Tom Ford Lost Cherry dupe 2026: 7 klonů vs. originál

Sedm alternativ k Lost Cherry porovnaných tón po tónu, u každé i s tím, kde se s originálem rozchází. Nebo si nejdřív vyzkoušejte originál jako 3ml odstřik.

V tomto průvodci

Stručně

Nejlepší celkovou alternativou k Tom Ford Lost Cherry je Ambery Cherry od Dossier: každý tón, který uvádí, je v pyramidě Lost Cherry, i když vynechává dřeva. Popped Cherry od The Dua Brand majitelé vnímají jako nejbližší a Lovely Chérie od Maison Alhambra má nejnižší cenu. Chcete originál? Lost Cherry stojí v 10ML 68,31 € za 10ml odstřik stáčený z originálního flakonu.

7 alternativ ve srovnání níže · ceny ověřené 27. září 2026

Pořadí

  1. Ambery CherryNejlepší celkově Dossier39,00 € 50ml
  2. Popped CherryNejblíž v dojezdu The Dua BrandBez ceny v EU
  3. Lovely ChérieNejnižší cena Maison Alhambra29,95 € 80ml
  4. Not Another CherrySladší pojetí Fine'ryBez ceny v EU
  5. SinfulJemnější pojetí Oakcha40,95 € 50ml
  6. Fructus VirginisTemnější pojetí Alexandria FragrancesBez ceny v EU
  7. Lovefest Burning CherryPrémiová alternativa Kayali98,00 € 50ml

Chcete raději originál?

Lost Cherry

Tom FordStočeno z originálního flakonu

Alternativy: 0,37 €–1,96 €/ml v jiných obchodech, ověřeno 27. září 2026

Tři flakony, Latte di Cherry, Lost Cherry a Bodacious, na světle modrém pozadí

Jak voní Lost Cherry?

Lahvička Lost Cherry od Tom Ford
OriginálLost CherryTom Ford

Lost Cherry je Private Blend od Toma Forda z roku 2018, postavený jako temná, likérová třešeň. Otevírá se černou třešní a třešňovým likérem s hranou hořké mandle, takže první minuty působí jako sklenka třešňovice s marcipánem vedle. Srdce se stočí k višni a švestce, které zjemňuje turecká růže a jasmín sambac. Nejvíc charakteru nese dlouhý základ: vanilka, tonkové boby, peruánský balzám a benzoin pro teplo, skořice a hřebíček pro koření, pak santalové dřevo, cedr, pačuli a vetiver, aby se z něj nestal dezert.

Tohle rozdělení mezi sladké, sirupové otevření a suchý, dřevitý, kořenitý základ je důležité, když posuzujete dupe. Třešeň a mandli v první půlhodině trefí skoro každý klon. Rozcházejí se v základu, a proto jsou tipy níže seřazené podle toho, kolik z něj si zachovají.

Černá třešeň, hořká mandle a skořice jako suroviny: tóny parfému Lost Cherry od Tom Ford
Na obrázku: černá třešeň, hořká mandle a skořice, tóny parfému Lost Cherry.

Alternativy k Lost Cherry ve srovnání

Ceny flakonů v jiných obchodech, ověřeno 27. září 2026

AlternativaZáklad srovnáníCena flakonuZa ml
1Nejlepší celkově Ambery Cherry Dossier
Uvedený zdroj Zdroj
39,00 € 50ml
0,78 €/ml
2Nejblíž v dojezdu Popped Cherry The Dua Brand
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
3Nejnižší cena Lovely Chérie Maison Alhambra
Uvedený zdroj Zdroj
29,95 € 80ml
0,37 €/ml
4Sladší pojetí Not Another Cherry Fine'ry
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
5Jemnější pojetí Sinful Oakcha
Uvedený zdroj Zdroj
40,95 € 50ml
0,82 €/ml
6Temnější pojetí Fructus Virginis Alexandria Fragrances
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
7Prémiová alternativa Lovefest Burning Cherry Kayali
Uvedený zdroj Zdroj
98,00 € 50ml
1,96 €/ml

Fotografie flakonů: fragrantica.com, thescentbase.com, fragrantica.com, fineryfragrance.com, fragrantica.com, alexandriafragrances.com, fragrantica.com

Porovnejte dva vedle sebe

Vyberte libovolné dva parfémy z tohoto průvodce. Na začátku stojí originál proti č. 1.

ÚdajLost CherryTom FordAmbery CherryDossier
Cena za ml
3ml: 7,47 €/ml · 10ml: 6,83 €/ml · 30ml: 5,46 €/ml
0,78 €/ml
Velikost
Odstřiky po 3, 10 nebo 30ml
Flakon 50ml
Cena s doručením
Aktuální cena 10ML; doprava se připočte v pokladně
Cena flakonu v jiném obchodě, ověřeno: 27. září 2026; bez dopravy
Co říkají zdroje
Měřítko: každá alternativa v tomto průvodci se srovnává s parfémem Lost Cherry
  • Uvádí třešeň, mandle, skořici, švestku, hřebíček, růži, jasmín, tonkový bob, vanilku a peruánský balzám, tedy všechny tóny z publikované pyramidy Lost Cherry, a řadí Lost Cherry na první místo mezi parfémy, které se líbí také návštěvníkům. Ambery Cherry by Dossier (Fragrantica)
  • Jeden člen popisuje sytou, šťavnatou třešeň s vanilkou, mandlí, hřebíčkem a růží v pozdější fázi vůně a poznamenává, že výrazná třešňová vůně vyprchá ještě před koncem dne. Ambery Cherry, member notes (Parfumo)
Základ srovnání
Původní parfém
Uvedený zdroj
Dostupnost
U 10ML, stočeno z originálního flakonu
V prodeji v obchodě v EU, ověřeno: 27. září 2026
  • Lost Cherry stojí při nákupu méně: 22,41 € oproti 39,00 €.
  • Ambery Cherry vám dá víc parfému: 50ml oproti 3ml.
  • 10ML tyto dva vedle sebe nenosil; každé tvrzení výše uvádí svůj zdroj.

Kolik potřebuji?

Zadejte, kolikrát chcete Lost Cherry nosit a kolik střiků používáte.

Potřebujete zhruba 6ml (120 střiků).

  • 2 × 3mlNejlevnější44,82 €Zbyde 0ml
  • 1 × 10ml68,31 €Zbyde 4ml
  • 1 × 30ml163,80 €Zbyde 24ml
  • Ambery Cherry od Dossier: 1 × 50mlCena v jiném obchodě, ověřeno: 27. září 2026, bez dopravy39,00 €Zbyde 44ml

Při takovém nošení stojí Ambery Cherry méně než odstřiky parfému Lost Cherry: 39,00 € oproti 44,82 €. Je to jiný parfém, ne originál.

Odhad: velikosti 10ML vystačí zhruba na 60 střiků (3ml), 200 (10ml) a 600 (30ml), tedy asi 20 na ml. Rozprašovače se liší, berte čísla jako vodítko. Ceny bez dopravy.

Dva spočítané příklady

  • Měsíc víkendů

    8× nošení, pokaždé 3 střiky. Potřebujete zhruba 1,2ml (24 střiků). Nejlevněji u 10ML: 1 × 3ml za 22,41 €, zbyde zhruba 1,8ml. Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Lost Cherry méně než Ambery Cherry: 22,41 € oproti 39,00 €.

  • Každý den po celý rok

    365× nošení, pokaždé 4 střiky. Potřebujete zhruba 73ml (1 460 střiků). Nejlevněji u 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 418,32 €, zbyde zhruba 0ml. Při takovém nošení stojí Ambery Cherry méně než odstřiky parfému Lost Cherry: 78,00 € oproti 418,32 €. Je to jiný parfém, ne originál.

Žebříček alternativ k Lost Cherry: 7 parfémů s rolí a cenou za ml, v čele Ambery Cherry od DossierOtevřít obrázek v plné velikosti na nové kartě
Seřazeno podle toho, jak blízko má každá alternativa k Lost Cherry. Ceny za ml z cen lahví ověřených 27. září 2026.

Nejlepší celkově: Ambery Cherry

Lahvička Ambery Cherry od Dossier
Ambery CherryDossierNejlepší celkově

Ambery Cherry od Dossier uvádí nahoře třešeň, mandli a skořici, v srdci švestku, hřebíček, růži a jasmín a v základu tonku, vanilku a peruánský balzám. Každý z těchto tónů je i ve zveřejněné pyramidě Lost Cherry a žádný nemíří jinam, a proto si zaslouží celkové prvenství.

Hlavní rozdíl: v seznamu nejsou dřeva. Lost Cherry končí santalovým dřevem, cedrem, pačuli a vetiverem, Ambery Cherry balzámem, tonkou a vanilkou, takže dojezd působí kulatěji a sladčeji, s menším suchým stiskem originálu. Jeden člen Parfumo si také všímá, že výrazná třešeň vyprchá dlouho před koncem dne a zůstane hřebíček s růží.

Pro koho je: pro toho, kdo miluje první hodinu Lost Cherry a chce teplou vůni třešně s mandlí na chladné počasí a večery, bez potřeby plného dřevitého závěru.

Podklad: konkrétní externí zdroj. Jeho záznam na Fragrantice ukazuje pyramidu tónů a řadí Lost Cherry na první místo mezi parfémy, které mají návštěvníci také rádi, poznámky člena Parfumo popisují dojezd.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Uvádí třešeň, mandle, skořici, švestku, hřebíček, růži, jasmín, tonkový bob, vanilku a peruánský balzám, tedy všechny tóny z publikované pyramidy Lost Cherry, a řadí Lost Cherry na první místo mezi parfémy, které se líbí také návštěvníkům. Ambery Cherry by Dossier (Fragrantica)
  2. Jeden člen popisuje sytou, šťavnatou třešeň s vanilkou, mandlí, hřebíčkem a růží v pozdější fázi vůně a poznamenává, že výrazná třešňová vůně vyprchá ještě před koncem dne. Ambery Cherry, member notes (Parfumo)

Nejblíž v dojezdu: Popped Cherry

Lahvička Popped Cherry od The Dua Brand
Popped CherryThe Dua BrandNejblíž v dojezdu

Popped Cherry od The Dua Brand má ze všech tipů největší překryv. Parfumo uvádí černou třešeň, sirup z višní griotte, hořkou mandli, třešňový likér, jasmín sambac, tureckou růži, praženou tonku, peruánský balzám, santalové dřevo, cedrové dřevo a vetiver. To pokrývá otevření originálu i většinu jeho dřevitého základu, tedy právě to, co ostatní vynechávají.

Hlavní rozdíl: člen Parfumo ho vnímá jako intenzivněji třešňový a ostřejší a originál jako krémovější a pryskyřičnější. Podle seznamů navíc vynechává švestku, vanilku, benzoin, skořici a hřebíček z pyramidy Lost Cherry.

Pro koho je: pro toho, kdo chce ostřejší pojetí s třešní v popředí, než nabízí krémový originál. Dobře sedí na podzimní a zimní večery.

Podklad: konkrétní externí zdroj. Komunitní seznam podobných parfémů na Parfumo dává Lost Cherry na první místo a recenze jednoho z tamních členů rozdíl popisuje; na Fragrantice majitel Lost Cherry, který nosil oba na různých zápěstích, je po prvních minutách jen těžko rozeznává. Značka prodává v amerických dolarech, takže tabulka neuvádí ceníkovou cenu v EU.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Majitel vůně Lost Cherry, který nosil oba parfémy na různých zápěstích, považuje Popped Cherry za neuvěřitelně blízkou alternativu: po pěti minutách i po hodině je těžké je rozeznat a po šesti hodinách stále voní, zatímco originál už vyprchal; jinému členu připadá o něco sladší a s delší výdrž. Popped Cherry by The Dua Brand (Fragrantica)
  2. Na seznamu „voní podobně jako“ v komunitě je Lost Cherry na prvním místě; mezi uvedenými tóny jsou černá třešeň, griottový sirup, hořká mandle a třešňový likér nad tonkovým bobem, peruánským balzámem, santalovým dřevem, cedrem a vetiverem, doplněné jasmínem sambac a tureckou růží. Popped Cherry by The Dua Brand (Parfumo)
  3. Jeden člen ji považuje za výrazněji třešňovou a ostřejší, zatímco originál mu připadá krémovější a pryskyřičnatější. Popped Cherry, member notes (Parfumo)

Nejnižší cena: Lovely Chérie

Lahvička Lovely Chérie od Maison Alhambra
Lovely ChérieMaison AlhambraNejnižší cena

Lovely Chérie od Maison Alhambra, v některých zemích prodávaný jako Forbidden Love, sdílí s Lost Cherry hořkou mandli, růži, černou třešeň, tonku a peruánský balzám. Jeden člen Parfumo popisuje likérovou třešeň, marcipán a višňový sirup nad tonkou a dřevy, tedy příběh Lost Cherry vyprávěný jednoduše.

Hlavní rozdíl: přidává ambru a karamelku a neuvádí jasmín, takže tíhne ke sladšímu, cukrovinkovějšímu projevu. Majitelé obou se neshodnou: někomu připadá silnější než originál, jinému tenčí a lineárnější, stejná třešeň s mandlí od začátku do konce bez kořenitého obratu.

Pro koho je: na první vyzkoušení stylu nebo jako flakon na volné víkendové nošení, zatímco se rozhodujete, jestli originál za to stojí. Berte ho jako sladký třešňový gurmán, ne dřevitý.

Podklad: konkrétní externí zdroj. Recenze člena Parfumo ho přímo srovnává s Lost Cherry, záznam na Fragrantice a komentáře členů Basenotes zachycují rozdělené názory.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Člen popisuje likérovou třešeň, marcipán, sirup z kyselých třešní a růži nad tonkou a dřevitými tóny a přímo ji srovnává s Lost Cherry. Forbidden Love / Lovely Chérie, member notes (Parfumo)
  2. Uvádí hořkou mandli, růži, černou třešeň, tonku a peruánský balzám (které má společné s Lost Cherry), dále ambrový tón a karamel; majitelé obou vůní se rozcházejí v tom, zda jim připadá silnější, nebo naopak lehčí a lineárnější. Lovely Chérie by Maison Alhambra (Fragrantica)
  3. Členovi se úvod podobá Lost Cherry: je pudrově sladký, s ovocnou růží, ale méně bohatý. Lovely Chérie, member write-ups (Basenotes)

Sladší pojetí: Not Another Cherry

Lahvička Not Another Cherry od Fine'ry
Not Another CherryFine'rySladší pojetí

Not Another Cherry od Fine'ry si drží dvojici, kterou si z Lost Cherry pamatuje většina lidí: třešeň a mandli, za nimi tureckou růži. Přidává amaretto, které posouvá mandli od hořké ke sladkému likéru.

Hlavní rozdíl: seznam tím končí. Nemá balzám, koření ani dřevo, takže k temnějšímu základu Lost Cherry nikdy nedojde. Je to sladší, jednodušší vůně třešně s mandlí a jeden majitel Lost Cherry u záznamu srovnání úplně odmítá.

Pro koho je: pro toho, komu je originál příliš těžký nebo dřevitý a chce jen sladkou třešňovou část, na den v chladnějších měsících.

Podklad: konkrétní externí zdroj. Jeho záznam na Fragrantice ukazuje tóny a řadí Lost Cherry na první místo mezi parfémy, které mají návštěvníci také rádi. Prodává se v USA a ceníkovou cenu v EU jsme nenašli.

Proč tahle volba?Zdroje: 1

Základ: Uvedený zdroj

  1. Uvádí třešeň, mandli, amaretto a tureckou růži a na první místo řadí Lost Cherry v seznamu vůní, které se líbí také návštěvníkům; jeden majitel Lost Cherry srovnání zpochybňuje. Not Another Cherry by Fine'ry (Fragrantica)

Jemnější pojetí: Sinful

Lahvička Sinful od Oakcha
SinfulOakchaJemnější pojetí

Sinful od Oakcha uvádí třešeň, třešňový likér a hořkou mandli, pak třešňový sirup, jasmín sambac a tureckou růži, pak santalové dřevo, vetiver a cedrové dřevo. Popis na Fragrantice říká, že je inspirovaný Lost Cherry, a otevření i srdce zveřejněné tóny věrně sledují.

Hlavní rozdíl: chybí teplá polovina základu. Bez tonky, vanilky, peruánského balzámu a koření je závěr dřevitý a tichý, ne pryskyřičný a sladký. Někteří členové Fragrantiky ho vnímají jako lehčí a méně složitý než originál, což některým nositelům sedí víc.

Pro koho je: pro každého, komu se myšlenka Lost Cherry líbí, ale do kanceláře mu připadá příliš sladký nebo hutný. Ze všech tipů se tu nejsnáz nosí přes den.

Podklad: konkrétní externí zdroj. Záznam na Fragrantice uvádí tóny, deklarovanou inspiraci i smíšené komentáře členů.

Proč tahle volba?Zdroje: 1

Základ: Uvedený zdroj

  1. Podle záznamu je Sinful inspirovaný vůní Lost Cherry; uvádí třešeň, třešňový likér, hořkou mandli, třešňový sirup, jasmín sambac, tureckou růži, santalové dřevo, vetiver a cedrové dřevo; některým členům připadá lehčí a méně komplexní. Sinful by Oakcha (Fragrantica)

Temnější pojetí: Fructus Virginis

Lahvička Fructus Virginis od Alexandria Fragrances
Fructus VirginisAlexandria FragrancesTemnější pojetí

Fructus Virginis od Alexandria Fragrances uvádí třešeň, hořkou mandli a likér s tureckou růží a jasmínem sambac, pak tonku, peruánský balzám, santalové dřevo, cedr a vetiver. Na papíře sleduje strukturu Lost Cherry od vršku po základ.

Hlavní rozdíl: členové Fragrantiky, kteří oba porovnávali, se neshodnou. Někteří ho vnímají jako velmi blízký, jiní jako kožovější a balzámovější a chybí jim hřebíček originálu. Člen Parfumo ho označuje za intenzivnější ve vývoji. Čekejte hutnější, temnější třešeň než u Lost Cherry, s menším podílem koření. Parfumo navíc u verze extrakt uvádí, že možná skončila, značka ale Fructus Virginis stále prodává.

Pro koho je: na zimní noci, pro toho, kdo chce těžší třešeň a pryskyřičnější základ.

Podklad: konkrétní externí zdroj. Jeho záznam na Fragrantice a recenze člena Parfumo uvádějí tóny i srovnání. Značka prodává v amerických dolarech, takže tabulka neuvádí ceníkovou cenu v EU.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Uvádí třešeň, hořkou mandli, likér, tonku, peruánský balzám, tureckou růži, santalové dřevo, cedr, vetiver a jasmín sambac; členové, kteří ji srovnávali s Lost Cherry, se neshodnou — některým připadá koženější a balzamičtější a postrádají v ní hřebíček. Fructus Virginis by Alexandria Fragrances (Fragrantica)
  2. Členovi připadá srovnatelná s Lost Cherry, ale její vývoj je intenzivnější. Fructus Virginis, member notes (Parfumo)

Prémiová alternativa: Lovefest Burning Cherry

Lahvička Lovefest Burning Cherry od Kayali
Lovefest Burning CherryKayaliPrémiová alternativa

Lovefest Burning Cherry od Kayali není levný klon, ale plnohodnotný parfém a nejdražší flakon v tabulce. Sdílí velkou část seznamu Lost Cherry: třešeň, růži, jasmín sambac, tonku, peruánský balzám a vetiver.

Hlavní rozdíl: přidává malinu, pralinku a palo santo. Člen Parfumo vnímá třešeň jako podobně šťavnatou, ale celý parfém jako sušší, kouřovější a méně balzámový, a jiný tamní člen ho má blíž k Cherry Smoke přímo od Toma Forda než k Lost Cherry. O kouř tu jde: posouvá sladkost Lost Cherry k táboráku.

Pro koho je: pro toho, kdo chce třešňový parfém s vlastní identitou, ne náhradu, na podzimní večery.

Podklad: konkrétní externí zdroj. Komunitní seznam podobných parfémů na Parfumo dává Lost Cherry na první místo a recenze tamních členů vysvětlují, proč nejde o blízkou shodu. Jeho záznam na Fragrantice uvádí tóny.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. V seznamu komunity „vůně podobné“ je na prvním místě Lost Cherry; jednomu členovi připadá třešeň podobně šťavnatá, vůně je však sušší, kouřovější a méně balzamická. Lovefest Burning Cherry by Kayali (Parfumo)
  2. Uvádí pálenou třešeň, růži, jasmín sambac, tonku, peruánský balzám a vetiver, které má společné s Lost Cherry, a také malinu, pralinku a palo santo. Lovefest Burning Cherry by Kayali (Fragrantica)

Originální alternativy z naší nabídky

Originální třešňové parfémy, které sdílejí třešeň a mandli Lost Cherry, každý jako 3ml, 10ml nebo 30ml odstřik.

  1. New Notes

    Latte di Cherry

    Třešeň a mandle nad jasmínem a tureckou růží, s tonkovými boby, vanilkou, santalovým dřevem a vetiverem v základu.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Carolina Herrera

    Very Good Girl Elixir

    Černá třešeň a hořká mandle s růží a tuberózou, usazené na vanilce a kakau.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Boadicea The Victorious

    Bodacious

    Třešeň, koňak, mandle a hřebíček nad jasmínem sambac a marockou růží, s tabákem v základu.

    3ml · 10ml · 30ml

  4. BDK Parfums

    Rouge Smoking

    Třešeň, růžový pepř a skořice nad mandlí, heliotropem a vanilkou, s tonkovými boby a ambrou.

    3ml · 10ml · 30ml

Co vám dá 10ml odstřik Lost Cherry

Většina lidí hledá dupe Lost Cherry kvůli ceně celého flakonu. Odstřik ten počet mění. V 10ML stojí 3ml odstřik Lost Cherry 22,41 € (zhruba 60 střiků), 10ml odstřik 68,31 € (zhruba 200 střiků) a 30ml odstřik 163,80 € (zhruba 600 střiků), každý stáčený z originálního flakonu. U velikosti 10ml to dělá 6,83 €/ml.

Flakon klonu stojí za ml pořád méně, ceny k datu najdete v tabulce výše. Rozdíl je ale mnohem menší, než napovídá cena celého flakonu, a 10ml odstřik vám dá to, k čemu se klony jen přibližují: celý kořenitý, dřevitý základ. Pokud nosíte třešňovou vůni pár dní v měsíci, 200 střiků originálu vám možná vydrží déle než váš zájem o ni. Pokud chcete třešeň nosit každý den, rozumnější koupí je flakon klonu a 3ml originálu je pořád nejlepší způsob, jak zjistit, který klon vám doopravdy sedí.

V čem se mýlí každý klon

Když seznamy tónů čtete vedle sebe, vynoří se vzorec. Klony soupeří v otevření a téměř všechny trefí třešeň, likér a hořkou mandli. Ořezávají základ, který je u Lost Cherry dlouhý a vrstvený.

Kde se jednotlivé tipy rozcházejí s Lost Cherry podle uváděných tónů a citovaných komentářů členů
TipZachováváVynechává nebo mění
Ambery CherryTřešeň, mandle, koření, růže, balzámŽádná dřeva v základu
Popped CherryTřešeň, mandle, růže, balzám, dřevaOstřejší; bez švestky, vanilky a koření
Lovely ChérieTřešeň, mandle, růže, balzámPřidává karamelku a ambru; sladší
Not Another CherryTřešeň, mandle, růžeBez balzámu, koření a dřeva
SinfulTřešeň, mandle, růže, jasmín, dřevaBez tonky, vanilky a balzámu
Fructus VirginisTřešeň, mandle, růže, balzám, dřevaKožovější; méně hřebíčku
Lovefest Burning CherryTřešeň, růže, jasmín, balzámPřidává kouř, malinu a pralinku

Nejčastější obětí jsou skořice a hřebíček. Díky nim Lost Cherry působí jako kořenitý zimní parfém, ne jako třešňový bonbon, a obojí uvádí jen Ambery Cherry. Druhou je rovnováha mezi cukrem a dřevem: klony, které si nechají vanilku, obvykle ztratí dřeva, a klony, které si nechají dřeva, obvykle ztratí vanilku. Originál drží obojí, a proto jeho dojezd působí zároveň suše i sladce.

Jak otestovat dupe

Papírové proužky klonům lichotí. Proužek ukáže otevření, a to je právě ta část, kterou trefí každý klon; základ se objeví až na kůži, hodně pozdě během dne.

  1. Začněte originálem. 3ml odstřik Lost Cherry vám vystačí na několik celých dní nošení, takže poznáte jeho základ dřív, než podle něj cokoli posoudíte.
  2. Klon noste v jiný den, jeden střik na stejné místo, a zkontrolujte ho ráno, po obědě a večer. Kůže, počasí i teplo mění, jak se parfém vyvíjí.
  3. Porovnávejte dojezd, ne první minuty. Ptejte se, jestli tam odpoledne ještě jsou koření a dřevo.

Pokud vás žádný klon nepřesvědčí, můžete ve stejných velikostech vyzkoušet jiné originální třešňové parfémy. Latte di Cherry od New Notes i Very Good Girl Elixir od Carolina Herrera se otevírají třešní a mandlí, ten druhý černou třešní a hořkou mandlí jako Lost Cherry. Bodacious od Boadicea The Victorious staví třešeň vedle koňaku, mandle a hřebíčku. Rouge Smoking od BDK Parfums spojuje třešeň se skořicí a mandlí. Další teplé, sladké parfémy najdete v průvodci nejlepšími gurmánskými parfémy, u tónu tonkových bobů a v našem průvodci co je odstřik parfému.

Klon, nebo originál? Co vědět předem

Můžu si Tom Ford Lost Cherry před nákupem vyzkoušet v 3ml odstřiku?
10ML prodává Lost Cherry v 3ml, 10ml a 30ml odstřicích plněných z originálního flakonu, od 22,41 €. 3ml odstřik je zhruba 60 střiků, dost na to, abyste ho nosili několik dní a porovnali s klonem.
Která dupe Lost Cherry vede v našem žebříčku?
Nejlepším celkovým tipem v tomto průvodci je Ambery Cherry od Dossier: každý tón, který uvádí, se objevuje i v pyramidě Lost Cherry, i když v základu nemá žádná dřeva. Popped Cherry od The Dua Brand si drží víc z dřevitého dojezdu.
Existuje dupe Lost Cherry snadno dostupný v Evropě?
Ambery Cherry, Lovely Chérie, Sinful a Lovefest Burning Cherry byly při naší kontrole skladem v obchodech v EU s cenami v eurech, uvedenými v tabulce i s datem. Popped Cherry a Fructus Virginis byly nabízené jen v amerických dolarech a pro Not Another Cherry jsme unijní ceníkovou cenu nenašli.
Které klony se podle uvedených tónů nejvíc blíží Lost Cherry?
Podle uvedených tónů mají nejblíž klony Ambery Cherry, Popped Cherry, Lovely Chérie a Sinful. Z originálních parfémů spojují třešeň s mandlí Latte di Cherry, Very Good Girl Elixir, Bodacious i Rouge Smoking.
V čem se Lovely Chérie liší od Lost Cherry?
Je to tu tip s nejnižší cenou a sdílí černou třešeň, hořkou mandli, růži, tonkové boby a peruánský balzám, ale přidává karamel a ambru a působí sladčeji. Majitelé se dělí mezi ty, kterým připadá silnější, a ty, kterým připadá řidší a lineárnější.
Stojí klony Lost Cherry méně na mililitr?
Flakony klonů stojí za ml méně než originál; ceny k datu najdete v tabulce. Pokud chcete originál bez celého flakonu, 3ml odstřik Lost Cherry stojí v 10ML 22,41 € a 10ml odstřik 68,31 €.
Vydrží klon Lost Cherry déle než originál?
Nemůžeme slíbit, jak dlouho jakýkoli parfém vydrží na vaší kůži. Komunita Parfumo hodnotí výdrž Lost Cherry nad středem své škály a majitelé klonů se mezi sebou neshodnou, takže každý noste na kůži celý den, než se rozhodnete.

Zdroje

  1. Lost Cherry by Tom Ford (Fragrantica)
  2. Lost Cherry by Tom Ford (Parfumo)
  3. Ambery Cherry by Dossier (Fragrantica)
  4. Popped Cherry by The Dua Brand (Parfumo)
  5. Forbidden Love / Lovely Chérie, member notes (Parfumo)
  6. Not Another Cherry by Fine'ry (Fragrantica)
  7. Sinful by Oakcha (Fragrantica)
  8. Fructus Virginis by Alexandria Fragrances (Fragrantica)
  9. Lovefest Burning Cherry by Kayali (Parfumo)

Jak jsme srovnávali

Každá alternativa je seřazena podle toho, jak věrně sleduje tóny a základ vůně Lost Cherry, na základě uvedeném u ní v tabulce. Ceny v jiných obchodech jsou ověřené 27. září 2026 a často se mění; ceny 10ML na této stránce jsou aktuální.

10ML je nezávislý obchod, není spojen se značkou Tom Ford ani se značkami zde uvedených alternativ a žádná z nich ho nedoporučuje. Jejich názvy slouží jen k označení srovnávaných parfémů.

Noste ho týden, ne deset vteřin.

Designerové i niche parfémy v 10ml odstřicích, abyste s vůní mohli chvíli žít, než se rozhodnete.

Prohlédnout odstřiky

Zobrazit všechny průvodce