Acqua di Parma Arancia di Capri
- Aito alkuperäinen hajuvesi
- Kokeile ennen koko pulloa
- Matkavalmis: 3ml, 10ml, 30ml
- Pitkään pysyvä tuoksu
Arancia di Capri by Acqua di Parma is bright Mediterranean citrus built on Sicilian mandarin rather than anything sharp. It opens sparkling, with mandarin orange, petit grain and a touch of cardamom giving it warmth alongside the zest. Orange blossom and coriander carry the middle, keeping it floral without turning sweet too soon. White musk, amber and caramel settle the base, adding a soft, golden warmth that stops the citrus from thinning out. Launched in 1999, it is unisex and suits anyone drawn to bright citrus over something heavier. Voters wear it in spring and summer, strictly by day. The longevity vote leans moderate, while the sillage vote sits clearly on moderate too. A 10ml decant carries you through a full summer before you decide on the bottle.
Lähetetään 1 arkipäivän kuluessaIlmainen toimitus EU:n alueelleIlmainen toimitus:
Aloita tutustumissetti tuoksulla Arancia di Capri
Arancia di Capri täyttää ensimmäisen pullon. Valitse vielä 3 muuta 3 ml -koossa: halvin on ilmainen, ja ensimmäiseen tilaukseesi lisäämme 5. lahjaksi.
Myydään loppuun nopeasti
Suuren kysynnän vuoksi määrät ovat rajalliset.
Kokeile huoletta. Jos tuoksu ei ole sinua varten, kerro meille 30 päivän kuluessa, niin palautamme tilauksesi hinnan.*
50 000+ tuoksujen ystävää ja luku kasvaa
- Huippuensivaikutelma
- Kardemumma
- Petitgrain
- Sisilialainen mandariini
- Sydänmuutaman minuutin kuluttua
- Merkki
- Acqua di Parma
- Tuoksuprofiili
- Unisex
- Julkaistu
- Dekanttikoot
- 3ml, 10ml, 30ml
Toimitamme kaikkialle EU:n alueelle. Toimitus on ilmainen 75,00 € tilauksesta alkaen. Palautukset hyväksytään 30 päivän kuluessa toimituksesta.
Acqua di Parma Arancia di Capri, tunti tunnilta
Miten se avautuu, asettuu ja viipyy iholla.
Pääsoinnutcitrus, aromatic, fresh spicy, sweet, green
Mitä haistat
Ensimmäinen suihkaus0–15 min
- Kardemumma
- Petitgrain
- Sisilialainen mandariini
Sydän15 min – 2 h
Dry-down2 h – 3–6 h
- Pysyy
- 3–6 h
- Kohtalainen
- Sillage
- Kohtalainen, 2/4
- Milloin käyttää
VuodenaikaKesä
VuorokaudenaikaPäiväsaika
Mitä käyttäjät sanovat
Tuoksuyhteisöjen äänet, eniten äänestetyt vastaukset ensin.
Pysyvyys
Eniten ääniä: 40 %Kohtalainen
Sillage
Eniten ääniä: 50 %Kohtalainen
Vuodenaika
Eniten ääniä: 45 %Kesä
Vuorokaudenaika
Eniten ääniä: 60 %Päiväsaika
Näytä kaikki äänetPiilota äänet
Pysyvyys
- Hyvin heikko8 %
- Heikko25 %
- Kohtalainen (Eniten ääniä)40 %
- Pitkään pysyvä22 %
- Ikuinen5 %
Sillage
- Läheinen20 %
- Kohtalainen (Eniten ääniä)50 %
- Voimakas25 %
- Valtava5 %
Vuodenaika
- Kevät35 %
- Kesä (Eniten ääniä)45 %
- Syksy12 %
- Talvi8 %
Vuorokaudenaika
- Päiväsaika (Eniten ääniä)60 %
- Toimisto0 %
- Ilta25 %
- Iltamenot15 %
Mikä koko sopii sinulle?
Jokainen koko dekantoidaan samasta alkuperäisestä pullosta.
50 000+ rakastama
Miksi tuoksujen ystävät kokeilevat sitä meillä ennen kuin ostavat pullon.
10ML vs sokkoostos
Mitä dekantti antaa, mitä haistamatta ostettu pullo ei voi antaa.
Jos pidät tuoksusta Acqua di Parma Arancia di Capri
Hajuvesiä, joilla on sen tunnusomaisimmat nuotit.
Yhteisiä nuotteja: Korianteri · Kardemumma
- Asiakkaiden suosikki
Yhteisiä nuotteja: Korianteri · Meripihka
Yhteisiä nuotteja: Korianteri · Kardemumma
Yhteisiä nuotteja: Korianteri · Kardemumma
Yhteisiä nuotteja: Appelsiininkukka · Valkoinen muskus
- Myydään loppuun nopeasti
Yhteisiä nuotteja: Korianteri · Meripihka
Yhteisiä nuotteja: Karamelli · Appelsiininkukka
Yhteisiä nuotteja: Korianteri · Kardemumma
Kerrosta sen kanssa
Acqua di Parma Arancia di Capri + jokin näistä
- Säästä 36 %
Lisää nuotit: Ruusu · Setri
Lisää nuotit: Jasmiini · Santelipuu
Lisää nuotit: Muskottipähkinä · Jasmiini
- Myydään loppuun nopeasti
Lisää nuotit: Kaneli · Patsuli
Lisää: Acqua di Parma
- Myydään loppuun nopeasti
- Säästä 36 %
- Säästä 38 %
Usein kysytyt kysymykset
Miltä Acqua di Parma Arancia di Capri tuoksuu?
Acqua di Parma Arancia di Capri avautuu nuoteilla: Kardemumma, Petitgrain ja Sisilialainen mandariini. Sydämessä: Korianteri ja Appelsiininkukka. Dry-downissa: Meripihka, Karamelli ja Valkoinen muskus. Tuoksuyhteisöjen ostajat kuvaavat sen pääsointuja näin: citrus, aromatic, fresh spicy, sweet ja green.
Pysyykö Acqua di Parma Arancia di Capri pitkään?
Tuoksuyhteisöjen ostajat arvioivat sen pysyvyyden useimmin arvolla kohtalainen (40 % äänistä), ja 27 % arvioi sen pitkäkestoiseksi tai ikuiseksi. He arvioivat sen sillagen useimmin arvolla kohtalainen (50 % äänistä). Kuinka kauan se pysyy sinulla, riippuu myös ihostasi ja käyttämästäsi määrästä.
Sopiiko Acqua di Parma Arancia di Capri kesään?
Tuoksuyhteisöjen ostajat pitävät sitä kesätuoksuna: kesä on sen eniten äänestetty vuodenaika, ja kesä saa 45 % vuodenaika-äänistä.
Sopiiko Acqua di Parma Arancia di Capri -tuoksu talveen?
Tuoksuyhteisöjen käyttäjät valitsevat sen harvoin talveen: vain 8 % vuodenaikaäänistä menee talvelle.
Onko Acqua di Parma Arancia di Capri päivään vai iltaan?
Tuoksuyhteisöjen ostajat käyttävät sitä enimmäkseen päivällä: 60 % vuorokaudenaika-äänistä on päiväkäytölle tai toimistolle, 40 % illoille ja iltamenoille.
Voinko käyttää Acqua di Parma Arancia di Capri -tuoksua toimistolla?
Tuoksuyhteisöjen käyttäjät valitsevat sen harvoin toimistoon: vain 0 % vuorokaudenaika-äänistä menee toimistolle.
Kuka valmistaa tuoksun Acqua di Parma Arancia di Capri?
Arancia di Capri on merkin Acqua di Parma valmistama. Se julkaistiin vuonna 1999.
Moneenko käyttökertaan Acqua di Parma Arancia di Capri -tuoksun 10ml-dekantti riittää?
Acqua di Parma Arancia di Capri -tuoksun 10ml-dekantissa on noin 200 suihkausta, eli noin 67 päivän käyttöön. 3ml-dekantissa on noin 60 suihkausta, noin 20 päiväksi. 30ml-dekantissa on noin 600 suihkausta, noin 200 päiväksi.
Mitä muita tuoksuja voin kokeilla merkiltä Acqua di Parma?
Acqua di Parma Arancia di Capri -tuoksun lisäksi 10ML:llä on merkiltä Acqua di Parma myös Colonia, Fico di Amalfi ja Colonia Oud, ja jokainen täytetään alkuperäisestä pullosta.
Onko tämä Acqua di Parma Arancia di Capri -dekantti alkuperäistä tuoksua?
Kyllä. Jokainen Acqua di Parma Arancia di Capri -dekantti täytetään käsin merkin Acqua di Parma alkuperäisestä pullosta. Mitään ei lisätä eikä laimenneta, joten tuoksu avautuu, kehittyy ja kestää iholla samoin kuin pullosta. Myymme vain aitoja alkuperäisiä tuoksuja.
Mikä on dekantti?
Pieni määrä hajuvettä, otettu sen alkuperäisestä pullosta ja siirretty matkasuihkepulloon. Saat oikean tuoksun koossa, jonka kanssa voit elää päiviä ennen kuin päätät koko pullosta.
Miten rahat takaisin -takuu toimii?
Jos tuoksu ei ole sinua varten, ota yhteyttä 30 päivän kuluessa sen saapumisesta, niin järjestämme hyvityksen. Ehdot ovat voimassa. Katso palautuskäytäntö.







