Erba Pura dupe 2026: 6 klonů vs. originál

Šest alternativ k Erba Pura porovnaných podle tónů, zdrojů a ceny, i s tím, kde se každá od originálu odchyluje. Nebo si nejdřív vyzkoušejte originál jako 3ml odstřik.

V tomto průvodci

Stručně

Nejlepší celkovou alternativou k Erba Pura je Philos Pura od Maison Alhambra, jehož zveřejněné tóny sledují pyramidu originálu z citrusů, ovoce, vanilky a pižma řádek po řádku. Pure Nectar od The Dua Brand je tip v síle extraitu, který majitelé přirovnávají k originálu, a Ana Abiyedh od Lattafa je nejlevnějším flakonem v tabulce. Chcete originál? Erba Pura stojí v 10ML 33,21 € za 10ml odstřik.

6 alternativ ve srovnání níže · ceny ověřené 27. září 2026

Pořadí

  1. Philos PuraNejlepší celkově Maison Alhambra24,95 € 100ml
  2. Pure NectarNejblíž v dojezdu The Dua BrandBez ceny v EU
  3. Amber Oud Gold EditionPrémiová alternativa Al Haramain54,19 € 60ml
  4. Ana AbiyedhJemnější pojetí Lattafa13,60 € 60ml
  5. Royal AmberSladší pojetí OrienticaBez ceny v EU
  6. KingTemnější pojetí BhararaBez ceny v EU

Chcete raději originál?

Erba Pura

XerjoffStočeno z originálního flakonu

Alternativy: 0,23 €–0,90 €/ml v jiných obchodech, ověřeno 27. září 2026

Tři flakony na světle modrém pozadí: Kirke, Erba Pura a Jardin Exclusif

Jak voní Erba Pura?

Lahvička Erba Pura od Xerjoff
OriginálErba PuraXerjoff

Erba Pura od Xerjoff je unisex parfém z ovoce a pižma postavený ve třech jasných vrstvách. Otevírá se sicilským pomerančem, kalábrijským bergamotem a citronem, sladkými, šťavnatými citrusy, ne ostrými. Srdce je uvedeno prostě jako středomořské ovoce: značka nikdy neřekne jaké, což je část jeho kouzla a zároveň hádanka pro každého, kdo se ho snaží trefit. Pod ním leží bílé pižmo, madagaskarská vanilka a ambra a právě tenhle teplý, pudrový základ si lidé pamatují, když citrusy odezní. Stejný krátký výčet uvádí i vlastní stránka Erba Pura značky.

Cílit se dá jen na jednu verzi. Xerjoff prodává Erba Pura jako eau de parfum a nic silnějšího, takže každý tip níže porovnáváme s tímto jediným parfémem.

Erba Pura vrstvu po vrstvě
FázeTónyCo dělá
OtevřeníSicilský pomeranč, kalábrijský bergamot, citronSladké, jasné citrusy
SrdceStředomořské ovoce (značka ho nejmenuje)Hlasitý, šťavnatý ovocný akord
ZákladBílé pižmo, madagaskarská vanilka, ambraMěkký, teplý a pudrový
Pomeranč, citron a vanilka jako suroviny: tóny parfému Erba Pura od Xerjoff
Na obrázku: pomeranč, citron a vanilka, tóny parfému Erba Pura.

Alternativy k Erba Pura ve srovnání

Ceny flakonů v jiných obchodech, ověřeno 27. září 2026

AlternativaZáklad srovnáníCena flakonuZa ml
1Nejlepší celkově Philos Pura Maison Alhambra
Uvedený zdroj Zdroj
24,95 € 100ml
0,25 €/ml
2Nejblíž v dojezdu Pure Nectar The Dua Brand
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
3Prémiová alternativa Amber Oud Gold Edition Al Haramain
Uvedený zdroj Zdroj
54,19 € 60ml
0,90 €/ml
4Jemnější pojetí Ana Abiyedh Lattafa
Uvedený zdroj Zdroj
13,60 € 60ml
0,23 €/ml
5Sladší pojetí Royal Amber Orientica
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
6Temnější pojetí King Bharara
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—

Fotografie flakonů: thescentbase.com, thescentbase.com, alharamainperfume.online, fragrantica.com, orientica.co.uk, fragrantica.com

Porovnejte dva vedle sebe

Vyberte libovolné dva parfémy z tohoto průvodce. Na začátku stojí originál proti č. 1.

ÚdajErba PuraXerjoffPhilos PuraMaison Alhambra
Cena za ml
3ml: 3,87 €/ml · 10ml: 3,32 €/ml · 30ml: 2,64 €/ml
0,25 €/ml
Velikost
Odstřiky po 3, 10 nebo 30ml
Flakon 100ml
Cena s doručením
Aktuální cena 10ML; doprava se připočte v pokladně
Cena flakonu v jiném obchodě, ověřeno: 27. září 2026; bez dopravy
Co říkají zdroje
Měřítko: každá alternativa v tomto průvodci se srovnává s parfémem Erba Pura
  • Na srovnávací stránce na Parfumu většina hlasujících členů označuje Pura (Philos collection) za podobnou vůni Erba Pura; v obou vonných pyramidách jsou kalábrijský bergamot, sicilský pomeranč, sicilský citron, ovoce, bílé pižmo, ambra a vanilka. Pura vs Erba Pura, Parfumo comparison
  • Blok „voní podobně“ u Pura na Parfumu uvádí na prvním místě Erba Pura. Maison Alhambra Pura, Parfumo
  • Fragrantica uvádí pomeranč, bergamot a citron; ovoce; madagaskarskou vanilku, bílé pižmo a ambru. Philos Pura by Maison Alhambra, Fragrantica
Základ srovnání
Původní parfém
Uvedený zdroj
Dostupnost
U 10ML, stočeno z originálního flakonu
V prodeji v obchodě v EU, ověřeno: 27. září 2026
  • Erba Pura stojí při nákupu méně: 11,61 € oproti 24,95 €.
  • Philos Pura vám dá víc parfému: 100ml oproti 3ml.
  • 10ML tyto dva vedle sebe nenosil; každé tvrzení výše uvádí svůj zdroj.

Kolik potřebuji?

Zadejte, kolikrát chcete Erba Pura nosit a kolik střiků používáte.

Potřebujete zhruba 6ml (120 střiků).

  • 2 × 3mlNejlevnější23,22 €Zbyde 0ml
  • 1 × 10ml33,21 €Zbyde 4ml
  • 1 × 30ml79,20 €Zbyde 24ml
  • Philos Pura od Maison Alhambra: 1 × 100mlCena v jiném obchodě, ověřeno: 27. září 2026, bez dopravy24,95 €Zbyde 94ml

Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Erba Pura méně než Philos Pura: 23,22 € oproti 24,95 €.

Odhad: velikosti 10ML vystačí zhruba na 60 střiků (3ml), 200 (10ml) a 600 (30ml), tedy asi 20 na ml. Rozprašovače se liší, berte čísla jako vodítko. Ceny bez dopravy.

Dva spočítané příklady

  • Měsíc víkendů

    8× nošení, pokaždé 3 střiky. Potřebujete zhruba 1,2ml (24 střiků). Nejlevněji u 10ML: 1 × 3ml za 11,61 €, zbyde zhruba 1,8ml. Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Erba Pura méně než Philos Pura: 11,61 € oproti 24,95 €.

  • Každý den po celý rok

    365× nošení, pokaždé 4 střiky. Potřebujete zhruba 73ml (1 460 střiků). Nejlevněji u 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 203,22 €, zbyde zhruba 0ml. Při takovém nošení stojí Philos Pura méně než odstřiky parfému Erba Pura: 24,95 € oproti 203,22 €. Je to jiný parfém, ne originál.

Žebříček alternativ k Erba Pura: 6 parfémů s rolí a cenou za ml, v čele Philos Pura od Maison AlhambraOtevřít obrázek v plné velikosti na nové kartě
Seřazeno podle toho, jak blízko má každá alternativa k Erba Pura. Ceny za ml z cen lahví ověřených 27. září 2026.

Nejlepší celkově: Philos Pura

Lahvička Philos Pura od Maison Alhambra
Philos PuraMaison AlhambraNejlepší celkově

Philos Pura od Maison Alhambra uvádí všechny tóny, které Xerjoff pro Erba Pura zveřejňuje: pomeranč, bergamot a citron nahoře, ovoce uprostřed, pak vanilku, bílé pižmo a ambru. Žádný jiný tip v tomto průvodci pyramidu na papíře nezrcadlí tak věrně.

Hlavní rozdíl je v otevření. Pyramida je stejný seznam názvů, ale seznam vám neřekne, kolik čeho je ve flakonu, a ovocné srdce je místo, kde se ti dva nejspíš rozejdou: Xerjoff ho nejmenuje, takže každá značka, která ho sleduje, se musí sama rozhodnout, jaké ovoce použije. Čekejte široký obrys Erba Pura, ne každý detail.

Hodí se pro toho, kdo nosí Erba Pura jako vůni na každý den a chce velký flakon, který může volně stříkat, hlavně na jaře a v létě. Podklad: konkrétní zdroj. Srovnávací stránka na Parfumo (kde je veden prostě jako Pura) ukazuje, že většina hlasujících členů je považuje za podobné, a vlastní stránka Parfumo řadí Erba Pura na první místo mezi parfémy, kterým se podobá. Stejné tóny uvádí jeho stránka na Fragrantice.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Na srovnávací stránce na Parfumu většina hlasujících členů označuje Pura (Philos collection) za podobnou vůni Erba Pura; v obou vonných pyramidách jsou kalábrijský bergamot, sicilský pomeranč, sicilský citron, ovoce, bílé pižmo, ambra a vanilka. Pura vs Erba Pura, Parfumo comparison
  2. Blok „voní podobně“ u Pura na Parfumu uvádí na prvním místě Erba Pura. Maison Alhambra Pura, Parfumo
  3. Fragrantica uvádí pomeranč, bergamot a citron; ovoce; madagaskarskou vanilku, bílé pižmo a ambru. Philos Pura by Maison Alhambra, Fragrantica

Nejblíž v dojezdu: Pure Nectar

Lahvička Pure Nectar od The Dua Brand
Pure NectarThe Dua BrandNejblíž v dojezdu

Pure Nectar od The Dua Brand sdílí s Erba Pura celý základ: ambru, vanilku a pižmo, nad kalábrijským bergamotem, sicilským pomerančem a sicilským citronem. Vlastní popis značky, převzatý na jeho stránce na Fragrantice, jmenuje Erba Pura jako výchozí bod a označuje ho jako extrait de parfum.

Hlavní rozdíl je síla. Extrait je hutnější koncentrace než eau de parfum u Erba Pura, takže čekejte, že bude v první hodině na kůži sedět tížeji; to je náš odhad podle štítku, ne něco, co nějaký zdroj změřil. Ovoce se na papíře posuzuje hůř: výčet tónů na Fragrantice nejmenuje žádné ovoce a text značky zmiňuje v srdci jen ovocný akord, i když člen Parfumo ho stejně jako originál nazývá ovocnou bombou.

Hodí se pro toho, kdo chce ovoce a pižmo Erba Pura v síle extraitu: jiný člen Parfumo ho nazývá Erba Pura v podobě extraitu a nejvýkonnější ze čtyř verzí, které zkoušel. Nemá unijní ceníkovou cenu, takže si před objednáním ověřte dopravu od značky. Podklad: konkrétní zdroj, výše uvedený text značky a srovnávací stránka na Parfumo, kde většina hlasujících členů hodnotí oba jako podobné.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Záznam na Fragrantice přebírá popis značky, který uvádí Xerjoff Erba Pura jako inspiraci a označuje vůni za extrait de parfum; mezi vypsanými tóny jsou kalábrijský bergamot, sicilský pomeranč, sicilský citron, vanilka, ambra a pižmo. Pure Nectar by The Dua Brand, Fragrantica
  2. Srovnávací stránka na Parfumu ukazuje, že většina hlasujících členů označuje obě vůně za podobné; u obou jsou uvedeny kalábrijský bergamot, sicilský pomeranč, sicilský citron, ovocné tóny, ambra, vanilka a pižmo. Pure Nectar vs Erba Pura, Parfumo comparison

Prémiová alternativa: Amber Oud Gold Edition

Lahvička Amber Oud Gold Edition od Al Haramain
Amber Oud Gold EditionAl HaramainPrémiová alternativa

Amber Oud Gold Edition od Al Haramain je název, který se vedle Erba Pura objevuje nejčastěji, a srovnávací stránka na Parfumo ukazuje, že je velká většina hlasujících členů považuje za podobné. S originálem sdílí bergamot, ovoce, ambru, vanilku a pižmo.

Hlavní rozdíl je, že pojmenovává to, co Xerjoff nechává otevřené, a ještě přidává. Jeho pyramida na Fragrantice staví vedle bergamotu zelené tóny, do srdce meloun a ananas s gurmánským akordem a do základu dřevité tóny. Otevření je tak zelenější a méně pomerančovo-citronovou explozí, střed tropičtější a závěr nese víc dřeva než prostá vanilka a pižmo Erba Pura. Je to samostatný parfém ze stejné rodiny.

Hodí se pro toho, kdo chce ovocně ambrový efekt s větším tělem, na večery a chladnější počasí. Je to také nejdražší klon v tabulce. Podklad: konkrétní zdroj, výše uvedená stránka na Parfumo a člen Basenotes, který píše, že pokrývá většinu stejného území jako Erba Pura za mnohem méně peněz.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Srovnávací stránka na Parfumu ukazuje, že velká většina hlasujících členů označuje vůni Amber Oud Gold Edition za podobnou vůni Erba Pura. Amber Oud Gold Edition vs Erba Pura, Parfumo comparison
  2. Parfémová pyramida na Fragrantice: bergamot a zelené tóny; meloun, ananas, ambra a gurmánský akord; vanilka, pižmo a dřevité tóny. Amber Oud Gold Edition by Al Haramain, Fragrantica
  3. Člen komunity Basenotes píše o Erba Pura, že Amber Oud Gold Edition pokrývá většinu stejných vonných tónů za mnohem méně peněz. Erba Pura by Xerjoff, Basenotes

Jemnější pojetí: Ana Abiyedh

Lahvička Ana Abiyedh od Lattafa
Ana AbiyedhLattafaJemnější pojetí

Ana Abiyedh od Lattafa sdílí s Erba Pura bergamot, pomeranč, vanilku, pižmo a ambru a své ovoce pojmenovává: hruška. Srovnávací stránka na Parfumo ukazuje, že je velká většina hlasujících členů považuje za podobné, a vlákno na fóru Fragrantiky o Erba Pura ho uvádí mezi parfémy postavenými podle jejího vzoru.

Hlavní rozdíl je v rozsahu. Jeho sdílené tóny končí u bergamotu a pomeranče, bez citronu, a jediná hruška zastupuje celý zástup ovoce Erba Pura. S menší náloží nahoře přicházejí pižmo a vanilka dřív, takže působí jako tišší, pudrovější verze té myšlenky, ne jako plné šťavnaté otevření. To je náš výklad zveřejněných tónů.

Hodí se pro toho, komu je Erba Pura do kanceláře nebo teplé místnosti příliš hlasitá, nebo kdo chce malý, levný flakon na každý den. Podklad: konkrétní zdroj, výše uvedená stránka na Parfumo a vlákno na fóru.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Srovnávací stránka na Parfumu ukazuje, že velká většina hlasujících členů označuje obě vůně za podobné; společné mají bergamot, pomeranč, ovoce (hrušku), vanilku, pižmo a ambru. Ana Abiyedh vs Erba Pura, Parfumo comparison
  2. Ve vlákně na Fragrantice o vůni Erba Pura a vůních jí inspirovaných se vedle Amber Oud Gold Edition uvádí také Ana Abiyedh. Erba Pura vs Kirke vs inspired-bys, Fragrantica forum

Sladší pojetí: Royal Amber

Lahvička Royal Amber od Orientica
Royal AmberOrienticaSladší pojetí

Royal Amber od Orientica sdílí s Erba Pura bergamot, ambru, vanilku a pižmo. Jeho stránka na Fragrantice pro eau de parfum jmenuje jako ovoce meloun a ananas a Erba Pura se objevuje mezi parfémy, které mají jeho členové rádi vedle něj.

Hlavní rozdíl je ve směru ovoce. Meloun a ananas nad ambrou a vanilkou se kloní k tropům a cukru a ve sdílených tónech není žádný pomeranč ani citron, který by je prořízl. Čekejte kulatější, sladší parfém s menší citrusovou jiskrou. Srovnání platí pro eau de parfum; stejnojmenný extrait má samostatnou stránku, takže si ověřte, který kupujete.

Hodí se pro toho, kdo má u Erba Pura radši dojezd než citrusy a sladké parfémy rád nosí večer a v chladnějších měsících. Nemá unijní ceníkovou cenu. Podklad: konkrétní zdroj, stránka na Fragrantice a srovnávací stránka na Parfumo, kde ho většina hlasujících členů hodnotí jako podobný.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Záznam vůně Eau de Parfum z roku 2021 na Fragrantice uvádí bergamot, meloun, ananas, ambru, vanilku a pižmo; na seznamu „líbí se také lidem, kterým se líbí tato vůně“ je i Erba Pura. Royal Amber by Orientica, Fragrantica
  2. Srovnávací stránka na Parfumu pro Eau de Parfum ukazuje, že většina hlasujících členů ji označuje za podobnou vůni Erba Pura; společné mají bergamot, ambru, vanilku a pižmo. Royal Amber vs Erba Pura, Parfumo comparison

Temnější pojetí: King

Lahvička King od Bharara
KingBhararaTemnější pojetí

King od Bharara uvádí bergamot, pomeranč a citron, ovocné tóny, pak ambru, vanilku a pižmo a srovnávací stránka na Parfumo ukazuje, že téměř všichni hlasující členové považují jeho eau de parfum za podobný Erba Pura.

Hlavní rozdíl přichází pozdě. Majitel ve vlákně na fóru Fragrantiky píše, že se otevírá citrusověji než Ana Abiyedh, ale na konci dne dojede do výrazného cedrového tónu. Erba Pura nemá v seznamu vůbec žádné dřevo, takže King končí sušeji a dřevitěji, méně sladce než originál.

Hodí se pro toho, komu se líbí otevření Erba Pura, ale závěr z vanilky a pižma mu připadá příliš sladký, a chce verzi, která se kloní ke klasickému mužnému dřevitému základu. Nemá unijní ceníkovou cenu. Podklad: konkrétní zdroj, výše uvedená stránka na Parfumo a vlákno na fóru.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Srovnávací stránka na Parfumu ukazuje, že téměř všichni hlasující členové označují King Eau de Parfum za podobný vůni Erba Pura; společné mají bergamot, pomeranč, citron, ovocné tóny, ambru, vanilku a pižmo. King vs Erba Pura, Parfumo comparison
  2. Ve vlákně na Fragrantice majitel říká, že King otevírá citrusověji než Ana Abiyedh a později během dne se na kůži rozvine do výrazného cedrového tónu. Erba Pura clones, Fragrantica forum

Originální alternativy z naší nabídky

Originální parfémy s charakterem ovoce nad pižmem jako u Erba Pura, každý jako 3ml, 10ml nebo 30ml odstřik.

  1. Tiziana Terenzi

    Kirke

    Maracuja, broskev, hruška a malina nad pižmem, vanilkou a santalovým dřevem: hlasité ovoce na měkkém základu.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Mancera

    Jardin Exclusif

    Sicilský pomeranč, hruška a bílá broskev nad madagaskarskou vanilkou, bílým pižmem a santalovým dřevem.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Kajal

    Lamar

    Ananas, jablko a červené bobule s růží, nad ambrou, pižmem a vanilkou.

    3ml · 10ml · 30ml

V čem se mýlí každý klon

Nejtěžší část Erba Pura k trefení je ta, kterou značka nikdy nepojmenuje. Její srdce je uvedeno jako ovoce a nic víc, takže každý klon tu mezeru vyplní po svém: meloun a ananas u Amber Oud Gold Edition a Royal Amber, hruška u Ana Abiyedh, nepojmenované ovocné tóny u Philos Pura a Kingu. Každá volba parfém trochu vzdaluje od originálu, k tropům, k hrušce nebo k ničemu konkrétnímu.

Druhou mezerou je rovnováha. Dva parfémy mohou uvádět stejných šest tónů, a přesto vonět každý jinak, protože výčet tónů neříká nic o množství ani o kvalitě surovin. Srovnávací stránky, které tu citujeme, ukazují, že mnoho lidí tyto dvojice považuje za podobné, ale podobný neznamená zaměnitelný a žádná z těchto značek netvrdí, že používá receptury Xerjoff.

Vyplatí se 10ml odstřik Erba Pura víc než klon?

V přepočtu na ml je každý klon s cenou v tabulce mnohem levnější než originál, takže na volné stříkání celé léto vystačí flakon klonu déle. Na pár týdnů nošení vychází počty jinak. 3ml odstřik Erba Pura stojí v 10ML 11,61 €, zhruba 60 střiků, a 10ml odstřik stojí 33,21 € (3,32 €/ml), kolem 200 střiků, plněný z originálního flakonu. 30ml za 79,20 € (2,64 €/ml) je ze všech tří nejvýhodnější za ml, kolem 600 střiků.

3ml stojí méně než kterýkoli flakon klonu s cenou v tabulce a týden nošení vám řekne, kterou část milujete. Pokud je to šťavnaté ovocné srdce, jedinou jistotou je originál; pokud je to základ z pižma a vanilky, Philos Pura i Pure Nectar ho uvádějí celý.

Jak otestovat dupe

Testujte na kůži, nikdy jen na papíře. Papír vám ukáže otevření, kůže základ, a u Erba Pura tvoří základ většinu nošení. Stříkněte jednou na vnitřní stranu zápěstí a přičichněte znovu v poledne a večer, ne jen v prvních minutách.

Originál a alternativu noste v různé dny, ne každou na jedné paži. Když je nosíte současně, hlasitější převezme vládu a tišší působí slabě. 3ml odstřik Erba Pura vám dá dost na několik celých dní srovnávání. Náš průvodce co je odstřik parfému vysvětluje, jak ty naše plníme.

Pokud chcete zůstat u originálních parfémů ze stejné rodiny, tři, které máme v nabídce, sdílejí strukturu ovoce nad pižmem. Kirke od Tiziana Terenzi klade maracuju, broskev, hrušku a malinu nad pižmo, vanilku a santalové dřevo. Jardin Exclusif od Mancera sdílí s Erba Pura sicilský pomeranč, madagaskarskou vanilku a bílé pižmo, s hruškou a bílou broskví. Lamar od Kajal spojuje ananas a červené bobule s ambrou, pižmem a vanilkou. Víc od stejné značky najdete v článku nejlepší parfémy Xerjoff a samotný tón základu v našem průvodci parfémy s bílým pižmem.

Klon, nebo originál? Co vědět předem

Mohu si Erba Pura vyzkoušet v 3ml odstřiku, než si koupím klon nebo celý flakon?
10ML prodává Erba Pura jako 3ml, 10ml a 30ml odstřiky plněné z originálního flakonu, od 11,61 €, s doručením po celé EU.
Který dupe Erba Pura je v tomto přehledu na prvním místě?
Nejlepším celkovým tipem v tomto průvodci je Philos Pura od Maison Alhambra. Jeho zveřejněné tóny uvádějí všechny tóny, které Xerjoff pro Erba Pura udává, a téměř všichni hlasující členové na srovnávací stránce Parfumo je považují za podobné.
Který klon má nejblíž k Xerjoff Erba Pura?
Na papíře Philos Pura: jeho pyramida jmenuje stejné citrusy, ovoce, vanilku, bílé pižmo a ambru. Pokud jde jen o dojezd, Pure Nectar od The Dua Brand sdílí celý základ z ambry, vanilky a pižma a jeho značka jmenuje Erba Pura jako svůj výchozí bod.
Jak blízko má Amber Oud Gold Edition k Erba Pura?
Blízko má spíš rodinou než detaily. Sdílí bergamot, ovoce, ambru, vanilku a pižmo, ale přidává zelené tóny, meloun, ananas a dřeva, takže se otevírá zeleněji a končí dřevitěji než Erba Pura.
Amber Oud Gold Edition, nebo Erba Pura: co koupit?
Kupte Erba Pura, pokud chcete sladké citrusy a prostý závěr z vanilky a pižma, a Amber Oud Gold Edition, pokud dáváte přednost zelenějšímu, tropičtějšímu a dřevitějšímu pojetí. Když si nejdřív vyzkoušíte 3ml Erba Pura, v 10ML od 11,61 €, rozhodnete za málo peněz.
Stojí Xerjoff Erba Pura za tu cenu?
Záleží na tom, jak často ji budete nosit. 3ml odstřik, zhruba 60 střiků, stačí k rozhodnutí, než se zavážete k flakonu nebo klonu, a 10ml odstřik za 33,21 € vydrží týdny pravidelného nošení.
Jsou dupy Erba Pura výrazně levnější za mililitr?
V přepočtu na ml mnohem levnější: flakony klonů ve srovnávací tabulce stojí za ml zlomek ceny originálu. Na pár týdnů nošení je ale rozdíl menší, protože 10ml odstřik Erba Pura stojí v 10ML 33,21 €, zhruba 200 střiků.

Zdroje

  1. Erba Pura Eau de Parfum, Xerjoff
  2. Pura vs Erba Pura, Parfumo comparison
  3. Philos Pura by Maison Alhambra, Fragrantica
  4. Pure Nectar by The Dua Brand, Fragrantica
  5. Amber Oud Gold Edition vs Erba Pura, Parfumo comparison
  6. Amber Oud Gold Edition by Al Haramain, Fragrantica
  7. Ana Abiyedh vs Erba Pura, Parfumo comparison
  8. Royal Amber by Orientica, Fragrantica
  9. King vs Erba Pura, Parfumo comparison
  10. Erba Pura clones, Fragrantica forum

Jak jsme srovnávali

Každá alternativa je seřazena podle toho, jak věrně sleduje tóny a základ vůně Erba Pura, na základě uvedeném u ní v tabulce. Ceny v jiných obchodech jsou ověřené 27. září 2026 a často se mění; ceny 10ML na této stránce jsou aktuální.

10ML je nezávislý obchod, není spojen se značkou Xerjoff ani se značkami zde uvedených alternativ a žádná z nich ho nedoporučuje. Jejich názvy slouží jen k označení srovnávaných parfémů.

Noste ho týden, ne deset vteřin.

Designerové i niche parfémy v 10ml odstřicích, abyste s vůní mohli chvíli žít, než se rozhodnete.

Prohlédnout odstřiky

Zobrazit všechny průvodce