Jo Malone London Red Hibiscus
- Parfum original, autentic
- Încearcă parfumul înainte să cumperi flaconul întreg
- 3ml, 10ml, 30ml, gata de călătorie
- Parfum de lungă durată
Red Hibiscus de Jo Malone London e un floral luminos construit în jurul hibiscusului, nu al unei singure flori spectaculoase. Mandarina, ghimbirul și cardamomul negru îl deschid cu o pocnitură citrică și caldă, înainte ca hibiscusul, iasomia și ylang-ylang să preia scena, florale și ușor tropicale. Orhideea neagră și nufărul adaugă profunzime, fără să-l îngreuneze. Vanilia, ambra și tămâia se așază dedesubt, moi și ușor afumate. Lansat în 2024, e ales mai ales de femei și i se potrivește oricui își dorește un floral cu ceva căldură, nu unul pur proaspăt. Votanții îl păstrează pentru nopțile de vară și i se potrivește mai mult unei ieșiri în oraș decât unei zile liniștite. Voturile de persistență înclină spre îndelungat, iar sillage-ul înclină spre puternic, așa că se ține bine într-o mulțime. Un decant de 3ml e suficient ca să-l încerci timp de câteva nopți de vară, înainte să alegi mai mult.
Se expediază în cel mult 1 zi lucrătoareLivrare gratuită în UELivrare gratuită în
Începe un set de mostre cu Red Hibiscus
Red Hibiscus ocupă prima fiolă. Alege încă 3 în 3 ml: cel mai ieftin e gratis, iar la prima comandă îți adăugăm cadou un al 5-lea parfum.
Se vinde rapid
Din cauza cererii mari, cantitățile sunt limitate.
Încearcă fără griji. Dacă parfumul nu ți se potrivește, anunță-ne în termen de 30 de zile și îți rambursăm comanda.*
50.000+ de iubitori de parfum, și numărul lor crește
Verdictul comunității
Hibiscusul și iasomia alcătuiesc inima florală a parfumului Red Hibiscus, după deschiderea cu mandarină, ghimbir și cardamom; urmează vanilia și ambra. Părerile despre persistență se împart între îndelungată și moderată, iar cel mai mare grup consideră proiecția puternică. Se potrivește cel mai bine nopților de vară, dar și primăverii și serilor.
Rezumat cu ajutorul AI din recenziile pasionaților de parfumuri
- Brand
- Jo Malone London
- Profil olfactiv
- Pentru femei
- Lansare
- Mărimi de decant
- 3ml, 10ml, 30ml
Livrăm în toată UE. Comenzile de peste 75,00 € au livrare gratuită. Acceptăm retururi în 30 de zile de la livrare.
Jo Malone London Red Hibiscus, oră de oră
Cum se deschide, se așază și persistă pe piele.
Iasomia și ghimbirul se răspândesc de la petrecerea de pe acoperiș în aerul umed al nopții.
Ce simți
- Persistență
- 7–12 ore
- De lungă durată
- Sillage
- Puternic, 3 din 4
- Când să-l porți
SezonVară
Momentul zileiIeșire în oraș
Ideal pentruIeșiri
Ce spun cei care îl poartă
Voturi din comunitățile de parfumuri, întâi răspunsurile cu cele mai multe voturi.
Persistență
Cele mai votate: 43%De lungă durată
Sillage
Cele mai votate: 48%Puternic
Sezon
Cele mai votate: 46%Vară
Momentul zilei
Cele mai votate: 43%Ieșire în oraș
Vezi toate voturileAscunde voturile
Persistență, 185 de voturi
- Foarte slabă4%7 voturi
- Slabă8%15 voturi
- Moderată35%65 de voturi
- De lungă durată (Cele mai votate)43%79 de voturi
- Eternă10%19 voturi
Sillage, 354 de voturi
- Discret5%18 voturi
- Moderat23%80 de voturi
- Puternic (Cele mai votate)48%171 de voturi
- Enorm24%85 de voturi
Sezon, 185 de voturi
- Primăvară26%48 de voturi
- Vară (Cele mai votate)46%85 de voturi
- Toamnă22%40 de voturi
- Iarnă6%12 voturi
Momentul zilei, 185 de voturi
- Zi24%45 de voturi
- Birou4%8 voturi
- Seară28%52 de voturi
- Ieșire în oraș (Cele mai votate)43%80 de voturi
Ce mărime ți se potrivește?
Fiecare mărime e turnată din același flacon original.
Apreciat de 50.000+ de iubitori de parfum
De ce iubitorii de parfum îl încearcă la noi înainte să cumpere flaconul.
10ML vs. blind buy
Ce îți oferă un decant și nu îți poate oferi un flacon cumpărat fără să-l fi mirosit.
Dacă îți place Jo Malone London Red Hibiscus
Parfumuri care au în comun notele lui cele mai caracteristice.
- Reducere 35%
Note comune: Nufăr · Ambră
Note comune: Orhidee neagră · Ambră
Note comune: Mandarină · Ambră
- Se vinde rapid
Note comune: Ylang-Ylang · Iasomie
Note comune: Ylang-Ylang · Mandarină
Note comune: Ghimbir · Mandarină
- Reducere 35%
Note comune: Ghimbir · Mandarină
Note comune: Ylang-Ylang · Mandarină
Combină-l cu
Jo Malone London Red Hibiscus + unul dintre aceste parfumuri
- Se vinde rapid
Adaugă: Lemn de santal · Bergamotă
Adaugă: Lemn de santal · Mosc
Adaugă: Lemn de santal · Boabe de tonka
- Reducere 35%
Adaugă: Paciuli · Bergamotă
Mai multe de la Jo Malone London
- Se vinde rapid
- Reducere 38%
Întrebări frecvente
Cum miroase Jo Malone London Red Hibiscus?
Jo Malone London Red Hibiscus se deschide cu Cardamom negru, Ghimbir și Mandarină. În inimă apar Orhidee neagră, Hibiscus, Iasomie și Nufăr. La final, se așază pe Ambră, Tămâie și Vanilie.
Jo Malone London Red Hibiscus ține mult pe piele?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îi evaluează cel mai des persistența ca de lungă durată (43% din voturi), iar 53% o consideră de lungă durată sau eternă. Îi evaluează cel mai des sillage-ul ca puternic (48% din voturi). Cât ține pe tine depinde și de pielea ta și de cât de mult aplici.
Jo Malone London Red Hibiscus e potrivit pentru vară?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl consideră un parfum de vară: vară este sezonul cu cele mai multe voturi, iar vara adună 46% din voturile pentru sezon.
Jo Malone London Red Hibiscus e potrivit pentru iarnă?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl aleg rar pentru iarnă: iarna adună doar 6% din voturile pentru sezon.
Jo Malone London Red Hibiscus se poartă ziua sau seara?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl poartă mai ales după lăsarea întunericului: 71% din voturile pentru momentul zilei sunt pentru seară și ieșiri în oraș, iar 29% pentru zi sau birou.
Pot purta Jo Malone London Red Hibiscus la birou?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl aleg rar pentru birou: biroul adună doar 4% din voturile pentru momentul zilei.
Cine produce Jo Malone London Red Hibiscus?
Red Hibiscus este produs de Jo Malone London. A fost lansat în 2024.
Pentru câte zile ajunge un decant Jo Malone London Red Hibiscus de 10ml?
Un decant Jo Malone London Red Hibiscus de 10ml are circa 200 de pulverizări, adică vreo 67 de zile de purtat. Decantul de 3ml are circa 60 de pulverizări, cam 20 de zile. Decantul de 30ml are circa 600 de pulverizări, cam 200 de zile.
Ce alte parfumuri Jo Malone London pot încerca?
Pe lângă Jo Malone London Red Hibiscus, la 10ML găsești și Wood Sage & Sea Salt, English Pear Freesia și Myrrh & Tonka de la Jo Malone London, toate decantate din flaconul original.
Acest decant Jo Malone London Red Hibiscus este parfumul original?
Da. Fiecare decant Jo Malone London Red Hibiscus e umplut manual dintr-un flacon original Jo Malone London, fără să adăugăm sau să diluăm nimic, așa că se deschide, evoluează și ține pe piele exact ca flaconul. Vindem doar parfumuri originale, autentice.
Ce este un decant?
O cantitate mică dintr-un parfum, luată din flaconul original și pusă într-un atomizor de călătorie. Primești parfumul adevărat, într-o mărime care îți permite să-l porți zile întregi înainte să te decizi pentru flaconul întreg.
Cum funcționează garanția de returnare a banilor?
Dacă un parfum nu ți se potrivește, scrie-ne în 30 de zile de la primire și ne ocupăm de rambursare. Se aplică termeni și condiții. Vezi politica de rambursare.







