Xerjoff Naxos dupe 2026: 6 klonów kontra oryginał

Sześć zamienników Xerjoff Naxos porównanych pod kątem nut, charakteru i ceny flakonu z datą, z tym, gdzie każdy odchodzi od oryginału. Albo najpierw ponoś samo Naxos jako odlewkę 3ml.

W tym poradniku

W skrócie

Najlepszy zamiennik Xerjoff Naxos w ogólnym rozrachunku to Italia od Rayhaan, który wymienia niemal całą piramidę Naxos. Ramad od Arabiyat Prestige to wybór dla bazy, a Voux Elegante od Paris Corner ma najniższą cenę. Żaden z nich nie niesie miodu i tytoniu z taką samą pełnią. Wolisz oryginał? XJ 1861 Naxos kosztuje w 10ML 32,31 € za odlewkę 10ml.

6 alternatyw porównanych poniżej · ceny sprawdzone 27 września 2026

Ranking

  1. ItaliaNajlepszy ogólnie Rayhaan34,99 € 100ml
  2. RamadNajbliżej w bazie Arabiyat Prestige32,90 € 100ml
  3. Fierte LunaŚwieższa wersja French Avenue55,69 € 80ml
  4. MuharibCiemniejsza wersja Maison AsrarBrak ceny w UE
  5. AteeqSłodsza wersja Nusuk27,99 € 100ml
  6. Voux EleganteNajniższa cena Paris Corner19,99 € 100ml

Wolisz oryginał?

XJ 1861 Naxos

XerjoffOdlane z oryginalnego flakonu

Alternatywy: 0,20 €–0,70 €/ml w innych sklepach, sprawdzono 27 września 2026

Flakony Le Male Elixir, XJ 1861 Naxos i Tobacco Vanille na jasnoniebieskim tle

Jak pachnie XJ 1861 Naxos?

Flakon XJ 1861 Naxos marki Xerjoff
OryginałXJ 1861 NaxosXerjoff

XJ 1861 Naxos to miodowo-tytoniowy zapach, który Xerjoff wypuścił w 2015 roku. Otwiera się jasno, lawendą, bergamotką i cytryną. Gdy się układa, robi się złocisty: miód, cynamon, kaszmeran i jaśmin sambac, słodki, ale nigdy lepki, bo lawenda wpuszcza w niego powietrze. Baza osiada na liściu tytoniu, wanilii i bobie tonka, więc zasychanie pachnie jak miodowy kapciuch z waniliowym brzegiem. Własna strona Naxos marki podaje w zasadzie tę samą piramidę, z jedną dodatkową nutą w głowie. Nie ma tu wersji do wyboru: Naxos jest sprzedawany jako jedna woda perfumowana, bez flankera ani innego stężenia, więc każdy klon poniżej celuje w ten sam cel. Jego akordy to przede wszystkim słodycz, wanilia, miód, tytoń i lawenda.

Miód, liść tytoniu i lawenda jako surowce: nuty zapachu XJ 1861 Naxos marki Xerjoff
Na zdjęciu: miód, liść tytoniu i lawenda, nuty zapachu XJ 1861 Naxos.

Alternatywy dla XJ 1861 Naxos w porównaniu

Ceny flakonów w innych sklepach, sprawdzone 27 września 2026

AlternatywaPodstawa porównaniaCena flakonuZa ml
1Najlepszy ogólnie Italia Rayhaan
Wskazane źródło Źródło
34,99 € 100ml
0,35 €/ml
2Najbliżej w bazie Ramad Arabiyat Prestige
Wskazane źródło Źródło
32,90 € 100ml
0,33 €/ml
3Świeższa wersja Fierte Luna French Avenue
Wskazane źródło Źródło
55,69 € 80ml
0,70 €/ml
4Ciemniejsza wersja Muharib Maison Asrar
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—
5Słodsza wersja Ateeq Nusuk
Wskazane źródło Źródło
27,99 € 100ml
0,28 €/ml
6Najniższa cena Voux Elegante Paris Corner
Wskazane źródło Źródło
19,99 € 100ml
0,20 €/ml

Zdjęcia flakonów: rayhaanperfumes.com, fragrantica.com, fragrantica.com, maisonasrar.com, fragrantica.com, fragrantica.com

Porównanie dwóch obok siebie

Można wybrać dowolne dwa zapachy z tego przewodnika. Na start: oryginał obok nr 1.

CechaXJ 1861 NaxosXerjoffItaliaRayhaan
Cena za ml
3ml: 4,17 €/ml · 10ml: 3,23 €/ml · 30ml: 2,58 €/ml
0,35 €/ml
Pojemność
Odlewki 3, 10 lub 30ml
Flakon 100ml
Koszt z dostawą
Aktualna cena 10ML; dostawa doliczana przy kasie
Cena flakonu w innym sklepie, sprawdzona: 27 września 2026; bez dostawy
Co mówią źródła
Punkt odniesienia: każda alternatywa w tym przewodniku jest porównywana z zapachem XJ 1861 Naxos
  • Wymienia piramidę w stylu Naxos: lawendę, cytrynę i bergamotkę, następnie miód, cynamon, cashmeran i jaśmin, a na końcu liść tytoniu, wanilię i bób tonka Italia by Rayhaan, Fragrantica
  • W tekście czołowego członka serwisu Parfumo charakter Naxos jest wyraźnie wyczuwalny, tytoń trudno jednak wyłowić, bób tonka nadaje ton bazie, a finisz jest słodszy i bardziej pudrowy; Parfumo wymienia Naxos na pierwszym miejscu wśród podobnych zapachów. Italia by Rayhaan, Parfumo
Podstawa porównania
Oryginalny zapach
Wskazane źródło
Dostępność
W 10ML, odlane z oryginalnego flakonu
W sprzedaży w sklepie w UE, sprawdzono: 27 września 2026
  • XJ 1861 Naxos kosztuje mniej przy zakupie: 12,51 € wobec 34,99 €.
  • Italia daje więcej perfum: 100ml wobec 3ml.
  • 10ML nie nosiło tych dwóch zapachów obok siebie; każde stwierdzenie powyżej podaje źródło.

Ile tego potrzeba?

Wystarczy podać, ile razy XJ 1861 Naxos ma być noszony i ile psiknięć zwykle się używa.

Potrzeba około 6ml (120 psiknięć).

  • 2 × 3mlNajtaniej25,02 €Zostaje 0ml
  • 1 × 10ml32,31 €Zostaje 4ml
  • 1 × 30ml77,40 €Zostaje 24ml
  • Italia od Rayhaan: 1 × 100mlCena w innym sklepie, sprawdzona: 27 września 2026, bez dostawy34,99 €Zostaje 94ml

Przy takim użyciu odlewki zapachu XJ 1861 Naxos kosztują mniej niż Italia: 25,02 € wobec 34,99 €.

Szacunek: pojemności 10ML to około 60 psiknięć (3ml), 200 (10ml) i 600 (30ml), czyli mniej więcej 20 na ml. Atomizery się różnią, więc liczby są orientacyjne. Ceny bez dostawy.

Dwa przeliczone przykłady

  • Miesiąc weekendów

    8 użyć po 3 psiknięcia. Potrzeba około 1,2ml (24 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 1 × 3ml za 12,51 €, zostaje około 1,8ml. Przy takim użyciu odlewki zapachu XJ 1861 Naxos kosztują mniej niż Italia: 12,51 € wobec 34,99 €.

  • Codziennie przez rok

    365 użyć po 4 psiknięcia. Potrzeba około 73ml (1460 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 199,62 €, zostaje około 0ml. Przy takim użyciu Italia kosztuje mniej niż odlewki zapachu XJ 1861 Naxos: 34,99 € wobec 199,62 €. To inny zapach, nie oryginał.

Ranking zamienników XJ 1861 Naxos: 6 alternatyw z rolą i ceną za ml, na czele Italia marki RayhaanOtwórz obraz w pełnym rozmiarze w nowej karcie
Kolejność według podobieństwa do XJ 1861 Naxos. Ceny za ml wyliczone z cen flakonów sprawdzonych 27 września 2026.

Najlepszy ogólnie: Italia

Flakon Italia marki Rayhaan
ItaliaRayhaanNajlepszy ogólnie

Italia od Rayhaan dzieli więcej ze strukturą Naxos niż jakakolwiek inna propozycja. Jego strona we Fragrantica podaje w głowie lawendę, cytrynę i bergamotkę, w sercu miód, cynamon, kaszmeran i jaśmin, a w bazie liść tytoniu, wanilię i bób tonka. To piramida Naxos, faza po fazie.

Główna różnica to tytoń. Obszerna recenzja Italii w Parfumo mówi, że otwarcie ląduje blisko Naxos, cytrusy i lawenda z pierwszym śladem miodu, ale później tytoń trudno znaleźć. Bazę przejmuje bób tonka, a finisz robi się bardziej pudrowy i słodszy niż w oryginale. Ten sam autor uważa go za mniej głęboki. Inni użytkownicy Parfumo nazywają go odrobinę świeższym niż Naxos, co niektórym bardziej odpowiada.

Italia pasuje komuś, kto kocha otwarcie Naxos i jego miodowe serce, a może się obyć bez dymnego tytoniu na końcu. Podstawa: wskazane źródło, strona Italii w Parfumo, gdzie Naxos również otwiera listę podobnych perfum.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Wymienia piramidę w stylu Naxos: lawendę, cytrynę i bergamotkę, następnie miód, cynamon, cashmeran i jaśmin, a na końcu liść tytoniu, wanilię i bób tonka Italia by Rayhaan, Fragrantica
  2. W tekście czołowego członka serwisu Parfumo charakter Naxos jest wyraźnie wyczuwalny, tytoń trudno jednak wyłowić, bób tonka nadaje ton bazie, a finisz jest słodszy i bardziej pudrowy; Parfumo wymienia Naxos na pierwszym miejscu wśród podobnych zapachów. Italia by Rayhaan, Parfumo

Najbliżej w bazie: Ramad

Flakon Ramad marki Arabiyat Prestige
RamadArabiyat PrestigeNajbliżej w bazie

Ramad od Arabiyat Prestige zaczyna gdzie indziej, a dochodzi blisko. Jego nuty dzielą z Naxos cytrynę, lawendę, cynamon, tytoń i bób tonka, a we Fragrantica użytkownicy, którzy mają oba, opisują je jako bardzo podobne, gdy otwarcie minie.

Główna różnica to miód. Ramad nie ma go wcale i otwiera się gorzką pomarańczą, kardamonem i miętą zieloną zamiast bergamotkowej iskry, z szałwią muszkatołową i gałką muszkatołową w sercu. Jedna opinia na jego stronie w Parfumo podsumowuje go jako bliski, ale bardziej skłaniający się ku tytoniowi i lawendzie i mniej słodki; inna uważa, że to sam Naxos jest odrobinę ciemniejszy i bardziej korzenny. Jeden właściciel pisze, że na nim szybko znika, więc ponoś go, zanim się zdecydujesz.

Ramad pasuje komuś, dla kogo Naxos jest za słodki i kto chce tytoniowo-lawendowej bazy bez miodu na liście nut. Bardziej suche, aromatyczne otwarcie sprawia też, że łatwiej go nosić przy łagodniejszej pogodzie. Podstawa: wskazane źródła, podlinkowane wyżej strony we Fragrantica i Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Osoby, które mają oba zapachy, opisują bardzo podobny charakter po wyschnięciu; jedna nazywa go zapachem w stylu Naxos z kardamonem i bez miodu Ramad by Arabiyat Prestige, Fragrantica
  2. Wymienia gorzką pomarańczę, kardamon, cytrynę i miętę zieloną na tle cynamonu, szałwii muszkatołowej, lawendy i gałki muszkatołowej, z ambrą, cedrem, tytoniem i bobem tonka w bazie; jedna wypowiedź określa go jako podobny, ale mniej słodki i mocniej oparty na tytoniu i lawendzie, inna uznaje Naxos za nieco ciemniejszy i bardziej korzenny Ramad by Arabiyat Prestige, Parfumo

Świeższa wersja: Fierte Luna

Flakon Fierte Luna marki French Avenue
Fierte LunaFrench AvenueŚwieższa wersja

Fierte Luna od French Avenue wymienia niemal te same nuty co Naxos: bergamotkę, lawendę i cytrynę; kaszmeran, cynamon, miód i jaśmin; tytoń, bób tonka i wanilię. Komentarze użytkowników we Fragrantica porównują go bezpośrednio z Naxos i uznają charakter za bliski, z mniej przewiewnym otwarciem i łagodniejszym tytoniem.

Główna różnica to ciężar. Jeden użytkownik na jego stronie w Parfumo nazywa go świeższym młodszym bratem Naxos, z cofniętym tytoniem, dzięki czemu sprawdza się w większej liczbie pór roku. Dłuższa recenzja w Parfumo jest dla niego surowsza: owszem, świeższy, ale z mniejszą ilością miodu, bardzo małą ilością tytoniu, a głos oddają głównie lawenda i cynamon. To też najdroższy klon w tabeli.

Fierte Luna pasuje komuś, kto lubi ideę Naxos wiosną i wczesną jesienią, gdy pełna miodowo-tytoniowa głębia wydaje się ciężka. Jeśli kochasz przede wszystkim tytoń, spójrz raczej na następną propozycję. Podstawa: wskazane źródła, podlinkowane wyżej strony w Parfumo i Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Jeden członek nazywa go świeższą, młodszą interpretacją Naxos z lżejszym tytoniem; wyróżniony tekst jednego z członków opisuje go jako świeższy, ale mniej bogaty, z mniejszą ilością miodu i niewielką ilością tytoniu Fierte Luna by French Avenue, Parfumo
  2. Teksty członków bezpośrednio porównują go z Naxos: podobny charakter, mniej przestrzenne otwarcie i łagodniejszy tytoń Fierte Luna by French Avenue, Fragrantica

Ciemniejsza wersja: Muharib

Flakon Muharib marki Maison Asrar
MuharibMaison AsrarCiemniejsza wersja

Muharib od Maison Asrar wymienia w głowie lawendę prowansalską, bergamotkę i cytrynę, w sercu kaszmir, cynamon i miód, a w bazie tytoń, jaśmin i bób tonka, więc na papierze wiernie podąża za Naxos. Parfumo stawia Naxos na pierwszym miejscu wśród podobnych do niego perfum.

Główna różnica to ton. Użytkownik Parfumo, który od lat nosi Naxos, uważa Muharib za wyraźnie ciemniejszy: miód i tytoń bez waniliowego uniesienia, gęstszy i bardziej lepki, bez słonecznego charakteru. Ten sam użytkownik próbował Italii i uznał ją za lżejszą, a o Naxos mówi, że sprawdza się latem, czego o Muharib powiedzieć nie można. W jego bazie brakuje też wanilii.

Muharib pasuje komuś, kto chce podkręcić tytoń i miód, a ściszyć jasność: to wersja tej idei na zimowy wieczór. Tam, gdzie sprawdzaliśmy ceny, był niedostępny, więc tabela nie podaje dla niego ceny. Podstawa: wskazane źródło, strona Muharib w Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 1

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Członek, który uwielbia Naxos, uważa go za wyraźnie ciemniejszy: miód i tytoń bez waniliowej lekkości, gęstszy i mniej słoneczny, trudniejszy do noszenia latem Muharib by Maison Asrar, Parfumo

Słodsza wersja: Ateeq

Flakon Ateeq marki Nusuk
AteeqNusukSłodsza wersja

Ateeq od Nusuk dzieli z Naxos miód, cynamon, lawendę, jaśmin, tytoń, bób tonka i wanilię. Głowa jest inna: obok miodu stoją grejpfrut, limonka i ambra zamiast bergamotki i cytryny, a baza dodaje kumarynę, drzewo cedrowe i piżmo.

Główna różnica to gęstość. We Fragrantica użytkownik, który porównał oba, uważa Naxos za świeższy i bardziej przewiewny, a Ateeq za gęstszy i słodszy. Użytkownik na jego stronie w Parfumo dodaje, że tytoń jest ciemniejszy i bardziej dymny niż bardziej zielony, liściasty tytoń Naxos, a całość skłania się ku ambrze. Zdania o tym, jak blisko podchodzi, są podzielone: jedna obszerna recenzja w Parfumo nazywa go najbliższym z alternatyw, które autor wypróbował.

Ateeq pasuje łasuchom, którzy noszą Naxos głównie dla miodu. To przede wszystkim zapach na chłodne dni. Podstawa: wskazane źródła, podlinkowane wyżej strony we Fragrantica i Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Teksty członków porównują go z Naxos; jedna osoba uważa Naxos za świeższy i bardziej przestrzenny, a Ateeq za gęstszy i słodszy Ateeq by Nusuk, Fragrantica
  2. Wymienia miód, ambrę, cynamon, grejpfrut i limonkę w nutach głowy, na tle tytoniu, lawendy, jaśminu, bobu tonka i waniliowej orchidei; jeden członek uważa, że tytoń jest tu ciemniejszy i bardziej dymny niż bardziej zielony tytoń w Naxos Ateeq by Nusuk, Parfumo

Najniższa cena: Voux Elegante

Flakon Voux Elegante marki Paris Corner
Voux EleganteParis CornerNajniższa cena

Voux Elegante od Paris Corner, sprzedawany też pod nazwą Emir, wymienia lawendę, bergamotkę, miód, kaszmeran, cynamon, jaśmin, tytoń, wanilię i bób tonka. Z całej szóstki ma najniższą cenę flakonu w tabeli.

Główna różnica to życie. Komentarze użytkowników we Fragrantica są podzielone: przyjemny, ale bardziej płaski niż Naxos, z większą ilością lawendy i mniejszą tytoniu i cynamonu. Kilku użytkowników zgłasza słabą trwałość, dopóki flakon trochę nie odpocznie.

Voux Elegante pasuje komuś, kto najmniejszym kosztem chce sprawdzić, czy styl lawendy, miodu i tytoniu mu odpowiada. Kupuj go ze świadomością, że to najluźniejsze podobieństwo w tym zestawieniu. Podstawa: wskazane źródło, podlinkowana wyżej strona we Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 1

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Teksty członków porównują go z Naxos, a opinie są podzielone: przyjemny, ale bardziej płaski, z większą ilością lawendy i mniejszą ilością tytoniu oraz cynamonu; kilka osób wspomina o słabej trwałości, dopóki flakon nie odstoi Voux Elegante by Paris Corner, Fragrantica

Oryginalne alternatywy z naszej oferty

Oryginalne perfumy z tej samej rodziny miodu, tytoniu i przypraw, każde jako odlewka 3ml, 10ml lub 30ml.

  1. Jean Paul Gaultier

    Le Male Elixir

    Lawenda i mięta na wanilii, miodzie, bobie tonka i tytoniu.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Tom Ford

    Tobacco Vanille

    Liść tytoniu i przyprawy na wanilii, kakao, bobie tonka i suszonych owocach.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Parfums de Marly

    Herod

    Cynamon i pieprz, potem tytoń i kadzidło na wanilii i paczuli.

    3ml · 10ml · 30ml

  4. By Kilian

    Angels' Share

    Koniak i cynamon z bobem tonka, wanilią i pralinką.

    3ml · 10ml · 30ml

Co każdy klon robi źle

Przeczytaj sześć propozycji razem, a pojawi się wzór. Klony albo zachowują cytrusowe otwarcie i gubią tytoń, jak Italia i Fierte Luna, albo zachowują tytoń i gubią lekkość, jak Muharib i Ateeq. Ramad utrzymuje bazę, rezygnując z miodu w ogóle. Trudna jest równowaga: jasna głowa, słodkie serce i dymna baza, wszystko naraz.

Gdzie każda propozycja odchodzi od Naxos
PropozycjaCo zachowujeCo się zmienia
ItaliaPełną piramidę na papierzeSłaby tytoń; słodszy, pudrowy finisz
RamadTytoniowo-lawendową bazęBez miodu; ziołowe otwarcie ze skórką pomarańczy
Fierte LunaCytrusowo-lawendowe otwarcieLżejszy tytoń, mniej miodu
MuharibMiód i tytońCiemniejszy i gęstszy; traci jasność
AteeqMiód, lawendę, tytoń, wanilięSłodszy i gęstszy; grejpfrut i limonka w głowie
Voux EleganteWymienione nutyBardziej płaski; więcej lawendy, mniej tytoniu

Drugą rzeczą, o której wspominają użytkownicy, jest faktura. Recenzje Italii i Fierte Luna w Parfumo opisują miód jako mniej wyrafinowany niż w oryginale. Tego lista nut nie pokaże, i to główny powód, by powąchać oryginał, zanim zdecydujesz.

Flakon klonu czy odlewka oryginału?

Klon daje ci objętość: każda propozycja tutaj ma flakon 80ml albo 100ml, w cenach z tabeli powyżej wszędzie tam, gdzie znaleźliśmy cenę przy dostępnym towarze. Odlewka z 10ML daje ci oryginał, napełniony z flakonu Xerjoff, w ilości, której naprawdę potrzebujesz, żeby podjąć decyzję.

Odlewka 3ml Naxos kosztuje 12,51 €, to około 60 psiknięć, co wystarczy na mniej więcej tydzień noszenia. Odlewka 10ml kosztuje 32,31 € (3,23 €/ml), około 200 psiknięć, czyli tygodnie codziennego noszenia. Odlewka 30ml, około 600 psiknięć, kosztuje 77,40 € (2,58 €/ml) i jest najlepszą wartością za ml. Zestaw cenę 10ml z flakonami klonów w tabeli: za mniej więcej koszt jednego klonu możesz przez tygodnie nosić prawdziwy Naxos i wiedzieć, z czym porównujesz. Nasz indeks cen za ml pokazuje, jak to wypada na tle całego katalogu.

Oryginalne perfumy z tej samej rodziny

Jeśli kochasz raczej miodowo-tytoniowy nastrój niż konkretnie Naxos, blisko niego są cztery oryginalne zapachy z naszej oferty.

Le Male Elixir od Jean Paul Gaultier łączy lawendę i miętę z wanilią, benzoesem, miodem, bobem tonka i tytoniem. Duchem jest najbliżej: lawenda na miodzie i tytoniu, ze słodszym, bardziej ambrowym ciałem.

Tobacco Vanille od Tom Ford zachowuje bazę z tytoniu, wanilii i bobu tonka, a cytrusową głowę zamienia na przyprawy, kakao i suszone owoce. To Naxos bez słońca.

Herod od Parfums de Marly otwiera się cynamonem i pieprzem i stawia tytoń obok kadzidła i osmantusa na wanilii. To bardziej dymny, korzenny kuzyn.

Angels' Share od By Kilian zamienia tytoń na koniak, z cynamonem, bobem tonka, wanilią i pralinką. Dzieli ciepłą, korzenną słodycz serca Naxos. Szerszą rodzinę omawia nasz przewodnik po perfumach tytoniowych.

Jak przetestować dupe

Testuj na skórze, nie na papierze. Blotter pokazuje otwarcie; twoja skóra pokazuje bazę, a to w niej większość klonów albo się broni, albo odpada. Psiknij raz na wewnętrzną stronę nadgarstka i odczekaj kilka godzin, zanim ocenisz, sprawdzając na początku, po godzinie i jeszcze raz wieczorem.

Oryginałowi daj jeden dzień, a klonowi inny. Dwa zapachy na dwóch ramionach przenikają się nawzajem i w końcu oceniasz mieszankę. Przy każdym sprawdzeniu zanotuj, co czujesz: cytrusy, miód, tytoń. Jeśli w klonie znika to, co kochasz, masz odpowiedź.

Zanim zdecydujesz, daj nowemu flakonowi klonu kilka tygodni, bo użytkownicy kilku propozycji z tej listy mówią, że ich flakon zyskał po odpoczynku. I oceniaj go w porównaniu z prawdziwym zapachem, a nie ze wspomnieniem: wystarczy do tego 3ml XJ 1861 Naxos. Jeśli wciąż rozważasz pełny flakon, nasz przewodnik po alternatywie dla zakupu w ciemno wyjaśnia, jak najpierw wypróbować, a tekst o tym, czym jest odlewka perfum, opisuje, jak napełniamy nasze.

Klon czy oryginał? Co warto wiedzieć wcześniej

Czy mogę wypróbować Xerjoff Naxos w odlewce 3ml przed zakupem?
10ML sprzedaje XJ 1861 Naxos w odlewkach 3ml, 10ml i 30ml, napełnianych z oryginalnego flakonu i wysyłanych w całej UE. 3ml kosztuje 12,51 €.
Które dupe Xerjoff Naxos prowadzi w tym przewodniku?
Italia od Rayhaan to najlepsza propozycja ogólnie w tym przewodniku: jego opublikowane nuty podążają za całą piramidą Naxos, choć użytkownicy Parfumo uważają jego tytoń za słaby, a finisz za słodszy i bardziej pudrowy.
Czy Xerjoff Naxos jest wart zakupu w ciemno?
Pełny flakon to duży wydatek na zapach, którego nie nosiłeś. 3ml Naxos kosztuje w 10ML 12,51 €, to około 60 psiknięć, co wystarczy, by wiedzieć, czy miód i tytoń sprawdzają się na twojej skórze.
Na ile Rayhaan Italia przypomina Naxos na papierze?
Na papierze jest najbliżej, bo wymienia te same nuty głowy, serca i bazy. Użytkownicy, którzy je porównują, mówią, że otwarcie i miodowe serce dobrze trafiają, a tytoń jest słabszy i baza opiera się na bobie tonka.
Czy istnieje łatwiejszy w noszeniu zapach podobny do Xerjoff Naxos?
Fierte Luna od French Avenue to świeższa wersja, z lżejszym tytoniem, a Ramad od Arabiyat Prestige rezygnuje z miodu na rzecz bardziej suchego, ziołowego otwarcia. Oba lepiej niż oryginał pasują do łagodniejszej pogody.
Które klony są najbardziej zbliżone do Naxos pod względem nut?
Wśród klonów według nut i komentarzy użytkowników najbliżej są Italia, Ramad i Fierte Luna. Wśród oryginalnych perfum Le Male Elixir od Jean Paul Gaultier dzieli lawendę, miód, bób tonka i tytoń, a Tobacco Vanille od Tom Ford bazę z tytoniu, wanilii i bobu tonka.
Czy klony Naxos kosztują mniej niż pełny flakon?
Flakony klonów w tabeli porównawczej kosztują ułamek ceny pełnego flakonu Naxos. Oryginał możesz też nosić tygodniami dzięki odlewce 10ml za 32,31 €, napełnianej z flakonu Xerjoff.

Źródła

  1. Naxos Eau de Parfum, Xerjoff
  2. Italia by Rayhaan, Fragrantica
  3. Italia by Rayhaan, Parfumo
  4. Ramad by Arabiyat Prestige, Fragrantica
  5. Ramad by Arabiyat Prestige, Parfumo
  6. Fierte Luna by French Avenue, Parfumo
  7. Fierte Luna by French Avenue, Fragrantica
  8. Muharib by Maison Asrar, Parfumo
  9. Ateeq by Nusuk, Fragrantica
  10. Ateeq by Nusuk, Parfumo
  11. Voux Elegante by Paris Corner, Fragrantica

Jak porównaliśmy

Każda alternatywa jest uszeregowana według tego, jak blisko oddaje nuty i bazę XJ 1861 Naxos, na podstawie wskazanej przy niej w tabeli. Ceny w innych sklepach sprawdzono 27 września 2026 i często się zmieniają; ceny 10ML na tej stronie są aktualne.

10ML jest niezależny i nie jest powiązany z Xerjoff ani z markami wymienionych tu alternatyw, ani przez nie polecany. Ich nazwy służą wyłącznie do wskazania porównywanych perfum.

Noś go przez tydzień, nie dziesięć sekund.

Perfumy designerskie i niszowe w odlewkach 10ml – najpierw pożyj z zapachem, potem zdecyduj.

Zobacz odlewki

Wszystkie poradniki o perfumach