Tom Ford Ombre Leather dupe-ok 2026: 7 klón az eredetivel szemben

Hét Ombre Leather dupe kardamom, bőr, jázmin és moha szerint összevetve, azzal együtt, hol tér el mindegyik. Vagy viseld előbb az eredetit egy 3ml-es dekantban.

Ebben az útmutatóban

Röviden

Összességében a legjobb Tom Ford Ombre Leather dupe az Afnan Rare Carbon, amelyet a Fragrantica fórumán három tag, akinek megvan az eredeti, nagyon közelinek vagy nagyon pontosnak nevez. A Maison Alhambra Opulence Leather a leszáradásban áll a legközelebb, a Lattafa Velvet Oud pedig a legolcsóbb. Inkább az eredetit viselnéd? Az Ombre Leather 10ml-es dekantja 27,81 € a 10ML-nél.

7 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

A rangsor

  1. Rare CarbonÖsszességében a legjobb Afnan22,79 € 100ml
  2. Opulence LeatherA leszáradásban a legközelebbi Maison Alhambra29,90 € 100ml
  3. Velvet OudA legolcsóbb Lattafa18,19 € 100ml
  4. Cuir LeatherFrissebb változat Fragrance World25,00 € 100ml
  5. UntetheredPrémium alternatíva Alexandria Fragrances47,95 € 30ml
  6. Shadow LeatherSötétebb változat ALT. FragrancesNincs uniós ár
  7. LTH/03 Know The LeatherLágyabb változat ZaraNincs uniós ár

Inkább az eredetit választanád?

Ombre Leather

Tom FordAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,18 €–1,60 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

Három üveg halványkék háttéren: Tuscan Leather, Ombre Leather és African Leather

Milyen illatú az Ombre Leather?

Tom Ford Ombre Leather flakon
Az eredetiOmbre LeatherTom Ford

Az Ombre Leather a Tom Ford 2018-as Eau de Parfumja, és a közzétett piramisa rövid. Fent egyedül a kardamom áll, így az első percekben hűvös, zöld fűszer érződik, nem citrus. A szív bőr, átszőve sambac jázminnal: a virág puhán, bőrközelien tartja a bőrt, nem engedi nyersnek vagy kátrányosnak. Az alap ámbra, moha és pacsuli, amelyek földes, kissé nyirkos melegséget adnak neki, ahogy telnek az órák.

Tartsd észben ezt a hat illatjegyet. Az alábbi klónok többsége jól hozza a bőrt; abban különböznek, mennyit tartanak meg körülötte a kardamomból, a jázminból és a mohából.

Bőr, kardamom és jázmin nyersanyagként: illatjegyek ebből: Tom Ford Ombré Leather
A képen: bőr, kardamom és jázmin, illatjegyek ebből: Ombré Leather.

Melyik Ombre Leathert követik a klónok?

Még három parfüm viseli ezt a nevet, és több klón ezek egyikét követi, nem a 2018-as üveget. A későbbi Ombre Leather Parfum ibolyalevelet, cédrust, íriszgyökeret és dohányt sorol fel a bőr és a jázmin mellett; a Fragrantica összehasonlító cikke finomabbnak, zöldebbnek és hidegebbnek nevezi, az Eau de Parfumot pedig melegebbnek és fűszeresebbnek. A korábbi Private Blend, az Ombre Leather 16 egy Fragrantica-tag szerint már nem kapható. A legújabb, az Eau d'Ombre Leather könnyebb: gyömbér, koriander és vanília lágyítja benne a bőrt.

Az Ombre Leather család és a hozzájuk leginkább közelítő klónok
VáltozatIllatprofilLegközelebbi választás itt
Ombre Leather (2018)Meleg, fűszeres kardamom lágy bőrös jegyekkelOpulence Leather
Ombre Leather ParfumZöldebb és hűvösebb, ibolyalevéllel és cédrussalCuir Leather
Eau d'Ombre LeatherKönnyedebb, lágyabb bőrös illat vaníliávalA hét közül egyik sem

A 10ML a 2018-as Eau de Parfumot árulja, ezzel veti össze a klónokat ez az útmutató.

Ombre Leather-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Rare Carbon Afnan
Megnevezett forrás Forrás
22,79 € 100ml
0,23 €/ml
2A leszáradásban a legközelebbi Opulence Leather Maison Alhambra
Megnevezett forrás Forrás
29,90 € 100ml
0,30 €/ml
3A legolcsóbb Velvet Oud Lattafa
Megnevezett forrás Forrás
18,19 € 100ml
0,18 €/ml
4Frissebb változat Cuir Leather Fragrance World
Megnevezett forrás Forrás
25,00 € 100ml
0,25 €/ml
5Prémium alternatíva Untethered Alexandria Fragrances
Megnevezett forrás Forrás
47,95 € 30ml
1,60 €/ml
6Sötétebb változat Shadow Leather ALT. Fragrances
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
7Lágyabb változat LTH/03 Know The Leather Zara
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—

Üvegfotók: fragrantica.com, maisonalhambra-usa.com, lattafa.com, perfumenz.co.nz, alexandriafragrances.com, altfragrances.com, amazon.com

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontOmbre LeatherTom FordRare CarbonAfnan
Ár milliliterenként
3ml: 3,57 €/ml · 10ml: 2,78 €/ml · 30ml: 2,22 €/ml
0,23 €/ml
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
100ml-es üveg
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Üvegár egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.; szállítás nélkül
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) Ombre Leather parfümhöz hasonlítunk
  • Egy tag, akinek megvan a Tuscan Leather és az Ombré Leather mindkét változata, nagyon közelinek találja a Rare Carbont, és az árához képest az egyik legjobb klónnak tartja Afnan Rare Carbon and Ombré Leather, Fragrantica forum
  • Egy, az eredetit birtokló tag nagyon pontosnak tartja a Rare Carbont; egy másik tulajdonos nagyon közelinek találja, és az Amber & Leather fölé sorolja Which Ombré Leather clone, Fragrantica forum
  • Megoszlanak a tagok: egyesek az Ombré Leather vezető alternatívájának tartják, az EDP és a Parfum jegyeivel, mások nem éreznek benne kardamomot, és a végeredményt inkább a Tuscan Leatherhez közelebbinek találják Rare Carbon by Afnan, Fragrantica
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
Megnevezett forrás
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Kapható egy uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.
  • Ombre Leather vásárláskor olcsóbb (10,71 €, illetve 22,79 €).
  • Rare Carbon több parfümöt ad (100ml, illetve 3ml).
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) Ombre Leather illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb21,42 €0ml marad
  • 1 × 10ml27,81 €4ml marad
  • 1 × 30ml66,60 €24ml marad
  • Rare Carbon (Afnan): 1 × 100mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27., szállítás nélkül22,79 €94ml marad

Ennyi viselésnél a(z) Ombre Leather dekantjai olcsóbbak, mint Rare Carbon (21,42 €, illetve 22,79 €).

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 10,71 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél a(z) Ombre Leather dekantjai olcsóbbak, mint Rare Carbon (10,71 €, illetve 22,79 €).

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 171,72 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Rare Carbon olcsóbb, mint a(z) Ombre Leather dekantjai (22,79 €, illetve 171,72 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Ombré Leather alternatívák rangsora: 7 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: Afnan Rare CarbonA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: Ombré Leather. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

Összességében a legjobb: Rare Carbon

Afnan Rare Carbon flakon
Rare CarbonAfnanÖsszességében a legjobb

Az Afnan Rare Carbon az a klón, amelyet az Ombre Leather tulajdonosai a legtöbbet dicsérnek az alább idézett két Fragrantica-fórumszálban. Egy tag, akinek megvan a Tuscan Leather és mindkét Ombre Leather-változat, nagyon közelinek találja. Egy másik szálban az egyik tulajdonos nagyon pontosnak nevezi, egy másik nagyon közelinek tartja, és a Maison Alhambra változata elé rangsorolja. Osztozik a bőrben és az ámbrában, és ugyanott tart egy lágy virágos szívet.

A fő különbség: az illatjegylista nem az eredetié. A Rare Carbon szerecsendiót és fahéjat tesz oda, ahol az Ombre Leatherben kardamom van, rózsát és ibolyát a jázmin helyére, az alapja pedig oudból, cédrusból, vetiverből és szantálfából álló fás alap. A Fragrantica-adatlapján a tagok megosztottak: egyesek a vezető alternatívának tartják, az Eau de Parfum és a Parfum vonásaival, mások egyáltalán nem érzik benne a kardamomot, és inkább a Tuscan Leatherhez közelinek találják. Inkább ugyanazt a hangulatot várd tőle, mint ugyanazt a körvonalat.

Kinek való: annak, aki lágy bőrös illatot keres hűvös időre és estékre, szereti az Ombre Leather hangulatát, és nem bánja, ha gyümölcsösebb, fásabb úton jut el oda.

Alap: megnevezett külső forrás. A Rare Carbonról szóló fórumszál, a szál arról, melyik klónt válaszd, valamint a Fragrantica-adatlapján olvasható tagi hozzászólások mindkét oldalt bemutatják.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy tag, akinek megvan a Tuscan Leather és az Ombré Leather mindkét változata, nagyon közelinek találja a Rare Carbont, és az árához képest az egyik legjobb klónnak tartja Afnan Rare Carbon and Ombré Leather, Fragrantica forum
  2. Egy, az eredetit birtokló tag nagyon pontosnak tartja a Rare Carbont; egy másik tulajdonos nagyon közelinek találja, és az Amber & Leather fölé sorolja Which Ombré Leather clone, Fragrantica forum
  3. Megoszlanak a tagok: egyesek az Ombré Leather vezető alternatívájának tartják, az EDP és a Parfum jegyeivel, mások nem éreznek benne kardamomot, és a végeredményt inkább a Tuscan Leatherhez közelebbinek találják Rare Carbon by Afnan, Fragrantica

A leszáradásban a legközelebbi: Opulence Leather

Maison Alhambra Opulence Leather flakon
Opulence LeatherMaison AlhambraA leszáradásban a legközelebbi

A Maison Alhambra Opulence Leather először Amber & Leather néven került forgalomba, és sok bolt és fórumszál ma is a régi nevet használja. Papíron ez a legközelebbi választás itt: a felsorolt piramisa kardamommal indul, aztán bőr és sambac jázmin jön, végül ámbra, pacsuli és moha, vagyis ugyanaz a hat illatjegy, mint az Ombre Leatherben.

A fő különbség: a kidolgozása nyersebb. Az eredeti tulajdonosai szerint leszáradás után kerül a legközelebb, de érdesebb első perceket, édesebb ámbrát és több mohát írnak le. Egyesek szerint nagyjából fél óra után púderes, szintetikus íriszbe fordul.

Kinek való: annak, akinek az alap a legfontosabb, és aki hagy pihenni egy új üveget néhány hétig, mielőtt ítél. Őszi estéken ül a legjobban.

Alap: megnevezett külső forrás. A tulajdonosok hozzászólásai a Fragrantica-adatlapján, valamint egy tulajdonos a klónokról szóló fórumszálban, aki nagyon közelinek találja.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Az eredetit birtokló tagok az Amber & Leathert (amelyet most Opulence Leather néven árulnak) az egyik legközelebbi változatnak tartják, különösen a leszáradásban; mások szerint nagyjából fél óra után púderes, szintetikus íriszessé válik Amber & Leather by Maison Alhambra, Fragrantica
  2. Egy fórumtag, akinek megvan az eredeti, azt mondja, az Amber & Leather nagyon közel áll hozzá illatában Which Ombré Leather clone, Fragrantica forum

A legolcsóbb: Velvet Oud

Lattafa Velvet Oud flakon
Velvet OudLattafaA legolcsóbb

A Lattafa Velvet Oud a legolcsóbb üveg a táblázatban. A Fragrantica-listája bőr, oud, tömjén, ámbra, citrus, pézsma és fahéj, így a bőrben és az ámbrában osztozik, másban nem. Több tag szerint a Tuscan Leatherhez közelebb nyit, és leszáradás közben mozdul az Ombre Leather felé.

A fő különbség: sötétebb, inkább oud vezeti, gyümölcsös, bogyós éllel. Az eredetit ismerő Fragrantica-tagok hiányolják belőle a jázmint, a kardamomot és a mohát, egy fórumtag pedig, akinek a Velvet Oud és a Rare Carbon is megvan, a Rare Carbont választja.

Kinek való: első üvegnek, hogy kiderüljön, egyáltalán szereted-e a bőrös illatokat, hideg estékre. Kezeld ugyanabból a környékből való bőrös-oudos parfümként, ne az egész piramis pótlékaként.

Alap: megnevezett külső forrás. A Fragrantica-adatlap őrzi a megosztott tagi hozzászólásokat, a Velvet Oud vagy Rare Carbon szál pedig egy tulajdonos véleményét adja mindkettőről.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egyes tagok nagyon közelinek találják az Ombré Leatherhez; mások gyümölcsösebb oud illatnak tartják, amelyből hiányzik az eredeti jázminja, kardamomja és mohája Velvet Oud by Lattafa, Fragrantica
  2. Egy tag, akinek mindkettő megvan, a Velvet Oudot és a Rare Carbont is az Ombré Leather dupe-jának tartja, és a Rare Carbont részesíti előnyben Velvet Oud or Rare Carbon, Fragrantica forum
  3. Úgy írják le, hogy inkább a Tom Ford-féle Ombré vagy Tuscan Leather illatához áll közel, mint a többi oudos parfümhöz Lattafa Velvet Oud, Fragrantica forum

Frissebb változat: Cuir Leather

Fragrance World Cuir Leather flakon
Cuir LeatherFragrance WorldFrissebb változat

A Fragrance World Cuir Leather arról a stílusról kapta a nevét, amelyet követ. Több Fragrantica-tag az általuk kipróbált legközelebbi Ombre Leather-klónnak nevezi, és van, aki a Rare Carbonnál is jobban szereti. A sambac jázmint és a bőrt a középpontban tartja.

A fő különbség: inkább a későbbi Parfumot követi, mint a 2018-as Eau de Parfumot. A Fragrantica piramisa ibolyaleveleket, cédrust, liliomot, sambac jázmint, bőrt, fás jegyeket és dohányt sorol fel, így zöldebb és hűvösebb, a kardamomos-ámbrás melegség nélkül. Egyes boltok olyan listát közölnek, amely inkább a 2018-as parfümöt tükrözi, így lehet, hogy két kiadás létezik. Egy tag, aki a Parfum-kiadásról ír, halványnak találja a bőrt benne.

Kinek való: annak, akinek a Parfum-változat tetszett, vagy aki könnyebb bőrös illatot keres nappalra és enyhébb őszi időre.

Alap: megnevezett külső forrás. Tagi hozzászólások a Cuir Leather adatlapján és a külön Cuir Leather Parfum adatlapon, amely az Ombre Leather ihlette illatként írja le.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Több tag szerint ez a legközelebbi Ombré Leather-klón, amit próbáltak, és a Rare Carbonnál is jobban kedvelik; a Parfum kiadásról szóló egyik írás szerzője viszont halványnak és rövid életűnek találja a bőrjegyet Cuir Leather by Fragrance World, Fragrantica
  2. A Parfum kiadást az Ombré Leather ihlette illatként írják le, ibolyalevéllel, cédrussal, sambac jázminnal, bőrrel, fás jegyekkel és dohánnyal; ez a felsorolás inkább a 2021-es Parfumhoz áll közel, mint a 2018-as parfümhöz Cuir Leather Parfum by Fragrance World, Fragrantica

Prémium alternatíva: Untethered

Alexandria Fragrances Untethered flakon
UntetheredAlexandria FragrancesPrémium alternatíva

Az Alexandria Fragrances Untethered Extrait de Parfum, és a márka maga közli, hogy az Ombre Leather ihlette. A megadott piramisa szorosan követi az eredetit: kardamom és sáfrány, bőr és sambac jázmin, aztán ámbra, moha és pacsuli. Az árazott választások közül ennek a legmagasabb a milliliterenkénti ára, ezért kapta a prémium helyet.

A fő különbség: a sáfrány, és sokkal több füst. Egy Fragrantica-tag, akinek megvan az eredeti, füstösebbnek és tömjénesebbnek írja le az Untetheredet, amelyben a füst elfedi a jázmint. Az illatjegylista a márka saját közlése, nem független olvasat.

Kinek való: annak, aki az Ombre Leathert kissé túl udvariasnak találja, és nehezebb, füstösebb bőrt keres téli estékre.

Alap: megnevezett külső forrás. A márka termékoldala megadja az ihletet és az illatjegyeket; egy tag az Amber & Leather adatlapján veti össze.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A ház az Ombre Leather ihlette illatként mutatja be, és kardamomot, sáfrányt, bőrt, sambac jázmint, ámbrát, mohát és pacsulit sorol fel Untethered, Alexandria Fragrances
  2. Egy tag, akinek megvan az eredeti, az Untetheredet is Ombré Leather-dupe-ként említi; füstösebb és tömjénesebb, mint a Maison Alhambra Amber & Leather by Maison Alhambra, Fragrantica

Sötétebb változat: Shadow Leather

ALT. Fragrances Shadow Leather flakon
Shadow LeatherALT. FragrancesSötétebb változat

Az ALT. Fragrances Shadow Leathert a márka az Ombre Leather ihlette illatként mutatja be, a megadott illatjegyei pedig bőr, kardamom, jázmin, pacsuli és ámbra: az eredeti hatból öt.

A fő különbség: a Fragrantica-tagok nem értenek egyet abban, mennyire közeli. Az egyik nagyon hasonlónak találja, a másik szerint a bőr kevésbé hangsúlyos, az egész pedig zavarosabb és fásabb. Inkább sötétebb, földesebb bőrként olvasd, mint ragyogóként. A márka EU-s webshopjában mindkét méret elfogyott, amikor megnéztük, ezért a táblázatban nincs hozzá EU-s listaár.

Kinek való: annak, aki az Ombre Leather földes oldalát még tovább vinné, a hideg hónapok estéire.

Alap: megnevezett külső forrás. A márka termékoldala és a tagi hozzászólások a Fragrantica-adatlapján.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A ház az Ombré Leather ihlette illatként mutatja be, és bőrt, kardamomot, jázmint, pacsulit és ámbrát sorol fel Shadow Leather, ALT. Fragrances
  2. Az egyik tag nagyon hasonlónak találja az Ombré Leatherhez; egy másik szerint a bőrjegy kevésbé hangsúlyos, és az egész illat túlságosan eltér tőle Shadow Leather by ALT. Fragrances, Fragrantica

Lágyabb változat: LTH/03 Know The Leather

Zara LTH/03 Know The Leather flakon
LTH/03 Know The LeatherZaraLágyabb változat

A Zara Know The Leather a könnyed választás. Több Fragrantica-tag egyértelműen az Ombre Leather egy változatának tartja, a Parfumo hasonló parfümöket mutató blokkja pedig a Tuscan Leather és az Ombre Leather Parfum mellett sorolja fel az Ombre Leathert. Bőrben, ámbrában és pacsuliban osztozik vele.

A fő különbség: írisz, virágok, vanília és fás jegyek lépnek a kardamom és a jázmin helyére, így simább és púderesebb. Egyes tagok szerint korán bőrillattá halkul. A Parfumo-tagok megosztottak: az egyik frissebb változatnak nevezi szintetikus leszáradással, a másik szerint messze van az Ombre Leathertől. Úgy tűnik, a Zara üzleteiből is eltűnt; nem találtunk aktuális EU-s adatlapot, ezért a táblázatban nincs ára.

Kinek való: annak, aki csendes, lágy bőrös illatot keres az irodába, ha még talál üveget.

Alap: megnevezett külső forrás. Tagi hozzászólások a Fragrantica-adatlapján és a Parfumo-oldalán.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Több tag szerint ez az Ombré Leather egyértelmű megidézése alacsony áron; mások azt mondják, hamar bőrközeli illattá halványul LTH/03 Know The Leather by Zara, Fragrantica
  2. A Parfumo hasonló illatokat felsoroló blokkja az Ombré Leather Parfumot, a Tuscan Leathert és az Ombré Leathert sorolja fel; az egyik tag frissebb változatnak tartja, szintetikus lecsengéssel, egy másik viszont távolinak érzi az Ombré Leathertől LTH/03 Know The Leather by Zara, Parfumo

Eredeti alternatívák a kínálatunkból

Eredeti bőrös parfümök, amelyek az Ombre Leather hangulatát hordozzák, mindegyik 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es dekantként.

  1. Tom Ford

    Tuscan Leather

    Bőr, jázmin és olibanum ámbrán, fás jegyeken és velúron, málnás, sáfrányos és kakukkfüves nyitással.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Memo Paris

    African Leather

    Kardamom, bőr és pacsuli köménnyel, sáfránnyal, ouddal és vetiverrel: szárazabb és fűszeresebb.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. BDK Parfums

    Vanille Leather

    Jázmin, narancsvirág és tubarózsa bőrön, pacsulin, vanílián és benzoinon.

    3ml · 10ml · 30ml

Ombre Leather 10ml-es dekantban vagy egy klón?

27,81 € áron a 10ML az eredeti üvegből tölt neked egy 10ml-es Ombre Leather dekantot: ez nagyjából 200 fújás, elég a mindennapi viselethez októbertől december elejéig. A táblázat négy 100ml-es klónüvege egyenként nagyjából ugyanennyibe vagy kevesebbe kerül, így milliliterre vetítve a klónok jóval olcsóbbak, és a dátumozott táblázat megmutatja, mennyivel.

A különbségért pontosan azt kapod, amin a klónok vitatkoznak: a kardamomot a nyitásban és a jázmint, amely puhán tartja a bőrt. Ha hetente egyszer-kétszer viselsz bőrös illatot, az eredeti egy 10ml-es dekantja egy egész telen átvisz. Ha minden nap bőrös illatot szeretnél a csuklódon, egy klónüvegnek több értelme van; tarts meg egy 3ml-es Ombre Leather dekantot mércének, hogy válassz közülük.

Amit minden klón elhibáz

Ha egymás mellé teszed az illatjegylistákat, kirajzolódik egy minta. Szinte minden klón megtartja a bőrt és az ámbrát. A két illatjegy, amely a leggyakrabban kimarad, a kardamom és a jázmin, pedig éppen ezektől lesz az Ombre Leather hűvös és hajlékony, nem füstös vagy édes.

Azok a klónok, amelyek mindkettőt megtartják, az Opulence Leather, az Untethered és a Shadow Leather, inkább a simaságot veszítik el: tulajdonosaik nyersebbnek, füstösebbnek vagy zavarosabbnak írják le őket. A sima hatású klónok, például a Rare Carbon és a Know The Leather, más anyagokkal érik el ezt: rózsával, ibolyával, írisszel és fás jegyekkel. A másik minta a gyümölcs. A Rare Carbon és a Velvet Oud is bogyós jegyet kap, ami a Tuscan Leather, a Tom Ford régebbi bőrös illata felé húzza őket. Az Ombre Leather vs Tuscan Leather útmutatónk illatjegyről illatjegyre veti össze a kettőt.

Hogyan tesztelj egy dupe-ot

Bőrös illatot rossz ötlet tesztcsíkon megítélni. A kardamom vagy a bogyók első percei hangosak a papíron, a moha és a pacsuli pedig csak a bőrön, órákkal később mutatkozik meg.

  1. Előbb ismerd meg az eredetit. Viselj néhány napig egy 3ml-es Ombre Leathert, hogy tudd, mit csinál rajtad az alapja.
  2. A klónt egy másik napon viseld, ugyanazon a csuklón, és szagold meg reggeli után, délután és este. A hőség, az időjárás és a bőröd is változtat egy parfümön.
  3. Egy új üveget hagyj pihenni két-három hétig, mielőtt döntesz. Főleg az Opulence Leather tulajdonosai mondják, hogy a nyitása lecsillapodik.
  4. A leszáradást ítéld meg. Késő délután kérdezd meg magadtól, érzel-e még jázmint a bőr mellett, vagy csak ámbrát és fát.

Ha a klónok nem győznek meg, három eredeti parfüm ugyanezt a bőrös hangulatot hozza ugyanezekben a méretekben. A Tom Ford Tuscan Leather bőrt és jázmint tesz ámbrára és velúrra, fent málnával, sáfránnyal és kakukkfűvel. A Memo Paris African Leather a kardamomban, a bőrben és a pacsuliban osztozik, szárazabb, fűszeresebb keverékben köménnyel, sáfránnyal és ouddal. A BDK Parfums Vanille Leather jázmint párosít bőrrel és pacsulival, vaníliával és benzoinnal édesebbre hangolva. A tágabb képhez nézd meg a legjobb Tom Ford parfümöket, a jázmin illatjegyet és az útmutatónkat arról, mi az a parfümdekant.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Kipróbálhatom 3ml-es dekantban az Ombre Leathert, mielőtt klónt választok?
A 10ML az Ombre Leathert 3ml-es, 10ml-es és 30ml-es dekantban árulja, az eredeti üvegből töltve, 10,71 €-tól. Egy 3ml nagyjából 60 fújás, elég ahhoz, hogy néhány napig viseld, és összevesd egy klónnal.
Melyik Tom Ford Ombre Leather-dupe áll a rangsorunk élén?
Az útmutatóban összességében az Afnan Rare Carbon a legjobb választás, mert a Fragrantica fórumán három tag, akinek megvan az eredeti, nagyon közelinek vagy nagyon pontosnak nevezi. Az illatjegylistája eltér az Ombre Leatherétől, és néhány Fragrantica-tag a Tuscan Leatherhez érzi közelebb; a Maison Alhambra Opulence Leather szorosabban követi az eredeti illatjegyeit.
Mit mondanak az eredeti parfüm tulajdonosai az Afnan Rare Carbonról?
A Fragrantica fórumán az eredeti három tulajdonosa nagyon közelinek vagy nagyon pontosnak nevezi, és egyikük a Maison Alhambra változata elé rangsorolja. Más tagok rámutatnak, hogy nem sorol fel kardamomot és jázmint, és a Tuscan Leatherhez áll közelebb, ezért viseld a bőrödön, mielőtt üveget veszel.
Velvet Oud vagy Rare Carbon: melyik áll közelebb az Ombre Leatherhez?
Egy Fragrantica-fórumtag, akinek mindkettő megvan, a Rare Carbont részesíti előnyben. A Velvet Oud a kedvezőbb árú üveg, de sötétebb, jobban az oud viszi, és hiányzik belőle az eredeti jázmin, kardamom és moha.
Melyik klón áll papíron a legközelebb az Ombre Leatherhez?
A közzétett illatjegyek alapján az Opulence Leather (korábban Amber & Leather néven árulták) a legközelebbi: kardamomot, bőrt, sambac jázmint, ámbrát, pacsulit és mohát sorol fel, ugyanazt a hat jegyet, mint az eredeti. Tulajdonosai szerint a leszáradásban jut a legközelebb, az elején viszont nyersebb.
Mi a különbség az Ombre Leather EDP és az Ombre Leather Parfum között?
A 2018-as eau de parfum melegebb és fűszeresebb, a bőrt kardamom, jázmin, ámbra, moha és pacsuli veszi körül. A későbbi Parfum ibolyalevelet, cédrust, íriszgyökeret és dohányt tesz hozzá, és zöldebbnek, hűvösebbnek hat. A Fragrance World Cuir Leather inkább a Parfumot követi, mint az eau de parfumot.
Kevesebbe kerülnek milliliterenként az Ombre Leather klónjai?
A klónok üvegei milliliterenként kevesebbe kerülnek, mint az eredeti; a dátumozott árakat a táblázatban találod. Ha teljes üveg nélkül viselnéd az eredetit, a 10ML-nél az Ombre Leather 3ml-es dekantja 10,71 €, a 10ml-es dekantja pedig 27,81 €.
Tovább tart az Ombre Leather a bőrömön, mint a klónjai?
Nem tudjuk megígérni, meddig marad meg egy parfüm a bőrödön, és a klónokról szóló beszámolók tulajdonosonként eltérnek: egyes Fragrantica-tagok szerint a Know The Leather korán bőrillattá halványul. Mindegyiket viseld egy teljes napig, mielőtt döntesz.

Források

  1. Ombre Leather (2018) by Tom Ford (Fragrantica)
  2. Ombre Leather vs Ombre Leather Parfum (Fragrantica)
  3. Rare Carbon by Afnan (Fragrantica)
  4. Afnan Rare Carbon and Ombre Leather, forum thread (Fragrantica)
  5. Which Ombre Leather clone, forum thread (Fragrantica)
  6. Amber & Leather by Maison Alhambra (Fragrantica)
  7. Velvet Oud by Lattafa (Fragrantica)
  8. Cuir Leather by Fragrance World (Fragrantica)
  9. Untethered by Alexandria Fragrances (house page)
  10. Shadow Leather by ALT. Fragrances (Fragrantica)
  11. LTH/03 Know The Leather by Zara (Parfumo)

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Ombre Leather illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 27., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Tom Ford márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat

Összes parfümútmutató