Tom Ford Ombre Leather dupe 2026: 7 klonů vs. originál

Sedm alternativ k Ombre Leather porovnaných podle kardamomu, kůže, jasmínu a mechu, i s tím, kam se každá odchyluje. Nebo si nejdřív vyzkoušejte originál jako 3ml odstřik.

V tomto průvodci

Stručně

Nejlepší celkovou alternativou k Tom Ford Ombre Leather je Rare Carbon od Afnan, který tři členové fóra Fragrantiky vlastnící originál označují za velmi blízký nebo velmi přesný. Opulence Leather od Maison Alhambra má nejblíž v dojezdu a Velvet Oud od Lattafa má nejnižší cenu. Chcete originál? Ombre Leather stojí v 10ML 27,81 € za 10ml odstřik.

7 alternativ ve srovnání níže · ceny ověřené 27. září 2026

Pořadí

  1. Rare CarbonNejlepší celkově Afnan22,79 € 100ml
  2. Opulence LeatherNejblíž v dojezdu Maison Alhambra29,90 € 100ml
  3. Velvet OudNejnižší cena Lattafa18,19 € 100ml
  4. Cuir LeatherSvěžejší pojetí Fragrance World25,00 € 100ml
  5. UntetheredPrémiová alternativa Alexandria Fragrances47,95 € 30ml
  6. Shadow LeatherTemnější pojetí ALT. FragrancesBez ceny v EU
  7. LTH/03 Know The LeatherJemnější pojetí ZaraBez ceny v EU

Chcete raději originál?

Ombre Leather

Tom FordStočeno z originálního flakonu

Alternativy: 0,18 €–1,60 €/ml v jiných obchodech, ověřeno 27. září 2026

Tři flakony na světle modrém pozadí: Tuscan Leather, Ombre Leather a African Leather

Jak voní Ombre Leather?

Lahvička Ombre Leather od Tom Ford
OriginálOmbre LeatherTom Ford

Ombre Leather je eau de parfum od Toma Forda z roku 2018 a jeho zveřejněná pyramida je krátká. Kardamom stojí nahoře sám, takže první minuty tvoří chladné, zelené koření, ne citrusy. Srdcem je kůže protkaná jasmínem sambac: květina drží kůži měkkou a blízkou pleti, místo aby byla drsná nebo dehtová. Základ tvoří ambra, mech a pačuli, které mu s přibývajícími hodinami dávají zemité, lehce vlhké teplo.

Mějte těch šest tónů na paměti. Klony níže většinou trefí kůži; liší se v tom, kolik kardamomu, jasmínu a mechu si kolem ní nechají.

Kůže, kardamom a jasmín jako suroviny: tóny parfému Ombré Leather od Tom Ford
Na obrázku: kůže, kardamom a jasmín, tóny parfému Ombré Leather.

Po kterém Ombre Leather klony jdou?

Stejný název nesou ještě tři další parfémy a několik klonů sleduje jeden z nich, ne flakon z roku 2018. Pozdější Ombre Leather Parfum uvádí vedle kůže a jasmínu list fialky, cedr, kosatcový kořen a tabák; srovnávací článek na Fragrantice ho označuje za jemnější, zelenější a chladnější a eau de parfum za teplejší a kořenitější. Ombre Leather 16, dřívější Private Blend, se podle jednoho člena Fragrantiky už neprodává. Eau d'Ombre Leather, nejnovější z nich, je lehčí, se zázvorem, koriandrem a vanilkou, které kůži zjemňují.

Řada Ombre Leather a klon, který se každé verzi nejvíc přibližuje
VerzeVonný profilNejbližší volba zde
Ombre Leather (2018)Teplá, kořeněná vůně s kardamomem a jemnou kůžíOpulence Leather
Ombre Leather ParfumZelenější a chladnější, s lístky fialky a cedremCuir Leather
Eau d'Ombre LeatherLehčí, jemnější kůže s vanilkouŽádná ze sedmi

10ML prodává eau de parfum z roku 2018, tedy ten, se kterým tento průvodce porovnává.

Alternativy k Ombre Leather ve srovnání

Ceny flakonů v jiných obchodech, ověřeno 27. září 2026

AlternativaZáklad srovnáníCena flakonuZa ml
1Nejlepší celkově Rare Carbon Afnan
Uvedený zdroj Zdroj
22,79 € 100ml
0,23 €/ml
2Nejblíž v dojezdu Opulence Leather Maison Alhambra
Uvedený zdroj Zdroj
29,90 € 100ml
0,30 €/ml
3Nejnižší cena Velvet Oud Lattafa
Uvedený zdroj Zdroj
18,19 € 100ml
0,18 €/ml
4Svěžejší pojetí Cuir Leather Fragrance World
Uvedený zdroj Zdroj
25,00 € 100ml
0,25 €/ml
5Prémiová alternativa Untethered Alexandria Fragrances
Uvedený zdroj Zdroj
47,95 € 30ml
1,60 €/ml
6Temnější pojetí Shadow Leather ALT. Fragrances
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
7Jemnější pojetí LTH/03 Know The Leather Zara
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—

Fotografie flakonů: fragrantica.com, maisonalhambra-usa.com, lattafa.com, perfumenz.co.nz, alexandriafragrances.com, altfragrances.com, amazon.com

Porovnejte dva vedle sebe

Vyberte libovolné dva parfémy z tohoto průvodce. Na začátku stojí originál proti č. 1.

ÚdajOmbre LeatherTom FordRare CarbonAfnan
Cena za ml
3ml: 3,57 €/ml · 10ml: 2,78 €/ml · 30ml: 2,22 €/ml
0,23 €/ml
Velikost
Odstřiky po 3, 10 nebo 30ml
Flakon 100ml
Cena s doručením
Aktuální cena 10ML; doprava se připočte v pokladně
Cena flakonu v jiném obchodě, ověřeno: 27. září 2026; bez dopravy
Co říkají zdroje
Měřítko: každá alternativa v tomto průvodci se srovnává s parfémem Ombre Leather
Základ srovnání
Původní parfém
Uvedený zdroj
Dostupnost
U 10ML, stočeno z originálního flakonu
V prodeji v obchodě v EU, ověřeno: 27. září 2026
  • Ombre Leather stojí při nákupu méně: 10,71 € oproti 22,79 €.
  • Rare Carbon vám dá víc parfému: 100ml oproti 3ml.
  • 10ML tyto dva vedle sebe nenosil; každé tvrzení výše uvádí svůj zdroj.

Kolik potřebuji?

Zadejte, kolikrát chcete Ombre Leather nosit a kolik střiků používáte.

Potřebujete zhruba 6ml (120 střiků).

  • 2 × 3mlNejlevnější21,42 €Zbyde 0ml
  • 1 × 10ml27,81 €Zbyde 4ml
  • 1 × 30ml66,60 €Zbyde 24ml
  • Rare Carbon od Afnan: 1 × 100mlCena v jiném obchodě, ověřeno: 27. září 2026, bez dopravy22,79 €Zbyde 94ml

Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Ombre Leather méně než Rare Carbon: 21,42 € oproti 22,79 €.

Odhad: velikosti 10ML vystačí zhruba na 60 střiků (3ml), 200 (10ml) a 600 (30ml), tedy asi 20 na ml. Rozprašovače se liší, berte čísla jako vodítko. Ceny bez dopravy.

Dva spočítané příklady

  • Měsíc víkendů

    8× nošení, pokaždé 3 střiky. Potřebujete zhruba 1,2ml (24 střiků). Nejlevněji u 10ML: 1 × 3ml za 10,71 €, zbyde zhruba 1,8ml. Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Ombre Leather méně než Rare Carbon: 10,71 € oproti 22,79 €.

  • Každý den po celý rok

    365× nošení, pokaždé 4 střiky. Potřebujete zhruba 73ml (1 460 střiků). Nejlevněji u 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 171,72 €, zbyde zhruba 0ml. Při takovém nošení stojí Rare Carbon méně než odstřiky parfému Ombre Leather: 22,79 € oproti 171,72 €. Je to jiný parfém, ne originál.

Žebříček alternativ k Ombré Leather: 7 parfémů s rolí a cenou za ml, v čele Rare Carbon od AfnanOtevřít obrázek v plné velikosti na nové kartě
Seřazeno podle toho, jak blízko má každá alternativa k Ombré Leather. Ceny za ml z cen lahví ověřených 27. září 2026.

Nejlepší celkově: Rare Carbon

Lahvička Rare Carbon od Afnan
Rare CarbonAfnanNejlepší celkově

Rare Carbon od Afnan je klon, který majitelé Ombre Leather ve dvou vláknech na fóru Fragrantiky citovaných níže chválí nejvíc. Jeden člen, který vlastní Tuscan Leather a obě verze Ombre Leather, ho shledává velmi blízkým. Ve druhém vlákně ho jeden majitel označuje za velmi přesný a další za velmi blízký a řadí ho nad verzi od Maison Alhambra. Sdílí kůži a ambru a na stejném místě má měkké květinové srdce.

Hlavní rozdíl: výčet tónů není ten originální. Rare Carbon dává muškátový oříšek a skořici tam, kde má Ombre Leather kardamom, růži a fialku tam, kde má jasmín, a dřevitý základ z oudu, cedru, vetiveru a santalového dřeva. Členové na jeho stránce na Fragrantice se neshodnou: někteří ho označují za přední alternativu s rysy verze eau de parfum i Parfum, jiní v něm nenacházejí vůbec žádný kardamom a vůni mají za bližší Tuscan Leather. Čekejte spíš stejnou náladu než stejný obrys.

Komu sedne: tomu, kdo chce měkkou kůži na chladné počasí a večery, má rád pocit Ombre Leather a nevadí mu k němu ovocnější, dřevitější cesta.

Podklad: konkrétní externí zdroj. Obě strany zastupují vlákno o Rare Carbon, vlákno o tom, který klon vybrat, a komentáře členů na jeho stránce na Fragrantice.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Člen, který vlastní Tuscan Leather i obě verze Ombré Leather, považuje Rare Carbon za velmi podobnou vůni a jeden z nejlepších klonů vzhledem k ceně Afnan Rare Carbon and Ombré Leather, Fragrantica forum
  2. Jeden člen, který vlastní originál, označuje Rare Carbon za velmi věrnou; jinému majiteli se zdá velmi podobná a hodnotí ji výš než Amber & Leather Which Ombré Leather clone, Fragrantica forum
  3. Členové se neshodnou: někteří ji označují za přední alternativu k Ombré Leather s rysy EDP i Parfum, jiní v ní nenacházejí kardamom a výsledek jim připadá bližší Tuscan Leather Rare Carbon by Afnan, Fragrantica

Nejblíž v dojezdu: Opulence Leather

Lahvička Opulence Leather od Maison Alhambra
Opulence LeatherMaison AlhambraNejblíž v dojezdu

Opulence Leather od Maison Alhambra se nejdřív prodával jako Amber & Leather a mnoho obchodů i vláken na fórech dodnes používá starý název. Na papíře je to tu nejbližší tip: jeho uvedená pyramida vede přes kardamom, pak kůži a jasmín sambac, pak ambru, pačuli a mech, tedy stejných šest tónů jako Ombre Leather.

Hlavní rozdíl: závěr je hrubší. Majitelé originálu píšou, že nejblíž má po dojetí, ale popisují drsnějších prvních pár minut, sladší ambru a víc mechu. Někteří zjistili, že se asi po půlhodině mění v pudrový, syntetický kosatec.

Komu sedne: tomu, komu nejvíc záleží na základu a kdo nechá nový flakon pár týdnů odpočinout, než ho posoudí. Dobře sedí na podzimní noci.

Podklad: konkrétní externí zdroj. Komentáře majitelů na jeho stránce na Fragrantice a majitel ve vlákně o klonech, který ho shledává velmi blízkým.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Členové, kteří vlastní originál, označují Amber & Leather (nyní prodávanou jako Opulence Leather) za jednu z nejpodobnějších vůní, zejména v pozdější fázi na kůži; jiným se po zhruba půlhodině mění v pudrový, syntetický kosatec Amber & Leather by Maison Alhambra, Fragrantica
  2. Člen fóra, který vlastní originál, říká, že Amber & Leather voní velmi podobně jako originál Which Ombré Leather clone, Fragrantica forum

Nejnižší cena: Velvet Oud

Lahvička Velvet Oud od Lattafa
Velvet OudLattafaNejnižší cena

Velvet Oud od Lattafa je nejlevnější flakon v tabulce. Jeho výčet na Fragrantice tvoří kůže, oud, kadidlo, ambra, citrusy, pižmo a skořice, takže sdílí kůži a ambru a nic dalšího. Několik členů píše, že se otevírá blíž k Tuscan Leather a při dojíždění se posouvá k Ombre Leather.

Hlavní rozdíl: je temnější a víc vedený oudem, s ovocnou hranou připomínající bobule. Členům Fragrantiky, kteří originál znají, chybí jeho jasmín, kardamom a mech a jeden člen fóra, který vlastní Velvet Oud i Rare Carbon, dává přednost Rare Carbon.

Komu sedne: jako první flakon, abyste zjistili, jestli vám kožené vůně vůbec sedí, na chladné večery. Berte ho jako kožený parfém s oudem ze stejné čtvrti, ne jako náhradu celé pyramidy.

Podklad: konkrétní externí zdroj. Rozdělené komentáře členů najdete na stránce na Fragrantice a názor majitele obou přináší vlákno Velvet Oud, nebo Rare Carbon.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Někteří členové vnímají vůni jako velmi podobnou Ombré Leather; jiní ji označují za ovocnější oudovou vůni bez jasmínu, kardamomu a mechu z originálu Velvet Oud by Lattafa, Fragrantica
  2. Člen, který vlastní obě vůně, považuje Velvet Oud i Rare Carbon za alternativy k Ombré Leather a dává přednost Rare Carbon Velvet Oud or Rare Carbon, Fragrantica forum
  3. Popisována jako bližší vůním Ombré Leather nebo Tuscan Leather od Toma Forda než ostatním oudovým parfémům Lattafa Velvet Oud, Fragrantica forum

Svěžejší pojetí: Cuir Leather

Lahvička Cuir Leather od Fragrance World
Cuir LeatherFragrance WorldSvěžejší pojetí

Cuir Leather od Fragrance World nese název podle stylu, který sleduje. Několik členů Fragrantiky ho označuje za nejbližší klon Ombre Leather, jaký zkoušeli, a někteří mu dávají přednost před Rare Carbon. Ve středu si drží jasmín sambac a kůži.

Hlavní rozdíl: sleduje spíš pozdější Parfum než eau de parfum z roku 2018. Pyramida na Fragrantice uvádí listy fialky, cedr, lilii, jasmín sambac, kůži, dřeva a tabák, takže působí zeleněji a chladněji, bez tepla kardamomu a ambry. Některé obchody zveřejňují výčet, který naopak zrcadlí parfém z roku 2018, takže možná existují dvě edice. Jeden člen, který píše o edici Parfum, shledává její kůži slabou.

Komu sedne: tomu, komu se líbila verze Parfum, nebo kdo chce lehčí kůži na den a mírnější podzimní počasí.

Podklad: konkrétní externí zdroj. Komentáře členů na stránce Cuir Leather a na samostatné stránce Cuir Leather Parfum, která ho popisuje jako inspirovaný Ombre Leather.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Několik členů ji označuje za nejvěrnější klon Ombré Leather, který vyzkoušeli, a dává jí přednost před Rare Carbon; jeden text o verzi Parfum považuje kožený tón za slabý a krátkodobý Cuir Leather by Fragrance World, Fragrantica
  2. Verze Parfum je popisována jako inspirovaná Ombré Leather; uvádí fialkový list, cedr, jasmín sambac, kůži, dřevité tóny a tabák — seznam bližší parfému Parfum z roku 2021 než vůni z roku 2018 Cuir Leather Parfum by Fragrance World, Fragrantica

Prémiová alternativa: Untethered

Lahvička Untethered od Alexandria Fragrances
UntetheredAlexandria FragrancesPrémiová alternativa

Untethered od Alexandria Fragrances je extrait de parfum a značka uvádí, že je inspirovaný Ombre Leather. Jeho uvedená pyramida těsně sleduje originál: kardamom a šafrán, kůže a jasmín sambac, pak ambra, mech a pačuli. Ze všech tipů s cenou stojí nejvíc za ml, a proto je na prémiovém místě.

Hlavní rozdíl: šafrán a mnohem víc kouře. Člen Fragrantiky, který originál vlastní, popisuje Untethered jako kouřovější a víc připomínající kadidlo, přičemž kouř překrývá jasmín. Výčet tónů pochází od značky, nejde o nezávislé hodnocení.

Komu sedne: tomu, komu Ombre Leather připadá trochu zdvořilý a chce těžší, kouřovější kůži na zimní noci.

Podklad: konkrétní externí zdroj. Inspiraci a tóny uvádí produktová stránka značky; srovnání přináší člen na stránce Amber & Leather.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Značka uvádí, že je inspirovaná Ombre Leather, a vypisuje kardamom a šafrán, kůži a jasmín sambac, ambru, mech a pačuli Untethered, Alexandria Fragrances
  2. Člen, který vlastní originál, označuje Untethered za další alternativu k Ombré Leather, kouřovější a s výraznějším kadidlovým dojmem než Maison Alhambra Amber & Leather by Maison Alhambra, Fragrantica

Temnější pojetí: Shadow Leather

Lahvička Shadow Leather od ALT. Fragrances
Shadow LeatherALT. FragrancesTemnější pojetí

Shadow Leather od ALT. Fragrances značka představuje jako inspirovaný Ombre Leather a jeho uvedenými tóny jsou kůže, kardamom, jasmín, pačuli a ambra: pět ze šesti tónů originálu.

Hlavní rozdíl: členové Fragrantiky se neshodnou, jak blízko má. Jeden ho shledává velmi podobným, jiný má kůži za méně výraznou a celek za kalnější a dřevitější. Berte ho jako temnější, zemitější kůži, ne jako jasnou. Unijní obchod značky měl při naší kontrole obě velikosti vyprodané, takže pro něj tabulka neuvádí unijní ceníkovou cenu.

Komu sedne: tomu, kdo chce zemitou stránku Ombre Leather posunout dál, na večery v chladných měsících.

Podklad: konkrétní externí zdroj. Produktová stránka značky a komentáře členů na jeho stránce na Fragrantice.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Značka ji představuje jako inspirovanou Ombré Leather a uvádí kůži, kardamom, jasmín, pačuli a ambru Shadow Leather, ALT. Fragrances
  2. Jeden člen ji považuje za velmi podobnou Ombré Leather; jinému připadá kožený tón méně výrazný a celá vůně příliš odlišná Shadow Leather by ALT. Fragrances, Fragrantica

Jemnější pojetí: LTH/03 Know The Leather

Lahvička LTH/03 Know The Leather od Zara
LTH/03 Know The LeatherZaraJemnější pojetí

Know The Leather od Zary je pohodový tip. Několik členů Fragrantiky ho označuje za zjevné pojetí Ombre Leather a blok podobných parfémů na Parfumo uvádí Ombre Leather vedle Tuscan Leather a Ombre Leather Parfum. Sdílí kůži, ambru a pačuli.

Hlavní rozdíl: kosatec, květiny, vanilka a dřeva nahrazují kardamom a jasmín, takže je hladší a pudrovější. Někteří členové píšou, že se brzy stáhne k pleti. Členové Parfumo se neshodnou: jeden ho označuje za svěžejší pojetí se syntetickým dojezdem, jiný ho má od Ombre Leather daleko. Zdá se také, že z obchodů Zary zmizel; žádnou aktuální nabídku v EU jsme nenašli, takže tabulka neuvádí cenu.

Komu sedne: tomu, kdo chce tichou, měkkou kůži do kanceláře, pokud flakon ještě sežene.

Podklad: konkrétní externí zdroj. Komentáře členů na jeho stránce na Fragrantice a na stránce na Parfumo.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Několik členů ji označuje za očividnou variaci na Ombré Leather za nízkou cenu; jiní říkají, že se brzy vytratí do vůně těsně u kůže LTH/03 Know The Leather by Zara, Fragrantica
  2. V oddílu podobných parfémů na Parfumu jsou uvedeny Ombré Leather Parfum, Tuscan Leather a Ombré Leather; jeden člen ji označuje za svěžejší pojetí se syntetickým dozněním, jinému připadá od Ombré Leather velmi vzdálená LTH/03 Know The Leather by Zara, Parfumo

Originální alternativy z naší nabídky

Originální kožené parfémy, které sdílejí náladu Ombre Leather, každý jako 3ml, 10ml nebo 30ml odstřik.

  1. Tom Ford

    Tuscan Leather

    Kůže, jasmín a olibanum nad ambrou, dřevy a semišem, otevřené malinou, šafránem a tymiánem.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Memo Paris

    African Leather

    Kardamom, kůže a pačuli s kmínem, šafránem, oudem a vetiverem: sušší a kořenitější.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. BDK Parfums

    Vanille Leather

    Jasmín, pomerančový květ a tuberóza nad kůží, pačuli, vanilkou a benzoinem.

    3ml · 10ml · 30ml

Ombre Leather jako 10ml odstřik, nebo klon?

Za 27,81 € vám 10ML naplní 10ml odstřik Ombre Leather z originálního flakonu: zhruba 200 střiků, dost na každodenní nošení od října do začátku prosince. Každý ze čtyř 100ml flakonů klonů v tabulce stojí zhruba stejně nebo méně, takže v přepočtu na ml jsou klony mnohem levnější a tabulka s datem ukazuje o kolik.

Za ten rozdíl dostanete část, o kterou se klony přou: kardamom nahoře a jasmín, který drží kůži měkkou. Pokud kožené vůně nosíte jednou nebo dvakrát týdně, 10ml odstřik originálu vám vydrží celou zimu. Pokud chcete koženou vůni na zápěstí každý den, dává větší smysl flakon klonu; 3ml odstřik Ombre Leather si nechte jako měřítko pro výběr mezi nimi.

V čem se mýlí každý klon

Když dáte výčty tónů dohromady, ukáže se vzorec. Téměř každý klon si nechává kůži a ambru. Nejčastěji chybějí kardamom a jasmín, a právě díky nim Ombre Leather působí chladně a vláčně, ne kouřově nebo sladce.

Klony, které si nechávají obojí, Opulence Leather, Untethered a Shadow Leather, zase mívají sklon ztrácet hladkost: jejich majitelé je popisují jako drsnější, kouřovější nebo kalnější. Klony, které působí hladce, jako Rare Carbon a Know The Leather, toho dosahují jinými surovinami: růží, fialkou, kosatcem a dřevy. Druhým vzorcem je ovoce. Rare Carbon i Velvet Oud přebírají tón bobulí, který je táhne k Tuscan Leather, starší kožené vůni Toma Forda. Náš průvodce Ombre Leather vs. Tuscan Leather je porovnává tón po tónu.

Jak otestovat dupe

Papírový proužek je pro posouzení kožené vůně to nejhorší místo. První minuty kardamomu nebo bobulí jsou na papíře hlasité a mech s pačuli se ukážou až na kůži, o hodiny později.

  1. Nejdřív poznejte originál. Noste 3ml Ombre Leather pár dní, abyste věděli, co na vás dělá jeho základ.
  2. Klon noste v jiný den, na stejném zápěstí, a přičichněte k němu po snídani, odpoledne a v noci. Teplo, počasí i vaše kůže parfém posouvají.
  3. Nový flakon nechte dva až tři týdny odpočinout, než se rozhodnete. Hlavně majitelé Opulence Leather píšou, že se jeho otevření zklidní.
  4. Posuzujte dojezd. Pozdě odpoledne se zeptejte, jestli vedle kůže pořád cítíte jasmín, nebo už jen ambru a dřevo.

Pokud vás klony nepřesvědčí, tři originální parfémy sdílejí stejnou koženou náladu ve stejných velikostech. Tuscan Leather od Tom Ford klade kůži a jasmín nad ambru a semiš, s malinou, šafránem a tymiánem nahoře. African Leather od Memo Paris sdílí kardamom, kůži a pačuli v sušší, kořenitější směsi s kmínem, šafránem a oudem. Vanille Leather od BDK Parfums spojuje jasmín s kůží a pačuli, osladěnými vanilkou a benzoinem. Širší obrázek najdete v článku nejlepší parfémy Tom Ford, u tónu jasmínu a v našem průvodci co je odstřik parfému.

Klon, nebo originál? Co vědět předem

Můžu si vyzkoušet Ombre Leather ve velikosti 3ml, než si vyberu klon?
10ML prodává Ombre Leather v 3ml, 10ml a 30ml odstřicích plněných z originálního flakonu, od 10,71 €. 3ml je zhruba 60 střiků, dost na to, abyste ho nosili několik dní a porovnali s klonem.
Který dupe Tom Ford Ombre Leather je na prvním místě našeho žebříčku?
Nejlepším celkovým tipem v tomto průvodci je Rare Carbon od Afnan, protože ho tři členové fóra Fragrantiky, kteří vlastní originál, označují za velmi blízký nebo velmi přesný. Jeho výčet tónů se od Ombre Leather liší a někteří členové Fragrantiky ho mají blíž k Tuscan Leather; tóny originálu věrněji sleduje Opulence Leather od Maison Alhambra.
Co říkají majitelé originálu o Afnan Rare Carbon?
Tři majitelé originálu na fóru Fragrantiky ho označují za velmi blízký nebo velmi přesný a jeden ho řadí nad verzi od Maison Alhambra. Jiní členové upozorňují, že neuvádí žádný kardamom ani jasmín a má blíž k Tuscan Leather, takže ho před koupí flakonu noste na kůži.
Velvet Oud, nebo Rare Carbon: který má blíž k Ombre Leather?
Člen fóra Fragrantiky, který vlastní oba, dává přednost Rare Carbon. Velvet Oud je levnější flakon, ale temnější a víc vedený oudem a chybí mu jasmín, kardamom a mech originálu.
Který klon se na papíře nejvíc blíží Ombre Leather?
Podle zveřejněných tónů má nejblíž Opulence Leather (dříve prodávaný jako Amber & Leather): uvádí kardamom, kůži, jasmín sambac, ambru, pačuli a mech, tedy stejných šest tónů jako originál. Majitelé píšou, že nejblíž má v dojezdu a na začátku je drsnější.
Jaký je rozdíl mezi Ombre Leather EDP a Ombre Leather Parfum?
Eau de parfum z roku 2018 je teplejší a kořenitější, s kardamomem, jasmínem, ambrou, mechem a pačuli kolem kůže. Pozdější Parfum přidává list fialky, cedr, kosatcový kořen a tabák a působí zeleněji a chladněji. Cuir Leather od Fragrance World sleduje spíš Parfum než eau de parfum.
Vycházejí klony Ombre Leather levněji v přepočtu na mililitr?
Flakony klonů stojí za ml méně než originál; ceny k datu najdete v tabulce. Chcete-li nosit originál bez celého flakonu, 3ml odstřik Ombre Leather stojí v 10ML 10,71 € a 10ml odstřik 27,81 €.
Vydrží Ombre Leather na mé kůži déle než jeho klony?
Nemůžeme slíbit, jak dlouho jakýkoli parfém vydrží na vaší kůži, a zkušenosti s klony se liší majitel od majitele: někteří členové Fragrantiky píšou, že se Know The Leather brzy stáhne k pleti. Než se rozhodnete, noste každý celý den.

Zdroje

  1. Ombre Leather (2018) by Tom Ford (Fragrantica)
  2. Ombre Leather vs Ombre Leather Parfum (Fragrantica)
  3. Rare Carbon by Afnan (Fragrantica)
  4. Afnan Rare Carbon and Ombre Leather, forum thread (Fragrantica)
  5. Which Ombre Leather clone, forum thread (Fragrantica)
  6. Amber & Leather by Maison Alhambra (Fragrantica)
  7. Velvet Oud by Lattafa (Fragrantica)
  8. Cuir Leather by Fragrance World (Fragrantica)
  9. Untethered by Alexandria Fragrances (house page)
  10. Shadow Leather by ALT. Fragrances (Fragrantica)
  11. LTH/03 Know The Leather by Zara (Parfumo)

Jak jsme srovnávali

Každá alternativa je seřazena podle toho, jak věrně sleduje tóny a základ vůně Ombre Leather, na základě uvedeném u ní v tabulce. Ceny v jiných obchodech jsou ověřené 27. září 2026 a často se mění; ceny 10ML na této stránce jsou aktuální.

10ML je nezávislý obchod, není spojen se značkou Tom Ford ani se značkami zde uvedených alternativ a žádná z nich ho nedoporučuje. Jejich názvy slouží jen k označení srovnávaných parfémů.

Noste ho týden, ne deset vteřin.

Designerové i niche parfémy v 10ml odstřicích, abyste s vůní mohli chvíli žít, než se rozhodnete.

Prohlédnout odstřiky

Zobrazit všechny průvodce