Mancera Cedrat Boise
- Aito alkuperäinen hajuvesi
- Kokeile ennen koko pulloa
- Matkavalmis: 3ml, 10ml, 30ml
- Pitkään pysyvä tuoksu
Manceran Cedrat Boise on kirkasta sitrusta setrin ja santelipuun päällä, raikas tuoksu, jolla on todellista selkärankaa. Sisilialainen sitruuna ja bergamotti johtavat, ja mustaherukan kirpeä reuna ja ripaus mausteita tukevat niitä. Hedelmä ja patsulin lehti täyttävät keskiosan, ja vesimäinen jasmiini pitää sen ilmavana. Samat puut palaavat pohjassa pehmeän nahkavivahteen kanssa, ja vanilja, valkoinen muskus ja sammal pyöristävät niitä. Vuonna 2011 julkaistua tuoksua käyttävät yleensä miehet, mutta kuka tahansa, joka pitää puhtaasta sitruksesta ja pienestä rosoisuudesta, tykästyy siihen. Äänestäjät tarttuvat siihen kevät- ja syyspäivinä, ja se sopii mukavasti töihin. Useimmat käyttäjät äänestävät sen pitkäkestoiseksi. Sillage-ääni kallistuu kohtalaiseen. Kokeile 10ml-dekanttia muutaman toimistoviikon ajan ennen kuin päätät pullosta.
Lähetetään 1 arkipäivän kuluessaIlmainen toimitus EU:n alueelleIlmainen toimitus:
Aloita tutustumissetti tuoksulla Cedrat Boise
Cedrat Boise täyttää ensimmäisen pullon. Valitse vielä 3 muuta 3 ml -koossa: halvin on ilmainen, ja ensimmäiseen tilaukseesi lisäämme 5. lahjaksi.
Myydään loppuun nopeasti
Suuren kysynnän vuoksi määrät ovat rajalliset.
Kokeile huoletta. Jos tuoksu ei ole sinua varten, kerro meille 30 päivän kuluessa, niin palautamme tilauksesi hinnan.*
50 000+ tuoksujen ystävää ja luku kasvaa
Yhteisön tuomio
Kevätpäivät kutsuvat Cedrat Boise -tuoksua, ja syyskin toimii: sitruuna, bergamotti ja mustaherukka väistyvät setrin, nahan ja santelipuun tieltä. Useimpien mielestä pysyvyys on hyvä, kantavuus jakautuu kohtalaisen ja vahvan välillä. Hedelmäinen sitrus ja puinen nahka sopivat täyteläisemmästä päivätuoksusta pitävälle, myös työhön.
Tiivistetty tekoälyllä hajuvesiyhteisöjen arvosteluista
- Huippuensivaikutelma
- Bergamotti
- Mustaherukka
- Sisilialainen sitruuna
- Mausteiset nuotit
- Sydänmuutaman minuutin kuluttua
- Hedelmäiset nuotit
- Patsulin lehti
- Vesijasmiini
- Pohjamikä viipyy
- Setri
- Nahka
- Sammal
- Santelipuu
- Vanilja
- Valkoinen muskus
- Merkki
- Mancera
- Tuoksuprofiili
- Miehille
- Julkaistu
- Dekanttikoot
- 3ml, 10ml, 30ml
Toimitamme kaikkialle EU:n alueelle. Toimitus on ilmainen 75,00 € tilauksesta alkaen. Palautukset hyväksytään 30 päivän kuluessa toimituksesta.
Mancera Cedrat Boise, tunti tunnilta
Miten se avautuu, asettuu ja viipyy iholla.
Pääsoinnutwoody, fruity, citrus, powdery, aromatic
Mitä haistat
Ensimmäinen suihkaus0–15 min
- Bergamotti
- Mustaherukka
- Sisilialainen sitruuna
- Mausteiset nuotit
Sydän15 min – 2 h
- Hedelmäiset nuotit
- Patsulin lehti
- Vesijasmiini
Dry-down2 h – 7–12 h
- Setri
- Nahka
- Sammal
- Santelipuu
- Vanilja
- Valkoinen muskus
- Pysyy
- 7–12 h
- Pitkään pysyvä
- Sillage
- Kohtalainen, 2/4
- Milloin käyttää
VuorokaudenaikaPäiväsaika
Sopii parhaitenTyö
Mitä käyttäjät sanovat
Tuoksuyhteisöjen äänet, eniten äänestetyt vastaukset ensin.
Pysyvyys
Eniten ääniä: 51 %Pitkään pysyvä
Sillage
Eniten ääniä: 45 %Kohtalainen
Vuodenaika
Eniten ääniä: 42 %Kevät
Vuorokaudenaika
Eniten ääniä: 55 %Päiväsaika
Näytä kaikki äänetPiilota äänet
Pysyvyys, 8 006 ääntä
- Hyvin heikko1 %100 ääntä
- Heikko5 %400 ääntä
- Kohtalainen32 %2 559 ääntä
- Pitkään pysyvä (Eniten ääniä)51 %4 053 ääntä
- Ikuinen11 %894 ääntä
Sillage, 8 497 ääntä
- Läheinen8 %675 ääntä
- Kohtalainen (Eniten ääniä)45 %3 857 ääntä
- Voimakas39 %3 277 ääntä
- Valtava8 %688 ääntä
Vuodenaika, 8 006 ääntä
- Kevät (Eniten ääniä)42 %3 400 ääntä
- Kesä18 %1 450 ääntä
- Syksy36 %2 850 ääntä
- Talvi4 %306 ääntä
Vuorokaudenaika, 8 005 ääntä
- Päiväsaika (Eniten ääniä)55 %4 403 ääntä
- Toimisto25 %2 001 ääntä
- Ilta15 %1 201 ääntä
- Iltamenot5 %400 ääntä
Mikä koko sopii sinulle?
Jokainen koko dekantoidaan samasta alkuperäisestä pullosta.
50 000+ rakastama
Miksi tuoksujen ystävät kokeilevat sitä meillä ennen kuin ostavat pullon.
10ML vs sokkoostos
Mitä dekantti antaa, mitä haistamatta ostettu pullo ei voi antaa.
Jos pidät tuoksusta Mancera Cedrat Boise
Hajuvesiä, joilla on sen tunnusomaisimmat nuotit.
Yhteisiä nuotteja: Mausteiset nuotit · Hedelmäiset nuotit
Yhteisiä nuotteja: Sisilialainen sitruuna · Hedelmäiset nuotit
- Asiakkaiden suosikki
Yhteisiä nuotteja: Sammal · Nahka
Yhteisiä nuotteja: Mausteiset nuotit · Nahka
Yhteisiä nuotteja: Sammal · Nahka
- Säästä 38 %
Yhteisiä nuotteja: Mustaherukka · Nahka
Yhteisiä nuotteja: Hedelmäiset nuotit · Santelipuu
Yhteisiä nuotteja: Hedelmäiset nuotit · Bergamotti
Kerrosta sen kanssa
Mancera Cedrat Boise + jokin näistä
Lisää nuotit: Jasmiini · Sitruuna
Lisää nuotit: Ruusu · Jasmiini
- Myydään loppuun nopeasti
Lisää nuotit: Sitruuna · Ambra
Lisää nuotit: Meripihka · Sahrami
Lisää: Mancera
- Myydään loppuun nopeasti
- Säästä 34 %
Mancera Cedrat Boise selkokielellä
Miltä se tuoksuu, miten se käyttäytyy ja kenelle se sopii.
Miltä se tuoksuu
Kimaltava sitruuna ja mustaherukka avaavat tuoksun mehukkaalla, hedelmäisellä puraisulla. Pehmeä hedelmäinen sydän seuraa, ja tuoksu kuivuu puhtaaseen, puiseen setripohjaan lämpimällä nahkaisella särmällä.
Miten se käyttäytyy
Yhteisön mielestä tuoksu pysyy pitkään, tuoksujälki kohtalaisesta vahvaan, vaikka muutaman mielestä se on hiljaisempi viileällä säällä.
Milloin käyttää
Käyttäjät valitsevat sen kevään ja syksyn päiviin, ja se on tavallinen toimistovalinta.
Kenelle se sopii
Sopii miehille, jotka pitävät rikkaasta, hedelmäis-sitruksisesta ja puis-nahkaisesta tuoksusta päiväksi. Se kallistuu makeaan, joten kuivaa, terävää tuoksua kaipaava voi pitää sitä liian hedelmäisenä.
Samankaltaisia hajuvesiä 10ML:ssä
- Creed Millésime Impérial: jakaa sisilialaisen sitruunan ja hedelmäiset nuotit
- Amouage Opus XV – King Blue: jakaa mustaherukan ja nahan
- Yves Saint Laurent La Nuit de L'Homme Le Parfum: jakaa bergamotin ja hedelmäiset nuotit
Koot ja hinta per ml
10ML:ssä Mancera Cedrat Boise on kokoina 3ml hintaan 6,57 € (2,19 €/ml), 10ml hintaan 18,18 € (1,82 €/ml) ja 30ml hintaan 46,80 € (1,56 €/ml).
Usein kysytyt kysymykset
Miltä Mancera Cedrat Boise tuoksuu?
Mancera Cedrat Boise avautuu nuoteilla: Bergamotti, Mustaherukka, Sisilialainen sitruuna ja Mausteiset nuotit. Sydämessä: Hedelmäiset nuotit, Patsulin lehti ja Vesijasmiini. Dry-downissa: Setri, Nahka, Sammal ja Santelipuu. Tuoksuyhteisöjen ostajat kuvaavat sen pääsointuja näin: woody, fruity, citrus, powdery ja aromatic.
Pysyykö Mancera Cedrat Boise pitkään?
Tuoksuyhteisöjen ostajat arvioivat sen pysyvyyden useimmin arvolla pitkään pysyvä (51 % äänistä), ja 62 % arvioi sen pitkäkestoiseksi tai ikuiseksi. He arvioivat sen sillagen useimmin arvolla kohtalainen (45 % äänistä). Kuinka kauan se pysyy sinulla, riippuu myös ihostasi ja käyttämästäsi määrästä.
Sopiiko Mancera Cedrat Boise kesään?
Tuoksuyhteisöjen ostajien suosituimmat vuodenajat sille ovat kevät ja syksy; kesä saa vain 18 % vuodenaika-äänistä.
Sopiiko Mancera Cedrat Boise -tuoksu talveen?
Tuoksuyhteisöjen käyttäjät valitsevat sen harvoin talveen: vain 4 % vuodenaikaäänistä menee talvelle.
Onko Mancera Cedrat Boise päivään vai iltaan?
Tuoksuyhteisöjen ostajat käyttävät sitä enimmäkseen päivällä: 80 % vuorokaudenaika-äänistä on päiväkäytölle tai toimistolle, 20 % illoille ja iltamenoille.
Voinko käyttää Mancera Cedrat Boise -tuoksua toimistolla?
Tuoksuyhteisöjen käyttäjät suosivat muita vuorokaudenaikoja, mutta toimisto saa silti 25 % vuorokaudenaika-äänistä.
Kuka valmistaa tuoksun Mancera Cedrat Boise?
Cedrat Boise on merkin Mancera valmistama. Se julkaistiin vuonna 2011.
Moneenko käyttökertaan Mancera Cedrat Boise -tuoksun 10ml-dekantti riittää?
Mancera Cedrat Boise -tuoksun 10ml-dekantissa on noin 200 suihkausta, eli noin 67 päivän käyttöön. 3ml-dekantissa on noin 60 suihkausta, noin 20 päiväksi. 30ml-dekantissa on noin 600 suihkausta, noin 200 päiväksi.
Mitä muita tuoksuja voin kokeilla merkiltä Mancera?
Mancera Cedrat Boise -tuoksun lisäksi 10ML:llä on merkiltä Mancera myös Red Tobacco, Instant Crush ja Tonka Cola, ja jokainen täytetään alkuperäisestä pullosta.
Onko tämä Mancera Cedrat Boise -dekantti alkuperäistä tuoksua?
Kyllä. Jokainen Mancera Cedrat Boise -dekantti täytetään käsin merkin Mancera alkuperäisestä pullosta. Mitään ei lisätä eikä laimenneta, joten tuoksu avautuu, kehittyy ja kestää iholla samoin kuin pullosta. Myymme vain aitoja alkuperäisiä tuoksuja.
Onko Mancera Cedrat Boise raikas vai lämmin?
Vähän kumpaakin: sitruuna, bergamotti ja mustaherukka pitävät alun raikkaana ja mehukkaana, kun taas nahka, setri ja santelipuu tuovat pohjaan kuivaa lämpöä.
Mistä ihmiset pitävät eniten tuoksussa Mancera Cedrat Boise?
Ihmiset pitävät hedelmän ja ylellisen nahkanuotin yhdistelmästä ja sen sitrussoinnuista. Monen mielestä se on rikas ja monimutkainen, pysyvyys ja kantavuus ovat erinomaiset, ja makea tuoksu on hienovaraisen puun päällä.
Mistä voin ostaa tuoksun Mancera Cedrat Boise dekanttina?
10ML:ssä Mancera Cedrat Boise on saatavilla dekanttina kokoina 3ml, 10ml ja 30ml, käsin täytettynä alkuperäisestä pullosta. 10ml-dekantti maksaa 18,18 € (1,82 €/ml), ja 10ML toimittaa kaikkialle EU:n alueelle.
Mikä on dekantti?
Pieni määrä hajuvettä, otettu sen alkuperäisestä pullosta ja siirretty matkasuihkepulloon. Saat oikean tuoksun koossa, jonka kanssa voit elää päiviä ennen kuin päätät koko pullosta.
Miten rahat takaisin -takuu toimii?
Jos tuoksu ei ole sinua varten, ota yhteyttä 30 päivän kuluessa sen saapumisesta, niin järjestämme hyvityksen. Ehdot ovat voimassa. Katso palautuskäytäntö.







