Hypnotic Poison dupe-ok 2026: 7 klón az eredetivel szemben

Hét klón a La Rive-tól a Profumum Romáig: miben hasonlítanak a Dior Hypnotic Poisonhoz, hol térnek el tőle, és hogyan próbálhatod ki először az eredetit 3ml-es kiszerelésben.

Ebben az útmutatóban

Röviden

Összességében a La Rive Sweet Hope a legjobb Hypnotic Poison-hasonmás. A Fragrantica egyik felhasználója körülbelül három óra után a Dioréhoz hasonló édességet érzett a Câline Rouge Intense illatában, amelynek a legalacsonyabb az üvegára. A legalacsonyabb milliliterenkénti ár viszont a Jeanne Arthes Guipure & Silké. Az eredetit próbálnád ki? A Hypnotic Poison 10ml-es dekantja 26,01 € a 10ML-nél.

7 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

A rangsor

  1. Sweet HopeÖsszességében a legjobb La Rive8,49 € 90ml
  2. Rouge IntenseA leszáradásban a legközelebbi Câline5,95 € 60ml
  3. Guipure & SilkA legolcsóbb Jeanne Arthes7,00 € 100ml
  4. Hypnotic VanillaLágyabb változat Zara19,95 € 80ml
  5. Forbidden for WomanÉdesebb változat PoliceNincs uniós ár
  6. MMMM...Frissebb változat Juliette Has A Gun145,00 € 100ml
  7. ConfettoPrémium alternatíva Profumum RomaNincs uniós ár

Inkább az eredetit választanád?

Hypnotic Poison

DiorAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,07 €–1,45 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

Három üveg halványkék háttér előtt: Vanilla Sex, Hypnotic Poison és Rolling in Love

Milyen illatú a Hypnotic Poison?

Dior Hypnotic Poison flakon
Az eredetiHypnotic PoisonDior

A Dior Hypnotic Poison illata 1998-ban jelent meg női parfümként, a Dior saját oldala pedig Eau de Toilette-ként mutatja be. Lágy, gyümölcsös nyitánya kókuszos, szilvás, sárgabarackos. Szívében rózsa, brazil rózsafa, jázmin, tubarózsa és gyöngyvirág bontakozik ki, köménnyel átszőve. Az alapban nyugszik meg igazán: vanília és mandula simul a szantálfához és a pézsmához. Az összhatás édes, diós és kissé púderes, a fehér virágok alatt balzsamos melegséggel. Az alapjegyek között a vanília mellett mandula is van.

Jázmin, vanília és rózsa nyersanyagként: illatjegyek ebből: Dior Hypnotic Poison
A képen: jázmin, vanília és rózsa, illatjegyek ebből: Hypnotic Poison.

Melyik Hypnotic Poisonra hasonlítanak a klónok?

Az útmutatóban idézett összes Parfumo-összehasonlítás a klónt az Eau de Toilette-változattal veti össze, amelyet a Dior oldala is bemutat. A 10ML az 1998-as Eau de Toilette-et tartja kínálatában; a későbbi Eau de Parfum és az Extrait más összetételű, ezeket a 10ML nem forgalmazza. Az EDP tulajdonosai gyakran azt mondják, hogy ezek az alternatívák inkább az EDT-re hasonlítanak, nem az EDP-re.

Hypnotic Poison-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Sweet Hope La Rive
Megnevezett forrás Forrás
8,49 € 90ml
0,09 €/ml
2A leszáradásban a legközelebbi Rouge Intense Câline
Megnevezett forrás Forrás
5,95 € 60ml
0,10 €/ml
3A legolcsóbb Guipure & Silk Jeanne Arthes
Megnevezett forrás Forrás
7,00 € 100ml
0,07 €/ml
4Lágyabb változat Hypnotic Vanilla Zara
Megnevezett forrás Forrás
19,95 € 80ml
0,25 €/ml
5Édesebb változat Forbidden for Woman Police
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
6Frissebb változat MMMM... Juliette Has A Gun
Megnevezett forrás Forrás
145,00 € 100ml
1,45 €/ml
7Prémium alternatíva Confetto Profumum Roma
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—

Üvegfotók: boozyshop.com, thescentbase.com, amazon.de, fragrantica.com, fragrantica.com, us.juliettehasagun.com, fragrantica.com

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontHypnotic PoisonDiorSweet HopeLa Rive
Ár milliliterenként
3ml: 2,97 €/ml · 10ml: 2,60 €/ml · 30ml: 2,07 €/ml
0,09 €/ml
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
90ml-es üveg
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Üvegár egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.; szállítás nélkül
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) Hypnotic Poison parfümhöz hasonlítunk
  • A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok nagy többsége a Sweet Hope-ot a Hypnotic Poison Eau de Toilette-hez hasonlónak jelöli; a feltüntetett jegypiramisban közös a kókusz, a sárgabarack, a szilva, a tubarózsa, a gyöngyvirág, a rózsa, a rózsafa, a vanília és a szantálfa. Sweet Hope vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  • A Fragranticán az illat tulajdonosai a Hypnotic Poison EDT-hez közelinek írják le, de könnyedebbnek és kevésbé összetettnek; valaki, akinek mindkettő megvan, azt mondja, a Dior leszáradása gazdagabb, míg a Sweet Hope halvány vaníliaillattá szelídül, és többen rövid tartósságról számolnak be. Sweet Hope by La Rive, Fragrantica
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
Megnevezett forrás
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Kapható egy uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.
  • Sweet Hope vásárláskor olcsóbb (8,49 €, illetve 8,91 €).
  • Sweet Hope több parfümöt ad (90ml, illetve 3ml).
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) Hypnotic Poison illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb17,82 €0ml marad
  • 1 × 10ml26,01 €4ml marad
  • 1 × 30ml62,10 €24ml marad
  • Sweet Hope (La Rive): 1 × 90mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 28., szállítás nélkül8,49 €84ml marad

Ennyi viselésnél Sweet Hope olcsóbb, mint a(z) Hypnotic Poison dekantjai (8,49 €, illetve 17,82 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 8,91 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél Sweet Hope olcsóbb, mint a(z) Hypnotic Poison dekantjai (8,49 €, illetve 8,91 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 159,12 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Sweet Hope olcsóbb, mint a(z) Hypnotic Poison dekantjai (8,49 €, illetve 159,12 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Hypnotic Poison alternatívák rangsora: 7 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: La Rive Sweet HopeA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: Hypnotic Poison. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 28.

A legjobb összességében: Sweet Hope

La Rive Sweet Hope flakon
Sweet HopeLa RiveÖsszességében a legjobb

A La Rive Sweet Hope illatjegyei közül több szerepel a közzétett illatpiramisban, mint az itt bemutatott többi klón esetében. A Parfumo felsorolása szerint a nyitányban kókusz, sárgabarack és szilva, a szívben tubarózsa, gyöngyvirág, rózsa és rózsafa, az alapban pedig vanília és szantálfa található: szinte a teljes eredeti illatváz visszaköszön.

A fő különbség a mélység. A Fragrantica oldalán író felhasználók szerint közel áll az Eau de Toilette-hez, de könnyedebb és kevésbé összetett. Egy olyan felhasználó, akinek mindkettő megvan, gazdagabbnak érzi a Dior leszáradását, míg a Sweet Hope végül halvány vaníliaillattá szelídül.

Annak való, aki szereti a kókuszos-szilvás nyitányt, és nem bánja, ha az illat lecsengése kevésbé telt. Forrás: megnevezett forrás. A Parfumo összehasonlító oldalán szavazó tagok nagy többsége hasonlónak találja a két illatot.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok nagy többsége a Sweet Hope-ot a Hypnotic Poison Eau de Toilette-hez hasonlónak jelöli; a feltüntetett jegypiramisban közös a kókusz, a sárgabarack, a szilva, a tubarózsa, a gyöngyvirág, a rózsa, a rózsafa, a vanília és a szantálfa. Sweet Hope vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  2. A Fragranticán az illat tulajdonosai a Hypnotic Poison EDT-hez közelinek írják le, de könnyedebbnek és kevésbé összetettnek; valaki, akinek mindkettő megvan, azt mondja, a Dior leszáradása gazdagabb, míg a Sweet Hope halvány vaníliaillattá szelídül, és többen rövid tartósságról számolnak be. Sweet Hope by La Rive, Fragrantica

A legközelebbi leszáradásban: Rouge Intense

Câline Rouge Intense flakon
Rouge IntenseCâlineA leszáradásban a legközelebbi

A Câline Rouge Intense illatában az eredetivel közös a szilva, a tubarózsa, a rózsa, a vanília és a szantálfa – írja a Parfumo. A Fragrantica adatlapja a nyitányban mandulát és szilvát, a szívjegyek között tubarózsát, jázmint és rózsát, az alapjegyekben pedig vaníliát, szantálfát és pézsmát sorol fel.

A legnagyobb különbség a nyitányban van. Egy Fragrantica-tag, aki mindkettőt viselte, arról számol be, hogy a Dior erőteljesebben és édesebben indul. Körülbelül három óra elteltével szerinte már hasonlóan édesek, a Rouge Intense pedig púderesebb a kettő közül.

Annak lehet jó választás, aki túl harsánynak találja a Dior nyitányát, és leginkább arra figyel, hogyan simul le az illat. Forrás: megnevezett forrás. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok nagy többsége hasonlónak találja az Eau de Toilette-hez.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok nagy többsége a Rouge Intense-t a Hypnotic Poison Eau de Toilette-hez hasonlónak jelöli; mindkettő jegyei között szerepel a szilva, a tubarózsa, a rózsa, a vanília és a szantálfa. Rouge Intense vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  2. Egy Fragrantica-tulajdonos, aki mindkettőt viselte, arról számol be, hogy a Dior erőteljesebben és édesebben nyit, nagyjából három óra elteltével pedig a két illat édessége hasonló, a Rouge Intense pedig a kettő közül púderesebb. Feltüntetett jegyek: mandula, szilva; tubarózsa, jázmin, rózsa; vanília, szantálfa, pézsma. Rouge Intense by Câline, Fragrantica

A legalacsonyabb ár: Guipure & Silk

Jeanne Arthes Guipure & Silk flakon
Guipure & SilkJeanne ArthesA legolcsóbb

A Jeanne Arthes Guipure & Silk illata kerül a legkevesebbe milliliterenként azok közül a klónok közül, amelyeknek az árát meg tudtuk állapítani. A Parfumo szerint közös benne az eredetivel a kókusz, a vanília és a szantálfa. A parfümház saját adatlapja a nyitányban édesmandulát, édesgyökeret és kókuszt, a szívjegyek között jázmint, narancsvirágot és heliotrópot, az alapjegyekben pedig szantálfát, mohát, vaníliát és pézsmát sorol fel.

A fő különbség attól függ, kit kérdezel. A Fragrantica oldalán az egyik tag közelinek találja a két illatot, a Guipure & Silket pedig inkább babahintőporra emlékeztetőnek írja le. Egy másik tag szerint kevésbé édes, szárazabb és fásabb. Érdemes mindkét véleményt észben tartani.

Annak lehet jó választás, aki a mandulás, kókuszos és vaníliás hangulatot a lehető legkisebb kiadással szeretné. Alap: megnevezett forrás. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok nagy többsége hasonlónak találja.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok nagy többsége a Guipure & Silket a Hypnotic Poison Eau de Toilette-hez hasonlónak jelöli; mindkettő jegyei között szerepel a kókusz, a vanília és a szantálfa. Guipure & Silk vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  2. A Fragrantica tagjai a Hypnotic Poison EDT-hez hasonlítják: egyikük közelinek találja a két illatot, de szerinte a Guipure & Silk babahintőporosabb, egy másikuk pedig kevésbé édesnek, szárazabbnak és fásabbnak érzi. Guipure & Silk by Jeanne Arthes, Fragrantica
  3. A ház édesmandulát, édesgyökeret és kókuszt; jázmint, narancsvirágot és heliotrópot; szantálfát, mohát, vaníliát és pézsmát sorol fel. Guipure & Silk Eau de Parfum, Jeanne Arthes

Lágyabb változat: Hypnotic Vanilla

Zara Hypnotic Vanilla flakon
Hypnotic VanillaZaraLágyabb változat

A Zara Hypnotic Vanilla illatában bourbon vanília, dulce de leche, heliotróp, jázmin, kajszivirág, galagonya és moha szerepel. Az eredetivel a vanília és a jázmin közös benne, a kajszivirág pedig papíron közel áll az eredeti kajszijához.

A fő különbség az illat teltsége. Egy Fragrantica-felhasználó, akinek megvan az illat, és összehasonlította a kettőt, könnyedebb, légiesebb változatnak írja le; szerinte a Dior sűrűbb, és inkább a mandula határozza meg. Egy másik tag szerint a mandula helyét a karamell veszi át.

Annak lehet jó választás, aki túl töménynek találja az eredetit, és lágyabb vaníliás változatot keres ebből a hangulatból. Alap: megnevezett forrás. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok szinte mindegyike hasonlónak találja; a tulajdonosok megjegyzései a Fragrantica oldalán olvashatók.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok csaknem mindegyike a Hypnotic Vanillát a Hypnotic Poison Eau de Toilette-hez hasonlónak jelöli; a Zara jegylistáján bourbon vanília, dulce de leche, heliotróp, jázmin, sárgabarackvirág, galagonya és moha szerepel. Hypnotic Vanilla vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  2. Egy Fragrantica-tulajdonos, aki összehasonlította a kettőt, a Hypnotic Poison könnyedebb, légiesebb változataként írja le; szerinte a Dior tömörebb, és inkább a mandulára épül. Egy másik azt mondja, a mandulát karamell váltja fel. Hypnotic Vanilla by Zara, Fragrantica

Édesebb változat: Forbidden for Woman

Police Forbidden for Woman flakon
Forbidden for WomanPoliceÉdesebb változat

A Police Forbidden for Woman illatában a jázmin sambac, a vanília és a szantálfa is megtalálható, ahogy az eredetiben. A Fragrantica adatlapján a nyitányban mandula, mandulavirág és citrom, a szívjegyek között karamell és jázmin sambac, az alapjegyek között pedig vanília és szantálfa szerepel.

A fő különbség a cukros édesség. A Hypnotic Poison alternatíváiról szóló Fragrantica-fórumbejegyzésben egy tag nagyon hasonlónak nevezi, de édesebbnek és kevésbé összetettnek tartja.

Annak való, aki az eredeti legédesebb oldalát kedveli. Forrás: egy megnevezett forrás. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok többsége hasonlónak találja a két illatot.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok többsége a Forbidden for Womant a Hypnotic Poison Eau de Toilette-hez hasonlónak jelöli; mindkettő jegyei között szerepel a sambac jázmin, a vanília és a szantálfa. Forbidden for Woman vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  2. A Hypnotic Poison tartósabb alternatíváiról szóló Fragrantica-fórumtémában egy tag nagyon hasonlónak, de édesebbnek és kevésbé összetettnek nevezi. Hypnotic Poison dupe that's long lasting, Fragrantica forum
  3. A Fragrantica mandulát, mandulavirágot és citromot; karamellt és sambac jázmint; vaníliát és szantálfát sorol fel. Forbidden for Woman by Police, Fragrantica

Frissebb változat: MMMM...

Juliette Has A Gun MMMM... flakon
MMMM...Juliette Has A GunFrissebb változat

A Juliette Has A Gun MMMM... illatában a tubarózsa és a szantálfa is megtalálható, ahogy az eredetiben. A Parfumo jegyzékei alapján málna, muskátli és neroli nyitja, nem kókusz, szilva és sárgabarack.

A fő különbség, hogy önálló elképzelés, nem szinte tökéletes párja az eredetinek. Ugyanabban a Fragrantica-fórumbejegyzésben egy tag azt írja, hogy vannak hasonlóságai a Hypnotic Poisonnal, de kifinomultabb és elegánsabb az illata, és szigorú értelemben véve nem dupe.

Annak való, aki azonos illatcsaládba tartozó, de frissebb parfümöt keres, nem pedig helyettesítőt. Forrás: egy megnevezett forrás. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok körülbelül fele találja hasonlónak a két illatot; az itt szereplő választások közül ennél a legkisebb az egyetértés.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok nagyjából fele az MMMM...-t a Hypnotic Poison Eau de Toilette-hez hasonlónak jelöli; mindkettőben szerepel a tubarózsa és a szantálfa, az MMMM... pedig málnával, muskátlival és nerolival nyit. MMMM... vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  2. Egy Fragrantica-fórumtémában az egyik tag azt mondja, hogy a MMMM...-nek vannak hasonlóságai a Hypnotic Poisonnal, de kifinomultabbnak és elegánsabbnak illatozik, és szigorú értelemben nem dupe. Hypnotic Poison dupe that's long lasting, Fragrantica forum

Prémium alternatíva: Confetto

Profumum Roma Confetto flakon
ConfettoProfumum RomaPrémium alternatíva

A Profumum Roma Confetto jegyzéke vaníliát, mandulát, ánizst, ámbrát és tölgymohát sorol fel. Vaníliában és mandulában osztozik az eredeti alapjával.

A fő különbség, hogy a Confetto korábban jelent meg: a Parfumo a Hypnotic Poison elé datálja. A jegyzékek alapján a kókusz, gyümölcsök és fehér virágok helyét ánizs, ámbra és tölgymoha veszi át. Az eredeti Hypnotic Poisonról szóló Fragrantica-fórumbejegyzésben egy tag ajánlja, és megjegyzi, hogy néhány évvel megelőzte a Dior illatát.

Annak való, aki kókusz nélkül szeretné megkapni a mandula és a vanília alapját. Forrás: egy megnevezett forrás. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok nagy többsége hasonlónak találja az Eau de Toilette-hez.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo összehasonlító oldala szerint a szavazó tagok nagy többsége a Confettót a Hypnotic Poison Eau de Toilette-hez hasonlónak jelöli; a Confetto (1996) korábban jelent meg, jegyei között pedig vanília, mandula, ánizs, ámbra és tölgyfazuzmó szerepel. Confetto vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  2. Az eredeti Hypnotic Poisonról szóló Fragrantica-fórumtéma egyik tagja a Confettót javasolja, és rámutat, hogy az néhány évvel korábban jelent meg. Seeking a dupe of the original Hypnotic Poison, Fragrantica forum

Eredeti parfümök a kínálatunkból

Eredeti parfümök, amelyekben részben megjelenik a mandula és a vanília melegsége; mindegyik az eredeti üvegből töltött dekantként kapható.

  1. Tom Ford

    Vanilla Sex

    Keserűmandula vaníliával, virágos jegyekkel, tonkababbal és szantálfával: a mandula és a vanília kerül előtérbe.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. By Kilian

    Rolling in Love

    Mandulatej és ambrette írisz, heliotróp és bazsarózsa fölött, majd tubarózsa, vanília és karamell: tejesebb és virágosabb karakter.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Dior

    Poison Girl

    Citrom és keserűnarancs rózsa és narancsvirág fölött, végül vanília, mandula és tonkabab: nyitáskor frissebb.

    3ml · 10ml · 30ml

Amit minden klón elhibáz

A fent idézett tulajdonosok újra és újra ugyanazokat a szavakat használják: könnyedebb, kevésbé összetett, édesebb, púderesebb. A Sweet Hope halvány vaníliaillattá szelídül, miközben a Dior gazdag marad. A Rouge Intense visszafogottabban indul. A Forbidden for Woman az összetettségből enged az édesség javára. Az eredeti jegyzéke egyszerre sorol fel gyümölcsöket, fehér virágokat és diós alapot, az egyes klónok közzétett jegyzékei pedig csak ennek egy részét fedik le.

A Rouge Intense esetében a beszámolók szerint a nyitányban érezhető a különbség, a Sweet Hope-nál pedig a leszáradásban. Ezért árul el olyan keveset ezekről a párokról egy bolti illatcsík.

Az eredeti dekantban, vagy egy klónüveg?

Milliliterenként számolva minden olyan klón, amelynek az árát meg tudtuk állapítani, kevesebbe kerül az eredetinél. A Forbidden for Woman és a Confetto mellett nem szerepel ár, mert az ellenőrzés napján nem találtunk hozzájuk uniós listaárat. A Hypnotic Poison 10ml-es dekantja 26,01 € (2,60 €/ml). A 30ml-es kiszerelés 62,10 €, vagyis milliliterenként 2,07 €/ml. Ha már tudod, hogy szereted ezt a mandulás-vaníliás illatvilágot, és mindennapi viseletre nagyobb mennyiséget szeretnél, egy klónüvegben több jut belőle.

Először azt érdemes végiggondolnod, hogy egyáltalán az eredetit szeretnéd-e. A Hypnotic Poison 3ml-es dekantja körülbelül 60 fújásra elég, és 8,91 €. Viseld egy hétig, aztán döntsd el, hogy az eredetit, egy klónt vagy egyiket sem választod.

Eredeti parfümök hasonló illatvilággal

Ha egy másik eredeti parfümben keresed a mandula és a vanília melegét, három illatban is felbukkan belőle valamennyi. Tom Ford 2023-as Vanilla Sex illata keserűmandulával nyit, majd a vaníliát és a virágos jegyeket tonkababra és szantálfára rétegezi. A 3ml-es dekant 24,21 €.

By Kilian 2019-es Rolling in Love illata tejesebb: a mandulatej és az ambrette után a szívjegyekben írisz, frézia, heliotróp, málna és bazsarózsa következik, majd tubarózsa, vanília, tonkabab, pézsma, laktonok és karamell. A 3ml-es dekant 20,61 €.

A szintén Dior által készített, 2016-ban megjelent Poison Girl illata frissebb, citrommal és keserűnaranccsal nyit. Ezt damaszkuszi rózsa, grasse-i rózsa és narancsvirág követi, vanília, mandula, tonkabab, tolubalzsam, szantálfa, Cashmeran és heliotróp alapokon. A 3ml-es dekant 8,91 €.

Így próbálj ki egy hasonmást

Bőrön hasonlítsd össze őket, ne papíron. Egyik nap viseld az eredetit, másnap a klónt, így az egyik illat nem befolyásolja, hogyan érzed a másikat. Fújás után figyeld meg a nyitányt, majd nap végén térj vissza ugyanahhoz a ponthoz, hogy megítéld a leszáradást.

A Hypnotic Poison 3ml-es dekantja körülbelül 60 fújást ad, így egy hétig tisztességesen összehasonlíthatod a két illatot. Ha a Dior nyer, a 10ml-es dekantja körülbelül 200 fújásra, vagyis több hét estéire elég; a 30ml-es, körülbelül 600 fújással, hosszú távra szól. Ha még nem ismered a dekantokat, a parfümdekant működéséről szóló útmutatónk elmagyarázza az alapokat. Ha a Hypnotic Poison kókuszos-vaníliás oldala vonz, a gourmand parfümökről, a vaníliás parfümökről és a kókuszos parfümökről szóló útmutatóinkban tovább olvashatsz.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Viselhetem egy hétig a Hypnotic Poisont, mielőtt klónt választok?
A 10ML 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es, az eredeti üvegből töltött dekantként árulja. Egy 3ml-es körülbelül 60 fújásra elég, így egy hétig viselheted egy klón mellett.
Melyik Hypnotic Poison-dupe vezeti ezt az útmutatót?
A La Rive Sweet Hope ebben az útmutatóban a legjobb általános választás: a feltüntetett jegyei között ott van az eredeti kókusza, szilvája, sárgabarackja, tubarózsája, rózsája, vaníliája és szantálfája, bár a Fragrantica-tulajdonosok szerint könnyedebb és kevésbé összetett.
Eau de Toilette vagy Eau de Parfum a Hypnotic Poison?
Mindkettő létezik: az 1998-as eredeti, amelyet a 10ML árul, Eau de Toilette, míg a későbbi Eau de Parfum és az Extrait eltérő összetételű; az útmutatóban szereplő minden Parfumo-összehasonlítás az Eau de Toilette-hez méri a klónokat.
Mennyit őriz meg a Sweet Hope a Hypnotic Poisonból?
Ebben az útmutatóban ennek a jegypiramisa hasonlít a legjobban a közzétett piramishoz, és a szavazó Parfumo-tagok nagy többsége is hasonlónak találja. Egy Fragrantica-tag, akinek mindkettő megvan, azt írja, hogy a Dior illatának lecsengése gazdagabb, míg a Sweet Hope halvány vaníliaillattá szelídül.
A Hypnotic Poison klónjai milliliterenként olcsóbbak, mint egy dekant?
Minden olyan klón ml-enként olcsóbb az eredetinél, amelynél meg tudtuk adni az árat. A Hypnotic Poison 10ml-es dekantja 26,01 €, a 3ml-es pedig 8,91 €, ha előbb az eredetit szeretnéd viselni.
Mely klónokat találja a legtöbb szavazó hasonlónak a Hypnotic Poisonhoz?
A Sweet Hope, a Rouge Intense, a Guipure & Silk, a Hypnotic Vanilla és a Confetto azok a választások, amelyeket a szavazó Parfumo-tagok nagy többsége vagy még több tagja hasonlónak talál az Eau de Toilette-hez. Az eredeti parfümök közül a Vanilla Sex, a Rolling in Love és a Poison Girl osztozik vele a mandula és a vanília melegségében.
Meddig tart a Hypnotic Poison a bőrön?
Az illat tartóssága a bőrödtől és az időjárástól is függ, ezért senki sem ígérhet biztos időtartamot. Úgy tudod a legkorrektebben kideríteni, ha egy 3ml-es dekantot, vagyis körülbelül 60 fújást használsz egy hétig.

Források

  1. Hypnotic Poison Eau de Toilette, Dior
  2. Sweet Hope vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  3. Sweet Hope by La Rive, Fragrantica
  4. Rouge Intense vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  5. Guipure & Silk vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  6. Guipure & Silk Eau de Parfum, Jeanne Arthes
  7. Hypnotic Vanilla vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  8. Forbidden for Woman vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  9. Hypnotic Poison dupe that's long lasting, Fragrantica forum
  10. MMMM... vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  11. Confetto vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  12. Seeking a dupe of the original Hypnotic Poison, Fragrantica forum

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Hypnotic Poison illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 28., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Dior márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat

Összes parfümútmutató