Toskovat' Pornstar (Noyau Doux)
- Originalparfym från originalflaskan
- Prova före hela flaskan
- Resklar 3ml, 10ml, 30ml
- Doft som håller i sig
Pornstar (Noyau Doux) by Toskovat' is a playful fruity gourmand, bold and sweet, for men and women alike. Pitahaya, bubble gum and finger lime lead the top notes, chilled by ice. The heart brings amaryllis, a martini accord and pink flamingo heliconia, a strange mix that keeps it from reading as ordinary. The base notes sit lower: vanilla with persimmon, meringue, beeswax, lotus and a suntan-lotion warmth, creamy and sunlit, more dessert trolley than dressing table. It is a scent for mood more than statement. Summer and spring get the most votes, by day and into the evening, so save it for sunny afternoons and warm nights out. Wearers lean towards long-lasting for longevity, and strong for sillage, so it holds its own on skin. Follow it through a warm season with a 10ml decant.
Skickas inom 1 arbetsdagFri frakt inom EUFri frakt till
Börja ett upptäcktsset med Pornstar (Noyau Doux)
Pornstar (Noyau Doux) fyller den första ampullen. Välj 3 till på 3 ml: den med lägst pris är gratis, och på din första beställning lägger vi till en 5:e som present från oss.
Säljer slut snabbt
På grund av stor efterfrågan är kvantiteterna begränsade.
Prova utan oro. Passar inte doften dig, säg till inom 30 dagar så återbetalar vi din beställning.*
50 000+ doftälskare och fler blir det
- Toppförsta intrycket
- Tuggummi
- Fingerlime
- Is
- Pitahaya
- Hjärtaefter några minuter
- Amaryllis
- Martini
- Rosa flamingoheliconia
- Basdet som dröjer kvar
- Bivax
- Lotus
- Maräng
- Kaki
- Solkräm
- Vanilj
- Märke
- Toskovat'
- Doftprofil
- Unisex
- Decantstorlekar
- 3ml, 10ml, 30ml
Vi skickar inom hela EU. Beställningar över 75,00 € skickas fraktfritt. Returer godtas inom 30 dagar efter leverans.
Toskovat' Pornstar (Noyau Doux), timme för timme
Hur den öppnar, lägger sig och dröjer kvar på huden.
Vad bärarna säger
Röster från doftcommunityn, de mest röstade svaren först.
Varaktighet
Mest röstad: 48 %Långvarig
Sillage
Mest röstad: 49 %Stark
Årstid
Mest röstad: 37 %Sommar
Tid på dagen
Mest röstad: 34 %Dagtid
Visa alla rösterDölj röster
Varaktighet, 271 röster
- Mycket svag1 %4 röster
- Svag4 %12 röster
- Måttlig20 %55 röster
- Långvarig (Mest röstad)48 %130 röster
- Evig26 %70 röster
Sillage, 309 röster
- Intim5 %14 röster
- Måttlig23 %70 röster
- Stark (Mest röstad)49 %150 röster
- Enorm24 %75 röster
Årstid, 255 röster
- Vår31 %80 röster
- Sommar (Mest röstad)37 %95 röster
- Höst22 %55 röster
- Vinter10 %25 röster
Tid på dagen, 250 röster
- Dagtid (Mest röstad)34 %85 röster
- Kontor16 %40 röster
- Kväll32 %80 röster
- Utekväll18 %45 röster
Vilken storlek passar dig?
Varje storlek decantas från samma originalflaska.
Älskad av 50 000+
Därför provar doftälskare hos oss innan de köper flaskan.
10ML mot ett blindköp
Vad en decant ger dig som en flaska köpt utan att ha luktat på den inte kan.
Om du gillar Toskovat' Pornstar (Noyau Doux)
Parfymer som delar dess mest typiska noter.
Delar Is · Lotus
- Spara 35 %
Delar Kaki · Lotus
Delar Is
Delar Pitahaya
- Spara 37 %
Delar Is
Delar Is
Delar Is
- Säljer slut snabbt
Delar Is
Kombinera den med
Toskovat' Pornstar (Noyau Doux) + en av dessa
Ger Tonkaböna · Sandelträ
- Säljer slut snabbt
Ger Jasmin · Tonkaböna
Ger Sandelträ · Kanel
Ger Jasmin · Sandelträ
Mer från Toskovat'
- Säljer slut snabbt
Vanliga frågor och svar
Hur doftar Toskovat' Pornstar (Noyau Doux) egentligen?
Toskovat' Pornstar (Noyau Doux) öppnar med Tuggummi, Fingerlime, Is och Pitahaya. Hjärtat ger Amaryllis, Martini och Rosa flamingoheliconia. Slutdoften landar i Bivax, Lotus, Maräng och Kaki.
Håller Toskovat' Pornstar (Noyau Doux) länge?
Shoppare i doftcommunityn bedömer oftast dess varaktighet som långvarig (48 % av rösterna), och 74 % bedömer den som långvarig eller evig. De bedömer oftast dess sillage som stark (49 % av rösterna). Hur länge den håller på dig beror också på din hud och hur mycket du använder.
Passar Toskovat' Pornstar (Noyau Doux) på sommaren?
Shoppare i doftcommunityn bedömer den som en sommardoft: vår och sommar är dess mest röstade årstider, och sommaren får 37 % av årstidsrösterna.
Passar Toskovat' Pornstar (Noyau Doux) på vintern?
Användare i doftcommunities väljer den sällan för vintern: bara 10 % av årstidsrösterna går till vintern.
Är Toskovat' Pornstar (Noyau Doux) för dag eller natt?
Shoppare i doftcommunityn bär den lika mycket dag som natt: 50 % av rösterna om tid på dagen gäller dagtid eller kontoret, 50 % kvällar och utekvällar.
Kan jag bära Toskovat' Pornstar (Noyau Doux) på kontoret?
Användare i doftcommunities väljer den sällan för kontoret: bara 16 % av rösterna för tid på dagen går till kontoret.
Vem gör Toskovat' Pornstar (Noyau Doux)?
Pornstar (Noyau Doux) görs av Toskovat'.
Hur länge räcker en 10ml-decant av Toskovat' Pornstar (Noyau Doux)?
En 10ml-decant av Toskovat' Pornstar (Noyau Doux) rymmer ungefär 200 sprut, cirka 67 dagars användning. 3ml-decanten rymmer ungefär 60 sprut, cirka 20 dagar. 30ml-decanten rymmer ungefär 600 sprut, cirka 200 dagar.
Vilka andra parfymer från Toskovat' kan jag prova?
Förutom Toskovat' Pornstar (Noyau Doux) har 10ML Born Screaming, Amaretto in the Melting Room och Inexcusable Evil från Toskovat', alla fyllda från originalflaskan.
Är den här decanten av Toskovat' Pornstar (Noyau Doux) originalparfymen?
Ja. Varje decant av Toskovat' Pornstar (Noyau Doux) fylls för hand från en originalflaska från Toskovat', utan att något tillsätts eller späds ut, så den öppnar sig, utvecklas och håller på huden precis som flaskan. Vi säljer bara äkta original.
Vad är en decant?
En liten mängd av en parfym, tagen från originalflaskan och fylld i en resesprej. Du får originaldoften i en storlek som låter dig leva med den i flera dagar innan du bestämmer dig för hela flaskan.
Hur fungerar pengarna-tillbaka-garantin?
Om en doft inte passar dig, hör av dig inom 30 dagar efter att den kommit så ordnar vi en återbetalning. Villkor gäller. Läs mer i vår policyn för återbetalning.







