Delina dupe 2026: 7 klonów kontra oryginał

Siedem zamienników Parfums de Marly Delina porównanych pod kątem nut i tego, gdzie każdy odchodzi od oryginału. Albo najpierw ponoś prawdziwą Delinę jako odlewkę 3ml.

W tym poradniku

W skrócie

Najlepszy zamiennik Deliny w ogólnym rozrachunku to Delilah Pour Femme od Maison Alhambra: użytkownicy forum Fragrantica nazywają go bardzo bliskim, a osoba, która ma oba, uważa go jedynie za lżejszy i mniej cierpki. Lady Diana od Alexandria Fragrances to wybór dla bazy, a Fatima Pink od Zimaya ma najniższą cenę flakonu. Wolisz oryginał? Delina kosztuje w 10ML 44,01 € za odlewkę 10ml.

7 alternatyw porównanych poniżej · ceny sprawdzone 27 września 2026

Ranking

  1. Delilah Pour FemmeNajlepszy ogólnie Maison Alhambra37,34 € 100ml
  2. Lady DianaNajbliżej w bazie Alexandria Fragrances112,95 € 100ml
  3. Fatima PinkNajniższa cena Zimaya31,90 € 100ml
  4. Pink RoseŚwieższa wersja Montagne ParfumsBrak ceny w UE
  5. Arte Bellissimo RomanticCiemniejsza wersja Orientica60,90 € 75ml
  6. An Equestrian Series DellaŁagodniejsza wersja French Avenue32,91 € 100ml
  7. Rose 01Propozycja premium Swiss Arabian63,90 € 50ml

Wolisz oryginał?

Delina

Parfums de MarlyOdlane z oryginalnego flakonu

Alternatywy: 0,32 €–1,28 €/ml w innych sklepach, sprawdzono 27 września 2026

Trzy flakony, Delina Exclusif, Delina i Delina La Rosée, na jasnoniebieskim tle

Jak pachnie Delina?

Flakon Delina marki Parfums de Marly
OryginałDelinaParfums de Marly

Delina to zapach Parfums de Marly z 2017 roku, który marka zalicza do owocowo-kwiatowych róż. Otwiera się cierpko i jasno: liczi i rabarbar, uniesione bergamotką, ze szczyptą gałki muszkatołowej pod spodem. Serce to róża turecka i piwonia, wcześnie zmiękczone piżmem i wanilią, dlatego nigdy nie pozostaje długo zieloną, rosistą różą. Baza jest lekka jak na swoją kategorię, zbudowana na kaszmeranie, kadzidle, cedrze i wetiwerze z Haiti, więc zasychanie wydaje się czyste i lekko pudrowe, a nie słodkie. Cały łuk jest różowy, wypolerowany i łatwy do rozpoznania, i właśnie dlatego tyle innych marek próbowało za nim podążyć. Nasz przewodnik nuta po nucie, Delina czy Valaya, zagłębia się w oryginał.

Rabarbar znaczy więcej, niż sugeruje jego miejsce w piramidzie. Daje Delinie kwaśną krawędź, która nie pozwala liczi i róży zamienić się w cukierki, i to właśnie tę nutę klony zmieniają najczęściej: w jednych jest ostrzejsza, w innych jej brak.

Liczi, róża i rabarbar jako surowce: nuty zapachu Delina marki Parfums de Marly
Na zdjęciu: liczi, róża i rabarbar, nuty zapachu Delina.

Delina, Delina Exclusif i Delina La Rosée

Marka zbudowała na tej samej róży jeszcze dwa zapachy. Delina Exclusif z 2018 roku to wersja wieczorowa: do liczi dołączają gruszka i grejpfrut, a oud i kadzidło stają obok róży tureckiej na wanilii, ambrze i nutach drzewnych. Delina La Rosée z 2021 roku idzie w drugą stronę, z nutami wodnymi, piwonią i białym piżmem, dla rosistej porannej róży.

Trzy Deliny i najbliższy zapach z tego przewodnika
WersjaProfil zapachowyNajbliższy zapach w tym przewodniku
DelinaKwaśne liczi i rabarbar, róża, czyste piżmowe nuty drzewneDelilah Pour Femme
Delina ExclusifCiemniejsza róża z ambrą, oudem i kadzidłemArte Bellissimo Romantic
Delina La RoséeWodnista, rosista róża z białym piżmemŻaden z siedmiu; celują w nią inne klony

Kilka klonów ląduje gdzieś pomiędzy dwiema pierwszymi, co warto wiedzieć, jeśli masz Exclusif, a oryginał wydaje ci się za lekki.

Alternatywy dla Delina w porównaniu

Ceny flakonów w innych sklepach, sprawdzone 27 września 2026

AlternatywaPodstawa porównaniaCena flakonuZa ml
1Najlepszy ogólnie Delilah Pour Femme Maison Alhambra
Wskazane źródło Źródło
37,34 € 100ml
0,37 €/ml
2Najbliżej w bazie Lady Diana Alexandria Fragrances
Wskazane źródło Źródło
112,95 € 100ml
1,13 €/ml
3Najniższa cena Fatima Pink Zimaya
Wskazane źródło Źródło
31,90 € 100ml
0,32 €/ml
4Świeższa wersja Pink Rose Montagne Parfums
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
5Ciemniejsza wersja Arte Bellissimo Romantic Orientica
Wskazane źródło Źródło
60,90 € 75ml
0,81 €/ml
6Łagodniejsza wersja An Equestrian Series Della French Avenue
Opublikowane nuty Źródło
32,91 € 100ml
0,33 €/ml
7Propozycja premium Rose 01 Swiss Arabian
Wskazane źródło Źródło
63,90 € 50ml
1,28 €/ml

Zdjęcia flakonów: frencharabianperfume.com, alexandriafragrances.com, lamilas.com.au, montagneparfums.com, orientica.co.uk, frenchavenue.com, at.swissarabian.com

Porównanie dwóch obok siebie

Można wybrać dowolne dwa zapachy z tego przewodnika. Na start: oryginał obok nr 1.

CechaDelinaParfums de MarlyDelilah Pour FemmeMaison Alhambra
Cena za ml
3ml: 5,37 €/ml · 10ml: 4,40 €/ml · 30ml: 3,51 €/ml
0,37 €/ml
Pojemność
Odlewki 3, 10 lub 30ml
Flakon 100ml
Koszt z dostawą
Aktualna cena 10ML; dostawa doliczana przy kasie
Cena flakonu w innym sklepie, sprawdzona: 27 września 2026; bez dostawy
Co mówią źródła
Punkt odniesienia: każda alternatywa w tym przewodniku jest porównywana z zapachem Delina
  • Użytkownik forum uważa, że Delilah jest bardzo podobny do zapachu Delina, nieco bardziej wyrazisty w otwarciu, z bardzo podobnym rozwojem na skórze; inny umieszcza go między zapachami Delina a Delina Exclusif Delina dupes, Fragrantica forum
  • Członek, który ma oba zapachy, uważa, że Delilah jest naprawdę podobny, ale lżejszy, mniej cierpki i nieco pudrowy Swiss Arabian Rose 01 and Delina, Fragrantica forum
  • Kilku członków poleca Delilah jako alternatywę dla zapachu Delina; jeden uważa, że jest niezły jak na swoją cenę, ale nie oddaje oryginału w każdym szczególe Closest Delina dupe, Fragrantica forum
Podstawa porównania
Oryginalny zapach
Wskazane źródło
Dostępność
W 10ML, odlane z oryginalnego flakonu
W sprzedaży w sklepie w UE, sprawdzono: 27 września 2026
  • Delina kosztuje mniej przy zakupie: 16,11 € wobec 37,34 €.
  • Delilah Pour Femme daje więcej perfum: 100ml wobec 3ml.
  • 10ML nie nosiło tych dwóch zapachów obok siebie; każde stwierdzenie powyżej podaje źródło.

Ile tego potrzeba?

Wystarczy podać, ile razy Delina ma być noszony i ile psiknięć zwykle się używa.

Potrzeba około 6ml (120 psiknięć).

  • 2 × 3mlNajtaniej32,22 €Zostaje 0ml
  • 1 × 10ml44,01 €Zostaje 4ml
  • 1 × 30ml105,30 €Zostaje 24ml
  • Delilah Pour Femme od Maison Alhambra: 1 × 100mlCena w innym sklepie, sprawdzona: 27 września 2026, bez dostawy37,34 €Zostaje 94ml

Przy takim użyciu odlewki zapachu Delina kosztują mniej niż Delilah Pour Femme: 32,22 € wobec 37,34 €.

Szacunek: pojemności 10ML to około 60 psiknięć (3ml), 200 (10ml) i 600 (30ml), czyli mniej więcej 20 na ml. Atomizery się różnią, więc liczby są orientacyjne. Ceny bez dostawy.

Dwa przeliczone przykłady

  • Miesiąc weekendów

    8 użyć po 3 psiknięcia. Potrzeba około 1,2ml (24 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 1 × 3ml za 16,11 €, zostaje około 1,8ml. Przy takim użyciu odlewki zapachu Delina kosztują mniej niż Delilah Pour Femme: 16,11 € wobec 37,34 €.

  • Codziennie przez rok

    365 użyć po 4 psiknięcia. Potrzeba około 73ml (1460 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 270,72 €, zostaje około 0ml. Przy takim użyciu Delilah Pour Femme kosztuje mniej niż odlewki zapachu Delina: 37,34 € wobec 270,72 €. To inny zapach, nie oryginał.

Ranking zamienników Delina: 7 alternatyw z rolą i ceną za ml, na czele Delilah Pour Femme marki Maison AlhambraOtwórz obraz w pełnym rozmiarze w nowej karcie
Kolejność według podobieństwa do Delina. Ceny za ml wyliczone z cen flakonów sprawdzonych 27 września 2026.

Najlepszy ogólnie: Delilah Pour Femme

Flakon Delilah Pour Femme marki Maison Alhambra
Delilah Pour FemmeMaison AlhambraNajlepszy ogólnie

Delilah Pour Femme od Maison Alhambra od początku podąża sekwencją Deliny: rabarbar, liczi i bergamotka w głowie, potem róża i piwonia, a na końcu miękka piżmowa baza. Polecają go wszystkie trzy wątki na forum Fragrantica o alternatywach dla Deliny, cytowane niżej.

Główna różnica: jest lżejszy i odrobinę mniej cierpki. Użytkowniczka forum, która ma oba, nazywa go łatwiejszym w noszeniu i lekko pudrowym, a inna mówi, że ląduje pomiędzy Deliną a Deliną Exclusif. Jedna osoba podsumowuje go jako dobry za te pieniądze, ale nie wierny w każdym szczególe, a inna uważa, że w pierwszych minutach jest mocniejszy, zanim się uspokoi.

Komu pasuje: komuś, kto chce idei Deliny jako codziennego zapachu na wiosnę i lato, noszonego swobodnie do biura, a nie odkładanego na okazje.

Podstawa: wskazane zewnętrzne źródło. Porównania przedstawiają trzy wątki na forum Fragrantica: o zamiennikach Deliny, o Rose 01 w zestawieniu z Deliną i o najbliższym zamienniku Deliny.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Użytkownik forum uważa, że Delilah jest bardzo podobny do zapachu Delina, nieco bardziej wyrazisty w otwarciu, z bardzo podobnym rozwojem na skórze; inny umieszcza go między zapachami Delina a Delina Exclusif Delina dupes, Fragrantica forum
  2. Członek, który ma oba zapachy, uważa, że Delilah jest naprawdę podobny, ale lżejszy, mniej cierpki i nieco pudrowy Swiss Arabian Rose 01 and Delina, Fragrantica forum
  3. Kilku członków poleca Delilah jako alternatywę dla zapachu Delina; jeden uważa, że jest niezły jak na swoją cenę, ale nie oddaje oryginału w każdym szczególe Closest Delina dupe, Fragrantica forum

Najbliżej w bazie: Lady Diana

Flakon Lady Diana marki Alexandria Fragrances
Lady DianaAlexandria FragrancesNajbliżej w bazie

Lady Diana od Alexandria Fragrances jest sprzedawana przez markę jako inspirowana Deliną, a jej opublikowana lista to lista Deliny: liczi, rabarbar, bergamotka i gałka muszkatołowa, róża turecka i piwonia, potem kaszmeran, cedr, wetiwer, wanilia i kadzidło. Na papierze to największa zbieżność ze wszystkich propozycji, łącznie z bazą.

Główna różnica: pierwsze pół godziny. Szczegółowa recenzja w Parfumo, której autor nosił oba, po jednym na każdym ramieniu, wyczuwa na starcie mocniejszy rabarbar w Delinie i odrobinę bardziej korzenną Lady Dianę dzięki gałce muszkatołowej, a potem z upływem dnia ma trudność z ich rozróżnieniem. We Fragrantica osoba, która ma oba, uważa oryginał za gładszy, z miększym kaszmirowym wrażeniem, inni odbierają klon jako słodszy, a jedna użytkowniczka uważa je za bardzo różne. Marka sprzedaje go w stężeniu ekstraktu i to najdroższy flakon w tabeli.

Komu pasuje: komuś, komu najbardziej zależy na tym, jak Delina pachnie po południu, i kto zapłaci więcej za klon, który zachowuje drzewno-piżmowy finisz.

Podstawa: wskazane zewnętrzne źródło. Jej strona w Parfumo wymienia Delinę jako podobnie pachnącą i zawiera recenzję z porównaniem na dwóch ramionach; jej strona we Fragrantica podaje listę nut i rozbieżne opinie.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Na liście „podobnych zapachów” Parfumo wymienia zapach Delina; szczegółowy opis obu zapachów, po jednym na każdym przedramieniu, wskazuje, że rabarbar w zapachu Delina jest wyraźniejszy na początku, a Lady Diana nieco bardziej pikantny; później trudno je od siebie odróżnić Lady Diana by Alexandria Fragrances, Parfumo
  2. Podaje zestaw nut zapachu Delina; lista „Osoby, którym podoba się ten zapach, lubią też” zaczyna się od zapachu Delina; właściciel obu zapachów uważa, że oryginał jest gładszy i ma delikatniejszą, kaszmirową aurę, inni uznają klon za słodszy, a jeden członek uważa, że zapachy bardzo się różnią Lady Diana by Alexandria Fragrances, Fragrantica
  3. Marka mówi, że Lady Diana powstał z inspiracji zapachem Delina Lady Diana, Alexandria Fragrances

Najniższa cena: Fatima Pink

Flakon Fatima Pink marki Zimaya
Fatima PinkZimayaNajniższa cena

Fatima Pink od Zimaya dzieli z Deliną rabarbar, bergamotkę, gałkę muszkatołową, różę, piżmo, wanilię i wetiwer. Użytkowniczka Parfumo, która nosiła oba razem, z trudem je rozróżniała i uznała Fatimę za nieco bardziej owocową i z większą dawką liczi.

Główna różnica: owoc skręca w stronę cytrusów. Jej strona we Fragrantica dodaje grejpfrut w głowie i jaśmin w sercu, a użytkownicy opisują tam bardziej owocową różę prowadzoną przez cytrusy; osoba, która ma oba, zauważa zieloną, aromatyczną krawędź, której Delina nie ma, a inna nazywa ją kuzynką, a nie bliźniaczką. Sprawdź etykietę przy zakupie: jedna oferta sprzedaje ją jako wodę perfumowaną, a strona we Fragrantica pokazuje flakon ekstraktu.

Komu pasuje: każdemu, kto dopiero poznaje taki typ róży i chce zacząć od niskiej ceny, oraz na ciepłe dni, gdy różowej róży przyda się więcej świeżości.

Podstawa: wskazane zewnętrzne źródło. Strona we Fragrantica umieszcza Delinę wśród perfum, które lubią też jej odwiedzający; recenzja w Parfumo opisuje noszenie obu.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Podaje rabarbar, bergamotkę, grejpfrut i gałkę muszkatołową, następnie różę i jaśmin, a potem piżmo, wanilię, wetywerię i ambrę szarą; lista „osoby, którym podoba się także” obejmuje zapach Delina; członkowie nazywają go bardziej owocową i cytrusową wersją, jedna osoba zauważa zielony akcent, a inna określa go raczej jako kuzyna niż wierny odpowiednik Fatima Pink by Zimaya, Fragrantica
  2. Członek, który nosił oba zapachy jednocześnie, uznał, że trudno je odróżnić; Fatima była nieco bardziej owocowa i mocniej wyczuwalny był w niej liczi Fatima by Zimaya, member write-up (Parfumo)

Świeższa wersja: Pink Rose

Flakon Pink Rose marki Montagne Parfums
Pink RoseMontagne ParfumsŚwieższa wersja

Pink Rose od Montagne Parfums jest sprzedawana przez markę jako inspirowana Deliną i publikuje niemal zgodną listę: bergamotka, liczi, gałka muszkatołowa i rabarbar, potem róża turecka, kadzidło, cedr i wetiwer, a na końcu kaszmeran, piżmo i wanilia.

Główna różnica: otwarcie jest jaśniejsze. Jedyna pogłębiona recenzja obu w Parfumo odbiera Pink Rose na początku jako bardziej cytrusową, z iskrą niemal jak od grejpfruta, i bez tego lekkiego dotyku pudru, który niesie Delina. Z czasem, jak zauważył autor, zbliża się do Deliny.

Komu pasuje: komuś, dla kogo Delina jest nieco zbyt miękka lub pudrowa i kto chce bardziej rześkiego startu, na dzień wiosną i latem. Sprzedawana jest głównie w USA i nie znaleźliśmy unijnej ceny katalogowej.

Podstawa: wskazane zewnętrzne źródło. Jej strona w Parfumo wymienia Delinę jako podobnie pachnącą i zawiera recenzję; strona marki podaje inspirację.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Na liście podobnych zapachów serwisu Parfumo znajduje się Delina; szczegółowy opis obu zapachów wskazuje, że Pink Rose jest bardziej cytrusowy na otwarciu, bliższy zapachowi Delina w późniejszej fazie na skórze i pozbawiony jego lekkiej pudrowości Pink Rose by Montagne Parfums, Parfumo
  2. Marka przedstawia Pink Rose jako zapach inspirowany zapachem Delina Pink Rose, Montagne Parfums

Ciemniejsza wersja: Arte Bellissimo Romantic

Flakon Arte Bellissimo Romantic marki Orientica
Arte Bellissimo RomanticOrienticaCiemniejsza wersja

Arte Bellissimo Romantic od Orientica dzieli z Deliną gałkę muszkatołową, bergamotkę, różę, piwonię, piżmo i wetiwer, a Delina otwiera listę perfum, które lubią też jej odwiedzający we Fragrantica.

Główna różnica: baza jest cieplejsza. Tam, gdzie Delina kończy się kaszmeranem i cedrem, tu na liście są benzoes i ambra, z fiołkiem w sercu oraz kwiatem brzoskwini i grejpfrutem zamiast liczi i rabarbaru. Kilku użytkowników Fragrantica stawia go między Deliną a Deliną Exclusif; część z tych, którzy mają oba, uważa go za mniej wyrafinowany albo bardziej pudrowy. Właścicielka Deliny w Parfumo uważa, że łapie on aspekty oryginału, z soczystym owocowym otwarciem, które trzyma się dłużej.

Komu pasuje: na wieczory i chłodniejsze miesiące oraz dla każdego, kto lubi cieplejszą różę Deliny Exclusif i chce flakonu bliższego temu nastrojowi.

Podstawa: wskazane zewnętrzne źródło. Jego strona we Fragrantica zawiera nuty i komentarze użytkowników; recenzja w Parfumo przedstawia zdanie właścicielki Deliny.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Podaje gałkę muszkatołową, kwiat brzoskwini, bergamotkę i grejpfrut, następnie różę, różową piwonię i fiołek, a potem piżmo, wetywerię, benzoes i ambrę; lista „osoby, którym podoba się także” zaczyna się od zapachu Delina; kilku członków umieszcza go między zapachami Delina a Delina Exclusif, a niektórzy właściciele obu zapachów uważają go za mniej wyrafinowany lub bardziej pudrowy Arte Bellisimo Romantic by Orientica, Fragrantica
  2. Właściciel zapachu Delina uważa, że ten zapach oddaje różne oblicza oryginału, a jego soczysto-owocowe otwarcie utrzymuje się dłużej Romantic by Orientica, member write-up (Parfumo)

Łagodniejsza wersja: An Equestrian Series Della

Flakon An Equestrian Series Della marki French Avenue
An Equestrian Series DellaFrench AvenueŁagodniejsza wersja

An Equestrian Series Della od French Avenue to jeden z najnowszych flakonów w tym zestawieniu. Jego lista nut prowadzi od rabarbaru, bergamotki i liczi przez piwonię, różę i konwalię do piżma, wanilii i drewna kaszmirowego, co wiernie odwzorowuje otwarcie i serce Deliny.

Główna różnica: sądząc po listach, baza. Nie ma na niej kadzidła, cedru ani wetiweru, są za to piżmo, wanilia i drewno kaszmirowe, a do serca dochodzi konwalia. Pisało o nim mniej osób niż o starszych klonach, więc traktuj go jako obiecujący zarys, a nie przesądzony werdykt.

Komu pasuje: komuś, kto chce różowego, owocowo-różanego otwarcia na piżmowo-waniliowej bazie, do pracy.

Podstawa: wniosek z opublikowanych nut. Jego strona we Fragrantica zawiera piramidę i odsyła do porównania z Deliną.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 1

Podstawa: Wywnioskowane z opublikowanych nut

  1. Premiera z 2025 roku z nutami rabarbaru, bergamotki i liczi, następnie piwonii, róży i konwalii, a potem piżma, wanilii i drewna kaszmirowego; strona odsyła do porównania z zapachem Delina An Equestrian Series Della by French Avenue, Fragrantica

Propozycja premium: Rose 01

Flakon Rose 01 marki Swiss Arabian
Rose 01Swiss ArabianPropozycja premium

Rose 01 od Swiss Arabian stawia w centrum różę i liczi, na piżmie i wanilii. Kilku użytkowników Fragrantica wskazuje go jako alternatywę dla Deliny, a jeden wątek na forum w całości poświęcono temu porównaniu: na pytanie, czy warto go mieć obok Deliny, jedna osoba odpowiada, że byłby zbędny.

Główna różnica: jest gęstszy. Użytkowniczka forum uważa go za bardziej zmysłowy i musujący niż Delina i ostrzega, że z wiekiem flakonu narasta plastikowe piżmo. Ma też najwyższą cenę za ml wśród klonów w tabeli.

Komu pasuje: komuś, kto chce pełniejszej, bardziej różanej Deliny na wieczory i nie przeszkadza mu mocniejsze piżmo.

Podstawa: wskazane zewnętrzne źródło. Oba komentarze znajdziesz w wątkach Fragrantica o Rose 01 w zestawieniu z Deliną i o najbliższym zamienniku Deliny.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Zapytany, na ile Rose 01 przypomina zapach Delina, członek odpowiada, że obok zapachu Delina byłby zbędny Swiss Arabian Rose 01 and Delina, Fragrantica forum
  2. Kilku członków wskazuje Rose 01 jako zapach w stylu Delina; jedna osoba uważa go za podobny, ale bardziej zmysłowy i iskrzący, z plastikową nutą piżma, która nasila się wraz ze starzeniem się flakonu Closest Delina dupe, Fragrantica forum

Oryginalne alternatywy z naszej oferty

Oryginalne perfumy różane, które dzielą część charakteru Deliny, każde jako odlewka 3ml, 10ml lub 30ml.

  1. Narciso Rodriguez

    Musc Noir Rose For Her

    Śliwka, różowy pieprz i bergamotka na tuberozie, róży i piżmie, osiadające na wanilii.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Byredo

    Rose of No Man's Land

    Płatki róży tureckiej i różowy pieprz z kwiatem maliny, na białej ambrze i papirusie.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Montale

    Roses Musk

    Róża i piżmo na nutach drzewnych: różano-piżmowy rdzeń bez owoców.

    3ml · 10ml · 30ml

Odlewka 10ml czy flakon klonu?

W 10ML Delina kosztuje 44,01 € za odlewkę 10ml napełnianą z oryginalnego flakonu. Mieści około 200 psiknięć: mniej więcej dwa miesiące po trzy dziennie albo większą część roku, jeśli nosisz ją na zmianę z innymi perfumami. Ta cena jest wyższa niż każdego z trzech najtańszych flakonów klonów w tabeli, a te mieszczą pełne 100ml, więc w cenie za ml każdy klon wygrywa ze sporym zapasem.

Odlewka daje ci to, co klony przesuwają: cierpki rabarbar w głowie i czysty finisz z kaszmeranu i cedru. Jeśli chcesz różowej róży do psikania każdego ranka, praktycznym zakupem jest flakon klonu. Jeśli nosisz Delinę na kolacje, wesela i weekendy, odlewka 10ml oryginału może wystarczyć ci na dłużej, niż się spodziewasz. Dwie siostrzane kompozycje kosztują mniej więcej tyle samo: Delina Exclusif 43,11 €, a Delina La Rosée 42,21 € za taką samą odlewkę 10ml.

Czego brakuje każdemu klonowi

Zestaw propozycje obok siebie, a zobaczysz wzór. Niemal wszystkie dobrze trafiają liczi i różę, bo to najgłośniejsze części Deliny. Zmienia się równowaga wokół nich.

Pierwszy przesuwa się rabarbar. W jednych flakonach wychodzi ostrzejszy, w innych łagodniejszy, a przy Rose 01 rozmowy na forum dotyczą róży i piżma, a nie cierpkości. Bez tej kwaśnej nitki róża dryfuje w stronę słodyczy.

Drugi jest finisz. Baza Deliny to kaszmeran, cedr i wetiwer, dlatego zasycha czysto. Klony, które wstawiają w to miejsce ambrę, benzoes albo cięższe piżma, wymieniają cieplejszą bazę, a kilku właścicieli zauważa piżmo głośniejsze lub bardziej syntetyczne niż w oryginale.

Trzecia jest faktura. Słowa, których właściciele używają o Delinie, to gładka, przewiewna i delikatnie pudrowa. O klonach mówią: mocniejszy, ostrzejszy, słodszy albo gęstszy. Nic z tego nie czyni klonu złym; mówi ci tylko, w którą stronę każdy się przechyla.

Jak przetestować dupe

Klony są projektowane tak, by wygrać otwarcie, więc blotter im schlebia. Oceniaj każdy na skórze, kilka godzin po psiknięciu.

  1. Najpierw poznaj oryginał. Odlewka 3ml Deliny wystarczy na kilka dni noszenia, więc poznasz jej popołudnie, zanim cokolwiek z nią porównasz.
  2. Klon noś innego dnia, na tym samym nadgarstku i z tą samą liczbą psiknięć. Powąchaj go po czterech godzinach i znowu po ośmiu; pogoda i skóra zmieniają każdy zapach.
  3. Zanim zdecydujesz, daj świeżo kupionemu flakonowi odpocząć kilka tygodni. Zapach może się ułożyć po otwarciu, a pierwsze psiknięcie nie jest jego ostatnim słowem.
  4. Na koniec dnia zadaj jedno pytanie: czy cierpki, czysty finisz wciąż tam jest, czy zrobiło się słodko?

Jeśli żaden klon cię nie przekona, inne oryginalne perfumy różane dzielą część charakteru Deliny i są dostępne w tych samych trzech pojemnościach. Musc Noir Rose For Her od Narciso Rodriguez łączy śliwkę, różowy pieprz i bergamotkę z różą, piżmem i wanilią. Rose of No Man's Land od Byredo stawia płatki róży tureckiej obok kwiatu maliny na białej ambrze i papirusie. Roses Musk od Montale zostawia tylko różę i piżmo na nutach drzewnych. Więcej znajdziesz w tekstach o najlepszych perfumach różanych, nucie róży, najlepszych perfumach Parfums de Marly i w naszym przewodniku o tym, czym jest odlewka perfum.

Klon czy oryginał? Co warto wiedzieć wcześniej

Czy mogę najpierw wypróbować Delina w małej odlewce?
10ML sprzedaje Delinę w odlewkach 3ml, 10ml i 30ml napełnianych z oryginalnego flakonu, od 16,11 €. 3ml to około 60 psiknięć, co wystarczy, by nosić ją przez kilka dni i porównać z klonem.
Które dupe Delina zajmuje pierwsze miejsce w tym przewodniku?
Delilah Pour Femme od Maison Alhambra to najlepsza propozycja ogólnie w tym przewodniku: użytkownicy forum Fragrantica, którzy mają oba, uważają go za bardzo bliski, odrobinę lżejszy i mniej cierpki. Lady Diana od Alexandria Fragrances zachowuje więcej z bazy.
Który dupe Delina jest lepszy, Delilah czy Fatima Pink?
Delilah wierniej podąża za sekwencją rabarbaru, liczi i róży z Deliny, a Fatima Pink to tańszy flakon, bardziej owocowy i prowadzony przez cytrusy, z grejpfrutem w głowie. Zanim wybierzesz, ponoś oba na skórze, w różne dni.
Które klony nawiązują do rabarbaru, liczi i róży z Delina?
Wśród klonów najwierniej za rabarbarem, liczi i różą z Deliny podążają Delilah Pour Femme, Lady Diana, Fatima Pink i Pink Rose. Wśród oryginalnych perfum różę i piżmo dzielą z nią Musc Noir Rose For Her, Rose of No Man's Land i Roses Musk.
Co właściciele mówią o Swiss Arabian Rose 01 jako alternatywie dla Delina?
Użytkownicy Fragrantica często wymieniają go zaraz po Delilah, a jeden mówi, że obok Deliny byłby zbędny. Inny uważa go za gęstszy i bardziej zmysłowy, z plastikowym piżmem, które narasta z wiekiem flakonu.
Czym Delina różni się od Delina Exclusif i Delina La Rosée?
Delina to cierpka róża z liczi i rabarbarem na czystej piżmowej bazie. Delina Exclusif jest cieplejsza, z oudem, kadzidłem i ambrą, a Delina La Rosée to wodnista, rosista róża z białym piżmem.
Czy klony Delina kosztują mniej w przeliczeniu na ml niż oryginał?
Flakony klonów kosztują mniej za ml niż oryginał; ceny z datą znajdziesz w tabeli. Jeśli wolisz nosić oryginał bez pełnego flakonu, Delina kosztuje w 10ML 16,11 € za 3ml i 44,01 € za 10ml.

Źródła

  1. The Delina universe (Parfums de Marly)
  2. The Delina collection (Parfums de Marly)
  3. Delina by Parfums de Marly (Fragrantica)
  4. Delina dupes, forum thread (Fragrantica)
  5. Swiss Arabian Rose 01 and Delina, forum thread (Fragrantica)
  6. Closest Delina dupe, forum thread (Fragrantica)
  7. Lady Diana by Alexandria Fragrances (Parfumo)
  8. Fatima Pink by Zimaya (Fragrantica)
  9. Pink Rose by Montagne Parfums (Parfumo)
  10. Arte Bellisimo Romantic by Orientica (Fragrantica)
  11. An Equestrian Series Della by French Avenue (Fragrantica)

Jak porównaliśmy

Każda alternatywa jest uszeregowana według tego, jak blisko oddaje nuty i bazę Delina, na podstawie wskazanej przy niej w tabeli. Ceny w innych sklepach sprawdzono 27 września 2026 i często się zmieniają; ceny 10ML na tej stronie są aktualne.

10ML jest niezależny i nie jest powiązany z Parfums de Marly ani z markami wymienionych tu alternatyw, ani przez nie polecany. Ich nazwy służą wyłącznie do wskazania porównywanych perfum.

Noś go przez tydzień, nie dziesięć sekund.

Perfumy designerskie i niszowe w odlewkach 10ml – najpierw pożyj z zapachem, potem zdecyduj.

Zobacz odlewki

Wszystkie poradniki o perfumach