit.
- Säästä 34 %
Yhteisiä nuotteja: Aldehydit · Olibanum
Yhteisiä nuotteja: Puiset nuotit · Olibanum
Yhteisiä nuotteja: Elemi · Pinkki pippuri
- Säästä 34 %
Yhteisiä nuotteja: Puiset nuotit · Olibanum
Yhteisiä nuotteja: Aldehydit · Olibanum
Yhteisiä nuotteja: Elemi · Bergamotti
Yhteisiä nuotteja: Puiset nuotit · Meripihka
- Myydään loppuun nopeasti
Yhteisiä nuotteja: Puiset nuotit · Olibanum
Kerrosta sen kanssa
Dior Homme Sport + jokin näistä
- Säästä 36 %
Lisää nuotit: Patsuli · Muskus
Lisää nuotit: Setri · Patsuli
Lisää nuotit: Setri · Muskus
- Myydään loppuun nopeasti
Lisää nuotit: Patsuli · Laventeli
Lisää: Dior
- Säästä 35 %
- Myydään loppuun nopeasti
- Säästä 37 %
Dior Homme Sport selkokielellä
Miltä se tuoksuu, miten se käyttäytyy ja kenelle se sopii.
Miltä se tuoksuu
Avaus on kirkas ja puhdas, kuohuvalla bergamotilla ja sitruunalla. Pippurinen sydän seuraa, ja tuoksu kuivuu kuivaksi, puiseksi pohjaksi, jossa on suitsukkeen kaltaista hartsia, joka pitää sen aikuisena.
Miten se käyttäytyy
Hajuvesiyhteisön mukaan tuoksu kestää pitkään kohtalaisella sillagella, vaikka jotkut kokevat sen kantavan pidemmälle.
Milloin käyttää
Käyttäjät suosivat kesää ja kevättä, päivällä ja toimistossa, ja jotkut käyttävät sitä myös kuntosalilla tai hienostuneena.
Kenelle se sopii
Sopii miehelle, joka pitää puhtaasta, kirkkaasta sitruksesta, joka silti tuntuu maskuliiniselta ja jonka rungon muodostaa puu. Makeampia tuoksuja suosivat voivat pitää sitä kuivana.
Samankaltaisia hajuvesiä 10ML:ssä
- Yves Saint Laurent Y Eau de Toilette: jakaa aldehydit ja suitsukkeen
- Armaf Club de Nuit Urban Man Elixir: jakaa elemin ja pinkin pippurin sydämessä
- Montale Wood and Spices: jakaa puiset nuotit ja suitsukkeen
Koot ja hinta per ml
10ML:ssä Dior Homme Sport on kokoina 3ml hintaan 7,11 € (2,37 €/ml), 10ml hintaan 22,05 € (2,21 €/ml) ja 30ml hintaan 55,80 € (1,86 €/ml).
Usein kysytyt kysymykset
Miltä Dior Homme Sport tuoksuu?
Dior Homme Sport avautuu nuoteilla: Aldehydit, Bergamotti ja Sitruuna. Sydämessä: Elemi ja Pinkki pippuri. Dry-downissa: Meripihka, Olibanum ja Puiset nuotit. Tuoksuyhteisöjen ostajat kuvaavat sen pääsointuja näin: citrus, aromatic, woody, fresh spicy ja amber.
Pysyykö Dior Homme Sport pitkään?
Tuoksuyhteisöjen ostajat arvioivat sen pysyvyyden useimmin arvolla pitkään pysyvä (57 % äänistä), ja 62 % arvioi sen pitkäkestoiseksi tai ikuiseksi. He arvioivat sen sillagen useimmin arvolla kohtalainen (66 % äänistä). Kuinka kauan se pysyy sinulla, riippuu myös ihostasi ja käyttämästäsi määrästä.
Sopiiko Dior Homme Sport kesään?
Tuoksuyhteisöjen ostajat pitävät sitä kesätuoksuna: kesä on sen eniten äänestetty vuodenaika, ja kesä saa 48 % vuodenaika-äänistä.
Sopiiko Dior Homme Sport -tuoksu talveen?
Tuoksuyhteisöjen käyttäjät valitsevat sen harvoin talveen: vain 4 % vuodenaikaäänistä menee talvelle.
Onko Dior Homme Sport päivään vai iltaan?
Tuoksuyhteisöjen ostajat käyttävät sitä enimmäkseen päivällä: 85 % vuorokaudenaika-äänistä on päiväkäytölle tai toimistolle, 15 % illoille ja iltamenoille.
Voinko käyttää Dior Homme Sport -tuoksua toimistolla?
Tuoksuyhteisöjen käyttäjät suosivat muita vuorokaudenaikoja, mutta toimisto saa silti 27 % vuorokaudenaika-äänistä.
Kuka valmistaa tuoksun Dior Homme Sport?
Dior Homme Sport on merkin Dior valmistama. Se julkaistiin vuonna 2022.
Moneenko käyttökertaan Dior Homme Sport -tuoksun 10ml-dekantti riittää?
Dior Homme Sport -tuoksun 10ml-dekantissa on noin 200 suihkausta, eli noin 67 päivän käyttöön. 3ml-dekantissa on noin 60 suihkausta, noin 20 päiväksi. 30ml-dekantissa on noin 600 suihkausta, noin 200 päiväksi.
Mitä muita tuoksuja voin kokeilla merkiltä Dior?
Dior Homme Sport -tuoksun lisäksi 10ML:llä on merkiltä Dior myös Hypnotic Poison, J'adore ja Sauvage, ja jokainen täytetään alkuperäisestä pullosta.
Onko tämä Dior Homme Sport -dekantti alkuperäistä tuoksua?
Kyllä. Jokainen Dior Homme Sport -dekantti täytetään käsin merkin Dior alkuperäisestä pullosta. Mitään ei lisätä eikä laimenneta, joten tuoksu avautuu, kehittyy ja kestää iholla samoin kuin pullosta. Myymme vain aitoja alkuperäisiä tuoksuja.
Onko Dior Homme Sport raikas vai lämmin?
Enimmäkseen raikas: bergamotti, sitruuna ja aldehydit antavat kirkkaan, puhtaan alun, ja puinen, meripihkainen pohja lisää kuivuutta eikä raskasta lämpöä.
Mistä ihmiset pitävät eniten tuoksussa Dior Homme Sport?
Käyttäjät pitävät sen monipuolisuudesta rennoissa, toimisto-, kuntosali- ja hienostuneissa päivissä, sen sitruksisesta, puisesta luonteesta ja hyvästä sillagesta. He pitävät myös siitä, että se on kirkas ja puhdas mutta pysyy maskuliinisena.
Mistä voin ostaa tuoksun Dior Homme Sport dekanttina?
10ML:ssä Dior Homme Sport on saatavilla dekanttina kokoina 3ml, 10ml ja 30ml, käsin täytettynä alkuperäisestä pullosta. 10ml-dekantti maksaa 22,05 € (2,21 €/ml), ja 10ML toimittaa kaikkialle EU:n alueelle.
Mikä on dekantti?
Pieni määrä hajuvettä, otettu sen alkuperäisestä pullosta ja siirretty matkasuihkepulloon. Saat oikean tuoksun koossa, jonka kanssa voit elää päiviä ennen kuin päätät koko pullosta.
Miten rahat takaisin -takuu toimii?
Jos tuoksu ei ole sinua varten, ota yhteyttä 30 päivän kuluessa sen saapumisesta, niin järjestämme hyvityksen. Ehdot ovat voimassa. Katso palautuskäytäntö.







