Louis Vuitton Imagination dupe 2026: 7 klonów w porównaniu

Siedem zamienników Louis Vuitton Imagination porównanych pod kątem wspólnej herbaty, cytrusów i Ambroxanu oraz tego, gdzie się rozchodzą. Albo najpierw ponoś oryginał jako odlewkę 3ml.

W tym poradniku

W skrócie

Najlepszy zamiennik Louis Vuitton Imagination w ogólnym rozrachunku to Marwa od Arabiyat Prestige, który zachowuje trzon z bergamotki, imbiru, czarnej herbaty i Ambroxanu. Hectic od Bujairami to ten, który właściciele uważają za najbliższy, gdy już się ułoży, a Sunrise on the Red Sand Dunes od Zara ma najniższą cenę. Wolisz oryginał? Imagination kosztuje w 10ML 47,61 € za odlewkę 10ml.

7 alternatyw porównanych poniżej · ceny sprawdzone 27 września 2026

Ranking

  1. MarwaNajlepszy ogólnie Arabiyat Prestige44,99 € 100ml
  2. HecticNajbliżej w bazie Bujairami59,90 € 100ml
  3. Hawas KobraCiemniejsza wersja RasasiBrak ceny w UE
  4. Art of Arabia ISłodsza wersja LattafaBrak ceny w UE
  5. Sunrise on the Red Sand DunesNajniższa cena Zara22,95 € 100ml
  6. Amber Oud Aqua DubaiŚwieższa wersja Al HaramainBrak ceny w UE
  7. Game of Spades FullhousePropozycja premium Jo MilanoBrak ceny w UE

Wolisz oryginał?

Imagination

Louis VuittonOdlane z oryginalnego flakonu

Alternatywy: 0,23 €–0,60 €/ml w innych sklepach, sprawdzono 27 września 2026

Trzy flakony na jasnoniebieskim tle: Eau Parfumée Thé Impérial, Imagination i Afternoon Swim

Jak pachnie Louis Vuitton Imagination?

Flakon Imagination marki Louis Vuitton
OryginałImaginationLouis Vuitton

Imagination od Louis Vuitton zadebiutował w 2021 roku jako zapach męski, choć jego charakter łatwo nosić każdemu. Głowa to cedrat, kalabryjska bergamotka i sycylijska pomarańcza: czyste, jasne i lekko gorzkie. Potem przychodzi ciepło: imbir uprawiany w Nigerii, cynamon z Cejlonu i tunezyjskie neroli. Pod spodem chińska czarna herbata spoczywa na Ambroxanie, drzewie gwajakowym i olibanum, więc zapach przechodzi w gładką, lekko dymną herbatę na mineralnej bazie przypominającej skórę.

To świeży zapach z kręgosłupem. Cytrusy znikają, ale herbata i Ambroxan trzymają formę przez resztę dnia.

Louis Vuitton robi jedno stężenie, Eau de Parfum, więc nie ma tu pytania o wersję. Kolekcjonerskie flakony, które możesz zobaczyć w ofertach, to jego edycje specjalne, a nie nowe formuły.

Cedrat, czarna herbata i cynamon jako surowce: nuty zapachu Imagination marki Louis Vuitton
Na zdjęciu: cedrat, czarna herbata i cynamon, nuty zapachu Imagination.

Alternatywy dla Imagination w porównaniu

Ceny flakonów w innych sklepach, sprawdzone 27 września 2026

AlternatywaPodstawa porównaniaCena flakonuZa ml
1Najlepszy ogólnie Marwa Arabiyat Prestige
Wskazane źródło Źródło
44,99 € 100ml
0,45 €/ml
2Najbliżej w bazie Hectic Bujairami
Wskazane źródło Źródło
59,90 € 100ml
0,60 €/ml
3Ciemniejsza wersja Hawas Kobra Rasasi
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
4Słodsza wersja Art of Arabia I Lattafa
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
5Najniższa cena Sunrise on the Red Sand Dunes Zara
Wskazane źródło Źródło
22,95 € 100ml
0,23 €/ml
6Świeższa wersja Amber Oud Aqua Dubai Al Haramain
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
7Propozycja premium Game of Spades Fullhouse Jo Milano
Opublikowane nuty Źródło
Brak ceny w UE
—

Zdjęcia flakonów: arabiyatprestige.com, fragrantica.com, fragrantica.com, lattafapakistan.com, fragrantica.com, alharamainperfume.online, jomilanoparis.com

Porównanie dwóch obok siebie

Można wybrać dowolne dwa zapachy z tego przewodnika. Na start: oryginał obok nr 1.

CechaImaginationLouis VuittonMarwaArabiyat Prestige
Cena za ml
3ml: 6,27 €/ml · 10ml: 4,76 €/ml · 30ml: 3,78 €/ml
0,45 €/ml
Pojemność
Odlewki 3, 10 lub 30ml
Flakon 100ml
Koszt z dostawą
Aktualna cena 10ML; dostawa doliczana przy kasie
Cena flakonu w innym sklepie, sprawdzona: 27 września 2026; bez dostawy
Co mówią źródła
Punkt odniesienia: każda alternatywa w tym przewodniku jest porównywana z zapachem Imagination
Podstawa porównania
Oryginalny zapach
Wskazane źródło
Dostępność
W 10ML, odlane z oryginalnego flakonu
W sprzedaży w sklepie w UE, sprawdzono: 27 września 2026
  • Imagination kosztuje mniej przy zakupie: 18,81 € wobec 44,99 €.
  • Marwa daje więcej perfum: 100ml wobec 3ml.
  • 10ML nie nosiło tych dwóch zapachów obok siebie; każde stwierdzenie powyżej podaje źródło.

Ile tego potrzeba?

Wystarczy podać, ile razy Imagination ma być noszony i ile psiknięć zwykle się używa.

Potrzeba około 6ml (120 psiknięć).

  • 2 × 3mlNajtaniej37,62 €Zostaje 0ml
  • 1 × 10ml47,61 €Zostaje 4ml
  • 1 × 30ml113,40 €Zostaje 24ml
  • Marwa od Arabiyat Prestige: 1 × 100mlCena w innym sklepie, sprawdzona: 27 września 2026, bez dostawy44,99 €Zostaje 94ml

Przy takim użyciu odlewki zapachu Imagination kosztują mniej niż Marwa: 37,62 € wobec 44,99 €.

Szacunek: pojemności 10ML to około 60 psiknięć (3ml), 200 (10ml) i 600 (30ml), czyli mniej więcej 20 na ml. Atomizery się różnią, więc liczby są orientacyjne. Ceny bez dostawy.

Dwa przeliczone przykłady

  • Miesiąc weekendów

    8 użyć po 3 psiknięcia. Potrzeba około 1,2ml (24 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 1 × 3ml za 18,81 €, zostaje około 1,8ml. Przy takim użyciu odlewki zapachu Imagination kosztują mniej niż Marwa: 18,81 € wobec 44,99 €.

  • Codziennie przez rok

    365 użyć po 4 psiknięcia. Potrzeba około 73ml (1460 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 293,22 €, zostaje około 0ml. Przy takim użyciu Marwa kosztuje mniej niż odlewki zapachu Imagination: 44,99 € wobec 293,22 €. To inny zapach, nie oryginał.

Ranking zamienników Imagination: 7 alternatyw z rolą i ceną za ml, na czele Marwa marki Arabiyat PrestigeOtwórz obraz w pełnym rozmiarze w nowej karcie
Kolejność według podobieństwa do Imagination. Ceny za ml wyliczone z cen flakonów sprawdzonych 27 września 2026.

Najlepszy ogólnie: Marwa

Flakon Marwa marki Arabiyat Prestige
MarwaArabiyat PrestigeNajlepszy ogólnie

Marwa od Arabiyat Prestige to klon, który kupujący w UE naprawdę mogą znaleźć, a przy tym zachowuje trzon oryginału. Jego strona porównania w Parfumo wymienia bergamotkę, imbir i petitgrain, potem chińską czarną herbatę, geranium i olibanum, a na końcu Ambroxan, piżmo i drzewo gwajakowe. Cała struktura oryginału z herbaty, imbiru i Ambroxanu jest na miejscu.

Główna różnica to jasność. Na jego liście nie ma cedratu, pomarańczy ani cynamonu; zastępują je petitgrain i geranium, przez co otwarcie jest bardziej zielone i odrobinę mydlane. Społeczność Parfumo przypisuje mu ten sam świeży, cytrusowy i wodny profil co Imagination, ale dodaje akcent syntetyczny, a nie zielony. W wątku na forum Fragrantica o najlepszej alternatywie dla Imagination dostępnej w UE jeden z użytkowników poleca go za mydlane otwarcie, które osiada w herbacie i piżmie.

Pasuje komuś, kto chce codziennego charakteru Imagination, czystej herbaty i skóry, do biura i na ciepłe weekendy. Podstawa: wskazane źródło, z nutami z Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Parfumo wymienia bergamotkę, imbir i petitgrain; chińską czarną herbatę, geranium i kadzidło; ambroksan, piżmo i drewno gwajakowe, a także prowadzi stronę z bezpośrednim porównaniem z Imagination. Marwa vs Imagination (Parfumo comparison)
  2. W wątku na forum serwisu Fragrantica o najlepszej alternatywie dla Imagination dostępnej w UE jeden członek poleca Marwa: mydlane otwarcie, a potem herbata i piżmo. Best LV Imagination alternative in the EU (Fragrantica forum)

Najbliżej w bazie: Hectic

Flakon Hectic marki Bujairami
HecticBujairamiNajbliżej w bazie

Hectic od Bujairami ma najpełniejszą listę nut z całej siódemki. Parfumo wymienia cedrat, kalabryjską bergamotkę i sycylijską pomarańczę; nigeryjski imbir, cejloński cynamon i tunezyjskie neroli; oraz chińską czarną herbatę, Ambroxan, olibanum i drzewo gwajakowe. Poziom po poziomie podąża to za opublikowaną piramidą Imagination, łącznie z herbaciano-drzewną bazą, która niesie końcową fazę. Użytkownik Fragrantica, który wąchał oryginał, uważa otwarcie Hectic za bardziej cytrusowe i soczyste, ale twierdzi, że gdy zapach się ułoży, nikt ich nie odróżni.

Główna różnica to przyprawy. Społeczność Parfumo ocenia go jako przede wszystkim cytrusowy i świeży, a potem korzenny, z przyprawami wyżej niż w profilu oryginału i z dodanym akcentem owocowym. Użytkownik Fragrantica, który porównywał trzy alternatywy dla Imagination, uznał Hectic za najładniej pachnący i najbardziej złożony z nich. Jest trudniej dostępny niż pozostałe, a sprzedawcy nie zgadzają się co do jego stężenia.

Pasuje komuś, kto kocha późniejsze godziny Imagination, gdy herbata i Ambroxan przejmują prowadzenie. Podstawa: wskazane źródła we Fragrantica, z nutami według Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Jeden z członków, który wąchał oryginał, uważa, że otwarcie Hectic jest bardziej cytrusowe i soczyste, a podczas wysychania nie da się — jego zdaniem — rozpoznać, który zapach jest który; inna osoba, nosząca Hectic, Amber Oud Aqua Dubai i Imagination, uważa Hectic za bardzo zbliżony, nieco bardziej korzenny i odrobinę mniej czysty niż oryginał. Hectic by Bujairami (Fragrantica)
  2. Parfumo wymienia cytron, bergamotkę kalabryjską i pomarańczę sycylijską; imbir nigeryjski, cynamon cejloński i neroli tunezyjskie; chińską czarną herbatę, Ambroxan, kadzidło i drewno gwajakowe, podając kolejne poziomy opublikowanej piramidy Imagination. Hectic vs Imagination (Parfumo comparison)
  3. Członek serwisu Fragrantica, porównując alternatywy dla Imagination, uznał Hectic za najlepiej pachnący i najbardziej złożony spośród trzech, które wypróbował. Hawas Kobra by Rasasi (Fragrantica page)

Ciemniejsza wersja: Hawas Kobra

Flakon Hawas Kobra marki Rasasi
Hawas KobraRasasiCiemniejsza wersja

Hawas Kobra od Rasasi to ta ciepła, głośna propozycja. Parfumo wymienia bergamotkę, imbir i mandarynkę; zieloną herbatę, neroli i cynamon; piżmo, ambrę szarą i nuty drzewne. Dzieli z oryginałem otwarcie z cytrusów, imbiru i cynamonu oraz herbaciane serce.

Główna różnica to żar. Użytkownicy na jego stronie w Fragrantica opisują go jako wariację na temat Imagination, głośniejszą, bardziej korzenną i bardziej mydlaną, a społeczność Parfumo ocenia przyprawy, owoce i słodycz wyżej niż w oryginale. Ciemniejszy znaczy tu cieplejszy: więcej cynamonu i imbiru, mniej chłodnego, mineralnego finiszu. Herbata jest wymieniona jako zielona, a nie czarna.

Pasuje komuś, dla kogo Imagination jest zbyt grzeczny i kto chce bardziej korzennej wersji na wieczory i chłodniejsze dni. Podstawa: wskazane źródło. Jedyną cenę w euro znaleźliśmy w starszym zapisie strony sprzedawcy, więc tabela jej nie pokazuje.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członkowie serwisu Fragrantica nazywają go wariacją na temat Imagination, o wyrazistszej projekcji, bardziej korzenną i bardziej mydlaną niż oryginał. Hawas Kobra by Rasasi (Fragrantica)
  2. Parfumo wymienia bergamotkę, imbir i mandarynkę; zieloną herbatę, neroli i cynamon; piżmo, ambrę szarą i nuty drzewne. Hawas Kobra vs Imagination (Parfumo comparison)

Słodsza wersja: Art of Arabia I

Flakon Art of Arabia I marki Lattafa
Art of Arabia ILattafaSłodsza wersja

Art of Arabia I od Lattafa wymienia sporą część struktury oryginału: Parfumo podaje miętę i bergamotkę, potem czarną herbatę, imbir i lawendę, a na końcu Ambroxan, cynamon i olibanum.

Główna różnica to mięta i słodycz. Użytkownik porównujący alternatywy dla Imagination na Fragrantica uważa go za dużo słodszy, bardziej miętowy i świeższy, z mniejszą ilością herbaty i przypraw, i to jego najmniej ulubiony z grupy. W Parfumo profil społeczności pokrywa się jednak z sześcioma akcentami oryginału, co pokazuje, jak bardzo rozchodzą się opinie o tym zapachu.

Pasuje komuś, kto lubi słodszy, bardziej aromatyczny zapach herbaty i nie potrzebuje cytrusowego błysku. Podstawa: wskazane źródło, i to podzielone. Tak jak przy Hawas Kobra, nasz jedyny odczyt ceny w euro był zbyt stary, by go pokazać.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członek serwisu Fragrantica, porównując alternatywy dla Imagination, uważa, że ten zapach jest znacznie słodszy, bardziej miętowy i świeższy, z mniejszą ilością herbaty i przypraw. Marwa by Arabiyat Prestige (Fragrantica)
  2. Parfumo wymienia miętę i bergamotkę; czarną herbatę, imbir i lawendę; Ambroxan, cynamon i kadzidło. Art of Arabia I vs Imagination (Parfumo comparison)

Najniższa cena: Sunrise on the Red Sand Dunes

Flakon Sunrise on the Red Sand Dunes marki Zara
Sunrise on the Red Sand DunesZaraNajniższa cena

Sunrise on the Red Sand Dunes od Zara to propozycja najłatwiejsza do kupienia w UE i najtańszy flakon w tabeli. Parfumo wymienia bergamotkę, mandarynkę, ambrę, czarną porzeczkę, imbir, kwiat pomarańczy i bób tonka. Dzieli z oryginałem bergamotkę, imbir i czystą, ambrową bazę.

Główna różnica to herbata: nie ma jej na liście, podobnie jak neroli. Czarna porzeczka i tonka czynią go bardziej owocowym i słodszym, a społeczność Parfumo ocenia go jako świeży, cytrusowy i owocowy, z akcentem wodnym na ostatnim miejscu z sześciu. W wątku Fragrantica o ulubionych alternatywach dla Imagination jeden z użytkowników nazywa go bliskim, ale nie tak dobrze zharmonizowanym.

Pasuje komuś, kto chce jasnego, czystego nastroju Imagination na luźne dni, w budżecie sieciówki. Podstawa: wskazane źródło.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. W wątku na forum serwisu Fragrantica o ulubionych alternatywach dla Imagination jeden członek mówi, że ten zapach jest gorzej skomponowany, ale bliski. Favourite LV Imagination clone (Fragrantica forum)
  2. Parfumo wymienia bergamotkę, mandarynkę, ambrę, czarną porzeczkę, imbir, kwiat pomarańczy i bób tonka: bez herbaty i bez neroli. Sunrise on the Red Sand Dunes vs Imagination (Parfumo comparison)

Świeższa wersja: Amber Oud Aqua Dubai

Flakon Amber Oud Aqua Dubai marki Al Haramain
Amber Oud Aqua DubaiAl HaramainŚwieższa wersja

Amber Oud Aqua Dubai od Al Haramain nie jest sprzedawany jako alternatywa dla Imagination, ale często bywa tak polecany. Parfumo wymienia nuty zielone, bergamotkę i mandarynkę; czarną porzeczkę, ambrę, melona i ananasa; piżmo, petitgrain, galbanum i wanilię. Wspólny grunt to bergamotka i czyste, mydlane wrażenie cytrusów z piżmem.

Główna różnica polega na tym, że to niemal inny zapach. Użytkownik Fragrantica, który porównał wiele alternatyw, nazywa go najbardziej mydlanym z nich, z najmniejszą ilością herbaty i mniejszą ilością przypraw. Melon, ananas i galbanum czynią go bardziej zielonym i wodnym niż oryginał.

Pasuje komuś, kto kocha świeżość Imagination latem i na sport i nie przeszkadza mu utrata herbaty. Podstawa: wskazane źródło.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członek serwisu Fragrantica, porównując wiele alternatyw dla Imagination, nazywa Aqua Dubai najbardziej mydlanym z nich, z najmniejszą ilością herbaty i mniejszą ilością przypraw. Marwa by Arabiyat Prestige (Fragrantica)
  2. Parfumo wymienia zielone nuty, bergamotkę i mandarynkę; czarną porzeczkę, ambrę, melon i ananasa; piżmo, petitgrain, galbanum i wanilię. Amber Oud Aqua Dubai vs Imagination (Parfumo comparison)

Propozycja premium: Game of Spades Fullhouse

Flakon Game of Spades Fullhouse marki Jo Milano
Game of Spades FullhouseJo MilanoPropozycja premium

Game of Spades Fullhouse od Jo Milano kosztuje tyle co perfumy niszowe, znacznie więcej niż pozostałe klony, ale nie znaleźliśmy dla niego ceny w UE z datą, więc tabela jej nie pokazuje. Parfumo wymienia kalabryjską bergamotkę, sycylijską cytrynę i sycylijską pomarańczę; cejloński cynamon, tunezyjskie neroli i imbir; Ambroxan, chińską czarną herbatę, olibanum i drzewo gwajakowe. To bardzo blisko opublikowanej piramidy oryginału, z cytryną w miejscu cedratu.

Główna różnica, według jego karty, to słodycz i owoce. Społeczność Parfumo ocenia go jako cytrusowy i świeży, potem owocowy i słodki, z akcentem syntetycznym, a w stylu stawia nowoczesność przed męskością. Niezależnych komentarzy jest o nim mniej niż o pozostałych klonach.

Pasuje komuś, kto chce pełnej struktury Imagination i jest gotów zapłacić za nią cenę perfum niszowych. Podstawa: opublikowane nuty.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 1

Podstawa: Wywnioskowane z opublikowanych nut

  1. Parfumo wymienia bergamotkę kalabryjską, cytrynę sycylijską i sycylijską pomarańczę; cynamon cejloński, neroli z Tunezji i imbir; Ambroxan, chińską czarną herbatę, kadzidło i drzewo gwajakowe, co jest zbliżone do opublikowanej piramidy zapachu Imagination. Game of Spades Fullhouse vs Imagination (Parfumo comparison)

Oryginalne alternatywy z naszej oferty

Oryginalne perfumy, które dzielą cytrusy, herbatę albo imbir z Imagination, każde jako odlewka napełniana z oryginalnego flakonu.

  1. Bvlgari

    Eau Parfumée Thé Impérial

    Cytrusy na czarnej herbacie i piżmie: herbaciany rdzeń bez przypraw.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Louis Vuitton

    Afternoon Swim

    Bergamotka, mandarynka i sycylijska pomarańcza na nutach wodnych, ambrze szarej i imbirze.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Dior

    Dior Homme Cologne

    Kalabryjska bergamotka, kwiat grejpfruta i białe piżmo: czysty i świeży.

    3ml · 10ml · 30ml

  4. Goldfield & Banks

    Ingenious Ginger

    Bergamotka, imbir i cytryna na ambrze, piżmie i drzewie sandałowym.

    3ml · 10ml · 30ml

Czego nie trafia żaden klon

Najtrudniejsza jest czarna herbata. Dwa klony w tym przewodniku, Sunrise i Aqua Dubai, w ogóle nie wymieniają herbaty, a Hawas Kobra i Art of Arabia I podają zieloną albo zwykłą czarną herbatę zamiast chińskiej czarnej herbaty z oryginału. To ta nuta zmienia Imagination z cytrusowej wody kolońskiej w coś suchszego i dojrzalszego, a klon, który jej nie wymienia, musi znaleźć tę suchość gdzie indziej.

Druga luka to równowaga. Oryginał trzyma cytrusy, przyprawy i herbatę w proporcji; klony zwykle wypychają jedno z nich. Hawas Kobra i Hectic idą w przyprawy, Sunrise i Fullhouse w owoce, Aqua Dubai w mydło i nuty zielone. Żaden wybór nie jest zły, ale każdy to decyzja, której oryginał nie podejmuje. Społeczność Parfumo przypisuje też kilku z nich akcent syntetyczny, którego nie daje Imagination.

Klon czy odlewka 10ml Imagination?

W przeliczeniu na ml oryginał to wybór premium. Odlewka 10ml Imagination kosztuje 47,61 € (4,76 €/ml), a 30ml kosztuje 113,40 € (3,78 €/ml). Każdy klon, dla którego znaleźliśmy cenę, sprzedaje flakon 100ml taniej niż te 30ml, więc jeśli chcesz psikać się bez liczenia codziennie, klon da ci znacznie więcej za te pieniądze.

Odlewka wygrywa przy samej decyzji. Odlewka 3ml, około 60 psiknięć, kosztuje 18,81 €, mniej niż większość flakonów klonów w tabeli, a tydzień noszenia powie ci, czy chcesz oryginał, klon, czy żadne z nich. Szerszy obraz dają indeks cen za ml i nasz przewodnik odlewki kontra pełne flakony.

Oryginalne perfumy z tej samej rodziny

Jeśli wolisz zostać przy oryginalnych perfumach, te cztery najbardziej zbliżają się do części profilu Imagination. Eau Parfumée Thé Impérial od Bvlgari jest najprostszy: cytrusy na czarnej herbacie i piżmie, herbaciany trzon bez przypraw. Afternoon Swim, również od Louis Vuitton, kładzie bergamotkę, mandarynkę i sycylijską pomarańczę na nutach wodnych, ambrze szarej i imbirze, to słoneczniejszy cytrus bez herbaty. Dior Homme Cologne to kalabryjska bergamotka, kwiat grejpfruta i białe piżmo, czysty i mydlanie świeży. Ingenious Ginger od Goldfield & Banks otwiera się bergamotką, imbirem i cytryną na ambrze, piżmie i drzewie sandałowym.

Jak przetestować dupe

Porównuj na skórze, jeden zapach dziennie, a nie na obu nadgarstkach naraz. Sprawdzaj każdy w trzech momentach: cytrusowe otwarcie, korzenne serce oraz baza z herbaty i Ambroxanu 4 do 8 godzin później na skórze. To w bazie Imagination większość klonów pokazuje swoje luki, więc nie oceniaj po pierwszym psiknięciu.

Odlewka 3ml Imagination wystarczy na tydzień porównań; odlewka 10ml, około 200 psiknięć, na tygodnie noszenia. Pierwszy raz z odlewkami? Zobacz, czym jest odlewka perfum i jak ominąć zakup w ciemno. Więcej o tym domu perfumeryjnym przeczytasz w tekście o najlepszych perfumach Louis Vuitton.

Klon czy oryginał? Co warto wiedzieć wcześniej

Czy mogę wypróbować Louis Vuitton Imagination w 3ml, zanim wybiorę dupe?
10ML sprzedaje Imagination jako odlewkę 3ml, 10ml lub 30ml napełnianą z oryginalnego flakonu i wysyła w całej UE. 3ml to około 60 psiknięć, co wystarczy, by przez tydzień nosić go obok dowolnego klonu.
Które dupe Louis Vuitton Imagination prowadzi w naszym rankingu?
Marwa od Arabiyat Prestige to najlepsza propozycja ogólnie w tym przewodniku: jego opublikowane nuty zachowują rdzeń z bergamotki, imbiru, czarnej herbaty i Ambroxanu, z petitgrain i geranium zamiast cedratu i cynamonu.
Które dupe Imagination najłatwiej kupić w UE?
Marwa i Sunrise on the Red Sand Dunes najłatwiej znaleźć u sprzedawców w UE; Marwa jest z tych dwóch bliższy, a Sunrise nie ma herbaty na liście nut.
Na ile Amber Oud Aqua Dubai przypomina Imagination?
Tylko częściowo. Dzieli bergamotkę i czyste, mydlane wrażenie, ale jego nuty dodają melona, ananasa i galbanum, a jeden użytkownik porównujący wiele alternatyw uznał go za ten z najmniejszą ilością herbaty.
Kiedy Hawas Kobra będzie lepszą alternatywą dla Imagination?
To dobry wybór, jeśli chcesz Imagination cieplejszego i głośniejszego. Użytkownicy opisują go jako bardziej korzenny i mydlany niż oryginał, z zieloną herbatą zamiast czarnej.
Czy każdy klon Imagination z tego zestawienia jest tańszy w przeliczeniu na ml?
Tak, każdy klon w tym przewodniku kosztuje za ml znacznie mniej. Jeśli chcesz oryginału bez pełnego flakonu, odlewka 10ml Imagination kosztuje w 10ML 47,61 €, a 3ml 18,81 €.
Czy Louis Vuitton Imagination długo się utrzymuje?
Całkiem nieźle: w Parfumo społeczność ocenia jego trwałość wyżej niż w Marwie i Sunrise on the Red Sand Dunes, a Hawas Kobra i Amber Oud Aqua Dubai dostają wyższe noty niż oryginał. To, jak zachowa się na tobie, zależy od twojej skóry, więc najpierw ponoś odlewkę przez kilka dni.

Źródła

  1. Imagination by Louis Vuitton (Fragrantica)
  2. Marwa vs Imagination (Parfumo comparison)
  3. Best LV Imagination alternative in the EU (Fragrantica forum)
  4. Hectic vs Imagination (Parfumo comparison)
  5. Hawas Kobra by Rasasi (Fragrantica)
  6. Marwa by Arabiyat Prestige (Fragrantica)

Jak porównaliśmy

Każda alternatywa jest uszeregowana według tego, jak blisko oddaje nuty i bazę Imagination, na podstawie wskazanej przy niej w tabeli. Ceny w innych sklepach sprawdzono 27 września 2026 i często się zmieniają; ceny 10ML na tej stronie są aktualne.

10ML jest niezależny i nie jest powiązany z Louis Vuitton ani z markami wymienionych tu alternatyw, ani przez nie polecany. Ich nazwy służą wyłącznie do wskazania porównywanych perfum.

Noś go przez tydzień, nie dziesięć sekund.

Perfumy designerskie i niszowe w odlewkach 10ml – najpierw pożyj z zapachem, potem zdecyduj.

Zobacz odlewki

Wszystkie poradniki o perfumach