Erba Pura dupe 2026: 6 klonów kontra oryginał

Sześć zamienników Erba Pura porównanych pod kątem nut, źródeł i ceny, z tym, gdzie każdy odchodzi od oryginału. Albo najpierw ponoś oryginał jako odlewkę 3ml.

W tym poradniku

W skrócie

Najlepszy zamiennik Erba Pura w ogólnym rozrachunku to Philos Pura od Maison Alhambra, którego opublikowane nuty linijka po linijce podążają za cytrusowo-owocową piramidą oryginału z wanilią i piżmem. Pure Nectar od The Dua Brand to propozycja w stężeniu extrait, którą właściciele porównują z oryginałem, a Ana Abiyedh od Lattafa to najtańszy flakon w tabeli. Wolisz oryginał? Erba Pura kosztuje w 10ML 33,21 € za odlewkę 10ml.

6 alternatyw porównanych poniżej · ceny sprawdzone 27 września 2026

Ranking

  1. Philos PuraNajlepszy ogólnie Maison Alhambra24,95 € 100ml
  2. Pure NectarNajbliżej w bazie The Dua BrandBrak ceny w UE
  3. Amber Oud Gold EditionPropozycja premium Al Haramain54,19 € 60ml
  4. Ana AbiyedhŁagodniejsza wersja Lattafa13,60 € 60ml
  5. Royal AmberSłodsza wersja OrienticaBrak ceny w UE
  6. KingCiemniejsza wersja BhararaBrak ceny w UE

Wolisz oryginał?

Erba Pura

XerjoffOdlane z oryginalnego flakonu

Alternatywy: 0,23 €–0,90 €/ml w innych sklepach, sprawdzono 27 września 2026

Trzy flakony na jasnoniebieskim tle: Kirke, Erba Pura i Jardin Exclusif

Jak pachnie Erba Pura?

Flakon Erba Pura marki Xerjoff
OryginałErba PuraXerjoff

Erba Pura od Xerjoff to owocowo-piżmowy unisex zbudowany z trzech wyraźnych warstw. Otwiera się sycylijską pomarańczą, kalabryjską bergamotką i cytryną, cytrusem raczej słodkim i soczystym niż ostrym. Serce opisano po prostu jako owoce śródziemnomorskie: marka nigdy nie mówi jakie, co jest częścią jego uroku i częścią zagadki dla każdego, kto próbuje go odtworzyć. Pod spodem leżą białe piżmo, wanilia z Madagaskaru i ambra, i to ta ciepła, pudrowa baza zostaje w pamięci, gdy cytrusy już znikną. Własna strona Erba Pura marki podaje tę samą krótką listę.

Jest tylko jedna wersja, w którą można celować. Xerjoff sprzedaje Erba Pura jako wodę perfumowaną i nic mocniejszego, więc każda propozycja poniżej jest porównywana właśnie z tym jednym zapachem.

Erba Pura warstwa po warstwie
FazaNutyCo robi
OtwarcieSycylijska pomarańcza, kalabryjska bergamotka, cytrynaSłodki, jasny cytrus
SerceOwoce śródziemnomorskie (marka ich nie wymienia)Głośny, soczysty akord owocowy
BazaBiałe piżmo, wanilia z Madagaskaru, ambraMiękka, ciepła i pudrowa
Pomarańcza, cytryna i wanilia jako surowce: nuty zapachu Erba Pura marki Xerjoff
Na zdjęciu: pomarańcza, cytryna i wanilia, nuty zapachu Erba Pura.

Alternatywy dla Erba Pura w porównaniu

Ceny flakonów w innych sklepach, sprawdzone 27 września 2026

AlternatywaPodstawa porównaniaCena flakonuZa ml
1Najlepszy ogólnie Philos Pura Maison Alhambra
Wskazane źródło Źródło
24,95 € 100ml
0,25 €/ml
2Najbliżej w bazie Pure Nectar The Dua Brand
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
3Propozycja premium Amber Oud Gold Edition Al Haramain
Wskazane źródło Źródło
54,19 € 60ml
0,90 €/ml
4Łagodniejsza wersja Ana Abiyedh Lattafa
Wskazane źródło Źródło
13,60 € 60ml
0,23 €/ml
5Słodsza wersja Royal Amber Orientica
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
6Ciemniejsza wersja King Bharara
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—

Zdjęcia flakonów: thescentbase.com, thescentbase.com, alharamainperfume.online, fragrantica.com, orientica.co.uk, fragrantica.com

Porównanie dwóch obok siebie

Można wybrać dowolne dwa zapachy z tego przewodnika. Na start: oryginał obok nr 1.

CechaErba PuraXerjoffPhilos PuraMaison Alhambra
Cena za ml
3ml: 3,87 €/ml · 10ml: 3,32 €/ml · 30ml: 2,64 €/ml
0,25 €/ml
Pojemność
Odlewki 3, 10 lub 30ml
Flakon 100ml
Koszt z dostawą
Aktualna cena 10ML; dostawa doliczana przy kasie
Cena flakonu w innym sklepie, sprawdzona: 27 września 2026; bez dostawy
Co mówią źródła
Punkt odniesienia: każda alternatywa w tym przewodniku jest porównywana z zapachem Erba Pura
  • Na stronie porównawczej Parfumo większość głosujących członków zaznacza, że Pura (Philos collection) jest podobny do Erba Pura; w piramidach obu zapachów wymieniono bergamotkę kalabryjską, pomarańczę sycylijską, cytrynę sycylijską, owoce, białe piżmo, ambrę i wanilię. Pura vs Erba Pura, Parfumo comparison
  • W sekcji „zapachy podobne” dla zapachu Pura serwis Parfumo wymienia Erba Pura na pierwszym miejscu. Maison Alhambra Pura, Parfumo
  • Fragrantica wymienia pomarańczę, bergamotkę i cytrynę; owoce; wanilię madagaskarską, białe piżmo i ambrę. Philos Pura by Maison Alhambra, Fragrantica
Podstawa porównania
Oryginalny zapach
Wskazane źródło
Dostępność
W 10ML, odlane z oryginalnego flakonu
W sprzedaży w sklepie w UE, sprawdzono: 27 września 2026
  • Erba Pura kosztuje mniej przy zakupie: 11,61 € wobec 24,95 €.
  • Philos Pura daje więcej perfum: 100ml wobec 3ml.
  • 10ML nie nosiło tych dwóch zapachów obok siebie; każde stwierdzenie powyżej podaje źródło.

Ile tego potrzeba?

Wystarczy podać, ile razy Erba Pura ma być noszony i ile psiknięć zwykle się używa.

Potrzeba około 6ml (120 psiknięć).

  • 2 × 3mlNajtaniej23,22 €Zostaje 0ml
  • 1 × 10ml33,21 €Zostaje 4ml
  • 1 × 30ml79,20 €Zostaje 24ml
  • Philos Pura od Maison Alhambra: 1 × 100mlCena w innym sklepie, sprawdzona: 27 września 2026, bez dostawy24,95 €Zostaje 94ml

Przy takim użyciu odlewki zapachu Erba Pura kosztują mniej niż Philos Pura: 23,22 € wobec 24,95 €.

Szacunek: pojemności 10ML to około 60 psiknięć (3ml), 200 (10ml) i 600 (30ml), czyli mniej więcej 20 na ml. Atomizery się różnią, więc liczby są orientacyjne. Ceny bez dostawy.

Dwa przeliczone przykłady

  • Miesiąc weekendów

    8 użyć po 3 psiknięcia. Potrzeba około 1,2ml (24 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 1 × 3ml za 11,61 €, zostaje około 1,8ml. Przy takim użyciu odlewki zapachu Erba Pura kosztują mniej niż Philos Pura: 11,61 € wobec 24,95 €.

  • Codziennie przez rok

    365 użyć po 4 psiknięcia. Potrzeba około 73ml (1460 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 203,22 €, zostaje około 0ml. Przy takim użyciu Philos Pura kosztuje mniej niż odlewki zapachu Erba Pura: 24,95 € wobec 203,22 €. To inny zapach, nie oryginał.

Ranking zamienników Erba Pura: 6 alternatyw z rolą i ceną za ml, na czele Philos Pura marki Maison AlhambraOtwórz obraz w pełnym rozmiarze w nowej karcie
Kolejność według podobieństwa do Erba Pura. Ceny za ml wyliczone z cen flakonów sprawdzonych 27 września 2026.

Najlepszy ogólnie: Philos Pura

Flakon Philos Pura marki Maison Alhambra
Philos PuraMaison AlhambraNajlepszy ogólnie

Philos Pura od Maison Alhambra wymienia każdą nutę, którą Xerjoff publikuje dla Erba Pura: pomarańczę, bergamotkę i cytrynę w głowie, owoce w środku, a potem wanilię, białe piżmo i ambrę. Żadna inna propozycja w tym przewodniku nie odzwierciedla piramidy tak wiernie na papierze.

Główna różnica jest w otwarciu. Piramida to ta sama lista nazw, ale lista nie powie ci, ile czego jest we flakonie, a owocowe serce to miejsce, w którym oba zapachy najpewniej się rozchodzą: u Xerjoff owoce są nienazwane, więc każda marka, która za nim idzie, musi sama zdecydować, jakiego owocu użyć. Spodziewaj się ogólnego zarysu Erba Pura, a nie każdego szczegółu.

Pasuje komuś, kto nosi Erba Pura na co dzień i chce dużego flakonu do swobodnego psikania, zwłaszcza wiosną i latem. Podstawa: wskazane źródło. Strona porównania w Parfumo (serwis opisuje go po prostu jako Pura) pokazuje, że większość głosujących uznaje oba za podobne, a karta w samym Parfumo stawia Erba Pura na pierwszym miejscu wśród perfum, które przypomina. Jego strona we Fragrantica podaje te same nuty.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Na stronie porównawczej Parfumo większość głosujących członków zaznacza, że Pura (Philos collection) jest podobny do Erba Pura; w piramidach obu zapachów wymieniono bergamotkę kalabryjską, pomarańczę sycylijską, cytrynę sycylijską, owoce, białe piżmo, ambrę i wanilię. Pura vs Erba Pura, Parfumo comparison
  2. W sekcji „zapachy podobne” dla zapachu Pura serwis Parfumo wymienia Erba Pura na pierwszym miejscu. Maison Alhambra Pura, Parfumo
  3. Fragrantica wymienia pomarańczę, bergamotkę i cytrynę; owoce; wanilię madagaskarską, białe piżmo i ambrę. Philos Pura by Maison Alhambra, Fragrantica

Najbliżej w bazie: Pure Nectar

Flakon Pure Nectar marki The Dua Brand
Pure NectarThe Dua BrandNajbliżej w bazie

Pure Nectar od The Dua Brand dzieli z Erba Pura całą bazę: ambrę, wanilię i piżmo, na kalabryjskiej bergamotce, sycylijskiej pomarańczy i sycylijskiej cytrynie. Własny opis marki, przytoczony na jego stronie we Fragrantica, wskazuje Erba Pura jako punkt wyjścia i nazywa go extrait de parfum.

Główna różnica to moc. Extrait to gęstsze stężenie niż woda perfumowana Erba Pura, więc spodziewaj się, że w pierwszej godzinie będzie leżał na skórze ciężej; to nasz wniosek z etykiety, a nie coś, co zmierzyło jakieś źródło. Owoc trudniej ocenić na papierze: lista nut we Fragrantica nie wymienia żadnego owocu, a tekst marki wspomina tylko owocowy akord w sercu, choć użytkownik Parfumo nazywa go owocową bombą, tak jak oryginał.

Pasuje komuś, kto chce owoców i piżma Erba Pura w stężeniu extrait: inny użytkownik Parfumo nazywa go Erba Pura w wersji extrait i najlepiej sprawującą się z czterech wersji, które wypróbował. Nie ma unijnej ceny katalogowej, więc przed zamówieniem sprawdź wysyłkę marki. Podstawa: wskazane źródło, tekst marki powyżej oraz strona porównania w Parfumo, gdzie większość głosujących ocenia oba jako podobne.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Wpis na Fragrantice zawiera opis marki, w którym Xerjoff Erba Pura wskazano jako inspirację, a zapach określono jako extrait de parfum; wymienione nuty to bergamotka kalabryjska, pomarańcza sycylijska, cytryna sycylijska, wanilia, ambra i piżmo. Pure Nectar by The Dua Brand, Fragrantica
  2. Na stronie porównawczej serwisu Parfumo większość głosujących członków uznaje te dwa zapachy za podobne; oba mają w składzie bergamotkę kalabryjską, pomarańczę sycylijską, cytrynę sycylijską, nuty owocowe, ambrę, wanilię i piżmo. Pure Nectar vs Erba Pura, Parfumo comparison

Propozycja premium: Amber Oud Gold Edition

Flakon Amber Oud Gold Edition marki Al Haramain
Amber Oud Gold EditionAl HaramainPropozycja premium

Amber Oud Gold Edition od Al Haramain to nazwa, która najczęściej pojawia się obok Erba Pura, a strona porównania w Parfumo pokazuje, że zdecydowana większość głosujących uznaje oba za podobne. Dzieli z oryginałem bergamotkę, owoce, ambrę, wanilię i piżmo.

Główna różnica polega na tym, że nazywa to, co Xerjoff zostawia otwarte, i jeszcze do tego dodaje. Jego piramida we Fragrantica stawia zielone nuty obok bergamotki, melona i ananasa w sercu z akordem gourmand, a w bazie nuty drzewne. Otwarcie jest więc bardziej zielone i mniej przypomina wybuch pomarańczy z cytryną, środek jest bardziej tropikalny, a finisz niesie więcej drewna niż prosta wanilia i piżmo Erba Pura. To osobne perfumy z tej samej rodziny.

Pasuje komuś, kto chce owocowo-ambrowego efektu z większym ciałem, na wieczory i chłodniejszą pogodę. To też najdroższy klon w tabeli. Podstawa: wskazane źródło, strona Parfumo powyżej oraz użytkownik Basenotes, który pisze, że pokrywa on większość tego samego terytorium co Erba Pura za dużo mniejsze pieniądze.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Na stronie porównawczej Parfumo zdecydowana większość głosujących członków uznaje Amber Oud Gold Edition za podobny do Erba Pura. Amber Oud Gold Edition vs Erba Pura, Parfumo comparison
  2. Piramida nut na Fragrantice: bergamotka i zielone nuty; melon, ananas, ambra i akord gourmand; wanilia, piżmo i nuty drzewne. Amber Oud Gold Edition by Al Haramain, Fragrantica
  3. Członek serwisu Basenotes, pisząc o Erba Pura, twierdzi, że Amber Oud Gold Edition oferuje większość podobnych wrażeń za znacznie mniejsze pieniądze. Erba Pura by Xerjoff, Basenotes

Łagodniejsza wersja: Ana Abiyedh

Flakon Ana Abiyedh marki Lattafa
Ana AbiyedhLattafaŁagodniejsza wersja

Ana Abiyedh od Lattafa dzieli z Erba Pura bergamotkę, pomarańczę, wanilię, piżmo i ambrę i nazywa swój owoc: to gruszka. Strona porównania w Parfumo pokazuje, że zdecydowana większość głosujących uznaje oba za podobne, a wątek na forum Fragrantica o Erba Pura wymienia go wśród perfum zbudowanych na jej wzór.

Główna różnica to skala. Wspólne nuty kończą się na bergamotce i pomarańczy, bez cytryny, a jedna gruszka zastępuje cały tłum owoców Erba Pura. Przy mniejszej ilości nut w głowie piżmo i wanilia przychodzą szybciej, więc całość brzmi jak cichsza, bardziej pudrowa wersja tej idei, a nie pełne, soczyste otwarcie. Tak odczytujemy opublikowane nuty.

Pasuje komuś, dla kogo Erba Pura jest za głośna do biura albo ciepłego pomieszczenia, lub kto chce małego, niedrogiego flakonu na co dzień. Podstawa: wskazane źródło, strona Parfumo i wątek na forum powyżej.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Na stronie porównawczej Parfumo zdecydowana większość głosujących członków uznaje te dwa zapachy za podobne; łączy je bergamotka, pomarańcza, owoce (gruszka), wanilia, piżmo i ambra. Ana Abiyedh vs Erba Pura, Parfumo comparison
  2. Wątek na forum serwisu Fragrantica o Erba Pura i zapachach, które się nim inspirowały, wymienia Ana Abiyedh obok Amber Oud Gold Edition. Erba Pura vs Kirke vs inspired-bys, Fragrantica forum

Słodsza wersja: Royal Amber

Flakon Royal Amber marki Orientica
Royal AmberOrienticaSłodsza wersja

Royal Amber od Orientica dzieli z Erba Pura bergamotkę, ambrę, wanilię i piżmo. Jego strona we Fragrantica dla wody perfumowanej jako owoce wymienia melona i ananasa, a Erba Pura pojawia się wśród perfum, które jej użytkownicy lubią obok niego.

Główna różnica to kierunek owoców. Melon i ananas na ambrze i wanilii ciągną w stronę tropików i cukru, a we wspólnych nutach nie ma pomarańczy ani cytryny, które by je przecięły. Spodziewaj się bardziej okrągłego, słodszego zapachu z mniejszą cytrusową iskrą. Porównanie dotyczy wody perfumowanej; ekstrakt o tej samej nazwie to osobna karta, więc sprawdź, który kupujesz.

Pasuje komuś, kto bardziej lubi bazę Erba Pura niż jej cytrusy i chętnie nosi słodkie zapachy wieczorem i w chłodniejszych miesiącach. Nie ma unijnej ceny katalogowej. Podstawa: wskazane źródło, strona we Fragrantica oraz strona porównania w Parfumo, gdzie większość głosujących ocenia go jako podobny.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Wpis serwisu Fragrantica dla wersji Eau de Parfum z 2021 roku wymienia bergamotkę, melon, ananasa, ambrę, wanilię i piżmo, a na liście „Osoby, którym podoba się ten zapach, lubią też” znajduje się Erba Pura. Royal Amber by Orientica, Fragrantica
  2. Na stronie porównawczej serwisu Parfumo dla wersji Eau de Parfum większość głosujących członków oznacza go jako podobny do Erba Pura; łączy je bergamotka, ambra, wanilia i piżmo. Royal Amber vs Erba Pura, Parfumo comparison

Ciemniejsza wersja: King

Flakon King marki Bharara
KingBhararaCiemniejsza wersja

King od Bharara wymienia bergamotkę, pomarańczę i cytrynę, nuty owocowe, a potem ambrę, wanilię i piżmo, a strona porównania w Parfumo pokazuje, że niemal wszyscy głosujący uznają tę wodę perfumowaną za podobną do Erba Pura.

Główna różnica przychodzi późno. Właściciel w wątku na forum Fragrantica pisze, że otwiera się bardziej cytrusowo niż Ana Abiyedh, ale pod koniec dnia zasycha do mocnej nuty cedru. Erba Pura nie ma na liście żadnego drewna, więc King kończy się sucho i bardziej drzewnie, mniej słodko niż oryginał.

Pasuje komuś, kto lubi otwarcie Erba Pura, ale waniliowo-piżmowy finisz wydaje mu się za słodki, i kto chce wersji skłaniającej się ku klasycznej męskiej, drzewnej bazie. Nie ma unijnej ceny katalogowej. Podstawa: wskazane źródło, strona Parfumo i wątek na forum powyżej.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Na stronie porównawczej serwisu Parfumo niemal wszyscy głosujący członkowie uznają King Eau de Parfum za podobny do Erba Pura; łączy je bergamotka, pomarańcza, cytryna, nuty owocowe, ambra, wanilia i piżmo. King vs Erba Pura, Parfumo comparison
  2. W wątku na forum serwisu Fragrantica jeden właściciel mówi, że King otwiera się bardziej cytrusowo niż Ana Abiyedh, a pod koniec dnia w fazie dry-down pojawia się wyraźna nuta cedru. Erba Pura clones, Fragrantica forum

Oryginalne alternatywy z naszej oferty

Oryginalne perfumy o owocowo-piżmowym charakterze Erba Pura, każde jako odlewka 3ml, 10ml lub 30ml.

  1. Tiziana Terenzi

    Kirke

    Marakuja, brzoskwinia, gruszka i malina na piżmie, wanilii i drzewie sandałowym: głośne owoce na miękkiej bazie.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Mancera

    Jardin Exclusif

    Sycylijska pomarańcza, gruszka i biała brzoskwinia na wanilii z Madagaskaru, białym piżmie i drzewie sandałowym.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Kajal

    Lamar

    Ananas, jabłko i czerwone owoce z różą, na ambrze, piżmie i wanilii.

    3ml · 10ml · 30ml

Co każdy klon robi źle

Najtrudniejszą do odtworzenia częścią Erba Pura jest ta, której marka nigdy nie nazywa. Jej serce opisano jako owoce i nic więcej, więc każdy klon wypełnia tę lukę po swojemu: melonem i ananasem w Amber Oud Gold Edition i Royal Amber, gruszką w Ana Abiyedh, nienazwanymi nutami owocowymi w Philos Pura i King. Każdy taki wybór odsuwa zapach nieco od oryginału, w stronę tropików, w stronę gruszki albo w stronę niczego konkretnego.

Druga luka to równowaga. Dwa zapachy mogą mieć na liście te same sześć nut i nadal pachnieć inaczej, bo lista nut nie mówi nic o proporcjach ani o jakości surowców. Cytowane tu strony porównań pokazują, że wiele osób uważa te pary za podobne, ale podobne to nie to samo co wymienne, a żadna z tych marek nie twierdzi, że używa formuły Xerjoff.

Czy odlewka 10ml Erba Pura jest warta więcej niż klon?

W przeliczeniu na ml każdy klon z ceną w tabeli jest dużo tańszy od oryginału, więc do swobodnego psikania przez całe lato flakon klonu wystarczy na dłużej. Przy kilku tygodniach noszenia rachunek się zmienia. Odlewka 3ml Erba Pura kosztuje w 10ML 11,61 €, to około 60 psiknięć, a odlewka 10ml 33,21 € (3,32 €/ml), około 200 psiknięć, napełniana z oryginalnego flakonu. 30ml za 79,20 € (2,64 €/ml) to z tych trzech najlepsza wartość za ml, około 600 psiknięć.

3ml kosztuje mniej niż jakikolwiek flakon klonu z ceną w tabeli, a tydzień noszenia powie ci, którą część kochasz. Jeśli soczyste owocowe serce, pewny jest tylko oryginał; jeśli bazę z piżma i wanilii, Philos Pura i Pure Nectar wymieniają ją w całości.

Jak przetestować dupe

Testuj na skórze, nigdy tylko na papierze. Papier pokazuje otwarcie; skóra pokazuje bazę, a w Erba Pura baza to większość noszenia. Psiknij raz na wewnętrzną stronę nadgarstka i powąchaj znowu w południe i wieczorem, a nie tylko w pierwszych minutach.

Noś oryginał i alternatywę w różne dni, a nie po jednym na każdym ramieniu. Noszone razem, głośniejszy przejmuje kontrolę, a cichszy wydaje się słaby. Odlewka 3ml Erba Pura wystarczy na kilka pełnych dni porównań. Nasz przewodnik o tym, czym jest odlewka perfum, wyjaśnia, jak napełniamy nasze.

Jeśli wolisz zostać przy oryginalnych perfumach z tej samej rodziny, trzy z naszej oferty dzielą strukturę owoców na piżmie. Kirke od Tiziana Terenzi kładzie marakuję, brzoskwinię, gruszkę i malinę na piżmie, wanilii i drzewie sandałowym. Jardin Exclusif od Mancera dzieli z Erba Pura sycylijską pomarańczę, wanilię z Madagaskaru i białe piżmo, z gruszką i białą brzoskwinią. Lamar od Kajal łączy ananasa i czerwone owoce z ambrą, piżmem i wanilią. Więcej od tego samego domu znajdziesz w tekście o najlepszych perfumach Xerjoff, a o samej nucie bazy w naszym przewodniku po perfumach z białym piżmem.

Klon czy oryginał? Co warto wiedzieć wcześniej

Czy mogę wypróbować Erba Pura w odlewce 3ml, zanim kupię klon lub pełny flakon?
10ML sprzedaje Erba Pura w odlewkach 3ml, 10ml i 30ml napełnianych z oryginalnego flakonu, od 11,61 €, z wysyłką w całej UE.
Który klon Erba Pura zajmuje tu pierwsze miejsce?
Philos Pura od Maison Alhambra to najlepsza propozycja ogólnie w tym przewodniku. Jego opublikowane nuty obejmują każdą nutę, którą Xerjoff podaje dla Erba Pura, a niemal wszyscy głosujący na stronie porównania w Parfumo uznają oba za podobne.
Który klon jest najbliżej Xerjoff Erba Pura?
Na papierze Philos Pura: jego piramida wymienia te same cytrusy, owoce, wanilię, białe piżmo i ambrę. Jeśli liczy się tylko baza, Pure Nectar od The Dua Brand dzieli całą bazę z ambry, wanilii i piżma, a jego marka wskazuje Erba Pura jako punkt wyjścia.
Jak bardzo Amber Oud Gold Edition przypomina Erba Pura?
Jest bliski rodziną, a nie szczegółami. Dzieli bergamotkę, owoce, ambrę, wanilię i piżmo, ale dodaje zielone nuty, melona, ananasa i drewno, więc otwiera się bardziej zielono i kończy bardziej drzewnie niż Erba Pura.
Amber Oud Gold Edition czy Erba Pura: co kupić?
Kup Erba Pura, jeśli chcesz słodkich cytrusów i prostego waniliowo-piżmowego finiszu, a Amber Oud Gold Edition, jeśli wolisz bardziej zieloną, tropikalną i drzewną wersję. Ponoszenie najpierw 3ml Erba Pura, w 10ML od 11,61 €, rozstrzygnie sprawę niewielkim kosztem.
Czy Xerjoff Erba Pura jest wart swojej ceny?
To zależy, ile będziesz go nosić. Odlewka 3ml, około 60 psiknięć, wystarczy, by podjąć decyzję, zanim kupisz flakon albo klon, a odlewka 10ml za 33,21 € starcza na tygodnie regularnego noszenia.
Czy dupe Erba Pura są znacznie tańsze w przeliczeniu na ml?
Dużo tańsze w przeliczeniu na ml: flakony klonów w tabeli porównawczej kosztują za ml ułamek ceny oryginału. Przy kilku tygodniach noszenia różnica jest jednak mniejsza, bo odlewka 10ml Erba Pura kosztuje w 10ML 33,21 €, to około 200 psiknięć.

Źródła

  1. Erba Pura Eau de Parfum, Xerjoff
  2. Pura vs Erba Pura, Parfumo comparison
  3. Philos Pura by Maison Alhambra, Fragrantica
  4. Pure Nectar by The Dua Brand, Fragrantica
  5. Amber Oud Gold Edition vs Erba Pura, Parfumo comparison
  6. Amber Oud Gold Edition by Al Haramain, Fragrantica
  7. Ana Abiyedh vs Erba Pura, Parfumo comparison
  8. Royal Amber by Orientica, Fragrantica
  9. King vs Erba Pura, Parfumo comparison
  10. Erba Pura clones, Fragrantica forum

Jak porównaliśmy

Każda alternatywa jest uszeregowana według tego, jak blisko oddaje nuty i bazę Erba Pura, na podstawie wskazanej przy niej w tabeli. Ceny w innych sklepach sprawdzono 27 września 2026 i często się zmieniają; ceny 10ML na tej stronie są aktualne.

10ML jest niezależny i nie jest powiązany z Xerjoff ani z markami wymienionych tu alternatyw, ani przez nie polecany. Ich nazwy służą wyłącznie do wskazania porównywanych perfum.

Noś go przez tydzień, nie dziesięć sekund.

Perfumy designerskie i niszowe w odlewkach 10ml – najpierw pożyj z zapachem, potem zdecyduj.

Zobacz odlewki

Wszystkie poradniki o perfumach