Giorgio Armani Stronger With You Parfum
- Originalparfym från originalflaskan
- Prova före hela flaskan
- Resklar 3ml, 10ml, 30ml
- Doft som håller i sig
Stronger With You Parfum by Giorgio Armani leans into warm spice and vanilla, a scent made for cooler evenings. Its top notes are mandarin and pink pepper, bright and quick. Lavender and sage then give the heart notes an aromatic, herbal turn. Chestnut and vanilla form the base notes, nutty and sweet but never quite dessert. Launched in 2025, it is worn mainly by men, especially those who like to feel a little warmth on their skin. Autumn and winter evenings, and after dark generally, are where wearers place it. Most wearers vote it long-lasting and call its sillage strong, so it makes itself known. A balsamic warmth sits under the sweetness, and its natural setting is a night out, dressed up a little. A 10ml decant is enough to get you through several nights out.
Skickas inom 1 arbetsdagFri frakt inom EUFri frakt till
Börja ett upptäcktsset med Stronger With You Parfum
Stronger With You Parfum fyller den första ampullen. Välj 3 till på 3 ml: den med lägst pris är gratis, och på din första beställning lägger vi till en 5:e som present från oss.
Säljer slut snabbt
På grund av stor efterfrågan är kvantiteterna begränsade.
Prova utan oro. Passar inte doften dig, säg till inom 30 dagar så återbetalar vi din beställning.*
50 000+ doftälskare och fler blir det
- Toppförsta intrycket
- Mandarin
- Rosépeppar
- Hjärtaefter några minuter
- Lavendel
- Salvia
- Basdet som dröjer kvar
- Kastanj
- Vanilj
- Märke
- Giorgio Armani
- Doftprofil
- För män
- Lanserad
- Decantstorlekar
- 3ml, 10ml, 30ml
Vi skickar inom hela EU. Beställningar över 75,00 € skickas fraktfritt. Returer godtas inom 30 dagar efter leverans.
Giorgio Armani Stronger With You Parfum, timme för timme
Hur den öppnar, lägger sig och dröjer kvar på huden.
Huvudackordvanilla, lavender, soft spicy, nutty, balsamic
Vad bärarna säger
Röster från doftcommunityn, de mest röstade svaren först.
Varaktighet
Mest röstad: 62 %Långvarig
Sillage
Mest röstad: 54 %Stark
Årstid
Mest röstad: 55 %Vinter
Tid på dagen
Mest röstad: 50 %Utekväll
Visa alla rösterDölj röster
Varaktighet, 764 röster
- Mycket svag2 %12 röster
- Svag5 %36 röster
- Måttlig20 %150 röster
- Långvarig (Mest röstad)62 %473 röster
- Evig12 %93 röster
Sillage, 742 röster
- Intim5 %34 röster
- Måttlig34 %251 röster
- Stark (Mest röstad)54 %404 röster
- Enorm7 %53 röster
Årstid, 764 röster
- Vår8 %61 röster
- Sommar2 %16 röster
- Höst35 %267 röster
- Vinter (Mest röstad)55 %420 röster
Tid på dagen, 764 röster
- Dagtid8 %61 röster
- Kontor2 %15 röster
- Kväll40 %306 röster
- Utekväll (Mest röstad)50 %382 röster
Vilken storlek passar dig?
Varje storlek decantas från samma originalflaska.
Älskad av 50 000+
Därför provar doftälskare hos oss innan de köper flaskan.
10ML mot ett blindköp
Vad en decant ger dig som en flaska köpt utan att ha luktat på den inte kan.
Om du gillar Giorgio Armani Stronger With You Parfum
Parfymer som delar dess mest typiska noter.
Delar Salvia · Lavendel
Delar Salvia · Lavendel
- Spara 34 %
Delar Salvia · Lavendel
Delar Salvia · Lavendel
Delar Salvia · Lavendel
Delar Salvia · Mandarin
Delar Salvia · Lavendel
- Kundfavorit
Delar Lavendel · Vanilj
Kombinera den med
Giorgio Armani Stronger With You Parfum + en av dessa
- Säljer slut snabbt
Ger Bergamott · Patchouli
Ger Bergamott · Jasmin
Ger Sandelträ · Bergamott
- Rea · 10 % rabatt
Ger Geranium · Patchouli
Mer från Giorgio Armani
- Säljer slut snabbt
- Spara 34 %
Vanliga frågor och svar
Hur doftar Giorgio Armani Stronger With You Parfum egentligen?
Giorgio Armani Stronger With You Parfum öppnar med Mandarin och Rosépeppar. Hjärtat ger Lavendel och Salvia. Slutdoften landar i Kastanj och Vanilj. Shoppare i doftcommunityn beskriver dess huvudackord som vanilla, lavender, soft spicy, nutty och balsamic.
Håller Giorgio Armani Stronger With You Parfum länge?
Shoppare i doftcommunityn bedömer oftast dess varaktighet som långvarig (62 % av rösterna), och 74 % bedömer den som långvarig eller evig. De bedömer oftast dess sillage som stark (54 % av rösterna). Hur länge den håller på dig beror också på din hud och hur mycket du använder.
Passar Giorgio Armani Stronger With You Parfum på sommaren?
Shoppare i doftcommunityn bedömer den främst för vinter; sommaren får bara 2 % av årstidsrösterna.
Passar Giorgio Armani Stronger With You Parfum på vintern?
Ja. Användare i doftcommunities röstar fram vintern som dess bästa årstid, med 55 % av årstidsrösterna.
Är Giorgio Armani Stronger With You Parfum för dag eller natt?
Shoppare i doftcommunityn bär den mest efter mörkrets inbrott: 90 % av rösterna om tid på dagen gäller kvällar och utekvällar, 10 % dagtid eller kontoret.
Kan jag bära Giorgio Armani Stronger With You Parfum på kontoret?
Användare i doftcommunities väljer den sällan för kontoret: bara 2 % av rösterna för tid på dagen går till kontoret.
Vem gör Giorgio Armani Stronger With You Parfum?
Stronger With You Parfum görs av Giorgio Armani. Den lanserades 2025.
Hur länge räcker en 10ml-decant av Giorgio Armani Stronger With You Parfum?
En 10ml-decant av Giorgio Armani Stronger With You Parfum rymmer ungefär 200 sprut, cirka 67 dagars användning. 3ml-decanten rymmer ungefär 60 sprut, cirka 20 dagar. 30ml-decanten rymmer ungefär 600 sprut, cirka 200 dagar.
Vilka andra parfymer från Giorgio Armani kan jag prova?
Förutom Giorgio Armani Stronger With You Parfum har 10ML Acqua di Giò, Si och Stronger With You Intensely från Giorgio Armani, alla fyllda från originalflaskan.
Är den här decanten av Giorgio Armani Stronger With You Parfum originalparfymen?
Ja. Varje decant av Giorgio Armani Stronger With You Parfum fylls för hand från en originalflaska från Giorgio Armani, utan att något tillsätts eller späds ut, så den öppnar sig, utvecklas och håller på huden precis som flaskan. Vi säljer bara äkta original.
Vad är en decant?
En liten mängd av en parfym, tagen från originalflaskan och fylld i en resesprej. Du får originaldoften i en storlek som låter dig leva med den i flera dagar innan du bestämmer dig för hela flaskan.
Hur fungerar pengarna-tillbaka-garantin?
Om en doft inte passar dig, hör av dig inom 30 dagar efter att den kommit så ordnar vi en återbetalning. Villkor gäller. Läs mer i vår policyn för återbetalning.







