Santal 33 dupe-ok 2026: 7 klón az eredetivel szemben

Hét Santal 33 dupe összevetve illatjegyek, karakter és ár szerint, azzal együtt, hol távolodik el mindegyik az eredetitől. Vagy viseld a Le Labo sajátját egy 3ml-es dekantban.

Ebben az útmutatóban

Röviden

Összességében a legjobb Santal 33 dupe a Dossier Woody Sandalwood, amelynek listáján ott van az eredeti kardamomja, ibolyája, cédrusa és szantálfája. A Cremo Palo Santo áll a legközelebb a leszáradásban, az Afnan Sandal Abiyad pedig a legolcsóbb. Inkább az eredetit viselnéd? A Santal 33 10ml-es dekantja 47,61 € a 10ML-nél.

7 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

A rangsor

  1. Woody SandalwoodÖsszességében a legjobb Dossier39,00 € 50ml
  2. Palo SantoA leszáradásban a legközelebbi Cremo39,95 € 100ml
  3. Sandal AbiyadA legolcsóbb Afnan20,00 € 100ml
  4. Energetically New YorkFrissebb változat ZaraNincs uniós ár
  5. Simply SantalLágyabb változat Alt. FragrancesNincs uniós ár
  6. TivedenSötétebb változat ZaraNincs uniós ár
  7. Bois de BalincourtPrémium alternatíva Maison Louis Marie115,00 € 50ml

Inkább az eredetit választanád?

Santal 33

Le LaboAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,20 €–2,30 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

Tam Dao, Santal 33 és Iris Fauve üvegek halványkék háttéren

Milyen illatú a Santal 33?

Le Labo Santal 33 flakon
Az eredetiSantal 33Le Labo

A Santal 33 a Le Labo 2011-es illata, nők és férfiak egyaránt viselik. Száraz kardamomszikrával nyit, amelyet ibolya emel meg, egy púderes, kissé zöldes virág, amely nem hagyja nehézzé válni a kezdést. A karaktere a szívben lakik: virginiai cédrus és papirusz, egy párosítás, amely ceruzaforgácsra és meleg papírra emlékeztet. Alatta a szantálfa adja a krémes testet, a bőr egy kopott, puha bőrös élt tesz hozzá, az ámbra pedig kerekre zárja.

A Fragrantica-tagok egy visszatérő kisebbsége savanyúuborkás oldalt ír le a saját bőrén; senki sem tudja előre, hogy te közéjük tartozol-e, és ez a legjobb érv amellett, hogy kipróbáld, mielőtt bármit megvennél. A Le Labo egyetlen koncentrációban árulja, így nincs erősebb vagy könnyebb változat, amelyhez a klónokat mérni lehetne.

Szantálfa, kardamom és ibolya nyersanyagként: illatjegyek ebből: Le Labo Santal 33
A képen: szantálfa, kardamom és ibolya, illatjegyek ebből: Santal 33.

Santal 33-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Woody Sandalwood Dossier
Megnevezett forrás Forrás
39,00 € 50ml
0,78 €/ml
2A leszáradásban a legközelebbi Palo Santo Cremo
Megnevezett forrás Forrás
39,95 € 100ml
0,40 €/ml
3A legolcsóbb Sandal Abiyad Afnan
Közzétett illatjegyek Forrás
20,00 € 100ml
0,20 €/ml
4Frissebb változat Energetically New York Zara
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
5Lágyabb változat Simply Santal Alt. Fragrances
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
6Sötétebb változat Tiveden Zara
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
7Prémium alternatíva Bois de Balincourt Maison Louis Marie
Megnevezett forrás Forrás
115,00 € 50ml
2,30 €/ml

Üvegfotók: fragrantica.com, uk.cremocompany.com, saudi.afnan.com, fragrancereview.com, altfragrances.com, fragrantica.com, fragrantica.com

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontSantal 33Le LaboWoody SandalwoodDossier
Ár milliliterenként
3ml: 5,67 €/ml · 10ml: 4,76 €/ml · 30ml: 4,11 €/ml
0,78 €/ml
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
50ml-es üveg
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Üvegár egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.; szállítás nélkül
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) Santal 33 parfümhöz hasonlítunk
  • A Fragrantica illatpiramisában ibolyalevél, kardamom, cédrus, ambroxan, írisz, szantálfa és ámbra szerepel, az „Akiknek ez tetszik, azoknak ez is tetszik” listáján pedig elsőként a Santal 33 áll. Woody Sandalwood by Dossier (Fragrantica)
  • Egy Parfumo-tag szövege szerint a kardamom, az ibolyalevél és a cédrusfa íriszbe, pézsmába és ámbrába simul a lecsengés során. Woody Sandalwood, member write-up (Parfumo)
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
Megnevezett forrás
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Kapható egy uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.
  • Santal 33 vásárláskor olcsóbb (17,01 €, illetve 39,00 €).
  • Woody Sandalwood több parfümöt ad (50ml, illetve 3ml).
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) Santal 33 illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb34,02 €0ml marad
  • 1 × 10ml47,61 €4ml marad
  • 1 × 30ml123,44 €24ml marad
  • Woody Sandalwood (Dossier): 1 × 50mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27., szállítás nélkül39,00 €44ml marad

Ennyi viselésnél a(z) Santal 33 dekantjai olcsóbbak, mint Woody Sandalwood (34,02 €, illetve 39,00 €).

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 17,01 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél a(z) Santal 33 dekantjai olcsóbbak, mint Woody Sandalwood (17,01 €, illetve 39,00 €).

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 311,50 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Woody Sandalwood olcsóbb, mint a(z) Santal 33 dekantjai (78,00 €, illetve 311,50 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

Santal 33 alternatívák rangsora: 7 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: Dossier Woody SandalwoodA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: Santal 33. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

Összességében a legjobb: Woody Sandalwood

Dossier Woody Sandalwood flakon
Woody SandalwoodDossierÖsszességében a legjobb

A Dossier Woody Sandalwood követi a legteljesebben az eredeti koncepciót. A közzétett piramisa szerint fent ibolyalevél és kardamom, a szívben cédrus, az alapban szantálfa ámbrával áll, így papíron megvan az eredeti száraz fűszere, ceruzaforgácsos fája és krémes lezárása is. Íriszgyökeret és ambroxant is felsorol, két jegyet, amelyet a Le Labo a Santal 33 saját bemutatószövegében megnevezett.

A fő különbség a lezárás. A listáján nincs bőr: az alap helyette pézsmával és ámbrával zár, egy Parfumo-tag pedig íriszre, pézsmára és ámbrára leszáradónak írja le. Így az alap tisztábbnak és simábbnak hat, kevesebb bőrös jelleggel. Ha éppen a bőrt szereted benne, hiányozni fog.

Annak való, aki gondolkodás nélkül szeretné a Santal 33 hangulatát irodába és hétvégére. Az alap megnevezett forrás: a Fragranticán a Santal 33 az első parfüm az ugyanazon emberek által kedvelt illatok listáján, egy Parfumo-tag leírása pedig ugyanazt a kardamomos, ibolyaleveles, cédrusos nyitást írja le.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Fragrantica illatpiramisában ibolyalevél, kardamom, cédrus, ambroxan, írisz, szantálfa és ámbra szerepel, az „Akiknek ez tetszik, azoknak ez is tetszik” listáján pedig elsőként a Santal 33 áll. Woody Sandalwood by Dossier (Fragrantica)
  2. Egy Parfumo-tag szövege szerint a kardamom, az ibolyalevél és a cédrusfa íriszbe, pézsmába és ámbrába simul a lecsengés során. Woody Sandalwood, member write-up (Parfumo)

A leszáradásban a legközelebbi: Palo Santo

Cremo Palo Santo flakon
Palo SantoCremoA leszáradásban a legközelebbi

A Cremo Palo Santo papíron sokkal egyszerűbb kompozíció: palo santo, papirusz és kardamom. E háromból kettő, a papirusz és a kardamom, közös a Santal 33-mal, és éppen a papirusz miatt kerül oda, ahová. Az eredeti szívének meleg, papírszerű szárazságát hagyják ki a legtöbb klónból, a Cremo viszont megtartja.

A fő különbség a nyitás és a mélység. Ibolya és szantálfa nincs a listáján, és a felsorolt kompozíció jóval egyszerűbb. Az eredetivel akkor állja legjobban az összevetést, amikor már leülepedett a bőrön.

Annak való, aki mindennap, különösebb gond nélkül visel parfümöt, és inkább délután érzi a saját illatát, mint az első fújáskor. Az alap megnevezett forrás: egy tag a Santal 33 Fragrantica-oldalán azt írja, évekig viselte a Cremót, mielőtt tudomást szerzett a kapcsolatról, és a leszáradást nagyon hasonlónak találja, bár az eredetit nevezi a kettő közül a gondosabban elkészítettnek. Egy Fragrantica-fórumtéma tovább megy, és azt írja, még a savanyúuborkás oldal is átjön, amit érdemes tudni, ha éppen ezt nem szereted benne.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Santal 33 oldalán egy tag azt írja, hogy évekig viselte a Cremo Palo Santót, mielőtt megtudta, hogy a Santal 33 ihlette, és nagyon hasonlónak találja a lecsengését; a kettő közül az eredetit jobb minőségűnek tartja. Santal 33 by Le Labo (Fragrantica)
  2. Egy Fragrantica-fórumtéma nagyon egyértelműnek nevezi a Santal 33-hoz való hasonlóságot, a megosztó savanyúuborka-árnyalattal együtt. Cremo Palo Santo cologne, worthy Santal 33 dupe (Fragrantica forum)
  3. A leírása palo santót, papiruszt és kardamomot sorol fel. Palo Santo by Cremo (Fragrantica)

A legolcsóbb: Sandal Abiyad

Afnan Sandal Abiyad flakon
Sandal AbiyadAfnanA legolcsóbb

Az Afnan Sandal Abiyad jócskán a legolcsóbb üveg a táblázatban, és inkább szantálfás-ámbrás lehetőségként szerepel itt, mint szoros helyettesként. A közös pont pontosan ez a két jegy: száraz, halvány szantálfa, amely gyantás ámbrába melegszik.

A fő különbség minden más. Abban, amit a viselők leírnak, nincs kardamom, ibolya, papirusz és bőr, így a Santal 33 fűszeres lendülete és bőrös éle is hiányzik. Lineáris: amit néhány perc után érzel, nagyjából ugyanaz, amit órákkal később.

Annak való, aki a Santal 33 alján lévő krémes fát szereti, és laza, hétköznapi szantálfát keres az eredeti savanyú oldala körüli vita nélkül. Az alap illatjegyekből következtetett, nem megnevezett összevetés: egy Parfumo-tag leírása a szantálfát és az ámbrát írja le, a Santal 33-at meg sem említi. A fa miatt jó ár-érték választás, nem az egész parfüm miatt.

Miért ez a választás?Források: 1

Alap: A közzétett illatjegyekből következtetve

  1. Egy Parfumo-tag szövege lineáris, száraz szantálfaként írja le, amely ámbrás-gyantás árnyalatokkal fűszeressé válik; a Santal 33-mal a szantálfán és az ámbrán osztozik, az eredetit pedig nem nevezi meg. Sandal Abiyad, member write-up (Parfumo)

Frissebb változat: Energetically New York

Zara Energetically New York flakon
Energetically New YorkZaraFrissebb változat

A Zara Energetically New York megtartja az eredeti kardamomtól szantálfáig tartó ívét, és jázmint csempész a közepébe. Ez a virágos szív váltja a cédrust és a papiruszt, és az egész illat hőmérsékletét megváltoztatja.

A fő különbség a ragyogás. Ahol a Santal 33 száraz és kissé poros, ez tisztának és frissnek hat, nem krémesnek, és egy Parfumo-tag megjegyzi, hogy a savanyúuborkás oldal hiányzik belőle. Közben elveszíti a bőrt és a fás súlyt.

Melegebb időre való, amikor az eredeti nehéznek érződhet, és bárkinek, aki könnyű szantálfát keres nappalra. Az alap megnevezett forrás: a Parfumo-oldalán a közösség hasonló illatokat felsoroló listája a Santal 33-at teszi az első helyre, egy Parfumo-tag leírása pedig friss, nem krémes szantálfának nevezi. A Zara webshopjának oldalai az ellenőrzés napján nem voltak olvashatók, ezért a táblázatban nincs ára.

Miért ez a választás?Források: 3

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo közösségének „Hasonló illatok” listáján elsőként a Santal 33 szerepel; egy tag egyértelműen hasonlónak találja, de a savanyúuborka-árnyalat nélkül. N°01 Energetically New York by Zara (Parfumo)
  2. Egy Parfumo-tag szövege tiszta, friss, nem pedig krémes szantálfának nevezi. Energetically New York, member write-up (Parfumo)
  3. A Fragrantica kardamomot, jázmint és szantálfát sorol fel. Energetically New York by Zara (Fragrantica)

Lágyabb változat: Simply Santal

Alt. Fragrances Simply Santal flakon
Simply SantalAlt. FragrancesLágyabb változat

Az ALT. Fragrances Simply Santal egyenesen a Santal 33 akkordját célozza, és a Fragrantica-tagok szerint karakterben nagyon közel jut hozzá. A közös pont a szantálfás mag és az összességében száraz, fás sziluett.

A fő különbség a hangerő. Csendesebb, könnyebb értelmezés, és a Fragranticán a viselők megemlítik, hogy hamarabb elillan, mint szeretnék; ez a leggyakoribb panasz. Egyesek az eredeti mellett használják, nem helyette.

Annak való, aki a Santal 33-at túl hangosnak találja egy kis irodában vagy közös térben, és ugyanazt a körvonalat szeretné kisebb hangerőn. Az alap megnevezett forrás: a Fragrantica-oldalán a tagok hozzászólásai nagyon közelinek írják le a Santal 33-hoz, és azt mondják, jól rétegezhető vele. Az ALT. csak amerikai dollárban teszi közzé az árait, ezért a táblázatban nincs EU-s listaár.

Miért ez a választás?Források: 1

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Fragrantica-tagok szövegei szerint nagyon közel áll a Santal 33-hoz, és jól rétegezhető vele; a tartósság a fő kifogás. Simply Santal by ALT. Fragrances (Fragrantica)

Sötétebb változat: Tiveden

Zara Tiveden flakon
TivedenZaraSötétebb változat

A Zara Tiveden piramisa rövid: fent kardamom, a szívben szantálfa, aztán bőr és pézsma. A kardamom, a szantálfa és a bőr az eredeti három illatjegye, és a bőrt hagyja el a legtöbb klón.

A fő különbség a hiányzó ibolya. A púderes emelés nélkül a tetején az illat egyenesen a fűszerből a fába és a bőrbe megy át, így szárazabbnak és sötétebbnek hat, mint a Santal 33, a bőrös él pedig előrébb kerül. Papirusz sincs benne, így az eredeti szívének papírjegye hiányzik.

Estékre és hideg időre való, és bárkinek, aki a Santal 33-ban jobban szereti a bőrt, mint a virágokat. Az alap megnevezett forrás: egy Fragrantica-fórumtémában egy tag nagyon közelinek nevezi a Tivedent a Santal 33-hoz, és egy másik tag egyetért vele; a Fragrantica-piramisa mutatja a közös illatjegyeket. Ahogy a másik Zara-választásnál, itt sincs EU-s listaár a táblázatban.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy Santal 33-dupe-ot kereső Fragrantica-fórumtémában egy tag nagyon közelinek nevezi a Tivedent a Santal 33-hoz, és egy másik tag is egyetért. Le Labo Santal 33 dupe? (Fragrantica forum)
  2. A Fragrantica illatpiramisában kardamom, szantálfa, bőr és pézsma szerepel, ibolya és írisz nélkül. Tiveden by Zara (Fragrantica)

Prémium alternatíva: Bois de Balincourt

Maison Louis Marie Bois de Balincourt flakon
Bois de BalincourtMaison Louis MariePrémium alternatíva

A Maison Louis Marie Bois de Balincourt nem Santal 33-alternatívának készült; önálló niche parfüm, amelyet az emberek újra meg újra összevetnek vele. A közös illatjegyek a szantálfa, a cédrus és az ámbra, az eredeti fa-és-melegség váza.

A fő különbség a fűszer. Szerecsendió, fahéj és vetiver áll ott, ahol a Santal 33-ban ibolya, papirusz és bőr, így melegebb és édesebben fűszeres, virágos púder és savanyú él nélkül. Egy Parfumo-tag kevésbé sűrűnek és finomabbnak találja a Santal 33-nál.

Annak való, aki saját névvel bíró szantálfát szeretne, nem helyettesítőt, és szívesen fizet ezért a niche árakhoz közelebbi összeget. Az alap megnevezett forrás: a Parfumo-oldalán a közösség hasonló illatokat felsoroló listája a Santal 33-at teszi az első helyre, a Fragrantica-piramisa pedig a közös fás jegyeket sorolja fel.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Parfumo közösségének „Hasonló illatok” listája a Santal 33-at teszi az első helyre; egy tag kevésbé töménynek és visszafogottabbnak találja, mint a Santal 33. No.04 Bois de Balincourt by Maison Louis Marie (Parfumo)
  2. A Fragrantica illatpiramisában szantálfa és cédrus, szerecsendió, vetiver és fahéj, majd ámbrafás jegyek szerepelnek. No.04 Bois de Balincourt (Fragrantica)

Eredeti alternatívák a kínálatunkból

Eredeti parfümök, amelyek a Santal 33 fás jegyeinek egy részében osztoznak, mindegyik 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es dekantként.

  1. Diptyque

    Tam Dao

    Szantálfa és cédrus pézsmán, vanílián és ámbrán, lime-os és gyömbéres kezdéssel; krémesebb és csiszoltabb.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Atelier des Ors

    Iris Fauve

    Írisz és ibolya, amelyek bőrbe, pézsmába, ámbrába és szantálfába csúsznak át, grapefruittal felragyogtatva.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Prada

    Prada L'Homme

    Kardamom, írisz és ibolya cédruson, szantálfán és ámbrán; tisztább és szappanosabb.

    3ml · 10ml · 30ml

Amit minden klón elhibáz

Mindegyik választás megtartja a Santal 33 egy-két részét, a többit elengedi. A kombináció a nehéz: kardamom és ibolya a tetején, cédrus és papirusz középen, és bőr a szantálfa alatt a végén. Egyik itteni klón sem sorolja fel mindet.

Mit tartanak meg az egyes klónok, és mit hagynak ki
KlónMegtartjaKihagyja
Woody SandalwoodKardamom, ibolya, cédrus, szantálfa, ámbraPapirusz, bőr
Palo SantoPapirusz, kardamomIbolya, szantálfa, bőr
Sandal AbiyadSzantálfa, ámbraKardamom, ibolya, papirusz, bőr
Energetically New YorkKardamom, szantálfaIbolya, cédrus, papirusz, bőr
Simply SantalSzantálfaA piramis részleteit
TivedenKardamom, szantálfa, bőrIbolya, cédrus, papirusz
Bois de BalincourtSzantálfa, cédrus, ámbraKardamom, ibolya, papirusz, bőr

Amit a legtöbbjük kihagy, az a bőr. Ettől hat a Santal 33 belakottnak, nem egyszerűen fásnak, és csak a Tiveden tartja meg. A második, ami elvész, a papirusz, a száraz papírjegy, amelyhez egyedül a Palo Santo ragaszkodik. Helyette a listák a legtöbb esetben tisztább szantálfát kínálnak. Ez lehet jó dolog is; egyszerűen egy másik parfüm.

Megéri a Santal 33 10ml-es dekantja egy klón helyett?

A Santal 33 10ml-es dekantja 47,61 €, nagyjából 200 fújás, a Le Labo saját üvegéből töltve. A 3ml 17,01 € áron nagyjából 60 fújást ad, ami egy-két hét valódi viseletre elég, a 30ml pedig 123,44 € áron 4,11 €/ml, nagyjából 600 fújás. A fenti táblázatban ezeket a számokat egy teljes klón üveg mellé teheted. Ha minden nap szantálfát viselsz, egy klón üveg tovább tart ugyanannyi pénzért; ha az eredeti bőrét és papiruszát szeretnéd, azok csak az eredetiben vannak meg.

A mi az a parfüm dekant és a dekant kontra teljes üveg útmutatónk részletesebben bemutatja a méreteket.

Eredeti alternatívák ugyanazokkal a fákkal

Ha a klónok túl messze esnek a Santal 33-tól, három általunk kínált parfüm valóban osztozik a szerkezete egy részén. A Diptyque Daniel Moliere által komponált Tam Dao illata szantálfát és cédrust tesz a szívébe pézsmán, vanílián és ámbrán, az elején limeval, korianderrel és gyömbérrel: krémesebb és csiszoltabb, bőr nélkül. Az Atelier des Ors Marie Salamagne által alkotott Iris Fauve illata íriszt és ibolyát vezet át bőrbe, pézsmába, ámbrába és szantálfába, a Santal 33 virágtól bőrig tartó tengelyét ragyogóbb formában, grapefruittal a tetején. A Prada Prada L'Homme kardamomban, ibolyában, cédrusban, szantálfában és ámbrában osztozik vele, tisztább, szappanosabb stílusban, íriszvezérelten és nerolival.

A szantálfa illatáról szóló útmutatónk elmagyarázza a mindegyik mögött álló fát, a közösen viselhető uniszex parfümök között pedig további fás illatokat találsz ugyanebben a könnyed hangnemben.

Hogyan tesztelj egy dupe-ot?

A bőrödön tesztelj, ne papíron. A tesztcsík a nyitást mutatja; a leszáradásról szinte semmit nem árul el, pedig a Santal 33 és a klónjai ott különböznek a legjobban. Fújj egyszer a csuklód belső oldalára, és hagyd békén.

Adj neki időt. Szagold meg újra ebéd után, és még egyszer este. A bőr, a papirusz és a savanyú oldal, amelyet egyesek észrevesznek, mind jóval az első fújás után jön elő, és egy klón, amely az első percben lenyűgöz, délutánra ellaposodhat.

Az eredetit és a klónt különböző napokon viseld, ne egyiket az egyik, másikat a másik csuklódon. Két szantálfa egy testen összemosódik, és végül a kettő kombinációját ítéled meg. A Santal 33 3ml-e több teljes napra elég, így korrekt viszonyítási alapot ad bármelyik klónhoz, amelyen gondolkodsz. Az időjárás is számít: egy frissebb klón egy forró napon pusztán a hőség miatt is nyerhet.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Kipróbálhatom a Santal 33-at 3ml-es kiszerelésben, mielőtt választok?
A 10ML a Santal 33-at az eredeti üvegből tölti 3ml-es, 10ml-es és 30ml-es méretben; a 3ml-es ára 17,01 €, és nagyjából 60 fújásra elég.
Melyik Santal 33 dupe áll az útmutató élén?
A Dossier Woody Sandalwood az útmutató legjobb választása összességében: közzétett illatjegyei közül a kardamom, az ibolya, a cédrus, a szantálfa és az ámbra a Santal 33-ban is megvan, bár az alapja tisztább, és nincs benne bőr.
Megéri egy Santal 33 dupe, vagy érezni a különbséget?
A legtöbb klón megtartja a szantálfát és a fűszerek egy részét, de a bőrt vagy a papiruszt elhagyja, így a különbség általában a leszáradásban tűnik fel. Ha előbb az eredeti 3ml-es kiszerelését viseled, tisztességes viszonyítási alapod lesz.
Közeli alternatívája a Santal 33-nak a Zara Energetically New York?
Inkább frissebb értelmezés, mint közeli helyettes: megtartja a kardamomot és a szantálfát, de a cédrust, a papiruszt és a bőrt jázminra cseréli, így tisztának és ragyogónak hat ott, ahol a Santal 33 száraz és poros.
Miért érzik egyesek savanyúuborka-illatúnak a Santal 33-at?
A Fragrantica viselőinek egy visszatérő kisebbsége savanyú, uborkás arcot ír le a saját bőrén. Ez nem felsorolt illatjegy, és senki sem tudja előre megmondani, észreveszed-e, ami jó ok arra, hogy üvegvásárlás előtt a bőrödön próbáld ki az eredetit.
Melyik itt felsorolt illat áll a legközelebb a Santal 33-hoz?
Az útmutatóban a Dossier Woody Sandalwood, a Cremo Palo Santo és a Zara Tiveden áll a legközelebb. A 10ML kínálatából a Tam Dao, az Iris Fauve és a Prada L'Homme osztozik a szantálfája, cédrusa, ibolyája vagy bőre egy részén.
A Santal 33 klónjai kevesebbe kerülnek, mint egy üveg az eredeti parfümből?
A klónok üvegei kevesebbe kerülnek, mint egy üveg eredeti; az útmutató dátumozott táblázata felsorolja az áraikat. Az eredetit is viselheted előbb: a Santal 33 10ml-es dekantja 47,61 € a 10ML-nél.
Meddig érezhető a Santal 33 a bőrön?
A Parfumo közössége a tartósságát és az illatfelhőjét az oldal skálájának közepe fölé értékeli, de a bőr, az időjárás és az, hogy mennyit fújsz, mind változtat rajta, ezért érdemes előbb egy kis kiszerelést viselni néhány napig.

Források

  1. Santal 33 by Le Labo (Fragrantica)
  2. Santal 33 by Le Labo (Parfumo)
  3. Woody Sandalwood by Dossier (Fragrantica)
  4. Palo Santo by Cremo (Fragrantica)
  5. N°01 Energetically New York by Zara (Parfumo)
  6. Simply Santal by ALT. Fragrances (Fragrantica)
  7. Tiveden by Zara (Fragrantica)
  8. No.04 Bois de Balincourt by Maison Louis Marie (Parfumo)

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) Santal 33 illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 27., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Le Labo márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat

Összes parfümútmutató