Tom Ford Lost Cherry dupe 2026: 7 klonów kontra oryginał

Siedem zamienników Lost Cherry porównanych nuta po nucie, z tym, gdzie każdy rozchodzi się z oryginałem. Albo najpierw ponoś oryginał jako odlewkę 3ml.

W tym poradniku

W skrócie

Najlepszy zamiennik Tom Ford Lost Cherry w ogólnym rozrachunku to Ambery Cherry od Dossier: każda nuta, którą wymienia, jest w piramidzie Lost Cherry, choć rezygnuje z drewna. Popped Cherry od The Dua Brand to ten, który właściciele uważają za najbliższy, a Lovely Chérie od Maison Alhambra ma najniższą cenę. Wolisz oryginał? Lost Cherry kosztuje w 10ML 68,31 € za odlewkę 10ml, odlewaną z oryginalnego flakonu.

7 alternatyw porównanych poniżej · ceny sprawdzone 27 września 2026

Ranking

  1. Ambery CherryNajlepszy ogólnie Dossier39,00 € 50ml
  2. Popped CherryNajbliżej w bazie The Dua BrandBrak ceny w UE
  3. Lovely ChérieNajniższa cena Maison Alhambra29,95 € 80ml
  4. Not Another CherrySłodsza wersja Fine'ryBrak ceny w UE
  5. SinfulŁagodniejsza wersja Oakcha40,95 € 50ml
  6. Fructus VirginisCiemniejsza wersja Alexandria FragrancesBrak ceny w UE
  7. Lovefest Burning CherryPropozycja premium Kayali98,00 € 50ml

Wolisz oryginał?

Lost Cherry

Tom FordOdlane z oryginalnego flakonu

Alternatywy: 0,37 €–1,96 €/ml w innych sklepach, sprawdzono 27 września 2026

Trzy flakony, Latte di Cherry, Lost Cherry i Bodacious, na jasnoniebieskim tle

Jak pachnie Lost Cherry?

Flakon Lost Cherry marki Tom Ford
OryginałLost CherryTom Ford

Lost Cherry to Private Blend od Tom Ford z 2018 roku, pomyślany jako ciemna, alkoholowa wiśnia. Otwiera się czarną wiśnią i likierem wiśniowym z nutą gorzkiego migdała, więc pierwsze minuty przypominają kieliszek kirschu z marcepanem obok. Serce przechodzi w kwaśną wiśnię i śliwkę, złagodzone różą turecką i jaśminem sambac. Większość charakteru kryje się w długiej bazie: wanilia, bób tonka, balsam peruwiański i benzoes dla ciepła, cynamon i goździki dla korzenności, a potem drzewo sandałowe, cedr, paczula i wetiwer, żeby całość nie zamieniła się w deser.

Ten podział na słodkie, syropowe otwarcie i suchą, drzewną, korzenną bazę ma znaczenie, gdy oceniasz zamiennik. Niemal każdy klon trafia w wiśnię i migdał przez pierwsze pół godziny. Rozchodzą się w bazie, dlatego poniższe propozycje są uszeregowane według tego, ile z niej zachowują.

Czarna wiśnia, gorzki migdał i cynamon jako surowce: nuty zapachu Lost Cherry marki Tom Ford
Na zdjęciu: czarna wiśnia, gorzki migdał i cynamon, nuty zapachu Lost Cherry.

Alternatywy dla Lost Cherry w porównaniu

Ceny flakonów w innych sklepach, sprawdzone 27 września 2026

AlternatywaPodstawa porównaniaCena flakonuZa ml
1Najlepszy ogólnie Ambery Cherry Dossier
Wskazane źródło Źródło
39,00 € 50ml
0,78 €/ml
2Najbliżej w bazie Popped Cherry The Dua Brand
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
3Najniższa cena Lovely Chérie Maison Alhambra
Wskazane źródło Źródło
29,95 € 80ml
0,37 €/ml
4Słodsza wersja Not Another Cherry Fine'ry
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
5Łagodniejsza wersja Sinful Oakcha
Wskazane źródło Źródło
40,95 € 50ml
0,82 €/ml
6Ciemniejsza wersja Fructus Virginis Alexandria Fragrances
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
7Propozycja premium Lovefest Burning Cherry Kayali
Wskazane źródło Źródło
98,00 € 50ml
1,96 €/ml

Zdjęcia flakonów: fragrantica.com, thescentbase.com, fragrantica.com, fineryfragrance.com, fragrantica.com, alexandriafragrances.com, fragrantica.com

Porównanie dwóch obok siebie

Można wybrać dowolne dwa zapachy z tego przewodnika. Na start: oryginał obok nr 1.

CechaLost CherryTom FordAmbery CherryDossier
Cena za ml
3ml: 7,47 €/ml · 10ml: 6,83 €/ml · 30ml: 5,46 €/ml
0,78 €/ml
Pojemność
Odlewki 3, 10 lub 30ml
Flakon 50ml
Koszt z dostawą
Aktualna cena 10ML; dostawa doliczana przy kasie
Cena flakonu w innym sklepie, sprawdzona: 27 września 2026; bez dostawy
Co mówią źródła
Punkt odniesienia: każda alternatywa w tym przewodniku jest porównywana z zapachem Lost Cherry
  • Wymienia wiśnię, migdał, cynamon, śliwkę, goździki, różę, jaśmin, tonkę, wanilię i balsam peruwiański — wszystkie te nuty znajdują się w opublikowanej piramidzie Lost Cherry — i umieszcza Lost Cherry na pierwszym miejscu wśród zapachów, które podobają się także odwiedzającym. Ambery Cherry by Dossier (Fragrantica)
  • Członek opisuje głęboką, soczystą wiśnię z wanilią, migdałem, goździkiem i różą wyczuwalnymi w fazie dry-down, a także zauważa, że wyraźna wiśniowa nuta zanika przed końcem dnia. Ambery Cherry, member notes (Parfumo)
Podstawa porównania
Oryginalny zapach
Wskazane źródło
Dostępność
W 10ML, odlane z oryginalnego flakonu
W sprzedaży w sklepie w UE, sprawdzono: 27 września 2026
  • Lost Cherry kosztuje mniej przy zakupie: 22,41 € wobec 39,00 €.
  • Ambery Cherry daje więcej perfum: 50ml wobec 3ml.
  • 10ML nie nosiło tych dwóch zapachów obok siebie; każde stwierdzenie powyżej podaje źródło.

Ile tego potrzeba?

Wystarczy podać, ile razy Lost Cherry ma być noszony i ile psiknięć zwykle się używa.

Potrzeba około 6ml (120 psiknięć).

  • 2 × 3mlNajtaniej44,82 €Zostaje 0ml
  • 1 × 10ml68,31 €Zostaje 4ml
  • 1 × 30ml163,80 €Zostaje 24ml
  • Ambery Cherry od Dossier: 1 × 50mlCena w innym sklepie, sprawdzona: 27 września 2026, bez dostawy39,00 €Zostaje 44ml

Przy takim użyciu Ambery Cherry kosztuje mniej niż odlewki zapachu Lost Cherry: 39,00 € wobec 44,82 €. To inny zapach, nie oryginał.

Szacunek: pojemności 10ML to około 60 psiknięć (3ml), 200 (10ml) i 600 (30ml), czyli mniej więcej 20 na ml. Atomizery się różnią, więc liczby są orientacyjne. Ceny bez dostawy.

Dwa przeliczone przykłady

  • Miesiąc weekendów

    8 użyć po 3 psiknięcia. Potrzeba około 1,2ml (24 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 1 × 3ml za 22,41 €, zostaje około 1,8ml. Przy takim użyciu odlewki zapachu Lost Cherry kosztują mniej niż Ambery Cherry: 22,41 € wobec 39,00 €.

  • Codziennie przez rok

    365 użyć po 4 psiknięcia. Potrzeba około 73ml (1460 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 418,32 €, zostaje około 0ml. Przy takim użyciu Ambery Cherry kosztuje mniej niż odlewki zapachu Lost Cherry: 78,00 € wobec 418,32 €. To inny zapach, nie oryginał.

Ranking zamienników Lost Cherry: 7 alternatyw z rolą i ceną za ml, na czele Ambery Cherry marki DossierOtwórz obraz w pełnym rozmiarze w nowej karcie
Kolejność według podobieństwa do Lost Cherry. Ceny za ml wyliczone z cen flakonów sprawdzonych 27 września 2026.

Najlepszy ogólnie: Ambery Cherry

Flakon Ambery Cherry marki Dossier
Ambery CherryDossierNajlepszy ogólnie

Ambery Cherry od Dossier wymienia w głowie wiśnię, migdał i cynamon, w sercu śliwkę, goździki, różę i jaśmin, a w bazie tonkę, wanilię i balsam peruwiański. Każda z tych nut pojawia się też w opublikowanej piramidzie Lost Cherry i żadna nie prowadzi gdzie indziej, dlatego zajmuje pierwsze miejsce.

Główna różnica: na liście nie ma drewna. Lost Cherry kończy się drzewem sandałowym, cedrem, paczulą i wetiwerem; Ambery Cherry kończy się balsamem, tonką i wanilią, więc baza jest krąglejsza i słodsza, z mniejszym suchym uchwytem oryginału. Jeden z użytkowników Parfumo zauważa też, że mocna wiśnia słabnie długo przed końcem dnia, zostawiając goździki i różę.

Komu pasuje: komuś, kto kocha pierwszą godzinę Lost Cherry i chce ciepłego zapachu wiśni z migdałem na zimne dni i wieczory, bez potrzeby pełnego drzewnego finiszu.

Podstawa: wskazane źródło zewnętrzne. Jego karta w Fragrantica pokazuje piramidę nut i stawia Lost Cherry na pierwszym miejscu wśród perfum, które lubią też jej odwiedzający; notatki użytkownika Parfumo opisują bazę.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Wymienia wiśnię, migdał, cynamon, śliwkę, goździki, różę, jaśmin, tonkę, wanilię i balsam peruwiański — wszystkie te nuty znajdują się w opublikowanej piramidzie Lost Cherry — i umieszcza Lost Cherry na pierwszym miejscu wśród zapachów, które podobają się także odwiedzającym. Ambery Cherry by Dossier (Fragrantica)
  2. Członek opisuje głęboką, soczystą wiśnię z wanilią, migdałem, goździkiem i różą wyczuwalnymi w fazie dry-down, a także zauważa, że wyraźna wiśniowa nuta zanika przed końcem dnia. Ambery Cherry, member notes (Parfumo)

Najbliżej w bazie: Popped Cherry

Flakon Popped Cherry marki The Dua Brand
Popped CherryThe Dua BrandNajbliżej w bazie

Popped Cherry od The Dua Brand ma najpełniejsze pokrycie ze wszystkich propozycji. Parfumo wymienia czarną wiśnię, syrop z wiśni griotte, gorzki migdał, likier wiśniowy, jaśmin sambac, różę turecką, prażoną tonkę, balsam peruwiański, drzewo sandałowe, drzewo cedrowe i wetiwer. To obejmuje otwarcie oryginału i większość jego drzewnej bazy, czyli to, co pozostałe pomijają.

Główna różnica: użytkownik Parfumo uważa go za bardziej wiśniowy i ostrzejszy, a oryginał za bardziej kremowy i żywiczny. Sądząc po listach, pomija też śliwkę, wanilię, benzoes, cynamon i goździki z piramidy Lost Cherry.

Komu pasuje: osobie, która chce ostrzejszej, bardziej wiśniowej wersji niż kremowy oryginał. Dobrze sprawdza się w jesienne i zimowe wieczory.

Podstawa: wskazane źródło zewnętrzne. Lista podobnych perfum społeczności Parfumo stawia Lost Cherry na pierwszym miejscu, a opinia jednego z użytkowników w tym serwisie opisuje różnicę; we Fragrantica osoba mająca Lost Cherry, która nosiła oba na różnych nadgarstkach, po pierwszych minutach ledwo je rozróżnia. Marka sprzedaje w dolarach amerykańskich, więc tabela nie pokazuje ceny katalogowej w UE.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Właściciel Lost Cherry, nosząc oba zapachy na różnych nadgarstkach, uznaje Popped Cherry za niezwykle zbliżony odpowiednik, trudny do odróżnienia po pięciu minutach i po godzinie; po sześciu godzinach nadal się utrzymuje, podczas gdy oryginał już wywietrzał. Inny członek uważa, że jest odrobinę słodszy i trwalszy. Popped Cherry by The Dua Brand (Fragrantica)
  2. Społecznościowa lista „zapachy podobne” umieszcza Lost Cherry na pierwszym miejscu; wymienione nuty to czarna wiśnia, syrop griotte, gorzki migdał i likier wiśniowy na tle tonki, balsamu peruwiańskiego, drzewa sandałowego, drewna cedrowego i wetywerii, z jaśminem sambac i różą turecką. Popped Cherry by The Dua Brand (Parfumo)
  3. Jeden członek uważa, że ten zapach jest bardziej intensywnie wiśniowy i ostrzejszy, a oryginał bardziej kremowy i żywiczny. Popped Cherry, member notes (Parfumo)

Najniższa cena: Lovely Chérie

Flakon Lovely Chérie marki Maison Alhambra
Lovely ChérieMaison AlhambraNajniższa cena

Lovely Chérie od Maison Alhambra, w niektórych krajach sprzedawany jako Forbidden Love, dzieli z Lost Cherry gorzki migdał, różę, czarną wiśnię, tonkę i balsam peruwiański. Jeden z użytkowników Parfumo opisuje alkoholowy likier wiśniowy, marcepan i kwaśny syrop wiśniowy na tonce i drewnie, czyli historię Lost Cherry opowiedzianą prościej.

Główna różnica: dodaje ambrę i toffi i nie wymienia jaśminu, więc skłania się ku słodyczy i cukierniczości. Właściciele obu są podzieleni: jedni uważają go za mocniejszy od oryginału, inni za cieńszy i bardziej liniowy, z tą samą wiśnią i migdałem od początku do końca, bez korzennego zwrotu.

Komu pasuje: na pierwsze podejście do tego stylu albo jako flakon do swobodnego noszenia w weekendy, gdy decydujesz, czy oryginał jest tego wart. Traktuj go jako słodki wiśniowy gourmand, a nie drzewny.

Podstawa: wskazane źródło zewnętrzne. Opinia użytkownika Parfumo porównuje go bezpośrednio z Lost Cherry; karta w Fragrantica i komentarze użytkowników Basenotes odnotowują podzielone zdania.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Jeden z członków opisuje likier wiśniowy z alkoholową nutą, marcepan, syrop z kwaśnych wiśni i różę na tle bobu tonka i nut drzewnych, a zapach bezpośrednio porównuje z Lost Cherry. Forbidden Love / Lovely Chérie, member notes (Parfumo)
  2. Wymienia gorzki migdał, różę, czarną wiśnię, bób tonka i balsam peruwiański (wspólne z Lost Cherry), a także ambrę i toffi; właściciele obu zapachów są podzieleni — jedni uważają, że jest mocniejszy, inni, że lżejszy i bardziej liniowy. Lovely Chérie by Maison Alhambra (Fragrantica)
  3. Jeden z członków uważa, że otwarcie przypomina Lost Cherry — jest słodkie, pudrowe, z owocową różą, ale mniej bogate. Lovely Chérie, member write-ups (Basenotes)

Słodsza wersja: Not Another Cherry

Flakon Not Another Cherry marki Fine'ry
Not Another CherryFine'rySłodsza wersja

Not Another Cherry od Fine'ry zachowuje połączenie, które większość ludzi pamięta z Lost Cherry: wiśnię i migdał, z różą turecką w tle. Dodaje amaretto, które przesuwa migdał od gorzkiego ku słodkiemu likierowi.

Główna różnica: na tym lista się kończy. Nie ma balsamu, przypraw ani drewna, więc nigdy nie dochodzi do ciemniejszej bazy Lost Cherry. To słodszy, prostszy zapach wiśni z migdałem, a jedna właścicielka Lost Cherry na tej karcie w ogóle kwestionuje to porównanie.

Komu pasuje: komuś, dla kogo oryginał jest za ciężki albo za drzewny i kto chce tylko słodkiej, wiśniowej części, na dzień w chłodniejszych miesiącach.

Podstawa: wskazane źródło zewnętrzne. Jego karta w Fragrantica pokazuje nuty i stawia Lost Cherry na pierwszym miejscu wśród perfum, które lubią też jej odwiedzający. Jest sprzedawany w USA i nie znaleźliśmy ceny katalogowej w UE.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 1

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Wymienia wiśnię, migdał, amaretto i różę turecką, a Lost Cherry umieszcza na pierwszym miejscu wśród zapachów lubianych także przez odwiedzających stronę; jeden z właścicieli Lost Cherry kwestionuje to porównanie. Not Another Cherry by Fine'ry (Fragrantica)

Łagodniejsza wersja: Sinful

Flakon Sinful marki Oakcha
SinfulOakchaŁagodniejsza wersja

Sinful od Oakcha wymienia wiśnię, likier wiśniowy i gorzki migdał, potem syrop wiśniowy, jaśmin sambac i różę turecką, a na końcu drzewo sandałowe, wetiwer i drzewo cedrowe. Opis w Fragrantica mówi, że jest inspirowany Lost Cherry, a otwarcie i serce ściśle podążają za opublikowanymi nutami.

Główna różnica: brakuje ciepłej połowy bazy. Bez tonki, wanilii, balsamu peruwiańskiego i przypraw finisz jest drzewny i cichy, a nie żywiczny i słodki. Niektórzy użytkownicy Fragrantica uważają go za lżejszy i mniej złożony od oryginału; części osób właśnie to odpowiada bardziej.

Komu pasuje: każdemu, komu podoba się idea Lost Cherry, ale uważa go za zbyt słodki albo zbyt gęsty do biura. To najłatwiejsza propozycja z tego zestawienia do noszenia w dzień.

Podstawa: wskazane źródło zewnętrzne. Karta w Fragrantica zawiera nuty, deklarowaną inspirację i mieszane komentarze użytkowników.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 1

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Opis mówi, że Sinful powstał z inspiracji Lost Cherry; wymienia wiśnię, likier wiśniowy, gorzki migdał, syrop wiśniowy, jaśmin wielkolistny, różę turecką, drzewo sandałowe, wetywerię i cedr; niektórzy członkowie uważają, że zapach jest lżejszy i mniej złożony. Sinful by Oakcha (Fragrantica)

Ciemniejsza wersja: Fructus Virginis

Flakon Fructus Virginis marki Alexandria Fragrances
Fructus VirginisAlexandria FragrancesCiemniejsza wersja

Fructus Virginis od Alexandria Fragrances wymienia wiśnię, gorzki migdał i likier z różą turecką i jaśminem sambac, a potem tonkę, balsam peruwiański, drzewo sandałowe, cedr i wetiwer. Na papierze podąża za strukturą Lost Cherry od głowy po bazę.

Główna różnica: użytkownicy Fragrantica, którzy porównali oba zapachy, są podzieleni. Jedni uznają go za bardzo bliski; inni za bardziej skórzany i balsamiczny i brakuje im goździków z oryginału. Użytkownik Parfumo nazywa go bardziej intensywnym w rozwoju. Spodziewaj się gęstszej, ciemniejszej wiśni niż w Lost Cherry, z mniejszą ilością przypraw. Parfumo oznacza też wersję ekstraktu jako prawdopodobnie wycofaną, choć marka wciąż sprzedaje Fructus Virginis.

Komu pasuje: na zimowe wieczory, dla kogoś, kto chce cięższej wiśni i bardziej żywicznej bazy.

Podstawa: wskazane źródło zewnętrzne. Jego karta w Fragrantica i opinia użytkownika Parfumo podają nuty i porównanie. Marka sprzedaje w dolarach amerykańskich, więc tabela nie pokazuje ceny katalogowej w UE.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Wymienia wiśnię, gorzki migdał, alkohol, bób tonka, balsam peruwiański, różę turecką, drzewo sandałowe, cedr, wetywerię i jaśmin wielkolistny; członkowie, którzy porównywali go z Lost Cherry, są podzieleni — niektórzy wyczuwają w nim więcej skóry i balsamiczności, a także brak goździka. Fructus Virginis by Alexandria Fragrances (Fragrantica)
  2. Jeden z członków uważa, że zapach jest porównywalny z Lost Cherry, ale rozwija się intensywniej. Fructus Virginis, member notes (Parfumo)

Propozycja premium: Lovefest Burning Cherry

Flakon Lovefest Burning Cherry marki Kayali
Lovefest Burning CherryKayaliPropozycja premium

Lovefest Burning Cherry od Kayali to nie budżetowy klon, lecz perfumy z własnym charakterem i najdroższy flakon w tabeli. Dzieli sporą część listy Lost Cherry: wiśnię, różę, jaśmin sambac, tonkę, balsam peruwiański i wetiwer.

Główna różnica: dodaje malinę, pralinę i palo santo. Użytkownik Parfumo czuje podobnie soczystą wiśnię, ale całość uważa za suchszą, bardziej dymną i mniej balsamiczną, a inny użytkownik tego serwisu uważa, że bliżej mu do Cherry Smoke od samego Tom Ford niż do Lost Cherry. Dym jest tu sednem: przesuwa słodycz Lost Cherry w stronę ogniska.

Komu pasuje: komuś, kto chce wiśniowych perfum z własną tożsamością, a nie zastępstwa, na jesienne wieczory.

Podstawa: wskazane źródło zewnętrzne. Lista podobnych perfum społeczności Parfumo stawia Lost Cherry na pierwszym miejscu, a opinie użytkowników wyjaśniają tam, dlaczego nie jest to bliskie podobieństwo. Jego karta w Fragrantica podaje nuty.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Na społecznościowej liście „zapachy podobne” Lost Cherry zajmuje pierwsze miejsce; jeden z członków wyczuwa podobnie soczystą wiśnię, ale zapach jest bardziej suchy, dymny i mniej balsamiczny. Lovefest Burning Cherry by Kayali (Parfumo)
  2. Wymienia paloną wiśnię, różę, jaśmin sambac, bób tonka, balsam peruwiański i wetywerię, które dzieli z Lost Cherry, a także malinę, pralinkę i palo santo. Lovefest Burning Cherry by Kayali (Fragrantica)

Oryginalne alternatywy z naszej oferty

Oryginalne perfumy wiśniowe, które dzielą z Lost Cherry wiśnię i migdał, każde jako odlewka 3ml, 10ml lub 30ml.

  1. New Notes

    Latte di Cherry

    Wiśnia i migdał na jaśminie i róży tureckiej, z bobem tonka, wanilią, drzewem sandałowym i wetiwerem w bazie.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Carolina Herrera

    Very Good Girl Elixir

    Czarna wiśnia i gorzki migdał z różą i tuberozą, osiadające na wanilii i kakao.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Boadicea The Victorious

    Bodacious

    Wiśnia, koniak, migdał i goździk na jaśminie sambac i róży marokańskiej, z tytoniem w bazie.

    3ml · 10ml · 30ml

  4. BDK Parfums

    Rouge Smoking

    Wiśnia, różowy pieprz i cynamon na migdale, heliotropie i wanilii, z bobem tonka i ambrą.

    3ml · 10ml · 30ml

Co daje ci odlewka 10ml Lost Cherry

Większość osób szuka zamiennika Lost Cherry z powodu ceny pełnego flakonu. Odlewka zmienia ten rachunek. W 10ML odlewka 3ml Lost Cherry kosztuje 22,41 € (około 60 psiknięć), odlewka 10ml 68,31 € (około 200 psiknięć), a odlewka 30ml 163,80 € (około 600 psiknięć), każda odlewana z oryginalnego flakonu. To 6,83 €/ml przy pojemności 10ml.

Flakon klonu wciąż kosztuje mniej za ml; ceny z datą są w tabeli powyżej. Różnica jest jednak znacznie mniejsza, niż sugeruje cena pełnego flakonu, a odlewka 10ml daje ci to, do czego klony tylko się zbliżają: pełną, korzenną, drzewną bazę. Jeśli nosisz wiśniowy zapach kilka razy w miesiącu, 200 psiknięć oryginału może starczyć na dłużej niż twoje nim zainteresowanie. Jeśli chcesz nosić wiśnię codziennie, rozsądniejszym zakupem jest flakon klonu, a 3ml oryginału to wciąż najlepszy sposób, by sprawdzić, który klon naprawdę wolisz.

Czego nie trafia żaden klon

Czytanie list nut obok siebie pokazuje pewien wzór. Klony rywalizują na otwarciu i niemal wszystkie trafiają w wiśnię, likier i gorzki migdał. Przycinają bazę, która w Lost Cherry jest długa i wielowarstwowa.

Gdzie każda propozycja rozchodzi się z Lost Cherry, według wymienionych nut i cytowanych komentarzy użytkowników
PropozycjaZachowujePomija lub zmienia
Ambery CherryWiśnię, migdał, przyprawy, różę, balsamBrak drewna w bazie
Popped CherryWiśnię, migdał, różę, balsam, drewnoOstrzejszy; bez śliwki, wanilii i przypraw
Lovely ChérieWiśnię, migdał, różę, balsamDodaje toffi i ambrę; słodszy
Not Another CherryWiśnię, migdał, różęBez balsamu, przypraw i drewna
SinfulWiśnię, migdał, różę, jaśmin, drewnoBez tonki, wanilii i balsamu
Fructus VirginisWiśnię, migdał, różę, balsam, drewnoBardziej skórzany; mniej goździków
Lovefest Burning CherryWiśnię, różę, jaśmin, balsamDodaje dym, malinę i pralinę

Najczęstszą ofiarą są cynamon i goździki. To one sprawiają, że Lost Cherry czyta się jako korzenne zimowe perfumy, a nie wiśniowy cukierek, i tylko Ambery Cherry wymienia oba. Druga to równowaga między cukrem a drewnem: klony, które zachowują wanilię, zwykle tracą drewno, a te, które zachowują drewno, zwykle tracą wanilię. Oryginał trzyma jedno i drugie, dlatego jego baza jest jednocześnie sucha i słodka.

Jak przetestować dupe

Blottery schlebiają klonom. Pasek papieru pokazuje otwarcie, a w otwarcie trafia każdy klon; baza pojawia się dopiero na skórze, w dalszej części dnia.

  1. Zacznij od oryginału. Odlewka 3ml Lost Cherry wystarczy na kilka pełnych dni noszenia, więc poznasz jego bazę, zanim cokolwiek z nim porównasz.
  2. Noś klon innego dnia, jedno psiknięcie w to samo miejsce, i sprawdzaj go rano, po lunchu i wieczorem. Skóra, pogoda i ciepło zmieniają rozwój perfum.
  3. Porównuj bazę, a nie pierwsze minuty. Zapytaj siebie, czy po południu wciąż czuć przyprawy i drewno.

Jeśli żaden klon cię nie przekona, w tych samych pojemnościach możesz wypróbować inne oryginalne wiśniowe perfumy. Latte di Cherry od New Notes i Very Good Girl Elixir od Carolina Herrera otwierają się wiśnią i migdałem, ten drugi czarną wiśnią i gorzkim migdałem, jak Lost Cherry. Bodacious od Boadicea The Victorious stawia wiśnię obok koniaku, migdała i goździków. Rouge Smoking od BDK Parfums łączy wiśnię z cynamonem i migdałem. Po więcej ciepłych, słodkich perfum zajrzyj do najlepszych perfum gourmand, do nuty bobu tonka i do naszego przewodnika o tym, czym jest odlewka perfum.

Klon czy oryginał? Co warto wiedzieć wcześniej

Czy mogę wypróbować Tom Ford Lost Cherry w 3ml przed zakupem?
10ML sprzedaje Lost Cherry w odlewkach 3ml, 10ml i 30ml napełnianych z oryginalnego flakonu, od 22,41 €. Odlewka 3ml to około 60 psiknięć, co wystarczy, by nosić go przez kilka dni i porównać z klonem.
Które dupe Lost Cherry prowadzi w naszym rankingu?
Ambery Cherry od Dossier to najlepsza propozycja ogólnie w tym przewodniku: każda nuta z jego listy pojawia się też w piramidzie Lost Cherry, choć w bazie nie ma drewna. Popped Cherry od The Dua Brand zachowuje więcej z drzewnej bazy.
Czy jest dupe Lost Cherry łatwo dostępny w Europie?
Ambery Cherry, Lovely Chérie, Sinful i Lovefest Burning Cherry były przy naszym sprawdzeniu dostępne w sklepach w UE z cenami w euro, podanymi z datą w tabeli. Popped Cherry i Fructus Virginis były wystawione tylko w dolarach amerykańskich, a dla Not Another Cherry nie znaleźliśmy unijnej ceny katalogowej.
Które klony są najbliższe Lost Cherry pod względem wymienionych nut?
Najbliższe klony według wymienionych nut to Ambery Cherry, Popped Cherry, Lovely Chérie i Sinful. Wśród oryginalnych perfum Latte di Cherry, Very Good Girl Elixir, Bodacious i Rouge Smoking łączą wiśnię z migdałem.
Czym Lovely Chérie różni się od Lost Cherry?
To tutaj propozycja z najniższą ceną; dzieli czarną wiśnię, gorzki migdał, różę, bób tonka i balsam peruwiański, ale dodaje toffi i ambrę i brzmi słodziej. Właściciele są podzieleni: jedni uważają go za mocniejszy, inni za cieńszy i bardziej liniowy.
Czy klony Lost Cherry kosztują mniej w przeliczeniu na ml?
Flakony klonów kosztują mniej za ml niż oryginał; ceny z datą znajdziesz w tabeli. Jeśli chcesz oryginału bez pełnego flakonu, odlewka 3ml Lost Cherry kosztuje w 10ML 22,41 €, a odlewka 10ml 68,31 €.
Czy klon Lost Cherry będzie trwalszy niż oryginał?
Nie możemy obiecać, jak długo jakiekolwiek perfumy utrzymają się na twojej skórze. Społeczność Parfumo ocenia trwałość Lost Cherry powyżej środka swojej skali, a właściciele klonów nie zgadzają się ze sobą, więc przed decyzją noś każdy na skórze przez cały dzień.

Źródła

  1. Lost Cherry by Tom Ford (Fragrantica)
  2. Lost Cherry by Tom Ford (Parfumo)
  3. Ambery Cherry by Dossier (Fragrantica)
  4. Popped Cherry by The Dua Brand (Parfumo)
  5. Forbidden Love / Lovely Chérie, member notes (Parfumo)
  6. Not Another Cherry by Fine'ry (Fragrantica)
  7. Sinful by Oakcha (Fragrantica)
  8. Fructus Virginis by Alexandria Fragrances (Fragrantica)
  9. Lovefest Burning Cherry by Kayali (Parfumo)

Jak porównaliśmy

Każda alternatywa jest uszeregowana według tego, jak blisko oddaje nuty i bazę Lost Cherry, na podstawie wskazanej przy niej w tabeli. Ceny w innych sklepach sprawdzono 27 września 2026 i często się zmieniają; ceny 10ML na tej stronie są aktualne.

10ML jest niezależny i nie jest powiązany z Tom Ford ani z markami wymienionych tu alternatyw, ani przez nie polecany. Ich nazwy służą wyłącznie do wskazania porównywanych perfum.

Noś go przez tydzień, nie dziesięć sekund.

Perfumy designerskie i niszowe w odlewkach 10ml – najpierw pożyj z zapachem, potem zdecyduj.

Zobacz odlewki

Wszystkie poradniki o perfumach