Xerjoff Naxos dupe 2026: 6 klonů vs. originál

Šest alternativ k Xerjoff Naxos porovnaných podle tónů, charakteru a ceny flakonu k datu, i s tím, kde se každá od originálu odchyluje. Nebo si nejdřív vyzkoušejte samotný Naxos jako 3ml odstřik.

V tomto průvodci

Stručně

Nejlepší celkovou alternativou k Xerjoff Naxos je Italia od Rayhaan, která uvádí téměř celou pyramidu Naxosu. Ramad od Arabiyat Prestige je tipem pro dojezd a Voux Elegante od Paris Corner má nejnižší cenu. Žádný z nich ale nenese med a tabák tak bohatě. Chcete originál? XJ 1861 Naxos stojí v 10ML 32,31 € za 10ml odstřik.

6 alternativ ve srovnání níže · ceny ověřené 27. září 2026

Pořadí

  1. ItaliaNejlepší celkově Rayhaan34,99 € 100ml
  2. RamadNejblíž v dojezdu Arabiyat Prestige32,90 € 100ml
  3. Fierte LunaSvěžejší pojetí French Avenue55,69 € 80ml
  4. MuharibTemnější pojetí Maison AsrarBez ceny v EU
  5. AteeqSladší pojetí Nusuk27,99 € 100ml
  6. Voux EleganteNejnižší cena Paris Corner19,99 € 100ml

Chcete raději originál?

XJ 1861 Naxos

XerjoffStočeno z originálního flakonu

Alternativy: 0,20 €–0,70 €/ml v jiných obchodech, ověřeno 27. září 2026

Flakony Le Male Elixir, XJ 1861 Naxos a Tobacco Vanille na světle modrém pozadí

Jak voní XJ 1861 Naxos?

Lahvička XJ 1861 Naxos od Xerjoff
OriginálXJ 1861 NaxosXerjoff

XJ 1861 Naxos je vůně medu a tabáku, kterou Xerjoff uvedl v roce 2015. Otevírá se jasně, levandulí, bergamotem a citronem. Jak se usazuje, zezlátne: med, skořice, cashmeran a jasmín sambac, sladké, ale nikdy lepkavé, protože levandule jím nechává proudit vzduch. Základ se usazuje na tabákovém listu, vanilce a tonkových bobech, takže dojezd voní jako medový váček dýmkového tabáku s vanilkovou hranou. Vlastní stránka Naxosu značky uvádí téměř stejnou pyramidu, s jedním tónem navíc nahoře. Verze na výběr nejsou: Naxos se prodává jako jediný eau de parfum, bez flankeru či jiné koncentrace, takže každý klon níže míří na stejný cíl. Jeho uvedené akordy začínají sladkostí, vanilkou, medem, tabákem a levandulí.

Med, tabákový list a levandule jako suroviny: tóny parfému XJ 1861 Naxos od Xerjoff
Na obrázku: med, tabákový list a levandule, tóny parfému XJ 1861 Naxos.

Alternativy k XJ 1861 Naxos ve srovnání

Ceny flakonů v jiných obchodech, ověřeno 27. září 2026

AlternativaZáklad srovnáníCena flakonuZa ml
1Nejlepší celkově Italia Rayhaan
Uvedený zdroj Zdroj
34,99 € 100ml
0,35 €/ml
2Nejblíž v dojezdu Ramad Arabiyat Prestige
Uvedený zdroj Zdroj
32,90 € 100ml
0,33 €/ml
3Svěžejší pojetí Fierte Luna French Avenue
Uvedený zdroj Zdroj
55,69 € 80ml
0,70 €/ml
4Temnější pojetí Muharib Maison Asrar
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
5Sladší pojetí Ateeq Nusuk
Uvedený zdroj Zdroj
27,99 € 100ml
0,28 €/ml
6Nejnižší cena Voux Elegante Paris Corner
Uvedený zdroj Zdroj
19,99 € 100ml
0,20 €/ml

Fotografie flakonů: rayhaanperfumes.com, fragrantica.com, fragrantica.com, maisonasrar.com, fragrantica.com, fragrantica.com

Porovnejte dva vedle sebe

Vyberte libovolné dva parfémy z tohoto průvodce. Na začátku stojí originál proti č. 1.

ÚdajXJ 1861 NaxosXerjoffItaliaRayhaan
Cena za ml
3ml: 4,17 €/ml · 10ml: 3,23 €/ml · 30ml: 2,58 €/ml
0,35 €/ml
Velikost
Odstřiky po 3, 10 nebo 30ml
Flakon 100ml
Cena s doručením
Aktuální cena 10ML; doprava se připočte v pokladně
Cena flakonu v jiném obchodě, ověřeno: 27. září 2026; bez dopravy
Co říkají zdroje
Měřítko: každá alternativa v tomto průvodci se srovnává s parfémem XJ 1861 Naxos
  • Uvádí pyramidu ve stylu Naxos: levanduli, citron a bergamot, poté med, skořici, cashmeran a jasmín a nakonec tabákový list, vanilku a tonku Italia by Rayhaan, Fragrantica
  • Podle předního textu člena komunity Parfumo je v ní charakter Naxosu jasně patrný, tabák se ale těžko rozeznává; základ nese tonka a závěr je sladší a pudrovější. Parfumo řadí Naxos na první místo mezi podobnými vůněmi Italia by Rayhaan, Parfumo
Základ srovnání
Původní parfém
Uvedený zdroj
Dostupnost
U 10ML, stočeno z originálního flakonu
V prodeji v obchodě v EU, ověřeno: 27. září 2026
  • XJ 1861 Naxos stojí při nákupu méně: 12,51 € oproti 34,99 €.
  • Italia vám dá víc parfému: 100ml oproti 3ml.
  • 10ML tyto dva vedle sebe nenosil; každé tvrzení výše uvádí svůj zdroj.

Kolik potřebuji?

Zadejte, kolikrát chcete XJ 1861 Naxos nosit a kolik střiků používáte.

Potřebujete zhruba 6ml (120 střiků).

  • 2 × 3mlNejlevnější25,02 €Zbyde 0ml
  • 1 × 10ml32,31 €Zbyde 4ml
  • 1 × 30ml77,40 €Zbyde 24ml
  • Italia od Rayhaan: 1 × 100mlCena v jiném obchodě, ověřeno: 27. září 2026, bez dopravy34,99 €Zbyde 94ml

Při takovém nošení stojí odstřiky parfému XJ 1861 Naxos méně než Italia: 25,02 € oproti 34,99 €.

Odhad: velikosti 10ML vystačí zhruba na 60 střiků (3ml), 200 (10ml) a 600 (30ml), tedy asi 20 na ml. Rozprašovače se liší, berte čísla jako vodítko. Ceny bez dopravy.

Dva spočítané příklady

  • Měsíc víkendů

    8× nošení, pokaždé 3 střiky. Potřebujete zhruba 1,2ml (24 střiků). Nejlevněji u 10ML: 1 × 3ml za 12,51 €, zbyde zhruba 1,8ml. Při takovém nošení stojí odstřiky parfému XJ 1861 Naxos méně než Italia: 12,51 € oproti 34,99 €.

  • Každý den po celý rok

    365× nošení, pokaždé 4 střiky. Potřebujete zhruba 73ml (1 460 střiků). Nejlevněji u 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 199,62 €, zbyde zhruba 0ml. Při takovém nošení stojí Italia méně než odstřiky parfému XJ 1861 Naxos: 34,99 € oproti 199,62 €. Je to jiný parfém, ne originál.

Žebříček alternativ k XJ 1861 Naxos: 6 parfémů s rolí a cenou za ml, v čele Italia od RayhaanOtevřít obrázek v plné velikosti na nové kartě
Seřazeno podle toho, jak blízko má každá alternativa k XJ 1861 Naxos. Ceny za ml z cen lahví ověřených 27. září 2026.

Nejlepší celkově: Italia

Lahvička Italia od Rayhaan
ItaliaRayhaanNejlepší celkově

Italia od Rayhaan sdílí se stavbou Naxosu víc než kterýkoli jiný tip. Její stránka na Fragrantice uvádí nahoře levanduli, citron a bergamot, v srdci med, skořici, cashmeran a jasmín a v základu tabákový list, vanilku a tonkové boby. To je pyramida Naxosu, fázi po fázi.

Hlavní rozdíl je tabák. Dlouhá recenze Italie na Parfumo píše, že otevření přistává blízko Naxosu, citrusy a levandule s prvním náznakem medu, ale tabák se později hledá těžko. Základ přebírají tonkové boby a závěr je pudrovější a sladší než u originálu. Tentýž autor ji shledává méně hlubokou. Jiní členové Parfumo ji označují za o něco svěžejší než Naxos, což se některým líbí víc.

Italia se hodí pro toho, kdo miluje otevření Naxosu a medové srdce a obejde se bez kouřového tabáku na konci. Podklad: konkrétní zdroj, stránka Italie na Parfumo, kde Naxos také vede seznam podobných parfémů.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Uvádí pyramidu ve stylu Naxos: levanduli, citron a bergamot, poté med, skořici, cashmeran a jasmín a nakonec tabákový list, vanilku a tonku Italia by Rayhaan, Fragrantica
  2. Podle předního textu člena komunity Parfumo je v ní charakter Naxosu jasně patrný, tabák se ale těžko rozeznává; základ nese tonka a závěr je sladší a pudrovější. Parfumo řadí Naxos na první místo mezi podobnými vůněmi Italia by Rayhaan, Parfumo

Nejblíž v dojezdu: Ramad

Lahvička Ramad od Arabiyat Prestige
RamadArabiyat PrestigeNejblíž v dojezdu

Ramad od Arabiyat Prestige začíná jinde a dorazí blízko. Jeho uvedené tóny sdílejí s Naxosem citron, levanduli, skořici, tabák a tonkové boby a na Fragrantice členové, kteří vlastní oba, je po odeznění otevření popisují jako velmi podobné.

Hlavní rozdíl je med. Ramad žádný neuvádí a otevírá se hořkým pomerančem, kardamomem a mátou klasnatou místo jiskry bergamotu, se šalvějí muškátovou a muškátovým oříškem v srdci. Jeden názor na jeho stránce na Parfumo to shrnuje jako blízký, ale víc nakloněný k tabáku a levanduli a méně sladký; jiný shledává samotný Naxos o něco temnějším a kořenitějším. Jeden majitel píše, že na něm rychle vyprchá, takže ho vyzkoušejte, než se rozhodnete.

Ramad se hodí pro toho, komu je Naxos příliš sladký a chce základ z tabáku a levandule, v jehož seznamu tónů med není. Sušší, aromatičtější otevření ho navíc dělá snáz nositelným v mírnějším počasí. Podklad: konkrétní zdroje, výše odkazované stránky na Fragrantice a Parfumo.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Členové, kteří mají oba parfémy, popisují po rozvonění velmi podobný charakter; jeden ho označuje za vůni ve stylu Naxos s kardamomem a bez medu Ramad by Arabiyat Prestige, Fragrantica
  2. Uvádí hořký pomeranč, kardamom, citron a mátu klasnatou nad skořicí, šalvějí muškátovou, levandulí a muškátovým oříškem, se základem z ambry, cedrového dřeva, tabáku a tonkového bobu; jeden komentář ho označuje za blízký, ale méně sladký a více postavený na tabáku a levanduli, jinému připadá Naxos o něco tmavší a kořenitější Ramad by Arabiyat Prestige, Parfumo

Svěžejší pojetí: Fierte Luna

Lahvička Fierte Luna od French Avenue
Fierte LunaFrench AvenueSvěžejší pojetí

Fierte Luna od French Avenue uvádí téměř stejné tóny jako Naxos: bergamot, levanduli a citron; cashmeran, skořici, med a jasmín; tabák, tonkové boby a vanilku. Komentáře členů na Fragrantice ji přímo porovnávají s Naxosem a charakter shledávají blízkým, s méně vzdušným otevřením a jemnějším tabákem.

Hlavní rozdíl je váha. Jeden člen na její stránce na Parfumo ji nazývá svěžejším mladším bratrem Naxosu, se staženým tabákem, takže funguje ve více ročních obdobích. Delší recenze na Parfumo je k ní přísnější: svěžejší ano, ale s menším množstvím medu, velmi malým množstvím tabáku a s levandulí a skořicí, které vedou většinu hovoru. Je to také nejdražší klon v tabulce.

Fierte Luna se hodí pro toho, komu se myšlenka Naxosu líbí na jaře a začátkem podzimu, kdy plná hloubka medu a tabáku působí těžce. Pokud milujete právě tabák, podívejte se radši na další tip. Podklad: konkrétní zdroje, výše odkazované stránky na Parfumo a Fragrantice.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Jeden člen ho označuje za svěžejší, mladší pojetí vůně Naxos s lehčím tabákem; nejvýraznější členský text ho popisuje jako svěžejší, ale méně bohatý, s menším množstvím medu a jen trochou tabáku Fierte Luna by French Avenue, Parfumo
  2. Členské texty ho přímo srovnávají s vůní Naxos: charakterem je blízký, úvod je méně vzdušný a tabák jemnější Fierte Luna by French Avenue, Fragrantica

Temnější pojetí: Muharib

Lahvička Muharib od Maison Asrar
MuharibMaison AsrarTemnější pojetí

Muharib od Maison Asrar uvádí nahoře provensálskou levanduli, bergamot a citron, v srdci kašmír, skořici a med a v základu tabák, jasmín a tonkové boby, takže na papíře Naxos těsně sleduje. Parfumo uvádí Naxos na prvním místě mezi parfémy, které jsou mu podobné.

Hlavní rozdíl je tón. Člen Parfumo, který Naxos nosí roky, shledává Muharib znatelně temnějším: med a tabák bez vanilkového povznesení, hutnější a lepkavější, bez slunečného pocitu. Tentýž člen zkoušel Italii a připadala mu lehčí; píše, že Naxos v létě funguje, zatímco Muharib ne. V jeho uvedeném základu navíc chybí vanilka.

Muharib se hodí pro toho, kdo chce tabák a med zesílit a jas ztlumit: verze té myšlenky na zimní noci. Tam, kde jsme kontrolovali ceny, byl vyprodaný, takže pro něj tabulka neuvádí cenu. Podklad: konkrétní zdroj, stránka Muharibu na Parfumo.

Proč tahle volba?Zdroje: 1

Základ: Uvedený zdroj

  1. Člen, který miluje Naxos, vnímá tuto vůni jako znatelně tmavší: med a tabák bez vanilkového projasnění, hutnější a méně slunečná, v létě se nosí hůř Muharib by Maison Asrar, Parfumo

Sladší pojetí: Ateeq

Lahvička Ateeq od Nusuk
AteeqNusukSladší pojetí

Ateeq od Nusuk sdílí s Naxosem med, skořici, levanduli, jasmín, tabák, tonkové boby a vanilku. Vršek má jiný: vedle medu stojí místo bergamotu a citronu grapefruit, limetka a ambra a základ přidává kumarin, cedrové dřevo a pižmo.

Hlavní rozdíl je hustota. Na Fragrantice jeden člen, který oba porovnal, shledává Naxos svěžejším a vzdušnějším a Ateeq hustším a sladším. Člen na jeho stránce na Parfumo dodává, že tabák je temnější a kouřovější než zelenější, listovější tabák Naxosu a že se celek kloní víc k ambře. Na tom, jak blízko se dostane, se názory dělí: jedna dlouhá recenze na Parfumo ho označuje za nejbližší z alternativ, které autor zkoušel.

Ateeq se hodí pro milovníka sladkého, který nosí Naxos hlavně kvůli medu. Je to především vůně na chladné počasí. Podklad: konkrétní zdroje, výše odkazované stránky na Fragrantice a Parfumo.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Členské texty ho srovnávají s Naxosem; jednomu připadá Naxos svěžejší a vzdušnější, zatímco Ateeq hutnější a sladší Ateeq by Nusuk, Fragrantica
  2. Uvádí med, ambru, skořici, grapefruit a limetu ve vrchních tónech nad tabákem, levandulí, jasmínem, tonkovým bobem a vanilkovou orchidejí; jednomu členovi připadá jeho tabák tmavší a kouřovější než zelenější tabák ve vůni Naxos Ateeq by Nusuk, Parfumo

Nejnižší cena: Voux Elegante

Lahvička Voux Elegante od Paris Corner
Voux EleganteParis CornerNejnižší cena

Voux Elegante od Paris Corner, prodávaný také pod názvem Emir, uvádí levanduli, bergamot, med, cashmeran, skořici, jasmín, tabák, vanilku a tonkové boby. Ze všech šesti má v tabulce nejnižší cenu flakonu.

Hlavní rozdíl je živost. Komentáře členů na Fragrantice se dělí: příjemný, ale plošší než Naxos, s víc levandulí a méně tabáku a skořice. Několik členů hlásí slabou výdrž, dokud flakon chvíli neodpočívá.

Voux Elegante se hodí pro toho, kdo chce s co nejmenším výdajem zjistit, jestli mu styl levandule, medu a tabáku sedí. Kupujte ho s vědomím, že je tu nejvolnější shodou. Podklad: konkrétní zdroj, výše odkazovaná stránka na Fragrantice.

Proč tahle volba?Zdroje: 1

Základ: Uvedený zdroj

  1. Členské texty ho srovnávají s Naxosem a názory se různí: je příjemný, ale plošší, s více levandulí a méně tabáku a skořice; několik členů zmiňuje slabou výdrž, dokud parfém nějakou dobu neodstojí Voux Elegante by Paris Corner, Fragrantica

Originální alternativy z naší nabídky

Originální parfémy ze stejné rodiny medu, tabáku a koření, každý jako 3ml, 10ml nebo 30ml odstřik.

  1. Jean Paul Gaultier

    Le Male Elixir

    Levandule a máta nad vanilkou, medem, tonkovými boby a tabákem.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Tom Ford

    Tobacco Vanille

    Tabákový list a koření nad vanilkou, kakaem, tonkovými boby a sušeným ovocem.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Parfums de Marly

    Herod

    Skořice a pepř, pak tabák a kadidlo nad vanilkou a pačuli.

    3ml · 10ml · 30ml

  4. By Kilian

    Angels' Share

    Koňak a skořice s tonkovými boby, vanilkou a pralinkou.

    3ml · 10ml · 30ml

V čem se mýlí každý klon

Když si přečtete všech šest tipů dohromady, objeví se vzorec. Klony si buď nechají citrusové otevření a ztratí tabák, jako Italia a Fierte Luna, nebo si nechají tabák a ztratí svěží švih, jako Muharib a Ateeq. Ramad si dojezd drží tím, že med úplně vypustí. Těžká je rovnováha: jasný vršek, sladký střed a kouřový základ, všechno najednou.

Kde se každý tip od Naxosu vzdaluje
TipCo si necháváCo se mění
ItaliaNa papíře celou pyramiduSlabý tabák; sladší, pudrový závěr
RamadDojezd z tabáku a levanduleBez medu; bylinné otevření s pomerančovou kůrou
Fierte LunaOtevření z citrusů a levanduleLehčí tabák, méně medu
MuharibMed a tabákTemnější a hutnější; ztrácí jas
AteeqMed, levanduli, tabák, vanilkuSladší a hustší; vršek z grapefruitu a limetky
Voux EleganteUvedené tónyPlošší; víc levandule, méně tabáku

Druhá věc, kterou nositelé zmiňují, je textura. Recenze Italie i Fierte Luny na Parfumo popisují med jako méně rafinovaný než u originálu. To žádný výčet tónů neukáže a je to hlavní důvod, proč si originál před rozhodnutím přivonět.

Flakon klonu, nebo odstřik originálu?

Klon vám dá objem: každý tip tady se prodává v 80ml nebo 100ml flakonu, za ceny v tabulce výše všude tam, kde jsme našli cenu skladem. Odstřik od 10ML vám dá originál, stáčený z flakonu Xerjoff, v množství, které k rozhodnutí skutečně potřebujete.

3ml odstřik Naxosu stojí 12,51 €, zhruba 60 střiků, dost přibližně na týden nošení. 10ml odstřik stojí 32,31 € (3,23 €/ml), zhruba 200 střiků, což pokryje týdny každodenního nošení. 30ml odstřik, zhruba 600 střiků, stojí 77,40 € (2,58 €/ml) a je nejvýhodnější za ml. Postavte cenu 10ml vedle flakonů klonů v tabulce: zhruba za cenu jednoho klonu můžete týdny nosit skutečný Naxos a vědět, s čím porovnáváte. Náš index ceny za ml ukazuje, jak si to stojí napříč nabídkou.

Originální parfémy ze stejné rodiny

Pokud milujete spíš náladu medu a tabáku než konkrétně Naxos, čtyři originální parfémy z naší nabídky mají blízko.

Le Male Elixir od Jean Paul Gaultier spojuje levanduli a mátu s vanilkou, benzoinem, medem, tonkovými boby a tabákem. Duchem má nejblíž: levandule nad medem a tabákem, se sladším, ambrovějším tělem.

Tobacco Vanille od Tom Ford si drží základ z tabáku, vanilky a tonkových bobů a citrusový vršek mění za kořenité tóny, kakao a sušené ovoce. Je to Naxos bez slunce.

Herod od Parfums de Marly se otevírá skořicí a pepřem a staví tabák vedle kadidla a osmanthu nad vanilku. Je to kouřovější, kořenitější bratranec.

Angels' Share od By Kilian mění tabák za koňak, se skořicí, tonkovými boby, vanilkou a pralinkou. Sdílí teplou, kořeněnou sladkost srdce Naxosu. Širší rodinu pokrývá náš průvodce tabákovými parfémy.

Jak otestovat dupe

Testujte na kůži, ne na papíře. Papírový proužek vám ukáže otevření; vaše kůže ukáže dojezd, a tam většina klonů buď obstojí, nebo odpadne. Stříkněte jednou na vnitřní stranu zápěstí a počkejte několik hodin, než budete soudit, s kontrolou na začátku, po hodině a znovu večer.

Originálu dejte jeden den a klonu jiný. Dvě vůně na dvou pažích se do sebe vpíjejí a nakonec posuzujete směs. Při každé kontrole si zapište, co cítíte: citrusy, med, tabák. Pokud část, kterou milujete, u klonu zmizí, máte odpověď.

Novému flakonu klonu dejte před rozhodnutím pár týdnů, protože nositelé několika tipů tady píšou, že se jim odpočinkem zlepšil. A posuzujte ho proti originálu, ne proti vzpomínce na něj: na to stačí 3ml XJ 1861 Naxos. Pokud ještě zvažujete celý flakon, náš průvodce alternativou k nákupu naslepo vysvětluje, jak nejdřív vyzkoušet, a článek co je odstřik parfému popisuje, jak ty naše plníme.

Klon, nebo originál? Co vědět předem

Můžu si Xerjoff Naxos před koupí vyzkoušet v odstřiku 3ml?
10ML prodává XJ 1861 Naxos v 3ml, 10ml a 30ml odstřicích plněných z originálního flakonu, s doručením po celé EU. 3ml stojí 12,51 €.
Který dupe Xerjoff Naxos je v tomto průvodci na prvním místě?
Nejlepším celkovým tipem v tomto průvodci je Italia od Rayhaan: její zveřejněné tóny sledují celou pyramidu Naxosu, i když členové Parfumo shledávají její tabák slabým a závěr sladším a pudrovějším.
Vyplatí se Xerjoff Naxos koupit naslepo?
Celý flakon je velký výdaj za vůni, kterou jste nenosili. 3ml Naxosu stojí v 10ML 12,51 €, zhruba 60 střiků, což stačí, abyste věděli, jestli vám med a tabák na kůži sedí.
Jak blízko má Rayhaan Italia k Naxos na papíře?
Na papíře má nejblíž, uvádí stejné hlavové tóny, srdce i základ. Členové, kteří je porovnávají, píšou, že otevření a medové srdce sedí, zatímco tabák je slabší a dojezd se opírá o tonkové boby.
Existuje snáz nositelná vůně podobná Xerjoff Naxos?
Fierte Luna od French Avenue je svěžejší pojetí s lehčím tabákem a Ramad od Arabiyat Prestige vypouští med ve prospěch suššího, bylinnějšího otevření. Oba se do mírnějšího počasí hodí víc než originál.
Které klony se podle svých tónů nejvíc blíží Naxos?
Z klonů mají podle tónů a komentářů členů nejblíž Italia, Ramad a Fierte Luna. Z originálních parfémů s ním Le Male Elixir od Jean Paul Gaultier sdílí levanduli, med, tonkové boby a tabák a Tobacco Vanille od Tom Ford základ z tabáku, vanilky a tonkových bobů.
Stojí klony Naxos méně než celý flakon?
Flakony klonů ve srovnávací tabulce stojí zlomek ceny celého flakonu Naxosu. Originál můžete také týdny nosit s 10ml odstřikem za 32,31 €, plněným z flakonu Xerjoff.

Zdroje

  1. Naxos Eau de Parfum, Xerjoff
  2. Italia by Rayhaan, Fragrantica
  3. Italia by Rayhaan, Parfumo
  4. Ramad by Arabiyat Prestige, Fragrantica
  5. Ramad by Arabiyat Prestige, Parfumo
  6. Fierte Luna by French Avenue, Parfumo
  7. Fierte Luna by French Avenue, Fragrantica
  8. Muharib by Maison Asrar, Parfumo
  9. Ateeq by Nusuk, Fragrantica
  10. Ateeq by Nusuk, Parfumo
  11. Voux Elegante by Paris Corner, Fragrantica

Jak jsme srovnávali

Každá alternativa je seřazena podle toho, jak věrně sleduje tóny a základ vůně XJ 1861 Naxos, na základě uvedeném u ní v tabulce. Ceny v jiných obchodech jsou ověřené 27. září 2026 a často se mění; ceny 10ML na této stránce jsou aktuální.

10ML je nezávislý obchod, není spojen se značkou Xerjoff ani se značkami zde uvedených alternativ a žádná z nich ho nedoporučuje. Jejich názvy slouží jen k označení srovnávaných parfémů.

Noste ho týden, ne deset vteřin.

Designerové i niche parfémy v 10ml odstřicích, abyste s vůní mohli chvíli žít, než se rozhodnete.

Prohlédnout odstřiky

Zobrazit všechny průvodce