Tom Ford Oud Wood dupe-ok 2026: 6 klón az eredetivel szemben

Hat Oud Wood dupe a közzétett illatjegyek és a mindkettőt ismerő tulajdonosok beszámolói alapján összevetve, azzal együtt, hol tér el mindegyik az eredetitől. Vagy viseld előbb az igazit egy 3ml-es dekantban.

Ebben az útmutatóban

Röviden

Összességében a legjobb Tom Ford Oud Wood dupe a Maison Alhambra Dark Aoud, amely először Woody Oud néven került forgalomba: akiknek mindkettő megvan, azt mondják, az első percek után szűkül a különbség. Az Ahmed Al Maghribi Royal Wood a lágyabb, tisztább olvasat, a Lattafa Oud Mood pedig a legolcsóbb, de a leglazábban illeszkedő. Inkább az eredetit viselnéd? Az Oud Wood 10ml-es dekantja 51,21 € a 10ML-nél.

6 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

A rangsor

  1. Dark AoudÖsszességében a legjobb Maison Alhambra30,98 € 80ml
  2. Royal WoodLágyabb változat Ahmed Al Maghribi34,90 € 100ml
  3. Oud WonderÉdesebb változat Fragrance World24,95 € 80ml
  4. Bois OudhSötétebb változat The Dua BrandNincs uniós ár
  5. Fougere OudFrissebb változat Dossier39,00 € 50ml
  6. Oud MoodA legolcsóbb Lattafa12,73 € 100ml

Inkább az eredetit választanád?

Oud Wood

Tom FordAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,13 €–0,78 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

Három üveg halványkék háttéren: Oud Voyager, Oud Wood és Santal 33

Milyen illatú az Oud Wood?

Tom Ford Oud Wood flakon
Az eredetiOud WoodTom Ford

Az Oud Wood a Tom Ford 2007-es Private Blend illata, amelyet sima, csiszolt oudként ismernek, és amely elég könnyed ahhoz, hogy irodában is viseld. A nyitás agarfát párosít brazil rózsafával és kardamommal, így az első benyomás száraz, enyhén fűszeres fa, nem füstös vagy istállószagú. A szecsuáni bors bizsergést ad a szívnek, a szantálfa egy csipet vaníliával pedig kikerekíti. Az alap vetiveren, tonkababon és ámbrán nyugszik meg: meleg, kissé púderes, sosem nehéz.

Amikor egy klónt megítélsz, erre a simaságra érdemes emlékezni. Az oud itt tiszta, csiszolt fa, a kardamom és a rózsafa pedig légiesen tartja. A legtöbb klón ugyanazokhoz az illatjegyekhez nyúl; a különbség abban van, mennyire nyers az oud, és mennyire édes lesz az alap.

Oud, kardamom és szantálfa nyersanyagként: illatjegyek ebből: Tom Ford Oud Wood
A képen: oud, kardamom és szantálfa, illatjegyek ebből: Oud Wood.

Oud Wood vagy Oud Wood Parfum?

A Tom Ford 2024-ben egy második koncentrációval bővítette. Az Oud Wood Parfum megtartja az eredeti kardamomját, szantálfáját, agarfáját, vetiverét, vaníliáját, tonkababját és ámbráját, de rózsaszín borsot, rozmaringot és pacsulit tesz hozzá, a rózsafát pedig elhagyja. Az akkordjai melegebbek, és inkább a pacsuli vezeti őket. Ha egy klón sötétebbnek és földesebbnek tűnik az eredetinél, lehet, hogy a Parfumhoz áll közelebb.

A 10ML által forgalmazott két Oud Wood-koncentráció
VáltozatMegjelenésIllatprofilA legközelebbi választás nálunk
Oud Wood (eau de parfum)2007Száraz rózsafa és kardamom lágy oud és szantálfa fölöttDark Aoud
Oud Wood Parfum2024Melegebb, pacsulival, rózsaszín borssal és rozmaringgalBois Oudh

Oud Wood-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Dark Aoud Maison Alhambra
Megnevezett forrás Forrás
30,98 € 80ml
0,39 €/ml
2Lágyabb változat Royal Wood Ahmed Al Maghribi
Megnevezett forrás Forrás
34,90 € 100ml
0,35 €/ml
3Édesebb változat Oud Wonder Fragrance World
Megnevezett forrás Forrás
24,95 € 80ml
0,31 €/ml
4Sötétebb változat Bois Oudh The Dua Brand
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
5Frissebb változat Fougere Oud Dossier
Megnevezett forrás Forrás
39,00 € 50ml
0,78 €/ml
6A legolcsóbb Oud Mood Lattafa
Közzétett illatjegyek Forrás
12,73 € 100ml
0,13 €/ml

Üvegfotók: beautyhouse.com, ahmedalmaghribi.us, fragrantica.com, thescentbase.com, trydossier.com.au, lattafa-usa.com

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontOud WoodTom FordDark AoudMaison Alhambra
Ár milliliterenként
3ml: 6,57 €/ml · 10ml: 5,12 €/ml · 30ml: 4,08 €/ml
0,39 €/ml
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
80ml-es üveg
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Üvegár egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.; szállítás nélkül
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) Oud Wood parfümhöz hasonlítunk
  • A Parfumo egyetlen parfümként sorolja fel a Dark Aoudot és a Woody Oudot (kardamom, bors, rózsafa; oud, szantálfa, vetiver; szürke ámbra, tonkabab, vanília), az általa hasonlónak érzett parfümök között pedig elsőként az Oud Woodot említi. Egy kiemelt tagi szöveg szerint az Oud Wood jellege már az első fújáskor érezhető, a leszáradás során pedig enyhe, légies édesség jelenik meg; a teljesítménye gyengétől közepesig terjed. Egy másik tag, aki mindkettőt bőrön viselte, miután az üveg négy hétig pihent, árnyalatnyinak írja le a különbségeket; más megjegyzések szerint az eredetinél durvább és kevésbé kifinomult. Dark Aoud / Woody Oud by Maison Alhambra (Parfumo)
  • Az Oud Wood legjobb klónját kereső fórumszálban egy tag a Maison Alhambra Woody Oudot korrekt és nagyon megfizethető választásként ajánlja. Best clone of Oud Wood (Fragrantica forum)
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
Megnevezett forrás
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Kapható egy uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.
  • Oud Wood vásárláskor olcsóbb (19,71 €, illetve 30,98 €).
  • Dark Aoud több parfümöt ad (80ml, illetve 3ml).
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) Oud Wood illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb39,42 €0ml marad
  • 1 × 10ml51,21 €4ml marad
  • 1 × 30ml122,40 €24ml marad
  • Dark Aoud (Maison Alhambra): 1 × 80mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27., szállítás nélkül30,98 €74ml marad

Ennyi viselésnél Dark Aoud olcsóbb, mint a(z) Oud Wood dekantjai (30,98 €, illetve 39,42 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 19,71 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél a(z) Oud Wood dekantjai olcsóbbak, mint Dark Aoud (19,71 €, illetve 30,98 €).

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 315,72 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Dark Aoud olcsóbb, mint a(z) Oud Wood dekantjai (30,98 €, illetve 315,72 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Oud Wood alternatívák rangsora: 6 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: Maison Alhambra Dark AoudA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: Oud Wood. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

Összességében a legjobb: Dark Aoud

Maison Alhambra Dark Aoud flakon
Dark AoudMaison AlhambraÖsszességében a legjobb

A Maison Alhambra ezt először Woody Oud néven árulta, ma Dark Aoud néven kínálja; a Parfumo a két nevet egyetlen parfümként kezeli. A felsorolt illatjegyei kardamom, bors és rózsafa, aztán oud, szantálfa és vetiver, végül ámbra, tonkabab és vanília. Ez szinte a teljes Oud Wood-piramis, majdnem ugyanabban a sorrendben.

A fő különbség: a kezdés. Több tulajdonos nyers, kissé gyógyszeres első szakaszt ír le, amilyen az eredetinek nincs, mások szerint az oud végig kevésbé kifinomult. Egy tag, aki bőrön viselte mindkettőt, miután néhány hétig pihentette az új üveget, a megmaradt különbségeket árnyalatoknak nevezi. A viselők gyenge vagy közepes tartósságról is beszámolnak.

Kinek való: annak, aki imádja az Oud Wood karakterét, és elég gyakran viselné ahhoz, hogy egy teljes üvegnek ezen az áron értelme legyen. Az eredetihez hasonlóan munkahelyen is jól ül.

Alap: megnevezett külső forrás. A Parfumo Dark Aoud / Woody Oud adatlapja az Oud Woodot teszi az első helyre a hozzá hasonló illatú parfümök között, és itt olvashatók a tagok összevetései is; egy Fragrantica-fórumszál, amely a legjobb Oud Wood-klónt keresi, tisztességes és megfizethető választásként ajánlja.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo egyetlen parfümként sorolja fel a Dark Aoudot és a Woody Oudot (kardamom, bors, rózsafa; oud, szantálfa, vetiver; szürke ámbra, tonkabab, vanília), az általa hasonlónak érzett parfümök között pedig elsőként az Oud Woodot említi. Egy kiemelt tagi szöveg szerint az Oud Wood jellege már az első fújáskor érezhető, a leszáradás során pedig enyhe, légies édesség jelenik meg; a teljesítménye gyengétől közepesig terjed. Egy másik tag, aki mindkettőt bőrön viselte, miután az üveg négy hétig pihent, árnyalatnyinak írja le a különbségeket; más megjegyzések szerint az eredetinél durvább és kevésbé kifinomult. Dark Aoud / Woody Oud by Maison Alhambra (Parfumo)
  2. Az Oud Wood legjobb klónját kereső fórumszálban egy tag a Maison Alhambra Woody Oudot korrekt és nagyon megfizethető választásként ajánlja. Best clone of Oud Wood (Fragrantica forum)

Lágyabb változat: Royal Wood

Ahmed Al Maghribi Royal Wood flakon
Royal WoodAhmed Al MaghribiLágyabb változat

Az Ahmed Al Maghribi Royal Wood fent agarfát, kardamomot és szecsuáni borsot, a szívben brazil rózsafát, szantálfát és vetivert, az alapban tonkababot, vaníliát, ámbrát és gyantát sorol fel. Az eredeti minden illatjegye megvan benne.

A fő különbség: a hangulat. Egy Fragrantica-tag az Oud Wood tiszta, enyhén édes változatának nevezi, az eredetit pedig mélyebbnek, sötétebbnek és intenzívebbnek találja. Egy másik friss, oudos élt érez benne, amely a Tom Fordból hiányzik, és nyáron viseli. Egy harmadik szerint egyszerűen nem olyan sima. Vagyis ugyanazt a körvonalat várd, csak halványabban meghúzva. Több tulajdonos azt is mondja, hogy egy új üvegnek hetekig vagy hónapokig kellett pihennie, mire jó lett az illata, a tartósságáról pedig élesen megoszlanak a vélemények.

Kinek való: bárkinek, aki az Oud Woodot nappalra kicsit túl sötétnek találja, vagy olyan oudot szeretne, amelyet tavasszal is viselhet.

Alap: megnevezett külső forrás. A Fragrantica-adatlapja mutatja az illatjegyeket és a tagok összevetéseit, egy Parfumo-tag jegyzetei pedig már az első fújástól érzik a hasonlóságot.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Fragrantica agarwoodot, kardamomot és szecsuáni borsot; brazil rózsafát, szantálfát és vetivert; tonkababot, vaníliát, ámbrát és gyantát sorol fel. Több, az Oud Woodot ismerő tag szerint annak karakterét követi; egyikük tiszta, kissé édes változatnak nevezi, az eredetit pedig mélyebbnek, sötétebbnek és intenzívebbnek találja. Egy másik az eredetiből hiányzó, oudos frissességet érez benne, és nyáron viseli; egy további tag szerint nem olyan sima, mint az eredeti. A tagok nem értenek egyet a teljesítményét illetően, többen pedig azt mondják, hogy felbontás után hetekig pihentetni kell. Royal Wood by Ahmed Al Maghribi (Fragrantica)
  2. Egy Parfumo-tag szerint a kardamom, a szantálfa, az oud, a vetiver és a tonkabab együttese már az első fújáskor az Oud Woodra emlékeztet; a ruháján gyengén teljesít. Royal Wood, member notes (Parfumo)

Édesebb változat: Oud Wonder

Fragrance World Oud Wonder flakon
Oud WonderFragrance WorldÉdesebb változat

A Fragrance World Oud Wonder olyan piramist tesz közzé, amely szorosan követi az Oud Woodot: agarfa, rózsafa és kardamom, aztán szantálfa, szecsuáni bors és vanília, végül tonkabab, vetiver és ámbra. A Fragrantica az Oud Woodot teszi az első helyre a látogatói által szintén kedvelt parfümök között.

A fő különbség: az édesség, és a vélemények széles skálája. Egy tag úgy foglalja össze, hogy Oud Wood fűszer nélkül, édesebben; egy másik finoman édes, vaníliás lezárást ír le. Ezen túl a tulajdonosok itt értenek egyet a legkevésbé az összes választás közül. Egyesek szerint csak hónapokig a polcon állva került közel az eredetihez; mások szintetikusnak, az eredetitől távolinak vagy a bőrön halványnak találják.

Kinek való: annak, akinek az Oud Wood vaníliás-tonkababos oldala jobban tetszik a fűszeresnél, és szívesen hagy leülepedni egy üveget, mielőtt ítél.

Alap: megnevezett külső forrás. Az illatpiramis és a megosztott tagi hozzászólások is a Fragrantica-adatlapján találhatók.

Miért ez a választás?Források: 1

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Fragrantica agarwoodot, oudot, brazil rózsafát és kardamomot; szantálfát, szecsuáni borsot és vaníliát; tonkababot, vetivert és ámbrát sorol fel, az „akiknek ez tetszik, ezt is kedvelik” listáján pedig elsőként az Oud Woodot említi. A tagok véleménye megoszlik: egyikük úgy foglalja össze, hogy olyan, mint az Oud Wood fűszeresség nélkül, és édesebb; egy másik édes vaníliás leszáradást említ; többek szerint hónapokig tartó pihentetés után javult; mások szintetikusnak, az eredetitől távolinak vagy gyenge teljesítményűnek találják. Oud Wonder by Fragrance World (Fragrantica)

Sötétebb változat: Bois Oudh

The Dua Brand Bois Oudh flakon
Bois OudhThe Dua BrandSötétebb változat

A The Dua Brand Bois Oudh Extrait de Parfumként kerül forgalomba, és a márka az Oud Woodot nevezi meg ihletőjeként. Kardamomot és rózsaszín borsot, aztán ámbrát, rózsafát és pacsulit, végül tonkababot, szantálfát, vetivert és agarfát sorol fel.

A fő különbség: a pacsuli és a rózsaszín bors, amelyek sötétebb, földesebb lezárás felé húzzák; a márka maga is sötétnek és füstösnek írja le a leszáradását. Ezzel inkább a Parfumhoz kerül közelebb, mint az eredetihez. A tulajdonosok megosztottak. Egyesek nagyon közelinek és kicsit édesebbnek találják, és egy tag, akinek megvan az eredeti és két másik klón, messze a legtartósabbnak nevezi mind közül. Mások szúrós nyitásról és olyan leszáradásról számolnak be, amellyel nem tudtak megbarátkozni, és többen azt mondják, hogy egy nemrégi formulaváltás rontott rajta a korábbi üvegekhez képest.

Kinek való: annak, aki súlyosabb Oud Woodot szeretne hideg estékre, és vásárlás előtt ki tud próbálni egy mostani üveget, tekintettel a formulaváltásról szóló beszámolókra.

Alap: megnevezett külső forrás. A márka termékoldala megadja az illatjegyeket és az ihletet; a Fragrantica-adatlap az egymással szembenálló tagi véleményeket rögzíti. A márka amerikai dollárban árul, EU-s listaárat pedig nem találtunk, ezért a táblázatban nem szerepel ár.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A ház az Oud Woodot nevezi meg ihletőként, és kardamomot, rózsaborsot; ámbrát, rózsafát és pacsulit; tonkababot, szantálfát, vetivert és agarwoodot sorol fel. Extrait de parfumként írja le, amelynek leszáradását sötétnek és füstösnek nevezi. Bois Oudh (The Dua Brand)
  2. A Fragrantica tagjai nem értenek egyet: az eredetit birtoklók közül egyesek nagyon közelinek és kissé édesebbnek találják, erősebb teljesítménnyel; mások szúrós nyitásról, nem kedvelt leszáradásról és az illatot hátrányosan megváltoztató reformulálásról számolnak be. Bois Oudh by The Dua Brand (Fragrantica)
  3. Egy fórumos tag szerint a Dua-féle Bois Oud rendkívül közel áll az eredetihez. Best clone of Oud Wood (Fragrantica forum)

Frissebb változat: Fougere Oud

Dossier Fougere Oud flakon
Fougere OudDossierFrissebb változat

A Dossier Fougere Oudot a Basenotes az Oud Wood ihlette illatként írja le. A közös illatjegyek a rózsafa, az oud, a vetiver és a tonkabab, a rózsaszín bors pedig közel áll az eredeti szecsuáni borsához.

A fő különbség: a felépítés. A Dossier fougère-ként építi fel, dohánnyal és korianderrel a nyitásban, pacsulival a szívben, labdanummal és cédrusfával az alapban. Az eredmény fent ragyogóbb, fűszeresebb és inkább gyógynövényes; egy Basenotes-tag a nyitást egy zsúfolt fűszerfiókhoz hasonlítja, mielőtt mélyebbre és füstösebbre fordul. Nincs benne vanília vagy ámbra, így sosem jut el az Oud Wood lágy, púderes lezárásáig, és ugyanez a tag szerint korán elhalványult.

Kinek való: annak, aki borbélyüzletes frissességű oudot keres nappalra, nem pedig az eredeti közeli pótlékát.

Alap: megnevezett külső forrás. A Basenotes-bejegyzés közli az ihletet és az illatjegyeket; a márka oldala ugyanezt a piramist sorolja fel.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Basenotes az Oud Wood ihlette illatként írja le, és rózsafát, dohányt, rózsaborsot és koriandert; oudot, pacsulit és vetivert; tonkababot, labdanumot és cédrusfát sorol fel. Az ottani egyetlen tagi szöveg élénk, borsos nyitásról ír, amely mélyebbé és füstösebbé válik, a teljesítményét pedig gyengének találja. Fougere Oud by Dossier (Basenotes)
  2. A ház oudnak írja le fougère szerkezetben, és ugyanezt a jegylistát közli. Fougere Oud (Dossier)
  3. Egy fórumtag szerint a Dossier a Fougere Oudot az Oud Wood alternatívájaként tünteti fel, ő pedig fűszeresebbnek találja. Fragrantica forum thread on Dossier

A legolcsóbb: Oud Mood

Lattafa Oud Mood flakon
Oud MoodLattafaA legolcsóbb

A Lattafa Oud Mood a legolcsóbb üveg a táblázatban, és a leglazábban illeszkedő. A Parfumo sáfrányt, szerecsendiót és fahéjat, aztán oudot, bőrt és szantálfát, végül ámbrát és vaníliát sorol fel, és keleti, édes illatként sorolja be.

A fő különbség: szinte minden az alap fölött. A rózsafa, a kardamom és a vetiver, amelyek az Oud Wood száraz, légies kezdését adják, nincsenek a listáján, viszont sáfrányt és fahéjat tesz hozzá; a Parfumo édesnek sorolja be. Az átfedés az oud, a szantálfa, az ámbra és a vanília. A Parfumo hasonló parfümöket mutató listája egyáltalán nem említi az Oud Woodot.

Kinek való: annak, aki egy Fragrantica-taghoz hasonlóan olyasmit keres, mint az Oud Wood, csak melegebbet és nőiesebbet, és beéri egy édes ouddal a közeli hasonlóság helyett.

Alap: a kettő közzétett illatjegyeiből következtetve, valamint egy Fragrantica-fórumválasz alapján, amely erre a kérésre elsőként ezt nevezi meg. Az illatjegyeit lásd a Parfumo-adatlapon.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: A közzétett illatjegyekből következtetve

  1. Arra a kérdésre, hogy melyik az Oud Woodhoz hasonló, de nőiesebb parfüm, az egyetlen válasz elsőként a Lattafa Oud Moodot nevezi meg. Like Oud Wood, but more feminine (Fragrantica forum)
  2. A Parfumo sáfrányt, szerecsendiót és fahéjat; oudot, bőrt és szantálfát; ámbrát és vaníliát sorol fel, és keleties-édesként osztályozza. A „hasonló parfümök” listáján nem szerepel az Oud Wood; a két illatban közös az oud, a szantálfa, az ámbra és a vanília. Oud Mood by Lattafa (Parfumo)

Eredeti alternatívák a kínálatunkból

Eredeti parfümök, amelyekben ott van az Oud Wood kardamomja, fás jegyei vagy oudja, mindegyik 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es dekantként.

  1. Tom Ford

    Oud Voyager

    Citrusok, muskátli és rózsaszín bors kardamomon és sáfrányon, amelyek oudra, vetiverre, pacsulira és pézsmára ülnek le.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Le Labo

    Santal 33

    Kardamom és ibolya cédruson és papiruszon, az alapban szantálfával, bőrrel és ámbrával.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Memo Paris

    African Leather

    Kardamom, sáfrány és kömény bőrrel, ouddal, vetiverrel és pacsulival: fűszeres, bőrös oud.

    3ml · 10ml · 30ml

Oud Wood 10ml-es dekantban vagy egy egész klónüveg?

Az eredeti Oud Wood 10ml-es dekantja 51,21 € a 10ML-nél, a Tom Ford-üvegből töltve, és nagyjából 200 fújásra elég. A táblázat minden árazott klónja ennél kevesebbért ad egy egész 50ml-es vagy 100ml-es üveget, így milliliterre vetítve a klónok jóval olcsóbbak; a táblázat minden üveg árát, méretét és a leolvasás dátumát megadja.

A valódi kérdés az, milyen gyakran nyúlsz ehhez az illathoz. Ha az Oud Wood nálad hétvégi vagy irodai parfüm, az eredeti 200 fújása egy egész évszakra elég lehet, és azt a sima oudot kapod, amelyet a klónok csak megközelítenek. Ha minden reggel oudot fújnál, egy klónüveg a praktikus vétel, és az eredeti egy 3ml-es kiszerelése akkor is a legigazságosabb mérce hozzá.

Amit minden klón elhibáz

Az illatjegylisták világossá teszik a mintát. Azok a klónok, amelyek illatjegyről illatjegyre követik az Oud Woodot, textúrában így is eltérnek: a tulajdonosok újra és újra nyersebb, gyógyszeresebb oudot írnak le az első szakaszban, amelyet az eredeti elsimít. Azok, amelyek egyenesen megváltoztatják a formulát, például a Bois Oudh, a Fougere Oud és az Oud Mood, pacsulit, dohányt vagy sáfrányt tesznek hozzá, és minden ilyen kiegészítés sötétebb, gyógynövényesebb vagy édesebb irányba viszi az illatot.

A második áldozat az egyensúly. Az Oud Wood a száraz és az édes között áll, a rózsafa és a kardamom kordában tartja a vaníliát és a tonkababot. A klónok hajlamosak az egyik irányba billenni: a Royal Wood és a Fougere Oud könnyebb vagy szárazabb, az Oud Wonder és az Oud Mood édesebb. A harmadik a következetesség. Több tulajdonos szerint az üvegük sokat változott hetekig tartó pihentetés után, az egyik választásról pedig új formuláról szólnak a beszámolók, így egy évekkel ezelőtt kialakult vélemény nem feltétlenül a mai üvegről szól.

Hogyan tesztelj egy dupe-ot

Az Oud Wood a leszáradásában él, egy pult melletti tesztcsík pedig sosem jut el odáig. Fújd mindkettőt a bőrödre, és adj mindegyiknek egy teljes napot.

  1. Előbb ismerd meg az eredetit. Egy 3ml-es Oud Wood dekant több teljes napot ad arra, hogy észrevedd, hogyan halványul a kardamom és a rózsafa szantálfába, vetiverbe és ámbrába.
  2. A klónt egy másik napon viseld, ugyanott és ugyanannyi fújással. Nézz rá újra délelőtt, ebéd után és este.
  3. Több itteni választás tulajdonosai szerint egy frissen kinyitott üveg az első hetekben változott, többnyire jó irányba. Várj az ítélettel, amíg a tiéd is kapott ennyi időt.
  4. Figyeld meg, mikor jelenik meg a különbség. Ha a kettő csak a nyitásban válik el, a klón elég lehet neked; ha a délután más, az más is marad.

Ha klón helyett inkább egy másik eredeti parfümre váltanál, a kínálatunkból három osztozik az Oud Wood körvonalának egy részén. Az ugyanettől a márkától származó Oud Voyager kardamomot és sáfrányt tesz oudra, vetiverre és pacsulira. A Le Labo Santal 33 megtartja a kardamomot és a szantálfát, oud nélkül. A Memo Paris African Leather a kardamomot, az oudot és a vetivert bőr és sáfrány felé viszi. A kulcsfontosságú alapanyag hátteréhez olvasd el, mi az oud és milyen az illata, böngészd az oud illatjegy oldalát, nézd meg, hogyan áll egy édesebb testvérével szemben az Oud Wood összehasonlító útmutatónkban, és nézd meg, mi az a parfümdekant.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Kipróbálhatom először a Tom Ford Oud Woodot kis kiszerelésben?
A 10ML az Oud Woodot 3ml-es, 10ml-es és 30ml-es dekantban árulja, az eredeti üvegből töltve, 19,71 €-tól. Egy 3ml nagyjából 60 fújás, elég ahhoz, hogy megismerd az eredetit, mielőtt egy klónt összevetsz vele.
Melyik Oud Wood dupe áll az útmutató élén?
A Maison Alhambra Dark Aoud, amelyet először Woody Oud néven árultak, az útmutató legjobb választása összességében: illatjegyei szinte teljesen az Oud Wood-éit követik, és akinek mindkettő megvan, azt mondja, a nyersebb nyitás után szűkül a különbség. Az Ahmed Al Maghribi Royal Wood könnyebb, tisztább alternatíva.
A Maison Alhambra Dark Aoud ugyanaz, mint a Woody Oud?
Igen, a Parfumo a Dark Aoudot és a Woody Oudot egy parfümként tartja nyilván két néven; a Woody Oud a korábbi név. Ez az útmutató legjobb Oud Wood klónja összességében.
Mely klónok sorolják fel az Oud Wood illatpiramisának szinte minden jegyét?
A klónok közül a Dark Aoud, a Royal Wood és az Oud Wonder szinte ugyanazt a rózsafát, kardamomot, oudot, szantálfát, vetivert, tonkababot és ámbrát sorolja fel. Az eredeti parfümök közül az Oud Voyager, a Santal 33 és az African Leather osztozik a kardamomja, fás jegyei vagy oudja egy részén.
Az Oud Wood alternatívájaként értékelik a viselők a Fragrance World Oud Wondert?
Megoszlanak a vélemények. A felsorolt illatjegyei szorosan követik az Oud Woodot, és egyes tulajdonosok szerint hónapokig pihentetve közel került hozzá, mások viszont szintetikusnak vagy halványnak találják, egyikük pedig fűszer nélküli, édesebb Oud Woodként írja le.
Mi a különbség az Oud Wood Eau de Parfum és az Oud Wood Parfum között?
A 2024-ben megjelent Oud Wood Parfum megtartja a kardamomot, az oudot, a szantálfát, a vetivert, a vaníliát, a tonkababot és az ámbrát, de rózsaszín borsot, rozmaringot és pacsulit tesz hozzá, a rózsafát pedig elhagyja, így melegebbnek és földesebbnek hat. A 10ML mindkettőt árulja 3ml-es, 10ml-es és 30ml-es kiszerelésben.
Kevesebbe kerülnek milliliterenként az Oud Wood klónjai, mint az eredeti?
A klónok üvegei milliliterenként kevesebbe kerülnek, mint az Oud Wood; a táblázat mindegyiknél megadja az árat és azt a dátumot, amikor ellenőriztük. Ha teljes üveg nélkül viselnéd az eredetit, a 10ML-nél a 3ml-es dekant 19,71 €, a 10ml-es dekant pedig 51,21 €.
Tovább tart egy Oud Wood klón, mint az eredeti?
Nem tudjuk megígérni, meddig marad meg egy parfüm a bőrödön. A klónok tulajdonosai a gyengétől az erősig mindenféle teljesítményről beszámolnak: a Parfumón a Dark Aoudot gyengének vagy közepesnek mondják, egy Fragrantica-tag pedig, akinek megvan az eredeti és két másik klón, a Bois Oudh-t tartja messze a legjobban teljesítőnek. Mindegyiket viseld a bőrödön egy egész napig, mielőtt döntesz.

Források

  1. Oud Wood by Tom Ford (Fragrantica)
  2. Dark Aoud / Woody Oud by Maison Alhambra (Parfumo)
  3. Best clone of Oud Wood (Fragrantica forum)
  4. Royal Wood by Ahmed Al Maghribi (Fragrantica)
  5. Oud Wonder by Fragrance World (Fragrantica)
  6. Bois Oudh (The Dua Brand)
  7. Bois Oudh by The Dua Brand (Fragrantica)
  8. Fougere Oud by Dossier (Basenotes)
  9. Oud Mood by Lattafa (Parfumo)

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Oud Wood illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 27., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Tom Ford márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat

Összes parfümútmutató