Valaya dupe-ok 2026: 6 klón az eredetivel szemben

Hat Valaya-dupe összehasonlítása közös illatjegyek, megnevezett források és dátummal ellátott árak alapján, azzal együtt, miben térnek el az eredetitől. Vagy próbáld ki előbb magát a Valayát 3ml-es dekantban.

Ebben az útmutatóban

Röviden

Összességében az Afnan Mystique Bouquet-ja a legjobb Valaya-dupe: a Parfumo szavazóinak többsége hasonlónak találja. Mindkét klónt kipróbáló Fragrantica-tagok szerint a Maison Alhambra Delilah Blanc-ja valamivel közelebb áll hozzá, bár egyikük laposabbnak érzi, egy másikuk szerint pedig nem tart olyan sokáig. A House of Thêom Velvet Whisperjének feltüntetett ára a legalacsonyabb. Az eredetit keresed? A Valaya 10ml-es dekantja 39,51 € a 10ML-nél.

6 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

A rangsor

  1. Mystique BouquetÖsszességében a legjobb Afnan45,50 € 80ml
  2. Delilah BlancA leszáradásban a legközelebbi Maison AlhambraNincs uniós ár
  3. Velvet WhisperA legolcsóbb House of Thêom18,95 € 75ml
  4. ValeriaLágyabb változat Verset Parfums37,95 € 100ml
  5. AmaraÉdesebb változat Avapari59,90 € 50ml
  6. Kiage 311Prémium alternatíva Kiage49,00 € 50ml

Inkább az eredetit választanád?

Valaya

Parfums de MarlyAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,25 €–1,20 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

Három üveg világoskék háttér előtt: Fleur Narcotique, Valaya és Acne Studios

Milyen illatú a Valaya?

Parfums de Marly Valaya flakon
Az eredetiValayaParfums de Marly

A Parfums de Marly Valaya illata 2023-ban jelent meg, és női parfümként tartják számon. A nyitányban az aldehidek pezsgő frissességét fehér őszibarack, bergamott és mandarin kíséri. A szív tiszta, fehér virágcsokor: narancsvirág és gyöngyvirág, Petalia, Nympheal és mahónia árnyalataival, alattuk finom vetiverrel. Az alapjegyek adják a tartós lecsengést: pézsma, Ambroxan, Akigalawood és vanília. Ezek lágy, púderes, pézsmás zárást adnak, nem nehéz édességet. A parfümház a Valaya-oldalán mutatja be saját leírását.

Aki klónt készít, annak két dologra kell figyelnie, mert ezek adják az illat lényegét: a nyitány ragyogására és a lecsengés pézsmás jellegére. Az alábbi idézetekben szereplő tagok újra és újra mindkettőt említik.

Bergamott, narancsvirág és vanília nyersanyagként: illatjegyek ebből: Parfums de Marly Valaya
A képen: bergamott, narancsvirág és vanília, illatjegyek ebből: Valaya.

Eau de Parfum vagy Valaya Exclusif?

A parfümház ma már két változatot kínál. A Valaya Exclusif 2025-ben jelent meg Extrait de Parfumként, uniszexként feltüntetve, saját illatjegylistával: a nyitányban mandula, bergamott és mandarin; a szívben jázmin, narancsvirág és fehér virágok; az alapban Akigalawood, Ambroxan, szantálfa és vanília. A mandula, a jázmin és a szantálfa új jegyek; a bergamott, a narancsvirág, az Akigalawood, az Ambroxan és a vanília az Eau de Parfum változatból ismerős. Az útmutatóban hivatkozott Parfumo-összehasonlítások az Eau de Parfumhöz mérik a klónokat, a Valeriáról idézett fórumbejegyzés címe viszont a Valaya Exclusifra utal.

Valaya és Valaya Exclusif röviden
VáltozatMegjelenés éveKoncentrációIllatjegyek
Valaya2023Eau de ParfumFriss, púderes fehér virágos illat bergamottal és narancsvirággal
Valaya Exclusif2025Extrait de ParfumA nyitányban mandula, később jázmin, szantálfa és vanília

Valaya-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Mystique Bouquet Afnan
Megnevezett forrás Forrás
45,50 € 80ml
0,57 €/ml
2A leszáradásban a legközelebbi Delilah Blanc Maison Alhambra
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
3A legolcsóbb Velvet Whisper House of Thêom
Megnevezett forrás Forrás
18,95 € 75ml
0,25 €/ml
4Lágyabb változat Valeria Verset Parfums
Megnevezett forrás Forrás
37,95 € 100ml
0,38 €/ml
5Édesebb változat Amara Avapari
Megnevezett forrás Forrás
59,90 € 50ml
1,20 €/ml
6Prémium alternatíva Kiage 311 Kiage
Megnevezett forrás Forrás
49,00 € 50ml
0,98 €/ml

Üvegfotók: walmart.com, fragrantica.com, house-of-theom.com, versetparfums.uk, avaparifragrances.de

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontValayaParfums de MarlyMystique BouquetAfnan
Ár milliliterenként
3ml: 4,77 €/ml · 10ml: 3,95 €/ml · 30ml: 3,15 €/ml
0,57 €/ml
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
80ml-es üveg
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Üvegár egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.; szállítás nélkül
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) Valaya parfümhöz hasonlítunk
  • A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok nagy többsége hasonlónak találja a Mystique Bouquet-t és a Valayát; mindkettő illatpiramisában szerepel fehér őszibarack, bergamott, mandarin, narancsvirág, vetiver, pézsma és vanília. Valaya vs Mystique Bouquet, Parfumo comparison
  • A Parfumón a Valaya „hasonló illatok” blokkjában a Mystique Bouquet szerepel. Valaya (Eau de Parfum) by Parfums de Marly, Parfumo
  • A Fragrantica tagjai, akik összehasonlították a kettőt, a Valayát aldehidjei miatt ragyogóbbnak, a Mystique Bouquet-t pedig gyümölcsös-virágosabbnak találják; utóbbiban licsi, bazsarózsa és tölgyfazuzmós alapjegyek is vannak, amelyeket a Valaya nem sorol fel. Egy tag nagyon jó Valaya-dupe-nak nevezi, és a Delilah Blancnál erősebbnek tartja. Mystique Bouquet by Afnan, Fragrantica
  • A Valayához hasonló illatokról szóló Fragrantica-fórumtéma egyik tagja azt mondja, hogy amióta rátalált a Mystique Bouquet-re, már nem érzi szükségét annak, hogy Valayát birtokoljon, és a leszáradást kevésbé pézsmásnak találja. Scents like Valaya, Fragrantica forum
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
Megnevezett forrás
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Kapható egy uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.
  • Valaya vásárláskor olcsóbb (14,31 €, illetve 45,50 €).
  • Mystique Bouquet több parfümöt ad (80ml, illetve 3ml).
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) Valaya illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb28,62 €0ml marad
  • 1 × 10ml39,51 €4ml marad
  • 1 × 30ml94,50 €24ml marad
  • Mystique Bouquet (Afnan): 1 × 80mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28., szállítás nélkül45,50 €74ml marad

Ennyi viselésnél a(z) Valaya dekantjai olcsóbbak, mint Mystique Bouquet (28,62 €, illetve 45,50 €).

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 14,31 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél a(z) Valaya dekantjai olcsóbbak, mint Mystique Bouquet (14,31 €, illetve 45,50 €).

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 242,82 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Mystique Bouquet olcsóbb, mint a(z) Valaya dekantjai (45,50 €, illetve 242,82 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Valaya alternatívák rangsora: 6 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: Afnan Mystique BouquetA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: Valaya. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

A legjobb összességében: Mystique Bouquet

Afnan Mystique Bouquet flakon
Mystique BouquetAfnanÖsszességében a legjobb

Az Afnan Mystique Bouquet-ja mellett szól a legszélesebb egyetértés. A Parfumo összehasonlító oldalán a szavazó tagok nagy többsége hasonlónak találja a Valayához. A két illatpiramisban közös a fehér őszibarack, a bergamott, a mandarin, a narancsvirág, a vetiver, a pézsma és a vanília. A Parfumo a Valaya adatlapján a „hasonló illatú” részben is megemlíti.

A fő különbség a gyümölcsösség és a szikrázó frissesség között van. Akik mindkettőt összevetették a Fragrantica oldalán, a Valayát tartják kettejük közül szikrázóbbnak az aldehidek miatt, a Mystique Bouquet-t pedig gyümölcsösebb-virágosabbnak, licsivel, pünkösdi rózsával és olyan tölgymohás alappal, amelyet a Valaya jegyzékében nem találni. A Valayához hasonló illatokról szóló Fragrantica-fórumtémában egy tag kevésbé pézsmásnak érzi a leszáradást, mégis azt mondja, hogy amióta rátalált, már nem érzi szükségét, hogy Valayát is tartson.

Annak való, aki szereti a Valaya barackos és virágos jegyeit, és a kerekebb, gyümölcsösebb illatcsokorért cserébe lemondana némi pezsgésről. A Fragrantica egyik tagja nagyon jó Valaya-dupe-nak nevezi, és a Delilah Blancnál erősebbnek tartja. Alap: megnevezett forrás, a Parfumo összehasonlítása és hasonló illatokat felsoroló listája, valamint a Fragrantica tagjainak hozzászólásai.

Miért ez a választás?Források: 4

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok nagy többsége hasonlónak találja a Mystique Bouquet-t és a Valayát; mindkettő illatpiramisában szerepel fehér őszibarack, bergamott, mandarin, narancsvirág, vetiver, pézsma és vanília. Valaya vs Mystique Bouquet, Parfumo comparison
  2. A Parfumón a Valaya „hasonló illatok” blokkjában a Mystique Bouquet szerepel. Valaya (Eau de Parfum) by Parfums de Marly, Parfumo
  3. A Fragrantica tagjai, akik összehasonlították a kettőt, a Valayát aldehidjei miatt ragyogóbbnak, a Mystique Bouquet-t pedig gyümölcsös-virágosabbnak találják; utóbbiban licsi, bazsarózsa és tölgyfazuzmós alapjegyek is vannak, amelyeket a Valaya nem sorol fel. Egy tag nagyon jó Valaya-dupe-nak nevezi, és a Delilah Blancnál erősebbnek tartja. Mystique Bouquet by Afnan, Fragrantica
  4. A Valayához hasonló illatokról szóló Fragrantica-fórumtéma egyik tagja azt mondja, hogy amióta rátalált a Mystique Bouquet-re, már nem érzi szükségét annak, hogy Valayát birtokoljon, és a leszáradást kevésbé pézsmásnak találja. Scents like Valaya, Fragrantica forum

A leszáradásban áll hozzá a legközelebb: Delilah Blanc

Maison Alhambra Delilah Blanc flakon
Delilah BlancMaison AlhambraA leszáradásban a legközelebbi

Ez a címke az útmutató legközelebbi találatát jelöli; az alább idézett tagok a teljes illatot hasonlítják össze, nem csak a leszáradást. A Maison Alhambra Delilah Blanc illata kapta a hat közül a legegyértelműbb eredményt: a Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok közül szinte mind hasonlónak találja a Valayához. Mindkét illatjegyzékben szerepel fehér őszibarack, bergamott, mandarin, narancsvirág, vetiver, pézsma és vanília, a Fragrantica adatlapja pedig ugyanezt a felépítést mutatja: bergamott, fehér őszibarack és mandarin, majd narancsvirág és vetiver, végül pézsma és vanília.

A fő különbség az illat ragyogásában van. A Fragrantica tagjai, akik mindkét klónt kipróbálták, úgy érzik, a Delilah Blanc valamivel közelebb áll a Valayához, mint a Mystique Bouquet, de nem egyöntetű a vélemény: egyikük laposabbnak érzi, olyannak, mint egy szénsavát vesztett ital, egy másik pedig azt mondja, nem tart olyan sokáig. Az illatjegyzékek alapján a Valaya aldehidjei, Ambroxanja és Akigalawoodja hiányzik a Delilah Blanc Fragrantica-adatlapján felsorolt jegyek közül.

Annak való, aki a Valaya legközelebbi illatvázát keresi, és elfogadja a visszafogottabb, kevésbé szikrázó végeredményt. A táblázatban nincs hozzá EU-s ár, mert az ellenőrzés napján nem volt készleten. Alap: megnevezett forrás, a Parfumo összehasonlítása és a Fragrantica tagjainak hozzászólásai.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok csaknem mindegyike hasonlónak találja a Delilah Blancot és a Valayát; mindkettő illatpiramisában szerepel fehér őszibarack, bergamott, mandarin, narancsvirág, vetiver, pézsma és vanília. Valaya vs Delilah Blanc, Parfumo comparison
  2. A Fragrantica tagjai, akik mindkét Valaya-klónt kipróbálták, úgy találják, hogy a Delilah Blanc valamivel közelebb áll a Valayához, mint a Mystique Bouquet, bár egyikük laposabbnak érzi, mint egy szénsavát vesztett italt, egy másik pedig azt mondja, hogy nem tart olyan sokáig. Mystique Bouquet by Afnan, Fragrantica
  3. A Fragrantica bergamottot, fehér őszibarackot és mandarint; narancsvirágot és vetivert; pézsmát és vaníliát sorol fel. Delilah Blanc by Maison Alhambra, Fragrantica

A legalacsonyabb ár: Velvet Whisper

House of Thêom Velvet Whisper flakon
Velvet WhisperHouse of ThêomA legolcsóbb

A House of Thêom Velvet Whisper illatáért kell a legkevesebbet fizetni azok közül a klónok közül, amelyekhez a táblázat árat tud feltüntetni, akár az üveg, akár az egy ml-re jutó ár számít. A Parfumo összehasonlító oldalán a szavazó tagok nagy többsége hasonlónak találja a Valayához, a két illatban pedig közös a bergamott, a mandarin, az őszibarack, a narancsvirág, a vetiver és a pézsma.

A fő különbség a nyitányban van. A Velvet Whisper a közös jegyekhez rebarbarát, liliomot és ámbrát ad, a Parfumo adatlapján író egyik tag pedig azt mondja, hogy egyből a Valaya tiszta, púderes leszáradására tér át, kihagyva a gyümölcsös nyitányt; emiatt kissé laposabbnak és lineárisabbnak hat. Egy másik tag a Valaya kedvezőbb árú változatának nevezi, a Parfumo pedig a Valayát teszi első helyre a „hasonló illatú” blokkban.

Annak való, akinek a Valayában a tiszta, púderes lecsengés a kedvence, és nem hiányozna neki a nyitány barackossága. Alap: megnevezett forrás, a Parfumo összehasonlítása és a tagok írásai.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok nagy többsége hasonlónak találja a Velvet Whispert és a Valayát; mindkettőben van bergamott, mandarin, őszibarack, narancsvirág, vetiver és pézsma, a Velvet Whisper pedig rebarbarával, liliommal és ámbrával egészül ki. Valaya vs Velvet Whisper, Parfumo comparison
  2. A Parfumo a Valayát sorolja elsőként a Velvet Whisper „hasonló illatok” blokkjában. Egy tag azt írja, hogy az illat egyből a Valaya tiszta, púderes leszáradását idézi, gyümölcsös nyitány nélkül, és kissé laposabb, lineárisabb; egy másik a Valaya pénztárcabarát változatának nevezi. Velvet Whisper by House of Thêom, Parfumo

Lágyabb változat: Valeria

Verset Parfums Valeria flakon
ValeriaVerset ParfumsLágyabb változat

A Verset Parfums Valeria illatában megmaradnak a virágok, a pézsmából viszont visszavesz. Itt nem hivatkoznak hozzá jegylistára, ezért az összevetés tagok leírásaira támaszkodik. Egy tag, aki a Valaya tulajdonosa, a Fragrantica oldalán úgy írja le a Valeriát, mint a Valayát kevesebb pézsmával és több virággal: összességében nagyon hasonló, de az ő bőrén kevésbé tartós. Egy másik tag, aki Valaya-alternatívát keres, egy Fragrantica-fórumbejegyzésben szintén nagyon hasonlónak találja, de hiányolja belőle a pézsmás jelleget.

A legfőbb különbség az alapjegyekben rejlik. A könnyedebb pézsma mellett a fórumozó egy fémes akkordot is érez a lecsengésben. Egy másik Fragrantica-tag hiányolja a Valaya barackját, és az Akigalawood enyhén füstös élét is felfedezi benne.

Annak való, aki sokallja a Valaya pézsmáját, és inkább a virágokat szeretné előtérben. Alap: egy megnevezett forrás, valamint tagok leírásai a Fragranticán és a fórumán.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy Valayát birtokló Fragrantica-tag úgy írja le a Valeriát, mint a Valayát kevesebb pézsmával és több virággal: nagyon hasonló, de a bőrén rövidebb ideig tart. Egy másik tag hiányolja belőle a Valaya barackját, és az akigalawood enyhe füstös élét említi. Valeria by Verset Parfums, Fragrantica
  2. Egy Valaya-alternatívát kereső tag a Fragrantica egyik fórumtémájában nagyon hasonlónak találja a Valeriát, de hiányolja belőle a pézsmásságot, a leszáradásban pedig fémes akkordot érez. Similar perfumes to Valaya Exclusif, Fragrantica forum

Édesebb változat: Amara

Avapari Amara flakon
AmaraAvapariÉdesebb változat

Papíron az Avapari Amara illata mutatja a legtöbb átfedést. A Parfumo oldalán a Valaya szerepel elsőként a „hasonló illatú” parfümök között, az illatjegyek felépítése pedig szorosan követi a Valayáét: aldehidek, fehér őszibarack, bergamott és mandarin; mahónia, gyöngyvirág, Nympheal, narancsvirág, Petalia és vetiver; Akigalawood, Ambroxan, pézsma és vanília.

A fő különbség az arányokban van. A Parfumo az Amarát virágos-édesnek, a Valayát pedig friss-virágosnak sorolja be. A Parfumo német kiadásán egy tag azt írja, hogy az Amara merít a Valayából, mégis önálló illatként hat: kevésbé lineáris, zöldebb és citrusosabb jegyekkel, az éles, szintetikus tisztaságérzet nélkül.

Annak való, aki szereti a Valaya felépítését, de édesebbre vágyik, vagy túl élesnek érzi a tiszta hatását. Alap: egy megnevezett forrás, a Parfumo jegyzéke és egy ottani tag leírása.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo az Amara „hasonló illatok” blokkjában elsőként a Valayát sorolja fel, az Amarát virágos-édesnek, a Valayát pedig friss-virágosnak minősíti. A megadott illatpiramis: aldehidek, fehér őszibarack, bergamott és mandarin; mahónia, gyöngyvirág, Nympheal, narancsvirág, Petalia és vetiver; Akigalawood, Ambroxan, pézsma és vanília. Amara by Avapari, Parfumo
  2. Egy Parfumo-tag azt írja, hogy az Amara merít a Valayából, de önálló illatként hat: kevésbé lineáris, zöldebb és citrusosabb jegyekkel, a szúrós, szintetikus tisztaságillat nélkül. Amara von Avapari, Parfumo

Prémium alternatíva: Kiage 311

Kiage 311KiagePrémium alternatíva

A Kiage 311-et az állított illatanyag-koncentrációja miatt választottuk prémiumként, nem az ára miatt: a táblázatban nem ez a legdrágább klón milliliterenként. A Kiage saját oldalán a Valayát nevezi meg ihletőként, Duftzwillingként írja le — ez németül illatpárt jelent —, és azt állítja, hogy az illatolaj aránya meghaladja az Eau de Parfum szintjét. A felsorolt jegyek: bergamott, mandarin és fehér őszibarack; narancsvirág, fehér virágok és vetiver; Akigalawood, Ambrofix, pézsma és vanília.

A jegylisták alapján a legfőbb különbség, hogy mi marad ki, és mit cserélnek le. Nincsenek aldehidek, az Ambrofix kerül az Ambroxan helyére, a Valayánál megnevezett gyöngyvirágot, Petaliát, Nymphealt és mahóniát pedig az általános „fehér virágok” váltják fel.

Annak való, aki a Valaya karakterét keresi egy olyan klónban, amelyet a készítője koncentráltabbnak ír le. Alap: kizárólag a készítő saját oldala, ezért ezt a márka állításaként kezeld, ne független véleményként.

Miért ez a választás?Források: 1

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Kiage saját oldala a Valayát nevezi meg a Kiage 311 ihletőjeként, illatikernek (Duftzwilling) hívja, az eau de parfum szintjét meghaladó illatolaj-arányt állít, és bergamottot, mandarint és fehér őszibarackot; narancsvirágot, fehér virágokat és vetivert; Akigalawoodot, Ambrofixot, pézsmát és vaníliát sorol fel. Kiage 311, Kiage

Eredeti parfümök a kínálatunkból

Eredeti parfümök, amelyek osztoznak a Valaya tiszta, fehér virágos karakterének egy részén; mindegyik dekantja az eredeti üvegből készül.

  1. Ex Nihilo

    Fleur Narcotique

    Licsi, bergamott és őszibarack jázminnal, narancsvirággal és bazsarózsával, pézsmás, mohás, szantálfás alapokon: gyümölcsös, fehér virágos illat.

    3ml · 10ml

  2. Frederic Malle

    Acne Studios

    Aldehidek, őszibarack, narancsvirág és gyöngyvirág szantálfás, pézsmás, vaníliás, heliotrópos alapokon: púderes és szappanos.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Ex Nihilo

    Blue Talisman

    Körte, bergamott és gyömbér narancsvirággal, Akigalawood, pézsma és Ambrofix fölött: frissebb és fásabb illat.

    3ml · 10ml

Amiben a klónok elmaradnak

Ha egymás mellé tesszük a tagok megjegyzéseit és a jegylistákat, három hiányosság rajzolódik ki. Az első a szikrázó nyitány. Egy-egy tag laposabbnak nevezi a Delilah Blancot és a Velvet Whispert, a hivatkozott jegylistájuk egyikén sem szerepelnek aldehidek, amelyek pezsgő, légies nyitást adnak a fehér virágos illatoknak.

A második a pézsma. A Mystique Bouquet és a Valeria kapcsán három tag is úgy találja, hogy a lecsengés kevésbé pézsmás, mint a Valayáé.

A harmadik a gyümölcsös nyitány. Az egyik tag szerint a Velvet Whisperből hiányzik, egy másiknak pedig a Valeria barackos jegye hiányzik. Ha egy klón jól hozza az alapot, de elveszíti az első, ragyogó perceket, olyan lehet, mint a Valaya befejezése a kezdete nélkül.

Klónüveg vagy Valaya kisebb kiszerelésben?

Milliliterenként számolva minden klón, amelynek a táblázat árat tud adni, az eredeti alatt marad. A Valaya 10ml-es dekantja 39,51 €, ami milliliterenként 3,95 €/ml; a 30ml-es kiszerelés 94,50 €, azaz 3,15 €/ml milliliterenként. Ha már tudod, hogy ez a tiszta, virágos stílus illik hozzád, és mindennap bőségesen viselnéd, egy klónból több jut a pénzedért.

Más a helyzet, ha még azt sem döntötted el, hogy neked való-e a Valaya. A legkisebb kiszerelés, a körülbelül 60 fújásra elegendő 3ml, 14,31 €. Válaszd a körülbelül 200 fújásra elegendő 10ml-es dekantot, vagy a nagyjából 600 fújásra elég 30ml-est. A Valaya Exclusif 3ml-es kiszerelésben is kapható, 16,11 € áron, ha választás előtt mindkét változatot viselnéd. Milliliterár-indexünk parfümházanként összehasonlítja az összes nálunk kapható kiszerelést.

Más parfümházak tiszta, fehér virágos illatai

Ha másik parfümháztól keresel tiszta, fehér virágos illatot, három eredeti parfümben is visszaköszön valami ebből a hangulatból. A 2022-es, Ex Nihilo-féle Fleur Narcotique a licsit, a bergamottot és az őszibarackot jázminnal, narancsvirággal és pünkösdi rózsával párosítja, pézsmás, mohás és szantálfás alapon: önálló gyümölcsös-virágos irány. Frederic Malle 2024-es Acne Studios illata őrzi meg az aldehideket, bergamottal és mandarinnal; szívében őszibarack, narancsvirág, gyöngyvirág, jázmin, rózsa és ibolya, púderes alapjában pedig szantálfa, tömjén, Iso E Super, pézsma, vanília és heliotrop található. A 2023-as, Ex Nihilo-féle Blue Talisman frissebb és fásabb irányt vesz: körte, bergamott, mandarin és gyömbér után narancsvirág és Georgywood, végül Akigalawood, pézsma és Ambrofix következik. Mindhárom dekantként is kapható, így két hét alatt felváltva viselhetsz közülük néhányat, mielőtt döntenél.

Így próbáld ki a dupét

A papírcsíkon a nyitányt érzed, és nem sokkal többet, ezért az eredetit és a klónt is a bőrödön próbáld ki. Egyik nap viseld az egyiket, másik nap a másikat, ne egyszerre, így egyik illat sem befolyásolja, hogyan érzed a másikat. Mindkettőt ugyanazokon a pontokon ellenőrizd: közvetlenül fújás után, a szívjegyeknél, amikor a nyitány már elillant, majd később, a nap folyamán, amikor az illat leülepedett. A Valayánál figyeld a kezdeti pezsgést és a lecsengés pézsmás jegyeit, mert a tagok szerint a klónok éppen ezekben maradnak el.

A Valaya 3ml-es kiszerelése körülbelül 60 fújásra elég, így több napod is lesz a tisztességes összehasonlításra. Ha az eredeti nyer, válts 10ml-es dekantjára: körülbelül 200 fújás, vagyis hetekre elegendő a mindennapi viseléshez. Most vásárolsz először kisebb kiszerelést? A parfümdekantokról szóló útmutatónk elmagyarázza az alapokat, a teljes üveg előtti kipróbálásról szóló oldalunk pedig bemutatja a másik lehetőséget. Ha a Valayát a parfümház egy másik illatával vetnéd össze, olvasd el a Delina vs Valaya cikket; a teljesebb választékhoz pedig nézd meg a Parfums de Marly parfümjeiről vagy a tiszta illatokról szóló útmutatónkat.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Viselhetem néhány napig a Valayát, mielőtt alternatívát választok?
A 10ML eredeti üvegből töltött, 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es Valaya-dekantot kínál. A 3ml körülbelül 60 fújásra elég, így több napon át viselheted bármelyik klón mellett.
Melyik Valaya-dupe áll a rangsorunk élén?
Az útmutató legjobb összességében vett ajánlata az Afnan Mystique Bouquet-je: a Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok nagy többsége hasonlónak találja, és mindkét illatpiramisban szerepel fehér őszibarack, bergamott, mandarin, narancsvirág, vetiver, pézsma és vanília. A Fragrantica tagjai szerint a Mystique Bouquet gyümölcsösebb-virágosabb, és kevésbé szikrázó, mint a Valaya.
Mennyire támasztják alá a Delilah Blanc Valaya-alternatívaként való emlegetését?
Erős a támogatottsága: a Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok közül szinte mindenki hasonlónak találja, a Fragrantica azon tagjai pedig, akik mindkettőt kipróbálták, úgy érzik, valamivel közelebb áll a Valayához, mint a Mystique Bouquet. Egy tag szerint viszont laposabb, egy másik pedig azt írja, hogy nem tart olyan sokáig.
Mi a különbség a Valaya és a Valaya Exclusif között?
A Valaya a 2023-as Eau de Parfum, aldehidekkel, fehér őszibarackkal, fehér virágokkal, pézsmával és vaníliával; a Valaya Exclusif 2025-ös Extrait de Parfum, amelynek jegyei között mandula, jázmin és szantálfa szerepel, aldehidek, őszibarack és pézsma viszont nem. Az útmutatóban szereplő klónokat az Eau de Parfumhöz hasonlítjuk.
A Valaya-klónok milliliterenként kevesebbe kerülnek, mint egy dekant?
Az összehasonlító táblázatban szereplő, EU-s árral rendelkező összes klón milliliterenként olcsóbb az eredetinél. A Valaya 10ml-es dekantja 39,51 € (3,95 €/ml), a 3ml-es pedig 14,31 €.
Mely klónokat hozzák kapcsolatba a Valayával, és kik?
A Parfumo, a Fragrantica tagjai vagy az illat készítője a Mystique Bouquet-t, a Delilah Blancot, a Velvet Whispert, a Valeriát, az Amarát és a Kiage 311-et is a Valayához kapcsolja. Az eredeti parfümök közül a Frederic Malle Acne Studios illatában szintén megtalálhatók az aldehidek, az őszibarack, a narancsvirág, a gyöngyvirág, a pézsma és a vanília; a Fleur Narcotique és a Blue Talisman pedig a bergamotton és a narancsvirágon osztozik vele.
Meddig tart rajtam a Valaya?
Ez a bőrödtől és az időjárástól is függ, ezért nem ígérünk meghatározott viselési időt. Viselj több napon át egy 3ml-es dekantot, ami körülbelül 60 fújásra elég, így láthatod, hogyan működik rajtad, mielőtt nagyobb méretet választasz.

Források

  1. Valaya Eau de Parfum, Parfums de Marly
  2. Valaya (Eau de Parfum) by Parfums de Marly, Parfumo
  3. Valaya vs Mystique Bouquet, Parfumo comparison
  4. Mystique Bouquet by Afnan, Fragrantica
  5. Scents like Valaya, Fragrantica forum
  6. Valaya vs Delilah Blanc, Parfumo comparison
  7. Delilah Blanc by Maison Alhambra, Fragrantica
  8. Valaya vs Velvet Whisper, Parfumo comparison
  9. Velvet Whisper by House of Thêom, Parfumo
  10. Valeria by Verset Parfums, Fragrantica
  11. Amara by Avapari, Parfumo
  12. Kiage 311, Kiage

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Valaya illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 28., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Parfums de Marly márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat

Összes parfümútmutató