Hypnotic Poison dupe 2026: 7 klonů vs. originál

Sedm klonů Dior Hypnotic Poison, od La Rive po Profumum Roma: co mají společného s originálem, v čem se liší a jak nejprve vyzkoušet originál v 3ml odstřiku.

V tomto průvodci

Stručně

Nejlepší dupe Hypnotic Poison je celkově Sweet Hope od La Rive. Jeden majitel na Fragrantice považoval Rouge Intense od Câline po zhruba třech hodinách za podobně sladkou vůni jako Dior. Má také nejnižší cenu za celý flakon, zatímco nejnižší cenu za ml nabízí Guipure & Silk od Jeanne Arthes. Chcete originál? 10ml odstřik Hypnotic Poison stojí v 10ML 26,01 €.

7 alternativ ve srovnání níže · ceny ověřené 28. září 2026

Pořadí

  1. Sweet HopeNejlepší celkově La Rive8,49 € 90ml
  2. Rouge IntenseNejblíž v dojezdu Câline5,95 € 60ml
  3. Guipure & SilkNejnižší cena Jeanne Arthes7,00 € 100ml
  4. Hypnotic VanillaJemnější pojetí Zara19,95 € 80ml
  5. Forbidden for WomanSladší pojetí PoliceBez ceny v EU
  6. MMMM...Svěžejší pojetí Juliette Has A Gun145,00 € 100ml
  7. ConfettoPrémiová alternativa Profumum RomaBez ceny v EU

Chcete raději originál?

Hypnotic Poison

DiorStočeno z originálního flakonu

Alternativy: 0,07 €–1,45 €/ml v jiných obchodech, ověřeno 28. září 2026

Tři flakony na světle modrém pozadí: Vanilla Sex, Hypnotic Poison a Rolling in Love

Jak voní Hypnotic Poison?

Lahvička Hypnotic Poison od Dior
OriginálHypnotic PoisonDior

Hypnotic Poison od Dior byl uveden na trh v roce 1998 jako parfém pro ženy. Vlastní stránka Dior ho uvádí jako Eau de Toilette. Začíná jemně a ovocně, s tóny kokosu, švestky a meruňky. V srdci se spojují růže, brazilský palisandr, jasmín, tuberóza a konvalinka, které doplňuje kmín. V základu se vůně definitivně usadí: vanilka a mandle se santalovým dřevem a pižmem. Výsledkem je sladká, oříšková a lehce pudrová vůně s balzamickou hřejivostí pod bílými květy. Mandle v základu doplňuje vanilku.

Jasmín, vanilka a růže jako suroviny: tóny parfému Hypnotic Poison od Dior
Na obrázku: jasmín, vanilka a růže, tóny parfému Hypnotic Poison.

Kterou verzi Hypnotic Poison klony napodobují

Každé srovnání na Parfumu citované v tomto průvodci staví klon vedle Eau de Toilette, tedy stejné verze, kterou uvádí stránka Dior. 10ML nabízí Eau de Toilette z roku 1998. Pozdější Eau de Parfum a Extrait mají jiné složení a 10ML je nenabízí. Majitelé EDP často říkají, že tyto alternativy připomínají spíše EDT než EDP.

Alternativy k Hypnotic Poison ve srovnání

Ceny flakonů v jiných obchodech, ověřeno 28. září 2026

AlternativaZáklad srovnáníCena flakonuZa ml
1Nejlepší celkově Sweet Hope La Rive
Uvedený zdroj Zdroj
8,49 € 90ml
0,09 €/ml
2Nejblíž v dojezdu Rouge Intense Câline
Uvedený zdroj Zdroj
5,95 € 60ml
0,10 €/ml
3Nejnižší cena Guipure & Silk Jeanne Arthes
Uvedený zdroj Zdroj
7,00 € 100ml
0,07 €/ml
4Jemnější pojetí Hypnotic Vanilla Zara
Uvedený zdroj Zdroj
19,95 € 80ml
0,25 €/ml
5Sladší pojetí Forbidden for Woman Police
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
6Svěžejší pojetí MMMM... Juliette Has A Gun
Uvedený zdroj Zdroj
145,00 € 100ml
1,45 €/ml
7Prémiová alternativa Confetto Profumum Roma
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—

Fotografie flakonů: boozyshop.com, thescentbase.com, amazon.de, fragrantica.com, fragrantica.com, us.juliettehasagun.com, fragrantica.com

Porovnejte dva vedle sebe

Vyberte libovolné dva parfémy z tohoto průvodce. Na začátku stojí originál proti č. 1.

ÚdajHypnotic PoisonDiorSweet HopeLa Rive
Cena za ml
3ml: 2,97 €/ml · 10ml: 2,60 €/ml · 30ml: 2,07 €/ml
0,09 €/ml
Velikost
Odstřiky po 3, 10 nebo 30ml
Flakon 90ml
Cena s doručením
Aktuální cena 10ML; doprava se připočte v pokladně
Cena flakonu v jiném obchodě, ověřeno: 28. září 2026; bez dopravy
Co říkají zdroje
Měřítko: každá alternativa v tomto průvodci se srovnává s parfémem Hypnotic Poison
  • Na srovnávací stránce Parfuma označuje výrazná většina hlasujících členů vůni Sweet Hope za podobnou Hypnotic Poison Eau de Toilette; uvedená pyramida sdílí kokos, meruňku, švestku, tuberózu, konvalinku, růži, růžové dřevo, vanilku a santalové dřevo. Sweet Hope vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  • Majitelé na Fragrantice ji popisují jako blízkou Hypnotic Poison EDT, ale lehčí a méně komplexní; jeden z těch, kdo vlastní obě vůně, říká, že Dior má bohatší doznívání, zatímco Sweet Hope se usadí do slabé vanilkové vůně, a několik lidí uvádí krátkou výdrž. Sweet Hope by La Rive, Fragrantica
Základ srovnání
Původní parfém
Uvedený zdroj
Dostupnost
U 10ML, stočeno z originálního flakonu
V prodeji v obchodě v EU, ověřeno: 28. září 2026
  • Sweet Hope stojí při nákupu méně: 8,49 € oproti 8,91 €.
  • Sweet Hope vám dá víc parfému: 90ml oproti 3ml.
  • 10ML tyto dva vedle sebe nenosil; každé tvrzení výše uvádí svůj zdroj.

Kolik potřebuji?

Zadejte, kolikrát chcete Hypnotic Poison nosit a kolik střiků používáte.

Potřebujete zhruba 6ml (120 střiků).

  • 2 × 3mlNejlevnější17,82 €Zbyde 0ml
  • 1 × 10ml26,01 €Zbyde 4ml
  • 1 × 30ml62,10 €Zbyde 24ml
  • Sweet Hope od La Rive: 1 × 90mlCena v jiném obchodě, ověřeno: 28. září 2026, bez dopravy8,49 €Zbyde 84ml

Při takovém nošení stojí Sweet Hope méně než odstřiky parfému Hypnotic Poison: 8,49 € oproti 17,82 €. Je to jiný parfém, ne originál.

Odhad: velikosti 10ML vystačí zhruba na 60 střiků (3ml), 200 (10ml) a 600 (30ml), tedy asi 20 na ml. Rozprašovače se liší, berte čísla jako vodítko. Ceny bez dopravy.

Dva spočítané příklady

  • Měsíc víkendů

    8× nošení, pokaždé 3 střiky. Potřebujete zhruba 1,2ml (24 střiků). Nejlevněji u 10ML: 1 × 3ml za 8,91 €, zbyde zhruba 1,8ml. Při takovém nošení stojí Sweet Hope méně než odstřiky parfému Hypnotic Poison: 8,49 € oproti 8,91 €. Je to jiný parfém, ne originál.

  • Každý den po celý rok

    365× nošení, pokaždé 4 střiky. Potřebujete zhruba 73ml (1 460 střiků). Nejlevněji u 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 159,12 €, zbyde zhruba 0ml. Při takovém nošení stojí Sweet Hope méně než odstřiky parfému Hypnotic Poison: 8,49 € oproti 159,12 €. Je to jiný parfém, ne originál.

Žebříček alternativ k Hypnotic Poison: 7 parfémů s rolí a cenou za ml, v čele Sweet Hope od La RiveOtevřít obrázek v plné velikosti na nové kartě
Seřazeno podle toho, jak blízko má každá alternativa k Hypnotic Poison. Ceny za ml z cen lahví ověřených 28. září 2026.

Nejlepší celkově: Sweet Hope

Lahvička Sweet Hope od La Rive
Sweet HopeLa RiveNejlepší celkově

Sweet Hope od La Rive sdílí s originálem více zveřejněných tónů než kterýkoli jiný klon v tomto výběru. Mezi tóny uvedenými na Parfumu najdete kokos, meruňku a švestku, dále tuberózu, konvalinku, růži a palisandr a nakonec vanilku se santalovým dřevem: téměř celý základní rámec originálu.

Hlavní rozdíl je v hloubce. Majitelé, kteří píší na Fragrantice, ji popisují jako blízkou Eau de Toilette, ale lehčí a méně komplexní. Jeden z těch, kdo vlastní obě vůně, považuje doznívání Dior za bohatší, zatímco Sweet Hope vyprchá do slabého vanilkového nádechu.

Sedne tomu, kdo miluje úvod s kokosem a švestkou a nevadí mu méně výrazný závěr. Podklad: konkrétní zdroj. Na srovnávací stránce Parfumo považuje obě vůně za podobné velká většina hlasujících členů.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Na srovnávací stránce Parfuma označuje výrazná většina hlasujících členů vůni Sweet Hope za podobnou Hypnotic Poison Eau de Toilette; uvedená pyramida sdílí kokos, meruňku, švestku, tuberózu, konvalinku, růži, růžové dřevo, vanilku a santalové dřevo. Sweet Hope vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  2. Majitelé na Fragrantice ji popisují jako blízkou Hypnotic Poison EDT, ale lehčí a méně komplexní; jeden z těch, kdo vlastní obě vůně, říká, že Dior má bohatší doznívání, zatímco Sweet Hope se usadí do slabé vanilkové vůně, a několik lidí uvádí krátkou výdrž. Sweet Hope by La Rive, Fragrantica

Nejpodobnější v doznívání: Rouge Intense

Lahvička Rouge Intense od Câline
Rouge IntenseCâlineNejblíž v dojezdu

Rouge Intense od Câline má podle Parfumo s originálem společné tóny švestky, tuberózy, růže, vanilky a santalového dřeva. V záznamu na Fragrantica najdete v úvodu mandle a švestku, v srdci tuberózu, jasmín a růži a v základu vanilku, santalové dřevo a pižmo.

Hlavní rozdíl je v úvodu. Jeden uživatel Fragrantica, který nosil oba parfémy, uvádí, že Dior začíná výrazněji a sladčeji. Zhruba po třech hodinách mu oba připadají podobně sladké, přičemž Rouge Intense působí pudrověji.

Hodí se pro někoho, komu úvod Dioru připadá příliš výrazný a záleží mu hlavně na tom, jak se vůně rozvine. Podklad: konkrétně uvedený zdroj. Srovnávací stránka Parfumo ukazuje, že velká většina hlasujících členů ji považuje za podobnou Eau de Toilette.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Na srovnávací stránce Parfuma označuje výrazná většina hlasujících členů Rouge Intense za podobnou Hypnotic Poison Eau de Toilette; u obou jsou uvedeny švestka, tuberóza, růže, vanilka a santalové dřevo. Rouge Intense vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  2. Majitel na Fragrantice, který nosil obě vůně, uvádí, že Dior má výraznější a sladší úvod, že zhruba po třech hodinách jsou obě podobně sladké a že Rouge Intense z nich působí pudrověji. Uvedené tóny: mandle, švestka; tuberóza, jasmín, růže; vanilka, santalové dřevo, pižmo. Rouge Intense by Câline, Fragrantica

Nejnižší cena: Guipure & Silk

Lahvička Guipure & Silk od Jeanne Arthes
Guipure & SilkJeanne ArthesNejnižší cena

Guipure & Silk od Jeanne Arthes má nejnižší cenu za ml ze všech klonů, u kterých se nám podařilo cenu zjistit. Parfumo uvádí, že má s originálem společné tóny kokosu, vanilky a santalového dřeva. Vlastní stránka značky uvádí v úvodu sladké mandle, lékořici a kokos, v srdci jasmín, pomerančový květ a heliotrop a v základu santalové dřevo, mech, vanilku a pižmo.

Hlavní rozdíl závisí na tom, koho se zeptáte. Jeden člen na Fragrantica považuje obě vůně za blízké, ale Guipure & Silk mu připomíná spíš dětský pudr. Jinému připadá méně sladká, sušší a dřevitější. Mějte na paměti oba pohledy.

Hodí se pro někoho, kdo chce mandlovou, kokosovou a vanilkovou náladu za co nejnižší cenu. Podklad: konkrétně uvedený zdroj. Srovnávací stránka Parfumo ukazuje, že velká většina hlasujících členů ji považuje za podobnou.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Na srovnávací stránce Parfuma označuje výrazná většina hlasujících členů Guipure & Silk za podobnou Hypnotic Poison Eau de Toilette; u obou jsou uvedeny kokos, vanilka a santalové dřevo. Guipure & Silk vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  2. Členové na Fragrantice ji srovnávají s Hypnotic Poison EDT: jednomu připadají obě vůně blízké, ale Guipure & Silk podle něj voní víc jako dětský pudr, jiný ji vnímá jako méně sladkou, sušší a dřevitější. Guipure & Silk by Jeanne Arthes, Fragrantica
  3. Značka uvádí sladkou mandli, lékořici a kokos; jasmín, pomerančový květ a heliotrop; santalové dřevo, mech, vanilku a pižmo. Guipure & Silk Eau de Parfum, Jeanne Arthes

Jemnější pojetí: Hypnotic Vanilla

Lahvička Hypnotic Vanilla od Zara
Hypnotic VanillaZaraJemnější pojetí

Hypnotic Vanilla od Zary uvádí bourbonskou vanilku, dulce de leche, otočník, jasmín, meruňkový květ, hloh a mech. S originálem má společnou vanilku a jasmín a meruňkový květ se podle seznamu tónů blíží meruňce v originálu.

Hlavní rozdíl je v tom, jak těžce působí. Jeden majitel na Fragrantica, který oba parfémy porovnal, ji označuje za lehčí a vzdušnější pojetí, zatímco Dior je hutnější a víc v něm vynikají mandle. Jiný člen na Fragrantica píše, že mandle nahrazuje karamel.

Hodí se pro někoho, komu originál připadá příliš hutný a kdo chce jemnější vanilkové pojetí jeho nálady. Podklad: konkrétně uvedený zdroj. Na srovnávací stránce Parfumo ji za podobnou považují téměř všichni hlasující členové. Poznámky majitelů najdete na její stránce Fragrantica.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Na srovnávací stránce Parfuma označuje téměř každý hlasující člen Hypnotic Vanilla za podobnou Hypnotic Poison Eau de Toilette; v popisu od značky Zara jsou uvedeny bourbon vanilka, dulce de leche, heliotrop, jasmín, meruňkový květ, hloh a mech. Hypnotic Vanilla vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  2. Majitel na Fragrantice, který obě vůně srovnával, ji popisuje jako lehčí a vzdušnější pojetí Hypnotic Poison, zatímco Dior je hutnější a více postavený na mandli; podle dalšího člověka zaujímá místo mandle karamel. Hypnotic Vanilla by Zara, Fragrantica

Sladší variace: Forbidden for Woman

Lahvička Forbidden for Woman od Police
Forbidden for WomanPoliceSladší pojetí

Forbidden for Woman od Police sdílí s originálem jasmín sambac, vanilku a santalové dřevo. Podle záznamu na Fragrantice se v úvodu objevují mandle, mandloňový květ a citron, v srdci karamel a jasmín sambac a v základu vanilka se santalovým dřevem.

Hlavní rozdíl je ve sladkosti. V diskuzi na fóru Fragrantica o alternativách k Hypnotic Poison ho jeden člen označuje za velmi podobný, ale sladší a méně komplexní.

Hodí se pro někoho, komu vyhovuje nejsladší stránka originálu. Podklad: uvedený zdroj. Na srovnávací stránce Parfumo je vidět, že většina hlasujících členů ho považuje za podobný.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Na srovnávací stránce Parfuma označuje většina hlasujících členů Forbidden for Woman za podobnou Hypnotic Poison Eau de Toilette; u obou jsou uvedeny jasmín sambac, vanilka a santalové dřevo. Forbidden for Woman vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  2. Ve vlákně na fóru komunity Fragrantica o alternativách s delší výdrží k Hypnotic Poison ji jeden člen označuje za velmi podobnou, ale sladší a méně komplexní. Hypnotic Poison dupe that's long lasting, Fragrantica forum
  3. Fragrantica uvádí mandle, mandlový květ a citron; karamel a jasmín sambac; vanilku a santalové dřevo. Forbidden for Woman by Police, Fragrantica

Svěžejší variace: MMMM...

Lahvička MMMM... od Juliette Has A Gun
MMMM...Juliette Has A GunSvěžejší pojetí

MMMM... od Juliette Has A Gun sdílí s originálem tuberózu a santalové dřevo. Podle seznamů na Parfumo se otevírá malinou, pelargonií a neroli namísto kokosu, švestky a meruňky.

Hlavní rozdíl je v tom, že jde o samostatný nápad, ne o téměř přesnou shodu. Ve stejném diskuzním vlákně na fóru Fragrantica jeden člen píše, že má s Hypnotic Poison některé podobné rysy, ale působí uhlazeněji a elegantněji a v přísném slova smyslu nejde o dupe.

Hodí se pro někoho, kdo chce jasnější vůni ze stejné rodiny, ne náhradu. Podklad: uvedený zdroj. Na srovnávací stránce Parfumo považuje obě vůně za podobné zhruba polovina hlasujících členů, což je nejslabší shoda ze všech zde uvedených tipů.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Na srovnávací stránce Parfuma označuje zhruba polovina hlasujících členů MMMM... za podobnou Hypnotic Poison Eau de Toilette; u obou je uvedena tuberóza a santalové dřevo a MMMM... se otevírá malinou, pelargonií a neroli. MMMM... vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  2. Ve vlákně na fóru komunity Fragrantica jeden člen říká, že MMMM... má s Hypnotic Poison podobné rysy, ale voní kultivovaněji a elegantněji a nejde o dupe v přísném slova smyslu. Hypnotic Poison dupe that's long lasting, Fragrantica forum

Prémiová alternativa: Confetto

Lahvička Confetto od Profumum Roma
ConfettoProfumum RomaPrémiová alternativa

Confetto od Profumum Roma uvádí vanilku, mandle, anýz, ambru a dubový mech. S originálem sdílí vanilku a mandle, které tvoří jádro základu originálu.

Hlavní rozdíl je v tom, že Confetto vzniklo dřív: Parfumo ho datuje před Hypnotic Poison. Podle seznamů v něm anýz, ambra a dubový mech nahrazují kokos, ovoce a bílé květy. V diskuzi na fóru Fragrantica o původním Hypnotic Poison ho jeden člen doporučuje a upozorňuje, že předchází Dioru o několik let.

Hodí se pro někoho, kdo chce mandlově-vanilkový základ bez kokosu. Podklad: uvedený zdroj. Na srovnávací stránce Parfumo je vidět, že velká většina hlasujících členů ho považuje za podobný Eau de Toilette.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Na srovnávací stránce Parfuma označuje výrazná většina hlasujících členů vůni Confetto za podobnou Hypnotic Poison Eau de Toilette; Confetto (1996) jí předchází a jsou u ní uvedeny vanilka, mandle, anýz, ambra a dubový mech. Confetto vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  2. Ve vlákně na fóru komunity Fragrantica o původním Hypnotic Poison jeden člen navrhuje Confetto a upozorňuje, že vzniklo o několik let dříve. Seeking a dupe of the original Hypnotic Poison, Fragrantica forum

Originální alternativy z naší nabídky

Originální parfémy, které mají část mandlové a vanilkové hřejivosti; každý nabízíme jako odstřik stáčený z originálního flakonu.

  1. Tom Ford

    Vanilla Sex

    Hořká mandle s vanilkou, květinovými tóny, tonkovými boby a santalovým dřevem: mandle a vanilka jsou v popředí.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. By Kilian

    Rolling in Love

    Mandlové mléko a ambrette s kosatcem, heliotropem a pivoňkou, později tuberóza, vanilka a karamel: mléčnější a květinovější vůně.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Dior

    Poison Girl

    Citron a hořký pomeranč s růží a pomerančovým květem, v závěru vanilka, mandle a tonkové boby: úvod je svěžejší.

    3ml · 10ml · 30ml

V čem se všechny klony netrefují

Majitelé vůní citovaní výše se opakovaně vracejí ke stejným slovům: lehčí, méně komplexní, sladší, pudrovější. Sweet Hope vyprchá do slabého vanilkového dozvuku, zatímco Dior zůstává bohatý. Rouge Intense začíná tišeji. Forbidden for Woman vyměňuje komplexnost za sladkost. V seznamu originálu se současně objevuje ovoce, bílé květy i oříškový základ, zatímco zveřejněné tóny každého klonu pokrývají jen část této palety.

U Rouge Intense se uváděný rozdíl projeví v úvodu, u Sweet Hope v doznívání. Proto vám papírek z obchodu o žádné z těchto dvojic řekne jen málo.

Originál v odstřiku, nebo flakon klonu?

V přepočtu na ml stojí každý klon, u kterého se nám podařilo zjistit cenu, méně než originál. U Forbidden for Woman a Confetto cenu neuvádíme, protože jsme k datu kontroly nenašli jejich evropskou ceníkovou cenu. 10ml odstřik Hypnotic Poison stojí 26,01 € (2,60 €/ml). Za 30ml zaplatíte 62,10 €, tedy 2,07 €/ml za ml. Pokud už víte, že vám tento mandlovo-vanilkový styl sedí, a chcete větší objem na každodenní nošení, klon ve flakonu vám ho nabídne víc.

Nejdřív stojí za to si položit otázku, jestli vůbec chcete originál. 3ml odstřik Hypnotic Poison, který vystačí přibližně na 60 střiků, stojí 8,91 €. Noste ho týden a pak se rozhodněte mezi originálem, klonem, nebo ničím z toho.

Originální parfémy ze stejné rodiny

Pokud hledáte hřejivé tóny mandlí a vanilky v jiném originálu, tři parfémy mají něco společného. Vanilla Sex od Tom Ford z roku 2023 začíná hořkou mandlí, pak se rozvine vanilka a květinové tóny na základu z tonkových bobů a santalového dřeva. 3ml odstřik stojí 24,21 €.

Rolling in Love od By Kilian z roku 2019 působí mléčněji: v úvodu se mísí mandlové mléko a ambreta, v srdci kosatec, frézie, otočník, malina a pivoňka a v základu tuberóza, vanilka, tonkové boby, pižmo, laktony a karamel. 3ml odstřik stojí 20,61 €.

Poison Girl, také od Dior a uvedený v roce 2016, začíná svěžeji citronem a hořkým pomerančem. Následuje damašská růže, růže z Grasse a pomerančový květ, nad základem z vanilky, mandlí, tonkových bobů, tolu balzámu, santalového dřeva, Cashmeranu a otočníku. 3ml odstřik stojí 8,91 €.

Jak vyzkoušet klon

Dvojici porovnávejte na kůži, ne na papírku. Jeden den noste originál a druhý klon, aby vám jedna vůně neovlivnila vnímání té druhé. Po nastříkání si všimněte prvních tónů a později se vraťte ke stejnému místu na kůži, abyste posoudili, jak se vůně rozvinula.

3ml odstřik Hypnotic Poison, který vystačí přibližně na 60 střiků, vám umožní poctivé týdenní porovnání. Pokud u vás Dior zvítězí, 10ml odstřik vystačí přibližně na 200 střiků, tedy na týdny večerního nošení, zatímco 30ml s přibližně 600 střiky je volba na delší dobu. Pokud jsou pro vás odstřiky novinkou, základní informace najdete v našem průvodci jak funguje odstřik parfému. Jestli vás na Hypnotic Poison láká kokosová a vanilková stránka, pokračujte v našich průvodcích o gurmánských parfémech, vanilkových parfémech a kokosových parfémech.

Klon, nebo originál? Co vědět předem

Mohu Hypnotic Poison týden nosit, než si vyberu klon?
10ML ho prodává jako 3ml, 10ml nebo 30ml odstřik stáčený z originálního flakonu. 3ml vystačí přibližně na 60 střiků, tedy na týden nošení vedle jakéhokoli klonu.
Který dupe Hypnotic Poison vede v tomto průvodci?
Sweet Hope od La Rive je v tomto průvodci nejlepší volbou celkově: jeho uvedené tóny mají společné kokos, švestku, meruňku, tuberózu, růži, vanilku a santalové dřevo s originálem, přesto ho majitelé na Fragrantice považují za lehčí a méně komplexní.
Je Hypnotic Poison Eau de Toilette, nebo Eau de Parfum?
Existují obě verze: původní z roku 1998, kterou prodává 10ML, je Eau de Toilette, zatímco pozdější Eau de Parfum a Extrait mají odlišné složení; všechna srovnání z Parfuma v tomto průvodci poměřují klony s Eau de Toilette.
Kolik z Hypnotic Poison si Sweet Hope zachovává?
Ze všech klonů v tomto průvodci má společných více zveřejněných tónů než kterýkoli jiný a velká většina hlasujících členů Parfuma ho považuje za podobný. Jeden majitel na Fragrantice, který má oba parfémy, říká, že Dior má bohatší dozvuk, zatímco Sweet Hope se ustálí do jemné vanilky.
Jsou klony Hypnotic Poison levnější na ml než odstřik?
Každý klon, u kterého se nám podařilo zjistit cenu, vychází na ml levněji než originál. 10ml odstřik Hypnotic Poison stojí 26,01 € a 3ml odstřik 8,91 €, pokud si chcete nejdřív vyzkoušet originál.
Které klony podle většiny hlasujících připomínají Hypnotic Poison?
Sweet Hope, Rouge Intense, Guipure & Silk, Hypnotic Vanilla a Confetto jsou vůně, které alespoň velká většina hlasujících členů Parfuma považuje za podobné Eau de Toilette. Z originálních parfémů sdílejí mandlovou a vanilkovou hřejivost Vanilla Sex, Rolling in Love a Poison Girl.
Jak dlouho Hypnotic Poison vydrží na kůži?
Výdrž závisí na vaší pokožce i počasí, takže nikdo nemůže slíbit konkrétní údaj. Nejlépe to zjistíte, když budete týden nosit 3ml odstřik, který vystačí přibližně na 60 střiků.

Zdroje

  1. Hypnotic Poison Eau de Toilette, Dior
  2. Sweet Hope vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  3. Sweet Hope by La Rive, Fragrantica
  4. Rouge Intense vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  5. Guipure & Silk vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  6. Guipure & Silk Eau de Parfum, Jeanne Arthes
  7. Hypnotic Vanilla vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  8. Forbidden for Woman vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  9. Hypnotic Poison dupe that's long lasting, Fragrantica forum
  10. MMMM... vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  11. Confetto vs Hypnotic Poison, Parfumo comparison
  12. Seeking a dupe of the original Hypnotic Poison, Fragrantica forum

Jak jsme srovnávali

Každá alternativa je seřazena podle toho, jak věrně sleduje tóny a základ vůně Hypnotic Poison, na základě uvedeném u ní v tabulce. Ceny v jiných obchodech jsou ověřené 28. září 2026 a často se mění; ceny 10ML na této stránce jsou aktuální.

10ML je nezávislý obchod, není spojen se značkou Dior ani se značkami zde uvedených alternativ a žádná z nich ho nedoporučuje. Jejich názvy slouží jen k označení srovnávaných parfémů.

Noste ho týden, ne deset vteřin.

Designerové i niche parfémy v 10ml odstřicích, abyste s vůní mohli chvíli žít, než se rozhodnete.

Prohlédnout odstřiky

Zobrazit všechny průvodce