Creed Aventus dupe-ok 2026: 6 klón az eredetivel szemben

Hat Creed Aventus dupe összevetve közzétett illatjegyek, források és ár szerint, azzal együtt, hol marad el mindegyik. Vagy viseld előbb az eredetit egy 3ml-es dekantban.

Ebben az útmutatóban

Röviden

Összességében a legjobb Creed Aventus dupe az Armaf Club de Nuit Intense Man, amelynek illatjegyei között ott az eredetit meghatározó ananász, feketeribizli és nyírfa. Az Afnan Supremacy Silver a lágyabb változat, a Zara Vibrant Leather pedig a legolcsóbb, bár ez egyezik a leglazábban. Inkább az eredetit viselnéd? Az Aventus 10ml-es dekantja 37,71 € a 10ML-nél.

6 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

A rangsor

  1. Club de Nuit Intense ManÖsszességében a legjobb Armaf46,50 € 105ml
  2. Supremacy SilverLágyabb változat Afnan31,50 € 100ml
  3. Club de Nuit Intense Man Limited EditionPrémium alternatíva ArmafNincs uniós ár
  4. Supremacy Not Only IntenseSötétebb változat Afnan55,50 € 100ml
  5. L'AventureFrissebb változat Al HaramainNincs uniós ár
  6. Vibrant LeatherA legolcsóbb Zara22,95 € 100ml

Inkább az eredetit választanád?

Aventus

CreedAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,23 €–0,56 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

Három üveg halványkék háttéren: Hacivat, Aventus és Orion

Milyen illatú a Creed Aventus?

Creed Aventus flakon
Az eredetiAventusCreed

A Creed Aventus 2010-ben jelent meg, és egyetlen kontrasztra épül: ragyogó gyümölcs a füsttel szemben. A nyitás bergamott, feketeribizli, alma, citrom és rózsaszín bors, éles és lédús. A szív ananászt, pacsulit és marokkói jázmint hoz; alatta nyírfa, pézsma, tölgymoha, Ambroxan és cédrusfa húzódik. A nyírfa adja a füstös, kissé bőrös élt, az ananász pedig azt az édességet, amelyre mindenki emlékszik.

Az Aventus ráadásul mozgó célpont. A Fragrantica oldalain évek óta vita folyik a füstösebb és a gyümölcsösebb gyártási tételekről, így két ember ugyanarról az üvegről is egészen mást mondhat. Tartsd ezt észben, amikor azt olvasod, hogy egy klón közel áll hozzá: jogos kérdés, hogy melyik üveghez.

Ananász, nyírfa és bergamott nyersanyagként: illatjegyek ebből: Creed Aventus
A képen: ananász, nyírfa és bergamott, illatjegyek ebből: Aventus.

Az Aventus-család

A Creed egész családot épített az eredeti köré, és az útmutató egyik klónja sem az újabb tagokat célozza. A 2023-as Absolu Aventus fűszeresebb: ananász és grapefruit szerecsendióval és szegfűszeggel a tetején, a szívben pedig fahéj, kardamom és gyömbér. A 2018-as Aventus Cologne önálló kompozíció, mandarinra, gyömbérre és fodormentára épül vetiveren és szantálfán, nem az Aventus könnyebb koncentrációja. Az Absolu Aventus és az Aventus Cologne útmutatónk részletesen összeveti őket.

Az Aventus-vonal röviden
ParfümMegjelenés éveIllatjegyekÚtmutatónkban szereplő klónok
Aventus2010Ananász, feketeribizli és nyírfafüstMind a hat
Aventus Cologne2018Mandarin, gyömbér és fodormenta vetiverrelEgyik sem
Absolu Aventus2023Ananász szerecsendióval, szegfűszeggel és fahéjjalEgyik sem

Aventus-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Club de Nuit Intense Man Armaf
Közzétett illatjegyek Forrás
46,50 € 105ml
0,44 €/ml
2Lágyabb változat Supremacy Silver Afnan
Megnevezett forrás Forrás
31,50 € 100ml
0,32 €/ml
3Prémium alternatíva Club de Nuit Intense Man Limited Edition Armaf
Közzétett illatjegyek Forrás
Nincs uniós ár
—
4Sötétebb változat Supremacy Not Only Intense Afnan
Megnevezett forrás Forrás
55,50 € 100ml
0,56 €/ml
5Frissebb változat L'Aventure Al Haramain
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
6A legolcsóbb Vibrant Leather Zara
Megnevezett forrás Forrás
22,95 € 100ml
0,23 €/ml

Üvegfotók: armaf.com, fragrantica.com, armaf.uk, fragrantica.com, alharamainperfume.online, fragrantica.com

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontAventusCreedClub de Nuit Intense ManArmaf
Ár milliliterenként
3ml: 4,17 €/ml · 10ml: 3,77 €/ml · 30ml: 3,00 €/ml
0,44 €/ml
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
105ml-es üveg
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Üvegár egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.; szállítás nélkül
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) Aventus parfümhöz hasonlítunk
  • A Parfumo ananászt, bergamottot, almát, feketeribizlit és citromot; nyírfát, jázmint és rózsát; pézsmát, szürke ámbrát, pacsulit és vaníliát sorol fel: az Aventus ananászos-nyírfás váza rózsával és vaníliával kiegészítve, tölgyfazuzmó és cédrus nélkül. Club de Nuit Intense Man EDT vs Aventus (Parfumo comparison)
  • A Fragrantica azon tagjai, akiknek több Aventus-klónjuk is van, a Club de Nuit Intense Mant is megnevezik azok között, amelyeket a saját üvegeikkel összehasonlítottak. Aventus by Creed (Fragrantica page)
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
A közzétett illatjegyekből következtetve
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Kapható egy uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.
  • Aventus vásárláskor olcsóbb (12,51 €, illetve 46,50 €).
  • Club de Nuit Intense Man több parfümöt ad (105ml, illetve 3ml).
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) Aventus illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb25,02 €0ml marad
  • 1 × 10ml37,71 €4ml marad
  • 1 × 30ml90,00 €24ml marad
  • Club de Nuit Intense Man (Armaf): 1 × 105mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27., szállítás nélkül46,50 €99ml marad

Ennyi viselésnél a(z) Aventus dekantjai olcsóbbak, mint Club de Nuit Intense Man (25,02 €, illetve 46,50 €).

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 12,51 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél a(z) Aventus dekantjai olcsóbbak, mint Club de Nuit Intense Man (12,51 €, illetve 46,50 €).

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 230,22 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Club de Nuit Intense Man olcsóbb, mint a(z) Aventus dekantjai (46,50 €, illetve 230,22 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Aventus alternatívák rangsora: 6 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: Armaf Club de Nuit Intense ManA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: Aventus. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

Összességében a legjobb: Club de Nuit Intense Man

Armaf Club de Nuit Intense Man flakon
Club de Nuit Intense ManArmafÖsszességében a legjobb

Az Armaf Club de Nuit Intense Man, vagyis az Eau de Toilette, több összehasonlító szavazatot kap a Parfumón az Aventusszal szemben, mint bármelyik másik itt szereplő klón, és a szavazók többsége hasonlónak találja a kettőt. A Parfumo összehasonlító oldala ananászt, bergamottot, almát, feketeribizlit és citromot, aztán nyírfát, jázmint és rózsát, végül pézsmát, szürke ámbrát, pacsulit és vaníliát sorol fel. Ez a teljes ananász-és-füst gondolat, csak a füst előrébb, a szívbe kerül.

A fő különbség a hangsúly. A Parfumo közössége elsősorban citrusosnak, másodsorban füstösnek értékeli, míg az Aventus elsősorban friss és gyümölcsös, a füst lejjebb van, és megjelenik benne egy szintetikus oldal is, amely az Aventusban nincs. A tölgymoha és a cédrus helyén álló rózsa és vanília az alapot is édesebbé, kerekebbé teszi.

Annak való, aki az Aventus füstös oldalát keresi esti programokra vagy hűvösebb napokra, és a merész illatot többre tartja a csiszoltnál. Alap: közzétett illatjegyek a Parfumón; a Fragrantica Aventus-oldalán tulajdonosok is említik azok között a klónok között, amelyeket a saját üvegükkel összevetettek.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: A közzétett illatjegyekből következtetve

  1. A Parfumo ananászt, bergamottot, almát, feketeribizlit és citromot; nyírfát, jázmint és rózsát; pézsmát, szürke ámbrát, pacsulit és vaníliát sorol fel: az Aventus ananászos-nyírfás váza rózsával és vaníliával kiegészítve, tölgyfazuzmó és cédrus nélkül. Club de Nuit Intense Man EDT vs Aventus (Parfumo comparison)
  2. A Fragrantica azon tagjai, akiknek több Aventus-klónjuk is van, a Club de Nuit Intense Mant is megnevezik azok között, amelyeket a saját üvegeikkel összehasonlítottak. Aventus by Creed (Fragrantica page)

Lágyabb változat: Supremacy Silver

Afnan Supremacy Silver flakon
Supremacy SilverAfnanLágyabb változat

Az Afnan Supremacy Silver a visszafogottabb: egy Parfumo-tag közelinek találja az Aventus alapötletéhez, de hiányolja belőle annak erejét és mélységét. A Parfumo listája szerint bergamott, alma és tölgymoha, aztán ananász, jázmin és pacsuli, végül nyírfa, pézsma és szürke ámbra: az Aventus által felsorolt alapjegyek cédrus nélkül, és ugyanaz az ananász a szívben.

A fő különbség a tetején van. A listáján nincs feketeribizli, citrom vagy rózsaszín bors, a tölgymoha pedig feljebb, a nyitásba kerül, így az első percek zöldebbek és kevésbé pezsgők. A Parfumo közössége ugyanazt a hat jellemzőt adja neki, mint az Aventusnak, gyümölcsös, friss, füstös, citrusos, fás és fűszeres, de a füstöt előrébb rangsorolja. Egy Fragrantica-tag, akinek több klónja is volt, közelinek találta, de hiányolta belőle az eredeti összhatását.

Annak való, aki visszafogottabb, Aventus-stílusú illatot keres, amely irodába és hétvégére egyaránt biztos választás. Alap: megnevezett források a Parfumón és a Fragranticán, az illatjegyek a Parfumóról.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy Parfumo-tag szerint közelebb áll az eredeti Aventus DNS-éhez, de hiányzik belőle annak ereje és mélysége; a tartóssága nagyszerű, az illatfelhője viszont csak elfogadható. Supremacy Silver, member statement (Parfumo)
  2. A Parfumo bergamottot, almát és tölgyfazuzmót; ananászt, jázmint és pacsulit; nyírfát, pézsmát és szürke ámbrát sorol fel: az alapja az Aventus alapja, cédrus nélkül. Supremacy Silver vs Aventus (Parfumo comparison)
  3. Egy Fragrantica-tag, akinek több Aventus-klónja is volt, a Supremacy Silver és a L'Aventure illatát közelinek tartja, de szerinte hiányzik belőlük az eredeti hangulata. Aventus by Creed (Fragrantica page)

Prémium alternatíva: Club de Nuit Intense Man Limited Edition

Armaf Club de Nuit Intense Man Limited Edition flakon
Club de Nuit Intense Man Limited EditionArmafPrémium alternatíva

A Limited Edition az Armaf parfum-koncentrációjú változata. Önálló kompozíció, nem az Eau de Toilette erősebb kiadása. A Parfumo listája szerint ananász, bergamott, citrom és rózsaszín bors limeval és fekete borssal; jázmin, gyöngyvirág, frézia és rózsa; végül cédrusfa, szürke ámbra, Ambroxan, pacsuli, fehér pézsma és bőr.

A fő különbség a nyírfa: nincs rajta a listán. A füst helyette egy bőrös alapból jön, a lime és a fekete bors pedig élesebbé teszi a nyitást. A Fragranticán vegyesek a vélemények: egy tag szerint a régebbi Aventus-tételeket idézi, egy másik szerint ugyanazon a terepen mozog, de nem Aventus-illatú.

Annak való, aki már szereti az Eau de Toilette-et, és estére egy simább, sűrűbb változatot keres. Alap: közzétett illatjegyek, vegyes megnevezett forrással.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: A közzétett illatjegyekből következtetve

  1. A Parfumo ananászt, bergamottot, citromot, rózsaborsot, lime-ot és fekete borsot; jázmint, gyöngyvirágot, fréziát és rózsát; cédrust, szürke ámbrát, Ambroxant, pacsulit, fehér pézsmát és bőrt sorol fel, nyírfa nélkül. Club de Nuit Intense Man Limited Edition vs Aventus (Parfumo comparison)
  2. A Fragrantica tagjainak eltér a véleménye: egyikük szerint régebbi Aventus-tételeket idéz, egy másik hasonlónak érzi, egy velük egyet nem értő tag pedig úgy látja, hogy ugyanabban az illatvilágban mozog, de nem olyan az illata, mint az Aventusé. Club de Nuit Intense Man Limited Edition Parfum (Fragrantica)

Sötétebb változat: Supremacy Not Only Intense

Afnan Supremacy Not Only Intense flakon
Supremacy Not Only IntenseAfnanSötétebb változat

Az Afnan Supremacy Not Only Intense a napsütést mohára cseréli. A Parfumo listája szerint bergamott, alma és feketeribizli, aztán tölgymoha, pacsuli és levendula, végül pézsma, szürke ámbra és sáfrány. A tetején a gyümölcs, alul a pézsma és a szürke ámbra közös benne az eredetivel.

A fő különbség, hogy ananász egyáltalán nincs a listáján, a tölgymoha, a pacsuli és a sáfrány pedig sötétebb, földesebb irányba húzza. A Parfumo közössége ennek ellenére elsősorban gyümölcsösnek és füstösnek értékeli, így az Aventus körvonala megmarad. Egy Aventus-klónokat összevető Fragrantica-témában egy tulajdonos szerint az erős mohás jegy miatt kicsit inkább a Nishane Hacivat felé hajlik, mint az Aventus felé.

Annak való, aki ősszel és télen viseli az Aventust, és egy nehezebb, mohásabb változatot szeretne. Alap: megnevezett forrás, a Parfumo illatjegyeivel.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy Fragrantica-fórumtag, akinek megvan, azt mondja, hogy a domináns mohás jegy miatt egy kicsit inkább a Nishane Hacivatra emlékeztet, mint az Aventusra, és a kettő között helyezkedik el. Aventus clones compared (Fragrantica forum)
  2. A Parfumo bergamottot, almát és feketeribizlit; tölgymohát, pacsulit és levendulát; pézsmát, szürke ámbrát és sáfrányt sorol fel, ananász nélkül. Supremacy Not Only Intense vs Aventus (Parfumo comparison)

Frissebb változat: L'Aventure

Al Haramain L'Aventure flakon
L'AventureAl HaramainFrissebb változat

Az Al Haramain L'Aventure a ragyogó, citrusvezérelt lehetőség. A Parfumo bergamottot, citromot és elemit, aztán jázmint, fás jegyeket és gyöngyvirágot, végül pézsmát, ámbrát és pacsulit sorol fel. Közös benne a citromos-bergamottos nyitás, valamint a jázmin, a pézsma és a pacsuli, amelyek az Aventust végigviszik a napon.

A fő különbség a füst. A Basenotes oldalon író tulajdonosok közvetlenül az Aventusszal vetik össze: az egyik szerint a gyümölcsösebb tételeket követi, valódi füst nélkül, egy másik szerint a nyitása egyezik, de hiányzik belőle a füstös nyírfa. A Parfumo közössége elsősorban citrusosnak és frissnek értékeli, a gyümölcs előtt.

Annak való, aki az Aventus első óráját szereti a legjobban, és könnyű, tiszta változatot keres forró napokra és az irodába. Alap: megnevezett forrás, a Basenotes-összevetés.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Basenotes tagjai közvetlenül az Aventusszal hasonlítják össze: egyikük szerint a gyümölcsösebb tételek vonalát követi, valódi füstösség nélkül, egy másik szerint a nyitánya egyezik, de hiányzik belőle a füstös nyírfa. L'Aventure by Al Haramain (Basenotes)
  2. A Parfumo bergamottot, citromot és elemigyantát; jázmint, fás jegyeket és gyöngyvirágot; pézsmát, ámbrát és pacsulit sorol fel. L'Aventure vs Aventus (Parfumo comparison)

A legolcsóbb: Vibrant Leather

Zara Vibrant Leather flakon
Vibrant LeatherZaraA legolcsóbb

A Zara Vibrant Leather, az Eau de Parfum, a legolcsóbb üveg ebben a listában, és egyben a leglazább egyezés. A Parfumo nem közli az illatjegyeit, így az összevetés azon alapul, amit az emberek mondanak róla. Egy Basenotes-fórumtag kisebb mértékben ugyan, de felveszi egy Aventus-alternatívákat gyűjtő listára, a Parfumón pedig összehasonlító oldal is van a párosról.

A fő különbség a mélység. A Parfumo közössége frissnek, citrusosnak és gyümölcsösnek értékeli, egy bőrös oldallal, a füstöt pedig hat jellemzője közül az utolsó helyre teszi. Ugyanezen az oldalon a tartósságra és az illatfelhőre adott közösségi pontszámai elmaradnak az Aventusétól.

Annak való, aki a friss-gyümölcsös hangulatot keresi laza napokra egy nagyáruházi lánc árszintjén, és inkább unokatestvérként kezeli, mint helyettesként. Alap: megnevezett forrás, meglehetősen vékony.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy Basenotes-fórumtag a Zara Vibrant Leathert is hozzáadja az Aventus-alternatívák listájához, bár kisebb mértékben. L'Aventure Intense vs other Creed clones (Basenotes forum)
  2. A Parfumo külön összehasonlító oldalt készít róla és az Aventusról; a Parfumo közössége az Aventusénál gyengébbnek tartja a tartósságát és az illatfelhőjét. Vibrant Leather EDP vs Aventus (Parfumo comparison)

Eredeti alternatívák a kínálatunkból

Eredeti parfümök, amelyek az Aventus gyümölcsös-fás szerkezetének egy részét hordozzák, mindegyik az eredeti üvegből töltött dekantként.

  1. Nishane

    Hacivat

    Ananász, grapefruit és bergamott cédruson, pacsulin, jázminon és tölgymohán: zöldebb és fásabb.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Tiziana Terenzi

    Orion

    Alma, bergamott és pirosribizli nyírfán, jázminon és pacsulin, tömjénnel és agarfával.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Mancera

    Cedrat Boise

    Citrom, bergamott és feketeribizli pacsulin, cédruson, bőrön és mohán.

    3ml · 10ml · 30ml

  4. Montblanc

    Explorer

    Bergamott és rózsaszín bors vetiveren és bőrön, Ambroxannal és pacsulival.

    3ml · 10ml · 30ml

Amit minden klón elhibáz

Az egész rejtvény az ananász és a nyírfa. Azok a klónok, amelyek megtartják a nyírfát, mint az Eau de Toilette és a Supremacy Silver, a Parfumo közösségi profiljaiban füstösebbek az Aventusnál. Amelyek nem sorolják fel, máshonnan szerzik a füstöt, mint a Limited Edition bőrös alapja, vagy a L'Aventure tulajdonosai szerint nagyrészt elveszítik. Az útmutató egyik klónja sem sorol fel együtt ananászt, feketeribizlit, nyírfát, tölgymohát és cédrusfát.

A másik hiány a csiszoltság. A Parfumo közössége több klónnál is jelez egy szintetikus oldalt, amelyet az Aventusnál nem. Papíron ez kis különbség; a nyitás perceiben figyeld, ott látszik a legjobban.

Megéri az Aventus 10ml-es dekantja egy klón helyett?

Milliliterre vetítve messze az eredeti a drága választás. A 10ML-nél az Aventus 10ml-es dekantja 37,71 € (3,77 €/ml); a 30ml, amely milliliterenként a legkedvezőbb, 90,00 € (3,00 €/ml). Ha egy illatot minden egyes nap fújni akarsz, egy 100 ml-es klón üveg adja a legtöbb millilitert a pénzedért.

Ha még döntés előtt állsz, vesd össze az eredeti 3ml-es dekantját, nagyjából 60 fújást, 12,51 € áron, a táblázat klónáraival. Az egyik olcsóbb klón üveg árán egy hétig viselheted az eredetit, és megtudod, a füst vagy a gyümölcs számít-e neked jobban. Az Absolu Aventus 3ml-e 16,11 €, az Aventus Cologne-é 12,51 €. A milliliterenkénti árindex megmutatja, hogyan viszonyul egymáshoz a teljes kínálat.

Eredeti parfümök ugyanebből a családból

Négy eredeti illat osztozik valóban az Aventus szerkezetének egy részén. A Nishane Hacivat ananászt, grapefruitot és bergamottot párosít cédrussal, pacsulival, jázminnal és tölgymohával: zöldebb és fásabb. A Tiziana Terenzi Orion megtartja az almát, a bergamottot, a nyírfát, a jázmint és a pacsulit, és vörösribizlit, tömjént és agarfát tesz hozzá egy sötétebb értelmezéshez. A Mancera Cedrat Boise citrommal, bergamottal és feketeribizlivel nyit pacsulin, cédruson, bőrön és mohán. A Montblanc Explorer bergamottban, rózsaszín borsban, pacsuliban és Ambroxanban osztozik vele, a gyümölcsöt viszont vetiverre és bőrre cseréli: a négy közül ez a leginkább irodabarát.

Hogyan tesztelj egy dupe-ot?

Az eredetit és a klónt a bőrödön, külön napokon szagold meg, ne egyszerre a két csuklódon: az erősebb elnyomja a másikat. Mindkettőt ugyanazokban a pillanatokban ellenőrizd: az első tíz percben, a szívben, és a bőrön 4–8 órával később a leszáradásban. A legtöbb klón ebben az utolsó szakaszban válik el az Aventustól.

Az Aventus 3ml-es dekantja egy hétnyi összevetéshez elég, és ha az eredeti nyer, egy 10ml-es dekant nagyjából 200 fújást ad belőle. Most ismerkedsz ezzel? Olvasd el, mi az a parfüm dekant, nézd meg a vakvásárlás alternatíváját, és ha a parfümházat fedeznéd fel, a legjobb Creed parfümökről szóló útmutatónkat.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Kipróbálhatom a Creed Aventust 3ml-es dekantban, mielőtt klónt választok?
A 10ML 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es, az eredeti üvegből töltött dekantként árulja az Aventust, és az egész EU-ba szállítja. Egy 3ml-es nagyjából 60 fújás, elég ahhoz, hogy egy hétig viseld bármelyik klón mellett.
Melyik Creed Aventus-dupe került a rangsorunk élére?
Az útmutatóban összességében az Armaf Club de Nuit Intense Man a legjobb választás: közzétett illatjegyei hozzák az Aventus ananászát, feketeribizlijét és nyírfáját, a füstöt jobban előtérbe tolja, az alapja pedig édesebb és kerekebb.
Mennyire áll közel a Club de Nuit Intense Man az Aventushoz?
Osztozik vele az ananász és a füst ötletében, és sok tulajdonos közvetlenül az Aventushoz hasonlítja. A különbség a hangosabb citrusos-füstös nyitás, valamint a rózsa és a vanília az alapban a tölgymoha és a cédrus helyett.
Jobb a Supremacy Not Only Intense, mint a Club de Nuit Intense Man?
Nem jobb, hanem sötétebb: az ananász helyére tölgymoha, pacsuli és sáfrány kerül, ami ősszel és télen illik. Ha neked az Aventus ananásza a legfontosabb, a Club de Nuit Intense Man és a Supremacy Silver is felsorolja.
Melyik Aventus dupe a frissebb és gyümölcsösebb?
Az Al Haramain L'Aventure. Tulajdonosai a gyümölcsösebb Aventus-sarzsokhoz hasonlítják: a citromos-bergamottos nyitás megvan, a füstös nyírfa viszont nagyrészt hiányzik.
Megéri a Club de Nuit Intense Man Limited Edition a váltást?
Csak ha az Eau de Toilette már tetszik. A Limited Edition önálló kompozíció limettel, fekete borssal és bőrrel, nyírfa nélkül a listán, és megoszlanak a vélemények arról, mennyire jut közel az Aventushoz.
Kevesebbe kerül milliliterenként egy Aventus-dupe, mint egy 10ml-es dekant?
Milliliterenként sokkal olcsóbb. Az Aventus 10ml-es dekantjának ára 37,71 € a 10ML-nél, az összehasonlító táblázat legtöbb klónüvege viszont 100ml-es; az eredeti 3ml-es kiszerelése 12,51 €.
Meddig tart az Aventus illata?
A Parfumo közössége az Aventus tartósságát és illatfelhőjét is a skála közepe fölé értékeli, a Supremacy Not Only Intense-et pedig mindkettőben még magasabbra. Hogy rajtad hogyan viselkedik, az a bőrödön és az időjáráson múlik, ezért előbb próbálj ki egy dekantot.

Források

  1. Aventus by Creed (Fragrantica)
  2. Aventus by Creed (Parfumo)
  3. Club de Nuit Intense Man EDT vs Aventus (Parfumo comparison)
  4. Supremacy Silver vs Aventus (Parfumo comparison)
  5. Supremacy Not Only Intense vs Aventus (Parfumo comparison)
  6. L'Aventure by Al Haramain (Basenotes)
  7. Aventus clones compared (Fragrantica forum)

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Aventus illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 27., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Creed márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat

Összes parfümútmutató