Xerjoff Naxos dupe-ok 2026: 6 klón az eredetivel szemben

Hat Xerjoff Naxos dupe összevetve illatjegyek, karakter és dátumozott üvegár alapján, azzal együtt, hol tér el mindegyik az eredetitől. Vagy viseld előbb magát a Naxost egy 3ml-es dekantban.

Ebben az útmutatóban

Röviden

Összességében a legjobb Xerjoff Naxos dupe a Rayhaan Italia, amely szinte a teljes Naxos-piramist felsorolja. A leszáradáshoz az Arabiyat Prestige Ramad a jó választás, a Paris Corner Voux Elegante pedig a legolcsóbb. Egyikben sem olyan gazdag a méz és a dohány. Inkább az eredetit viselnéd? Az XJ 1861 Naxos 10ml-es dekantja 32,31 € a 10ML-nél.

6 alternatíva összehasonlítva lent · árak ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

A rangsor

  1. ItaliaÖsszességében a legjobb Rayhaan34,99 € 100ml
  2. RamadA leszáradásban a legközelebbi Arabiyat Prestige32,90 € 100ml
  3. Fierte LunaFrissebb változat French Avenue55,69 € 80ml
  4. MuharibSötétebb változat Maison AsrarNincs uniós ár
  5. AteeqÉdesebb változat Nusuk27,99 € 100ml
  6. Voux EleganteA legolcsóbb Paris Corner19,99 € 100ml

Inkább az eredetit választanád?

XJ 1861 Naxos

XerjoffAz eredeti üvegből töltve

Az alternatívák: 0,20 €–0,70 €/ml más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

Le Male Elixir, XJ 1861 Naxos és Tobacco Vanille üvegek halványkék háttéren

Milyen illatú az XJ 1861 Naxos?

Xerjoff XJ 1861 Naxos flakon
Az eredetiXJ 1861 NaxosXerjoff

Az XJ 1861 Naxos a Xerjoff 2015-ben bemutatott mézes-dohányos illata. Ragyogóan nyit, levendulával, bergamottal és citrommal. Ahogy leülepszik, aranyossá válik: méz, fahéj, cashmeran és sambac jázmin, édes, de sosem ragacsos, mert a levendula levegőt visz bele. Az alap dohánylevélen, vanílián és tonkababon nyugszik, így a leszáradás olyan, mint egy mézes pipadohány-zacskó vaníliás éllel. A márka saját Naxos-oldala nagyjából ugyanezt a piramist sorolja fel, egy plusz fejjeggyel. Nincsenek változatok, amelyek közül választani kellene: a Naxos egyetlen Eau de Parfumként kapható, flanker vagy más koncentráció nélkül, így az alábbi klónok mind ugyanazt a célt veszik célba. A felsorolt akkordjai elöl édes, vaníliás, mézes, dohányos és levendulás.

Méz, dohánylevél és levendula nyersanyagként: illatjegyek ebből: Xerjoff XJ 1861 Naxos
A képen: méz, dohánylevél és levendula, illatjegyek ebből: XJ 1861 Naxos.

XJ 1861 Naxos-alternatívák összehasonlítva

Üvegárak más boltokban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

AlternatívaAz összevetés alapjaÜveg áraMl-enként
1Összességében a legjobb Italia Rayhaan
Megnevezett forrás Forrás
34,99 € 100ml
0,35 €/ml
2A leszáradásban a legközelebbi Ramad Arabiyat Prestige
Megnevezett forrás Forrás
32,90 € 100ml
0,33 €/ml
3Frissebb változat Fierte Luna French Avenue
Megnevezett forrás Forrás
55,69 € 80ml
0,70 €/ml
4Sötétebb változat Muharib Maison Asrar
Megnevezett forrás Forrás
Nincs uniós ár
—
5Édesebb változat Ateeq Nusuk
Megnevezett forrás Forrás
27,99 € 100ml
0,28 €/ml
6A legolcsóbb Voux Elegante Paris Corner
Megnevezett forrás Forrás
19,99 € 100ml
0,20 €/ml

Üvegfotók: rayhaanperfumes.com, fragrantica.com, fragrantica.com, maisonasrar.com, fragrantica.com, fragrantica.com

Két parfüm egymás mellett

Válassz ki bármelyik két parfümöt ebből az útmutatóból. Az eredetivel és az 1. hellyel indul.

SzempontXJ 1861 NaxosXerjoffItaliaRayhaan
Ár milliliterenként
3ml: 4,17 €/ml · 10ml: 3,23 €/ml · 30ml: 2,58 €/ml
0,35 €/ml
Méret
3, 10 vagy 30ml-es dekantok
100ml-es üveg
Költség szállítással
Élő 10ML-ár; a szállítás a pénztárnál adódik hozzá
Üvegár egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.; szállítás nélkül
Mit mondanak a források
A viszonyítási pont: itt minden alternatívát a(z) XJ 1861 Naxos parfümhöz hasonlítunk
  • A Naxos stílusú illatpiramisában levendula, citrom és bergamott szerepel, majd méz, fahéj, cashmeran és jázmin, végül dohánylevél, vanília és tonkabab Italia by Rayhaan, Fragrantica
  • Egy kiemelt Parfumo-tag írása szerint a Naxos karaktere egyértelműen felismerhető benne, a dohányt viszont nehéz kiszúrni; az alapot a tonkabab viszi, a lecsengés pedig édesebb és púderesebb. A Parfumo a Naxost sorolja elsőként a hasonló illatok közé. Italia by Rayhaan, Parfumo
Az összevetés alapja
Az eredeti parfüm
Megnevezett forrás
Elérhetőség
A 10ML-nél, az eredeti üvegből töltve
Kapható egy uniós boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.
  • XJ 1861 Naxos vásárláskor olcsóbb (12,51 €, illetve 34,99 €).
  • Italia több parfümöt ad (100ml, illetve 3ml).
  • A 10ML nem viselte ezt a kettőt egymás mellett; fent minden állítás megnevezi a forrását.

Mennyi kell nekem?

Add meg, hányszor viselnéd a(z) XJ 1861 Naxos illatot, és hány fújást használsz.

Nagyjából 6ml kell (120 fújás).

  • 2 × 3mlA legolcsóbb25,02 €0ml marad
  • 1 × 10ml32,31 €4ml marad
  • 1 × 30ml77,40 €24ml marad
  • Italia (Rayhaan): 1 × 100mlÁr egy másik boltban, ellenőrizve: 2026. szeptember 27., szállítás nélkül34,99 €94ml marad

Ennyi viselésnél a(z) XJ 1861 Naxos dekantjai olcsóbbak, mint Italia (25,02 €, illetve 34,99 €).

Becslés: a 10ML méretei nagyjából 60 fújásra (3ml), 200-ra (10ml) és 600-ra (30ml) elegendők, ez kb. 20 fújás milliliterenként. A szórófejek eltérnek, ezért a számokat irányadónak tekintsd. Az árak szállítás nélkül értendők.

Két kiszámolt példa

  • Egy hónapnyi hétvége

    8 viselés, alkalmanként 3 fújással. Nagyjából 1,2ml kell (24 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 1 × 3ml, 12,51 €, és nagyjából 1,8ml marad. Ennyi viselésnél a(z) XJ 1861 Naxos dekantjai olcsóbbak, mint Italia (12,51 €, illetve 34,99 €).

  • Minden nap, egy évig

    365 viselés, alkalmanként 4 fújással. Nagyjából 73ml kell (1460 fújás). A legolcsóbb a 10ML-nél: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml, 199,62 €, és nagyjából 0ml marad. Ennyi viselésnél Italia olcsóbb, mint a(z) XJ 1861 Naxos dekantjai (34,99 €, illetve 199,62 €). Ez egy másik parfüm, nem az eredeti.

XJ 1861 Naxos alternatívák rangsora: 6 parfüm szerepével és milliliterenkénti árával; első helyen: Rayhaan ItaliaA kép megnyitása teljes méretben, új lapon
Aszerint rangsorolva, mennyire hasonlítanak ehhez: XJ 1861 Naxos. A milliliterenkénti ár a flakonárakból számolva, ellenőrizve: 2026. szeptember 27.

Összességében a legjobb: Italia

Rayhaan Italia flakon
ItaliaRayhaanÖsszességében a legjobb

A Rayhaan Italia többet őriz a Naxos szerkezetéből, mint bármelyik másik választás. A Fragrantica-adatlapja fent levendulát, citromot és bergamottot, a szívben mézet, fahéjat, cashmerant és jázmint, az alapban dohánylevelet, vaníliát és tonkababot ad meg. Ez a Naxos-piramis, szakaszról szakaszra.

A fő különbség a dohány. Egy hosszú Parfumo-leírás szerint az Italia nyitása közel áll a Naxoséhoz, citrus és levendula a méz első sejtelmével, később viszont nehéz megtalálni benne a dohányt. Az alapot a tonkabab veszi át, és a lezárás púderesebb és édesebb lesz az eredetinél. Ugyanez a szerző kevésbé mélynek találja. Más Parfumo-tagok kicsit frissebbnek nevezik a Naxosnál, és van, akinek ez jobban tetszik.

Az Italia annak való, aki imádja a Naxos nyitását és mézes szívét, és meg tud lenni a füstös dohány nélkül a végén. Alap: megnevezett forrás, az Italia Parfumo-oldala, ahol a hasonló parfümök listáját is a Naxos vezeti.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. A Naxos stílusú illatpiramisában levendula, citrom és bergamott szerepel, majd méz, fahéj, cashmeran és jázmin, végül dohánylevél, vanília és tonkabab Italia by Rayhaan, Fragrantica
  2. Egy kiemelt Parfumo-tag írása szerint a Naxos karaktere egyértelműen felismerhető benne, a dohányt viszont nehéz kiszúrni; az alapot a tonkabab viszi, a lecsengés pedig édesebb és púderesebb. A Parfumo a Naxost sorolja elsőként a hasonló illatok közé. Italia by Rayhaan, Parfumo

A leszáradásban a legközelebbi: Ramad

Arabiyat Prestige Ramad flakon
RamadArabiyat PrestigeA leszáradásban a legközelebbi

Az Arabiyat Prestige Ramad máshonnan indul, és közel érkezik. Felsorolt illatjegyei közül a citrom, a levendula, a fahéj, a dohány és a tonkabab közös a Naxosszal, és a Fragranticán azok a tagok, akiknek mindkettő megvan, nagyon hasonlónak írják le a kettőt, miután a nyitás elmúlt.

A fő különbség a méz. A Ramad egyáltalán nem sorol fel mézet, és bergamottos szikrázás helyett keserű naranccsal, kardamommal és fodormentával nyit, a szívben muskotályzsályával és szerecsendióval. A Parfumo-oldalán az egyik értékelés úgy foglalja össze, hogy közeli, de inkább a dohány és a levendula felé hajlik, és kevésbé édes; egy másik magát a Naxost találja kicsit sötétebbnek és fűszeresebbnek. Egy tulajdonos szerint rajta gyorsan elhalványul, úgyhogy viseld, mielőtt elköteleződsz.

A Ramad annak való, aki a Naxost túl édesnek érzi, és a dohányos-levendulás alapot keresi, olyan illatjegylistával, amelyen nem szerepel méz. A szárazabb, aromásabb nyitás miatt enyhébb időben is könnyebb viselni. Alap: megnevezett források, a fent linkelt Fragrantica- és Parfumo-adatlapok.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Mindkettővel rendelkező tagok nagyon hasonló illatképről számolnak be a bőrön való lecsengés után; egyikük Naxos-stílusú illatnak nevezi, kardamommal és méz nélkül Ramad by Arabiyat Prestige, Fragrantica
  2. Keserű narancsot, kardamomot, citromot és fodormentát sorol fel a fahéj, muskotályzsálya, levendula és szerecsendió fölött, az alapjegyek között pedig ámbra, cédrusfa, dohány és tonkabab szerepel; az egyik vélemény szerint közel áll hozzá, de kevésbé édes, és inkább a dohány és a levendula dominál benne, egy másik szerint a Naxos kissé sötétebb és fűszeresebb Ramad by Arabiyat Prestige, Parfumo

Frissebb változat: Fierte Luna

French Avenue Fierte Luna flakon
Fierte LunaFrench AvenueFrissebb változat

A French Avenue Fierte Luna szinte ugyanazokat az illatjegyeket sorolja fel, mint a Naxos: bergamott, levendula és citrom; cashmeran, fahéj, méz és jázmin; dohány, tonkabab és vanília. A Fragranticán a tagok hozzászólásai közvetlenül a Naxosszal vetik össze, és közelinek találják a karakterét, kevésbé légies nyitással és lágyabb dohánnyal.

A fő különbség a súly. Egy tag a Parfumo-oldalán a Naxos frissebb öccsének nevezi, visszafogottabb dohánnyal, így több évszakban is működik. Egy hosszabb Parfumo-leírás szigorúbb vele: frissebb, igen, de kevesebb benne a méz, nagyon kevés a dohány, és a szót főleg a levendula és a fahéj viszi. Ráadásul ez a táblázat legdrágább klónja.

A Fierte Luna annak való, aki tavasszal és kora ősszel szereti a Naxos ötletét, amikor a teljes mézes-dohányos mélység nehéznek hat. Ha épp a dohányt szereted benne, inkább a következő választást nézd meg. Alap: megnevezett források, a fent linkelt Parfumo- és Fragrantica-adatlapok.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy tag frissebb, fiatalosabb Naxos-értelmezésnek nevezi, könnyedebb dohánnyal; egy kiemelt tag írása szerint frissebb, de kevésbé gazdag, kevesebb benne a méz és alig van benne dohány Fierte Luna by French Avenue, Parfumo
  2. Tagok írásai közvetlenül a Naxoshoz hasonlítják: karakterében közel áll hozzá, a nyitánya kevésbé légies, a dohánya pedig lágyabb Fierte Luna by French Avenue, Fragrantica

Sötétebb változat: Muharib

Maison Asrar Muharib flakon
MuharibMaison AsrarSötétebb változat

A Maison Asrar Muharib fent provence-i levendulát, bergamottot és citromot, a szívben kasmírt, fahéjat és mézet, az alapban dohányt, jázmint és tonkababot sorol fel, így papíron szorosan követi a Naxost. A Parfumo a hozzá hasonló parfümök között elsőként a Naxost említi.

A fő különbség a tónus. Egy Parfumo-tag, aki évek óta viseli a Naxost, észrevehetően sötétebbnek találja a Muharibot: méz és dohány a vaníliás emelés nélkül, sűrűbb és ragacsosabb, a napfényes érzésből semmi. Ugyanez a tag kipróbálta az Italiát is, azt könnyebbnek találta, és szerinte a Naxos nyáron is működik, a Muharib viszont nem. A felsorolt alapjából a vanília is hiányzik.

A Muharib annak való, aki a dohányt és a mézet felerősítve, a ragyogást pedig visszavéve szeretné: az ötlet téli éjszakai változata. Ahol az árakat ellenőriztük, nem volt készleten, ezért a táblázatban nincs ára. Alap: megnevezett forrás, a Muharib Parfumo-oldala.

Miért ez a választás?Források: 1

Alap: Megnevezett forrás

  1. Egy Naxost kedvelő tag érezhetően sötétebbnek találja: méz és dohány van benne, a vanília könnyedsége nélkül; sűrűbb és kevésbé napfényes, nyáron nehezebb viselni Muharib by Maison Asrar, Parfumo

Édesebb változat: Ateeq

Nusuk Ateeq flakon
AteeqNusukÉdesebb változat

A Nusuk Ateeq mézben, fahéjban, levendulában, jázminban, dohányban, tonkababban és vaníliában osztozik a Naxosszal. A fejjegyei mások: bergamott és citrom helyett grapefruit, lime és ámbra áll a méz mellett, az alap pedig kumarinnal, cédrusfával és pézsmával egészül ki.

A fő különbség a sűrűség. A Fragranticán egy tag, aki összevetette a kettőt, a Naxost frissebbnek és légiesebbnek, az Ateeqet sűrűbbnek és édesebbnek találja. Egy tag a Parfumo-oldalán hozzáteszi, hogy a dohány sötétebb és füstösebb, mint a Naxos zöldebb, leveles dohánya, és az egész inkább ámbrás irányba hajlik. Abban megoszlanak a vélemények, mennyire közeli: egy hosszú Parfumo-leírás a szerzője által kipróbált alternatívák közül a legközelebbinek nevezi.

Az Ateeq annak való, aki szereti az édeset, és a Naxost főleg a mézért viseli. Elsősorban hideg időre való illat. Alap: megnevezett források, a fent linkelt Fragrantica- és Parfumo-adatlapok.

Miért ez a választás?Források: 2

Alap: Megnevezett forrás

  1. Tagok írásai a Naxoshoz hasonlítják; egyikük szerint a Naxos frissebb és légiesebb, az Ateeq pedig sűrűbb és édesebb Ateeq by Nusuk, Fragrantica
  2. Fejjegyekként mézet, ámbrát, fahéjat, grapefruitot és lime-ot sorol fel, alattuk dohánnyal, levendulával, jázminnal, tonkababbal és vaníliaorchideával; egy tag szerint a dohánya sötétebb és füstösebb, mint a Naxos zöldebb dohánya Ateeq by Nusuk, Parfumo

A legolcsóbb: Voux Elegante

Paris Corner Voux Elegante flakon
Voux EleganteParis CornerA legolcsóbb

A Paris Corner Voux Elegante, amelyet Emir néven is árulnak, levendulát, bergamottot, mézet, cashmerant, fahéjat, jázmint, dohányt, vaníliát és tonkababot sorol fel. A hat közül ennek a legalacsonyabb az üvegára a táblázatban.

A fő különbség az élettelteliség. A Fragranticán megoszlanak a tagok hozzászólásai: kellemes, de laposabb a Naxosnál, több levendulával, kevesebb dohánnyal és fahéjjal. Több tag gyenge tartósságról számol be, amíg az üveg egy ideig nem pihent.

A Voux Elegante annak való, aki a legkisebb ráfordítással szeretné kideríteni, működik-e nála a levendulás-mézes-dohányos stílus. Úgy vedd meg, hogy tudod: ez itt a leglazább egyezés. Alap: megnevezett forrás, a fent linkelt Fragrantica-adatlap.

Miért ez a választás?Források: 1

Alap: Megnevezett forrás

  1. Tagok írásai a Naxoshoz hasonlítják, és megoszlanak a vélemények: kellemes, de laposabb, több levendulával és kevesebb dohánnyal és fahéjjal; többen említik, hogy gyengén teljesít, amíg az üveg nem pihent egy ideig Voux Elegante by Paris Corner, Fragrantica

Eredeti alternatívák a kínálatunkból

Eredeti parfümök ugyanabból a mézes, dohányos, fűszeres családból, mindegyik 3ml-es, 10ml-es vagy 30ml-es dekantként.

  1. Jean Paul Gaultier

    Le Male Elixir

    Levendula és menta vaníliával, mézzel, tonkababbal és dohánnyal.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Tom Ford

    Tobacco Vanille

    Dohánylevél és fűszerek vaníliával, kakaóval, tonkababbal és aszalt gyümölcsökkel.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Parfums de Marly

    Herod

    Fahéj és bors, aztán dohány és tömjén vanílián és pacsulin.

    3ml · 10ml · 30ml

  4. By Kilian

    Angels' Share

    Konyak és fahéj tonkababbal, vaníliával és pralinéval.

    3ml · 10ml · 30ml

Amit minden klón elhibáz

Ha együtt olvasod a hat választást, kirajzolódik egy minta. A klónok vagy megtartják a citrusos nyitást, és elveszítik a dohányt, mint az Italia és a Fierte Luna, vagy megtartják a dohányt, és elveszítik a könnyedséget, mint a Muharib és az Ateeq. A Ramad úgy tartja meg a leszáradást, hogy a mézet teljesen elhagyja. Az egyensúly a nehéz rész: ragyogó fej, édes szív és füstös alap, egyszerre.

Hol távolodnak el az egyes választások a Naxostól
VálasztásMit tart megMi változik
ItaliaPapíron a teljes piramistHalvány dohány; édesebb, púderes lezárás
RamadA dohányos-levendulás leszáradástNincs méz; fűszernövényes, narancshéjas nyitás
Fierte LunaA citrusos-levendulás nyitástKönnyebb dohány, kevesebb méz
MuharibMézet és dohánytSötétebb és sűrűbb; elveszíti a ragyogást
AteeqMéz, levendula, dohány, vaníliaÉdesebb és sűrűbb; grapefruitos, lime-os fej
Voux EleganteA felsorolt illatjegyeketLaposabb; több levendula, kevesebb dohány

A második, amit viselőik említenek, a textúra. Az Italiáról és a Fierte Lunáról szóló Parfumo-leírások egyaránt kevésbé kifinomultnak írják le bennük a mézet, mint az eredetiben. Ezt egy illatjegylista nem tudja megmutatni, és ez a fő oka annak, hogy döntés előtt érdemes megszagolni az eredetit.

Klónüveg vagy dekant az eredetiből?

Egy klón mennyiséget ad: minden itteni választás 80ml-es vagy 100ml-es üvegben kapható, a fenti táblázat áraival, ahol találtunk készleten lévő árat. Egy 10ML-dekant az eredetit adja, a Xerjoff üvegéből töltve, pontosan annyit, amennyi a döntéshez kell.

A Naxos 3ml-es dekantja 12,51 €, nagyjából 60 fújás, ami körülbelül egyhetes viselésre elég. A 10ml-es dekant 32,31 € (3,23 €/ml), nagyjából 200 fújás, ami heteken át tartó mindennapi viselést fed le. A 30ml-es dekant, nagyjából 600 fújással, 77,40 € (2,58 €/ml), és ennek a legjobb a milliliterenkénti ára. Tedd a 10ml árát a táblázat klónüvegei mellé: nagyjából egy klón áráért heteken át viselheted az igazi Naxost, és tudni fogod, mihez hasonlítasz. A milliliterenkénti árindexünk megmutatja, hogyan áll ez a teljes kínálatban.

Eredeti parfümök ugyanabból a családból

Ha nem kifejezetten a Naxost, hanem a mézes-dohányos hangulatot szereted, négy nálunk kapható eredeti parfüm áll hozzá közel.

A Jean Paul Gaultier Le Male Elixir illata levendulát és mentát párosít vaníliával, benzoinnal, mézzel, tonkababbal és dohánnyal. Szellemében ez a legközelebbi: levendula mézen és dohányon, édesebb, ámbrásabb testtel.

A Tom Ford Tobacco Vanille illata megtartja a dohányos, vaníliás, tonkababos alapot, a citrusos fejet pedig fűszeres jegyekre, kakaóra és aszalt gyümölcsökre cseréli. Ez a Naxos napsütés nélkül.

A Parfums de Marly Herod illata fahéjjal és borssal nyit, a dohányt pedig tömjén és illatos olajfa mellé teszi, vanília fölé. Ez a füstösebb, fűszeresebb unokatestvér.

A By Kilian Angels' Share illata a dohányt konyakra cseréli, fahéjjal, tonkababbal, vaníliával és pralinéval. A Naxos szívének meleg, fűszeres édességében osztozik. A dohányos parfümökről szóló útmutatónk a tágabb családot mutatja be.

Hogyan tesztelj egy dupe-ot

A bőrödön tesztelj, ne papíron. A tesztcsík a nyitást mutatja meg; a bőröd a leszáradást, és a legtöbb klón ott tart ki vagy esik szét. Fújj egyet a csuklód belső oldalára, és várj néhány órát, mielőtt ítélsz: nézd meg az elején, egy óra múlva és este is.

Az eredetinek adj egy napot, a klónnak egy másikat. Két illat két karon átszivárog egymásba, és végül a keveréket ítéled meg. Minden alkalommal jegyezd fel, mit érzel: a citrust, a mézet, a dohányt. Ha a klónból eltűnik az a rész, amit szeretsz, megvan a válaszod.

Egy új klónüvegnek adj néhány hetet a döntés előtt, mert több itteni választás viselői szerint az övék javult a pihentetéssel. És az igazival vesd össze, ne az emlékeddel róla: erre egy 3ml-es XJ 1861 Naxos elég. Ha még mindig teljes üveget mérlegelsz, a vakvásárlás alternatívájáról szóló útmutatónk elmagyarázza, hogyan próbálhatod ki előbb, a mi az a parfümdekant oldal pedig azt, hogyan töltjük a sajátjainkat.

Klón vagy eredeti? Amit érdemes előtte tudnod

Kipróbálhatom a Xerjoff Naxost 3ml-es kiszerelésben, mielőtt megvenném?
A 10ML az XJ 1861 Naxost 3ml-es, 10ml-es és 30ml-es dekantban árulja, az eredeti üvegből töltve, és az egész EU-ba szállítja. A 3ml-es ára 12,51 €.
Melyik Xerjoff Naxos dupe vezeti ezt az útmutatót?
A Rayhaan Italia az útmutató legjobb választása összességében: közzétett illatjegyei a teljes Naxos-piramist követik, bár a Parfumo tagjai szerint a dohány halvány benne, a lezárása pedig édesebb és púderesebb.
Megér egy vakvásárlást a Xerjoff Naxos?
Egy teljes üveg nagy kiadás egy olyan illatra, amelyet még nem viseltél. A Naxos 3ml-es kiszerelése a 10ML-nél 12,51 €, nagyjából 60 fújás, ami elég ahhoz, hogy kiderüljön, működik-e a méz és a dohány a bőrödön.
Papíron mennyire áll közel a Rayhaan Italia a Naxoshoz?
Papíron ez áll a legközelebb, ugyanazokat a fej-, szív- és alapjegyeket sorolja fel. A tagok, akik összevetik őket, azt mondják, a nyitás és a mézes szív jól sikerült, a dohány viszont gyengébb, a leszáradás pedig a tonkababra támaszkodik.
Van a Xerjoff Naxoshoz hasonló, könnyebben viselhető illat?
A French Avenue Fierte Luna a frissebb értelmezés, könnyedebb dohánnyal, az Arabiyat Prestige Ramad pedig elhagyja a mézet, szárazabb, füvesebb nyitásért. Mindkettő jobban illik az enyhébb időhöz, mint az eredeti.
Mely klónok állnak a jegyeik alapján a legközelebb a Naxoshoz?
A klónok közül az Italia, a Ramad és a Fierte Luna áll a legközelebb az illatjegyeik és a tagok hozzászólásai alapján. Az eredeti parfümök közül a Jean Paul Gaultier Le Male Elixir a levendulában, a mézben, a tonkababban és a dohányban osztozik, a Tom Ford Tobacco Vanille pedig a dohányos, vaníliás, tonkababos alapban.
Kevesebbe kerülnek a Naxos-klónok, mint egy teljes üveg?
Az összehasonlító táblázat klónüvegei egy teljes Naxos-üveg árának töredékébe kerülnek. Az eredetit is viselheted hetekig egy 10ml-es dekanttal 32,31 € áron, a Xerjoff-üvegből töltve.

Források

  1. Naxos Eau de Parfum, Xerjoff
  2. Italia by Rayhaan, Fragrantica
  3. Italia by Rayhaan, Parfumo
  4. Ramad by Arabiyat Prestige, Fragrantica
  5. Ramad by Arabiyat Prestige, Parfumo
  6. Fierte Luna by French Avenue, Parfumo
  7. Fierte Luna by French Avenue, Fragrantica
  8. Muharib by Maison Asrar, Parfumo
  9. Ateeq by Nusuk, Fragrantica
  10. Ateeq by Nusuk, Parfumo
  11. Voux Elegante by Paris Corner, Fragrantica

Hogyan hasonlítottunk

Minden alternatíva sorrendje azon múlik, mennyire követi a(z) XJ 1861 Naxos illatjegyeit és alapjegyeit, a táblázatban mellette jelölt alapon. A más boltokban látott árak ellenőrzésének napja: 2026. szeptember 27., és ezek gyakran változnak; az oldalon látható 10ML-árak naprakészek.

A 10ML független, nem áll kapcsolatban sem a(z) Xerjoff márkával, sem az itt említett alternatívák márkáival, és egyikük sem ajánlja. A nevük csak az összehasonlított parfümök azonosítására szolgál.

Viseld egy hétig, ne csak tíz másodpercig.

Designer és niche parfümök 10ml-es dekantokban, hogy előbb együtt élhess egy illattal, és csak utána dönts.

Nézd meg a dekantokat

Összes parfümútmutató