Parfums de Marly Delina Exclusif
- Aito alkuperäinen hajuvesi
- Kokeile ennen koko pulloa
- Matkavalmis: 3ml, 10ml, 30ml
- Pitkään pysyvä tuoksu
Parfums de Marly -talon vuonna 2018 julkaisema Delina Exclusif on iltaan pukeutunut ruusu: alussa hedelmäinen, ytimessä makea ja hartsimainen. Huippunuotteina ovat litsi, päärynä, bergamotti, greippi ja pinkki pippuri. Sydämessä on turkkilainen ruusu, ja oud ja suitsuke tummentavat sitä enemmän kuin avaus antaa odottaa. Pohjanuotteina ovat vanilja, meripihka, puiset nuotit, muskus, vetiveeri ja Evernyl, ja vetiveeri hillitsee makeutta. Sitä käyttävät enimmäkseen naiset, jotka haluavat kukkatuoksun, joka huomataan. Äänestäjät säästävät sen talven ja syksyn iltoihin, illallisille ja illanviettoihin. Äänestyksessä pysyvyys painottuu pitkäkestoiseen ja sillage voimakkaaseen. Käytä 3ml-dekanttia muutamana iltana ulkona ja päätä sitten pullosta.
Lähetetään 1 arkipäivän kuluessaIlmainen toimitus EU:n alueelleIlmainen toimitus:
Aloita tutustumissetti tuoksulla Delina Exclusif
Delina Exclusif täyttää ensimmäisen pullon. Valitse vielä 3 muuta 3 ml -koossa: halvin on ilmainen, ja ensimmäiseen tilaukseesi lisäämme 5. lahjaksi.
Myydään loppuun nopeasti
Suuren kysynnän vuoksi määrät ovat rajalliset.
Kokeile huoletta. Jos tuoksu ei ole sinua varten, kerro meille 30 päivän kuluessa, niin palautamme tilauksesi hinnan.*
50 000+ tuoksujen ystävää ja luku kasvaa
Yhteisön tuomio
Hedelmäinen ruusu litsin ja päärynän kanssa: Delina Exclusif laskeutuu vaniljaan ja meripihkaan. Yleisimmät vastaukset ovat hyvä pysyvyys ja vahva kantavuus, vaikka kumpikin vaihtelee. Sopii talviöihin, ja syksy sekä illat toimivat myös; kermainen makeus kannattaa käyttää kevyesti.
Tiivistetty tekoälyllä hajuvesiyhteisöjen arvosteluista
- Huippuensivaikutelma
- Sydänmuutaman minuutin kuluttua
- Agarpuu (oud)
- Suitsuke
- Turkkilainen ruusu
- Merkki
- Parfums de Marly
- Tuoksuprofiili
- Naisille
- Julkaistu
- Dekanttikoot
- 3ml, 10ml, 30ml
Toimitamme kaikkialle EU:n alueelle. Toimitus on ilmainen 75,00 € tilauksesta alkaen. Palautukset hyväksytään 30 päivän kuluessa toimituksesta.
Parfums de Marly Delina Exclusif, tunti tunnilta
Miten se avautuu, asettuu ja viipyy iholla.
Pääsoinnutrose, fruity, vanilla, amber, tropical
Mitä haistat
Ensimmäinen suihkaus0–15 min
Sydän15 min – 2 h
- Agarpuu (oud)
- Suitsuke
- Turkkilainen ruusu
Dry-down2 h – 7–12 h
- Pysyy
- 7–12 h
- Pitkään pysyvä
- Sillage
- Voimakas, 3/4
Mitä käyttäjät sanovat
Tuoksuyhteisöjen äänet, eniten äänestetyt vastaukset ensin.
Pysyvyys
Eniten ääniä: 44 %Pitkään pysyvä
Sillage
Eniten ääniä: 45 %Voimakas
Vuodenaika
Eniten ääniä: 48 %Talvi
Vuorokaudenaika
Eniten ääniä: 55 %Iltamenot
Näytä kaikki äänetPiilota äänet
Pysyvyys, 3 082 ääntä
- Hyvin heikko1 %41 ääntä
- Heikko3 %95 ääntä
- Kohtalainen19 %586 ääntä
- Pitkään pysyvä (Eniten ääniä)44 %1 366 ääntä
- Ikuinen32 %994 ääntä
Sillage, 3 258 ääntä
- Läheinen4 %146 ääntä
- Kohtalainen29 %958 ääntä
- Voimakas (Eniten ääniä)45 %1 470 ääntä
- Valtava21 %684 ääntä
Vuodenaika, 3 082 ääntä
- Kevät15 %462 ääntä
- Kesä5 %155 ääntä
- Syksy32 %986 ääntä
- Talvi (Eniten ääniä)48 %1 479 ääntä
Vuorokaudenaika, 3 082 ääntä
- Päiväsaika10 %308 ääntä
- Toimisto5 %154 ääntä
- Ilta30 %925 ääntä
- Iltamenot (Eniten ääniä)55 %1 695 ääntä
Mikä koko sopii sinulle?
Jokainen koko dekantoidaan samasta alkuperäisestä pullosta.
50 000+ rakastama
Miksi tuoksujen ystävät kokeilevat sitä meillä ennen kuin ostavat pullon.
10ML vs sokkoostos
Mitä dekantti antaa, mitä haistamatta ostettu pullo ei voi antaa.
Jos pidät tuoksusta Parfums de Marly Delina Exclusif
Hajuvesiä, joilla on sen tunnusomaisimmat nuotit.
Yhteisiä nuotteja: Litsi · Greippi
Yhteisiä nuotteja: Päärynä · Pinkki pippuri
- Myydään loppuun nopeasti
Yhteisiä nuotteja: Puiset nuotit · Turkkilainen ruusu
Yhteisiä nuotteja: Litsi · Päärynä
Yhteisiä nuotteja: Agarpuu (oud) · Turkkilainen ruusu
- Säästä 37 %
Yhteisiä nuotteja: Litsi · Greippi
Yhteisiä nuotteja: Päärynä · Greippi
Yhteisiä nuotteja: Suitsuke · Turkkilainen ruusu
Kerrosta sen kanssa
Parfums de Marly Delina Exclusif + jokin näistä
- Myydään loppuun nopeasti
Lisää nuotit: Patsuli · Jasmiini
Lisää nuotit: Setri · Santelipuu
Lisää nuotit: Patsuli · Setri
- Säästä 37 %
Lisää nuotit: Jasmiini · Santelipuu
Lisää: Parfums de Marly
- Myydään loppuun nopeasti
- Säästä 36 %
- Säästä 36 %
Parfums de Marly Delina Exclusif selkokielellä
Miltä se tuoksuu, miten se käyttäytyy ja kenelle se sopii.
Miltä se tuoksuu
Alku on mehukas ja hedelmäinen, litsiä ja päärynää. Sydän on kermainen, ruusuveden kaltainen ruusu, jossa on häivähdys savua ja hartsia. Tuoksu laskeutuu pehmeään vaniljaan, joka tuntuu lämpimältä ja kodikkaalta.
Miten se käyttäytyy
Hajuvesiyhteisön mukaan tuoksu pysyy pitkään ja kantaa voimakkaasti, vaikka jotkut kokevat molempien vaihtelevan.
Milloin käyttää
Käyttäjien mielestä se sopii parhaiten talveen ja syksyyn, erityisesti yöhön ja iltaan. Se on parhaimmillaan kylmässä, ja lämpimissä tiloissa se voi tuntua raskaalta.
Kenelle se sopii
Sopii naiselle, joka rakastaa rikasta, makeaa ruusua hedelmän ja vaniljan kera. Helteellä se on liikaa, joten käytä sitä kevyesti ja säästä se viileämmille illoille.
Samankaltaisia hajuvesiä 10ML:ssä
- Atkinsons Her Majesty The Oud: jakaa turkkilaisen ruusun ja agarpuun sydämessä
- Lancôme Idôle: jakaa päärynän ja pinkin pippurin hedelmäisessä, kukkaisessa avauksessa
- Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh: jakaa litsin ja päärynän
Koot ja hinta per ml
10ML:ssä Parfums de Marly Delina Exclusif on kokoina 3ml hintaan 14,58 € (4,86 €/ml), 10ml hintaan 41,31 € (4,13 €/ml) ja 30ml hintaan 102,60 € (3,42 €/ml).
Usein kysytyt kysymykset
Miltä Parfums de Marly Delina Exclusif tuoksuu?
Parfums de Marly Delina Exclusif avautuu nuoteilla: Bergamotti, Greippi, Litsi ja Päärynä. Sydämessä: Agarpuu (oud), Suitsuke ja Turkkilainen ruusu. Dry-downissa: Meripihka, Evernyl, Muskus ja Vanilja. Tuoksuyhteisöjen ostajat kuvaavat sen pääsointuja näin: rose, fruity, vanilla, amber ja tropical.
Pysyykö Parfums de Marly Delina Exclusif pitkään?
Tuoksuyhteisöjen ostajat arvioivat sen pysyvyyden useimmin arvolla pitkään pysyvä (44 % äänistä), ja 77 % arvioi sen pitkäkestoiseksi tai ikuiseksi. He arvioivat sen sillagen useimmin arvolla voimakas (45 % äänistä). Kuinka kauan se pysyy sinulla, riippuu myös ihostasi ja käyttämästäsi määrästä.
Sopiiko Parfums de Marly Delina Exclusif kesään?
Tuoksuyhteisöjen ostajien suosituimmat vuodenajat sille ovat talvi; kesä saa vain 5 % vuodenaika-äänistä.
Sopiiko Parfums de Marly Delina Exclusif -tuoksu talveen?
Kyllä. Tuoksuyhteisöjen käyttäjät äänestävät talven sen parhaaksi vuodenajaksi: talvi saa 48 % vuodenaikaäänistä.
Onko Parfums de Marly Delina Exclusif päivään vai iltaan?
Tuoksuyhteisöjen ostajat käyttävät sitä enimmäkseen pimeän tultua: 85 % vuorokaudenaika-äänistä on illoille ja iltamenoille, 15 % päiväkäytölle tai toimistolle.
Voinko käyttää Parfums de Marly Delina Exclusif -tuoksua toimistolla?
Tuoksuyhteisöjen käyttäjät valitsevat sen harvoin toimistoon: vain 5 % vuorokaudenaika-äänistä menee toimistolle.
Kuka valmistaa tuoksun Parfums de Marly Delina Exclusif?
Delina Exclusif on merkin Parfums de Marly valmistama. Se julkaistiin vuonna 2018.
Moneenko käyttökertaan Parfums de Marly Delina Exclusif -tuoksun 10ml-dekantti riittää?
Parfums de Marly Delina Exclusif -tuoksun 10ml-dekantissa on noin 200 suihkausta, eli noin 67 päivän käyttöön. 3ml-dekantissa on noin 60 suihkausta, noin 20 päiväksi. 30ml-dekantissa on noin 600 suihkausta, noin 200 päiväksi.
Mitä muita tuoksuja voin kokeilla merkiltä Parfums de Marly?
Onko tämä Parfums de Marly Delina Exclusif -dekantti alkuperäistä tuoksua?
Kyllä. Jokainen Parfums de Marly Delina Exclusif -dekantti täytetään käsin merkin Parfums de Marly alkuperäisestä pullosta. Mitään ei lisätä eikä laimenneta, joten tuoksu avautuu, kehittyy ja kestää iholla samoin kuin pullosta. Myymme vain aitoja alkuperäisiä tuoksuja.
Onko Parfums de Marly Delina Exclusif makea?
Kyllä, melko. Litsi, ruusu ja vaniljapohja antavat sille kermaista makeutta, jota jotkut pitävät kodikkaana ja toiset liian runsaana lämpimässä huoneessa.
Sopiiko Parfums de Marly Delina Exclusif treffi-iltaan?
Kyllä. Yhteisö käyttää sitä enimmäkseen yöllä ja illalla, ja sen kermainen, ruusuinen lämpö sopii ulos lähtemiseen.
Mistä voin ostaa tuoksun Parfums de Marly Delina Exclusif dekanttina?
10ML:ssä Parfums de Marly Delina Exclusif on saatavilla dekanttina kokoina 3ml, 10ml ja 30ml, käsin täytettynä alkuperäisestä pullosta. 10ml-dekantti maksaa 41,31 € (4,13 €/ml), ja 10ML toimittaa kaikkialle EU:n alueelle.
Mikä on dekantti?
Pieni määrä hajuvettä, otettu sen alkuperäisestä pullosta ja siirretty matkasuihkepulloon. Saat oikean tuoksun koossa, jonka kanssa voit elää päiviä ennen kuin päätät koko pullosta.
Miten rahat takaisin -takuu toimii?
Jos tuoksu ei ole sinua varten, ota yhteyttä 30 päivän kuluessa sen saapumisesta, niin järjestämme hyvityksen. Ehdot ovat voimassa. Katso palautuskäytäntö.







