Santal 33 dupe 2026: 7 klonů vs. originál

Sedm alternativ k Santal 33 porovnaných podle tónů, charakteru a ceny, u každé i s tím, kam se od originálu odchyluje. Nebo si vyzkoušejte samotný Le Labo jako 3ml odstřik.

V tomto průvodci

Stručně

Nejlepší celkovou alternativou k Santal 33 je Woody Sandalwood od Dossier, který uvádí kardamom, fialku, cedr a santalové dřevo originálu. Palo Santo od Cremo má nejblíž v dojezdu a Sandal Abiyad od Afnan má nejnižší cenu. Chcete originál? Santal 33 stojí v 10ML 47,61 € za 10ml odstřik.

7 alternativ ve srovnání níže · ceny ověřené 27. září 2026

Pořadí

  1. Woody SandalwoodNejlepší celkově Dossier39,00 € 50ml
  2. Palo SantoNejblíž v dojezdu Cremo39,95 € 100ml
  3. Sandal AbiyadNejnižší cena Afnan20,00 € 100ml
  4. Energetically New YorkSvěžejší pojetí ZaraBez ceny v EU
  5. Simply SantalJemnější pojetí Alt. FragrancesBez ceny v EU
  6. TivedenTemnější pojetí ZaraBez ceny v EU
  7. Bois de BalincourtPrémiová alternativa Maison Louis Marie115,00 € 50ml

Chcete raději originál?

Santal 33

Le LaboStočeno z originálního flakonu

Alternativy: 0,20 €–2,30 €/ml v jiných obchodech, ověřeno 27. září 2026

Flakony Tam Dao, Santal 33 a Iris Fauve na světle modrém pozadí

Jak voní Santal 33?

Lahvička Santal 33 od Le Labo
OriginálSantal 33Le Labo

Santal 33 je vůně Le Labo z roku 2011, kterou nosí muži i ženy. Otevírá se suchou jiskrou kardamomu, kterou nadlehčuje fialka, pudrová, lehce zelená květina, díky níž začátek nepůsobí těžce. Charakter sídlí v srdci: virginský cedr a papyrus, dvojice, která voní jako hoblinky z tužky a teplý papír. Pod nimi dává santalové dřevo krémové tělo, kůže přidává obnošenou hranu měkké usně a ambra zakulacuje závěr.

Opakovaně se najde menšina členů Fragrantiky, kteří na své kůži popisují kyselou stránku připomínající nakládané okurky; nikdo nedokáže předpovědět, jestli mezi ně patříte i vy, a to je nejlepší argument, proč ho vyzkoušet dřív, než si cokoli koupíte. Le Labo prodává jedinou koncentraci, takže neexistuje silnější ani lehčí verze, se kterou by se klony daly srovnávat.

Santalové dřevo, kardamom a fialka jako suroviny: tóny parfému Santal 33 od Le Labo
Na obrázku: santalové dřevo, kardamom a fialka, tóny parfému Santal 33.

Alternativy k Santal 33 ve srovnání

Ceny flakonů v jiných obchodech, ověřeno 27. září 2026

AlternativaZáklad srovnáníCena flakonuZa ml
1Nejlepší celkově Woody Sandalwood Dossier
Uvedený zdroj Zdroj
39,00 € 50ml
0,78 €/ml
2Nejblíž v dojezdu Palo Santo Cremo
Uvedený zdroj Zdroj
39,95 € 100ml
0,40 €/ml
3Nejnižší cena Sandal Abiyad Afnan
Zveřejněné tóny Zdroj
20,00 € 100ml
0,20 €/ml
4Svěžejší pojetí Energetically New York Zara
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
5Jemnější pojetí Simply Santal Alt. Fragrances
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
6Temnější pojetí Tiveden Zara
Uvedený zdroj Zdroj
Bez ceny v EU
—
7Prémiová alternativa Bois de Balincourt Maison Louis Marie
Uvedený zdroj Zdroj
115,00 € 50ml
2,30 €/ml

Fotografie flakonů: fragrantica.com, uk.cremocompany.com, saudi.afnan.com, fragrancereview.com, altfragrances.com, fragrantica.com, fragrantica.com

Porovnejte dva vedle sebe

Vyberte libovolné dva parfémy z tohoto průvodce. Na začátku stojí originál proti č. 1.

ÚdajSantal 33Le LaboWoody SandalwoodDossier
Cena za ml
3ml: 5,67 €/ml · 10ml: 4,76 €/ml · 30ml: 4,11 €/ml
0,78 €/ml
Velikost
Odstřiky po 3, 10 nebo 30ml
Flakon 50ml
Cena s doručením
Aktuální cena 10ML; doprava se připočte v pokladně
Cena flakonu v jiném obchodě, ověřeno: 27. září 2026; bez dopravy
Co říkají zdroje
Měřítko: každá alternativa v tomto průvodci se srovnává s parfémem Santal 33
  • Jeho vonná pyramida na Fragrantice uvádí fialkové listy, kardamom, cedr, ambroxan, kosatec, santalové dřevo a ambru a Santal 33 je první parfém v jeho seznamu „Lidem, kterým se líbí toto, se líbí také“. Woody Sandalwood by Dossier (Fragrantica)
  • Text jednoho člena komunity Parfumo popisuje kardamom, fialkový list a cedrové dřevo, které se při rozvonění promění v kosatec, pižmo a ambru. Woody Sandalwood, member write-up (Parfumo)
Základ srovnání
Původní parfém
Uvedený zdroj
Dostupnost
U 10ML, stočeno z originálního flakonu
V prodeji v obchodě v EU, ověřeno: 27. září 2026
  • Santal 33 stojí při nákupu méně: 17,01 € oproti 39,00 €.
  • Woody Sandalwood vám dá víc parfému: 50ml oproti 3ml.
  • 10ML tyto dva vedle sebe nenosil; každé tvrzení výše uvádí svůj zdroj.

Kolik potřebuji?

Zadejte, kolikrát chcete Santal 33 nosit a kolik střiků používáte.

Potřebujete zhruba 6ml (120 střiků).

  • 2 × 3mlNejlevnější34,02 €Zbyde 0ml
  • 1 × 10ml47,61 €Zbyde 4ml
  • 1 × 30ml123,44 €Zbyde 24ml
  • Woody Sandalwood od Dossier: 1 × 50mlCena v jiném obchodě, ověřeno: 27. září 2026, bez dopravy39,00 €Zbyde 44ml

Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Santal 33 méně než Woody Sandalwood: 34,02 € oproti 39,00 €.

Odhad: velikosti 10ML vystačí zhruba na 60 střiků (3ml), 200 (10ml) a 600 (30ml), tedy asi 20 na ml. Rozprašovače se liší, berte čísla jako vodítko. Ceny bez dopravy.

Dva spočítané příklady

  • Měsíc víkendů

    8× nošení, pokaždé 3 střiky. Potřebujete zhruba 1,2ml (24 střiků). Nejlevněji u 10ML: 1 × 3ml za 17,01 €, zbyde zhruba 1,8ml. Při takovém nošení stojí odstřiky parfému Santal 33 méně než Woody Sandalwood: 17,01 € oproti 39,00 €.

  • Každý den po celý rok

    365× nošení, pokaždé 4 střiky. Potřebujete zhruba 73ml (1 460 střiků). Nejlevněji u 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 311,50 €, zbyde zhruba 0ml. Při takovém nošení stojí Woody Sandalwood méně než odstřiky parfému Santal 33: 78,00 € oproti 311,50 €. Je to jiný parfém, ne originál.

Žebříček alternativ k Santal 33: 7 parfémů s rolí a cenou za ml, v čele Woody Sandalwood od DossierOtevřít obrázek v plné velikosti na nové kartě
Seřazeno podle toho, jak blízko má každá alternativa k Santal 33. Ceny za ml z cen lahví ověřených 27. září 2026.

Nejlepší celkově: Woody Sandalwood

Lahvička Woody Sandalwood od Dossier
Woody SandalwoodDossierNejlepší celkově

Woody Sandalwood od Dossier plní zadání nejúplněji. Jeho zveřejněná pyramida má nahoře fialkové listy a kardamom, v srdci cedr a v základu santalové dřevo s ambrou, takže suché koření, dřevo jako hoblinky z tužky i krémový závěr originálu jsou všechny na papíře. Uvádí také kosatcový kořen a ambroxan, dva tóny, které Le Labo jmenoval ve vlastním textu k uvedení Santal 33.

Hlavní rozdíl je v závěru. V jeho seznamu není kůže: základ místo ní uzavírá pižmo a ambra a člen Parfumo popisuje, že doznívá do kosatce, pižma a ambry. Základ tak působí čistěji a hladčeji, s menším podílem usně. Pokud milujete právě kůži, bude vám chybět.

Hodí se pro toho, kdo chce náladu Santal 33 do kanceláře i na víkend, aniž by o ní musel přemýšlet. Podkladem je konkrétní zdroj: na Fragrantice je Santal 33 prvním parfémem v jeho seznamu vůní, které mají rádi stejní lidé, a recenze člena Parfumo popisuje stejné otevření z kardamomu, fialkového listu a cedru.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. Jeho vonná pyramida na Fragrantice uvádí fialkové listy, kardamom, cedr, ambroxan, kosatec, santalové dřevo a ambru a Santal 33 je první parfém v jeho seznamu „Lidem, kterým se líbí toto, se líbí také“. Woody Sandalwood by Dossier (Fragrantica)
  2. Text jednoho člena komunity Parfumo popisuje kardamom, fialkový list a cedrové dřevo, které se při rozvonění promění v kosatec, pižmo a ambru. Woody Sandalwood, member write-up (Parfumo)

Nejblíž v dojezdu: Palo Santo

Lahvička Palo Santo od Cremo
Palo SantoCremoNejblíž v dojezdu

Palo Santo od Cremo je na papíře mnohem jednodušší kompozice: palo santo, papyrus a kardamom. Dva z těch tří, papyrus a kardamom, sdílí se Santal 33, a právě papyrus je důvod, proč skončil tady. Suchost teplého papíru ze srdce originálu je to, co většina klonů vynechává, a Cremo ji drží.

Hlavní rozdíl je v otevření a hloubce. Fialka a santalové dřevo v jeho seznamu nejsou a uvedené složení je mnohem jednodušší. Srovnání s originálem je nejsilnější, až se na kůži usadí.

Hodí se pro každodenního nositele bez velkých nároků, který svůj parfém cítí spíš odpoledne než při prvním střiku. Podkladem je konkrétní zdroj: člen píšící na stránce Santal 33 na Fragrantice uvádí, že Cremo nosil roky, než se o té souvislosti dozvěděl, a dojezd vnímá jako velmi podobný, přičemž originál označuje za lépe zpracovaný z obou. Vlákno fóra Fragrantiky jde dál a tvrdí, že se projeví i ta okurková stránka, což se hodí vědět, pokud je to právě ta část, která vám vadí.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Člen na stránce Santal 33 říká, že Cremo Palo Santo nosil roky, než se dozvěděl, že vznikl podle Santal 33, a jeho pozdější fázi na kůži považuje za velmi podobnou; originál je podle něj z těch dvou kvalitnější. Santal 33 by Le Labo (Fragrantica)
  2. Diskuzní vlákno na Fragrantice označuje podobnost se Santal 33 za velmi zřejmou, včetně rozporuplného tónu nakládané okurky. Cremo Palo Santo cologne, worthy Santal 33 dupe (Fragrantica forum)
  3. V jeho seznamu jsou palo santo, papyrus a kardamom. Palo Santo by Cremo (Fragrantica)

Nejnižší cena: Sandal Abiyad

Lahvička Sandal Abiyad od Afnan
Sandal AbiyadAfnanNejnižší cena

Sandal Abiyad od Afnan je s velkým odstupem nejlevnější flakon v tabulce a je tu jako varianta santalového dřeva s ambrou, ne jako blízká náhrada. Společné jsou přesně ty dva tóny: suché, světlé santalové dřevo, které se zahřeje do pryskyřičné ambry.

Hlavní rozdíl je všechno ostatní. V tom, co nositelé popisují, není kardamom, fialka, papyrus ani kůže, takže chybí kořenitý vzlet i kožová hrana Santal 33. Je lineární: co cítíte po pár minutách, cítíte v zásadě i o hodiny později.

Hodí se pro toho, kdo má rád krémové dřevo na dně Santal 33 a chce pohodové každodenní santalové dřevo bez sporné kyselé stránky originálu. Podklad je odvozený z tónů, ne z konkrétního srovnání: recenze člena Parfumo popisuje santalové dřevo a ambru a Santal 33 vůbec nezmiňuje. Berte ho jako výhodný tip na dřevo, ne na celý parfém.

Proč tahle volba?Zdroje: 1

Základ: Odvozeno ze zveřejněných tónů

  1. Text jednoho člena komunity Parfumo popisuje lineární, suchou vůni santalového dřeva, která se postupně stává kořeněnou a získává ambrově pryskyřičné nuance; se Santal 33 sdílí santalové dřevo a ambru a originál nejmenuje. Sandal Abiyad, member write-up (Parfumo)

Svěžejší pojetí: Energetically New York

Lahvička Energetically New York od Zara
Energetically New YorkZaraSvěžejší pojetí

Energetically New York od Zary si drží oblouk originálu od kardamomu k santalovému dřevu a doprostřed vkládá jasmín. Tohle květinové srdce nahrazuje cedr a papyrus a mění teplotu celé vůně.

Hlavní rozdíl je v jasu. Kde je Santal 33 suchý a trochu zaprášený, tenhle působí čistě a svěže, ne krémově, a člen Parfumo si všímá, že okurková stránka chybí. Cestou ale přichází o kůži i dřevitou váhu.

Hodí se do teplejšího počasí, kdy originál může působit těžce, a pro každého, kdo chce lehké santalové dřevo na den. Podkladem je konkrétní zdroj: na jeho stránce na Parfumo dává komunitní seznam podobných vůní Santal 33 na první místo a recenze člena Parfumo ho označuje za svěží, ne krémové santalové dřevo. Stránky obchodu Zara se v den kontroly nedaly načíst, takže tabulka pro něj cenu neuvádí.

Proč tahle volba?Zdroje: 3

Základ: Uvedený zdroj

  1. Seznam komunity Parfumo „Voní podobně“ řadí Santal 33 na první místo; jeden člen v něm nachází zřetelnou podobnost, ale bez nádechu nakládané okurky. N°01 Energetically New York by Zara (Parfumo)
  2. Text jednoho člena komunity Parfumo ho popisuje jako čisté, svěží santalové dřevo, nikoli krémové. Energetically New York, member write-up (Parfumo)
  3. Fragrantica uvádí kardamom, jasmín a santalové dřevo. Energetically New York by Zara (Fragrantica)

Jemnější pojetí: Simply Santal

Lahvička Simply Santal od Alt. Fragrances
Simply SantalAlt. FragrancesJemnější pojetí

Simply Santal od ALT. Fragrances míří přímo na akord Santal 33 a členové Fragrantiky píšou, že se mu charakterem velmi blíží. Společné je jádro ze santalového dřeva a celková suchá, dřevitá silueta.

Hlavní rozdíl je v síle. Je to tišší, lehčí pojetí a nositelé na Fragrantice zmiňují, že mizí dřív, než by chtěli, což je nejčastější výtka. Někteří ho nosí spolu s originálem, ne místo něj.

Hodí se pro toho, komu je Santal 33 v malé kanceláři nebo sdíleném prostoru příliš hlasitý a chce stejný obrys v nižší hlasitosti. Podkladem je konkrétní zdroj: komentáře členů na jeho stránce na Fragrantice ho popisují jako velmi blízký Santal 33 a píšou, že se s ním dobře vrství. ALT. zveřejňuje ceny jen v amerických dolarech, takže tabulka neuvádí ceníkovou cenu v EU.

Proč tahle volba?Zdroje: 1

Základ: Uvedený zdroj

  1. Texty členů komunity Fragrantica říkají, že voní velmi podobně jako Santal 33 a dobře se s ním vrství; hlavní výtkou je výdrž. Simply Santal by ALT. Fragrances (Fragrantica)

Temnější pojetí: Tiveden

Lahvička Tiveden od Zara
TivedenZaraTemnější pojetí

Tiveden od Zary má krátkou pyramidu: kardamom nahoře, santalové dřevo v srdci, pak kůže a pižmo. Kardamom, santalové dřevo a kůže jsou tři tóny originálu a kůže je ten, který většina klonů vypouští.

Hlavní rozdíl je chybějící fialka. Bez toho pudrového vzletu nahoře jde vůně rovnou od koření k dřevu a usni, takže působí sušeji a temněji než Santal 33, s kožovou hranou posunutou víc dopředu. Chybí i papyrus, takže papírový tón ze srdce originálu tu není.

Hodí se na večery a do chladného počasí a pro každého, kdo na Santal 33 miluje víc kůži než květiny. Podkladem je konkrétní zdroj: ve vlákně fóra Fragrantiky jeden člen označuje Tiveden za velmi blízký Santal 33 a další člen souhlasí, jeho pyramida na Fragrantice ukazuje společné tóny. Stejně jako u druhého tipu od Zary není v tabulce ceníková cena v EU.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. V diskuzním vlákně na Fragrantice, kde se hledá alternativa k Santal 33, jeden člen označuje Tiveden za velmi podobnou vůni jako Santal 33 a další člen s ním souhlasí. Le Labo Santal 33 dupe? (Fragrantica forum)
  2. Jeho vonná pyramida na Fragrantice uvádí kardamom, santalové dřevo, kůži a pižmo, bez fialky či kosatce. Tiveden by Zara (Fragrantica)

Prémiová alternativa: Bois de Balincourt

Lahvička Bois de Balincourt od Maison Louis Marie
Bois de BalincourtMaison Louis MariePrémiová alternativa

Bois de Balincourt od Maison Louis Marie nevznikl jako alternativa k Santal 33, je to samostatný niche parfém, který s ním lidé neustále srovnávají. Společné tóny jsou santalové dřevo, cedr a ambra, tedy dřevitý a hřejivý rámec originálu.

Hlavní rozdíl je koření. Muškátový oříšek, skořice a vetiver stojí tam, kde má Santal 33 fialku, papyrus a kůži, takže voní tepleji a sladce kořenitě, bez květinového pudru a bez kyselé hrany. Člen Parfumo ho vnímá jako méně hutný a jemnější než Santal 33.

Hodí se pro toho, kdo chce santalové dřevo s vlastním jménem, ne náhradu, a je ochoten za to zaplatit cenu blížící se niche. Podkladem je konkrétní zdroj: na jeho stránce na Parfumo dává komunitní seznam podobných vůní Santal 33 na první místo a jeho pyramida na Fragrantice uvádí společná dřeva.

Proč tahle volba?Zdroje: 2

Základ: Uvedený zdroj

  1. V seznamu „Vůně podobné“ komunity Parfumo je Santal 33 na prvním místě; jednomu členovi připadá méně hutná a jemnější než Santal 33. No.04 Bois de Balincourt by Maison Louis Marie (Parfumo)
  2. Jeho vonná pyramida na Fragrantice uvádí santalové dřevo a cedr, muškátový oříšek, vetiver a skořici a poté ambrové dřevo. No.04 Bois de Balincourt (Fragrantica)

Originální alternativy z naší nabídky

Originální parfémy, které sdílejí část dřev Santal 33, každý jako 3ml, 10ml nebo 30ml odstřik.

  1. Diptyque

    Tam Dao

    Santalové dřevo a cedr nad pižmem, vanilkou a ambrou, se začátkem z limetky a zázvoru; krémovější a uhlazenější.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Atelier des Ors

    Iris Fauve

    Kosatec a fialka přecházející v kůži, pižmo, ambru a santalové dřevo, rozjasněné grapefruitem.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Prada

    Prada L'Homme

    Kardamom, kosatec a fialka nad cedrem, santalovým dřevem a ambrou; čistší a mýdlovější.

    3ml · 10ml · 30ml

V čem se mýlí každý klon

Každý tip si ze Santal 33 ponechá jednu nebo dvě části a zbytek pustí. Těžká je kombinace: kardamom a fialka nahoře, cedr a papyrus uprostřed a kůže pod santalovým dřevem na konci. Žádný klon tady neuvádí všechny.

Co si který klon ponechává a co vynechává
KlonPonecháváVynechává
Woody SandalwoodKardamom, fialka, cedr, santalové dřevo, ambraPapyrus, kůže
Palo SantoPapyrus, kardamomFialka, santalové dřevo, kůže
Sandal AbiyadSantalové dřevo, ambraKardamom, fialka, papyrus, kůže
Energetically New YorkKardamom, santalové dřevoFialka, cedr, papyrus, kůže
Simply SantalSantalové dřevoDetaily pyramidy
TivedenKardamom, santalové dřevo, kůžeFialka, cedr, papyrus
Bois de BalincourtSantalové dřevo, cedr, ambraKardamom, fialka, papyrus, kůže

Většině z nich chybí kůže. Právě díky ní Santal 33 voní zabydleně, ne jen dřevitě, a ponechává si ji jen Tiveden. Druhý mizí papyrus, tón suchého papíru, kterého se drží jedině Palo Santo. Seznamy místo toho ve většině případů nabízejí čistší santalové dřevo. To může být dobře, jen je to prostě jiný parfém.

Vyplatí se 10ml odstřik Santal 33 víc než klon?

10ml odstřik Santal 33 stojí 47,61 €, zhruba 200 střiků, stáčený přímo z flakonu Le Labo. 3ml za 17,01 € vám dá zhruba 60 střiků, dost na týden nebo dva skutečného nošení, a 30ml za 123,44 € vychází na 4,11 €/ml, zhruba 600 střiků. Tabulka výše vám ta čísla umožní porovnat s celým flakonem klonu. Pokud nosíte santalové dřevo každý den, flakon klonu za peníze vydrží déle; pokud chcete kůži a papyrus originálu, má je jen originál.

Naši průvodci co je odstřik parfému a odstřiky vs. celý flakon rozebírají velikosti podrobněji.

Originální alternativy se stejnými dřevy

Pokud vám klony připadají od Santal 33 příliš daleko, tři parfémy z naší nabídky sdílejí skutečnou část jeho struktury. Tam Dao od Diptyque, který složil Daniel Moliere, má v srdci santalové dřevo a cedr nad pižmem, vanilkou a ambrou, s limetkou, koriandrem a zázvorem na začátku: krémovější a uhlazenější, bez kůže. Iris Fauve od Atelier des Ors, z dílny Marie Salamagne, vede kosatec a fialku do kůže, pižma, ambry a santalového dřeva, tedy osu Santal 33 od květin ke kůži v jasnější podobě s grapefruitem navrchu. Prada L'Homme od Prady s ním sdílí kardamom, fialku, cedr, santalové dřevo a ambru, v čistším, mýdlovějším stylu vedeném kosatcem a neroli.

Náš průvodce tím, jak voní santalové dřevo, vysvětluje dřevo za všemi z nich a unisex parfémy, o které se vyplatí dělit, nabízejí další dřeva ve stejně pohodovém rejstříku.

Jak otestovat dupe

Testujte na kůži, ne na papíře. Proužek vám ukáže otevření, o dojezdu neřekne skoro nic, a právě v něm se Santal 33 a jeho klony liší nejvíc. Stříkněte jednou na vnitřní stranu zápěstí a nechte to být.

Dejte tomu čas. Přičichněte znovu po obědě a ještě jednou večer. Kůže, papyrus i kyselá stránka, které si někteří lidé všímají, se projeví až dlouho po prvním střiku a klon, který zaujme v první minutě, může do odpoledne zplošťet.

Originál a klon noste v různé dny, ne každý na jednom zápěstí. Dvě santalová dřeva na jednom těle se slijí dohromady a nakonec posuzujete jejich kombinaci. 3ml Santal 33 vystačí na několik celých dní, takže máte férové měřítko pro jakýkoli klon, o kterém uvažujete. Roli hraje i počasí: svěžejší klon může v horkém dni vyhrát prostě kvůli horku.

Klon, nebo originál? Co vědět předem

Můžu Santal 33 před výběrem vyzkoušet ve 3ml?
10ML plní Santal 33 z originálního flakonu ve velikostech 3ml, 10ml a 30ml; 3ml stojí 17,01 € a dává zhruba 60 střiků.
Který dupe Santal 33 vede v tomto průvodci?
Nejlepším celkovým tipem v tomto průvodci je Woody Sandalwood od Dossier: jeho zveřejněné tóny sdílejí se Santal 33 kardamom, fialku, cedr, santalové dřevo a ambru, i když jeho základ je čistší a nemá žádnou kůži.
Vyplatí se dupe Santal 33, nebo poznáte rozdíl?
Většina klonů si drží santalové dřevo a část koření, ale vypouští kůži nebo papyrus, takže rozdíl obvykle poznáte v dojezdu. Když si nejdřív vyzkoušíte 3ml originálu, máte férové měřítko.
Je Zara Energetically New York blízkou alternativou k Santal 33?
Je to spíš svěžejší pojetí než blízká náhrada: drží si kardamom a santalové dřevo, ale cedr, papyrus a kůži mění za jasmín, takže působí čistě a jasně tam, kde je Santal 33 suchý a prašný.
Proč Santal 33 na někom voní jako nakládaná okurka?
Opakovaně se vracející menšina nositelů na Fragrantice popisuje na vlastní kůži kyselou fazetu připomínající nakládanou okurku. Není to uvedený tón a nikdo nedokáže předpovědět, jestli si jí všimnete, což je dobrý důvod vyzkoušet originál na kůži před koupí flakonu.
Které tipy se nejvíc blíží Santal 33?
Nejbližšími tipy v tomto průvodci jsou Woody Sandalwood od Dossier, Palo Santo od Cremo a Tiveden od Zary. Z parfémů v nabídce 10ML s ním Tam Dao, Iris Fauve a Prada L'Homme sdílejí část jeho santalového dřeva, cedru, fialky nebo kůže.
Stojí klony Santal 33 méně než flakon originálu?
Flakony klonů stojí méně než flakon originálu; jejich ceny uvádí tabulka s datem v tomto průvodci. Můžete také nejdřív nosit originál: 10ml odstřik Santal 33 stojí v 10ML 47,61 €.
Jak dlouho vydrží Santal 33 na kůži?
Komunita Parfumo hodnotí jeho výdrž i stopu nad středem škály webu, ale kůže, počasí i to, kolik ho nastříkáte, to mění, takže se vyplatí nejdřív pár dní nosit malou velikost.

Zdroje

  1. Santal 33 by Le Labo (Fragrantica)
  2. Santal 33 by Le Labo (Parfumo)
  3. Woody Sandalwood by Dossier (Fragrantica)
  4. Palo Santo by Cremo (Fragrantica)
  5. N°01 Energetically New York by Zara (Parfumo)
  6. Simply Santal by ALT. Fragrances (Fragrantica)
  7. Tiveden by Zara (Fragrantica)
  8. No.04 Bois de Balincourt by Maison Louis Marie (Parfumo)

Jak jsme srovnávali

Každá alternativa je seřazena podle toho, jak věrně sleduje tóny a základ vůně Santal 33, na základě uvedeném u ní v tabulce. Ceny v jiných obchodech jsou ověřené 27. září 2026 a často se mění; ceny 10ML na této stránce jsou aktuální.

10ML je nezávislý obchod, není spojen se značkou Le Labo ani se značkami zde uvedených alternativ a žádná z nich ho nedoporučuje. Jejich názvy slouží jen k označení srovnávaných parfémů.

Noste ho týden, ne deset vteřin.

Designerové i niche parfémy v 10ml odstřicích, abyste s vůní mohli chvíli žít, než se rozhodnete.

Prohlédnout odstřiky

Zobrazit všechny průvodce