Tom Ford Lost Cherry dupe-ok 2026: 7 klón az eredetivel szemben

Hét Lost Cherry dupe illatjegyről illatjegyre összevetve, azzal együtt, hol válik el mindegyik az eredetitől. Vagy viseld előbb az igazit egy 3ml-es dekantban.

Ebben az útmutatóban

Röviden

Összességében a legjobb Tom Ford Lost Cherry dupe a Dossier Ambery Cherry: minden felsorolt illatjegye megtalálható a Lost Cherry piramisában, bár a fás jegyeket elhagyja. A tulajdonosok szerint a The Dua Brand Popped Cherry áll a legközelebb, a Maison Alhambra Lovely Chérie pedig a legolcsóbb. Inkább az eredetit viselnéd? A Lost Cherry 10ml-es dekantja 68,31 € a 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve.

7 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

A rangsor

  1. Ambery CherryÖsszességében a legjobb Dossier39,00 € 50ml
  2. Popped CherryA leszáradásban a legközelebbi The Dua BrandNincs uniós ár
  3. Lovely ChérieA legolcsóbb Maison Alhambra29,95 € 80ml
  4. Not Another CherryÉdesebb változat Fine'ryNincs uniós ár
  5. SinfulLágyabb változat Oakcha40,95 € 50ml
  6. Fructus VirginisSötétebb változat Alexandria FragrancesNincs uniós ár
  7. Lovefest Burning CherryPrémium alternatíva Kayali98,00 € 50ml

Inkább az eredetit választanád?

Lost Cherry

Tom FordAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,37 €–1,96 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

Három üveg halványkék háttéren: Latte di Cherry, Lost Cherry és Bodacious

Milyen illatú a Lost Cherry?

Tom Ford Lost Cherry flakon
Az eredetiLost CherryTom Ford

A Lost Cherry 2018-as Tom Ford Private Blend illat, sötét, likőrös cseresznyének megalkotva. Fekete cseresznyével és cseresznyelikőrrel nyit, keserűmandulás éllel, így az első percek olyanok, mint egy pohár kirsch, mellette marcipánnal. A szív meggyre és szilvára vált, amelyet török rózsa és sambac jázmin lágyít. A hosszú alapban lakik a karakter nagy része: vanília, tonkabab, perubalzsam és benzoin a melegségért, fahéj és szegfűszeg a fűszerességért, aztán szantálfa, cédrus, pacsuli és vetiver, hogy ne forduljon desszertbe.

Ez a kettősség, az édes, szirupos nyitás és a száraz, fás, fűszeres alap között, számít, amikor egy dupe-ot megítélsz. Szinte minden klón jól hozza a cseresznyét és a mandulát az első félórában. Az alapban válnak el, ezért az alábbi választásokat aszerint rangsoroltuk, mennyit őriznek meg belőle.

Fekete cseresznye, keserűmandula és fahéj nyersanyagként: illatjegyek ebből: Tom Ford Lost Cherry
A képen: fekete cseresznye, keserűmandula és fahéj, illatjegyek ebből: Lost Cherry.

Lost Cherry-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Ambery Cherry Dossier
Megnevezett forrás Forrás
39,00 € 50ml
0,78 €/ml
2A leszáradásban a legközelebbi Popped Cherry The Dua Brand
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
3A legolcsóbb Lovely Chérie Maison Alhambra
Megnevezett forrás Forrás
29,95 € 80ml
0,37 €/ml
4Édesebb változat Not Another Cherry Fine'ry
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
5Lágyabb változat Sinful Oakcha
Megnevezett forrás Forrás
40,95 € 50ml
0,82 €/ml
6Sötétebb változat Fructus Virginis Alexandria Fragrances
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
7Prémium alternatíva Lovefest Burning Cherry Kayali
Megnevezett forrás Forrás
98,00 € 50ml
1,96 €/ml

Üvegfotók: fragrantica.com, thescentbase.com, fragrantica.com, fineryfragrance.com, fragrantica.com, alexandriafragrances.com, fragrantica.com

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontLost CherryTom FordAmbery CherryDossier
Ár milliliterenként
3ml: 7,47 €/ml · 10ml: 6,83 €/ml · 30ml: 5,46 €/ml
0,78 €/ml
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
50ml-es üveg
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Üvegár egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.; szállítás nélkül
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) Lost Cherry parfümhöz hasonlítunk
  • Megadja a Lost Cherry publikált illatpiramisa összes jegyét: cseresznye, mandula, fahéj, szilva, szegfűszeg, rózsa, jázmin, tonkabab, vanília és perui balzsam; a látogatók által szintén kedvelt parfümök között pedig a Lost Cherry áll az első helyen. Ambery Cherry by Dossier (Fragrantica)
  • Egy tag mély, lédús cseresznyés illatként írja le, vaníliával, mandulával, szegfűszeggel és rózsával a leszáradáskor; hozzáteszi, hogy az erős cseresznyés jegy még a nap vége előtt elhalványul. Ambery Cherry, member notes (Parfumo)
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
Megnevezett forrás
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Kapható egy uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.
  • Lost Cherry vásárláskor olcsóbb (22,41 €, illetve 39,00 €).
  • Ambery Cherry több parfümöt ad (50ml, illetve 3ml).
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) Lost Cherry illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb44,82 €0ml marad
  • 1 × 10ml68,31 €4ml marad
  • 1 × 30ml163,80 €24ml marad
  • Ambery Cherry (Dossier): 1 × 50mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27., szállítás nélkül39,00 €44ml marad

Ennyi viselésnél Ambery Cherry olcsóbb, mint a(z) Lost Cherry dekantjai (39,00 €, illetve 44,82 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 22,41 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél a(z) Lost Cherry dekantjai olcsóbbak, mint Ambery Cherry (22,41 €, illetve 39,00 €).

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 418,32 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Ambery Cherry olcsóbb, mint a(z) Lost Cherry dekantjai (78,00 €, illetve 418,32 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Lost Cherry alternatívák rangsora: 7 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: Dossier Ambery CherryA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: Lost Cherry. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

Összességében a legjobb: Ambery Cherry

Dossier Ambery Cherry flakon
Ambery CherryDossierÖsszességében a legjobb

A Dossier Ambery Cherry fent cseresznyét, mandulát és fahéjat, a szívben szilvát, szegfűszeget, rózsát és jázmint, az alapban tonkababot, vaníliát és perubalzsamot sorol fel. Ezek mindegyike szerepel a Lost Cherry közzétett piramisában is, és egyik sem visz más irányba, ezért érdemli ki az első helyet.

A fő különbség: a listán nincsenek fás jegyek. A Lost Cherry szantálfával, cédrussal, pacsulival és vetiverrel zár, az Ambery Cherry balzsammal, tonkababbal és vaníliával, így a leszáradása kerekebb és édesebb, kevesebb van benne az eredeti száraz fogásából. Egy Parfumo-tag azt is megjegyzi, hogy az erős cseresznye jóval a nap vége előtt elhalványul, és szegfűszeg meg rózsa marad utána.

Kinek való: annak, aki a Lost Cherry első óráját imádja, és meleg cseresznyés-mandulás illatot keres hideg időre és estékre, a teljes fás lezárás nélkül.

Alap: megnevezett külső forrás. A Fragrantica-adatlapja mutatja az illatpiramist, és a látogatók által szintén kedvelt parfümök között a Lost Cherryt teszi az első helyre; egy Parfumo-tag jegyzetei a leszáradást írják le.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Megadja a Lost Cherry publikált illatpiramisa összes jegyét: cseresznye, mandula, fahéj, szilva, szegfűszeg, rózsa, jázmin, tonkabab, vanília és perui balzsam; a látogatók által szintén kedvelt parfümök között pedig a Lost Cherry áll az első helyen. Ambery Cherry by Dossier (Fragrantica)
  2. Egy tag mély, lédús cseresznyés illatként írja le, vaníliával, mandulával, szegfűszeggel és rózsával a leszáradáskor; hozzáteszi, hogy az erős cseresznyés jegy még a nap vége előtt elhalványul. Ambery Cherry, member notes (Parfumo)

A leszáradásban a legközelebbi: Popped Cherry

The Dua Brand Popped Cherry flakon
Popped CherryThe Dua BrandA leszáradásban a legközelebbi

A The Dua Brand Popped Cherry átfedése a legteljesebb az összes választás közül. A Parfumo fekete cseresznyét, meggyszirupot, keserűmandulát, cseresznyelikőrt, sambac jázmint, török rózsát, pörkölt tonkababot, perubalzsamot, szantálfát, cédrusfát és vetivert sorol fel. Ez lefedi az eredeti nyitását és fás alapjának nagy részét, vagyis éppen azt, amit a többiek kihagynak.

A fő különbség: egy Parfumo-tag cseresznyésebbnek és élesebbnek érzi, az eredetit pedig krémesebbnek és gyantásabbnak. A listák alapján a Lost Cherry piramisából a szilva, a vanília, a benzoin, a fahéj és a szegfűszeg is kimarad belőle.

Kinek való: annak, aki a krémes eredetinél élesebb, cseresznyésebb változatra vágyik. Őszi és téli estéken ül a legjobban.

Alap: megnevezett külső forrás. A Parfumo hasonló parfümöket gyűjtő közösségi listája a Lost Cherryt teszi az első helyre, és egy tag ottani leírása részletezi a különbséget; a Fragranticán egy Lost Cherry-tulajdonos, aki a kettőt két különböző csuklóján viselte, az első percek után alig tudja megkülönböztetni őket. A márka amerikai dollárban árul, ezért a táblázatban nincs EU-s listaár.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Lost Cherry egyik tulajdonosa, aki a két illatot külön csuklóján viselte, rendkívül közeli dupe-nak találja a Popped Cherryt: öt perc után és egy óránál is nehéz volt megkülönböztetnie őket, hat órával később pedig még mindig érezte, miközben az eredeti már elhalványult; egy másik tag szerint kissé édesebb és tartósabb. Popped Cherry by The Dua Brand (Fragrantica)
  2. A közösség „Hasonló illatú” listáján a Lost Cherry áll az első helyen; a felsorolt jegyek szerint fekete cseresznye, griotte-szirup, keserűmandula és cseresznyelikőr ül tonkabab, perui balzsam, szantálfa, cédrusfa és vetiver alapon, jázmin sambackal és török rózsával. Popped Cherry by The Dua Brand (Parfumo)
  3. Egy tag szerint ez cseresznyésebb és élesebb, az eredeti pedig krémesebb és gyantásabb. Popped Cherry, member notes (Parfumo)

A legolcsóbb: Lovely Chérie

Maison Alhambra Lovely Chérie flakon
Lovely ChérieMaison AlhambraA legolcsóbb

A Maison Alhambra Lovely Chérie, amelyet egyes országokban Forbidden Love néven árulnak, keserűmandulában, rózsában, fekete cseresznyében, tonkababban és perubalzsamban osztozik a Lost Cherryvel. Egy Parfumo-tag tömény cseresznyelikőrt, marcipánt és meggyszirupot ír le tonkababon és fás jegyeken, ami a Lost Cherry története egyszerűen elmesélve.

A fő különbség: ámbrát és toffee-t tesz hozzá, jázmint pedig nem sorol fel, így édesebb, cukrászdásabb irányba hajlik. Akinek mindkettő megvan, megosztott: egyesek erősebbnek találják az eredetinél, mások vékonyabbnak és lineárisabbnak, elejétől végéig ugyanaz a cseresznye-mandula, a fűszeres fordulat nélkül.

Kinek való: első próbálkozásnak a stílussal, vagy olyan üvegnek, amelyet hétvégén bátran fújhatsz, amíg eldöntöd, megéri-e az eredeti. Inkább édes, gourmand cseresznyeként kezeld, mint fásként.

Alap: megnevezett külső forrás. Egy Parfumo-tag leírása közvetlenül a Lost Cherryvel veti össze; a Fragrantica-adatlap és a Basenotes-tagok hozzászólásai a megosztott véleményeket rögzítik.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy tag alkoholos cseresznyelikőrt, marcipánt, savanyúmeggy-szirupot és rózsát ír le tonkabab és fás jegyek fölött, és közvetlenül a Lost Cherryhez hasonlítja. Forbidden Love / Lovely Chérie, member notes (Parfumo)
  2. Keserűmandulát, rózsát, fekete cseresznyét, tonkababot és perui balzsamot sorol fel (ezek közösek a Lost Cherryvel), valamint ámbrát és tejkaramellát; a két illat tulajdonosai megosztottak: egyesek szerint erősebb, mások szerint hígabb és lineárisabb. Lovely Chérie by Maison Alhambra (Fragrantica)
  3. Egy tag szerint a nyitány a Lost Cherryre emlékeztet: púderesen édes, gyümölcsös rózsával, de kevésbé gazdag. Lovely Chérie, member write-ups (Basenotes)

Édesebb változat: Not Another Cherry

Fine'ry Not Another Cherry flakon
Not Another CherryFine'ryÉdesebb változat

A Fine'ry Not Another Cherry azt a párosítást őrzi meg, amelyre a legtöbben emlékeznek a Lost Cherryből: cseresznye és mandula, mögöttük török rózsa. Amarettót tesz hozzá, ami a mandulát a keserűtől az édes likőr felé tolja.

A fő különbség: a lista itt véget ér. Nincs benne balzsam, fűszer és fa, így sosem jut el a Lost Cherry sötétebb alapjáig. Édesebb, egyszerűbb cseresznyés-mandulás illat, és egy Lost Cherry-tulajdonos az adatlapon teljesen vitatja az összevetést.

Kinek való: annak, aki az eredetit túl nehéznek vagy túl fásnak találja, és csak az édes cseresznyés részt szeretné, nappalra a hidegebb hónapokban.

Alap: megnevezett külső forrás. A Fragrantica-adatlapja mutatja az illatjegyeket, és a látogatók által szintén kedvelt parfümök között a Lost Cherryt teszi az első helyre. Az Egyesült Államokban árulják, EU-s listaárat nem találtunk.

Miért ez a választás?Források: 1

Alap: Megnevezett forrás

  1. Cseresznyét, mandulát, amarettót és török rózsát sorol fel, a látogatói által szintén kedvelt parfümök közül pedig a Lost Cherryt teszi az első helyre; egy Lost Cherry-tulajdonos vitatja a hasonlóságot. Not Another Cherry by Fine'ry (Fragrantica)

Lágyabb változat: Sinful

Oakcha Sinful flakon
SinfulOakchaLágyabb változat

Az Oakcha Sinful cseresznyét, cseresznyelikőrt és keserűmandulát, aztán cseresznyeszirupot, sambac jázmint és török rózsát, végül szantálfát, vetivert és cédrusfát sorol fel. A Fragrantica leírása szerint a Lost Cherry ihlette, és a nyitása meg a szíve szorosan követi a közzétett illatjegyeket.

A fő különbség: az alap meleg fele hiányzik. Tonkabab, vanília, perubalzsam és fűszerek nélkül a lezárás fás és csendes, nem gyantás és édes. Egyes Fragrantica-tagok könnyebbnek és kevésbé összetettnek találják az eredetinél; bizonyos viselőknek éppen ez jobban is áll.

Kinek való: bárkinek, akinek tetszik a Lost Cherry ötlete, de túl édesnek vagy túl sűrűnek érzi az irodába. Az itteni választások közül ezt a legkönnyebb nappal viselni.

Alap: megnevezett külső forrás. A Fragrantica-adatlapon szerepelnek az illatjegyek, a megnevezett ihlető illat és a tagok vegyes hozzászólásai.

Miért ez a választás?Források: 1

Alap: Megnevezett forrás

  1. A leírás szerint a Sinfult a Lost Cherry ihlette; cseresznye, cseresznyelikőr, keserűmandula, cseresznyeszirup, sambac jázmin, török rózsa, szantálfa, vetiver és cédrusfa szerepel benne; néhány tag könnyedebbnek és kevésbé összetettnek találja. Sinful by Oakcha (Fragrantica)

Sötétebb változat: Fructus Virginis

Alexandria Fragrances Fructus Virginis flakon
Fructus VirginisAlexandria FragrancesSötétebb változat

Az Alexandria Fragrances Fructus Virginis cseresznyét, keserűmandulát és likőrt sorol fel török rózsával és sambac jázminnal, aztán tonkababot, perubalzsamot, szantálfát, cédrust és vetivert. Papíron a tetejétől az alapjáig követi a Lost Cherry szerkezetét.

A fő különbség: a kettőt összevető Fragrantica-tagok megosztottak. Egyesek nagyon közelinek találják; mások bőrösebbnek és balzsamosabbnak, és hiányolják belőle az eredeti szegfűszegét. Egy Parfumo-tag szerint a kibontakozása intenzívebb. A Lost Cherrynél sűrűbb, sötétebb cseresznyére számíts, kevesebb fűszerrel. A Parfumo az extrakt kiadást ráadásul valószínűleg kifutottként jelöli, bár a márka a Fructus Virginist még árulja.

Kinek való: téli estékre annak, aki nehezebb cseresznyét és gyantásabb alapot szeretne.

Alap: megnevezett külső forrás. A Fragrantica-adatlapja és egy Parfumo-tag leírása adja az illatjegyeket és az összevetést. A márka amerikai dollárban árul, ezért a táblázatban nincs EU-s listaár.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Cseresznyét, keserűmandulát, likőrt, tonkababot, perui balzsamot, török rózsát, szantálfát, cédrust, vetivert és sambac jázmint sorol fel; azok a tagok, akik a Lost Cherryhez hasonlították, megosztottak: néhányan bőrösebbnek és balzsamosabbnak találják, szegfűszeg nélkül. Fructus Virginis by Alexandria Fragrances (Fragrantica)
  2. Egy tag a Lost Cherryhez hasonlónak találja, de az illat kibontakozását intenzívebbnek érzi. Fructus Virginis, member notes (Parfumo)

Prémium alternatíva: Lovefest Burning Cherry

Kayali Lovefest Burning Cherry flakon
Lovefest Burning CherryKayaliPrémium alternatíva

A Kayali Lovefest Burning Cherry nem olcsó klón, hanem önálló parfüm, és a táblázat legdrágább üvege. A Lost Cherry listájának jó részén osztozik: cseresznye, rózsa, sambac jázmin, tonkabab, perubalzsam és vetiver.

A fő különbség: málnát, pralinét és palo santót tesz hozzá. Egy Parfumo-tag szerint a cseresznye hasonlóan lédús, de az egész parfüm szárazabb, füstösebb és kevésbé balzsamos, egy másik ottani tag pedig a Tom Ford saját Cherry Smoke-jához érzi közelebb, mint a Lost Cherryhez. A lényeg a füst: a Lost Cherry édességét a tábortűz felé viszi.

Kinek való: annak, aki saját identitású cseresznyés parfümöt keres, nem helyettesítőt, őszi estékre.

Alap: megnevezett külső forrás. A Parfumo hasonló parfümöket gyűjtő közösségi listája a Lost Cherryt teszi az első helyre, a tagok ottani leírásai pedig elmagyarázzák, miért nem szoros az egyezés. A Fragrantica-adatlapja adja az illatjegyeket.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A közösség „hasonló illatú” listáján a Lost Cherry áll az első helyen; egy tag hasonlóan lédús cseresznyét érez, de szárazabb, füstösebb és kevésbé balzsamos parfümöt. Lovefest Burning Cherry by Kayali (Parfumo)
  2. Égő cseresznyét, rózsát, sambac jázmint, tonkababot, perui balzsamot és vetivert sorol fel, ezek közösek a Lost Cherryvel, továbbá málnát, pralinét és palo santót. Lovefest Burning Cherry by Kayali (Fragrantica)

Eredeti alternatívák a kínálatunkból

Eredeti cseresznyés parfümök, amelyek a Lost Cherry cseresznyéjében és mandulájában osztoznak, mindegyik 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es dekantként.

  1. New Notes

    Latte di Cherry

    Cseresznye és mandula jázminon és török rózsán, az alapban tonkababbal, vaníliával, szantálfával és vetiverrel.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Carolina Herrera

    Very Good Girl Elixir

    Fekete cseresznye és keserűmandula rózsával és tubarózsával, vanílián és kakaón megpihenve.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Boadicea The Victorious

    Bodacious

    Cseresznye, konyak, mandula és szegfűszeg sambac jázminon és marokkói rózsán, az alapban dohánnyal.

    3ml · 10ml · 30ml

  4. BDK Parfums

    Rouge Smoking

    Cseresznye, rózsaszín bors és fahéj mandulán, heliotrópon és vanílián, tonkababbal és ámbrával.

    3ml · 10ml · 30ml

Mit kapsz a Lost Cherry 10ml-es dekantjával?

A legtöbben egy teljes üveg ára miatt keresnek Lost Cherry dupe-ot. Egy dekant megváltoztatja ezt a számítást. A 10ML-nél a Lost Cherry 3ml-es dekantja 22,41 € (nagyjából 60 fújás), a 10ml-es dekant 68,31 € (nagyjából 200 fújás), a 30ml-es dekant pedig 163,80 € (nagyjából 600 fújás), mindegyik az eredeti üvegből töltve. A 10ml-es méretnél ez 6,83 €/ml.

Egy klón üveg milliliterenként még mindig olcsóbb; a dátumozott árak a fenti táblázatban vannak. A különbség azonban jóval kisebb, mint amit a teljes üveg ára sugall, és egy 10ml-es dekant azt adja meg, amit a klónok csak megközelítenek: a teljes fűszeres, fás alapot. Ha havonta néhányszor viselsz cseresznyés illatot, az igazi 200 fújása talán tovább tart ki, mint az érdeklődésed iránta. Ha minden nap cseresznyét viselnél, a klón üveg az észszerűbb vétel, és az eredeti 3ml-e akkor is a legjobb módja annak, hogy kiderüljön, melyik klónt szereted valójában.

Amit minden klón elhibáz

Ha egymás mellé teszed az illatjegy-listákat, kirajzolódik egy minta. A klónok a nyitásban versenyeznek, és szinte mindegyik jól hozza a cseresznyét, a likőrt és a keserűmandulát. Amit megnyirbálnak, az az alap, amely a Lost Cherryben hosszú és rétegzett.

Hol válnak el az egyes választások a Lost Cherrytől a felsorolt illatjegyek és az idézett tagi hozzászólások alapján
VálasztásMegtartjaKihagyja vagy megváltoztatja
Ambery CherryCseresznye, mandula, fűszer, rózsa, balzsamNincs fa az alapban
Popped CherryCseresznye, mandula, rózsa, balzsam, faÉlesebb; nincs szilva, vanília vagy fűszer
Lovely ChérieCseresznye, mandula, rózsa, balzsamToffee-t és ámbrát tesz hozzá; édesebb
Not Another CherryCseresznye, mandula, rózsaNincs balzsam, fűszer vagy fa
SinfulCseresznye, mandula, rózsa, jázmin, faNincs tonkabab, vanília vagy balzsam
Fructus VirginisCseresznye, mandula, rózsa, balzsam, faBőrösebb; kevesebb szegfűszeg
Lovefest Burning CherryCseresznye, rózsa, jázmin, balzsamFüstöt, málnát és pralinét tesz hozzá

A leggyakoribb áldozat a fahéj és a szegfűszeg. Ezektől hat a Lost Cherry fűszeres téli parfümnek, nem cseresznyés cukorkának, és csak az Ambery Cherry sorolja fel mindkettőt. A második a cukor és a fa közti egyensúly: amelyik klón megtartja a vaníliát, az hajlamos elveszíteni a fát, amelyik a fát tartja meg, az a vaníliát. Az eredeti mindkettőt megtartja, ezért egyszerre száraz és édes a leszáradása.

Hogyan tesztelj egy dupe-ot?

A tesztcsík hízeleg a klónoknak. A csík a nyitást mutatja, és éppen azt hozza jól minden klón; az alap csak a bőrön jelenik meg, jóval később a nap folyamán.

  1. Kezdd az eredetivel. A Lost Cherry 3ml-es dekantja több teljes napnyi viseletre elég, így megismered az alapját, mielőtt bármit hozzá mérnél.
  2. A klónt egy másik napon viseld, egy fújással ugyanarra a helyre, és nézd meg reggel, ebéd után és este. A bőr, az időjárás és a meleg mind befolyásolja, hogyan bontakozik ki egy parfüm.
  3. A leszáradást hasonlítsd össze, ne az első perceket. Azt kérdezd, ott van-e még délutánra a fűszer és a fa.

Ha egyik klón sem győz meg, más eredeti cseresznyés parfümöket is kipróbálhatsz ugyanezekben a méretekben. A New Notes Latte di Cherry és a Carolina Herrera Very Good Girl Elixir illata egyaránt cseresznyével és mandulával nyit, az utóbbi a Lost Cherryhez hasonlóan fekete cseresznyével és keserűmandulával. A Boadicea The Victorious Bodacious a cseresznyét konyak, mandula és szegfűszeg mellé teszi. A BDK Parfums Rouge Smoking cseresznyét párosít fahéjjal és mandulával. További meleg, édes parfümökért nézd meg a legjobb gourmand parfümöket, a tonkabab illatjegyet és az útmutatónkat arról, mi az a parfüm dekant.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Kipróbálhatom a Tom Ford Lost Cherryt 3ml-es dekantban, mielőtt megveszem?
A 10ML 3ml-es, 10ml-es és 30ml-es, az eredeti üvegből töltött dekantként árulja a Lost Cherryt, 22,41 €-tól. Egy 3ml-es dekant nagyjából 60 fújás, elég ahhoz, hogy több napig viseld, és összevesd egy klónnal.
Melyik Lost Cherry-dupe vezeti a rangsorunkat?
Az útmutatóban összességében a Dossier Ambery Cherry a legjobb választás: minden felsorolt illatjegye szerepel a Lost Cherry piramisában is, bár az alapjában nincsenek fás jegyek. A The Dua Brand Popped Cherry többet őriz meg a fás leszáradásból.
Van könnyen elérhető Lost Cherry dupe Európában?
Az Ambery Cherry, a Lovely Chérie, a Sinful és a Lovefest Burning Cherry készleten volt EU-s boltokban euróáron, amikor megnéztük; a táblázatban dátummal szerepelnek. A Popped Cherry és a Fructus Virginis csak amerikai dollárban volt listázva, a Not Another Cherryhez pedig nem találtunk EU-s listaárat.
A feltüntetett illatjegyek alapján mely klónok állnak a legközelebb a Lost Cherryhez?
A felsorolt illatjegyeik alapján a legközelebbi klónok az Ambery Cherry, a Popped Cherry, a Lovely Chérie és a Sinful. Az eredeti parfümök közül a Latte di Cherry, a Very Good Girl Elixir, a Bodacious és a Rouge Smoking mind cseresznyét párosít mandulával.
Miben tér el a Lovely Chérie a Lost Cherrytől?
Itt ez a legolcsóbb választás, és osztozik a fekete cseresznyében, a keserűmandulában, a rózsában, a tonkababban és a perubalzsamban, de toffee-t és ámbrát tesz hozzá, és édesebb. A tulajdonosok megosztottak: egyesek erősebbnek, mások vékonyabbnak és lineárisabbnak találják.
Kevesebbe kerülnek milliliterenként a Lost Cherry klónjai?
A klónüvegek milliliterenként kevesebbe kerülnek, mint az eredeti; a dátumozott árak a táblázatban vannak. Ha az eredetit szeretnéd teljes üveg nélkül, a Lost Cherry 3ml-es dekantjának ára 22,41 €, a 10ml-es dekanté 68,31 € a 10ML-nél.
Tovább tart egy Lost Cherry-klón, mint az eredeti?
Nem ígérhetjük meg, meddig tart bármelyik parfüm a bőrödön. A Parfumo közössége a Lost Cherry tartósságát a skála közepe fölé értékeli, a klónok tulajdonosai pedig nem értenek egyet egymással, ezért viseld mindegyiket egy teljes napig a bőrödön, mielőtt döntesz.

Források

  1. Lost Cherry by Tom Ford (Fragrantica)
  2. Lost Cherry by Tom Ford (Parfumo)
  3. Ambery Cherry by Dossier (Fragrantica)
  4. Popped Cherry by The Dua Brand (Parfumo)
  5. Forbidden Love / Lovely Chérie, member notes (Parfumo)
  6. Not Another Cherry by Fine'ry (Fragrantica)
  7. Sinful by Oakcha (Fragrantica)
  8. Fructus Virginis by Alexandria Fragrances (Fragrantica)
  9. Lovefest Burning Cherry by Kayali (Parfumo)

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Lost Cherry illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 27., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Tom Ford márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat

Összes parfümútmutató