Tom Ford Tobacco Vanille dupe 2026: 6 klonů ve srovnání

Šest alternativ k Tom Ford Tobacco Vanille porovnaných podle tónů, charakteru a ceny flakonu k datu, i s tím, kde se každá od originálu odchyluje. Nebo si nejdřív vyzkoušejte samotný Tobacco Vanille jako 3ml odstřik.

V tomto průvodci

Stručně

Nejlepší celkovou alternativou k Tom Ford Tobacco Vanille je Amber Oud Tobacco Edition od Al Haramain, kterou členové fóra Fragrantiky jmenují nejčastěji. Vanille en Tobacco od Fragrance World má nejblíž v dojezdu a Eternal Touch od Maison Alhambra má nejnižší cenu. Většina klonů přidává hřebíček a ztrácí část vanilky. Chcete originál? Tobacco Vanille stojí v 10ML 52,11 € za 10ml odstřik.

6 alternativ ve srovnání níže · ceny ověřené 27. září 2026

Pořadí

  1. Amber Oud Tobacco EditionNejlepší celkově Al Haramain43,99 € 60ml
  2. Vanille en TobaccoNejblíž v dojezdu Fragrance World39,95 € 80ml
  3. Eternal TouchNejnižší cena Maison Alhambra21,49 € 80ml
  4. CharutoTemnější pojetí Pendora ScentsBez ceny v EU
  5. Powdery TobaccoSladší pojetí Dossier39,00 € 50ml
  6. Sweet SmokePrémiová alternativa Alexandria Fragrances112,95 € 100ml

Chcete raději originál?

Tobacco Vanille

Tom FordStočeno z originálního flakonu

Alternativy: 0,27 €–1,13 €/ml v jiných obchodech, ověřeno 27. září 2026

Flakony Red Tobacco, Tobacco Vanille a Opus XIV Royal Tobacco na světle modrém pozadí

Jak voní Tobacco Vanille?

Lahvička Tobacco Vanille od Tom Ford
OriginálTobacco VanilleTom Ford

Tobacco Vanille je tabáková gurmánská vůně, kterou Tom Ford uvedl v roce 2007. Otevírá se tabákovým listem a kořenitými tóny, suše a teple, jako čerstvě otevřený váček tabáku. Své jméno si zaslouží v srdci: vanilka, kakao, tonkové boby a tabákový květ, krémové a zároveň temné. Základ přidává sušené ovoce a dřevité tóny, takže dojezd působí jako ovocný koláč vedle dýmky. Jeho uvedené akordy začínají vanilkou, sladkostí, tabákem a teplým kořením, za nimi ovocné, dřevité a kakaové tóny. Prodává se jako jediný eau de parfum, bez silnější nebo lehčí koncentrace na výběr, takže všechny tipy níže míří na jediný cíl. Pokud váháte mezi ním a jeho sušším sourozencem od Toma Forda, náš průvodce tón po tónu projde oba.

Tabákový list, vanilka a kakao jako suroviny: tóny parfému Tobacco Vanille od Tom Ford
Na obrázku: tabákový list, vanilka a kakao, tóny parfému Tobacco Vanille.

Alternativy k Tobacco Vanille ve srovnání

Ceny flakonů v jiných obchodech, ověřeno 27. září 2026

AlternativaZáklad srovnáníCena flakonuZa ml
1Nejlepší celkově Amber Oud Tobacco Edition Al Haramain
Uvedený zdroj Zdroj
43,99 € 60ml
0,73 €/ml
2Nejblíž v dojezdu Vanille en Tobacco Fragrance World
Uvedený zdroj Zdroj
39,95 € 80ml
0,50 €/ml
3Nejnižší cena Eternal Touch Maison Alhambra
Uvedený zdroj Zdroj
21,49 € 80ml
0,27 €/ml
4Temnější pojetí Charuto Pendora Scents
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
5Sladší pojetí Powdery Tobacco Dossier
Uvedený zdroj Zdroj
39,00 € 50ml
0,78 €/ml
6Prémiová alternativa Sweet Smoke Alexandria Fragrances
Uvedený zdroj Zdroj
112,95 € 100ml
1,13 €/ml

Fotografie flakonů: shop.alharamainperfumes.com, fragrantica.com, maisonalhambra-usa.com, fragrantica.com, alexandriafragrances.com

Porovnejte dva vedle sebe

Vyberte libovolné dva parfémy z tohoto průvodce. Na začátku stojí originál proti č. 1.

ÚdajTobacco VanilleTom FordAmber Oud Tobacco EditionAl Haramain
Cena za ml
3ml: 6,27 €/ml · 10ml: 5,21 €/ml · 30ml: 4,14 €/ml
0,73 €/ml
Velikost
Odstřiky po 3, 10 nebo 30ml
Flakon 60ml
Cena s doručením
Aktuální cena 10ML; doprava se připočte v pokladně
Cena flakonu v jiném obchodě, ověřeno: 27. září 2026; bez dopravy
Co říkají zdroje
Měřítko: každá alternativa v tomto průvodci se srovnává s parfémem Tobacco Vanille
Základ srovnání
Původní parfém
Uvedený zdroj
Dostupnost
U 10ML, stočeno z originálního flakonu
V prodeji v obchodě v EU, ověřeno: 27. září 2026
  • Tobacco Vanille stojí při nákupu méně: 18,81 € oproti 43,99 €.
  • Amber Oud Tobacco Edition vám dá víc parfému: 60ml oproti 3ml.
  • 10ML tyto dva vedle sebe nenosil; každé tvrzení výše uvádí svůj zdroj.

Kolik potřebuji?

Zadejte, kolikrát chcete Tobacco Vanille nosit a kolik střiků používáte.

Potřebujete zhruba 6ml (120 střiků).

  • 2 × 3mlNejlevnější37,62 €Zbyde 0ml
  • 1 × 10ml52,11 €Zbyde 4ml
  • 1 × 30ml124,20 €Zbyde 24ml
  • Amber Oud Tobacco Edition od Al Haramain: 1 × 60mlCena v jiném obchodě, ověřeno: 27. září 2026, bez dopravy43,99 €Zbyde 54ml

Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Tobacco Vanille méně než Amber Oud Tobacco Edition: 37,62 € oproti 43,99 €.

Odhad: velikosti 10ML vystačí zhruba na 60 střiků (3ml), 200 (10ml) a 600 (30ml), tedy asi 20 na ml. Rozprašovače se liší, berte čísla jako vodítko. Ceny bez dopravy.

Dva spočítané příklady

  • Měsíc víkendů

    8× nošení, pokaždé 3 střiky. Potřebujete zhruba 1,2ml (24 střiků). Nejlevněji u 10ML: 1 × 3ml za 18,81 €, zbyde zhruba 1,8ml. Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Tobacco Vanille méně než Amber Oud Tobacco Edition: 18,81 € oproti 43,99 €.

  • Každý den po celý rok

    365× nošení, pokaždé 4 střiky. Potřebujete zhruba 73ml (1 460 střiků). Nejlevněji u 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 319,32 €, zbyde zhruba 0ml. Při takovém nošení stojí Amber Oud Tobacco Edition méně než odstřiky parfému Tobacco Vanille: 87,98 € oproti 319,32 €. Je to jiný parfém, ne originál.

Žebříček alternativ k Tobacco Vanille: 6 parfémů s rolí a cenou za ml, v čele Amber Oud Tobacco Edition od Al HaramainOtevřít obrázek v plné velikosti na nové kartě
Seřazeno podle toho, jak blízko má každá alternativa k Tobacco Vanille. Ceny za ml z cen lahví ověřených 27. září 2026.

Nejlepší celkově: Amber Oud Tobacco Edition

Lahvička Amber Oud Tobacco Edition od Al Haramain
Amber Oud Tobacco EditionAl HaramainNejlepší celkově

Amber Oud Tobacco Edition od Al Haramain je klon, který členové fóra Fragrantiky zmiňují jako první. Ve vlákně, které hledá nejlepší klon Tobacco Vanille, padá jeho jméno nejčastěji, jeden člen ho označuje za nejbližší a vlastní článek Fragrantiky o jeho uvedení popisuje stejné téma a hlavní tóny jako u Toma Forda, s jinými nuancemi. Objevuje se tabákový list, vanilka, tonkové boby, kakao, sušené ovoce i dřeva.

Hlavní rozdíl je hřebíček. Členové ho popisují jako výraznější v hřebíčku a skořici, s temnějším sušeným ovocem, a jeden ve druhém vlákně varuje, že má mnohem méně vanilky než originál. Výsledek je sušší a kořenitější. Navzdory názvu autor zmíněného článku na Fragrantice žádný oud necítí.

Hodí se pro toho, komu je u Tobacco Vanille bližší tabák a koření než dezertní stránka. Členové fóra ho popisují jako hlasitý a dlouho vydrží, takže začněte jedním střikem. Stejně jako originál patří na chladné večery. Podklad: konkrétní zdroje, výše odkazovaná vlákna a článek Fragrantiky.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Několik členů fóra ho označuje za nejbližší alternativu k Tobacco Vanille; má o něco výraznější hřebíček a tmavší sušené ovoce Tom Ford Tobacco Vanille clone, Fragrantica forum
  2. Doporučují ho jako výraznou náhradu s dlouhou výdrží; jeden člen varuje, že má mnohem méně vanilky a mnohem více hřebíčku Affordable Tobacco Vanille alternative, Fragrantica forum
  3. Článek na Fragrantice uvádí, že opakuje akordy vůně Tom Ford, se stejným tématem a hlavními tóny, ale s odlišnými nuancemi, a že v něm autor necítí žádný oud Al Haramain Amber Oud Tobacco Edition, Fragrantica

Nejblíž v dojezdu: Vanille en Tobacco

Lahvička Vanille en Tobacco od Fragrance World
Vanille en TobaccoFragrance WorldNejblíž v dojezdu

Vanille en Tobacco od Fragrance World sleduje stejný obrys: tabákový list, pak vanilka, kakao a tonkové boby, pak sušené ovoce a dřeva. Jeho blízkost se ukazuje pozdě. Na jeho stránce na Fragrantice ho člen, který vlastní tělový sprej Tobacco Vanille a Eternal Touch, shledává po dojetí originálu velmi blízkým.

Hlavní rozdíl je bohatost. Tentýž člen ho shledává méně bohatým než Tobacco Vanille a méně kořenitým než Eternal Touch. Z první trojice má také nejtenčí podklad: jedno podrobné srovnání majitele, ne celý sbor. Berte ho jako silný tip k vyzkoušení, ne jako hotový verdikt.

Hodí se pro toho, komu nejvíc záleží na tom, jak vůně voní po hodině, a nevadí mu drsnější začátek. Podklad: konkrétní zdroj, výše odkazovaná stránka na Fragrantice.

Proč tahle volba?Zdroje: 1

Základ: Uvedený zdroj

  1. Majitel spreje na tělo Tobacco Vanille i Tobacco Touch ho po rozvonění považuje za velmi blízký originálu; oproti Tobacco Touch je méně bohatý a méně kořeněný Vanille en Tobacco by Fragrance World, Fragrantica

Nejnižší cena: Eternal Touch

Lahvička Eternal Touch od Maison Alhambra
Eternal TouchMaison AlhambraNejnižší cena

Eternal Touch od Maison Alhambra, dříve prodávaný jako Tobacco Touch, uvádí nahoře koření a tabák, v srdci tonkové boby, vanilku, kakao a tabákový květ a v základu sušené ovoce a dřeva. Na papíře sleduje Tobacco Vanille fázi po fázi a jeho stránka na Parfumo uvádí Tobacco Vanille jako jediný parfém, kterému se podobá.

Hlavní rozdíl je otevření. Členové Parfumo popisují alkoholový začátek se spoustou skořice a hřebíčku, bližší kořeněnému koláči, než přejde do tabáku a vanilky. Člen ve vlákně o klonech na Fragrantice shledává tabák méně výrazným a vanilku kořenitější než u originálu a píše, že nemá takovou výdrž a projekci jako Al Haramain. Jeden člen Parfumo hodnotí jeho projekci jako slabou.

Hodí se pro toho, kdo chce obrys Tobacco Vanille do kanceláře nebo na večer v úzkém kruhu, za nejnižší cenu flakonu v tabulce. Podklad: konkrétní zdroje, výše odkazované stránky na Parfumo a Fragrantice.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Uvádí koření a tabák, poté tonku, vanilku, kakao a tabákový květ a nakonec sušené ovoce a dřevité tóny; Parfumo řadí Tobacco Vanille mezi podobné vůně; členové popisují alkoholově laděný úvod se skořicí a hřebíčkem, který se usadí do tabáku a vanilky; dříve se prodával pod názvem Tobacco Touch Eternal Touch / Tobacco Touch by Maison Alhambra, Parfumo
  2. Člen fóra v něm vnímá méně výrazný tabák a kořeněnější vanilku než v originálu, ale také slabší výdrž a projekci než u Al Haramain Tom Ford Tobacco Vanille clone, Fragrantica forum

Temnější pojetí: Charuto

CharutoPendora ScentsTemnější pojetí

Charuto od Pendora Scents, prodávaný pod delším názvem Charuto Tobacco Vanille, uvádí tabákový list a koření, pak tonkové boby, tabákový květ, vanilku a kakao, pak sušené ovoce a dřeva. Na jeho stránce na Fragrantice ho členové řadí mezi Tobacco Vanille a Amber Oud Tobacco Edition: sladší než Al Haramain, kořenitější a sušší než Tom Ford.

Hlavní rozdíl je ten sušší, temnější tabák. Na tom, jak blízko má, se neshodnou všichni: jeden člen na téže stránce ho shledává Tomu Fordovi úplně nepodobným. V den kontroly cen ho výrobce navíc vedl jako vyprodaný, takže tabulka pro něj neuvádí cenu, a jeden člen Fragrantiky píše, že se přestal vyrábět. Než s ním začnete počítat, ověřte si to.

Hodí se pro toho, komu originál připadá trochu příliš sladký, ale nechce plný hřebíček Al Haramain. Podklad: konkrétní zdroj, výše odkazovaná stránka na Fragrantice.

Proč tahle volba?Zdroje: 1

Základ: Uvedený zdroj

  1. Členové ho řadí mezi Tobacco Vanille a kořeněnější klon Amber Oud Tobacco Edition; podle jednoho nesouhlasícího člena se vůni od Toma Forda nepodobá Charuto Tobacco Vanille by Pendora Scents, Fragrantica

Sladší pojetí: Powdery Tobacco

Lahvička Powdery Tobacco od Dossier
Powdery TobaccoDossierSladší pojetí

Powdery Tobacco od Dossier uvádí nahoře zázvor, tabák a meruňku, v srdci vanilku, med a kakao a v základu světlá dřeva, tonkové boby a sušené ovoce. Jeho stránka na Parfumo uvádí Tobacco Vanille na prvním místě mezi podobnými parfémy.

Hlavní rozdíl je cukr a ovoce. Zázvor, meruňka a med v Tomu Fordovi nejsou a jednomu členovi Parfumo připadá mnohem sladší než Tobacco Vanille. Jiný ho shledává pudrovějším a s nedostatkem tabáku. Na Fragrantice se názory dělí mezi velmi blízký a příliš mnoho zázvoru a medu.

Hodí se pro toho, kdo miluje vanilkovou a kakaovou stránku a chce měkčí, gurmánštější verzi na chladnější dny. Prodává se v 50ml flakonu, nejmenším v tabulce. Podklad: konkrétní zdroje, výše odkazované stránky na Parfumo a Fragrantice.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Uvádí zázvor, tabák a meruňku, poté vanilku, med a kakao a nakonec světlé dřevité tóny, tonku a sušené ovoce; Parfumo řadí Tobacco Vanille na první místo mezi podobnými vůněmi; jednomu členovi připadá mnohem sladší než Tobacco Vanille, jinému pudrovější a s méně tabákem Powdery Tobacco by Dossier, Parfumo
  2. Názory členů se různí: některým připadá velmi blízká, jiným vadí příliš mnoho zázvoru a medu Powdery Tobacco by Dossier, Fragrantica

Prémiová alternativa: Sweet Smoke

Lahvička Sweet Smoke od Alexandria Fragrances
Sweet SmokeAlexandria FragrancesPrémiová alternativa

Sweet Smoke od Alexandria Fragrances je nejdražší klon v tabulce. Jeho stránka na Fragrantice uvádí nahoře tabák, v srdci vanilku, kávu, tonkové boby a tabákový květ a v základu sušené ovoce a dřevitou pryskyřici: obrys Toma Forda s přidanou kávou.

Hlavní rozdíl je koření. Členové, kteří ho tam nosili na jedné paži a Tobacco Vanille na druhé, popisují v prvních minutách výbuch skořice a hřebíčku, tónů, které neuvádí ani jedna pyramida, než se oba v dojezdu sblíží. Jiní ho shledávají kořenitějším se staženou vanilkou, nebo lehčím a méně krémovým než originál. Člen vlákna o klonech na Fragrantice tlumočí běžný názor, že je hranatější a méně hladký.

Hodí se pro toho, kdo chce hlasitější, kořenitější verzi na chladné počasí: několik zmíněných členů Fragrantiky píše, že na nich projektuje dál a vydrží déle než Tom Ford. Podklad: konkrétní zdroje, výše odkazovaná stránka na Fragrantice a vlákno na fóru.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Uvádí tabák, poté vanilku, kávu, tonkový bob a tabákový květ a nakonec sušené ovoce a dřevitou pryskyřici; členové, kteří ji nosili zároveň s Tobacco Vanille, popisují úvod se skořicí a hřebíčkem, který se po rozvonění přiblíží předloze, je kořeněnější a má méně vanilky; několik z nich uvádí silnější projekci a delší výdrž než u originálu Sweet Smoke by Alexandria Fragrances, Fragrantica
  2. Člen fóra říká, že má jít o klon, ale většina se shoduje, že není stejná; údajně působí hranatěji a méně uhlazeně Tom Ford Tobacco Vanille clone, Fragrantica forum

Originální alternativy z naší nabídky

Originální parfémy postavené na tabáku a vanilce, každý jako 3ml, 10ml nebo 30ml odstřik.

  1. Mancera

    Red Tobacco

    Skořice, muškátový oříšek a šafrán nad tabákem, madagaskarskou vanilkou, ambrou a santalovým dřevem.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Amouage

    Opus XIV Royal Tobacco

    Tabák, lékořice a levandule nad bourbonskou vanilkou, benzoinem, peruánským balzámem a tonkovými boby.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Boadicea The Victorious

    Tobacco Sapphire

    Kmín, koriandr a šafrán, s dojezdem do tabáku, vanilky, benzoinu a labdanu.

    3ml · 10ml · 30ml

  4. Xerjoff

    XJ 1861 Naxos

    Levandule, citron a med nad tabákovým listem, vanilkou a tonkovými boby.

    3ml · 10ml · 30ml

V čem se mýlí každý klon

Vzorec napříč všemi šesti se dá snadno vystopovat. Tobacco Vanille vyvažuje tři věci: suchý tabákový list, krémovou vanilku s kakaem a ovocný, dřevitý základ. Klony mají sklon tuto rovnováhu naklonit na jednu stranu. Al Haramain a Charuto přidávají koření, především hřebíček, a vanilku ředí. Powdery Tobacco a Eternal Touch přidávají sladkost, s medem, zázvorem nebo alkoholovým skořicovým otevřením, a Sweet Smoke začíná skořicí a hřebíčkem. Vanille en Tobacco má nejblíž v dojezdu, ale cestou k němu je méně bohatý.

Kde se každý tip od Tobacco Vanille vzdaluje
TipCo si necháváCo se mění
Amber Oud Tobacco EditionTabák, kakao, sušené ovoceVíc hřebíčku, mnohem méně vanilky
Vanille en TobaccoDojezdCelkově méně bohatý
Eternal TouchCelý obrys tónůAlkoholový začátek se skořicí a hřebíčkem, jemnější tabák
CharutoTabák a kořeníSušší a temnější; nejistá dostupnost
Powdery TobaccoVanilku a kakaoZázvor, meruňka a med; sladší, pudrovější
Sweet SmokeDojezd z tabáku a tonkových bobůOtevření se skořicí a hřebíčkem; méně vanilky, méně krémový

Druhou mezerou je textura. Členové, kteří klony porovnávají s originálem, je opakovaně popisují jako drsnější nebo řidší ve vanilce, což žádný výčet tónů neukáže. To je část, kterou musíte posoudit na vlastní kůži.

Vyjde klon levněji než nošení originálu?

Za flakon ano. Klony s cenou skladem v tabulce výše se prodávají v 50ml až 100ml flakonech a i ten nejdražší, Sweet Smoke, stojí méně než celý flakon originálu. Poctivé srovnání ale není flakon proti flakonu. Jde o to, co potřebujete k rozhodnutí.

V 10ML se Tobacco Vanille stáčí z flakonu Tom Ford do tří velikostí. 3ml stojí 18,81 € a dává zhruba 60 střiků: přibližně týden nošení. 10ml odstřik stojí 52,11 €, tedy 5,21 €/ml, za zhruba 200 střiků, což pokryje týdny každodenního nošení. 30ml za 124,20 € (4,14 €/ml) je ze tří velikostí nejvýhodnější za ml, se zhruba 600 střiky. Postavte cenu 10ml odstřiku vedle dražších flakonů klonů v tabulce a rozdíl bude menší, než byste čekali. Náš index ceny za ml to zasazuje do souvislostí celé nabídky.

Originální parfémy se stejnou náladou

Možná milujete spíš myšlenku tabáku a vanilky než tento jeden parfém. Tyto čtyři originály, všechny v nabídce 10ML, ji vedou různými směry.

Red Tobacco od Mancera začíná skořicí, muškátovým oříškem, šafránem a kadidlem, pozvednutými zeleným jablkem a bílou hruškou, a přistává na tabáku, madagaskarské vanilce, ambře a santalovém dřevě. Kořenitější a ovocnější.

Opus XIV Royal Tobacco od Amouage klade tabák s lékořicí a levandulí nad bourbonskou vanilku, benzoin, peruánský balzám a tonkové boby. Temnější, pryskyřičnatější.

Tobacco Sapphire od Boadicea The Victorious začíná kmínem, koriandrem a šafránem a končí na tabáku, vanilce, benzoinu a labdanu. Nejpikantnější ze všech.

XJ 1861 Naxos od Xerjoff klade levanduli, citron a med nad tabákový list, vanilku a tonkové boby. Jasnější a zlatavější. Širší rodinu najdete v našem průvodci tabákovými parfémy.

Jak otestovat dupe

Papír vám tu toho moc neřekne. Klony Tobacco Vanille se nejvíc liší v první hodině a papírový proužek se přes ni nikdy nedostane. Stříkněte jednou na zápěstí a nechte vůni běžet několik hodin, přičichněte brzy, znovu po hodině a ještě jednou v noci.

Originál a klon noste v různé dny. Dvě vůně na dvou pažích se slijí dohromady a nakonec porovnáváte jejich směs. Při každé kontrole si položte tři otázky: kde je vanilka, jak suchý je tabák a kolik koření sedí nahoře. Pokud klon voní kořením tam, kde jste čekali kakao, to je ta mezera.

Než se pro klon rozhodnete, noste ho několikrát. A porovnávejte ho s originálem na vlastní kůži, ne se vzpomínkou: na to stačí 3ml Tobacco Vanille. Zvažujete celý flakon? Přečtěte si, jak se vyhnout nákupu naslepo a jak se plní odstřik parfému.

Klon, nebo originál? Co vědět předem

Mohu si Tobacco Vanille vyzkoušet ve 3ml odstřiku, než si ho koupím?
10ML prodává Tobacco Vanille v 3ml, 10ml a 30ml odstřicích plněných z originálního flakonu, s doručením po celé EU. 3ml stojí 18,81 €.
Který klon Tom Ford Tobacco Vanille vede naše pořadí?
Nejlepším celkovým tipem v tomto průvodci je Amber Oud Tobacco Edition od Al Haramain, klon, který členové fóra Fragrantiky jmenují nejčastěji. Čekejte víc hřebíčku a méně vanilky než u originálu.
V čem se Amber Oud Tobacco Edition liší od Tobacco Vanille?
Členové fóra ho jmenují častěji než kterýkoli jiný klon a jeden ho označuje za nejbližší, ale je sušší a kořenitější, s výraznějším hřebíčkem a skořicí a s mnohem méně vanilky. Článek Fragrantiky o něm navzdory názvu žádný oud nenachází.
Který dupe Tobacco Vanille má nejsilnější projekci?
Podle zkušeností členů Sweet Smoke a Amber Oud Tobacco Edition. Několik členů Fragrantiky, kteří Sweet Smoke porovnávali s originálem, píše, že na nich projektuje dál a vydrží déle, a členové fóra popisují Al Haramain jako hlasitý a dlouho vydrží. Výdrž a projekce závisí na kůži a šarži, takže to berte jako jejich zkušenost, ne jako slib.
Které klony se drží charakteru Tobacco Vanille?
Z klonů sledují jeho obrys z tabáku, vanilky a kakaa Amber Oud Tobacco Edition, Vanille en Tobacco a Eternal Touch. Z originálních parfémů s ním sdílejí jádro z tabáku a vanilky Red Tobacco od Mancera a Opus XIV Royal Tobacco od Amouage.
Existuje cenově dostupná alternativa k Tobacco Vanille?
Eternal Touch od Maison Alhambra má ve srovnávací tabulce nejnižší cenu flakonu a sleduje stejné tóny, s alkoholovějším otevřením vedeným hřebíčkem. Pro dojezd je tipem Vanille en Tobacco od Fragrance World.
Stojí Tom Ford Tobacco Vanille za ty peníze?
Jen pokud vám sedne na kůži, a to vám řekne pár nošení. 3ml odstřik stojí v 10ML 18,81 €, zhruba 60 střiků, a 10ml odstřik 52,11 €.

Zdroje

  1. Tom Ford Tobacco Vanille clone, Fragrantica forum
  2. Affordable Tobacco Vanille alternative, Fragrantica forum
  3. Al Haramain Amber Oud Tobacco Edition, Fragrantica
  4. Vanille en Tobacco by Fragrance World, Fragrantica
  5. Eternal Touch / Tobacco Touch by Maison Alhambra, Parfumo
  6. Charuto Tobacco Vanille by Pendora Scents, Fragrantica
  7. Powdery Tobacco by Dossier, Parfumo
  8. Powdery Tobacco by Dossier, Fragrantica
  9. Sweet Smoke by Alexandria Fragrances, Fragrantica

Jak jsme srovnávali

Každá alternativa je seřazena podle toho, jak věrně sleduje tóny a základ vůně Tobacco Vanille, na základě uvedeném u ní v tabulce. Ceny v jiných obchodech jsou ověřené 27. září 2026 a často se mění; ceny 10ML na této stránce jsou aktuální.

10ML je nezávislý obchod, není spojen se značkou Tom Ford ani se značkami zde uvedených alternativ a žádná z nich ho nedoporučuje. Jejich názvy slouží jen k označení srovnávaných parfémů.

Noste ho týden, ne deset vteřin.

Designerové i niche parfémy v 10ml odstřicích, abyste s vůní mohli chvíli žít, než se rozhodnete.

Prohlédnout odstřiky

Zobrazit všechny průvodce