Louis Vuitton Imagination dupe-ok 2026: 7 klón összevetve

Hét Louis Vuitton Imagination dupe összevetve a közös teán, citruson és Ambroxanon, és azon, hol válnak el. Vagy viseld előbb az eredetit egy 3ml-es dekantban.

Ebben az útmutatóban

Röviden

Összességében a legjobb Louis Vuitton Imagination dupe az Arabiyat Prestige Marwa, amely megtartja a bergamott, gyömbér, fekete tea és Ambroxan magot. A tulajdonosok szerint a Bujairami Hectic áll a legközelebb, miután leszáradt, a Zara Sunrise on the Red Sand Dunes pedig a legolcsóbb. Inkább az eredetit viselnéd? Az Imagination 10ml-es dekantja 47,61 € a 10ML-nél.

7 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

A rangsor

  1. MarwaÖsszességében a legjobb Arabiyat Prestige44,99 € 100ml
  2. HecticA leszáradásban a legközelebbi Bujairami59,90 € 100ml
  3. Hawas KobraSötétebb változat RasasiNincs uniós ár
  4. Art of Arabia IÉdesebb változat LattafaNincs uniós ár
  5. Sunrise on the Red Sand DunesA legolcsóbb Zara22,95 € 100ml
  6. Amber Oud Aqua DubaiFrissebb változat Al HaramainNincs uniós ár
  7. Game of Spades FullhousePrémium alternatíva Jo MilanoNincs uniós ár

Inkább az eredetit választanád?

Imagination

Louis VuittonAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,23 €–0,60 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

Három üveg halványkék háttéren: Eau Parfumée Thé Impérial, Imagination és Afternoon Swim

Milyen illatú a Louis Vuitton Imagination?

Louis Vuitton Imagination flakon
Az eredetiImaginationLouis Vuitton

A Louis Vuitton Imagination 2021-ben jelent meg férfiillatként, bár a karakterét bárki könnyen viselheti. A fejjegy cédrátcitrom, calabriai bergamott és szicíliai narancs: tiszta, ragyogó és enyhén kesernyés. Utána jön a melegség, nigériai gyömbérből, ceyloni fahéjból és tunéziai neroliból. Alatta kínai fekete tea nyugszik Ambroxanon, gvajakfán és olibanumon, így az illat sima, halványan füstös teává szárad le egy ásványos, bőrszerű alapon.

Friss illat, gerinccel. A citrus elhalványul, de a tea és az Ambroxan a nap hátralevő részében is tartja a formáját.

A Louis Vuitton egyetlen koncentrációt gyárt, az Eau de Parfumot, így itt nincs változat-kérdés. A gyűjtői üvegek, amelyeket esetleg látsz, ennek különkiadásai, nem új formulák.

Cédrátcitrom, fekete tea és fahéj nyersanyagként: illatjegyek ebből: Louis Vuitton Imagination
A képen: cédrátcitrom, fekete tea és fahéj, illatjegyek ebből: Imagination.

Imagination-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Marwa Arabiyat Prestige
Megnevezett forrás Forrás
44,99 € 100ml
0,45 €/ml
2A leszáradásban a legközelebbi Hectic Bujairami
Megnevezett forrás Forrás
59,90 € 100ml
0,60 €/ml
3Sötétebb változat Hawas Kobra Rasasi
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
4Édesebb változat Art of Arabia I Lattafa
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
5A legolcsóbb Sunrise on the Red Sand Dunes Zara
Megnevezett forrás Forrás
22,95 € 100ml
0,23 €/ml
6Frissebb változat Amber Oud Aqua Dubai Al Haramain
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
7Prémium alternatíva Game of Spades Fullhouse Jo Milano
Közzétett illatjegyek Forrás
Nincs uniós ár
—

Üvegfotók: arabiyatprestige.com, fragrantica.com, fragrantica.com, lattafapakistan.com, fragrantica.com, alharamainperfume.online, jomilanoparis.com

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontImaginationLouis VuittonMarwaArabiyat Prestige
Ár milliliterenként
3ml: 6,27 €/ml · 10ml: 4,76 €/ml · 30ml: 3,78 €/ml
0,45 €/ml
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
100ml-es üveg
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Üvegár egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.; szállítás nélkül
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) Imagination parfümhöz hasonlítunk
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
Megnevezett forrás
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Kapható egy uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.
  • Imagination vásárláskor olcsóbb (18,81 €, illetve 44,99 €).
  • Marwa több parfümöt ad (100ml, illetve 3ml).
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) Imagination illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb37,62 €0ml marad
  • 1 × 10ml47,61 €4ml marad
  • 1 × 30ml113,40 €24ml marad
  • Marwa (Arabiyat Prestige): 1 × 100mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27., szállítás nélkül44,99 €94ml marad

Ennyi viselésnél a(z) Imagination dekantjai olcsóbbak, mint Marwa (37,62 €, illetve 44,99 €).

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 18,81 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél a(z) Imagination dekantjai olcsóbbak, mint Marwa (18,81 €, illetve 44,99 €).

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 293,22 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Marwa olcsóbb, mint a(z) Imagination dekantjai (44,99 €, illetve 293,22 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Imagination alternatívák rangsora: 7 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: Arabiyat Prestige MarwaA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: Imagination. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

Összességében a legjobb: Marwa

Arabiyat Prestige Marwa flakon
MarwaArabiyat PrestigeÖsszességében a legjobb

Az Arabiyat Prestige Marwa olyan klón, amelyet az EU-s vásárlók ténylegesen megtalálnak, és megtartja az eredeti magját. A Parfumo összehasonlító oldala bergamottot, gyömbért és petitgraint, aztán kínai fekete teát, muskátlit és tömjént, végül Ambroxant, pézsmát és gvajakfát sorol fel. Az eredeti tea-gyömbér-Ambroxan szerkezete teljes egészében ott van.

A fő különbség a ragyogás. A listáján nincs cédrátcitrom, narancs és fahéj; helyettük petitgrain és muskátli áll, ettől a nyitás zöldebb és kissé szappanosabb. A Parfumo közössége ugyanazt a friss, citrusos és vizes profilt adja neki, mint az Imaginationnek, de hozzátesz egy szintetikus oldalt, a zöldet pedig nem. Egy Fragrantica-fórumtémában, amely az EU-ban kapható legjobb Imagination-alternatíváról szól, egy tag a szappanos nyitása miatt ajánlja, amely teába és pézsmába simul.

Annak való, aki a hétköznapi Imagination-érzést keresi, tiszta teát és bőrt, irodába és meleg hétvégékre. Alap: megnevezett forrás, a Parfumo illatjegyeivel.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo bergamottot, gyömbért és petitgraint; kínai fekete teát, muskátlit és tömjént; Ambroxant, pézsmát és gaiac fát sorol fel, és külön összehasonlító oldalt készít az Imaginationnel. Marwa vs Imagination (Parfumo comparison)
  2. Egy, az EU-ban kapható legjobb Imagination-alternatíváról szóló Fragrantica-fórumtéma egyik tagja a Marwát ajánlja: szappanos nyitány, majd tea és pézsma. Best LV Imagination alternative in the EU (Fragrantica forum)

A leszáradásban a legközelebbi: Hectic

Bujairami Hectic flakon
HecticBujairamiA leszáradásban a legközelebbi

A Bujairami Hectic illatjegy-listája a legteljesebb a hét közül. A Parfumo listája szerint cédrátcitrom, calabriai bergamott és szicíliai narancs; nigériai gyömbér, ceyloni fahéj és tunéziai neroli; végül kínai fekete tea, Ambroxan, tömjén és gvajakfa. Szintről szintre követi az Imagination közzétett piramisát, a leszáradást vivő teás-fás alappal együtt. Egy Fragrantica-tag, aki az eredetit is ismeri, a Hectic nyitását citrusosabbnak és lédúsabbnak érzi, de szerinte leszáradás után senki sem tudná megkülönböztetni a kettőt.

A fő különbség a fűszer. A Parfumo közössége citrusosnak és frissnek, aztán fűszeresnek értékeli, a fűszert előrébb sorolja, mint az eredeti profiljában, és egy gyümölcsös oldalt is hozzátesz. Egy Fragrantica-tag, aki három Imagination-alternatívát vetett össze, a Hecticet találta a legszebb illatúnak és a legösszetettebbnek. Kevesebb helyen kapható, mint a többi, és az eladók nem egyeznek abban, milyen koncentrációjú.

Annak való, aki az Imagination későbbi óráit szereti, amikor a tea és az Ambroxan veszi át a főszerepet. Alap: megnevezett források a Fragranticán, az illatjegyek a Parfumóról.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. Az eredetit megszagoló egyik tag szerint a Hectic nyitánya citrusosabb és lédúsabb, és ahogy leszárad, senki sem tudja megkülönböztetni a kettőt; egy másik tag, aki Hecticet, Amber Oud Aqua Dubait és Imaginationt viselt, a Hecticet nagyon közelinek találja, kissé fűszeresebbnek és az eredetinél egy kicsit kevésbé tisztának. Hectic by Bujairami (Fragrantica)
  2. A Parfumo cédrátot, kalábriai bergamottot és szicíliai narancsot; nigériai gyömbért, ceyloni fahéjat és tunéziai nerolit; kínai fekete teát, Ambroxant, tömjént és gaiac fát sorol fel, az Imagination közzétett illatpiramisát szintről szintre követve. Hectic vs Imagination (Parfumo comparison)
  3. Egy, az Imagination alternatíváit összehasonlító Fragrantica-tag az általa kipróbált három közül a Hecticet találta a legjobb illatúnak és a legösszetettebbnek. Hawas Kobra by Rasasi (Fragrantica page)

Sötétebb változat: Hawas Kobra

Rasasi Hawas Kobra flakon
Hawas KobraRasasiSötétebb változat

A Rasasi Hawas Kobra a meleg, hangos választás. A Parfumo listája szerint bergamott, gyömbér és mandarin; zöld tea, neroli és fahéj; pézsma, szürke ámbra és fás jegyek. A citrusos-gyömbéres-fahéjas nyitás és a teás szív közös benne az eredetivel.

A fő különbség a hőfok. A Fragrantica-oldalán a tagok az Imagination egy csavarjaként írják le, amely hangosabb, fűszeresebb és szappanosabb, a Parfumo közössége pedig a fűszert, a gyümölcsöt és az édességet előrébb sorolja, mint az eredetinél. A sötétebb itt melegebbet jelent: több fahéj és gyömbér, kevesebb a hűvös, ásványos lezárásból. A tea zöld teaként szerepel, nem feketeként.

Annak való, aki az Imaginationt túl udvariasnak találja, és fűszeresebb változatot szeretne estére és hűvösebb időre. Alap: megnevezett forrás. Az egyetlen euróár, amelyet találtunk, egy kereskedői oldal régebbi mentéséből származott, ezért a táblázat nem mutat árat.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Fragrantica tagjai az Imagination egyfajta újragondolásaként írják le: az eredetinél harsányabb, fűszeresebb és szappanosabb. Hawas Kobra by Rasasi (Fragrantica)
  2. A Parfumo bergamottot, gyömbért és mandarint; zöld teát, nerolit és fahéjat; pézsmát, szürke ámbrát és fás jegyeket sorol fel. Hawas Kobra vs Imagination (Parfumo comparison)

Édesebb változat: Art of Arabia I

Lattafa Art of Arabia I flakon
Art of Arabia ILattafaÉdesebb változat

A Lattafa Art of Arabia I az eredeti szerkezetének nagy részét felsorolja: a Parfumo szerint menta és bergamott, aztán fekete tea, gyömbér és levendula, végül Ambroxan, fahéj és tömjén.

A fő különbség a menta és az édesség. Egy tag, aki Imagination-alternatívákat vetett össze a Fragranticán, sokkal édesebbnek, mentásabbnak és frissebbnek találja, kevesebb teával és fűszerrel, és a csoportból ez tetszett neki a legkevésbé. A Parfumón viszont a közösségi profil mind a hat jellemzőben egyezik az eredetiével, ami mutatja, mennyire szétszórtak a vélemények erről az illatról.

Annak való, aki az édesebb, aromásabb teás illatokat kedveli, és nincs szüksége a citrusos csillogásra. Alap: megnevezett forrás, meglehetősen megosztott. Ahogy a Hawas Kobránál, itt is túl régi volt az egyetlen euróár-adatunk ahhoz, hogy megmutassuk.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy Fragrantica-tag az Imagination-alternatívákat összehasonlítva sokkal édesebbnek, mentásabbnak és frissebbnek találja, kevesebb teával és fűszerrel. Marwa by Arabiyat Prestige (Fragrantica)
  2. A Parfumo mentát és bergamottot; fekete teát, gyömbért és levendulát; Ambroxant, fahéjat és tömjént sorol fel. Art of Arabia I vs Imagination (Parfumo comparison)

A legolcsóbb: Sunrise on the Red Sand Dunes

Zara Sunrise on the Red Sand Dunes flakon
Sunrise on the Red Sand DunesZaraA legolcsóbb

A Zara Sunrise on the Red Sand Dunes a legkönnyebben beszerezhető választás az EU-ban, és a táblázat legolcsóbb üvege. A Parfumo listája szerint bergamott, mandarin, ámbra, feketeribizli, gyömbér, narancsvirág és tonkabab. A bergamottban, a gyömbérben és egy tiszta ámbrás alapban osztozik az eredetivel.

A fő különbség a tea: egyáltalán nincs a listáján, és neroli sincs. A feketeribizli és a tonkabab gyümölcsösebbé és édesebbé teszi, a Parfumo közössége pedig frissnek, citrusosnak és gyümölcsösnek értékeli, a vizes jelleget hat jellemzője közül az utolsó helyre téve. Egy kedvenc Imagination-alternatívákról szóló Fragrantica-témában egy tag közelinek nevezi, de nem annyira harmonikusnak.

Annak való, aki az Imagination ragyogó, tiszta hangulatát keresi laza napokra, egy nagyáruházi lánc árszintjén. Alap: megnevezett forrás.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Az Imagination kedvelt alternatíváiról szóló Fragrantica-fórumtémában egy tag szerint nem olyan jól összedolgozott, de közel áll hozzá. Favourite LV Imagination clone (Fragrantica forum)
  2. A Parfumo bergamottot, mandarint, ámbrát, feketeribizlit, gyömbért, narancsvirágot és tonkababot sorol fel: nincs benne tea és neroli. Sunrise on the Red Sand Dunes vs Imagination (Parfumo comparison)

Frissebb változat: Amber Oud Aqua Dubai

Al Haramain Amber Oud Aqua Dubai flakon
Amber Oud Aqua DubaiAl HaramainFrissebb változat

Az Al Haramain Amber Oud Aqua Dubai-t nem Imagination-alternatívaként árulják, mégis gyakran ajánlják annak. A Parfumo listája szerint zöld jegyek, bergamott és mandarin; feketeribizli, ámbra, dinnye és ananász; pézsma, petitgrain, galbánum és vanília. A közös pont a bergamott és a tiszta, szappanos citrusos-pézsmás érzet.

A fő különbség, hogy szinte másik illat. Egy Fragrantica-tag, aki sok alternatívát összevetett, ezt nevezi közülük a legszappanosabbnak, a legkevesebb teával és kevesebb fűszerrel. A dinnye, az ananász és a galbánum zöldebbé és vizesebbé teszi, mint az eredeti.

Annak való, aki nyárra és sportoláshoz szereti az Imagination frissességét, és nem bánja, ha a tea elmarad. Alap: megnevezett forrás.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy Fragrantica-tag, aki számos Imagination-alternatívát hasonlított össze, az Aqua Dubait tartja közülük a legszappanosabbnak, a legkevesebb teával és kevesebb fűszerrel. Marwa by Arabiyat Prestige (Fragrantica)
  2. A Parfumo zöld jegyeket, bergamottot és mandarint; feketeribizlit, ámbrát, dinnyét és ananászt; pézsmát, petitgraint, galbanumot és vaníliát sorol fel. Amber Oud Aqua Dubai vs Imagination (Parfumo comparison)

Prémium alternatíva: Game of Spades Fullhouse

Jo Milano Game of Spades Fullhouse flakon
Game of Spades FullhouseJo MilanoPrémium alternatíva

A Jo Milano Game of Spades Fullhouse niche parfümházi áron kapható, jóval a többi klón fölött, de dátumozott EU-s árat nem találtunk hozzá, ezért a táblázat nem mutat árat. A Parfumo listája szerint calabriai bergamott, szicíliai citrom és szicíliai narancs; ceyloni fahéj, tunéziai neroli és gyömbér; Ambroxan, kínai fekete tea, tömjén és gvajakfa. Ez nagyon közel áll az eredeti közzétett piramisához, csak cédrátcitrom helyett citrommal.

A fő különbség az adatlapja szerint az édesség és a gyümölcs. A Parfumo közössége citrusosnak és frissnek, aztán gyümölcsösnek és édesnek értékeli, egy szintetikus oldallal, a stílusát pedig inkább modernnek, mint férfiasnak tartja. Kevesebb független vélemény szól róla, mint a többi klónról.

Annak való, aki az Imagination teljes szerkezetét szeretné, és hajlandó niche parfümházi árat fizetni érte. Alap: közzétett illatjegyek.

Miért ez a választás?Források: 1

Alap: A közzétett illatjegyekből következtetve

  1. A Parfumo kalábriai bergamottot, szicíliai citromot és szicíliai narancsot; ceyloni fahéjat, tunéziai nerolit és gyömbért; Ambroxant, kínai fekete teát, tömjént és guajakfát sorol fel, ami közel áll az Imagination közzétett illatpiramisához. Game of Spades Fullhouse vs Imagination (Parfumo comparison)

Eredeti alternatívák a kínálatunkból

Eredeti parfümök, amelyek az Imagination citrusában, teájában vagy gyömbérében osztoznak, mindegyik az eredeti üvegből töltött dekantként.

  1. Bvlgari

    Eau Parfumée Thé Impérial

    Citrus fekete teán és pézsmán: a teás mag a fűszer nélkül.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Louis Vuitton

    Afternoon Swim

    Bergamott, mandarin és szicíliai narancs vizes jegyeken, szürke ámbrán és gyömbéren.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Dior

    Dior Homme Cologne

    Calabriai bergamott, grapefruitvirág és fehér pézsma: tiszta és friss.

    3ml · 10ml · 30ml

  4. Goldfield & Banks

    Ingenious Ginger

    Bergamott, gyömbér és citrom ámbrán, pézsmán és szantálfán.

    3ml · 10ml · 30ml

Amit minden klón elhibáz

A fekete tea a nehéz rész. Az útmutató két klónja, a Sunrise és az Aqua Dubai, egyáltalán nem sorol fel teát, a Hawas Kobra és az Art of Arabia I pedig zöld teát vagy egyszerű fekete teát ad meg az eredeti kínai fekete teája helyett. Ettől a jegytől lesz az Imaginationből citrusos kölni helyett valami szárazabb, érettebb illat, és annak a klónnak, amelyik nem sorolja fel, máshonnan kell megszereznie ezt a szárazságot.

A második hiány az egyensúly. Az eredeti arányban tartja a citrust, a fűszert és a teát; a klónok hajlamosak az egyiket előretolni. A Hawas Kobra és a Hectic a fűszer, a Sunrise és a Fullhouse a gyümölcs, az Aqua Dubai a szappan és a zöld jegyek felé hajlik. Egyik sem rossz, de mindegyik olyan döntés, amelyet az eredeti nem hoz meg. A Parfumo közössége ráadásul többnél is jelez egy szintetikus oldalt, amelyet az Imaginationnél nem.

Klón vagy az Imagination 10ml-es dekantja?

Milliliterre vetítve az eredeti a prémium választás. Az Imagination 10ml-es dekantja 47,61 € (4,76 €/ml), a 30ml pedig 113,40 € (3,78 €/ml). Minden klón, amelynek árat találtunk, olcsóbban ad egy 100 ml-es üveget, mint ez a 30ml, így ha minden nap bőven fújnád, egy klón sokkal többet ad a pénzedért.

Magában a döntésben a dekant nyer. A 3ml-es dekant, nagyjából 60 fújás, 18,81 €, kevesebb, mint a táblázat klón üvegeinek többsége, és egyhetes viselet után tudod, hogy az eredetit akarod, egy klónt, vagy egyiket sem. A tágabb képért nézd meg a milliliterenkénti árindexet és a dekantot a teljes üveggel összevető útmutatónkat.

Eredeti parfümök ugyanebből a családból

Ha inkább maradnál az eredeti parfümöknél, ez a négy áll a legközelebb az Imagination profiljának egyes részeihez. A Bvlgari Eau Parfumée Thé Impérial a legegyszerűbb: citrus fekete teán és pézsmán, a teás mag fűszer nélkül. Szintén a Louis Vuittontól az Afternoon Swim bergamottot, mandarint és szicíliai narancsot tesz vizes jegyekre, szürke ámbrára és gyömbérre, napfényesebb citrusként, tea nélkül. A Dior Homme Cologne calabriai bergamott, grapefruitvirág és fehér pézsma, tiszta és szappanosan friss. A Goldfield & Banks Ingenious Ginger bergamottal, gyömbérrel és citrommal nyit ámbrán, pézsmán és szantálfán.

Hogyan tesztelj egy dupe-ot?

A bőrödön hasonlítsd össze őket, naponta egy illattal, ne egyszerre a két csuklódon. Mindegyiket három ponton ellenőrizd: a citrusos nyitásnál, a fűszeres szívnél és a teás-Ambroxanos leszáradásnál, 4–8 órával később a bőrön. Az Imagination leszáradásában mutatkoznak meg a legtöbb klón hiányai, ezért ne az első fújás alapján ítélj.

Az Imagination 3ml-es dekantja egy hétnyi összevetésre elég; a 10ml-es dekant, nagyjából 200 fújás, hetekre. Most ismerkedsz a dekantokkal? Nézd meg, mi az a parfüm dekant, és hogyan kerüld el a vakvásárlást. A parfümháztól továbbiakért olvasd el a legjobb Louis Vuitton parfümökről szóló útmutatót.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Kipróbálhatom a Louis Vuitton Imaginationt 3ml-es dekantban, mielőtt alternatívát választok?
A 10ML 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es, az eredeti üvegből töltött dekantként árulja az Imaginationt, és az egész EU-ba szállít. Egy 3ml-es nagyjából 60 fújás, elég ahhoz, hogy egy hétig viseld bármelyik klón mellett.
Melyik Louis Vuitton Imagination-dupe vezeti a rangsorunkat?
Az útmutatóban összességében az Arabiyat Prestige Marwa a legjobb választás: közzétett illatjegyei megtartják a bergamottos, gyömbéres, feketeteás és Ambroxanos magot, a cédrátcitrom és a fahéj helyén petitgrainnel és muskátlival.
Melyik Imagination-alternatívát a legkönnyebb beszerezni az EU-ban?
A Marwát és a Sunrise on the Red Sand Dunes-t a legkönnyebb megtalálni EU-s eladóknál; a kettő közül a Marwa áll közelebb, a Sunrise felsorolt illatjegyei között pedig nincs tea.
Mennyiben hasonlít az Amber Oud Aqua Dubai az Imaginationre?
Csak részben. Osztozik vele a bergamottban és a tiszta, szappanos érzetben, de az illatjegyei dinnyét, ananászt és galbanumot tesznek hozzá, és egy tag, aki sok alternatívát összevetett, ezt találta a legkevésbé teásnak.
Mikor jobb alternatíva a Hawas Kobra az Imaginationnél?
Jó választás, ha melegebben és hangosabban szeretnéd az Imaginationt. A tagok fűszeresebbnek és szappanosabbnak írják le az eredetinél, a fekete tea helyén zöld teával.
Minden itt bemutatott Imagination-klón olcsóbb milliliterenként?
Igen, az útmutató minden klónja milliliterenként jóval kevesebbe kerül. Ha az eredetit szeretnéd teljes üveg nélkül, az Imagination 10ml-es dekantjának ára 47,61 €, a 3ml-esé 18,81 € a 10ML-nél.
Tartós a Louis Vuitton Imagination?
Elég tartós: a Parfumón a közösség a tartósságát magasabbra értékeli, mint a Marwáét és a Sunrise on the Red Sand Dunes-ét, a Hawas Kobra és az Amber Oud Aqua Dubai viszont magasabb pontszámot kap az eredetinél. Hogy rajtad hogyan viselkedik, az a bőrödön múlik, ezért előbb próbálj ki néhány napig egy dekantot.

Források

  1. Imagination by Louis Vuitton (Fragrantica)
  2. Marwa vs Imagination (Parfumo comparison)
  3. Best LV Imagination alternative in the EU (Fragrantica forum)
  4. Hectic vs Imagination (Parfumo comparison)
  5. Hawas Kobra by Rasasi (Fragrantica)
  6. Marwa by Arabiyat Prestige (Fragrantica)

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Imagination illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 27., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Louis Vuitton márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat

Összes parfümútmutató