Dior Rouge Trafalgar
- Parfum original, autentic
- Încearcă parfumul înainte să cumperi flaconul întreg
- 3ml, 10ml, 30ml, gata de călătorie
- Parfum de lungă durată
Rouge Trafalgar de Dior se deschide cu un avânt luminos de cireașă, zmeură și căpșună, ridicat de mandarină. Aciditatea se duce mai departe în coacăze negre și grepfrut, păstrând mijlocul viu, nu dulce. Moscul și paciuli îl încheie, dându-i o bază caldă, moale, care ține fructele împreună. Unisex în spirit, i se potrivește oricui vrea ceva fructat, cu profunzime reală în spate. Votanții îl poartă toamna și iarna, ziua, seara și noaptea, ceea ce îl face o alegere flexibilă. Votul pentru persistență înclină spre „de lungă durată”, iar cel pentru sillage înclină și el spre „puternic”, deci se anunță singur. Un decant de 10ml e suficient ca să-l porți printr-o schimbare de sezon, înainte să te decizi asupra flaconului.
Se expediază în cel mult 1 zi lucrătoareLivrare gratuită în UELivrare gratuită în
Începe un set de mostre cu Rouge Trafalgar
Rouge Trafalgar ocupă prima fiolă. Alege încă 3 în 3 ml: cel mai ieftin e gratis, iar la prima comandă îți adăugăm cadou un al 5-lea parfum.
Se vinde rapid
Din cauza cererii mari, cantitățile sunt limitate.
Încearcă fără griji. Dacă parfumul nu ți se potrivește, anunță-ne în termen de 30 de zile și îți rambursăm comanda.*
50.000+ de iubitori de parfum, și numărul lor crește
Verdictul comunității
În nopțile de toamnă, Rouge Trafalgar scoate în evidență cireșele și zmeura, peste note de coacăze negre, grepfrut, mosc și paciuli. Cel mai numeros grup îl consideră persistent și cu proiecție puternică, iar următorul răspuns pentru ambele este moderat. Se potrivește și serilor de iarnă și celor care preferă fructele intense.
Rezumat cu ajutorul AI din recenziile pasionaților de parfumuri
- Brand
- Dior
- Profil olfactiv
- Unisex
- Mărimi de decant
- 3ml, 10ml, 30ml
Livrăm în toată UE. Comenzile de peste 75,00 € au livrare gratuită. Acceptăm retururi în 30 de zile de la livrare.
Dior Rouge Trafalgar, oră de oră
Cum se deschide, se așază și persistă pe piele.
Cireșe și zmeură se revarsă peste lacul roșu, la miezul nopții.
Ce simți
- Persistență
- 7–12 ore
- De lungă durată
- Sillage
- Puternic, 3 din 4
- Când să-l porți
SezonToamnă
Momentul zileiIeșire în oraș
Ce spun cei care îl poartă
Voturi din comunitățile de parfumuri, întâi răspunsurile cu cele mai multe voturi.
Persistență
Cele mai votate: 47%De lungă durată
Sillage
Cele mai votate: 48%Puternic
Sezon
Cele mai votate: 42%Toamnă
Momentul zilei
Cele mai votate: 37%Ieșire în oraș
Vezi toate voturileAscunde voturile
Persistență, 385 de voturi
- Foarte slabă4%15 voturi
- Slabă12%45 de voturi
- Moderată31%120 de voturi
- De lungă durată (Cele mai votate)47%180 de voturi
- Eternă6%25 de voturi
Sillage, 330 de voturi
- Discret11%35 de voturi
- Moderat29%95 de voturi
- Puternic (Cele mai votate)48%160 de voturi
- Enorm12%40 de voturi
Sezon, 335 de voturi
- Primăvară19%65 de voturi
- Vară13%45 de voturi
- Toamnă (Cele mai votate)42%140 de voturi
- Iarnă25%85 de voturi
Momentul zilei, 335 de voturi
- Zi22%75 de voturi
- Birou12%40 de voturi
- Seară28%95 de voturi
- Ieșire în oraș (Cele mai votate)37%125 de voturi
Ce mărime ți se potrivește?
Fiecare mărime e turnată din același flacon original.
Apreciat de 50.000+ de iubitori de parfum
De ce iubitorii de parfum îl încearcă la noi înainte să cumpere flaconul.
10ML vs. blind buy
Ce îți oferă un decant și nu îți poate oferi un flacon cumpărat fără să-l fi mirosit.
Dacă îți place Dior Rouge Trafalgar
Parfumuri care au în comun notele lui cele mai caracteristice.
- Reducere 38%
Note comune: Zmeură · Mandarină
Note comune: Căpșune · Coacăze negre
Note comune: Cireașă · Mosc
Note comune: Cireașă · Zmeură
- Se vinde rapid
Note comune: Căpșune · Zmeură
Note comune: Căpșune · Paciuli
Note comune: Cireașă · Mandarină
- Reducere · −10%
Note comune: Cireașă · Paciuli
Combină-l cu
Dior Rouge Trafalgar + unul dintre aceste parfumuri
Adaugă: Bergamotă · Iasomie
- Se vinde rapid
Adaugă: Vetiver · Lemn de santal
Adaugă: Lămâie · Trandafir
Adaugă: Piper roz · Bergamotă
Mai multe de la Dior
- Reducere 35%
- Se vinde rapid
- Reducere 37%
Întrebări frecvente
Cum miroase Dior Rouge Trafalgar?
Dior Rouge Trafalgar se deschide cu Cireașă, Mandarină, Zmeură și Căpșune. În inimă apar Coacăze negre și Grepfrut. La final, se așază pe Mosc și Paciuli.
Dior Rouge Trafalgar ține mult pe piele?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îi evaluează cel mai des persistența ca de lungă durată (47% din voturi), iar 53% o consideră de lungă durată sau eternă. Îi evaluează cel mai des sillage-ul ca puternic (48% din voturi). Cât ține pe tine depinde și de pielea ta și de cât de mult aplici.
Dior Rouge Trafalgar e potrivit pentru vară?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl recomandă mai ales pentru toamnă; vara adună doar 13% din voturile pentru sezon.
Dior Rouge Trafalgar e potrivit pentru iarnă?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri preferă alte sezoane, dar iarna adună totuși 25% din voturile pentru sezon.
Dior Rouge Trafalgar se poartă ziua sau seara?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl poartă mai ales după lăsarea întunericului: 66% din voturile pentru momentul zilei sunt pentru seară și ieșiri în oraș, iar 34% pentru zi sau birou.
Pot purta Dior Rouge Trafalgar la birou?
Cumpărătorii din comunitățile de parfumuri îl aleg rar pentru birou: biroul adună doar 12% din voturile pentru momentul zilei.
Cine produce Dior Rouge Trafalgar?
Rouge Trafalgar este produs de Dior.
Pentru câte zile ajunge un decant Dior Rouge Trafalgar de 10ml?
Un decant Dior Rouge Trafalgar de 10ml are circa 200 de pulverizări, adică vreo 67 de zile de purtat. Decantul de 3ml are circa 60 de pulverizări, cam 20 de zile. Decantul de 30ml are circa 600 de pulverizări, cam 200 de zile.
Ce alte parfumuri Dior pot încerca?
Pe lângă Dior Rouge Trafalgar, la 10ML găsești și Hypnotic Poison, J'adore și Sauvage de la Dior, toate decantate din flaconul original.
Acest decant Dior Rouge Trafalgar este parfumul original?
Da. Fiecare decant Dior Rouge Trafalgar e umplut manual dintr-un flacon original Dior, fără să adăugăm sau să diluăm nimic, așa că se deschide, evoluează și ține pe piele exact ca flaconul. Vindem doar parfumuri originale, autentice.
Ce este un decant?
O cantitate mică dintr-un parfum, luată din flaconul original și pusă într-un atomizor de călătorie. Primești parfumul adevărat, într-o mărime care îți permite să-l porți zile întregi înainte să te decizi pentru flaconul întreg.
Cum funcționează garanția de returnare a banilor?
Dacă un parfum nu ți se potrivește, scrie-ne în 30 de zile de la primire și ne ocupăm de rambursare. Se aplică termeni și condiții. Vezi politica de rambursare.







