Tom Ford Tobacco Vanille dupe-ok 2026: 6 klón összevetve

Hat Tom Ford Tobacco Vanille dupe összevetve illatjegyek, karakter és dátumozott üvegár alapján, azzal együtt, hol tér el mindegyik az eredetitől. Vagy viseld előbb magát a Tobacco Vanille-t egy 3ml-es dekantban.

Ebben az útmutatóban

Röviden

Összességében a legjobb Tom Ford Tobacco Vanille dupe az Al Haramain Amber Oud Tobacco Editionje, amelyet a Fragrantica fórumozói a leggyakrabban emlegetnek. A Fragrance World Vanille en Tobacco a leszáradásban áll a legközelebb, a Maison Alhambra Eternal Touch pedig a legolcsóbb. A legtöbb klón szegfűszeget tesz hozzá, és veszít a vaníliából. Inkább az eredetit viselnéd? A Tobacco Vanille 10ml-es dekantja 52,11 € a 10ML-nél.

6 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

A rangsor

  1. Amber Oud Tobacco EditionÖsszességében a legjobb Al Haramain43,99 € 60ml
  2. Vanille en TobaccoA leszáradásban a legközelebbi Fragrance World39,95 € 80ml
  3. Eternal TouchA legolcsóbb Maison Alhambra21,49 € 80ml
  4. CharutoSötétebb változat Pendora ScentsNincs uniós ár
  5. Powdery TobaccoÉdesebb változat Dossier39,00 € 50ml
  6. Sweet SmokePrémium alternatíva Alexandria Fragrances112,95 € 100ml

Inkább az eredetit választanád?

Tobacco Vanille

Tom FordAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,27 €–1,13 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

Red Tobacco, Tobacco Vanille és Opus XIV Royal Tobacco üvegek halványkék háttéren

Milyen illatú a Tobacco Vanille?

Tom Ford Tobacco Vanille flakon
Az eredetiTobacco VanilleTom Ford

A Tobacco Vanille a Tom Ford 2007-ben bemutatott dohányos gourmand illata. Dohánylevéllel és fűszeres jegyekkel nyit, szárazon és melegen, mint egy frissen kibontott dohányzacskó. A szívben érdemli ki a nevét: vanília, kakaó, tonkabab és dohányvirág, egyszerre krémes és sötét. Az alap aszalt gyümölcsöket és fás jegyeket hoz, így a leszáradás olyan, mint egy gyümölcskenyér egy pipa mellett. A felsorolt akkordjai elöl vaníliás, édes, dohányos és meleg fűszeres, mögöttük gyümölcsös, fás és kakaós. Egyetlen Eau de Parfumként kapható, nincs erősebb vagy könnyebb koncentráció, amelyek közül választani kellene, így az alábbi választások mind ugyanazt a célt követik. Ha közte és szárazabb Tom Ford-testvére között vacillálsz, az illatjegyről illatjegyre haladó összevetésünk mindkettőt végigveszi.

Dohánylevél, vanília és kakaó nyersanyagként: illatjegyek ebből: Tom Ford Tobacco Vanille
A képen: dohánylevél, vanília és kakaó, illatjegyek ebből: Tobacco Vanille.

Tobacco Vanille-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Amber Oud Tobacco Edition Al Haramain
Megnevezett forrás Forrás
43,99 € 60ml
0,73 €/ml
2A leszáradásban a legközelebbi Vanille en Tobacco Fragrance World
Megnevezett forrás Forrás
39,95 € 80ml
0,50 €/ml
3A legolcsóbb Eternal Touch Maison Alhambra
Megnevezett forrás Forrás
21,49 € 80ml
0,27 €/ml
4Sötétebb változat Charuto Pendora Scents
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
5Édesebb változat Powdery Tobacco Dossier
Megnevezett forrás Forrás
39,00 € 50ml
0,78 €/ml
6Prémium alternatíva Sweet Smoke Alexandria Fragrances
Megnevezett forrás Forrás
112,95 € 100ml
1,13 €/ml

Üvegfotók: shop.alharamainperfumes.com, fragrantica.com, maisonalhambra-usa.com, fragrantica.com, alexandriafragrances.com

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontTobacco VanilleTom FordAmber Oud Tobacco EditionAl Haramain
Ár milliliterenként
3ml: 6,27 €/ml · 10ml: 5,21 €/ml · 30ml: 4,14 €/ml
0,73 €/ml
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
60ml-es üveg
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Üvegár egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.; szállítás nélkül
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) Tobacco Vanille parfümhöz hasonlítunk
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
Megnevezett forrás
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Kapható egy uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.
  • Tobacco Vanille vásárláskor olcsóbb (18,81 €, illetve 43,99 €).
  • Amber Oud Tobacco Edition több parfümöt ad (60ml, illetve 3ml).
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) Tobacco Vanille illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb37,62 €0ml marad
  • 1 × 10ml52,11 €4ml marad
  • 1 × 30ml124,20 €24ml marad
  • Amber Oud Tobacco Edition (Al Haramain): 1 × 60mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27., szállítás nélkül43,99 €54ml marad

Ennyi viselésnél a(z) Tobacco Vanille dekantjai olcsóbbak, mint Amber Oud Tobacco Edition (37,62 €, illetve 43,99 €).

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 18,81 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél a(z) Tobacco Vanille dekantjai olcsóbbak, mint Amber Oud Tobacco Edition (18,81 €, illetve 43,99 €).

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 319,32 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Amber Oud Tobacco Edition olcsóbb, mint a(z) Tobacco Vanille dekantjai (87,98 €, illetve 319,32 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Tobacco Vanille alternatívák rangsora: 6 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: Al Haramain Amber Oud Tobacco EditionA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: Tobacco Vanille. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

Összességében a legjobb: Amber Oud Tobacco Edition

Al Haramain Amber Oud Tobacco Edition flakon
Amber Oud Tobacco EditionAl HaramainÖsszességében a legjobb

Az Al Haramain Amber Oud Tobacco Edition az a klón, amelyet a Fragrantica fórumozói elsőként hoznak szóba. Egy a legjobb Tobacco Vanille-klónt kereső témában ez a leggyakrabban felbukkanó név, egy tag a legközelebbinek nevezi, a Fragrantica saját cikke a megjelenésről pedig ugyanazt a témát és fő illatjegyeket írja le, mint a Tom Fordnál, más árnyalatokkal. Dohánylevél, vanília, tonkabab, kakaó, aszalt gyümölcsök és fás jegyek egyaránt szerepelnek benne.

A fő különbség a szegfűszeg. A tagok szerint több benne a szegfűszeg és a fahéj, sötétebb az aszalt gyümölcs, és egyikük egy második témában arra figyelmeztet, hogy sokkal kevesebb benne a vanília, mint az eredetiben. Az eredmény szárazabb és fűszeresebb. A neve ellenére a Fragrantica-cikk szerzője nem érez benne oudot.

Annak való, aki a Tobacco Vanille-ban inkább a dohányt és a fűszert szereti, mint a desszertes oldalát. A fórumozók hangosnak és tartósnak írják le, úgyhogy egy fújással kezdd. Az eredetihez hasonlóan a hideg estéké. Alap: megnevezett források, a fent linkelt Fragrantica-témák és -cikk.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A fórum több tagja ezt nevezi a Tobacco Vanille-hez legközelebb álló alternatívának: a szegfűszeg kissé hangsúlyosabb benne, az aszalt gyümölcsök pedig sötétebbek Tom Ford Tobacco Vanille clone, Fragrantica forum
  2. Hangos, tartós alternatívaként ajánlják; egy tag arra figyelmeztet, hogy jóval kevesebb benne a vanília, és jóval több a szegfűszeg Affordable Tobacco Vanille alternative, Fragrantica forum
  3. A Fragrantica cikke szerint visszahozza a Tom Ford akkordjait, ugyanazzal a témával és fő jegyekkel, de eltérő árnyalatokkal, és a cikk szerzője nem érez benne oudot Al Haramain Amber Oud Tobacco Edition, Fragrantica

A leszáradásban a legközelebbi: Vanille en Tobacco

Fragrance World Vanille en Tobacco flakon
Vanille en TobaccoFragrance WorldA leszáradásban a legközelebbi

A Fragrance World Vanille en Tobacco ugyanazt a vázat követi: dohánylevél, aztán vanília, kakaó és tonkabab, végül aszalt gyümölcsök és fás jegyek. A hasonlóság későn mutatkozik meg. A Fragrantica-oldalán egy tag, akinek megvan a Tobacco Vanille testpermet és az Eternal Touch is, nagyon közelinek találja az eredetihez, miután leszáradt.

A fő különbség a gazdagság. Ugyanez a tag kevésbé gazdagnak találja a Tobacco Vanille-nál, és kevésbé fűszeresnek az Eternal Touchnál. Az első három közül ennél a legvékonyabb a bizonyíték: egyetlen részletes tulajdonosi összevetés, nem egy egész kórus. Kezeld erős kipróbálandó tippként, ne lezárt ítéletként.

Annak való, akinek az számít leginkább, milyen az illat egy óra múlva, és nem zavarja a nyersebb kezdés. Alap: megnevezett forrás, a fent linkelt Fragrantica-adatlap.

Miért ez a választás?Források: 1

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Tobacco Vanille testspray és a Tobacco Touch egyik tulajdonosa a leszáradása után nagyon közelinek találja az eredetihez; a Tobacco Touchnál kevésbé gazdag és kevésbé fűszeres Vanille en Tobacco by Fragrance World, Fragrantica

A legolcsóbb: Eternal Touch

Maison Alhambra Eternal Touch flakon
Eternal TouchMaison AlhambraA legolcsóbb

A Maison Alhambra Eternal Touch, amelyet korábban Tobacco Touch néven árultak, fent fűszereket és dohányt, a szívben tonkababot, vaníliát, kakaót és dohányvirágot, az alapban aszalt gyümölcsöket és fás jegyeket sorol fel. Papíron szakaszról szakaszra követi a Tobacco Vanille-t, és a Parfumo-oldala a Tobacco Vanille-t adja meg egyetlen parfümként, amelyre hasonlít.

A fő különbség a nyitás. A Parfumo-tagok likőrös, fahéjjal és szegfűszeggel teli kezdést írnak le, ami inkább egy fűszeres süteményre emlékeztet, mielőtt dohányba és vaníliába halványul. Egy tag a Fragrantica klónokról szóló témájában kevésbé hangsúlyosnak érzi benne a dohányt és fűszeresebbnek a vaníliát, mint az eredetiben, és szerinte nem teljesít olyan jól, mint az Al Haramain. Egy Parfumo-tag gyengének értékeli az illatfelhőjét.

Annak való, aki irodába vagy közeli estékre szeretné a Tobacco Vanille vázát, a táblázat legalacsonyabb üvegárán. Alap: megnevezett források, a fent linkelt Parfumo- és Fragrantica-oldalak.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Fűszereket és dohányt sorol fel, majd tonkababot, vaníliát, kakaót és dohányvirágot, végül aszalt gyümölcsöket és fákat; a Parfumo a Tobacco Vanille-t sorolja fel hasonló illataként; a tagok alkoholos, fahéjas-szegfűszeges nyitásról írnak, amely dohányos-vaníliás illattá szelídül, és korábban Tobacco Touch néven árulták Eternal Touch / Tobacco Touch by Maison Alhambra, Parfumo
  2. Egy fórumtag szerint a dohány kevésbé hangsúlyos, a vanília pedig fűszeresebb benne, mint az eredetiben, a teljesítménye pedig gyengébb, mint az Al Haramainé Tom Ford Tobacco Vanille clone, Fragrantica forum

Sötétebb változat: Charuto

CharutoPendora ScentsSötétebb változat

A Pendora Scents Charuto, amelyet a hosszabb Charuto Tobacco Vanille néven árulnak, dohánylevelet és fűszereket, aztán tonkababot, dohányvirágot, vaníliát és kakaót, végül aszalt gyümölcsöt és fás jegyeket sorol fel. A Fragrantica-oldalán a tagok a Tobacco Vanille és az Amber Oud Tobacco Edition közé helyezik: édesebb az Al Haramainnél, fűszeresebb és szárazabb a Tom Fordnál.

A fő különbség ez a szárazabb, sötétebb dohány. Abban nem mindenki ért egyet, mennyire közeli: egy tag ugyanazon az oldalon egyáltalán nem találja a Tom Fordhoz hasonlónak. Az árak ellenőrzésének napján a gyártója ráadásul nem volt készleten jelölte, ezért a táblázatban nincs ára, és egy Fragrantica-tag szerint kivezették. Nézz utána, mielőtt számolsz vele.

Annak való, aki az eredetit kicsit túl édesnek érzi, de nem kéri az Al Haramain teljes szegfűszegét. Alap: megnevezett forrás, a fent linkelt Fragrantica-adatlap.

Miért ez a választás?Források: 1

Alap: Megnevezett forrás

  1. A tagok a Tobacco Vanille és az Amber Oud Tobacco Edition közé helyezik; az utóbbit fűszeresebb klónnak tartják. Egy ezzel ellentétes véleményű tag szerint nem hasonlít a Tom Fordra Charuto Tobacco Vanille by Pendora Scents, Fragrantica

Édesebb változat: Powdery Tobacco

Dossier Powdery Tobacco flakon
Powdery TobaccoDossierÉdesebb változat

A Dossier Powdery Tobacco fent gyömbért, dohányt és sárgabarackot, a szívben vaníliát, mézet és kakaót, az alapban világos fás jegyeket, tonkababot és aszalt gyümölcsöket sorol fel. A Parfumo-oldala a hasonló parfümök között elsőként a Tobacco Vanille-t említi.

A fő különbség a cukor és a gyümölcs. Gyömbér, sárgabarack és méz nincs a Tom Fordban, és egy Parfumo-tag sokkal édesebbnek találja a Tobacco Vanille-nál. Egy másik púderesebbnek érzi, túl kevés dohánnyal. A Fragranticán megoszlanak a vélemények a nagyon közeli és a túl sok gyömbér és méz között.

Annak való, aki a vaníliás és kakaós oldalt imádja, és lágyabb, gourmand-abb változatot keres hűvösebb napokra. 50ml-es üvegben kapható, ez a legkisebb a táblázatban. Alap: megnevezett források, a fent linkelt Parfumo- és Fragrantica-adatlapok.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Gyömbért, dohányt és sárgabarackot sorol fel, majd vaníliát, mézet és kakaót, végül világos fákat, tonkababot és aszalt gyümölcsöket; a Parfumo a Tobacco Vanille-t teszi elsőként a hasonló illatok közé; egy tag sokkal édesebbnek találja a Tobacco Vanille-nél, egy másik púderesebbnek, kevesebb dohánnyal Powdery Tobacco by Dossier, Parfumo
  2. Megoszlanak a tagok véleményei: egyesek nagyon közelinek találják, mások szerint túl sok benne a gyömbér és a méz Powdery Tobacco by Dossier, Fragrantica

Prémium alternatíva: Sweet Smoke

Alexandria Fragrances Sweet Smoke flakon
Sweet SmokeAlexandria FragrancesPrémium alternatíva

Az Alexandria Fragrances Sweet Smoke a táblázat legdrágább klónja. A Fragrantica-oldala fent dohányt, a szívben vaníliát, kávét, tonkababot és dohányvirágot, az alapban aszalt gyümölcsöket és fagyantát sorol fel: a Tom Ford váza, kávéval kiegészítve.

A fő különbség a fűszer. Azok a tagok, akik az egyik karjukon ezt, a másikon a Tobacco Vanille-t viselték, az első percekben fahéj- és szegfűszegrobbanást írnak le, olyan jegyeket, amelyeket egyik piramis sem sorol fel, mielőtt a kettő a leszáradásban közel kerül egymáshoz. Mások fűszeresebbnek találják, visszavett vaníliával, vagy könnyebbnek és kevésbé krémesnek az eredetinél. A Fragrantica klónokról szóló témájának egyik tagja azt a gyakori véleményt adja tovább, hogy szögletesebb és kevésbé sima.

Annak való, aki hangosabb, fűszeresebb változatot szeretne hideg időre: több Fragrantica-tag szerint rajtuk messzebbre sugároz és tovább tart, mint a Tom Ford. Alap: megnevezett források, a fent linkelt Fragrantica-oldal és fórumtéma.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Dohányt sorol fel, majd vaníliát, kávét, tonkababot és dohányvirágot, végül aszalt gyümölcsöket és fagyantát; azok a tagok, akik a Tobacco Vanille mellett viselték, fahéjas-szegfűszeges nyitásról írnak, amely a leszáradás után már közel kerül hozzá; fűszeresebb, kevesebb vaníliával, és többen erősebb illatfelhőről és tartósságról számolnak be, mint az eredetinél Sweet Smoke by Alexandria Fragrances, Fragrantica
  2. Egy fórumtag szerint klónnak szánták, de a legtöbben egyetértenek abban, hogy nem ugyanolyan; állítólag szögletesebb és kevésbé sima Tom Ford Tobacco Vanille clone, Fragrantica forum

Eredeti alternatívák a kínálatunkból

Dohányra és vaníliára épülő eredeti parfümök, mindegyik 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es dekantként.

  1. Mancera

    Red Tobacco

    Fahéj, szerecsendió és sáfrány dohányon, madagaszkári vanílián, ámbrán és szantálfán.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Amouage

    Opus XIV Royal Tobacco

    Dohány, édesgyökér és levendula bourbon vanílián, benzoinon, perubalzsamon és tonkababon.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Boadicea The Victorious

    Tobacco Sapphire

    Kömény, koriander és sáfrány, amelyek dohányra, vaníliára, benzoinra és labdanumra száradnak le.

    3ml · 10ml · 30ml

  4. Xerjoff

    XJ 1861 Naxos

    Levendula, citrom és méz dohánylevélen, vanílián és tonkababon.

    3ml · 10ml · 30ml

Amit minden klón elhibáz

A hat illatban könnyű észrevenni a mintát. A Tobacco Vanille három dolgot tart egyensúlyban: száraz dohánylevelet, krémes vaníliát és kakaót, valamint gyümölcsös, fás alapot. A klónok hajlamosak egy irányba billenteni a mérleget. Az Al Haramain és a Charuto a fűszert erősíti, főleg a szegfűszeget, és elvékonyítja a vaníliát. A Powdery Tobacco és az Eternal Touch az édességet erősíti mézzel, gyömbérrel vagy likőrös, fahéjas nyitással, a Sweet Smoke pedig fahéjjal és szegfűszeggel indít. A Vanille en Tobacco a leszáradásban áll a legközelebb, de odáig kevésbé gazdag.

Hol távolodnak el az egyes választások a Tobacco Vanille-tól
VálasztásMit tart megMi változik
Amber Oud Tobacco EditionDohány, kakaó, aszalt gyümölcsTöbb szegfűszeg, sokkal kevesebb vanília
Vanille en TobaccoA leszáradástÖsszességében kevésbé gazdag
Eternal TouchA teljes illatjegy-vázatLikőrös, fahéjas-szegfűszeges kezdés, lágyabb dohány
CharutoDohány és fűszerSzárazabb és sötétebb; bizonytalan a beszerezhetősége
Powdery TobaccoVanília és kakaóGyömbér, sárgabarack és méz; édesebb, púderesebb
Sweet SmokeA dohányos-tonkababos leszáradástFahéjas-szegfűszeges nyitás; kevesebb vanília, kevésbé krémes

A második eltérés a textúra. Azok a tagok, akik a klónokat az eredetivel vetik össze, rendre nyersebbnek vagy vékonyabbnak írják le bennük a vaníliát, és ezt egyetlen illatjegylista sem mutatja meg. Ezt a részt a saját bőrödön kell megítélned.

Olcsóbb egy klón, mint az eredetit viselni?

Üvegre vetítve igen. A fenti táblázat készleten lévő árral szereplő klónjai 50ml-es és 100ml-es üvegekben kaphatók, és még a legdrágább, a Sweet Smoke is kevesebbe kerül, mint az eredeti egy teljes üvege. Az őszinte összevetés azonban nem üveg az üveg ellen, hanem az, amire a döntéshez szükséged van.

A 10ML-nél a Tobacco Vanille-t a Tom Ford üvegéből töltjük három méretbe. A 3ml ára 18,81 €, és nagyjából 60 fújásra elég: körülbelül egyhetes viselésre. A 10ml-es dekant 52,11 €, vagyis 5,21 €/ml, nagyjából 200 fújással, ami heteken át tartó napi viselést fed le. A 30ml 124,20 € (4,14 €/ml), a három méret közül ennek a legjobb a milliliterenkénti ára, nagyjából 600 fújással. Tedd a 10ml-es dekant árát a táblázat drágább klónüvegei mellé, és a különbség kisebb lesz, mint gondolnád. A milliliterenkénti árindexünk a teljes kínálatban helyezi el.

Eredeti parfümök ugyanazzal a hangulattal

Lehet, hogy nem ezt az egy parfümöt, hanem a dohány és vanília ötletét szereted. Ez a négy eredeti illat, mind kapható a 10ML-nél, más-más irányba viszi.

A Mancera Red Tobacco fahéjjal, szerecsendióval, sáfránnyal és tömjénnel indít, amelyet zöld alma és fehér körte emel meg, és dohányon, madagaszkári vanílián, ámbrán és szantálfán köt ki. Fűszeresebb és gyümölcsösebb.

Az Amouage Opus XIV Royal Tobacco illata a dohányt édesgyökérrel és levendulával párosítja bourbonvanília, benzoin, perubalzsam és tonkabab fölött. Sötétebb, gyantásabb.

A Boadicea The Victorious Tobacco Sapphire illata köménnyel, korianderrel és sáfránnyal kezd, és dohányon, vanílián, benzoinon és labdanumon zár. A leginkább sós-fűszeres.

A Xerjoff XJ 1861 Naxos illata levendulát, citromot és mézet terít dohánylevélre, vaníliára és tonkababra. Ragyogóbb és aranyosabb tónusú. A tágabb családhoz lásd a dohányos parfümökről szóló útmutatónkat.

Hogyan tesztelj egy dupe-ot

A papír itt keveset árul el. A Tobacco Vanille-klónok az első órájukban különböznek a legjobban, és egy tesztcsík sosem jut túl ezen. Fújj egyet a csuklódra, és hagyd dolgozni néhány órán át: szagold meg korán, aztán egy óra múlva, és még egyszer este.

Az eredetit és a klónt külön napokon próbáld. Két illat két karon összemosódik, és végül a keveréket hasonlítod össze. Minden alkalommal három kérdést tegyél fel: hol van a vanília, mennyire száraz a dohány, és mennyi fűszer ül a tetején. Ha egy klón ott fűszeres, ahol kakaót vártál, az az eltérés.

Viseld a klónt többször, mielőtt döntesz. És a saját bőrödön vesd össze az igazival, ne egy emlékkel: erre egy 3ml-es Tobacco Vanille elég. Teljes üveget fontolgatsz? Olvasd el, hogyan hagyhatod ki a vakvásárlást, és hogyan töltünk egy parfümdekantot.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Kipróbálhatom a Tobacco Vanille-t 3ml-es dekantban, mielőtt megveszem?
A 10ML a Tobacco Vanille-t 3ml-es, 10ml-es és 30ml-es dekantban árulja, az eredeti üvegből töltve, és az egész EU-ba szállítja. A 3ml-es ára 18,81 €.
Melyik Tom Ford Tobacco Vanille-klón áll a rangsorunk élén?
Az Al Haramain Amber Oud Tobacco Edition az útmutató legjobb választása összességében, a Fragrantica fórumtagjai ezt a klónt említik a leggyakrabban. Több szegfűszegre és kevesebb vaníliára számíts, mint az eredetiben.
Miben különbözik az Amber Oud Tobacco Edition a Tobacco Vanille-től?
A fórumtagok minden más klónnál gyakrabban említik, egyikük a legközelebbinek is nevezi, de szárazabb és fűszeresebb, több benne a szegfűszeg és a fahéj, a vanília pedig jóval kevesebb. A Fragrantica róla szóló cikke a neve ellenére nem talál benne oudot.
Melyik Tobacco Vanille dupe-nak a legnagyobb az illatfelhője?
A tagok beszámolói alapján a Sweet Smoke-nak és az Amber Oud Tobacco Editionnek. Több Fragrantica-tag, aki összevetette a Sweet Smoke-ot az eredetivel, azt mondja, rajtuk messzebbre száll és tovább tart, a fórumtagok pedig hangosnak és tartósnak írják le az Al Haramaint. A teljesítmény a bőrtől és a gyártási tételtől függ, ezért ezt az ő tapasztalatukként kezeld, ne ígéretként.
Mely klónok követik a Tobacco Vanille illatkarakterét?
A klónok közül az Amber Oud Tobacco Edition, a Vanille en Tobacco és az Eternal Touch követi a dohányos, vaníliás és kakaós körvonalát. Az eredeti parfümök közül a Mancera Red Tobacco és az Amouage Opus XIV Royal Tobacco osztozik a dohányos-vaníliás magban.
Van kedvezőbb árú alternatívája a Tobacco Vanille-nak?
A Maison Alhambra Eternal Touch üvegára a legalacsonyabb az összehasonlító táblázatban, és ugyanazokat az illatjegyeket követi, likőrösebb, szegfűszegesebb nyitással. A leszáradáshoz a Fragrance World Vanille en Tobacco a jó választás.
Megéri az árát a Tom Ford Tobacco Vanille?
Csak ha jól működik a bőrödön, és ezt néhány viselés megmutatja. A 10ML-nél a 3ml-es dekant 18,81 €, nagyjából 60 fújás, a 10ml-es dekant pedig 52,11 €.

Források

  1. Tom Ford Tobacco Vanille clone, Fragrantica forum
  2. Affordable Tobacco Vanille alternative, Fragrantica forum
  3. Al Haramain Amber Oud Tobacco Edition, Fragrantica
  4. Vanille en Tobacco by Fragrance World, Fragrantica
  5. Eternal Touch / Tobacco Touch by Maison Alhambra, Parfumo
  6. Charuto Tobacco Vanille by Pendora Scents, Fragrantica
  7. Powdery Tobacco by Dossier, Parfumo
  8. Powdery Tobacco by Dossier, Fragrantica
  9. Sweet Smoke by Alexandria Fragrances, Fragrantica

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Tobacco Vanille illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 27., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Tom Ford márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat

Összes parfümútmutató