Delina dupe-ok 2026: 7 klón az eredetivel szemben

Hét Parfums de Marly Delina dupe illatjegyek szerint összevetve, azzal együtt, hol tér el mindegyik az eredetitől. Vagy viseld előbb az igazi Delinát egy 3ml-es dekantban.

Ebben az útmutatóban

Röviden

Összességében a legjobb Delina dupe a Maison Alhambra Delilah Pour Femme: a Fragrantica fórumozói nagyon közelinek tartják, és egy tag, akinek mindkettő megvan, csak könnyebbnek és kevésbé fanyarnak érzi. A leszáradásban az Alexandria Fragrances Lady Diana a legjobb választás, a Zimaya Fatima Pink üvege pedig a legolcsóbb. Inkább az eredetit viselnéd? A Delina 10ml-es dekantja 44,01 € a 10ML-nél.

7 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

A rangsor

  1. Delilah Pour FemmeÖsszességében a legjobb Maison Alhambra37,34 € 100ml
  2. Lady DianaA leszáradásban a legközelebbi Alexandria Fragrances112,95 € 100ml
  3. Fatima PinkA legolcsóbb Zimaya31,90 € 100ml
  4. Pink RoseFrissebb változat Montagne ParfumsNincs uniós ár
  5. Arte Bellissimo RomanticSötétebb változat Orientica60,90 € 75ml
  6. An Equestrian Series DellaLágyabb változat French Avenue32,91 € 100ml
  7. Rose 01Prémium alternatíva Swiss Arabian63,90 € 50ml

Inkább az eredetit választanád?

Delina

Parfums de MarlyAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,32 €–1,28 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

Három üveg halványkék háttéren: Delina Exclusif, Delina és Delina La Rosée

Milyen illatú a Delina?

Parfums de Marly Delina flakon
Az eredetiDelinaParfums de Marly

A Delina 2017-es Parfums de Marly parfüm, amelyet a ház gyümölcsös-virágos rózsaillatként tart számon. Fanyarul és ragyogóan nyit: licsi és rebarbara, bergamottal megemelve, alatta egy csipet szerecsendióval. A szív török rózsa és bazsarózsa, amelyet a pézsma és a vanília már korán lágyít, ezért sosem marad sokáig zöld, harmatos rózsa. Az alap a súlycsoportjához képest könnyű marad: cashmeran, tömjén, cédrus és haiti vetiver adja, így a leszáradás tiszta és kissé púderes, nem édes. Az egész ív rózsaszín, csiszolt és könnyen felismerhető, és éppen ezért próbálta követni annyi más parfümház. Illatjegyről illatjegyre haladó útmutatónk, a Delina vs Valaya, mélyebben is bemutatja az eredetit.

A rebarbara többet számít, mint amit a piramisban elfoglalt helye sejtet. Ez adja a Delinának azt a savanykás élt, amely megakadályozza, hogy a licsi és a rózsa cukorkába forduljon, és a klónok éppen ezt az illatjegyet változtatják meg a leggyakrabban: egyesekben élesebb, másokból hiányzik.

Licsi, rózsa és rebarbara nyersanyagként: illatjegyek ebből: Parfums de Marly Delina
A képen: licsi, rózsa és rebarbara, illatjegyek ebből: Delina.

Delina, Delina Exclusif és Delina La Rosée

A ház még két parfümöt épített ugyanerre a rózsára. A 2018-as Delina Exclusif az esti változat: a licsi mellé körte és grapefruit társul, a török rózsa mellett pedig oud és tömjén ül vanílián, ámbrán és fás jegyeken. A 2021-es Delina La Rosée az ellenkező irányba megy: vizes jegyekkel, bazsarózsával és fehér pézsmával harmatos, reggeli rózsát ad.

A három Delina és az útmutató legközelebbi illata
VáltozatIllatjegyekLegközelebbi illat az útmutatóban
DelinaFanyar licsi és rebarbara, rózsa, tiszta pézsmás fás jegyekDelilah Pour Femme
Delina ExclusifSötétebb, ámbrás rózsa oud- és tömjénjegyekkelArte Bellissimo Romantic
Delina La RoséeVízies, harmatos rózsa fehér pézsmávalEgyik sem a hét közül; más klónok ezt célozzák meg

Több klón valahol az első kettő között landol, ezt érdemes tudni, ha megvan az Exclusif, és az eredetit túl könnyűnek érzed.

Delina-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Delilah Pour Femme Maison Alhambra
Megnevezett forrás Forrás
37,34 € 100ml
0,37 €/ml
2A leszáradásban a legközelebbi Lady Diana Alexandria Fragrances
Megnevezett forrás Forrás
112,95 € 100ml
1,13 €/ml
3A legolcsóbb Fatima Pink Zimaya
Megnevezett forrás Forrás
31,90 € 100ml
0,32 €/ml
4Frissebb változat Pink Rose Montagne Parfums
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
5Sötétebb változat Arte Bellissimo Romantic Orientica
Megnevezett forrás Forrás
60,90 € 75ml
0,81 €/ml
6Lágyabb változat An Equestrian Series Della French Avenue
Közzétett illatjegyek Forrás
32,91 € 100ml
0,33 €/ml
7Prémium alternatíva Rose 01 Swiss Arabian
Megnevezett forrás Forrás
63,90 € 50ml
1,28 €/ml

Üvegfotók: frencharabianperfume.com, alexandriafragrances.com, lamilas.com.au, montagneparfums.com, orientica.co.uk, frenchavenue.com, at.swissarabian.com

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontDelinaParfums de MarlyDelilah Pour FemmeMaison Alhambra
Ár milliliterenként
3ml: 5,37 €/ml · 10ml: 4,40 €/ml · 30ml: 3,51 €/ml
0,37 €/ml
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
100ml-es üveg
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Üvegár egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.; szállítás nélkül
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) Delina parfümhöz hasonlítunk
  • Egy fórumtag nagyon közelinek érzi a Delilah-t a Delinához: a nyitányban kissé ütősebbnek, a lecsengését pedig nagyon hasonlónak találja; egy másik szerint a Delina és a Delina Exclusif között helyezkedik el Delina dupes, Fragrantica forum
  • Egy tag, akinek mindkettő megvan, nagyon hasonlónak, de könnyedebbnek, kevésbé fanyarnak és kissé púderesnek érzi a Delilah-t Swiss Arabian Rose 01 and Delina, Fragrantica forum
  • Több tag is a Delilah-t ajánlja a Delina helyett; egyikük szerint az áráért tisztességes, de nem pontos megfelelő Closest Delina dupe, Fragrantica forum
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
Megnevezett forrás
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Kapható egy uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.
  • Delina vásárláskor olcsóbb (16,11 €, illetve 37,34 €).
  • Delilah Pour Femme több parfümöt ad (100ml, illetve 3ml).
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) Delina illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb32,22 €0ml marad
  • 1 × 10ml44,01 €4ml marad
  • 1 × 30ml105,30 €24ml marad
  • Delilah Pour Femme (Maison Alhambra): 1 × 100mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27., szállítás nélkül37,34 €94ml marad

Ennyi viselésnél a(z) Delina dekantjai olcsóbbak, mint Delilah Pour Femme (32,22 €, illetve 37,34 €).

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 16,11 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél a(z) Delina dekantjai olcsóbbak, mint Delilah Pour Femme (16,11 €, illetve 37,34 €).

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 270,72 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Delilah Pour Femme olcsóbb, mint a(z) Delina dekantjai (37,34 €, illetve 270,72 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Delina alternatívák rangsora: 7 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: Maison Alhambra Delilah Pour FemmeA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: Delina. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

Összességében a legjobb: Delilah Pour Femme

Maison Alhambra Delilah Pour Femme flakon
Delilah Pour FemmeMaison AlhambraÖsszességében a legjobb

A Maison Alhambra Delilah Pour Femme az első pillanattól a Delina sorrendjét követi: fent rebarbara, licsi és bergamott, aztán rózsa és bazsarózsa, végül lágy, pézsmás alap. Az alább idézett mindhárom Fragrantica-fórumszálban ajánlják, amely Delina-alternatívákról szól.

A fő különbség: könnyebb és kicsit kevésbé fanyar. Egy fórumozó, akinek mindkettő megvan, könnyebben viselhetőnek és enyhén púderesnek tartja, egy másik szerint a Delina és a Delina Exclusif között helyezkedik el. Egy tag úgy foglalja össze, hogy az árához képest jó, de nem pontos, egy másik pedig az első percekben erőteljesebbnek érzi, mielőtt leülepszik.

Kinek való: annak, aki a Delina ötletét mindennapi tavaszi és nyári illatként szeretné, és bátran viselné az irodában is, nem tartogatná alkalmakra.

Alap: megnevezett külső forrás. Három Fragrantica-fórumszál részletezi az összevetéseket: a Delina dupe-okról, a Rose 01 és a Delina összevetéséről és a Delinához legközelebb álló dupe-ról szóló.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy fórumtag nagyon közelinek érzi a Delilah-t a Delinához: a nyitányban kissé ütősebbnek, a lecsengését pedig nagyon hasonlónak találja; egy másik szerint a Delina és a Delina Exclusif között helyezkedik el Delina dupes, Fragrantica forum
  2. Egy tag, akinek mindkettő megvan, nagyon hasonlónak, de könnyedebbnek, kevésbé fanyarnak és kissé púderesnek érzi a Delilah-t Swiss Arabian Rose 01 and Delina, Fragrantica forum
  3. Több tag is a Delilah-t ajánlja a Delina helyett; egyikük szerint az áráért tisztességes, de nem pontos megfelelő Closest Delina dupe, Fragrantica forum

A leszáradásban a legközelebbi: Lady Diana

Alexandria Fragrances Lady Diana flakon
Lady DianaAlexandria FragrancesA leszáradásban a legközelebbi

Az Alexandria Fragrances Lady Dianát a ház a Delina ihlette illatként árulja, és a közzétett listája a Delina listája: licsi, rebarbara, bergamott és szerecsendió, török rózsa és bazsarózsa, aztán cashmeran, cédrus, vetiver, vanília és tömjén. Papíron ennek a legteljesebb az átfedése az összes választás közül, az alapot is beleértve.

A fő különbség: az első félóra. Egy részletes Parfumo-beszámoló szerzője mindkettőt viselte, egyiket az egyik, másikat a másik karján: szerinte a Delinában az elején erősebb a rebarbara, a Lady Diana pedig a szerecsendiótól kicsit fűszeresebb, aztán a nap előrehaladtával alig tudja megkülönböztetni őket. A Fragranticán egy tag, akinek mindkettő megvan, az eredetit simábbnak, lágyabb, kasmíros érzetűnek tartja, mások édesebbnek érzik a klónt, egy tag pedig nagyon különbözőnek találja a kettőt. A ház extrait koncentrációban árulja, és ez a táblázat legdrágább üvege.

Kinek való: annak, akinek az a legfontosabb, milyen a Delina illata délután, és hajlandó többet fizetni egy olyan klónért, amely megtartja a fás, pézsmás lezárást.

Alap: megnevezett külső forrás. A Parfumo-oldala hasonló illatúként sorolja fel a Delinát, és ott olvasható a két karon végzett összevetés is; a Fragrantica-oldala tartalmazza az illatjegyek listáját és az eltérő véleményeket.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo „hasonló parfümök” listája a Delinát nevezi meg; egy mindkettőről szóló részletes írás szerint, amikor egy-egy illatot külön karon viseltek, a Delina rebarbarája erősebben érződött az elején, a Lady Diana pedig kissé fűszeresebb volt, később viszont nehéz volt megkülönböztetni őket Lady Diana by Alexandria Fragrances, Parfumo
  2. Felsorolja a Delina jegyeit; a látogatók „akik ezt kedvelik, ezt is kedvelik” listáján a Delina az első; az egyik, mindkettőt birtokló tulajdonos szerint az eredeti simább, lágyabb kasmírérzettel, mások szerint a klón édesebb, egy tag pedig nagyon különbözőnek találja őket Lady Diana by Alexandria Fragrances, Fragrantica
  3. A ház szerint a Lady Diana a Delina ihletésére készült Lady Diana, Alexandria Fragrances

A legolcsóbb: Fatima Pink

Zimaya Fatima Pink flakon
Fatima PinkZimayaA legolcsóbb

A Zimaya Fatima Pink rebarbarában, bergamottban, szerecsendióban, rózsában, pézsmában, vaníliában és vetiverben osztozik a Delinával. Egy Parfumo-tag, aki együtt viselte a kettőt, alig tudta megkülönböztetni őket, a Fatimát kicsit gyümölcsösebbnek és licsisebbnek érezte.

A fő különbség: a gyümölcs a citrusok felé hajlik. A Fragrantica-oldala fent grapefruittal, a szívben jázminnal egészíti ki, és az ottani tagok gyümölcsösebb, citrusosabb rózsát írnak le; egy tag, akinek mindkettő megvan, olyan zöld, aromás élt vesz észre, amely a Delinában nincs meg, egy másik pedig inkább unokatestvérnek, mint párnak nevezi. Vásárláskor nézd meg a címkét: az egyik kínálatban eau de parfumként árulják, a Fragrantica-oldalán viszont extrait üveg látható.

Kinek való: annak, aki most ismerkedik ezzel a rózsastílussal, és alacsony árral kezdene, valamint meleg napokra, amikor a rózsaszín rózsa ötletére ráfér egy kis frissesség.

Alap: megnevezett külső forrás. A Fragrantica-adatlap a Delinát a látogatók által szintén kedvelt parfümök közé sorolja; a Parfumo-beszámoló a kettő együttes viseléséről szól.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Rebarbarát, bergamottot, grapefruitot és szerecsendiót sorol fel, majd rózsát és jázmint, végül pézsmát, vaníliát, vetivert és szürke ámbrát; a látogatók „akik ezt kedvelik, ezt is kedvelik” listáján szerepel a Delina; a tagok gyümölcsösebb, citrusosabb változatnak tartják, egyikük zöldes élét emeli ki, egy másik pedig inkább rokonnak, mint pontos megfelelőnek nevezi Fatima Pink by Zimaya, Fragrantica
  2. Egy tag, aki egyszerre viselte mindkettőt, nehezen tudta megkülönböztetni őket; szerinte a Fatima kissé gyümölcsösebb, és erősebben érezni benne a licsit Fatima by Zimaya, member write-up (Parfumo)

Frissebb változat: Pink Rose

Montagne Parfums Pink Rose flakon
Pink RoseMontagne ParfumsFrissebb változat

A Montagne Parfums Pink Rose-t a ház a Delina ihlette illatként árulja, és szinte egyező listát közöl: bergamott, licsi, szerecsendió és rebarbara, aztán török rózsa, tömjén, cédrus és vetiver, végül cashmeran, pézsma és vanília.

A fő különbség: ragyogóbb a nyitás. Az egyetlen részletes Parfumo-beszámoló, amely mindkettőről szól, a Pink Rose-t eleinte citrusosabbnak érzi, szinte grapefruitos szikrával, és hiányzik belőle a Delina finom púderessége. A tag szerint leszáradás közben közelebb került a Delinához.

Kinek való: annak, aki a Delinát kicsit lágynak vagy púderesnek érzi, és ropogósabb kezdést szeretne, tavaszi és nyári napokra. Főleg az Egyesült Államokban árulják, EU-s listaárat nem találtunk.

Alap: megnevezett külső forrás. A Parfumo-oldala hasonló illatúként sorolja fel a Delinát, és ott olvasható a beszámoló is; a ház oldala nevezi meg az ihletet.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo hasonló parfümök listáján a Delina szerepel; a mindkettőről szóló részletes írás szerzője szerint a Pink Rose nyitánya citrusosabb, a leszáradásban közelebb áll a Delinához, és hiányzik belőle annak könnyed púderessége Pink Rose by Montagne Parfums, Parfumo
  2. A ház a Pink Rose-t a Delina ihlette illatként árulja Pink Rose, Montagne Parfums

Sötétebb változat: Arte Bellissimo Romantic

Orientica Arte Bellissimo Romantic flakon
Arte Bellissimo RomanticOrienticaSötétebb változat

Az Orientica Arte Bellissimo Romantic szerecsendióban, bergamottban, rózsában, bazsarózsában, pézsmában és vetiverben osztozik a Delinával, és a Fragrantica látogatói által szintén kedvelt parfümök listáján a Delina áll az élen.

A fő különbség: melegebb az alap. Ahol a Delina cashmerannal és cédrussal zár, ez benzoint és ámbrát sorol fel, a szívben ibolyával, a licsi és a rebarbara helyett pedig barackvirággal és grapefruittal. Több Fragrantica-tag a Delina és a Delina Exclusif közé helyezi; néhányan, akiknek mindkettő megvan, kevésbé kifinomultnak vagy púderesebbnek tartják. Egy Delina-tulajdonos a Parfumón úgy érzi, hogy elkapja az eredeti arcait, lédús gyümölcsös nyitással, amely tovább kitart.

Kinek való: estékre és hűvösebb hónapokra, és mindenkinek, aki szereti a Delina Exclusif melegebb rózsáját, és ehhez a hangulathoz közelebb álló üveget keres.

Alap: megnevezett külső forrás. A Fragrantica-adatlapja tartalmazza az illatjegyeket és a tagok hozzászólásait; egy Parfumo-beszámoló a Delina-tulajdonos nézőpontját adja.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Szerecsendiót, őszibarackvirágot, bergamottot és grapefruitot sorol fel, majd rózsát, rózsaszín pünkösdi rózsát és ibolyát, végül pézsmát, vetivert, benzoét és ámbrát; a látogatók „akik ezt kedvelik, ezt is kedvelik” listáján a Delina az első; több tag a Delina és a Delina Exclusif közé helyezi, míg néhányan, akik mindkettőt birtokolják, kevésbé kifinomultnak vagy púderesebbnek találják Arte Bellisimo Romantic by Orientica, Fragrantica
  2. Egy Delina-tulajdonos szerint visszaadja a Delina jellegzetességeit, és a lédús, gyümölcsös nyitánya tovább tart Romantic by Orientica, member write-up (Parfumo)

Lágyabb változat: An Equestrian Series Della

French Avenue An Equestrian Series Della flakon
An Equestrian Series DellaFrench AvenueLágyabb változat

A French Avenue An Equestrian Series Della az egyik legújabb üveg ebben a válogatásban. Illatjegyei: rebarbara, bergamott és licsi, aztán bazsarózsa, rózsa és gyöngyvirág, végül pézsma, vanília és kasmírfa, ami szorosan követi a Delina nyitását és szívét.

A fő különbség: a listák alapján az alap. Tömjén, cédrus és vetiver nincs rajta, pézsma, vanília és kasmírfa viszont igen, a szívbe pedig gyöngyvirág kerül. Kevesebben írtak róla, mint a régebbi klónokról, ezért inkább ígéretes vázlatként kezeld, mint végleges ítéletként.

Kinek való: annak, aki a rózsaszín gyümölcsös-rózsás nyitást pézsmás-vaníliás alapon szeretné, munkába.

Alap: a közzétett illatjegyekből következtetve. A Fragrantica-adatlapja tartalmazza a piramist, és egy Delina-összevetésre is hivatkozik.

Miért ez a választás?Források: 1

Alap: A közzétett illatjegyekből következtetve

  1. Egy 2025-ös megjelenés, amelynek jegyei között rebarbara, bergamott és licsi, majd pünkösdi rózsa, rózsa és gyöngyvirág, végül pézsma, vanília és kasmírfa szerepel; az oldal Delinával való összehasonlításra mutató linket ad An Equestrian Series Della by French Avenue, Fragrantica

Prémium alternatíva: Rose 01

Swiss Arabian Rose 01 flakon
Rose 01Swiss ArabianPrémium alternatíva

A Swiss Arabian Rose 01 a rózsát és a licsit tartja a középpontban, pézsmán és vaníliás alapon. Több Fragrantica-tag is a Delinához hasonlítja, és egy egész fórumszál szól az összevetésről: arra a kérdésre, megéri-e a Delina mellett is tartani, egy tag azt feleli, hogy fölösleges lenne.

A fő különbség: sűrűbb. Egy fórumozó érzékibbnek és csillogóbbnak találja a Delinánál, és figyelmeztet, hogy az üveg öregedésével egy műanyagos pézsma erősödik benne. A táblázat klónjai közül ennek a legmagasabb a milliliterenkénti ára is.

Kinek való: annak, aki teltebb, rózsásabb Delinát szeretne estékre, és nem zavarja az erősebb pézsma.

Alap: megnevezett külső forrás. A Fragrantica Rose 01 és a Delina összevetéséről, valamint a Delinához legközelebb álló dupe-ról szóló fórumszálaiban olvasható mindkét hozzászólás.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Arra a kérdésre, mennyire áll közel a Rose 01 a Delinához, egy tag azt feleli, hogy a Delina mellé felesleges lenne Swiss Arabian Rose 01 and Delina, Fragrantica forum
  2. Több tag a Rose 01-et nevezi meg a Delina helyett; egyikük közelinek találja, de érzékibbnek és szikrázóbbnak, és szerinte a műanyagos pézsma az üveg korosodásával egyre erősebb lesz Closest Delina dupe, Fragrantica forum

Eredeti alternatívák a kínálatunkból

Eredeti rózsás parfümök, amelyek a Delina karakterének egy részét hordozzák, mindegyik 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es dekantként.

  1. Narciso Rodriguez

    Musc Noir Rose For Her

    Szilva, rózsaszín bors és bergamott tubarózsán, rózsán és pézsmán, vaníliában megpihenve.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Byredo

    Rose of No Man's Land

    Török rózsaszirmok és rózsaszín bors málnavirággal, fehér ámbrán és papiruszon.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Montale

    Roses Musk

    Rózsa és pézsma fás jegyeken: a rózsás-pézsmás mag a gyümölcs nélkül.

    3ml · 10ml · 30ml

10ml-es dekant vagy klón üveg?

A 10ML-nél a Delina 10ml-es dekantja, az eredeti üvegből töltve, 44,01 €. Körülbelül 200 fújásra elég: napi hárommal nagyjából két hónapra, vagy ha más parfümökkel váltogatod, szinte egy egész évre. Ez az ár magasabb, mint a táblázat három legolcsóbb klón üvegének bármelyike, és azokban teljes 100ml van, így milliliterenkénti árban minden klón messze nyer.

A dekanttal azt kapod meg, amit a klónok elmozdítanak: a fanyar rebarbarát a nyitásban és a tiszta, cashmeranos-cédrusos lezárást. Ha minden reggel fújnál egy rózsaszín rózsát, a klón üveg a praktikus választás. Ha a Delinát vacsorákra, esküvőkre és hétvégékre viseled, az eredeti 10ml-es dekantja tovább kitarthat, mint gondolnád. A két testvérparfüm nagyjából ugyanannyiba kerül: ugyanez a 10ml-es dekant a Delina Exclusifból 43,11 €, a Delina La Rosée-ból 42,21 €.

Ami minden klónból hiányzik

Ha egymás mellé teszed a választásokat, kirajzolódik egy minta. Szinte mindegyik jól hozza a licsit és a rózsát, mert ezek a Delina leghangosabb részei. Ami elmozdul, az a körülöttük lévő egyensúly.

Elsőként a rebarbara csúszik el. Egyes üvegekben élesebb, másokban lágyabb, a Rose 01-ről szóló fórumbeszélgetésekben pedig inkább rózsáról és pézsmáról esik szó, mint fanyarságról. E savanykás szál nélkül a rózsa édesebb irányba sodródik.

A második a lezárás. A Delina alapja cashmeran, cédrus és vetiver, ezért szárad le tisztán. Azok a klónok, amelyek ámbrát, benzoint vagy nehezebb pézsmákat tesznek a helyükre, melegebb alapot sorolnak fel, és több tulajdonos is az eredetinél hangosabb vagy szintetikusabb pézsmát érez bennük.

A harmadik a textúra. A tulajdonosok a Delinát simának, légiesnek és finoman púderesnek írják le. A klónokra az erőteljesebb, élesebb, édesebb vagy sűrűbb szavakat használják. Ettől egyik klón sem rossz; csak megmutatja, merre hajlik.

Hogyan tesztelj egy dupe-ot

A klónokat arra építik, hogy a nyitást megnyerjék, ezért az illatcsík hízeleg nekik. Mindegyiket a bőrödön ítéld meg, órákkal a fújás után.

  1. Előbb ismerd meg az eredetit. Egy 3ml-es Delina dekant több napi viselésre elég, így megismered a délutánját, mielőtt bármit összevetnél vele.
  2. A klónt egy másik napon viseld, ugyanazon a csuklón, ugyanannyi fújással. Szagold meg négy óra után, majd nyolc óra után is; az időjárás és a bőr is megváltoztatja a parfümöt.
  3. Egy frissen vett üveget hagyj pihenni pár hétig, mielőtt döntesz. A parfüm felbontás után még leülepedhet, és az első fújás nem az utolsó szava.
  4. A nap végén egyetlen kérdést tegyél fel: megvan még a fanyar, tiszta lezárás, vagy édesbe fordult?

Ha egyik klón sem győz meg, más eredeti rózsaparfümök is osztoznak a Delina karakterének egy részében, ugyanabban a három méretben. A Narciso Rodriguez Musc Noir Rose For Her szilvát, rózsaszín borsot és bergamottot párosít rózsával, pézsmával és vaníliával. A Byredo Rose of No Man's Land török rózsaszirmokat tesz málnavirág mellé, fehér ámbrán és papiruszon. A Montale Roses Musk csak a rózsát és a pézsmát tartja meg fás jegyeken. További olvasnivaló: a legjobb rózsaparfümök, a rózsa illatjegy, a legjobb Parfums de Marly parfümök és útmutatónk arról, mi az a parfümdekant.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Kipróbálhatom először a Delinát egy kis dekantban?
A 10ML 3ml-es, 10ml-es és 30ml-es, az eredeti üvegből töltött dekantként árulja a Delinát, 16,11 €-tól. Egy 3ml-es nagyjából 60 fújás, elég ahhoz, hogy több napig viseld, és összevesd egy klónnal.
Melyik Delina-dupe áll az útmutató élén?
Az útmutatóban összességében a Maison Alhambra Delilah Pour Femme a legjobb választás: a Fragrantica fórumának azon tagjai, akiknek mindkettő megvan, nagyon közelinek találják, csak kicsit könnyebbnek és kevésbé fanyarnak. Az Alexandria Fragrances Lady Diana a leszáradásból őriz meg többet.
Melyik a legjobb Delina dupe, a Delilah vagy a Fatima Pink?
A Delilah szorosabban követi a Delina rebarbarás, licsis és rózsás sorrendjét, a Fatima Pink pedig az olcsóbb üveg, gyümölcsösebb és citrusosabb irányba hajlik, fent grapefruittal. Viseld mindkettőt a bőrödön, különböző napokon, mielőtt választasz.
Mely klónok hozzák a Delina rebarbarás, licsis és rózsás jegyeit?
A klónok közül a Delilah Pour Femme, a Lady Diana, a Fatima Pink és a Pink Rose követi a legszorosabban a Delina rebarbaráját, licsijét és rózsáját. Az eredeti parfümök közül a Musc Noir Rose For Her, a Rose of No Man's Land és a Roses Musk osztozik vele a rózsában és a pézsmában.
Mit mondanak a tulajdonosok a Swiss Arabian Rose 01-ről mint Delina-alternatíváról?
A Fragrantica tagjai gyakran a Delilah után említik, és egyikük szerint a Delina mellett fölösleges lenne. Egy másik tag sűrűbbnek és érzékibbnek találja, műanyagos pézsmával, amely az üveg korával egyre erősödik.
Miben különbözik a Delina a Delina Exclusiftől és a Delina La Rosée-tól?
A Delina a fanyar, licsis-rebarbarás rózsa tiszta, pézsmás alappal. A Delina Exclusif melegebb, oudval, tömjénnel és ámbrával, a Delina La Rosée pedig vizes, harmatos rózsa fehér pézsmával.
Milliliterenként kevesebbe kerülnek a Delina-klónok, mint az eredeti?
A klónüvegek milliliterenként kevesebbe kerülnek, mint az eredeti; a dátumozott árak a táblázatban vannak. Ha inkább az eredetit viselnéd teljes üveg nélkül, a Delina ára a 10ML-nél 3ml-es kiszerelésben 16,11 €, 10ml-esben 44,01 €.

Források

  1. The Delina universe (Parfums de Marly)
  2. The Delina collection (Parfums de Marly)
  3. Delina by Parfums de Marly (Fragrantica)
  4. Delina dupes, forum thread (Fragrantica)
  5. Swiss Arabian Rose 01 and Delina, forum thread (Fragrantica)
  6. Closest Delina dupe, forum thread (Fragrantica)
  7. Lady Diana by Alexandria Fragrances (Parfumo)
  8. Fatima Pink by Zimaya (Fragrantica)
  9. Pink Rose by Montagne Parfums (Parfumo)
  10. Arte Bellisimo Romantic by Orientica (Fragrantica)
  11. An Equestrian Series Della by French Avenue (Fragrantica)

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Delina illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 27., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Parfums de Marly márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat

Összes parfümútmutató