Creed Love in White for Summer
- Autentisk original parfume
- Prøv, før du køber hele flasken
- Klar til rejsen 3ml, 10ml, 30ml
- Langtidsholdende duft
Love in White for Summer by Creed opens bright and floral, Bulgarian rose and magnolia lifted by Calabrian bergamot. The base carries jasmine, apple, ambergris and sandalwood together, giving the drydown a soft, clean calm with a thread of fresh apple running through it. Launched in 2018, both men and women pick it up, looking for a summer floral that never turns syrupy. Summer is the only season voters name for it, worn from daylight hours into the early evening. The longevity vote leans moderate. The sillage vote leans moderate too, staying close rather than filling a room. A 3ml decant is enough to carry it through a run of warm days before deciding on more.
Sendes på højst 1 hverdagFri fragt i EUFri fragt til
Start et discovery set med Love in White for Summer
Love in White for Summer fylder det første glas. Vælg 3 mere i 3 ml: den billigste er gratis, og på din første ordre lægger vi en 5. til som gave fra os.
Sælger hurtigt ud
På grund af høj efterspørgsel er mængderne begrænsede.
Prøv den uden bekymringer. Hvis duften ikke er noget for dig, så sig det til os inden for 30 dage, så refunderer vi din ordre.*
50.000+ duftelskere og flere kommer til
- Mærke
- Creed
- Duftprofil
- Unisex
- Lanceret
- Decant-størrelser
- 3ml, 10ml, 30ml
Vi sender i hele EU. Fri fragt fra 75,00 €. Returnering accepteres inden for 30 dage efter levering.
Creed Love in White for Summer, time for time
Sådan åbner den, falder til ro og bliver hængende på huden.
Hvad brugerne siger
Stemmer fra duftfællesskaber, de mest stemte svar først.
Varighed
Flest stemmer: 38 %Moderat
Sillage
Flest stemmer: 41 %Moderat
Årstid
Flest stemmer: 56 %Sommer
Tidspunkt på dagen
Flest stemmer: 36 %Dagtimer
Se alle stemmerSkjul stemmer
Varighed, 250 stemmer
- Meget svag6 %16 stemmer
- Svag15 %37 stemmer
- Moderat (Flest stemmer)38 %96 stemmer
- Langtidsholdende32 %80 stemmer
- Evig8 %21 stemmer
Sillage, 250 stemmer
- Intim13 %33 stemmer
- Moderat (Flest stemmer)41 %103 stemmer
- Kraftig35 %87 stemmer
- Enorm11 %27 stemmer
Årstid, 250 stemmer
- Forår28 %71 stemmer
- Sommer (Flest stemmer)56 %141 stemmer
- Efterår11 %27 stemmer
- Vinter4 %11 stemmer
Tidspunkt på dagen, 250 stemmer
- Dagtimer (Flest stemmer)36 %90 stemmer
- Kontor16 %40 stemmer
- Aften30 %75 stemmer
- Aften i byen18 %45 stemmer
Hvilken størrelse passer til dig?
Alle størrelser er fyldt fra den samme originale flaske.
Elsket af 50.000+
Hvorfor duftelskere prøver den hos os, før de køber flasken.
10ML mod et blindkøb
Hvad en decant giver dig, som en flaske købt uden at dufte til den ikke kan.
Hvis du kan lide Creed Love in White for Summer
Parfumer, der deler dens mest karakteristiske noter.
- Spar 36 %
Deler Magnolia · Æble
Deler Magnolia · Bulgarsk rose
Deler Ambra · Jasmin
- Spar 36 %
Deler Æble · Bulgarsk rose
Deler Magnolia · Ambra
Deler Æble · Jasmin
Deler Magnolia · Bulgarsk rose
- Kundefavorit
Deler Æble · Jasmin
Læg den i lag med
Creed Love in White for Summer + en af disse
Tilføjer Moskus · Vanilje
- Sælger hurtigt ud
Tilføjer Solbær · Moskus
Tilføjer Moskus · Amber
Tilføjer Vanilje · Mandarin
Mere fra Creed
- Sælger hurtigt ud
- Spar 35 %
- Spar 38 %
Ofte stillede spørgsmål
Hvordan dufter Creed Love in White for Summer?
Creed Love in White for Summer åbner med Bulgarsk rose, Bergamot fra Calabrien og Magnolia. I dry-down ender den på Ambra, Æble, Jasmin og Sandeltræ.
Holder Creed Love in White for Summer længe?
Kunder i duftfællesskaber vurderer oftest dens varighed som moderat (38 % af stemmerne), og 40 % vurderer den langtidsholdende eller evig. De vurderer oftest dens sillage som moderat (41 % af stemmerne). Hvor længe den holder på dig, afhænger også af din hud og af, hvor meget du sprayer på.
Er Creed Love in White for Summer god til sommer?
Kunder i duftfællesskaber vurderer den som en sommerduft: sommer er dens mest stemte årstid, og sommer får 56 % af årstidsstemmerne.
Er Creed Love in White for Summer god til vinteren?
Medlemmer af parfumefællesskaber vælger den sjældent til vinteren: kun 4 % af stemmerne om årstid går til vinteren.
Er Creed Love in White for Summer til dag eller nat?
Kunder i duftfællesskaber bærer den lige så meget dag som nat: 52 % af stemmerne om tidspunkt er for dagtimer eller kontor, 48 % for aftener og nætter i byen.
Kan jeg bruge Creed Love in White for Summer på kontoret?
Medlemmer af parfumefællesskaber vælger den sjældent til kontoret: kun 16 % af stemmerne om tidspunkt går til kontoret.
Hvem står bag Creed Love in White for Summer?
Love in White for Summer er lavet af Creed. Den blev lanceret i 2018.
Hvor længe rækker en 10ml-decant af Creed Love in White for Summer?
En 10ml-decant af Creed Love in White for Summer rummer omkring 200 pust, cirka 67 dages brug. 3ml-decanten rummer omkring 60 pust, cirka 20 dage. 30ml-decanten rummer omkring 600 pust, cirka 200 dage.
Hvilke andre parfumer fra Creed kan jeg prøve?
Ud over Creed Love in White for Summer har 10ML Aventus, Green Irish Tweed og Silver Mountain Water fra Creed, alle fyldt fra den originale flaske.
Er denne decant af Creed Love in White for Summer den originale parfume?
Ja. Hver decant af Creed Love in White for Summer fyldes i hånden fra en original flaske fra Creed, uden at noget er tilsat eller fortyndet, så den åbner sig, udvikler sig og holder på huden ligesom flasken. Vi sælger kun ægte originaler.
Hvad er en decant?
En lille mængde af en parfume, taget fra den originale flaske og fyldt i en rejseforstøver. Du får den ægte duft i en størrelse, så du kan leve med den i flere dage, før du beslutter dig for den hele flaske.
Hvordan fungerer pengene-tilbage-garantien?
Hvis en duft ikke passer til dig, så kontakt os inden for 30 dage efter, den er ankommet, så arrangerer vi en refusion. Der gælder vilkår. Se vores refusionspolitik.







