Pacific Chill dupe 2026: 6 klonów kontra oryginał

Porównujemy sześć zamienników Pacific Chill na podstawie opublikowanych nut, wskazanych źródeł i cen z konkretnych dat. Sprawdzamy też, czym każdy z nich się różni. Możesz też najpierw wypróbować oryginalny Louis Vuitton w odlewce 3ml.

W tym poradniku

W skrócie

Najlepszym ogólnym zamiennikiem Pacific Chill jest Jean Lowe Vibe od Maison Alhambra: według opublikowanej listy nut obejmuje niemal całą piramidę oryginału, a jego flakon ma tu najniższą cenę. Drugim najbliższym wyborem jest Pacific Aura od Rayhaan; jeden z użytkowników Fragrantica uważa, że otwarcie tego zapachu jest bardziej cytrusowe. Wolisz oryginał? Odlewka Pacific Chill 10ml kosztuje 52,11 € w 10ML.

6 alternatyw porównanych poniżej · ceny sprawdzone 28 września 2026

Ranking

  1. Jean Lowe VibeNajlepszy ogólnie Maison Alhambra24,99 € 100ml
  2. Pacific AuraNajbliżej w bazie Rayhaan36,99 € 100ml
  3. PinnaceŚwieższa wersja French Avenue49,90 € 100ml
  4. Awatif Pour HommeŁagodniejsza wersja Zimaya29,50 € 100ml
  5. Rare ReefPropozycja premium Afnan39,50 € 100ml
  6. Tango NoirCiemniejsza wersja OakchaBrak ceny w UE

Wolisz oryginał?

Pacific Chill

Louis VuittonOdlane z oryginalnego flakonu

Alternatywy: 0,25 €–0,50 €/ml w innych sklepach, sprawdzono 28 września 2026

Trzy flakony na jasnoniebieskim tle: Torino21, Pacific Chill i Mandarino di Amalfi

Jak pachnie Pacific Chill?

Flakon Pacific Chill marki Louis Vuitton
OryginałPacific ChillLouis Vuitton

Pacific Chill od Louis Vuitton pojawił się w 2023 roku. To zapach dla wszystkich, niezależnie od płci. Otwarcie to bogata mieszanka cytrusów i ziół: cytron, pomarańcza, cytryna, mięta, czarna porzeczka i kolendra. W sercu zapach staje się bardziej owocowy i łagodniejszy. Morela i róża łączą się tu z bazylią oraz mniej typowym akcentem nasion marchwi. Baza odchodzi od prostych cytrusów. Figa i daktyle dodają jej miękkiej słodyczy, a ambrette łagodnie zamyka kompozycję. W katalogu główny akord opisano jako kwiatowy.

Nie mamy w ofercie innej wersji Pacific Chill, dlatego każdy z poniższych klonów porównujemy z tą samą listą nut. Jest długa — samo otwarcie obejmuje sześć nut — stąd duże różnice między klonami w tym, ile z nich zachowują.

Cedrat, róża i pomarańcza jako surowce: nuty zapachu Pacific Chill marki Louis Vuitton
Na zdjęciu: cedrat, róża i pomarańcza, nuty zapachu Pacific Chill.

Alternatywy dla Pacific Chill w porównaniu

Ceny flakonów w innych sklepach, sprawdzone 28 września 2026

AlternatywaPodstawa porównaniaCena flakonuZa ml
1Najlepszy ogólnie Jean Lowe Vibe Maison Alhambra
Wskazane źródło Źródło
24,99 € 100ml
0,25 €/ml
2Najbliżej w bazie Pacific Aura Rayhaan
Wskazane źródło Źródło
36,99 € 100ml
0,37 €/ml
3Świeższa wersja Pinnace French Avenue
Wskazane źródło Źródło
49,90 € 100ml
0,50 €/ml
4Łagodniejsza wersja Awatif Pour Homme Zimaya
Wskazane źródło Źródło
29,50 € 100ml
0,30 €/ml
5Propozycja premium Rare Reef Afnan
Wskazane źródło Źródło
39,50 € 100ml
0,40 €/ml
6Ciemniejsza wersja Tango Noir Oakcha
Wskazane źródło Źródło
Brak ceny w UE
—

Zdjęcia flakonów: flora-parfums.com, rayhaanperfumes.me, parfumeriemania.ca, qatar.zimayaperfumes.com, us.afnan.com, oakcha.com

Porównanie dwóch obok siebie

Można wybrać dowolne dwa zapachy z tego przewodnika. Na start: oryginał obok nr 1.

CechaPacific ChillLouis VuittonJean Lowe VibeMaison Alhambra
Cena za ml
3ml: 6,27 €/ml · 10ml: 5,21 €/ml · 30ml: 4,14 €/ml
0,25 €/ml
Pojemność
Odlewki 3, 10 lub 30ml
Flakon 100ml
Koszt z dostawą
Aktualna cena 10ML; dostawa doliczana przy kasie
Cena flakonu w innym sklepie, sprawdzona: 28 września 2026; bez dostawy
Co mówią źródła
Punkt odniesienia: każda alternatywa w tym przewodniku jest porównywana z zapachem Pacific Chill
  • Na stronie porównawczej Parfumo 295 z 322 głosujących członków uznało Vibe (Jean Lowe collection) za podobny do Pacific Chill — to najwyższy wynik głosowania spośród wszystkich klonów; w nutach obu zapachów wymieniono pomarańczę, czarną porzeczkę, cytron, cytrynę, morelę, bazylię, różę majową, nasiona marchwi, daktyle i figę. Vibe vs Pacific Chill, Parfumo comparison
  • Fragrantica wymienia miętę, cytron, cytrynę, pomarańczę, czarną porzeczkę i kolendrę; morelę, bazylię, różę majową i nasiona marchwi; figę, piżmian właściwy i daktyle. Członkowie są podzieleni w kwestii parametrów: niektórzy donoszą o słabej trwałości i bardziej zielonym wybrzmieniu niż w oryginale. Jean Lowe Vibe by Maison Alhambra, Fragrantica
  • W bloku „zapachy podobne” dla Pacific Chill na Parfumo jako pierwszy widnieje Vibe. Pacific Chill by Louis Vuitton, Parfumo
Podstawa porównania
Oryginalny zapach
Wskazane źródło
Dostępność
W 10ML, odlane z oryginalnego flakonu
W sprzedaży w sklepie w UE, sprawdzono: 28 września 2026
  • Pacific Chill kosztuje mniej przy zakupie: 18,81 € wobec 24,99 €.
  • Jean Lowe Vibe daje więcej perfum: 100ml wobec 3ml.
  • 10ML nie nosiło tych dwóch zapachów obok siebie; każde stwierdzenie powyżej podaje źródło.

Ile tego potrzeba?

Wystarczy podać, ile razy Pacific Chill ma być noszony i ile psiknięć zwykle się używa.

Potrzeba około 6ml (120 psiknięć).

  • 2 × 3mlNajtaniej37,62 €Zostaje 0ml
  • 1 × 10ml52,11 €Zostaje 4ml
  • 1 × 30ml124,20 €Zostaje 24ml
  • Jean Lowe Vibe od Maison Alhambra: 1 × 100mlCena w innym sklepie, sprawdzona: 28 września 2026, bez dostawy24,99 €Zostaje 94ml

Przy takim użyciu Jean Lowe Vibe kosztuje mniej niż odlewki zapachu Pacific Chill: 24,99 € wobec 37,62 €. To inny zapach, nie oryginał.

Szacunek: pojemności 10ML to około 60 psiknięć (3ml), 200 (10ml) i 600 (30ml), czyli mniej więcej 20 na ml. Atomizery się różnią, więc liczby są orientacyjne. Ceny bez dostawy.

Dwa przeliczone przykłady

  • Miesiąc weekendów

    8 użyć po 3 psiknięcia. Potrzeba około 1,2ml (24 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 1 × 3ml za 18,81 €, zostaje około 1,8ml. Przy takim użyciu odlewki zapachu Pacific Chill kosztują mniej niż Jean Lowe Vibe: 18,81 € wobec 24,99 €.

  • Codziennie przez rok

    365 użyć po 4 psiknięcia. Potrzeba około 73ml (1460 psiknięć). Najtaniej w 10ML: 2 × 30ml + 1 × 10ml + 1 × 3ml za 319,32 €, zostaje około 0ml. Przy takim użyciu Jean Lowe Vibe kosztuje mniej niż odlewki zapachu Pacific Chill: 24,99 € wobec 319,32 €. To inny zapach, nie oryginał.

Ranking zamienników Pacific Chill: 6 alternatyw z rolą i ceną za ml, na czele Jean Lowe Vibe marki Maison AlhambraOtwórz obraz w pełnym rozmiarze w nowej karcie
Kolejność według podobieństwa do Pacific Chill. Ceny za ml wyliczone z cen flakonów sprawdzonych 28 września 2026.

Najlepszy ogólnie: Jean Lowe Vibe

Flakon Jean Lowe Vibe marki Maison Alhambra
Jean Lowe VibeMaison AlhambraNajlepszy ogólnie

Jean Lowe Vibe od Maison Alhambra na papierze zachowuje całą piramidę oryginału. To samo wynika z własnej listy nut Tango Noir. Na stronie porównującej oba zapachy Parfumo wymienia w obu pomarańczę, czarną porzeczkę, cytron, cytrynę, morelę, bazylię, różę majową, nasiona marchwi, daktyle i figę. W opisie na Fragrantica pojawiają się też mięta, kolendra i ambrette, więc na papierze zgadzają się nuty głowy, serca i bazy.

Na stronie Pacific Chill w serwisie Parfumo Vibe zajmuje też pierwsze miejsce w sekcji „pachnie podobnie”.

Główna różnica tkwi w wybrzmieniu. Użytkownicy Fragrantica są podzieleni co do tego, jak się sprawdza: niektórzy zgłaszają słabą trwałość, a niektórzy uważają, że zapach po wyschnięciu jest bardziej zielony niż oryginał.

To dobry wybór dla osób, które szukają flakonu o największej zgodności nut na papierze i nie przeszkadza im bardziej zielony finisz pod koniec dnia. Podstawa: wskazane źródła, porównanie i lista podobnych zapachów Parfumo oraz nuty i komentarze użytkowników Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 3

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Na stronie porównawczej Parfumo 295 z 322 głosujących członków uznało Vibe (Jean Lowe collection) za podobny do Pacific Chill — to najwyższy wynik głosowania spośród wszystkich klonów; w nutach obu zapachów wymieniono pomarańczę, czarną porzeczkę, cytron, cytrynę, morelę, bazylię, różę majową, nasiona marchwi, daktyle i figę. Vibe vs Pacific Chill, Parfumo comparison
  2. Fragrantica wymienia miętę, cytron, cytrynę, pomarańczę, czarną porzeczkę i kolendrę; morelę, bazylię, różę majową i nasiona marchwi; figę, piżmian właściwy i daktyle. Członkowie są podzieleni w kwestii parametrów: niektórzy donoszą o słabej trwałości i bardziej zielonym wybrzmieniu niż w oryginale. Jean Lowe Vibe by Maison Alhambra, Fragrantica
  3. W bloku „zapachy podobne” dla Pacific Chill na Parfumo jako pierwszy widnieje Vibe. Pacific Chill by Louis Vuitton, Parfumo

Najbliżej w wybrzmieniu: Pacific Aura

Flakon Pacific Aura marki Rayhaan
Pacific AuraRayhaanNajbliżej w bazie

Pacific Aura od Rayhaan ma z oryginałem dziesięć wspólnych nut według porównania na Parfumo: pomarańczę, czarną porzeczkę, cytron, cytrynę, morelę, bazylię, różę majową, nasiona marchwi, daktyle i figę.

Największa różnica pojawia się na początku. Jeden z użytkowników, który opisał zapach na Fragrantica, uważa, że całościowo jest bardzo podobny, a różnice widzi w bardziej cytrusowym otwarciu i słabszej projekcji, nie w późniejszych etapach. Nie wszyscy się z tym zgadzają: inni użytkownicy piszą, że zapach szybko się na nich ulatnia, brakuje mu gładkiej, zielonej mięty z oryginału, figa jest ledwie wyczuwalna, a nuta marchwi wybija się na pierwszy plan.

Spodoba się osobie, która najbardziej lubi jasną, cytrusową stronę oryginału i woli zapach trzymający się bliżej skóry. Podstawa: wskazane źródła, porównanie na Parfumo i komentarze użytkowników na Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Na stronie porównawczej Parfumo 152 ze 170 głosujących członków uznało Pacific Aura za podobny do Pacific Chill; w nutach obu zapachów wymieniono pomarańczę, czarną porzeczkę, cytron, cytrynę, morelę, bazylię, różę majową, nasiona marchwi, daktyle i figę. Pacific Aura vs Pacific Chill, Parfumo comparison
  2. Jeden właściciel na Fragrantice uważa, że zapach jest bardzo podobny do Pacific Chill, różni się jednak bardziej cytrusowym otwarciem i słabszą projekcją; inni członkowie mówią, że zanika w ciągu dwóch do trzech godzin, figa jest ledwo wyczuwalna, a nuta marchwi wybija się na pierwszy plan. Pacific Aura by Rayhaan, Fragrantica

Świeższa odsłona: Pinnace

Flakon Pinnace marki French Avenue
PinnaceFrench AvenueŚwieższa wersja

Pinnace od French Avenue ma najmniej wspólnych nut spośród opisanych tu klonów. Według porównania na Parfumo, piramidy zapachowe obu perfum pokrywają się tylko w przypadku pomarańczy i czarnej porzeczki, a Pinnace wnosi grejpfrut, miętę, Ambroxan i piżmo.

Największa różnica to goryczka zamiast owocowości. Użytkownik na Fragrantica, który porównał oba zapachy, opisuje bardziej gorzką nutę cytryny w pierwszych minutach Pinnace. Pacific Chill wydaje mu się bardziej naturalny i owocowy, z wyraźną morelą. Z listy nut na Fragrantica wynika, że Pinnace zawiera grejpfrut i pomarańczę, miętę i czarną porzeczkę, a następnie Ambroxan i piżmo — bez moreli, figi ani daktyli.

Spodoba się osobie, która chce wyrazistej, cytrusowej strony zapachu bez bazy z suszonych owoców. Podstawa: wskazane źródła, porównanie na Parfumo i opis użytkownika na Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Na stronie porównawczej Parfumo 247 of 285 głosujących członków oznacza Pinnace jako podobny do Pacific Chill; piramidy mają wspólne tylko pomarańczę i czarną porzeczkę, a Pinnace dodaje grejpfrut, miętę, Ambroxan i piżmo. Pinnace vs Pacific Chill, Parfumo comparison
  2. Członek serwisu Fragrantica, który porównał oba zapachy, mówi, że Pinnace przez pierwsze 5 do 15 minut otwiera się bardziej gorzką nutą cytryny, podczas gdy Pacific Chill jest bardziej naturalny i owocowy, z dominującą morelą; Fragrantica wymienia grejpfrut i pomarańczę, miętę i czarną porzeczkę, Ambroxan i piżmo. Pinnace by French Avenue, Fragrantica

Łagodniejsza odsłona: Awatif Pour Homme

Flakon Awatif Pour Homme marki Zimaya
Awatif Pour HommeZimayaŁagodniejsza wersja

Awatif Pour Homme od Zimaya ma z oryginałem wspólne nuty pomarańczy, czarnej porzeczki, cytronu, moreli, bazylii, daktyli i figi według porównania na Parfumo. Na liście nut na Fragrantica wymieniono miętę, cytron, czarną porzeczkę, pomarańczę i kolendrę w nutach głowy, morelę, bazylię i różę w sercu oraz ambrettę, daktyle i figę w bazie.

Największa różnica: zioła zamiast owoców. Użytkownik Fragrantica uważa, że zapach pozostaje wierny oryginałowi, ale ma więcej bazylii niż mięty, a jego owocowość jest mniej wyraźna. Ten sam użytkownik ocenia jego projekcję jako słabą.

Spodoba się osobie, która uważa, że owocowość oryginału jest zbyt wyrazista i szuka spokojniejszej, bardziej ziołowej wersji. Podstawa: wskazane źródła, porównanie na Parfumo i komentarze użytkownika na Fragrantica.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Na stronie porównawczej Parfumo 98 ze 109 głosujących członków uznało Awatif pour Homme za podobny do Pacific Chill; oba zapachy mają wspólne nuty pomarańczy, czarnej porzeczki, cytronu, moreli, bazylii, daktyli i figi. Awatif pour Homme vs Pacific Chill, Parfumo comparison
  2. Członek serwisu Fragrantica uważa, że zapach jest wierny oryginałowi, ale ma więcej bazylii niż mięty i mniej wyraźny owocowy charakter; jego projekcję ocenia jako słabą. Wymieniona piramida to mięta, cytron, czarna porzeczka, pomarańcza i kolendra; morela, bazylia i róża; piżmian właściwy, daktyle i figa. Awatif Pour Homme by Zimaya, Fragrantica

Alternatywa premium: Rare Reef

Flakon Rare Reef marki Afnan
Rare ReefAfnanPropozycja premium

Rare Reef marki Afnan jest oferowany przez markę jako uniseksowe Extrait de Parfum. To jeden z dwóch ekstraktów w tym zestawieniu. Na stronie Afnan znajdziesz nuty czarnej porzeczki, pomarańczy, cytronu, mięty, kolendry i grejpfruta; moreli, bazylii, róży i liścia fiołka; figi, daktyli, ambrette i drzewa bursztynowego. Artykuł Fragrantica o premierze podaje, że zapach powstał w nawiązaniu do Pacific Chill, a oficjalny wykaz nut różni się od niego zaledwie kilkoma wymiennymi składnikami.

Największa różnica dotyczy ciężaru zapachu. Według wykazów dodano grejpfrut, liść fiołka i drzewo bursztynowe, a pominięto cytrynę i nasiona marchwi. Jeden z użytkowników Fragrantica opisuje go jako bardziej słony, ambrowy i gładki, a mniej świeży i rześki niż oryginał. Kilka innych osób pisze, że podobieństwo nie jest duże.

To propozycja dla osób, które szukają Extrait de Parfum i gładszego, bardziej ambrowego ujęcia, a przy tym akceptują, że opinie o podobieństwie są podzielone. Nie znasz jeszcze nazw stężeń? Przeczytaj czym różnią się eau de parfum, eau de toilette i extrait. Podstawa: wskazane źródła, strona marki, artykuł Fragrantica, komentarze użytkowników i porównanie Parfumo.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 4

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Artykuł informacyjny serwisu Fragrantica podaje, że Rare Reef stworzono w ślad za Pacific Chill, a oficjalna piramida różni się tylko kilkoma wymiennymi nutami; wymienia też perfumiarza Lucasa Sieuzaca z Eurofragance. Rare Reef: New Fragrance by Afnan, Fragrantica
  2. Afnan oferuje go jako uniseksowy Extrait de Parfum: czarna porzeczka, pomarańcza, cytron, mięta, kolendra i grejpfrut; morela, bazylia, róża i liść fiołka; figa, daktyle, ambretta i drzewo ambrowe. Rare Reef, Afnan
  3. Na stronie porównawczej Parfumo 94 ze 127 głosujących członków uznało Rare Reef za podobny do Pacific Chill. Rare Reef vs Pacific Chill, Parfumo comparison
  4. Jeden członek serwisu Fragrantica opisuje go jako bardziej słony, ambrowy i gładki wariant profilu Pacific Chill, mniej świeży i rześki niż oryginał; kilku innych członków twierdzi, że nie jest aż tak podobny. Rare Reef by Afnan, Fragrantica

Mroczniejsze ujęcie: Tango Noir

Flakon Tango Noir marki Oakcha
Tango NoirOakchaCiemniejsza wersja

Tango Noir marki Oakcha ma najmniej niezależnych opinii spośród wszystkich klonów w tym zestawieniu. Na stronie Oakcha Pacific Chill jest podane jako punkt odniesienia, a wykaz nut jest taki sam: cytron, pomarańcza, mięta, cytryna, kolendra i czarna porzeczka; morela, bazylia, nasiona marchwi i róża majowa; figa, daktyle i ambrette.

Według opisu marki główna różnica to mroczniejszy charakter: świeżość z ciemniejszym akcentem na miękkiej, piżmowo-drzewnej bazie. Fragrantica klasyfikuje go jako aromatyczno-owocowe Extrait z 2026 roku, a jedyny zamieszczony tam tekst użytkownika nie porównuje go z Pacific Chill.

To propozycja dla osób ciekawych bardziej nastrojowego ujęcia tej samej listy nut i gotowych nosić zapach na wczesnym etapie jego obecności na rynku. Podstawa: wskazane źródła, strona marki i wpis na Fragrantica. Nie ma jeszcze niezależnego porównania, więc deklarację o podobieństwie traktuj jako twierdzenie marki.

Dlaczego ten wybór?Źródła: 2

Podstawa: Wskazane źródło

  1. Oakcha wskazuje Pacific Chill jako inspirację; wymienia cytron, pomarańczę, miętę, cytrynę, kolendrę i czarną porzeczkę; morelę, bazylię, nasiona marchwi i różę majową; figę, daktyle i piżmian właściwy. Opisuje ten zapach jako świeżość z mrocznym akcentem na tle miękkiej, piżmowej bazy drzewnej. Tango Noir, Oakcha
  2. Fragrantica klasyfikuje go jako Aromatic Fruity Extrait z 2026 roku, o piramidzie podanej wyżej; jedyny tekst członka serwisu nie porównuje go z Pacific Chill. Tango Noir by Oakcha, Fragrantica

Oryginalne perfumy, które mamy w ofercie

Oryginalne perfumy, które dzielą z Pacific Chill część jego cytrusowo-ziołowego charakteru z czarną porzeczką. Dostępne w pojemnościach 3ml, 10ml i 30ml.

  1. Xerjoff

    Torino21

    Mięta, cytryna, bazylia i tymianek z czarną porzeczką, rozmarynem i lawendą, a do tego piżmo i werbena. Bardziej zielony i aromatyczny zapach.

    3ml · 10ml · 30ml

  2. Tom Ford

    Mandarino di Amalfi

    Cytryna, grejpfrut, mięta, bazylia i czarna porzeczka z kolendrą i shiso na bazie piżma, wetiweru i ambry. W głębi cieplejszy zapach.

    3ml · 10ml · 30ml

  3. Louis Vuitton

    Afternoon Swim

    Mandarynka, sycylijska pomarańcza i bergamotka z nutami wodnymi, ambrą szarą i imbirem. Prostszy, bardziej słoneczny zapach cytrusowy.

    3ml · 10ml · 30ml

Czym klony się różnią

W komentarzach użytkowników wciąż wracają dwa problemy. Pierwszy to trwałość i projekcja: niektórzy właściciele piszą o słabej trwałości Vibe, jedna osoba opisuje słabszą projekcję Pacific Aura, a jeden z użytkowników uznaje projekcję Awatif Pour Homme za niewielką.

Drugi problem to owoce. W Pacific Chill morela, figa i daktyle równoważą cytrusy i zioła. W komentarzach o klonach często pojawiają się uwagi właśnie o tych proporcjach: więcej gorzkiej cytryny w Pinnace, mniej wyraziste owoce w Awatif Pour Homme, ledwie wyczuwalna figa w Pacific Aura oraz bardziej słony i ambrowy charakter Rare Reef. Jeśli najbardziej lubisz bazę z suszonymi owocami, od tego zacznij porównanie.

Klon czy oryginał w małej pojemności?

W przeliczeniu na ml każdy klon z podaną w tabeli ceną z określonego dnia kosztuje znacznie mniej niż Pacific Chill. Tango Noir nie ma tam ceny, bo w dniu sprawdzenia nie udało się znaleźć ceny katalogowej dla UE. Oryginalna odlewka 10ml kosztuje 52,11 €, czyli 5,21 €/ml za ml; w pojemności 30ml cena za ml spada do 4,14 €/ml, a całość kosztuje 124,20 €. Jeśli już wiesz, że ten styl jest dla ciebie, i chcesz swobodnie się nim spryskiwać każdego ranka, większy flakon klonu wystarczy na dłużej.

Warto jednak spojrzeć na to jak na koszt podjęcia decyzji — wtedy sprawa wygląda inaczej. 3ml oryginału, czyli około 60 rozpyleń, kosztuje 18,81 €. Po tygodniu noszenia będziesz wiedzieć, czy chcesz Pacific Chill, klon czy coś innego. Szerszy kontekst znajdziesz w naszym zestawieniu cen za ml oraz w poradniku o wyborze odlewki lub pełnego flakonu.

Oryginalne perfumy z tej samej rodziny

Jeśli podoba ci się cytrusowo-ziołowe oblicze Pacific Chill, trzy oryginalne perfumy mają z nim coś wspólnego. Torino21 marki Xerjoff z 2021 roku otwiera się nutami mięty, cytryny, bazylii i tymianku, przechodzi w czarną porzeczkę, rozmaryn, lawendę i jaśmin, a na koniec osiada na piżmie i werbenie — jest bardziej zielony i aromatyczny.

Mandarino di Amalfi marki Tom Ford z 2014 roku zaczyna się od cytryny, grejpfruta, mięty, bazylii, estragonu i czarnej porzeczki. W sercu pojawiają się kolendra, shiso, czarny pieprz i kwiat pomarańczy, a cieplejsza baza łączy piżmo, wetiwer, ambrę, labdanum i cywet.

Afternoon Swim to propozycja Louis Vuitton z 2019 roku: mandarynka, pomarańcza sycylijska i bergamotka na tle nut wodnych, a w bazie ambra szara i imbir. To prostszy, bardziej słoneczny cytrusowy zapach. Wszystkie trzy perfumy są dostępne w pojemnościach 3ml, 10ml i 30ml, więc możesz nosić dwa z nich w ciągu tego samego tygodnia.

Jak testować klon

Papierowy pasek testowy niewiele mówi o tym, jak zapach układa się na skórze, dlatego porównuj je na sobie. Jednego dnia rozpyl oryginał, a innego klon. Sprawdź nadgarstek tuż po aplikacji, ponownie około południa i jeszcze raz wieczorem. Testowanie ich w różne dni sprawia, że jeden zapach nie wpływa na odbiór drugiego.

3ml Pacific Chill wystarczy na tydzień uczciwego porównania. Jeśli wygra oryginał, odlewka 10ml, czyli około 200 rozpyleń, zapewni ci zapach na kilka tygodni, a 30ml, czyli około 600 rozpyleń, to pojemność na dłużej. Zwróć uwagę na czarną porzeczkę i cytrusy w otwarciu, a potem na figę i daktyle w dalszych nutach — właśnie tu klony różnią się najbardziej.

Kupujesz odlewkę po raz pierwszy? Podstawy wyjaśniamy w artykule o tym, czym jest odlewka perfum oraz na stronie o unikaniu zakupu w ciemno. Więcej perfum tego domu znajdziesz w zestawieniu najlepszych perfum Louis Vuitton, a inne świeże zapachy — w naszym przewodniku po letnich perfumach.

Klon czy oryginał? Co warto wiedzieć wcześniej

Czy mogę wypróbować Pacific Chill w małej odlewce przed zakupem?
Zamów w 10ML odlewkę Pacific Chill 3ml, 10ml lub 30ml, przelaną z oryginalnego flakonu, z dostawą na terenie całej UE. Odlewka 3ml wystarcza na około 60 psiknięć — na tydzień noszenia zapachu i porównania go z klonem.
Które dupe Pacific Chill zajmuje pierwsze miejsce w tym zestawieniu?
Jean Lowe Vibe marki Maison Alhambra otwiera ten przewodnik: podane nuty obejmują niemal całą piramidę Pacific Chill, a Parfumo umieszcza go na pierwszym miejscu swojej listy podobnych zapachów. Niektórzy członkowie Fragrantica piszą jednak o słabej trwałości i bardziej zielonej nucie bazowej.
Jak bardzo Pacific Aura przypomina Pacific Chill?
Jeden z właścicieli na Fragrantica uważa, że zapach jest bardzo podobny, ale otwiera się wyraźniejszymi cytrusami i słabiej się rozchodzi. Inni członkowie piszą, że szybko na nich znika, figa jest słabo wyczuwalna, a nuta marchwi wybija się na pierwszy plan.
Czy jest klon Pacific Chill w wersji Extrait?
Tak, dwa klony z tego przewodnika to ekstrakty: Afnan sprzedaje Rare Reef jako uniseksowe Extrait de Parfum, a Fragrantica klasyfikuje Tango Noir marki Oakcha jako Extrait. Jeden z członków Fragrantica uważa, że Rare Reef jest bardziej słony i ambrowy niż oryginał, a kilku innych twierdzi, że nie jest aż tak podobny.
Które klony mają najwięcej nut wspólnych z Pacific Chill?
Jean Lowe Vibe, Pacific Aura, Awatif Pour Homme i Rare Reef mają w wykazie większość nut Pacific Chill. Wśród oryginalnych perfum Torino21 i Mandarino di Amalfi łączą cytrusy, miętę, bazylię i czarną porzeczkę.
Jak wypadają klony Pacific Chill w przeliczeniu na ml?
W przeliczeniu na ml każdy klon z tabeli, dla którego podano cenę z datą, kosztuje znacznie mniej niż oryginał. Odlewka Pacific Chill 10ml kosztuje 52,11 €, a 3ml kosztuje 18,81 €.
Jak długo Pacific Chill będzie się na mnie utrzymywać?
To zależy od skóry i pogody, więc nie da się obiecać konkretnego wyniku. Najlepiej sprawdzić to na odlewce 3ml (to około 60 psiknięć), nosząc zapach na skórze przez kilka dni.

Źródła

  1. Pacific Chill by Louis Vuitton, Parfumo
  2. Vibe vs Pacific Chill, Parfumo comparison
  3. Jean Lowe Vibe by Maison Alhambra, Fragrantica
  4. Pacific Aura vs Pacific Chill, Parfumo comparison
  5. Pacific Aura by Rayhaan, Fragrantica
  6. Pinnace vs Pacific Chill, Parfumo comparison
  7. Pinnace by French Avenue, Fragrantica
  8. Awatif pour Homme vs Pacific Chill, Parfumo comparison
  9. Rare Reef: New Fragrance by Afnan, Fragrantica
  10. Rare Reef, Afnan
  11. Rare Reef by Afnan, Fragrantica
  12. Tango Noir, Oakcha

Jak porównaliśmy

Każda alternatywa jest uszeregowana według tego, jak blisko oddaje nuty i bazę Pacific Chill, na podstawie wskazanej przy niej w tabeli. Ceny w innych sklepach sprawdzono 28 września 2026 i często się zmieniają; ceny 10ML na tej stronie są aktualne.

10ML jest niezależny i nie jest powiązany z Louis Vuitton ani z markami wymienionych tu alternatyw, ani przez nie polecany. Ich nazwy służą wyłącznie do wskazania porównywanych perfum.

Noś go przez tydzień, nie dziesięć sekund.

Perfumy designerskie i niszowe w odlewkach 10ml – najpierw pożyj z zapachem, potem zdecyduj.

Zobacz odlewki

Wszystkie poradniki o perfumach